WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Zeeuwse stichting voor beroepen voorlichting en school- en beroepskeuze voorlichting De redaktie legt u deze week voor VERSCHIJNT j IEDERE DONDERDAG Vo0r raadsvergadering te Sint Annaland: Als er geld is de plannen zijn er Gedempte haven wordt industrie- Veldvergiftiging Modeshow Geslaagd voor machineschrijven De eerste aanvrager ligt er Elektrisch torenuurwerk met verlichte wijzerplaten Verdere grondaankopen ter realise ring uitbreidingsplannen Zwaardere riolering aan de Hoender- terrein 20e jaargang No. 10 30 januati 1964 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66 - St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34 - Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g.531 - Giro 124407 franko p.p. 3.85 inkassokosten Abonnementen 3.25 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 14 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Vrijdag 31 januari a.s. hoopt Hare Koninklijke Hoogheid prinses Beatrix onze kroonprinses, haar zesentwintigste verjaardag te vieren. Deze dag is voor ons gehele volk een ware feestdag, want tenslotte neemt onze kroonprinses in de harten van ons volk een speciale plaats in als onze toekomstige koningin. Dat zij zich op deze belangrijke taak voor bereidt blijkt wel uit verschillende feiten. Zij heeft zitting in de belang rijkste colleges in ons land en vervult diverse representatieve taken. Wij wensen onze geliefde prinses nog vele jaren toe in gezondheid, voorspoed en geluk. deelten nl. die vanaf de provinciale weg tot de Cavetho-werkplaats en die van de Klippelstraat afgegraven zullen werden. Verder wordt de Suistraat dan verbreed en elektrificatie aangebracht Men begrootte de kosten op f 20.000. Inmiddels is er ook al een gegadigde voor dit industrieterrein-in-wording, nl. de firma Van Beek, aldaar die een constructiewerk- plaast wil bouwen. Genoemde firma wil 1500 m2 aankopen tegen f 4.75 per m2. Het gehele terrein zal t.z.t. door een rij baan worden omsloten. De Spuistraat wordt 2 meter breder. Door genoemde aankoop industrieterrein zal de speeltuinvereniging wat van haar terrein moeten prijsgeven. Van de heer P. van Schetsen kwam be richt dat hij zijn benoeming tot lid van de raad aanneemt. De Stichting is in 1956 opgericht door een aantal van de belangrijkste Zeeuwse bedrijven en Instellingen Het doel is tweeledig: 1. Het geven van beroepenvoorlichting met geruikmaking van alle daartoe ge schikte middelen zoals voordrachten, pu blicaties, etc. Dit werk wordt reeds enige jaren gedaan door drs. J. W. Dippel die regelmatig door de gehele provincie inleidingen houdt op diverse vergaderingen o.a. van de Bond van Plattelandsvrouwen, Z.L.M. afdelingen, ouderavonden e.d. 2. Het verstrekken van school- en be roepskeuzeadviezen Door het tekort dat er in Nederland is aan volledig gekwalificeerde beroepskeuze adviseurs was de Zeeuwse Stichting tot nu toe niet in staat om in een eerder sta dium met deze sector van de werkzaamhe den aan te vangen Sinds 1 januari 1964 is aan de Stichting verbonden als beroeps keuze-adviseur de heer M. H. van Zanten terwijl de Stichting voorts een verbintenis is aangegaan met drs J. H. Abbas die als psychloog de Stichting zijn diensten zal verlenen. De school-adviezen worden verstrekt na een uitvoerig psycho-technisch onderzoek dat bestaat uit een schriftelijk en monde ling gedeelte. Het gehele onderzoek duurt ongeveer V/2 dag. Tot slot wordt aan de consultant een schriftelijk advies verstrekt. In gevallen waarin blijkt, dat zich be paalde psychische moeilijkheden voordoen, wordt de hulp ingeroepen van de aan de Stichting part-time verbonden psycholoog drs. J. H. Abbas, die tevens verantwoorde lijk is voor de wetenschappelijke opzet van het werk. Momenteel opereert de Stichting op de openbare scholen te Souburg, waar de 6e, 7e en 8e klassers worden onderzocht op de mogelijkheden voor verdere schoolkeu ze, terwijl zich op het moment reeds een 15 tal scholen in Zeeland voor onderzoek van de leerlingen in de hoogste klassen heb ben opgegeven. Uiteraard beperken de werkzaamheden van de Stichting zich niet tot het testen van lagere schoolkinderen, doch betrekt zij ook alle vormen van voortgezet onder wijs in haar actieradius. De Zeeuwse Stichting voor Beroepen- voorlichting en School- en Beroepsvoor lichting verricht zijn werkzaamheden in samenwerking met de andere instellingen op het gebied van de beroepskeuze. Het bureau van de Stichting is gevestigd in het Landbouwhuis te Goes. Voor infor matie over een beroeps- of schoolkeuze onderzoek kan men zich met dit bureau in verbinding stellen. In het orgaan van de Nederlandse post- duivenhouders werd een ernstig geval van veldvergiftiging gesignaleerd te Waddinx- veen. In enkele dagen tijds waren daarvan 260 stuks gevogelte het slachtoffer, het merendeel postduiven, wat voor de bezit- te van deze vaak kostbare diertjes hon derden guldens schade opleverde plus het voor de duivensportliefhebber niet geringe verlies van een gedeelte van zijn uit lief hebberij dikwijls uit spaarcenten bijeenge brachte verzameling. Vanzelfsprekend werd een naarstig poli tioneel onderzoek ingesteld. Een soortgelijk geval heeft zich in Tholen voorgedaan, zij het niet van die omvang als te Waddinx- veen. Op de kerktoren zaten toch ook verschil lende duiven als het ware te sterven en ook door duivenliefhebbers uit deze omtrek werd verlies geleden. Ook hier werd een nader onderzoek ingesteld, al is nog niet beweerd dat het ook hier veldvergiftiging betreft. Maar heel weinigen zullen zelfs al is men geen duivenliefhebber, ja al bestaat er mo gelijk wat antipathie tegen vanwege wat De Kroonprinses is jarig Tholens scheidende burgemeester ziet in toekomst voor de streek voldoende mogelijkheden Veldvergiftiging tast hobby aan Sint-Annaland se raad krijgt morgenavond talrijke plannen voorgelegd In Poortvliet woningbouwvoorlichting Jubilerende m.v. te Stavenisse Beroepskeuze mogelijkheid Wordt er zaterdag gevoetbald? Talrijke jaarvergaderingen voor de deur Men bewaart een geheim het beste, door het te vergeten. berokkende schade niettemin zullen heel wei nigen met een dergelijke manier van optre den willen instemmen. Veel eerder zal men het ons toegeven, dat het een afkeurenswaar dige manier is om van zijn ongenoegen blijk te geven. Voor redelijke bezwaren zul len ongetwijfeld ook de duivenbezitters een open oor hebben. Maar laat het dan in over leg gebeuren. Niet een handelwijze als in elk geval te Waddinxveen openbaar kwam. Zelfs voor een andermans hobby mag er enig begrip worden gevraagd. Enige maanden geleden heeft het Beeren Concern, waarvan het hoofdkantoor geves- tigs is te Weert een nieuwe vestiging toege voegd aan de vele, die zij reeds bezit, o.a. in Nistelrode, Venray, Heusden, Geilenkir- chen, Durban (Z. Afrika), Amsterdam, Pa rijs Londen en nog talrijke andere steden,. De laatste nog aanloopvestiging dan te Nieuw Vossemeer. Frans Beeren vervaardigt alle soorten on- derkleding, strand- en badkleding. Om te tonen tot welke prestaties de modinettes aan dit bedrijf verbonden in staat zijn wordt een modeshow georganiseerd op vrijdagavond 7 februari, waartoe vele meisjes uit onze omgeving zijn uitgenodigd, waarvan wordt vermoed dat bij hen belangstelling bestaat voor een prettige werkkring in het Beeren Concern. Op de te Bergen op Zoom gehouden exa mens slaagden voor het praktijkdiploma ma chineschrijven: Uit Sint Annaland de dames C. den Haan A. de Jonge,, C. E. Moerland, C. C. Polder man, T. A. Polderman, C. Rijnberg, S, Scherpenisse, J. Soeters en de heren M. P. van Dijke, J. J. Quist (met lof) en W. E. van Vossen. Uit Poortvliet mej. J. M. Fase Uit Scherpenisse de heer M. Andriesse Uit Tholen de dames E. Bijl, E. A. M. Deurloo, J. A. van Gerven, M. J. van den Hoven, C. B. van Iwaarden, H. Overbeeke en dhr. W. Contant. Uit Oud Vossemeer de dames J. C. P. BM. Etiënne, H. D. de Graaf, F. de Witte en S. D. Droogers Allen kregen hun opleiding van dhr. K. Koetsdijk, Staatsgediplomeerd leraar machi neschrijven. in het najaar van 1963 voteerde de ge meenteraad van Sint Annaland f 2500. voor het opmaken van een jachthavenplan voor deze gemeente. Later verzocht b en w aan gedeputeerde staten er mee in te stem men, dat het plan door de provinciale water staat bestedingsklaar wordt gemaakt met toezicht op de uitvoering. Ook daarmee kunnen gedeputeerden instemmen, maar de kosten voor plan en toezicht zullen dan on geveer f 7000.bedragen. Daarom wordt op de komende vergadering van vrijdag a.s. door b en w aan de raad gevraagd het crediet tot laatstgenoemd bedrag te willen verhogen, opdat nu definitief aan het maken van een plan kan worden gewerkt. Verder willen b en w voorstellen over te gaan tot aanschaffing van een nieuw torenuurwerk met electrische luidinstallatie met verlichte wijzerplaten. Die nieuwe wij zerplaten en dat zullen er dan vier zijn, zullen op de spits worden aangebracht, zodat het ook in het nieuwe gedeelte van de ge meente is te zien. De bedoeling is dat het luiden vanuit het gemeentehuis kan worden bediend. De totale kosten zijn begroot op f 8000.Dan zal een klokkenist overbodig zijn. Een tweede plan voor aanleg van de nieu we begraafplaats lijkt b en w geschikter dan het eerste van een ruimer opzet. Het tweede plan voorziet in een ruimte van 1.900 graven met een minder hoge omtuining dan het hoge geboonmte dat bij het eerste schetsplan was aangegeven. Bij de aan te leggen groenstrook aan het Domineeshof wol men taludbeplanting van de Tonhuisstraat voegen om een beter ge heel te krijgen. Voor een deel zullen het slee- en meidoorns worden, hondsroos en veldesdoorn. Een ander voorstel is om bij de motorgazonmaaier en trekker nog een transportwagen aan te kopen voor f 625. In verband met te verwachten uitbreiding in de richting van de Stoofweg adviseert het ingenieursbureau om de riolering van de Hoenderweo enigermate te verzwaren en te verdiepen. De aannemingssom (firma van der Werff te' Sint Maartensdijk) bedroeg f 169.200.- Aangenomen wordt dat het thans op twee ton zal komen. Voor aanleg van een verbindingsweg tussen School- en Zuidstraat wordt f 30.000.— geraamd. Ook daarin komt in verband met uitbreiding van de gemeente in die richting een zwaardere riolering. Verdere aankoop van gronden in het uit breidingsplan „achter de molen" ligt in het verschiet. Van de inwoners P. Gaakeer, P. Polderman, E. Goedegebuure, mej. B. A. Gunst kan daar grond worden gekocht en voorts nog een ruiling met het wezen-arm bestuur en de heer C. W. Heijboer. De heer A. van Vliet te Bleiswij k wil bouwgrond kopen aan de F. M. Boogaardweg om daar een zg. Bogaers-woning te bouwen. Het blijkt dat dus destijds een in meerdere op zichten passende naam aan die weg is ge geven, al was dan het oorspronkelijk doel de herinnering aan oud-burgemeester F. M. Boogaard. Nu komen er ook Bogaers-bun- galows. Blijkens het prea-advies van b en w is de gedempte haven industrieterrein gewor den. Het college stelt namelijk voor een krediet beschikbaar te stellen om een ge deelte van de haven bouwrijp te maken als industrieterrein. De bedoeling is het ter rein verder te egaliseren en te bedekken met een laag teelaarde, waartoe beide dijkge- Bijna 40 jaar zwaaide mr A. J. van der Hoeven de burgemeestersscepter over de gemeente Tholen. Vrijdagmiddag 31 januari om 3 uur neemt hij in een buitengewone raads vergadering afscheid na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, (zie verder pagina 5),

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1964 | | pagina 1