WEEKBLAD VOOR HET EILOND THOLEN EK ST.FILIPSLOND Nieuwsbrief WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Voor opruiende iaal van Sint-Annalands caféhouder drie maanden geeist VERSCHIJNT IEDERE DONDERDAG RAADSVERSLAG SCHERPENISSE Rioleringswerken worden urgent in deze gemeente Begrotingspost voor plan restauratie gemeentehuis en gemeentetoren Enkele straatverbeteringen gewenst Verhuur van de ijsbaan aan plaatselijke .ijsdub de begroting 1964 bedrag per leerling restauratie toren verhuur ijsbaan aan de ijsclub i ierbestrating langeweg herziening gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht restauratie gemeentehuis VRAAG PROEFRIT BIJ EEN VAN DE 1145 SIMCA DEALERSS rondvraag THOLEN hoogwater DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: OUD-VOSSEMEER 20c jaargang No. 1 21 november 1963 Uitgevers C. J, ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 franko p.p. 3.60 4- inkassokosten Abonnementen 3.00 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Voltallig was de gemeenteraad maandag middag 18 november te Scherpenisse in ver gadering bijeen onder leiding van burge meester D. C. Bouwense met de heer A. L. G. van Doorn als notulist. Naar aanleiding van een in vorige raad gemaakte opmerking omtrent verlichting van het kerkepad bij de hervormde kerk, merkt dhr. Joppe op, dat het in de toekomst wel licht te meer nodig zal zijn, dat er daar verlichting komt door een intensiever ge bruik van de in de toekomst gerestaureerde kerk, o.a. ook door de kerkelijke verenigin gen. De voorzitter vindt dit inderdaad een argument, daar men tot dusver altijd wat aarzelend stond tegenover de te maken kos ten voor enkele kerkdiensten per jaar in de avonduren. De heer Kievit is ook van mening, dat er toch een behoorlijke voor ziening dient te worden getroffen, terwijl dhr. Polderman zonder meer voorstelt er direct in te voorzien door aanbrengen van een straatlantaarn. Dan is men er van af en dat is de weliswaar niet goedkoopste, maar vrijwel enige oplossing. Het voorstel wordt gesteund door dhr. Kievit en bij stemming door alle leden. Ingekomen1 is o.a. het jaarverslag met balans enz. over 1962 van de waterleiding maatschappij Tholen. Geen adhaesie wordt betuigd aan het adres van de raad te Purmerend met betrekking tot een ingediende motie tegen opheffing van de rijksbijdrage in de kosten van school- melkvoorziening. B en w achten de finan ciële importantie onvoldoende om daarover te adresseren. De raad is het daarmee eens. Nadat de begroting 1964 der gemeentelijke Instelling voor Sociale Zorg onveranderd is vastgesteld zonder opmerkingen, wordt de gemeentebegroting 1964 behandeld. Bij mon de van rapport Joppe merkt de commissie op een verantwoord opgestelde begroting te hebben onderzocht. Wel heeft de com missie nog enkele wensen, nl. verbetering van het Spuikomstraatgedeelte, dat er deso laat bijligt en herbestrating van de Molen straat. De post voor sneeuwruimen vindt men, met nog de herinnering aan afgelopen winter, aan de lage kant. De commissie acht het voorts nodig, dat een bespreking wordt gevoerd met de commissie bijzondere werken over de rioolzuivering en rioleringswerken, aangezien men uitvoering hiervan urgent acht. Ten aanzien van de restauratie van het gemeentehuis, heeft men ook wensen, maar daarvoor staat een apart voorstel op de agenda. De voorzitter meent, dat b en w kunnen overnemen om een begroting van kosten te laten maken voor verbetering van de Spui- komstraat en voor herbestrating van de Molenstraat. Het dagelijks bestuur is het voorts met de commissie eens, dat de riool zuivering urgent wordt. De heer Bijnagte vindt dat de Spuikotn- straat ook nog wel herstraat kan worden met dezelfde blauwe keien, maar de heer Kievit vindt dat geen verbetering. Hij wijst er op, dat ook het Spuidamplein er niet goed bijligt. Weth. v. d. Jagt wil niet zover gaan om tegen de verbetering van de Spuikom te werken, maar wat dhr. Bijnagte over de keien zegt, acht hij toch aanneemlijk. Verder geeft de begroting geen aanleiding tot opmerking en wordt ze vastgesteld op de volgende bedragen. Gew, dienst 202.095,39 aan ontvangsten en uitgaven met een on voorziene post van 5340,29. Kapitaaldienst ontv. 596.351,33, uitgaven 877,695,28, nadelig saldo 281,343,95. Voor het openbaar lager onderwijs wordt voor 1964 per leerling een bedrag vastge steld van 63,98 of bij 90 leerlingen in totaal 5758,70. Voor het bijzonder onder wijs wordt dat vanwege het in bruikleen hebben van het schoolgebouw 58,65 per leerling. Om administratief ook een afgerond ge heel te hebben wordt voorgesteld over te gaan tot oprichting van een gemeentelijk woningbedrijf. Ook voor Scherpenisse is het gemeentelijk woningbezit toegenomen en tot dusver loopt de exploitatie geheel over de algemene dienst van de gemeentebegroting en gemeenterekening. Het is echter gewenst een duidelijker beeld te krijgen, wat moge lijk is door een apart woningbeheerbedrijf. Uitvoerig hebben b en w de raad omtrent de beheersverordening schriftelijk toegelicht en na ampele vraagstelling wordt hiertoe dan ook met algemene stemmen besloten. Wijzi ging van het ambtenarenreglement werd een hamerstuk. De rekeningcourantovereenkomst met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten wordt verlengd tot een maximumbedrag van 80.000, Aan de raad wordt een krediet gevraagd voor het laten maken van een plan restau ratie toren. Dit hangt samen met de restau ratie van de hervormde kerk, waarvan de plannen al zo ongeveer klaar zijn. De kerk is eigendom van de hervormde gemeente, maar de toren is voor gemeenterekening. Aan het ministerie van onderwijs, kunst en wetenschappen zal een subsidie worden ge vraagd, omdat restauratie anders voor beide instanties veel te zwaar zal zijn. Dan echter is een plan met begroting en bestek nodig. De kosten van het doen vervaardigen van het plan worden op 6000,begroot. B en w vragen dit bedrag te voteren. De heren Polderman en Bijnagte vinden dat de gemeente er wel wat laat mee aan komt. Van kerkelijke zijde is dat al veel eerder gebeurd. De voorzitter meent dat het toch niet te laat is. Er is immers al een plan van het geheel gemaakt. Ook dhr. Kie vit acht het nog wel op tijd. Niemand heeft bezwaar het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. Het bestuur van de ijsclub „Scherpenisse" richtte zich tot het gemeentebestuur met het verzoek om de gemeentelijke ijsbaan ge durende het winterseizoen te mogen huren en vraagt om verder speijkers met koppen te kunnen slaan een huurperiode voor 12 a 13 jaar. Dit vanwege de nood aanschaffing materiaal, zoals een elektrische pomp van 3500.een motorbezem van 2500, een lokethok met berging van 2000, uitbreiding van de lichtinstallatie ten be drage van 1000,-, brandweerslangen om de baan te besproeien, waarvoor eveneens 1000,wordt geraamd. Zo zit deze ver eniging met de noodzakelijke investering tot een bedrag van rond de 10.000,terwijl het over 1000,eigen middelen beschikt. Voor de 9000,wil de vereniging een geldlening aangaan met een jaarlijkse af lossing van 630,Voor de huur ijsbaan had het gedacht aan 100,per jaar. De exploitatie wordt in totaal geraamd op 1055per jaar. De contributie zal, om deze kosten te dekken, 3.per lid per jaar moeten bedragen. Het aantal leden is thans hoog en het bestuur verwacht dit met deze contributie wel te kunnen handhaven. Meer contributie vragen zou zeker ten koste gaan van het ledental en derhalve niets op leveren. Wanneer de ijsclub de baan niet voor een minimum aantal jaren kan huren, kan het echter niet tot deze aanschaffingen overgaan. De begroting van inkomsten en uitgaven werd eveneens overgelegd. Aan contributies raamt men ƒ1137,te ontvan gen en aan overige ontvangsten van niet- leden, toeschouwers, enz. een zodanig be drag, dat de totale ontvangsten op 1750, worden geraamd. De post onvoorzien zal dan niet groter kunnen zijn dan een 270. om deze begroting sluitend te krijgen. B en w staan positief tegenover het ver zoek van de ijsbaan. Het terrein is niet zo maar aangelegd. Met de huurprijs van 100.kan b en w zich verenigen. Bij het verhuren dienen wel enkele voorwaarden te worden gesteld. De ijsclub verplicht zich een zodanige exploitatie te behartigen, dat er bij een vorstperiode een zo groot moge lijk gebruik van de baan gemaakt kan worden. De verhuur van het terrein geldt tussen 25 november en 1 maart. De duur van het contract willen b en w op 10 jaar bepalen, maar na afloop is verlenging mogelijk. De ijsbaan dient op zondag en enkele andere dagen zoals 1ste kerstdag te zijn gesloten. Achter de ijsbaan staat de gehele gemeenschap, wat men moet trachten te bestendigen. B en w stellen voor een desbetreffende huurovereenkomst te maken. Dhr. Bijnagte vindt, dat wanneer het be stuur dit zo voor elkaar krijgt, het dan flinke lui zijn. Dhr. Kievit begrijpt, dat de gemeente in de niet verhuurde maanden weer de beschik king heeft over het terrein. Wanneer daar van dan op een of andere wijze gebruik wordt gemaakt, moet de gemeente het dan voor 25 november weer gaaf opleveren. Ook vindt dhr. Kievit de voorwaarde dat de ijsbaan gesloten moet zijn op „nader te bepalen" dagen wat vaag. Met zondag sluiting, 1ste kerstdag, enz. kan hij zich vol komen verenigen, maar dat andere is toch wat verstrekkend. De voorzitter zegt dat het hierbij alleen gaat om een bizonder gebeuren waarbij sluiting gewenst is, bijv. rouw Koninklijk Huis of wanneer het om andere reden gewenst is vermakelijkheden te slui ten. Dit kan wel de algemene goedkeuring wegdragen. Met algemene stemmen wordt dan ook tot verhuur aan de ijsclub besloten. In een vorige vergadering werd 4000, gevoteerd voor aankoop nieuwe straatsteen voor de herbestratig gedeelte Langeweg. Er blijkt evenwel 4850,nodig te zijn. B en w stellen voor het crediet te verhogen en aan de Ned. Heide Mij opdracht tot uitvoering te verstrekken. Dhr. Joppe, die straat moet nu eenmaal worden verbeterd, dus er is geen andere weg. De heer Polderman vindt dat ook, al doet hij niet zo -graag mee aan deze verhoging. Allen blijken overigens genegen dit hogere bedrag te voteren. Er is een vacature in de woonruimtecom missie overgebleven, nu de heer J. Mol voor zijn benoeming bedankte. Met algemene stemmen werd thans de heer M. Giljam gekozen. De 2 nieuwe woningwetwoningen, Wil- helminastraat 3 en 5 worden toegewezen aan J. M. P. C. Noordijke en aan de heer M. G. L. Bijnagte. Door uittreding van de meeste Schouwse gemeenten uit de Centrale Dienst „Noord- Zeeland" was een herziening van de ge meenschappelijke regeling nodig. In het bizonder werd daarbij de financiële positie van het blijvend personeel onder ogen ge zien. Een enkele bepaling daaruit zal voor menigeen toch wel interessant zijn. Dat er voor de zetel inplaats van Zierikzee voor taan „Tholen" moet worden gelezen, is al bekend. Mogelijk nog niet, dat de stand plaats van de directeur en van de admini strateur-boekhouder van deze verkleinde centrale dienst eveneens de gemeente Tholen zal zijn. Voor deze dienst zal de gemeente Tholen een gebouw of gedeelte daarvan be schikbaar stellen. Verder staat in artikel 10, dat ieder lid van het bestuur voor de ge meente, welke hij vertegenwoordigt, per 500 inwoners of gedeelte daarvan, één stem uitbrengt. Het additioneel artikel bepaalt dat de ambtenaren het zelfde salaris houden als voorheen. Zowel met deze regeling als met een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst kan de raad zich ver enigen. De raad nam reeds het beginselbesluit om te geraken tot restauratie van het -gemeente huis. Om dat wat concreter te stellen, vra gen b en w een voorlopig crediet van 2000,voor het maken van een schets- plan. Dhr. Polderman vraagt of het een zaak smca wordt voor Monumentenzorg, waarop de voorzitter meent bevestigend te kunnen antwoorden. Dhr. Joppe vindt, dat men dan het Schuttersgilde wel ergens anders onder zou moeten brengen of heeft men daartoe als gemeente het recht niet. Dat blijkt nog een vraag te zijn, die eerst terdege onderzocht zal moeten worden. De heer Joppe vindt dat men daartoe ook wel een oud schoollokaal beschikbaar kan stellen. De voorzitter be looft e. en a. te zullen onderzoeken. Uit een rapport van de technisch op zichter Blaas blijkt, dat de muur in het pand van mej. L. Bijnagte in de Langeweg niet is gescheurd door het er tegen aankomen van een riool, maar dat zulk van meer oude datum is. Wel kwamen door het riool een paar stenen los te zitten. Dhr. Joppe wijst er op, dat er bij het Holland Huis weliswaar een parkeerter- reintje werd gemaakt, maar dat de auto bestuurders nochtans aan beide kanten van de Laban Deurlostraat, enz. parkeren, zodat het soms voor ander verkeer onmogelijk is er doorheen te komen. Laatst was dat no-g het geval met de brandweerauto. De voor zitter meent, dat een parkeerverbod voor een helft van de straat de enige oplossing zal zijn. Verder kwamen geen belangrijke zaken meer naar voren, yaarna de voorzitter dan ook de bijeenkomst sloot met een woord vein dank voor de vlotte afwerking van de 20 punten tellende agenda. De rechtbank te Middelburg hield zich vorige week bezig met de zaak tegen de caféhouder uit Sint-Annaland J. v. H„ die reeds enige tijd in voorarrest heeft door gebracht. Hem was tenlaste gelegd, dat hij opruiende taal tegenover de politie had ge bezigd. Het was gebeurd op een zaterdag avond te Sint-Annaland, dat twee jongelui met opperwachtmeester Slot handgemeen raakten en de caféhouder J. v. E. daarvan getuige was, dat hij die jongens zou hebben toegeroepen: „Sla hem dood". Van H. ontkende tegenover de Rechtbank deze uitdrukking te hebben gebezigd. Er waren twee getuigen C. G. en M. G. uit Sint-Annaland, die pertinent verklaarden, dat genoemde caféhouder die opruiende taal had gebezigd. Daarentegen waren er twee getuigen a decharge, de toen in het café aanwezige Belgen J. de V. en A. van A. uit Wilrijk, die met dezelfde hardnekkigheid beweerden, dat de caféhouder dat niet had geroepen, maar dat één van de twee jon gens, die met de politie in gevecht waren had geroepen „Ik sla hem nog dood". De officier van justitie, mr A. W. Ro- singh wees er op, dat de caféhouder Van H. in een niet te best blaadje staat. Zijn verhouding tot de politie is niet bijzonder aangenaam. Hij achtte op grond van de ver klaringen der getuigen de tenlaste gelegde opruiing bewezen en eiste drie maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf, met af trek. De raadsman van caféhouder Van H„ Mr. J. Braat uit Roosendaal achtte het zeer twijfelachtig, dat de beide getuigen G. kon den bevestigen, dat het persé zijn cliënt was geweest, die de opruiende taal had gesproken. Daartegenover staan immers de verklaringen van de getuigen a decharge. De rechtbank zal op 29 november a.s. uitspraak doen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland in de week van 24 t.e.m. 30 november 1963 Zondag Maandag 8.36 9.37 21.08 22.15 Dinsdag 10.48 23.29 Woensdag 11.46 Donderdag 0.42 13.17 Vrijdag 1.49 14.13 Zaterdag 2.40 15.10 24 nov. Eerste Kwartier te 8.56 uur. 1 dec. Volle Maan te 0.55 uur. BENOEMING Het hoofd van de Chr. Nat. School dhr. J. A. Kooman is benoemd tot hoofd van een nieuw te openen Chr. Nat. School te Rheden-de Steeg in Gelderland per 1 maart 1964. In Scherpenisse werd de ijsbaan verhuurd Vader Cats ter sprake voor het Kantongerecht Drie maanden geëist tegen caféhouder Honderdvijftig jaar Bijbelgenootschap Tholense boys liet in Oosterhout steekje vallen De november nieuwsbrief 's Werelds goed is eb en vloed BEKENDMAKING De Burgemeester van Tholen maakt be kend, dat er helaas in deze gemeente enkele gevallen van kinderverlamming zijn gecon stateerd. Zonder onnodige ongerustheid te willen verwekken wordt de burgerij op advies van de gemeente-arts en in overleg met de Inspecteur van de Volksgezondheid met klem aangeraden alle kinderen van drie maanden oud tot twaalf jaar, voorzover deze nog niet zijn ingeent, te laten inenten. De ge legenheid daartoe wordt geboden elke werk dag van 16.00 tot 18.00 uur in het wijk- gebouw van Het Groene Kruis aan de Mo- lenvlietsestraat alhier. Voort wordt aangeraden de grootst moge lijke reinheid te betrachten. De Burgemeester, A. J. VAN DER HOEVEN BEJAARDENMIDDAG Dinsdag werd in het verenigingsgebouw een bejaardenmiddag gehouden met een vanwege het bizonder slechte weer geringe opkomst. Nadat mevrouw van der Hoeven de aanwezigen had begroet, inzonderheid opperwachtmeester A. M. Westdorp, wist deze de aanwezigen te boeien met een praatje en plaatje over het steeds toenemend verkeer. Na- de koffie werden door de heer Westdorp nog mooie dia's vertoond van Zeeland en Brabant. In haar dankwoord wees mevrouw van der Hoeven er op, dat de bejaarden noch buiten het leven en dus evenmin buiten het verkeer staan. Daarom was het niet alleen een prettige, maar ook leerzame middag. HELPT ELKANDER Woensdagavond vergaderde de vereniging van varkenshouders „Helpt Elkander" onder leiding van de heer M. van Oeffelen. Uit het overzicht bleek, dat één varken was gestor ven, waarvoor -uitkering plaats vond. De premie voor volgend jaar werd aldus vastgesteld. Uitbetaling bij sterfte van een ongemerkte big 25.bij gemerkte big tot 25 kg 75.Voorheen was dat 50. maar vanwege de bi-ggenprijs werd dit be drag met 25.verhoogd. Elk gewicht boven de 25 kg. zal voor 80 van de dagprijs worden uitbetaald. Bij de rondvraag bleek dat enkele varkens niet of niet op tijd waren ingeent. Besloten werd voortaan rechtstreeks aan de dierenarts per aangetekende brief op te geven, waar inenting moet -geschieden. Het aantal leden bedraagt nog 31. KLEUTERUITVOERING Vrijdagavond werd er in de raai Hof van Holland een kleuteruitvoering gegeven van de G.V. „Olympia". De voorzitter heette de aanwezigen welkom en onder leiding van de dames Piessens en Prince en de heer Piessens werden de verschillende nummers goed uitgevoerd. Aan het eind van de avond dankte de voorzitter de leidsters en leider voor hetgeen zij deze avond door de kleu ters hebben laten zien en wees er op wat een zware tak het voor hen is om de kinderen deze oefeningen geleerd te krijgen. Als blijk van waardering overhandigde hij hun een geschenk, tevens deelde hij mede dat mevrouw Piessens na 4J4 jaar gemeend heeft ontslag te moeten vragen. Hij bracht namens de vereniging dank aan mevrouw Piessens voor hetgeen zij in het belang van de vereniging heeft gedaan en hoopt dat zij met -genoegen mag terugzien op deze 4J^ jr. leidster. In haar plaats komt nu mej. Ria Schot. Met het vertonen van een paar kin derfilms werd deze mooie avond besloten. WANDELSPORT Een voorstel van de Thoolse Wandel Unie om de bondsdag 1964 in Tholen te houden werd zaterdag jl. in de vergadering van de wandelkring West Brabant-Zeeland van de K.N.B.v.L.O. te Bergen op Zoom aangenomen. Dit houdt ook in, dat de vol gende jaarlijkse bijeenkomst in Tholen zal worden gehouden, waarbij ook de organisatie van de jaarlijkse kringwandeltocht in handen van de Thoolse Wandel Unie wordt gelegd. Momenteel zijn 18 verenigingen lid van de wandelkring West-Brabant-Zeeland. Het samengaan vergt altijd een compromis. Het vereist de moed om water te kunnen doen in de ongemengde wijn van de zelf standigheid. Men is er zich lang niet altijd van bewust, dat het te laat is, wanneer men dat water eerst gaat mengen, als er nauwe lijks een druppel van de onvermengde wijn meer is overgebleven. Daarentegen is een mengsel van een kwart water op driekwart wijn, nauwelijks merkbaar. Met deze filosofie willen we slechts aantonen, dat men zich tijdi-g moet aanpassen en niet wanneer het te laat is. Dat tijdig aanpassen deed de rationalisatie-, dat deed ook de arbeidskera. En de conclusie luidt: „de wijze van samen werken heeft in 1962 zeer goed voldaan." U kunt daarvan weer lezen in het derde artikel over „De arbeidskern op het eiland Tholen" door ir H. J. M. v. Miltenburg. Voort wordt in deze nieuwsbrief de aan dacht gevraagd voor de Kalveropfokwed- strijd, voor de voeding van het jonge rund vee, een verslagje van de demonstratie machines voor de uienteelt, wat de werk groep Tuinbouw sinds de vorige nieuwsbrief deed en het gebruik van de „L.O.2", een weer nieuwe term in de tuinbouw. Men kan een cursus volgen in machinaal melken en er is een overzicht gemaakt van de proeven in 1963, zodat dhr. Bayense het zijne tot deze nieuwsbrief weer heeft bijgedragen. Een flinke groep dames uit onze streek had een plezierige en leerzame excursie naar Bergeyk en 's Gravenmoer. Het laatste artikel gaat over de bladluizenbestrijding in poterbewaar plaatsen. RODE KRUISFILMTOURNEE Evenals vorige jaren zijn er ook nu weer in de maand november de Rode Kruis film avonden. Vertoond zal worden „Levensmelodie" de bewogen geschiedenis van de Amerikaanse pianist „Eddy Duchin", die in 1951 stierf. De -geschiedenis ook van een jong gezin, waaraan zowel triomfen als rampspoeden ten deel vielen. In de hoofdrollen Tyrone Power en Kim Novak. Het werd een aantrekkelijke, hier en daar ontroerende film, die de bemerking „cultu reel" kreeg van de Centr. Filmkeurings commissie en toegankelijk is voor personen vanaf 14 jaar. 's Middags wordt voor de jeugd de film „Het vliegend oor" gedraaid. Ze wordt vertoond in: Scherpenisse op zaterdag 23 november. Oud-Vossemeer op maandag 25 november Poortvliet dinsdag 26 november Sint-Annaland woensdag 27 november Sint-Maartensdijk donderdag 28 november BURGERLIJKE STAND Geboren: 12 nov. Francine Elisabeth, dochter van Krijn van der Male en Elisabeth Akershoek. Overleden: 12 nov. Klijzina Janna Hendrica Marbus 69 jaar, gehuwd geweest met Jan Cornells van den Berge. STREEKVERGADERING N. H. VROUWENVERENIGING In het verenigingsgebouw werd vorige week dinsdag een goed bezochte streekver- gadering gehouden, uitgaande van de Ring Tholen der N.H. Vrouwverenigingen op G.G. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij de Ringpresidente, Mevr. Weijler-v. d. Jagt te St. Annaland. Zij opende na psalm zingen met gebed. De schriftlezing was psalm 104. Nadat de ringsekretaresse en -penning-mees- teresse hun jaarverslagen hadden uitgebracht leverde Mevr. van 't Hof-van Houdt haar inleiding gewijde geschiedenis naar Johan nes 18 vers 6. Ter afwisseling trad een dameskoortje uit St. Annaland op, ook kwam enkele malen samenzang op het promma voor. Na de pauze sprak de maatschappelijk werker op het Eiland, dhr. W. v. d. Stel

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1