WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FIUPSLANO Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE DONDERDAG I i 1 I i I Kantongerecht Tholen Bevrijdingsconcert De redaktie legt u deze week voor Bij vermindering aantal kernen in Zeeland wordt noodzakelijk minimum niet bereikt Nota industriespreidingsbeleid van gedeputeerde staten aan Regering en Staten-Generaal Streekfunctie voor Sint-Maartensdijk Valse naam, maar goed adres opgegeven Brommer niet in goede staat Geen voorrang verleend op rijksweg Zonder vergunning runderen vervoerd DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN Alleen de rijpste, de grootste, de lekkerste tomaten zijn goed genoeg voor gezonde California tomatensoep. OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND 20 jaargang No. 45 1 oktober 1964 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 01665-375 - Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen ERNSTIGE TELEURSTELLING "De Provinciale Staten van Zeeland in vergadering bijeen te Middelburg op 3 juli 1964. kennis genomen hebbende van publicaties over de voorgenomen wijzigingen in het in dustriespreidingsbeleid van de Regering spreken hun ernstige teleurstelling en be zorgdheid uit over de voorgenomen wijzi gingen in het nog pas enkele jaren functio nerende beleid t.a.v. de provincie Zeeland. verzoeken Gedeputeerde Staten alle daar toe geëigende stappen te ondernemen om dit standpunt ter kennis te brengen van de Regering en Staten Generaal" aldus de motie, waaruit dezer dagen een nota is ont staan van het provinciaal Bestuur van Zee land over het industriebeleid. In die nota wordt o.m. gesteld dat de bij zondere geografische ligging differentiatie van de industriële ontwikkelingsmogelijkhe den noodzakelijk maakt. Een vermindering van het aantal kernen zou voor Zeeland be tekenen, dat een noodzakelijk minimum voor een verantwoord beleid niet zou worden be reikt. Zo functioneert Sint-Maartensdijk als ont wikkelingskern voor het eiland Tholen, iets wat bijvoorbeeld het Sloe nooit voor dit gebied kan zijn. Ten aanzien van Sint-Maartensdijk wordt er verder nog in deze uitvoerige nota opge- wezen, dat deze slechts zal slagen, wanneer de goede eerste aanzet een blijvender vorm krijgt. Sedert 1959 kwamen daar de volgende vestigingen tot stand: Priem's Kledingin dustrie May fair met 127 arbeidsplaatsen (51 mannen en 76 vrouwen); na voltooiing van een op handen zijnde uitbreiding 350 arbeids plaatsen t.w. V3 mannen en gedeelte vrouwen. Electrische timmerfabriek van gebr. Mul ler met 15 arbeidsplaatsen. Constructiebedrijf gebr. van Lammeren met 18 arbeidsplaatsen Uit- en inleggerij G. H. Polderman met 24 arbeidsplaatsen. Damesconfectiefabriek n.v. „Elvina" met 31 arbeidsplaatsen M.C.I. Metaalcoating n.v. met 12, n.v. Koeltechtnisch bureau Gebr. Goedhart met 53 en n.v. Benelux plastics met 25 arbeids plaatsen. In het onderhavige geval zo schrijft g.s. is duidelijk sprake van een streekfunctie met goede perspectieven en die een blijven der vorm van een secundaire ontwikkelings kern niet alleen rechtvaardigt, maar tevens noodzakelijk maakt. De mogelijkheden voor o.a. Sint-Maartensdijk dienen daarom aan wezig te blijven. Het ging vorige week vrijdag maar om een viertal zaken, die de plaatsvervangend kantonrechter mr. J. Berkhout en de officier van justitie mr J. L. Andreae moesten af werken. Allereerst verscheen voor de groene tafel de veehandelaar W. H. S. uit Sint-Annaland die twee runderen had laten vervoeren naar het slachthuis te Schiedam zonder de ver eiste vergunningen. Het ging hier om niet geënte dieren die waren gekocht van E.G. en de daarbij behorende vergunningen reik ten niet verder dan een slachtplaats in de gemeente Sint-Annaland zelf. „Ze hebben me gezegd dat ik ze binnen een bepaalde tijd mocht vervoeren, er zat geen moedwillig heid bij", verklaarde de veehandelaar. De officier van justitie vond dat de veehande laar al lang genoeg in het vak zit om het allemaal precies te weten. Hij achtte het zeer wel mogelijk, dat de heer S. ontheffing ge kregen had, wanneer dat was aangevraagd, maar dat nu was juist niet gebeurd. Wel wilde mr. Andreae er nog rekening mee houden, dat de dieren rechtstreeks naar een slachthuis waren gebracht, maar wees toch op het grote belang van het niet vervoeren zonder vergunning van niet ingeënte dieren en eiste 40.boete of 8 dagen hechtenis. „Geef me dan die 8 dagen hechtenis maar", verklaarde S in een laatste verweer. Die mogelijkheid is er, want de kantonrechter vonniste conform de eis. VERBLIND DOOR DE ZON De kantoorbediende J. J. E. uit Roosendaal was op 17 mei met zijn auto de Sluisweg bij Anna Jacobapolder afgereden, de rijksweg op, terwijl op die voorrangsweg een auto naderde. Slechts door krachtig te remmen kon de aanvankelijk bijna honderd kilometer naderende auto nog tijdig stoppen om een botsing te voorkomen. Verdachte wilde er goed vanaf komen door tijdens de zitting op te merken, dat hij de 17e mei daar niet had gereden. Het was op 16 mei dat het gebeurde Maar de dagvaarding voorziet daarin nog wel, nu er in stond „op of omstreeks 17 mei" Dat vliegertje ging dus al niet op. En voor het overige kon verdachte niet zo heel veel ontkennen. „Ik was verblind door de zon, die al laag aan de hemel stond. Ik zag niets meer en ben toen gestopt." Maar dat was al te laat, want toen stond u al op de rijks weg", stelde mr Andreae vast. „Nee, nog op de Sluisweg" wierp verdachte tegen. Getuigenverklaringen in het proces verbaal waren evenwel een andere mening toege daan. E had ook nog een getuige meege bracht, de op die dag mede inzittende P. J. van D. uit Roosendaal. Maar uiteindelijk bracht ook hij naar voren, dat de auto wel stilstond, maar toen al iets op de Rijksweg stond. „Een heel gevaarlijke manier van rijden" vond de officier van justitie. „Wan neer men bij het naderen van een rijksweg wordt verblind door de zon is het zeker zaak te stoppen. Ternauwernood is hier een ongeluk voorkomen, waarbij zich wel heel nare gevolgen zouden hebben voorgedaan. Mr Andreae eiste 75,boete of 15 dagen. De kantonrechter vonniste 75.of 15 dagen plus 6 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. „LEKKER ZAT" De opkoper J. J. v.d. L. te Oud-Vosse- meer was op 12 juni 1962 verbaliseerd om dat hij te Stavenisse zonder ventvergunning aan het werk was. Bovendien had hij aan de verbalisant een valse naam. maar wel een goed adres opgegeven. Er was van een levendige handel overigens geen sprake ge weest, want naar verdachte zelf voor de groene tafel verklaarde „waren we nogal lekker zat, toen de politie ons aanhield. Dat zal wel de oorzaak zijn geweest van de valse naam." Bij een toch goed opgegeven adres is het resultaat dan evenwel niet groot 't Was een grapje, maar het klopte eigenlijk niet", voegde verdachte er voor de groene tafel schuldbewust aan toe. Hij had voor de overtreding een schikking thuisgekregen van 20,of 4 dagen. Daaraan hield mr Andreae zich ook nu. Mr. Berkhout deed er nog 2.50 af, „dan bent u toch niet voor niets gekomen". AAN BROMMER GEKNOEID M. M. de E. te Poortvliet was op 22 juni jl. verbaliseerd, omdat er nogal een en ander aan zijn brommer mankeerde. Die brommer was nu al 2 maanden in beslag genomen. „Ben je een bromnozem"? vroeg mr J. Berk hout, waarop verdachte evenwel ontkennend antwoorde. Toch bleek dat er nogal aan ge knoeid was. Een paar oude onderdelen ver vangen, maar dan net zo, dat het niet door de beugel kon. Voor de wet werd het een motorrijwiel inplaats van een brommer, maar dan met nog wat meer lawaai. Dit laatste werd evenwel door de E ontkend. Mr Andreae eiste voor de overtredingen ƒ40. en 60,boete of 20 dagen hechtenis. De kantonrechter meende er op te mogen re kenen, dat het nu was afgelopen, zodat hij de brommer niet in beslag zou nemen, c.q. verbeurd verklaren. De boete bleef echter wel in totaal 100, De maand oktober 1964 zal voor Bergen op Zoom in het teken staan van de her denking van de bevrijding van deze stad. Het zal dan twintig jaar geleden zijn, dat Bergen op Zoom van het bezettingsjuk werd verlost. In het kader van deze herdenking heeft de Christelijke Oratorium Vereniging een bevrijdingsorkest georganiseerd, dat dinsdag 6 oktober a.s. ten gehore zal worden ge bracht Deze avond zal worden geopend dooi de burgemeester van Bergen op Zoom, die een kort herdenkingswoord zal spreken. Verder staat op het programma: de Kantate Nr. 140 „Wachet Auf" van Joh. Seb. Bach, de Messe is Es dur van Franz Schubert. Het prachtige „Agnus Dei" uit de Messe van Schubert eindigt met „dona nobis pacem" (geef ons vrede). Is het niet zo dat deze bede (waarmede ongetwijfeld) de innerlijke vrede wordt bedoeld in de oor logsjaren door ons werd verstaan als een bede om de wereldvrede Het door het koor te zingen „dona nobis pacem" komt dan ook in dit verband wel bijzonder goed tot zijn recht. In een advertentie in dit blad kunt LI lezen wie aan dit concert medewer king verlenen. Wij raden LI aan deze avond reeds nu voor dit concert te reserveren en U tijdig van kaarten te voorzien. STUDIECLUB GLASTUINDERS Op 23 september kwam de studieclub van glastuinders op Tholen voor het eerst van dit seizoen bijeen in de zaal van Burg graaf te Sint Annaland. Een 30tal tuniders waren aanwezig toen J. Slager de bijeenkomst opende. B. Baijen- se van de R.T.V.D. hield vervolgens een le zing over „Hoe gaan we komende winter sla telen?" Spreker stond eerst stil bij de ervaringen van vorig jaar. Vervolgens gaf hij een groot aantal wenken voor 'het nieuwe seizoen. Er volgde een uitvoerige discussie. De heer K. J. Drooger vertelde wat over het verloop van de afzet op de veiling Ber gen op Zoom. Het winterprogramma werd opgesteld. Aan de volgende onderwerpen zal een avond gewijd worden. Ziektenbestrijding Komkommerteelt en Tomatenteelt. Voor een schakelcursus bloementeelt ga ven zich 19 personen op. In het bestuur werden gekozen K. J. Droo ger (voorzitter) J. Slager (secretaris-pen ningmeester) en J. Wesdorp (bestuurslid). dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland tel. 01665-400 Weekend-dienst dierenartsen Vanaf zaterdagmiddag 12 uur tot en met zondagavond 24 uur Dierenarts G. C. Dogge, Bergen op Zoom tel. 01640-5112. Dierenarts H. J. v. d. Hamme, Steenbergen tel. 01670-3013. HOOGWATER in de week van 4 tot en met 10 oktober 1964 zondag 2.40 15.00 maandag 3.30 15.45 dinsdag 4.10 16.25 woensdag 4.40 17.00 donderdag 5.20 17.30 vrijdag 5.50 18.00 zaterdag 6.20 18.30 Nieuwe Maan 5 okt. te 6.06 uur BURGERLIJKE STAND Geboorten: 12 sept. Neeltje Martha dochter van Moe- liker Marinus Anthonie en van de Rijke Pic- ternella Cornelia 15 sept. Jan Adriaan zoon van van Zetten Abraham en van van Dijke Johanna Wil- lempje. 23 sept. Hendrikus Renee zoon van Pais Petrus Marinus en van Baartmans Petronel- la Petrus Huwelijksaangiften 18 sept. Blauza Josef Benjamin oud 19 jaar kantoorbediende en Kleppe Hendrina oud 20 jaar zonder beroep beiden wonende te Tholen 25 sept. Bout Pieter oud 23 jaar proef veldassistent en Ottevanger Dingena Johan na oud 21 jaar zonder beroep beiden wo nende te Tholen Overlijden: 14 Sept. van der Sande Dirk oud 77 jaar gehuwd' geweest met Bijnagte Francina BAKKER WERD CLUBKAMPIOEN JUDO In de Hollandse Tuin werden zaterdag avond de jaarlijkse clubkampioenschappen van de judoclub „Za-Zen" gehouden onder leiding van de heer W. Wuijts. Vanwege het eerste lustrum der vereni ging werd tevens een 4-stedelijke ontmoeting gehouden met „PSV" uit Turnhout (Bel- gië) die eerste werd 2 KIAI uit Vlissin- gen, 3 Za-Zen uit Bergen op Zoom en 4 Jikoro Kano uit Tilburg. Als nieuwe club kampioen kwam de Tholenaar C. Bakker te voorschijn die al eerder Judo-lauweren oogst te en dit jaar de wisselbeker overnam van W. Aarts uit Halsteren. Hij was op alle categorieën eerste, een resultaat dat ook langs deze weg een felicitatie waard is. ORIENTATIERIT Voor de zaterdag jl. door de afdeling Tholen van het Verbond voor Veilig Ver keer georganiseerde orientatierit gaven zich 24 deelnemers op. De uitslag luidt: le prijs H. Renes te Oud Vossemeer, 2 Quist te Poortvliet, 3 Hermans te Poortvliet 4 J. van Dijk te Tholen, 5 J. Blaas te Tho len 6 M. W. Geluk te Tholen 7 J. Knuist te Sint Maartensdijk 8 P. Overbeeke te Tho len 9 B. v. d. Wildenberg te Oud Vosse meer en 10 J. Moerland te Tholen TEN BATE VAN JONG EN OUD! In de komende week zal in deze ge meente wederom uw daadwerkelijke belangstelling worden gevraagd voor de Zeeuwse kollekte. Deze jaarlijkse inzameling zal dit jaar in het bijzonder in het teken staan van de maatschappelijke en culturele arbeid ten behoeve van jong en oud in ons geweest. Het geld, dat de Stichting Zeeland in de komende week van u hoopt te ontvangen, zal ditmaal bestemd zijn voor het speeltuinwerk, het Anjer fonds en de vakantieweken voor huis vrouwen en bejaarden in onze provin cie, alsmede voor het plaatselijk maat schappelijk werk. Het zal van onze offervaardigheid afhangen of de Stichting Zeeland in staat zal zijn aan deze belangrijke en nood zakelijke doeleinden voldoende finan ciële steun te verlenen. Van harte hoop ik, dat ook uit uw geldelijk offer duidelijk zal blijken, dat gij uw verantwoordelijkheid voor deze Zeeuwse belangen ten volle ver staat. De burgemeester van Tholen, J. E. van Boeijen „PRO JUVENTUTE" ORANJE-KALENDER 1965 HART TEGEN HARD Er zijn tal van kinderen die het, buiten hun schuld, heel moeilijk hebben. Door on gelukkige familie- en gezinsomstandigheden gebrek aan harmonie en rust in de naaste omgeving; of een tekort aan aandacht, be grip en leiding in hun opvoeding. Soms is hun aanleg beperkt, of wel er is gebrek aan speelruimte of er zijn andere belemmeringen voor gezonde ontplooiingsmogelijkheden. Niet zelden hebben dit soort moeilijkheden tot gevolg, dat kinderen in botsing komen met hun omgeving. Zij voldoen dan niet aan de eisen, die de samenleving hen stelt in het gezin, op school, bij het werk en in de maat schappij. De vereniging „Pro Juventute" stelt zich ten doel kinderen van alle gezindten, die door dit soort moeilijkheden bedreigd wor den, de helpende hand te reiken. In samen werking met de ouders en met eerbiediging van hun levensovertuiging wordt gezocht naar middelen om die problemen te overwin nen, of althans te verzachten. Het werk van „Pro Juventute" is zeer veelzijdig. Gelukkig geeft de overheid sub sidie, Maar er moet toch ook nog elk jaar opnieuw een groot bedrag door de vereni Kern vervult streekfunctie Meerderheid raad Sint-Annaland stemde voor groot jachthavenplan Nu kunt u ,,voor de balie" lezen Jubileum bij Poortvliet Armbestuur Judokampioen in Tholen Winterleesseizoen begint Sport-samenvatting Predikanten uit de streek Er zijn beminnelijke gebreken en onuitstaanbare deugden. ging zelf bijeen gebracht worden. Eén van de middelen daartoe is de verkoop van de Oranjekalender, die nu al vele jaren achter een is verschenen en waarop niet minder dan 13 prachtige kleurenplaten van het Konink lijk Huis prijken. Hoezeer deze kalender in de smaak valt, blijkt wel uit het feit, dat er steeds meer exemplaren van worden ver kocht. Zeeland doet daar dapper aan mee. Het streven is, dat er 1 kalender per 50 inwoners zal worden verkocht. Zó ver zijn we nog niet in onze provincie, maar van 1956 af zijn we elk jaar een stukje dichter bij dit ideaal gekomen. We willen ook het eiland Tholen graag in de gelegenheid stel len om het te bereiken. Daarom komt er op een mooie dag in oktober een auto vol ka- lenders in Tholen, Poortvliet, Scherpenisse en St. Maartensdijk. We hopen dat thuis bent als de dames, die de kalender aanbieden bij U aanbellen. En dat „Pro Juventute" dan later kan zeggen: „Die tocht over het eiland Tholen was een echte zegetocht". De kalenders zijn ook in de boekhandel verkrijgbaar. BEJAARDENMIDDAG Dinsdag werd in het Verenigingsgebouw de eerste bejaardenmiddag van het winter seizoen gehouden. Een bizonder welkomst woord kreeg ds. Mooy die deze middag zou verzorgen. Aan de hand van zeer mooie en interessante kleurendia's hield ds. Mooy een boeiende causerie over het land Israël die door een veertigtal bejaarden met grote aandacht werd gevolgd en waarvoor me vrouw v. d. Velde-Elders hem aan het eind van de middag namens alle aanwezigen har telijk bedankte. De volgende bejaardenmid dag hoopt men in oktober in „Ten Anker" te houden. LEESSEIZOEN Oktober... maand van kachel aan, lamp aan en de liefhebbers van lezen zitten weer fijn met een boekske in een hoekske. Oktober... dierendag, las u al eens het verhaal van v. Rheenen: Mijn vriend Rik? Oktober... bietencampagne las u al hoe de biet tot suiker wordt verwerkt? Oktober... schoonmaaktijd, Modern huis houden" helpt u Oktober... tijd voor de wekelijkse gang naar de Nutsbibliotheek, waar een keur van boeken voor u klaar staat, zowel van de Reizende Bibliotheek als .uit eigen bezit. Vakboeken zijn op aanvraag verkrijgbaar vraagt inlichtingen aan het uitleenbureau. Voor openings uren zie adv in dit blad. VERKOPING De Herv. Dameskrans is voornemens om op D.V. 9 en 10 oktober a.s. haar jaar lijkse verkoping te houden van gebreide en gehaakte goederen. Deze aktie is ten bate van de kerk. Mede door verkoop van an dere artikelen, attrakties en oliebollen hoopt men weer op een goed resultaat. UITBREIDING BESTUUR ZIEKENHUISVERPLEGING Op 10 oktober zal de vereniging zieken- huisverpleging in Noord- en Zuid Beveland, Tholen en St. Philipsland te Goes een ver gadering houden, waar dan besproken wordt het voorstel om per oktober over te gaan tot invoering kostprijsverzekering voor 2e klas verpleging. Premie f 4.50 per maand Verder ook voor poliklinische behandelingen met een premie van f 2.60 per maand. Het aantal bestuurders wordt met twee verte genwoordigers van onze streek uitgebreid met als voordracht in de eerste vakature: 1 W. L. Blindenbach 2 J. de Wolf, beiden te Sint Maartensdijk. Tweede vakature: 1 dokter R. C. Renes van Oud Vossemeer 2 L. J. Stoutjesdijk te Tholen GESLAAGD Vorige week woensdag slaagde te Ede aan de Chr. Kweekschool voor de Veluwe aldaar, dhr. V. W. van Poortvliet Abr.zn. alhier voor het diploma volledige bevoegd heid als onderwijzer. NAAR MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL Voor het toelatingsexamen tot de 1ste klas van de rijks middelbare landbouw school te Goes slaagden voor de afdeling landbouw J. L. van Gorsel en A. A. van Westen alhier. GESLAAGD Aan de St. Franciscuskweekschool te Breda is geslaagd voor hoofdonderwijzer de heer A. Hommel Mzn, die als broeder Vin cent is aangesloten bij de Broeders van Huijbergen. ZENDINGSKRANS HAD GOEDE VERKOOPING De zendingskrans der Ger. Gemeente „Draagt elkanders lasten" mocht zich voor haar eerste verkoopdag in grote belang stelling verheugen. De vereniging werd half januari jl. opgericht en hield deze week de eerste verkoopdag. En met succes. Er was een netto-opbrengst van 1000,inclusief de verschillende giften. Het resultaat geeft moed om met dit werk voort te gaan. CONCERT In het dorpshuis gaf de Kon. Fanfare „Accelerando" zaterdagavond jl. een con cert met een gelijkluidend programma als laatst in Tholen werd geboden. Groot was de belangstelling ook ditmaal niet. Maar de liefhebbers wisten het te waarderen. LEESSEIZOEN De bibliotheken hernieuwen de aktiviteit, nu de avonden langer worden en het gezel lig is als het even kan een uurtje extra te reserveren met een boek in de hand. Zo begon de christelijke bibliotheek alhier zaterdag het leesseizoen. Er was behoorlijke belangstelling, ook al was het tot spijt van de blibliothecaris is heer J. Snoep om finan ciële redenen niet mogelijk tot grote uit breiding over te gaan. Overigens moest het leesgeld wel met twee cent per boek wor den verhoogd, want indien men enigszins wil uitbreiden, is een flink bedrag nodig. Men leest trouwens via de bibliotheken vaak dure boeken nog voor een uiterst laag be drag. In vergelijking met de kostprijs is dat leesgeld in feite nog belangrijk te laag. De volksbibliotheek „elck wat wils" ging ook in de zomermaanden gewoon door met de uitleningen, maar dan op vrijdag. Met ingang van 10 oktober wordt het weer iedere zaterdag van half twee tot half vier. Hoewel het seizoen 1963-64 nog een for midabel aantal uitleningen opleverde, was het toch wat minder dan het jaar daarvoor. Mogelijk is daaraan een toenemend televisie- bezit niet vreemd, maar ook zonder dat kijkkastje schijnt er minder tijd voor lezen over te blijven dan vroeger. Men zou het als een van de meerdere „verarmingen" kunnen zien van deze haastige tijd. Overi gens tonen de volgende cijfers nog wel aan dat deze biblotheek in een grote behoefte voorziet. Vorig winterseizoen werden 7796 boeken uitgeleend en in de zomermaanden 4134 of in totaal 11.930 boeken aan ouderen. Daarbij kwamen er in dat zelfde tijdvak nog 3700 boeken voor de jeugd of een to taal van 15.630 boeken. Het jaar daarvoor liep het totaal rond de 17.000. Het nieuwe supplement, dat volgende week verkrijgbaar is telt een aanvulling van 172 nieuwe wer ken. Een gedeelte daarvan is ontspannings lectuur in de vorm van wildwest, detectieve of oorlogsboeken, maar een groot deel ook mooie werken van naam. O.a. W. Corsari „De man zonder uniform", van Elbogen „De donkere ster", een pracht boek over het rassenvraagstuk. „Halfbloed" en „Jongens spel' van Fabricius, van de Gomez ,Als een

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 1