Werkbezoek van het dagelijks bestuur der provincie aan Tholen maison Y V ON NE Nieuwe katoenmode brengt de zomer in het land STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. PHILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS BOEKENNIEUWS Overleden: 1 april Pietr van der Klooster oud 77 jaar zonder beroep echtgenoot van Maria Jacoba van der Slikke Laatstelijk gewoond hebbend aan het adres Tienhoven 16 3 april Apolonia van Vossen oud 80 jaar zonder beroep gehuwd geweest met Pieter den Engelsman Laatstelijk gewoond hebbend aan het adres Klippelstraat 17 31 april Levenloos kind van Cent Goede- gebuure en Cornelia Thona Moerland adres Bierensstraat 11 Ingekomen. Teunis H. Veenvliet van Bergen op Zoom naar Schoolstraat 2 Johannes H. M. Akkermans van Roosen daal en Nispen naar Kleine dijk 2 Johannis A. Theunisse van Dordrecht naar Weststraat 6 Vertrokken: Alida A. van den Berg wv. Klomp van Ring 24 naar Rotterdam Jan Dooren en gezin van Joanna Maria- polder naar Enschede Kaatje den Haan van Hoenderweg 42 naar Koudekerke. Dina F. de Witte van Havenplein 19 naar Tholen Machelina Bruijnzeel ev Geluk van Bie rensstraat 17 naar Goes Abraham de Jonge van Weststraat le naar Stavenisse Verhuisd: Pieter J. van Popering van Nieuwstraat 45e naar Cureestraat 5 Pieter Ridderhof van Nieuwstraat 39 naar Schoolstraat 6 Cornelis van Vossen en gezin van Lange- weg 3 naar Klippelstraat 9 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Stavenisse willen langs deze weg de jeugd onzer ge meente verzoeken om onze plantsoenen, waar aan moeite noch kosten gespaard worden te willen ontzien en niet te vernielen. Noodgedwongen zullen wij anders stren gere maatregelen moeten gaan toepassen. Stavenisse, 1,4 mei 1964 Burgemeester en wethouders voornoemd MUZIEKAVOND Onder auspiciën van de Bond van Muziek gezelschappen Tholen en St. Philipsland wordt a.s. zaterdag alhier een muziekavond gehouden, die door „Euterpe" wordt georga niseerd. Om 4 uur is er ontvangst van de bestuur ders in café P. van Houdt en om kwart voor vijf een muzikale rondgang door de gemeente, waarbij de deelnemende verenigin gen zich op de Markt opstellen. De volgor de der korpsen is muziekvereniging „Eu terpe" uit de gemeenten Stavenisse, Sint Maartensdijk, Poortvliet en Scherpenisse, „Oud Vossemeers Muziekvereniging, de Kon. harmonie „Concordia" uit Tholen, de kon fanfare „Accelerando" uit Sint Anna- land en „Concordia" uit St. Philipsland De concerten beginnen om 7 uur met een optreden in dezelfde volgorde als hier voor genoemd. Verwacht wordt dat de concerten omstreeks half elf zijn afgelopen. Bij het zelfde gunstige weer als in het begin van deze week kan op flinke belangstelling wor den gerekend. ZONNEGLOREN EN ZONNEVANC De collecte van 25 april tot en met 2 mei heeft opgebracht f 107.17 en werd verzorgd door de gezamenlijke Vrouwenverenigingen. SAKOR De collecte voor Sakor bracht f 102,13 op. BURGERLIJKE STAND over april 1964 Ondertrouwd: Johannes M. P. Chr. Noordijke 25 jaar en Jozina L. Bolier 23 jaar Abraham Leunis 23 jaar en Machelina G. Hage 20 jaar Overleden: Willem Bolier 56 jaar ongehuwd Vertrokken: Wouterina Potappel van Gorishoeksedijk 11 naar Oostkapelle DE REISDUIF Wedvlucht Mons 9-5-1964 afstand 122 km los 12 uur le duif 1271 rn.m. laatste 1046 m.m. J v. d. Hoek St. M. 1 5 7 10 28 29 C. v. .d Have Scherp. 2 4 6 8 9 14 K. Lisse- veld Pvl. 3 16 17 18 23 A. v. Tiggele Pvl. 11 13 34 M. Speijer Pvl. 12 20 22 24 30 36 G. Larooij Scherp. 15 25 27 31, 33 H. Jansen Pvl. 1,9 32 D. Hartog St. M 21 B. Suurland Scherp 26 37 M. Goudzwaard Pvl. 35 J. Westdorp Pvl. 38 DE LAATSTE A.s. zaterdag speelt S.P.S. de laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen en wel tegen Chrislandia uit Heiningen. Gezegd mag worden dat de sportclub Poortvliet Scherpenisse het nog niet zo slecht heeft gedaan, wanneer men rekening houdt met het feit, dat men voor het eerst aan de competitie deelneemt. Het is zo gebruikelijk dat men in de laagste klasse begint maar daar kwam men dan ook tot aan de mid denmoot De eerste aanloop is dus behoorlijk De jongens hebben met genoegen deze com petitie op deze ene wedstrijd na volbracht. En ze willen a.s. zaterdag nog eens aan een talrijk publiek laten zien dat er voor uitgang in zit. VERKOPING WOONHUIS Vrijdagavond jl. werd door notaris W. L. Blindenbach te Sint Maartensdijk in café Kesteloo alhier in het openbaar verkocht een woning met erf staande Strijenham Scheldestraat 6 voorheen bewoond door wij len mej. P. Geluk Kooper werd de heer L. C. de Jonge uit Tholen voor f 7000. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur leesdienst Herv. Groep 10 30 uur ds A. P. Nauta te Middelburg 7 uur ds A. de Jonge uit Goes In beide diensten collcte voor de zending MODEMEESTER COSTUUMS 'n garantie voor Perfecte Pasvorm (ook in Junior maten) Spaar ANIMOzegels Kremerstraat 11 - Bergen op Zoom WEDVLUCHT Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Mons. In concours waren 232 duiven De snelheid van de eerste duif was 1275.41 en van de laatste 1079,75 m.m. Th. Bakker 1 10 15 20 24 27 49 54 56 73 C. Verwijs 2 12 21 22 31 40 44 63 J. C. Verwijs 3 19 47 A. Faasse 4 5 7 29 53 M. Geuze 6 11 16 28 64 P. Wagemaker 8 18 43 71 J. Bakker 9 32 38 75 L. Vermeij 13 23 26 51 52 58 70 72 W van Domme len 1,4 61 62 Joh. Fonteijne 17 35 37 46 74 J. Reijngoudt 6 Zn 25 39 55 65 Abr. Ver wijs 30 W. Neele 33 59 A. Verwijs 34 66 76 77 A. Fonteijne 36 50 60 J. Zuidweg 41 57 67 78 H. Kaashoek 42 45 48 68 69 zondag 17 mei Eerste Pinksterdag THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. E. M. Bakker maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur kand. Gebraad, te Utrecht Geref. Kerk 9 en 4.45 uur ds J. C. van Egmond maandag 18 mei Tweede Pinksterdag geen dienst Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur ds W. Suijker van Krabbendijke vrijdagavond 15 mei 7.30 uur ds A. F. Honkoop van Goes Chr. Geref. Kerk 10.30 en 6.30 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur Ned. Protestanten Bond 10 30 uur mevr. J. Brouwer te Bergen op Zoom Kerkelijk Leven 5 uur ds A. de Jonge uit Goes OUD -VOSSEMEES Ned. Herv. Gemeente 10 en 5 uur ds. Leenmans In beide dienst collecte Zending. maandag 18 mei Tweede Pinksterdag geen dienst Geref. Kerk 10 en 3 uur ds Versluijs te Geldermalsen maandag 18 mei Tweede Pinksterdag geen dienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur leesdienst Ger. Gemeenten In Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur kand. J. Gebraad, van Utrecht maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur ds. E. M. Bakker, Tholen In beide diensten collecte voor Geref. Zendingsbond. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst collecte uitw zending maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10.30 uur ds J. Karens van Nieuwerkerk Ger. Gemeenten in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.45 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. L. G. Zwanenburg 6 uur ds. J. van Dijk maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur ds. L. G. Zwanenburg In alle diensten collecte G.Z.B. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds J. W. Slager maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur ds J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. van der Haar Pinkstercollecte voor de G.Z.B. maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur ds. J. van der Haar Pinkstercollecte Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. P. Alblas Collecte Zending maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur ds. G. Broere, Dinteloord donderdag 14 mei 3 uur ds P. Alblas Huwelijksbevestiging A. Leunis en M. J. Hage Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur stud. A. Bregman Bent huizen maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur ds A. F. Honkoop van Goes POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. v. Dijk 6 uur ds. L. G. Zwanenburg maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 10 uur ds. J. v. Dijk In alle Pinksterdiensten collecte G.Z.B. 3eref. Kerk 10 uur leesdienst 2.30 uur ds J. C. van Egmond maandag 18 mei Tweede Pinksterdag geen dienst Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 8.30 ur ds J. Karens van Nieuwerkerk ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. B. A. v. Donkersgoed Bediening van de H. Doop maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur Geref. Gemeente 9.30, 2.30 6 uur ds F. Honkoop maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9 30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad maandag 18 mei Tweede Pinksterdag 9.30 uur ds L. Gebraad woensdag 20 mei 7.30 uur ds P. Blok ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds K. Smit uit Voorschoten maandag 38 mei Tweede Pinksterdag geen dienst OUD VOSSEMEER Geref. Kerk Beroepen te Oud Vossemeer ds J. Noord hof te Den Bommel PAK EVEN IÏW ZAKBOEKJE BERGEN OP ZOOM Roxy vrijdag tot en met maandag Johnny Holeday „Johnny, waar kom je van daan" a.l. dinsdag en woensdag La belle Araeri- caine 18 j. Aan de nationale springnummers wordt deelgenomen door de allerbeste Nederlandse ruiters en amazones o.a. A.ntoon Ebben, fa milie Arts, Scheeren, Tineke Zwolsman, Rob en Paul Kouwenberg en vele anderen. In de zware dressuurproef welke op 2e Pinksterdag wordt verreden treden uiteraard de meest geselecteerde combinaties op o.a. de dames van Doorne, de heer Pot, etc. Als nouveauté is Bergen op Zoom het eerste concours hippique waar de jeugdige ponyruiters optreden tussen de internatio nale en nationale nummers met hun Shet landers, New Forest en Welshponey's. Als shownummer verschijnen op maandag alle in Nederland vertegenwoordigde paar denrassen in de ring, terwijl het deskundig commentaar geleverd zal worden door Drs. Hammink uit Goes. Ook de tuigpaarden komen aan bod en in het jaar 1.963 en de reeds gehouden con coursen in 1964 is gebleken, dat diverse Brabantse stallen blijken te kunnen wed ijveren met de stallen der zo bekende Noor delijke eigenaren. Als sluitstuk van het Concours Hippique de traditionele jachtrit, reeds jaren geleden ingevoerd door de grote voorvechter van de „West-Brabantse Harddraverij en Concours Hippigue Vereniging: wijlen de luitenant Kolonel Johannes Hussum. Totaal deelname: ruim 150 paarden spring en dressuur, 75 pony's, paardeshow van 20 rassen met 30 paarden (alle in Neder land vertegenwoordigende rassen van de kleinste pony tot de zwaarste Belg). Als erecomité: o.a. de 3 ambassadeurs, Min. Luns, Staatssecretaris Haex. Veel buitenlandse belangstelling. Dick van Rijn levert (radio) commentaar. toekomst de boer met nog slechts één arbei der-mecanicien het werk op het gehele be drijf van 40 ha moet rondzetten. Deze ont wikkeling is landelijk. Zij kan alleen wor den opgevangen door sterke mechanisatie die echter hoge kosten met zich brengt. Per ha is thans op onze akkerbouwbedrijven f 1400.of tweemaal zoveel geinvesteerd als 10 jaar geleden. In totaal wordt op de Zeeuwse akkerbouwbedrijven 1000.per ha uitgegeven aan arbeids- en werktuigen- kosten. Dit is maar liefst 60 van de totale kosten. Besparing en rationalisatie van de arbeid verdient dus alle aandacht. Met dit doel zijn twee jaar geleden de arbeidsvoorlich- tingskernen opgericht, waarmee getracht wordt een optimaal gebruik van arbeid en machines te bereiken, teneinde de kosten zo laag mogelijk te houden. Drie van de 45 arbeidsvoorlichtingskernen in Nederland, die onder leiding staan van ir D. C. M. Boon man rijkslandbouwconsulent voor arbeidsme- thoden liggen op de Zeeuwse eilanden. Ze worden gevormd door ongeveer 15 boeren met een eigen voorzitter, die tezamen met de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst arbeidsbe sparende methoden zoeken en berekenen, hoe zodanige combinatie van bedrijfsplan arbeid en mechanisatie kan worden gevonden, dat het rendement van het bedrijf zo hoog mogelijk wordt. Daarnaast zijn de arbeids- rationalisatie en arbeidsvoorlichting uiter aard van grote betekenis. Dit is geen gemak kelijke opgave, maar de problemen komen op tafel, er wordt vaak levendig gediscus sieerd. De grote waarde bestaat hieruit, dat het een stuk werk van de boeren zelf is, dat men tezamen de bedrijven critisch leert bezien en opbrengsten, arbeidskosten en ar- In elke maat voor iedere beurs voor jong en oud vindt U in onze collectie van 1500 JAPONNEN beslist uw keuze JAPONNEN van 10.90 tot 59.75 natuurlijk bij Bostraat 32-34 BERGEN OP ZOOM Voorlichting voor de huisvrouw op NA VITO 1964 Nederlander is slechte viseter Slechts tien procent van de Nederlandse bevolking eet vis en dan nog maar zo n klein beetje, dat Nederland er voor wat be treft de visconsumptie in vergelijking met andere landen heel slecht afkomt. De laatste andere landen heel slecht afkomt. De laatst bekende gegevens over visconsumptie zijn van 1961. Daarin zien we dat in Japanse visconsumptie per hoofd van de bevolking 23 kilo per jaar bedraagt, in Portugal en Noorwegen 19 kilo, in Denemarken 15 kilo, Griekenland 8 kilo, V/est-Duitsland 7 kilo, België en Luxemburg 5 kilo, terwijl Neder land met Ierland en Oostenrijk bijna onder aan staat met slechts 4 kilo Als we nagaan dat een groot deel daarvan nog haring is, wordt het duidelijk dat in Nederland maar weinig soorten vis worden gegeten en dan nog in zeer beperkte mate. Toch is vis niet alleen belangrijk voor onze economie (in 1963 bedroeg de export van vis en visprodukten ruim 176 miljoen gulden, dat is ongeveer één procent van de totale Nederlandse uitvoer), maar óók voor onze gezondheid. Vis heeft namelijk onder meer door zijn hoge eiwitgehalte een belang rijke voedingswaarde. Zouden we in Neder land bijvoorbeeld de voedingswaarde van vis door een ander produkt willen vervan gen, dan zou 25 procent extra melk nodig zijn of 64 procent extra vlees. Waarom eten wij zo weinig vis Vaak is het de onbekendheid met het produkt of weet men niet welke mogelijk heden er zijn met vis. Daarom wordt, speciaal ten behoeve van de huisvrouw, op de Eerste Intenationale Visserij-tentoonstel ling NAVITO, der van 7 t.e.m. 18 mei wordt gehouden in de Houtrusthallen te Den Haag, voorlichting gegeven over alle moge lijke soorten vis en visprodukten. Hier wordt de huisvrouw in de gelegenheid gesteld haar culinaire kennis aanzienlijk uit te breiden. Er worden bakdemonstraties gehouden, vis gerechten klaargemaakt en natuurlijk bestaat er gelegenheid al dit heerlijks te proeven, terwijl diverse recepten verkrijgbaar zijn. Op alle vragen die de huisvrouw heeft op het gebied van vis en visgerechten kan zij op de NAVITO een antwoord krijgen. Jeugdige ZOMERMANTELS ook in grote maten U slaagt bij Spaar ANIMOzegels Kremerstraat II - Bergen op Zoom WEST-BRABANTSE HARDDRAVERIJ EN CONCOURS HIPPIQUEVERENIGING BERGEN OP ZOOM Over de oorspronkelijke geplande bena ming van het Concours Hippique „Cham- pionnat de la jeunesse équestre Euro-Mar- ché" werd maandenlang gediscussieerd door de Federation Internationale Equestre te Brussel. Noch het woord „Championnat" noch „Euro Marché" bleek de goedkeuring van de heren te Brussel te kunnen wegdragen. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bern- hard in zijn hoedanigheid als voorzitter van de F.E.I. hakte plotseling de knoop door en adviseerde een andere naam: „Rencontre de la jeunesse d'équitation Euro- peenne". Een Frans; Belgisch en Duits team zijn bereid gevonden deel te nemen aan de voor ronde te Bergen op Zoom voor het Euro pees kampioenschap dat in augustus a.s. te Boedapest wordt gehouden. Onder de uitverkorenen welke hun land vertegenwoordigen met Pinksteren, bevinden zich Duitse, Franse en Nederlandse kam pioenen over het jaar 1963, zodat een goede sportrivaliteit verzekerd is in de vier inter nationale nummers. Natuurlijk biedt de tentoonstelling ook veel bezienswaardigheden. Naast alle moge lijke artikelen op het terrein van de sport en bedrijfsvisserij, vindt U er de „Wonderen der Zeven Wereldzeeën", een prachtige, nog nimmer geëxposeerde schelpencollectie, en een kerncollectie postzegels in het teken van vis en visserij. Er wordt voorts een groot aquarium opgesteld (inhoud: 36.000 liter) waarin leden van de Nederlandse Onder watersport Bond demonstraties zullen geven. Als bijzondere attractie geeft het toegangs bewijs tot de tentoonstelling recht op gratis toegang tot de Scheveningse Pier. Van het tentoonstellingsgebouw af wordt een speciale pendeldienst met de Pier onderhouden. LERING UIT ZEEUWSE ARBEIDSVOORLICHTINGSKERNEN Het aantal vaste landarbeiders in Zee land is de laatste drie jaren afgenomen met achtereenvolgens 3, 9 en 19 Het laatste jaar heeft dus maar liefst 1 op elke 5 land arbeiders werk gevonden buiten het boeren bedrijf. Op een 40 ha akkerbouwbedrijf werkten 10 jaar geleden nog vier vreemde arbeidskrachten nu nog twee. Te verwachy ten is, aldus ir H. P. de Bruin, rijkslandbouw consulent voor de Zeeuwse eilanden, on langs voor de microfoon, dat in de naaste beidsmethoden vergelijkt met die van colle ga's, die onder soortgelijke omstandigheden werken. Vastgesteld is, dat alleen daardoor reeds spoedig verbeteringen worden aange bracht. Hoe gaat een en ander nu in zijn werk Op de Zeeuwse eilanden wordt eerst een inventarisatie van de bedrijfsgegevens opge maakt. De kosten van arbeid en mechanisa tie worden dus voor ieder bedrijf berekend evenals het zogenaamde saldo van de gewas sen en de rundveehouderij bij een bepaald bedrijfsplan. Deze zgn. analysebegrotingen worden op schrift gesteld en gezamenlijk besproken. Daarbij hoort tevens een arbeids begroting, waarin per twee-weekse-periode over het gehele jaar het aantal uren beno digde arbeid grafisch wordt uitgezet. Ener zijds volgt hieruit dus de rentabiliteit van het bedrijf als geheel, anderzijds blijkt uit de arbeidsbegroting, in welke periode er arbeid teveel of te weinig is. Dit kan op zich zelf a|I weer tot veranderingen van de bedrijfsopzet of werkmethoden leiden. Nieuwe werkmethoden worden beproefd en door een extra toegevoegde assistent van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst worden de daarvoor benodigde uren berekend. Excursies en demonstraties sluiten hierbij aan. De duur van de arbeidsvoorlichtings kernen is drie jaar. Door het rijk wordt jaarlijks een bedrag beschikbaar gesteld voor de extra assistent, excursies, demonstraties of bedrijfsverbeteringen. Dit is echter niet het belangrijkste; het gaat in de eerste plaats om de zelfwerkzaamheid en studies van de boeren zelf. RESULTATEN Het critische onderlinge gesprek en de vergelijking van feitelijke gegevens is op zichzelf reeds waardevol. Daarnaast zijn nieuwe arbeidsmethoden ingevoerd op Tho len enige jaren geleden reeds het precisie- zaaien en mechanisch dunnen van de bieten dat een arbeidstop vormt, op Walcheren de arbeidsverkorting op de gemengde bedrij ven met veehouderij. Als een zeer belangrijk aspect moet ge noemd worden de samenwerking tussen de bedrijven. Men zag al spoedig, dat individu ele mechanisatie te duur werd. De voor -jaarsbewerking in de bieten, de aardappel oogst en bietenoogst worden thans met ge meenschappelijk aangeschafte werktuigen uit gevoerd, waarbij men over en weer elkaar helpt. Dit brengt een belangrijke kostenverla ging met zich mee. Zelfs overweegt men op Tholen de gezamenlijke afzet van aard appelen. Ir de Bruin zou daarom boeren, die niet opzien tegen cijferwerk en goede onder nemers mogen daarvoor niet terugschrik ken willen aanraden met 10 a 15 colle ga's een keer per maand of twee maanden samen rond de tafel te gaan zitten en met de voorlichtingsdienst te rekenen en te den ken hoe de arbeid die in de toekomst nog schaarser en duurder zal worden, zo ren dabel mogelijk gebruikt kan worden. Dit zal op zichzelf reeds het inzicht in de proble men verdiepen en altijd resulteren in verbe teringen. Ieder jaar weer opnieuw is het de Katoen show van het Nederlands Katoeninstituut te Arnhem beschoren om, heel vroeg in het jaar, aan vrouwelijk Nederland de nieuwe katoenmode te tonen. Zo ook nu, want de Katoenshow 1964 heeft in Amsterdam een dezer dagen zijn première beleefd en zal binnen enkele weken een tournee door het land gaan maken. Deze show biedt de vrouw binnen de tijd van een uur een duidelijk overzicht van hetgeen 19 Nederlandse katoenfabrikanten haar ter ere voor de komende zonnige sei zoenen hebben bedacht. In de Katoenshow 1964 zijn bijna 60 stoffen verwerkt in 50 modellen, afkomstig uit de atelier van grote mannen op dit gebied, namelijk van Ernst Jan Beeuwkes, Arnould Diepeveen, Ferry Offerman, Dick Holthaus en Peter Jongmans Een aardig nieuwtje uit de stoffencollecties is de zogenaamde „flued print", een druk techniek, waarbij fotografisch op koper platen overgebracht dessins gereproduceerd kunnen worden. Op deze wijze zijn al zeer verdienstelijk bekende schilderijen op het doek gebracht; een reproduktie op katoen dus, die de werkelijkheid nog beter benadert dan de reeds bekende papieren reprodukties. Nu dient de fotogravure ook de mode met een effect, dat vele vrouwen wel zal aan spreken. Ander stoffennieuws: de abstracte bloem motieven zijn alweer op de terugtocht. De bloemen zijn romantische, echter; rozen schijnen de voorkeur te hebben. Een Neder landse zomergarderobe zonder bloempjes is nu eenmaal ondenkbaar. De zogenaamde panels gaan er dit jaar dik in. Het zijn kant en klare helften van jurken, die men maar aan elkaar behoeft te zetten om een compleet en alleraardigste japonnetje te verkrijgen. Dan zijn er zeer mooie bedrukte linnen structuren, denim composé's met grote mo gelijkheden voor jonge vrouwen, en licht gewicht stoffen natuurlijk ook van ka toen bedrukt met fijne pasteltinten. En wat de katoenen broderies betreft: ze zijn mooier en modieuzer dan ooit. Daartoe uitgenodigd door de commissie werkgelegenheid eiland Tholen, onder voor zitterschap van burgemeester W. J. van Doorn te Poortvliet bracht het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland gisteren een bezoek aan onze streek. In de morgen uren werd per bus een rit door het Thoolse land gemaakt, waarbij de burgemeesters toelichting gaven op de ontwikkeling in hun gemeente. Ter nadere oriëntatie inzake de wel zo goed als zeker komende Schelde-Rijn verbinding en de daarmee verband houden de normalisatie van de Eendracht werd per boot (van de Ocstermaatschappij Bona- Fides) een tocht gemaakt door de Eendracht van Tholen tot de Sint-Annalandse haven. Tenslotte was er in de Thoolse vierschaar op het stadhuis onder leiding van de commis saris der koningin jhr. inr. A. F. C. de Ca- sembroot een bespreking met de Thoolse vertegenwoordigers van gemeenten, water schap en bedrijfsleven o.a. werd besproken de wenselijkheid van kernhandhaving voor Sint Maartensdijk, de snelle tuinbouwo.itwik- keling met daarbij de moeilijkheden van elec- trificatie, het onderhoud van de A-wegen en de voor de gemeente Tholen ietwat stagnerende ontwikkeling nu geen duidelijk beeld te vormen is van het tracé en de benodigde gronden voor de Eendracht kana lisatie. Bloemenhulde voor Mevrouw de Casembroot Een charmant intermezzo tijdens het door de commissie werkgelegenheid eiland Tho len geboden diner aan het provinciaal be stuur in hotel Zeeland, vormde de aanbie- ding van een bouquet bloemen door een afvaardiging van de Amersfoortse lyceisten De jongelui waren enthousiast toen de com missaris na deze spontane bloemenhulde voor zijn echtgenote, als het ware op een rijtje alle Amersfoortse deugden wist op te som men er er bovendien aan herinnerde hoe de voormalige burgemeester van Middelburg nu die functie in Amersfoort bekleed. De kennismaking van deze leerlingen met Tho- I len achtte hij voortreffelijk voor een te vor- men indruk over het platteland. 2 Pockets van Richard Gordon: „Daar is de Dokter", Zw. Beertje 594; „Dokter in de Branding", Zw. Beertje 647. Llit. Bruna, Utrecht. Prijs 1.75. Richard Gordon heeft al een goede naam gekregen als schrijver. Beide bovengenoemde pockets zijn kostelijke lectuur. In deze twee boekjes zult U met veel plezier lezen. Mis schien in het eerste nog wel meer dan in het tweede. „Daar is de dokter", vertelt ons de avon turen van de moeilijkheden, die de pas ge slaagde arts Gordon heeft bij het zoeken van een werkkring. Zijn gewiekste vriend en collega Grimsdijke staat hem in de moeilijk heden bij en tenslotte komen beiden goed onder dak als specialist in het geliefde St. Swithin ziekenhuis. „Dokter in de Branding", is het laatste boek met de onvergetelijke dokter Grimsdijke die met Lucy Squiffington in een vliegtuig zit van New York naar Londen. Grimsdijke heeft in New Work Sir Lancelot Spratt geassisteerd. Gordon vertelt ook in dit boek met zijn boeiende verteltrant de belevenissen van Dr. Grimsdijke. Ongetwijfeld zijn beide boeken het lezen waard. W.F.J.v.T. Voor de vele blijken van medeleven ondervonden tijdens de kortstondige ziekte en na het overlijden van mijn innig- geliefde man en der kinderen zorgzame vader KAREL van de VELDE betuigen wij onze hartelijke dank, inzonderheid aan dokter Kugel en zuster Slager voor de medische hulp en liefdevolle verpleging. Uit aller naam A. H. v. d. Velde- Nelisse Poortvliet, mei 1964

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 2