Gul gouden Boerenleenbankfeest in Sint-Maartensdijk Piet van Tilburg Sporthoekje Veiling-jaarvergadering te Sint-Annaland Jan Overeeiikam Duivenberichten Dienende taak handhaven en naar verdere samenwerking streven Attent zijn na tusie-ontwikkeling HERBERS optiek Zwakke grondslag thoolse veilingen maakt samenvoeging nodig Minder aardappelen dan in 1963 Uienvlieg'aantasting geeft zorgen Tuinbouw deed het goed Alvantho-kleinverpakking kan goede naam propageren modes j Het provisie- en entreegeld bleef onge- wijzigd. De Sint-Annalandse veiling is nog de enige die geen statiegeld in rekening j brengt, hoewel daarop door de accountant- dienst telkens wordt aangedrongen. Hoewel men deze boot zo lang mogelijk wil af houden, moet er toch op gerekend worden, dat er volgend jaar invoering komt van statiegeld. Tenslotte werden nog enkele me- I dedelingen gedaan omtrent het veilen en door dhr. Baaijense vanwege een te houden excursie. bejaardenreis Het vijftig jarig bestaan van de Coöperatieve boerenleenbank te Sint-Maartensdijk is met een groot en gul feest gevierd. Begonnen met een receptie in hotel ,,De Gouden Leeuw", vervolgd met een diner voor genodigden in café „Smerdiek" en eindigend met een grote feestavond voor de leden in het ruime veilinggebouw aan de Woudhoek tot in de kleine uurtjes toe, heeft zo wel ongeveer ieder zijn deel gekregen. Dat laatste is voor een bestuur altijd een moeilijk probleem. Temeer om tegelijk ook met mogelijk heden, ruimte en meningen rekening te houden. De grote belang stelling, ook 's avonds, gaf blijk van een meeleven met dit jubileum. Bovendien was ook de jeugd niet vergeten, die een dag tevoren van poppenkast en gulle tractatie had genoten. RECEPTIE Om 3 uur kon voorzitter G. D. Kloet in hotel „De Gouden Leeuw" op de daar gehouden receptie onder meer begroeten burgemeester en wethouders van Sint- Maartensdijk. Hun aanwezigheid werd door het bestuur zeer op prijs gesteld na de al vele jaren zo goede samenwerking tussen het gemeentebestuur en de bank. Voorts de hoofdinspecteur van de Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht, de heer H. J. Roetering, de Zeeuwse inspecteur de heer J. Oudkerk uit Goes, de secretaris van het Landbouw Coöperatief Centrum, drs. J. Dijkgraaf uit Goes, de voorzitter en secretaris van de Ring van Boerenleenbanken Tholen en St. Philipsland, respectievelijk L. A. M. Elen- baas van Scherpenisse en A. D. Goedege- buure van Sint-Annaland, de ere-voorzitter A. L. Hage en de ere-leden J. M. Muller en G. J. de Wilde, bestuursleden en kassiers van de zusterbanken op Tholen en Sint- Philipsland, notaris W. L. Blindenbach Z.L.M. afdelingsvertegenwoordiger A. C. Breure, dijkgraaf H. van Gorsel, de ver tegenwoordiger van de middenstandsver eniging P. W. Priem, de beide hoofden van de lagere scholen en de dames van bestuur, raad van toezicht en kassier. In het kort schetste de voorzitter de voor al na de oorlog stormachtige ontwikkeling van de bank, er op wijzend, dat men dat zelfs bij de Centrale Bank niet zo had voor zien, blijkens het onthouden van de goed keuring aan de bouw van een nieuwe bank als zijnde een te royaal opgezet plan. Van wege die snelle ontwikkeling in de laatste jaren is zowel van kassier als personeel veel aanpassingsvermogen gevraagd. Hij bracht hun allen hulde, mevrouw Muller daarbij dankend voor de vele geschonken kopjes koffie. Nu zijn wel verdere maatregelen genomen om in een betere accommodatie te voorzien, waaraan was men reeds bezig voor de brand van hotel „Hof van Holland", maar dit laatste was toch oorzaak, dat andere ge dachten werden verwezenlijkt en behalve de grond van het afgebrande hotel ook de twee aangrenzende percelen zijn gekocht om daarop de nieuwe bank te gaan bouwen. Ook voor de medewerking in deze was dhr. Kloet het gemeentebestuur dankbaar. De plaats van de bank daar, met in de naaste omgeving enerzijds de monumentale kerk en anderzijds het prachtig gerestau reerde stadhuis, deze historische omgeving schept wel enkele voorwaarden, maar zal toch aan de outillage van het nieuwe ge bouw, waarvan de plannen nu in Den Haag zijn, niet afdoen. De voorzitter hoopte tenslotte dat het voor allen een gezellige jubileumviering zou worden en men daarna weer aan een verdere groei van de bank zou mogen meewerken. DORPSBANK Burgemeester D. C. Bouwense die namens het gemeentebestuur als eerste zijn geluk wensen aanbood stelde vast, dat een goede boerenleenbank voor een plattelandsgemeente van groot belang is. Een boerenleenbank, welke zich niet meer beperkt tot het oor spronkelijk doel, het belang van de agra rische sector, maar evenzeer voor midden stand, ja de gehele bevolking. Zo kan men nu eerder spreken van een Dorps- of Platte- landsbank dan van een Boerenleenbank, al mag die naam gerust blijven, vond burge meester Bouwense. Hij wees er voorts op, dat het nog niet zo heel lang geleden is, dat een nieuw bank gebouw is geopend en nu staat men opnieuw voor een grote verandering. De burgemeester eindigde zijn speech onder aanbieding van een bloemenmand voorts met de beste wen sen tot een voortdurende bloei van de bank en hoopte dat alle bestuurders daaraan nog lang hun krachten zullen mogen geven. NIET MEER DE GROOTSTE Hoofdinspecteur H. J. Roetering van de Centrale Raiffeissenbank te Utrecht ver klaarde dat het hoofdbestuur grote waarde hecht aan jubilea als deze. Het betekent immers, dat ook de aangesloten banken vol op bestaansrecht hebben. Door velen werd zo'n zestig jaar geleden de mogelijkheid be twijfeld, die de boerenleenbank voorstond, nl. credietmogelijkheid scheppen voor boer en tuinder. Met dankbaarheid mag echter nu op het restultaat worden gezien. Ander zijds kan men niet op z'n lauweren rusten. De laatste fusie van groot banken betekent, dat de Centrale Bank niet meer de grootste is in Nederland, zoals tot dusver steeds het geval is geweest met z'n 700 aangesloten plaatselijke banken. De heer Roetering hoopte, dat de Smerdiekse bank z'n belang rijke plaats in de gemeenschap zou blijven innemen en bood een geschenk aan onder couvert. TWEEDE JUBILARIS Als tweede jubilaris op deze dag felici teerde de hoofdinspecteur de secretaris van het plaatselijk Bankbestuur, de heer Chr. Hoek, die sinds 1933 lid van de Raad van Toezicht later een bestuurszetel kreeg en die al gedurende 25 jaar bezet. Ook de heer Hoek kreeg een cadeautje aangeboden. ATTENT BLIJVEN OP SAMENGAAN Drs. Dijkgraaf van het L.C.C. merkte op, dat de uitdrukking van degene die te veel doet gedoemd is zijn gehele leven lang knecht te blijven voor een Bank wel een gunstige betekenis heeft. Hij bracht voorts de recente fucies van enkele grote banken ter sprake, banken die niet in coöperatief verband werken, maar toch ook naar nog groter, naar reuze-concerns streven. Ook zij worden immers geconfronteerd met vraag naar steeds groter credieten. Uit de fusie van bedrijven vloeien die aanvragen voort. Het crediet per onderneming wordt veel groter. Ook voor de eigen sector, aldus drs Dijk graaf, verdient het aanbeveling samen te gaan, dus ook voor de boerenleenbanken. Nodig zal zijn om de dienstverleningen nog op te voeren. Nu liggen de verhoudingen van de thoolse banken onderling goed, maar laat juist die gedachte niemand in slaap doen wiegen. Men zal door de fusie-voor beelden van de laatste tijd temeer attent moeten zijn, Spreker vond dat men uit de op het platteland genomen initiatieven toch iets ■moois mocht zien, maar hoopte dat men de dienende taak zou weten te handhaven en dat steeds meer naar samenwerking zou worden gestreefd. VERTROUWEN VERWORVEN De voorzitter van de thoolse en st. philip- landse ring van boerenleenbanken, de heer L. A. M. Elenbaas meende maar niet ver te moeten ingaan op de fusiegedachten van vorige spreker. De onderlinge verhouding is dermate goed, aldus dhr. Elenbaas, dat we thans van harte mee kunnen jubileren. De boerenleenbank Sint-Maartensdijk ontwik kelde zich als een der meest welvarende op Tholen en St. Philipsland en een gezonde bank betekent een gezond geheel. De in woners hebben haar vertrouwen geschonken en de bank heeft dat vertrouwen verworven. Niettemin was hij het met drs. Dijkgraaf eens, dat men op z'n tellen moet passen en er naar streven zoveel mogelijk een geheel te vormen. Namens de ring bood hij eveneens een geschenk onder couvert aan. Namens de plaatselijke Z.L.M.-afdeling sprak de heer A. C. Breure, die concludeerde dat er 50 jaar geleden heel wat pioniers arbeid verricht was om de grondslag tot dit jubileum te kunnen leggen. Hij hoopte dat er in andere verbanden ook steeds meer samenwerking gezocht zou worden, wat hij met name urgent vond op het gebied van de afzet der landbouwprodukten. Namens de afdeling bood hij de jubilerende bank een voorzitterhamer aan. Ere-voorzitter en oprichter, de thans 81- jarige krasse A. L. Hage verheugde zich in de prachtige groei van de bank en hoopte de opening van het nieuwe gebouw ook nog te mogen beleven. Tijdens het voortreffelijk diner in hotel „Smerdiek" gaf de Zeeuwse inspecteur Oudkerk een toelichting op de onthouding der goedkeuring door de G.B. in de eerste na-oorlogse jaren, terwijl dijkgraaf H. van Gorsel zijn gelukwensen aanbood namens het waterschap en er gezien de omzet der bank van overtuigd was, dat men nog wel eens zou kunnen aankloppen. Maartensdijk ook in de voor ons liggende periode wel gaan, zo besloot dhr. Geluk zijn overzicht. Tenslotte was er nog het ceremonieel van de voorzitter om aan de oprichters der Bank een boekwerk aan te bieden, hetgeen met een krachtig applaus uit de zaal werd onderstreept en daarna kwam het ontspan ningsgedeelte in de vorm van het René Frijters Variété met de conferencier Frans Vrolijk, de trampolineartiesten „The Har- dory's", Martin Tonelly, de vrolijke bar keeper, met het gezellige accordeonduo de twee Gerto's en met Annie de Reuver die haar bekende radio-successen bracht. Soms wat erg levendig, vaak ook attractief voor de aanwezigen was er na afloop van dit programma nog verstrooiingsmuziek. De Boerenleenbank Sint-Maartensdijk heeft haar gouden feest gul en groots gevierd. Daarvan kunnen ook de leden, die tijdens de feestavond ruim werden getrakteerd mede van getuigen. bij Uiv opticien kunt U een zonnebril met glazen op sterkte verkrijgen Lievevrouwestraat 4 Bergen op Zoom „De samenwerking van de veilingen op het eiland is dit jaar ook een punt van overweging geweest", merkte de voorzitter van de Sint-Annalandse veiling, de heer C. J. Kooijman op, tijdens het openingswoord bij de 34ste ledvenvergadering, vorige week vrij dagavond in café W. Rijnberg gehouden en bijgewoond door een 70 leden. „Aan de hand van een door de Sint-Annalandse veiling opgesteld rapport zijn hierover verschillende besprekingen gevoerd. De aandrang die van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen wordt uitgeoefend om te komen tot grotere concentratie is ook mede aanleiding geweest dit voor onze streek te bezien. De zwakke grondslag van onze veilingen, namelijk slechts twee produkten: vroege aardappelen en uien, geven met sterk gestegen kosten toch wel voldoende argumenten om hierover eens ernstig na te denken. De voordelen die door algehele samenvoeging zouden kunnen worden bereikt zijn wel de overweging waard en één van de moeilijkste punten, nml. het verlies van zelfstandigheid is toch voor alle veilingen gelijk", aldus de veilingvoorzitter te Sint- Annaland. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN BERGEN OP ZOOM Boastraat - hoek Llndebaan - teL 5467 IN DE VEILING Tegen half acht stroomden een 300 leden en genodigden naar de veiling in de Woud- hoek. Opnieuw opende voorzitter Kloet, zich nu vooral richtend tot de talrijke leden en hun dames. Verder werd het officiële ge deelte niet te omvangrijk. Bestuurder J. L. M. Geluk gaf nog een kort overzicht van op richting en ontwikkeling der Bank, zoals door ons ongeveer in vorig nummer werd omschreven. Hij wees er op, hoe in het jaar van oprichting - 1914 - de eerste tegenstand werd ondervonden door het uitbreken van wereldoorlog I. Gedacht werd zelfs om de vereniging ook maar direct te ontbinden, hetgeen evenwel bij de meerderheid geen weerklank vond. De eerste jaren werd maar j zeer beperkt zaken gedaan. Er waren nog al i aanvallen van particuliere banken, die zich j wat smalend uitlieten over de kleine boeren- leenbankjes. Maar dat zou spoedig ver anderen. En de grote steun werd de Centrale Bank te Utrecht. Plaatselijk is echter de groei vooral te danken aan de spaarders, zo meende dhr. Geluk. Hun leeftijd varieert van twee dagen tot in de tachtig jaar. Het is voor velen geen geheim welke instellingen bij onze bank zijn gebaat, zoals gemeente, veiling en water schap. Zich op de toekomst richtend meende de heer Geluk dat de werkzaamheden nog zul len toenemen en het nieuwe bankgebouw daarom te meer welkom zal zijn. Moge het de boerenleenbank te Sint- Over dit onderwerp merkte hij voorts op, dat er naast de voordelen van samenvoeging voor wat de genoemde produkten betreft, op velerlei ander terrein nog meer bereikt zou kunnen worden op die wijze. Het Centrale Bureau van Tuinbouw veilingen heeft een commissie aangesteld die in zulke gevallen, op verzoek gratis een onderzoek instelt en een rapport aanbied, vervolgde de heer Kooijman. „Alles natuur lijk geheel vrijblijvend. Jammer genoeg zijn hier twee veilingen op Tholen die hieraan niet willen meewerken." Dit kernpunt van het uitvoerig openingswoord was vooraf gegaan door een bizonder woord van welkom tot burgemeester H. J. Smith, het erelid N. Overbeeke en de heer Baaijense van de R.T.V.D. Bij zijn terugblik op 1963 wees de heer Kooijman op de aanmerkelijk lagere omzetten op de Zeeuwse veilingen, waarop Sint- Annaland geen uitzondering maakte. Als men dan ook leest dat de stijging van de indexcijfer voor levensonderhoud ook ver oorzaakt is door hogere aardappelen- en groenteprijzen, dan wrijft men zich toch wel de ogen uit, vond dhr. Kooijman. Mogelijk zijn de cijfers op zich wel juist, maar of het systeem de conclusie wettigt, moet sterk worden betwijfeld. Een kwartaal-overzicht kan geen juist beeld geven over het verloop in een geheel jaar en is dus niet hanteerbaar om hogere lonen of prijsdrukkende maat regelen te bepleiten. Gelukkig nog, dat de gladiolen en kas teelten een meer bevredigend financieel resultaat gaven. Daarom te meer stemt de tuinbouw-uit- breiding ter plaatse tot grote voldoening en de initiatiefnemers van een paar jaar terug hebben wel baanbrekend werk geleverd. Het onderwijs aan de lagere landbouwschool te Scherpenisse, de tuinbouwvoorlichtingsdienst de gedegen voorlichting van dhr. Baaijens, de voorlichting via nieuwsbrief dragen veel bij tot deze goede omschakeling. Spreker spoorde aan dit jaar nog gebruik te maken van de mogelijkheid bij voorrang een bouw vergunning te krijgen voor een warenhuis. Door de boerenleenbank wordt alle mogelijke voorlichting en hulp verstrekt bij de finan ciering. De watervoorziening vormt dank zij de thoolse waterleidingmaatschappij geen groot probleem en ten aanzien van de elektrificatie wordt naar een bevredigende oplossing gezocht. Ook van de medewerking van het ge meentebestuur ter plaatse is men zeker. De afzet tuinbouwprodukten liep nog via de veiling Bergen op Zoom en voldoet in het algemeen wel. ALVANTHO Het misbruik van het dure fust leidde tot invoering van een gedeponeerd handels merk „Alvantho" om zo een vluggere en effectiever bestraffing te bevorderen. Dit handelsmerk omvat alle veilingen op Tholen. Ook bij het ministerie van landbouw is voor betere maatregelen gepleit. De A.I.D. kan nu eenmaal niet doorlopend aandacht aan het misbruik van ons fust besteden. Beter zou zijn gezamenlijk een controleur aan te stel len om controle uit te oefenen. Door een bespreking van de thoolse veilingen met de handel is overeenstemming bereikt over verhoging van 2 tot 4 cent per kist van de uitslagkosten voor de kopers. Ook is aan het produktschap groenten en fruit goedkeuring gevraagd voor verhoging fusthuur. Daarmee ging het produktschap in beginsel akkoord, maar dat kan eerst vol gend jaar ingaan. Verder dient het statiegeld ad 2.per kist te worden verhoogd, nu de nieuwprijs boven de 3.ligt. voor de elegante vrouw Grote Markt 12 Bergen op Zoom POOLVORMING Getracht is ook dit jaar weer de afzet van late aardappelen via poolvorming te verzorgen. Er kwam niets van terecht. Het opgegeven kwantum werd haastig ingetrok ken, toen de prijs wat steeg. Daaruit blijkt nog onvoldoende vertrouwen bij de leden voor het veilen van late aardappelen. Men zal zich toch ernstig moeten beraden, daar een gezamenlijke afzet van de goede thoolse aardappel voordeel zal opleveren. Daar naast zal men moeten overwegen of ook de kleinverpakking in de Alvantho-propaganda kan meespelen. Het overleg voor de con tractprijs leverde weinig resultaat op. TOEKOMST Ten aanzien van het komend seizoen merkte de heer Kooijman op, dat de vroege aardappelmarkt er wat gunstiger uitziet dan vorig jaar. De stand is prima en de con clusie van het Centraal Bureau is, dat de West-Europese vroege aardappelmarkt een minder overvloedig aanbod te zien zal geven dan in 1963. De lage prijzen van dat jaar worden niet verwacht, zo min als ernstige afzetmoeilijkheden. De verwachting is dus een redelijk vlotte afzet en een prijspeil tussen 1963 en 1962. De minimumvergoe- dingsprijs is door het C.B. vastgesteld op 15.tot 10.vanaf 15 juni tot 25 juli met een wekelijkse afloop van 1.Er moet geen heffing worden betaald. Voor wat de uien betreft is moeilijk een voorspelling te doen. De stand is goed, be houdens waar de uienvlieg hard toeslaat. Tenslotte dankte dhr. Kooijman de groep Scherpenisse voor de prettige samenwerking, evenals de aanvoerders, handel en het personeel. INVENTARISATIE Vervolgens maakte de heer Kooijman de uitkomst bekend van de inventarisatie bij de leden. Tegenover 73 hectare doré in 1963 kwam men nu aan 95 hectare doré, wat de voorzitter van gunstige betekenis achtte. Er was nu maar Lhectare Eerstelingen gere gistreerd tegenover nog 5 in 1963. Nu 70 hectare eigenheimers, vorig jaar 86. Nu 200 hectare bintjes tegenover 173 in 1963. Nu 3 hectare plantuien, vorig jaar 2 hectare, thans 70 hectare zaaiuien tegen 88 vorig jaar. Ook landelijk is de uitzaai van uien belangrijk minder, namelijk 15% lager dan vorig jaar. Met de aantasting door de made moet dus wel op heel wat minder kilo's uien gerekend worden. Voorts maakte hij gewag van een flinke aardbeienoogst met een matige prijs, een te verwachte vlotte frambozen afzet en een matige prijs voor de bessen. De fruitaanzet is uitstekend, maar moet verder nog worden afgewacht. Behandeld werd vervolgens de exploitatie rekening en balans. Uit de rekening bleek, hoe voor lonen en salarissen 123.081,50 was uitgegeven en de afschr. 71.795,30 bedroegen. Het totale cijfer van de rekening bedroeg 247.900.26 met een uit het reserve kapitaal geputte post van 9195,75. De balanstotalen bedroegen 514.304,18 met een bedrag aan vastgelegde middelen I (terreinen, gebouwen, machines, enz.) van 455.637,74. I Herkozen werd de heer C. J. J. Kooijman als bestuurslid en dit college werd voorts uitgebreid door benoeming van de heer L. K. Breure (fruitteler) en A. J. Boogaard namens de tuinbouwsector. Het niet herkies bare lid van de financiële commissie A. C. I Geluk werd vervangen door benoeming van de heer C. van de Reepe. r Of grote heren overal, Bij menig politiek geval, Soms veel rumoer verspreiden, Of 't leven duur is, of goedkoop, Voor hén is er steeds nieuwe hoop, De oudjes blijven rijden Steeds zal de auto-karavaan Langs Nederlandse wegen gaan, Die and'ren heel graag leiden. Er staan geregeld wagens klaar, En 't jong geslacht zegt: Reken maar, De oudjes blijven rijden Wanneer er geld voor nodig is, Dan tast 'n collecte nimmer mis, Men blijft zijn aandacht wijden Aan 'n mooie tocht door 't zomerland, Dan is goedgeefsheid bij de hand, De oudjes blijven rijden En hij, die steeds zijn wagen geeft, En vreugde aan zijn geven heeft, Kan van 't idee niet scheiden, Hij heeft het altijd graag gedaan, Want iets bizonders kijkt hem aan De oudjes blijven rijden En of er soms verdeeldheid heerst, Met zelfzucht vaak het allereerst, In deze vreemde tijden, Men is op één punt aliens een, Men laat ze nimmermeer alleen, De oudjes blijven rijden Voor enk'len is het al geweest, Voor and'ren wacht nog 't zomerfeest, De dag van veel verblijden. Elk komt opnieuw weer aan de beurt, Wanneer de zomer 't landschap kleurt, Want d'oudjes bKjven rijden I Tholense boys bekert verder De 4-4 uitslag tussen W.H.S. en Tholense boys betekent voor het laatstgenoemd elftal, dat het ook in de volgende bekerronde zal uitkomen. En dat terwijl het Tholense boys evenmin wat had kunnen schelen dan WHS. Die gedachte lag er aanvankelijk ook dik bovenop, toen beide clubs met elk een drie tal invallers het ongelukkige veld betraden. Wanneer men dan echter eenmaal doende is, gaat het begrijpelijk weer om de winst. De meeste aanvallen waren met de voor rust sterk wind mee voor de gasten. Terreinge steldheid, wind en de duidelijke lauwheid maakten vooral de eerste helft tot wat men kan noemen pet-voetbal. Opbouw, plaatsen, verrassing, het zal er bij geen van de 22 spelers in. Veeleer een wegtrappen en een sprinten. Daar van de twee kwaden Tho lense boys echter nog ietwat meer spirit opbraacht en daardoor vaker in het bezit van de bal was, was de met wind mee genomen 2-0 voorsprong in de eerst helft ook verdiend. Jo Quist maakte van een mis verstand in de verdediging gebruik en bij de ontmoeting met keeper Quist, die bepaald z'n middag niet had, stond hij eerder op de been om de bal in het lege doel te tikken. Het tweede doelpunt via een kopbal van Arie Schot was het mooiste van de Thole- naars. In de tweede helft zat WHS nu op zijn beurt met de wel afzakkende wind mee meer in de aanval. Vrij spoedig was de stand met doelpunten van Kees van der Meer gelijk. De druk werd zwaarder en WHS nam opnieuw via Kees van der Meer een voorsprong. Na dat kwartier overviel bij allen weer de lauwheid resulterend in een 1 nutteloos spelletje. WHS liet daarbij de kans volkomen liggen om door te drukken en toen Jo Quist zich moest laten vervangen na een sliding brak de voor hem ingevallen Tholenaar op links door, terwijl Jan Quist opnieuw te laat was met een uitlooppoging. Dat gaf Ab Vijfwinkel een ruime kans. Op- j nieuw gelijk: 3-3. Toen kwam WHS weer terug en via Rien Keur werd het de overigens degelijk optredende Potappel verrast: 4-3. j Met nog enkele minuten te spelen nam j WHS weer het heft in handen. Tholense boys had er zich als het ware bij neergelegd, toen keeper Quist bij een uittrap in de grond schopte en de bal prompt bij een verblufte Tholenaar kwam, die maar voor het intrappen had: 4-4 Dat scheids rechter Roodenburg niet had gezien, dat het tweede Thoolse doelpunt na buitenspel werd gemaakt en dat het tweede WHS doelpunt aan een handsbal bij de zijlijn vooraf was j gegaan, mag men hem graag vergeven, daar i dit weinig afbreuk deed aan deze door de spelers weinig enthousiast gespeelde partij voetbal. Tholense boys zit hierdoor wat in de misère om de Eendrachtcup vlot te kun nen afwerken, terwijl WHS zijn nederlaag programma nu wel kan uitvoeren. A.s, zaterdag speelt voor de Eendrachtcup in poule A Tholense boys 1 tegen Wosmeer 1, wellicht om half zeven, wanneer het volgens pro gramma gaat. In poule B komt Tholense boys 2 om half vijf uit tegen Smerdiek 2 Vosmeer 2 tegen SPS 2. THOLEN Een concours werd gehouden door de Trouwe Duif van uit Neufvilles U1 km in concours 149 duiven gelost om 9.45 uur. A. Wagemaker 1 4 5 7 22 34 39 43 45 C. Soomers 2 8 21 29 36 C. Boogaart 3 32 47 A. de Jonge 6 25 30 C. Moeliker 9 14 P. de Boef 10 26 J. de Ron 11 46 M. Laban 12 C. Praat 13 G. de Kok 15 17 19 49 Joh. Deurloo 16 23 42 44 C. v. Luijk 18 28 37 38 J. Praat 20 S. Baaij 24 35 L. Laban 27 33 40 M. Vogel 31 41 P. Laban 48 D. Jansen 50 aankomst 1ste duif 11.15.39 uur aankomst laatste duif 11.28.39 uur. De duiven waren deze week van „De Trouwe Duif" Tholen te St. Denis. 318 km, in concours 117 duiven, gelost werd om 9 uur. C. Boogaart 1; A. Wagemaker 2 5 6 12 32; J. de Kok 3 11; L. Laban 4 7 16 24; S. Baaij 8 37; Joh. Deurloo 9 10 18 19 38 39; M. Laban 13; L. Jansen 14 15; C. Soomers 17 27 33; C. v. Luijk 20 30; A. de Jonge 21 22; J. de Ron 23; B. v. Iwaarden 25; D. Jansen 26; Jac. Pollie 28 31; C. Moeliker 29; A. Burgers 34; H. Boogaart 35; C. Boo gaart 36. Aankomst eerste duif 12.57.22 laatste duif 13.17.32 „De Trouwe Duif" hield een concours van uit Orleans 436 km in concours 89 dui ven, gelost 5.45 uur. A. Wagemaker 1 8 20 21 25; J. de Kok 2; C. Moeliker 3 9 23 26; Jac. Pollie 4 12; L. Laban 5 7 17 24 30; M. Taselaar 6; Joh. Deurloo 10 11; C. Praat 13; A. Burgers 14 16; L. Jansen 15; J. de Ron 18; B. van Iwaarden 19; P. Laban 22; A. Laban 27; C. v. Luijk 28; J. Praat 29. aankomst eerste duif 11.06.38 uur. aankomst laatste duif 12.36.16 uur. OUD-VOSSEMEER P.D.V. „DE ZWALUW" Concours van Neufvilles op zaterdag 30 mei afstand 115 km. Los 9.45 uur In concours 168 duiven wind zuid-oost. P. de Wilde 1 9 23 40 49; A. van Daalen 2 29 32 35 39; A. Voormeulen 3 13 15 16 20 24 42; Jac. Vaders 4 17 18 30 36 45 54; J. Hol 5 7 8 14 37; D. Havermans 6 12 28 31 46 56; A. Rijnberg 10 26 51; H. Lindhout 11 19 47; J. Tholenaar 21 25 33 38 4! 48 55 M. de graaf 22; A. Douw 27 44; C. Tim mermans 34; P. C. van As 43; C. van Meer 50; G. Daelemans 52; W. Burgers 53. k Concours van St. Denis op zaterdag 6 juni 1964. Af st. 321 km. Los 9 uur. Aantal duiven in concours 145. Wind zuid. J. Tholenaar 1 3 44; Jac. Vader 2 11 14 40 42 43 46; J. Hol 4 7 8 16 21 29; A. Voor meulen 5 13 19 36; P. C. v. As 6 15 27 23; A. Rijnberg9; P. de Wilde 10 22 20 34; A. Douw 12 31 35; M. de Graaf 17 23 26; D. Havermans 18 37 38 39; A. van Daalen 20 28 45 47 48; L. M. de Heer 24 41; C. v. Meer 25; C. Timmermans 32; L. Stoutjes- dijk 49. SCHERPENISSE WEDVLUCHT NEUFVILLES „DE REISDUIF" Afst. 112 km, los 9.45 uur le duif 11-17-29 - 1207.33 m. laatste 1.1-33-29 - 1207,67 m. K. Lisseveld Pvl. 1 8 13 30; M. Speijer Pvl. 2 6 9 22 24; A. v. Tiggele Pvl. 3 4; M. Goudszwaard Pvl. 5 18 28; D. Uijl Pvl. 7 16 29; J. v. d. Hoek StM. 10 11 12 14 21 25; J. Westdorp Pvl. 15 20 23 26; C. v. d. Have Scherp. 17 19; G. Larooij Scherp. 27. Wedvlucht St. Denis 6-6-'64 „De Reis duif' te Scherpenisse, afst. 317 km. los 9 uur. 1ste duif 12.49.10 is 1382.46 meter, laatste duif 13.13.09 is 1251.26 meter. G. Larooij Scher. 1; M. Goudszwaard Pvl. 2; J. v. d. Hoek St.M. 3 4 5 12 17 1.8 23; C. v. d. Have Scherp. 6 8 11 21 27; M. Speijer Pvl. 7 13 16 22 24; K. Lisseveld Pvl. 9 10 15 25; A. v. Tiggele Pvl. 14; J. Westdorp Pvl. 19 26; D. Uijl Pvl. 20. SINT-PHILIPSLAND WEDVLUCHT Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Nef-illes. In concours waren 147 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1170.20 en van de laatste 1071.62 m.m. P, Wagemaker 1 6 12 26 33; J. Geense 2 11 24 30 38; L. Vermeij 3 10 17 42 47; Br. Verwijs 4 9 29 32 45; A. Fonteijne 5 41; J. Bakker 7 23 25 34 44 48; Th. Bakker 8 14 16 18 21 22 28 39 49; A. Faasse 13 15 31 37; J. C. Verwijs 19 36; Joh. Reijngoudt 6 Zn 20; M. Geuze 27 35 40 43; Joh. Fon teijne 46. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. ,,De Reisduif" te St. Philipsland vanaf St. Denis. In concours waren 176 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1375.50 en van de laatste 1211.71 m/m. W. van Dommelen 1 13 38 45; J. Zuid- weg 2 11 21 47; A. Faasse 3 15 48 53; H. Kaashoek 4 28 54; Th. Bakker 5 14 16 18 29 42 46; Joh. Reijngoudt en Zn 6 49; J. Bakker 7 9 10 1,9 25 36; M. Geuze 8 20 22 26 33 57; A. Verwijs 12; Abr. Verwijs 17 44 51; J. Geense 23 34 43 50; P. Wage maker 24 41; J. C. Verwijs 27 31 32; A. Fonteijne 30 39 52; Joh. Fonteijne 35 55 58; L. Vermeij 37; C. Verwijs 40 59; A. Kot. 56.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 4