OUD -VOSSEMEER Dames- en Meisjesmanfels Modehuis de Duif JAPPONNEN ST. ANNALAND STAVEN ISSE ST. MAARTENSDIJK „Anker" „Fridor" - „Eterna' SCHERPENISSE Korte Suède jasjes POORTVLIET VEILINGEN PREDIKBEURTEN OUD BURGEMEESTER DIEPENHORST EN ECHTGENOTE DOOR KOLENDAMP OMGEKOMEN In hun woning te Ermelo werd vrijdag morgen het echtpaar Diepenhorst-Bokhorst levenloos aangetroffen. De heer Diepenhorst was 82 jaar en zijn echtgenote 72 jaar. Hun dochter mevrouw Mamstra-Diepenhorst uit Amsterdam, die bij haar oud'ers logeerde, werd in bewusteloze toestand naar het zie kenhuis overgebracht. De oorzaak is ver moedelijk kolendampvergiftiging. De heer J. G. Diepenhorst werd in 191,9 benoemd tot burgemeester van Poortvliet en in 1921 tot burgemeester van Tholen. In 1924 werd hij benoemd tot burgemees ter van Giessen-Nieuwkerk. Peursum en Schelluinen waar hij in 1946 werd gepen sioneerd. Burgemeester Diepenhorst, die behoorde tot de A.R. partij was medéoprich ter van de N.V. Waterleidingmij „Tholen" en voorzitter van het Waterleidingcomité voor de Alblasserwaard en de Vijfherenlan- den. ONRUST ONDER DE VISSERS" Trage gang van zaken betreffende vaststelling schadevergoeding. Onder de vissers in Zeeland heerst grote ongerustheid' over de vaststelling van de schadevergoedingen betreffende art 8 van de Deltawet. Het duurt de schippers te lang naar hun zin voordat zij weten waar zij aan toe zullen zijn. In verband met deze trage gang van zaken zal door Zevibel .Zeeuwse Visserij Belangen) binnenkort een buitengewone vergadering worden belegd om hun ontevredenheid en bezwaren kenbaar te maken. Het ligt in hét voornemen tijd'ens de vergadering zal een protest-adrs van Zevibel nader worden besproken. In het adres zulen de moeilijkheden van de Zeeuw se vissers als gevolg van de Deltawerken nader worden bekeken. PENDEL Volgens rapport van G.S. bedroeg het aan tal pendelaars op Tholen eii St. Philipsland medio 1963 ongeveer 1200 en in 1962 on geveer 1050. Landbouwmechanisatie is hier mede oorzaak van. Door verdere industria lisatie verwacht men verbetering van de toe stand. YE 82 IN DE MIST OP STREKDAM GEVAREN Tijdens de dichte mist is het vissersvaar tuig YE 82 van A. J. van Sprundel uit Yerseke zondagmiddag bij Strijenharn op een stenen strekdam gevaren. Het vaartuig was zondagmiddag met 45 ton mosselen uit Yersejke vertrokken met bestemming Tholen. Toen de YE 82 des avonds laat nog niet in Tholen was aangekomen werd de rijkspolitie te water gewaarschuwd, waar na de R.P. 18 uit Wemeldinge het vaartuig des maandagsmorgen om 7 uur -ontdekte op de zandplaat De Vogelaar. Het schip was bij Strijenharn op een strekdam gevaren doch kon nog los komen, doch varende bemerkte de 68 jarige schipper van Sprundel dat hét schip water maakte. Het vooronder stond reeds vol. Schipper van Sprundel zag kans het schip op de zandplaat De Vogelaar aan de grond te zetten. Nadat de R.P. 18 het schip had leeggepompt bracht deze de YE 82 naar Yerseke. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge speeld tot en met 29 oktober 1963 Joh. v. d. Velde Adr. Quist 2-0 Jac. d!e Rijke L. Ottevanger 2-0 C. Moeliker M. Schot 1 - 1 J. W. de Rijke P. v. d. Velde 0-2 J. v. d. Velde L. Ottevanger 2-0 D. de Vos M. Schot 0-2 C. Moeliker P. v. d. Velde 0-2 UITSLAG PRIJSVRAAG RAIFFEISEN-WEEK De Raiffeisen-spaarweek heeft bij de Boe renleenbank weer de nodige drukte teweeg gebracht en heeft een mooi resultaat opge leverd. Ingelegd werd een bedrag van f 35.000.door 260 spaarders. De uitslag van de aan deze spaarweek verbonden prijsvraag is dat het inleggerste- goed per 19 oktober bedroeg f 4.707.959,11 De eerste prijs van f 25.werd gewon nen door Adr. Uyl Ten Ankerweg 1.1 te Tholen die geraden had f 4.705.194,17 en daarmee het dichtst bij het juiste bedrag kwam. Verder werden nog 5 prijzen van f 10.en 10 prijzen van f 2.50 toegekend. Alle prijswinnaars kregen bericht. BURGERLIJKE STAND Geboren: 25 okt. Jacoba Maria dochter van Gerar- dus Johannes Mulders en Cornelia Schot. Overleden: 24 okt. Johannes Andreas Gelderblom oud 73 jaar echtgenoot van Martina Elisabeth Bakker 24 okt. Adriana Cornelia de Kater oud 89 jaar gehuwd geweest met Adam van Til- beurgh. DIM-TEST Gedurende twee avonden werd in de thool- se veiling aan autobezitters de gelegenheid geboden de verliching te laten testen, vooral in deze mistige tijd yan uitzonderlijk belang. Ongeveer 40 auto's werden beproefd en de veelal overigens goed verzorgde voertui gen bleken toch lang niet alle de juiste ver lichting te hebben. Vaak te smalle licht straling verhoogt de verblindingskans en ont neemt voorts het zicht op de bermen. In feite kwam men slechts 2 auto's tegen die perfect in orde bleken te zijn. voor wat d'e ver lichting betreft. Aan het nut van een derge lijke test zal dan ook wel niet meer wor den getwijfeld. II slaagt bij KREMERST.RAAT 11 - BERGEN OP ZOOM KALF GEBOREN MET KEIZERSNEDE Het is voorzover bekend de eerste maal dat op het eiland Tholen een kalf langs kunst matige weg werd geboren. Hoewel deze operatieve methode elders vooral in Noord Brabant reeds vaak wordt toegepast was de gebeurtenis van vorige week woensdag toch plaatselijk wel iets nieuws. En indien het algemeen bekend was geweest dat die renarts A. Rinses met assistentie van zijn collega P. J. Mangnus uit Steenbergen de keizersnede zou toepassen bij de geboorte van een kalf van dhr. P. M. Plandsoen zou er ongetwijfeld grote publieke belangstel ling zijn geweest van de zijde van diverse veehouders. De operatie werd een groot succes. Er werd een zeer groot levend stierkalf geboren en enkele uren later liep de koe weer in de wei. Er traden geen complicaties of infec ties op en de koe geeft weer 10 liter melk per dag. De naam van de gelukkige moeder is ons niet bekend. Het gerucht, dat het .Starre" zou zijn, is nog niet bevestigd. VERKEERSQUIZ Voor de tweede en slotronde van de ver- keersquiz van de Ver. voor Veilig Ver keer was vorige week dinsdag in de zaal van dhr. Mees veel belangstelling. Als voorzitter van de afdeling opende dhr. Mees de bijeenkomst, waarbij hij aandacht vroeg voor de verkeerscursus voor alle wég- gebruikers. die dinsdag 5 nov. a.s. weer start o.l.v. dhr. L. J: Nelis. Men kan zich opge ven tijdens de eerste bijeenkomst, die op die avond in het gemeentehuis wordt gehouden en meer het karakter van een contact-avond dan van een eerste les zal dragen. De deelnemers aan de quiz waren ofkoms- tig van 4 plaatselijke bedrijven t.w. Aan- neembedrijf Grondwerken N. V. Hommel. Expeditiebedrijf Adr. van Poortvliet, Aard- appelhandel Abr. Duine en A.utobusonderne- ming C. v. d. Klundert. Het waren veelal dezelfde personen, die aan de eerste wedstrijd deelnamen, hoewel er ook nogal wat inval lers aanwezig waren. Deze wedstrijd ging weer over 3 ronden en de vorige maal be haalde punten telden mee. Elke ploeg be stond uit 5 man. Voor de 4 ploegen werden er per ronde dus 20 vragen gesteld, in totaal dus 60 vragen en kreeg ieder 3 maal een beurt. De wedstrijd werd op een sportieve wijze gespeeld en het publiek leefde er intens in mee. Er zat dan ook veel spanning in het begin en voordat tegen het einde van de tweede ronde duidelijk werd dat het de ploeg van Adr. van Poortvliet haar leiderspositie zou moeten afstaan aan Abr. Duine. De einduitslag luidde Abr. Duine 82 punten le avond en 82 2e avond samen 164 Adr. v. Poortvliet 84 en 60 is 144; Fa. v. d. Klundert 80 en 50 is 130; N.V. Hommel 66 en 58 is 124. Een ruime en verdiende zege met 20 punten dus voor de ploeg van Abr. Duine. Dhr. Mees bood hen de wisselbeker aan en elk der leden een medaille De ploeg be stond uit de heren Abr. Ligtendag, Jac. Min- heere, G. Duine, J. Etienne en als invaller voor Anth. van Daalen, die de eerste wed strijd meespeelde dhr. A. Gelok. Ook voor de andere ploegen waren er diverse prijzen veelal door de bedrijven zelf beschikbaar gesteld. Het was een bizonder aardige wedstrijd en met voor de deelnemers meevallers en te genvallers. V/ant er waren gemakkelijke doch ook moeilijke vragen bij. Het is te ver gelijken met een examen waar men geluk en tegenslag kan hebben. Voor de organisatoren, die er ongetwijfeld veel werk voor verzet heben moet de grote lijk zijn even bij mevr. Slager mee te delen dat men u kan verwachten. Dan kan er bij het aanbieden van iets eets- of drinkbaars op worden gerekend. BENOEMING Een tijdelijke benoeming als leraar, afde ling smeed- en plaatwerk aan de lagere technische school te Oud Beijerland kreeg enze voormalig dorpsgenoot de heer J. La- nooy, thans nog werkzaam te Drachten. Zijn. werk te Oud Beijerland zal a.s. maan dag beginnen. UITSLAG RAIFFEISEN-SPAARWEEK Ook de Sint Aannalandse Boerenleenbank kan op een goede Raiffeisenweek terug zien. Het sparen wérd aangemoedigd door een wedstrijdje, waarbij men naar het aantal inleggers gedurende die week moest raden. Dat is nog altijd wat gemakkelijker dan om een denkbeeld te vormen van het die week ingelegde totaalbedrag. Voor wat het aantal inleggers betreft had men de cij fers van voorgaande jaren, respectievelijk 400 en 700. Ditmaal was het 494 met een totaal bedrag van f 66.265,38. Het laatste zou dus nog heel wat moeilijker te raden zijn gevteest. De eerste prijs viel Han Rijnberg Voorstraat 56 ten deel (f 75.de tweede prijs was voor Gerard Hage, Tuinstraat 35 No. 3, 4 en 5 stonden gelijk. Het waren J. v. d. Male, Tienhoven 33, Wed. J. A. Kaas hoek, Nieuwstraat 24 en Han Fase Tuin straat 42. De zesde prijs ging naar M. van 't Hof Nieuwstraat 36. Mevr. A. A. Lanooy- Paape Tuinstraat 14 was nummer zeven, 8 J. Heijboer Oude Zeedijk 8 die gelijk setond met Theo van der Male, Tienhoven 33. Voorts werden nog 50 troostprijzen uitge reikt aan degenen, die na genoemde winnaars het dichtst bij het aantal inlegers waren gekomen C.T.V.B. De Christelijke Thoolse Vrouwenbond was in vergadering bijeen met als spreek ster de presidente van de landelijke bond, mevr. Vermet uit Haarlem. Op boeiende wij ze bélichtte mevrouw Vermet de verschil lende bondszaken en de vele andere dingen, waarmee als lid in dit organisatorisch ver band te maken krijgt. VERGADERING DORPSGEMEENSCHAP Een goede opkomst in dit vroege vergader seizoen leverde de ledenvergadering van de Dorpsgemeenschap Sint Annaland, welke donderdag 24 oktober onder leiding van de heer C. J. C. Boot werd gehouden bij de heer W. Rijnberg. In zijn openingswoord maakte Brengt deze week een aparte kollektie in grote maten Van de beste binnen- en buitenlandse huizen BERGEN OP ZOOM belangstelling veel voldoening hebben ge geven. Het publiek en de deelnemers hebben er weer meer verkeerskennis opgedaan, 't uit eindelijke doel van een dergelijke quiz. WINKELWEEK Het eerste gedeelte van de winkelweek die is gekoppeld aan de actie in de week vóór Sint Nikolaas van maandag 25 novem ber tot en met dinsdag 3 december a.s. is weer goed verlopen. Er kwam een record aantal bonnen binnen van 8836 en de bere keningen van de verstrekte aantallen min de voorrraden van de winkeliers en het depot leren da.t er nog enkele honderden bonnen onder het publiek zijn, die dus eind novem ber wel in de bus terecht zullen komen. Tegen de ervaring in leverde de eerste dag reeds een groot aantal bonnen op. Het was mevr. v. d. Ploeg die de eerste prijs won met de dag-attractie van die dag: de voetbalschoen van de fam. van Dijke. De terugslag kwam de dag daarop met slechts 365 bonnen. De totale lengte van de 29 stuk ken lint werd met 1.8.60 m gewonnen door J. Barendse. Dewoensdag daarop herstelde het beeld zich met 597 bons en J. D. Quist raadde het totale gewicht van 29 aardappelen op 3384 gram. De grote aantallen ingekomen bonnen be gonnen eerst goed op donderdag met 1553. Het branche vreemd artikel was een foto toestel in de etalage van mevr. Boot. Win naar was P. Vogelaar. I. Moerland won vrijdag de eerste prijs met het tellen van geld in de etalages. Er was f. 64.24 en er kwamen 2064 bonnen binnen. Het grootste bonnen-aantal kwam echter op de laatste dag t.w. 3750. Velen waren dan ook wat te laag met hun opgaaf van het geschatte weektotaal. Het dichtst er bij was F. van Mechelen met 8833 bonnen, hij won een handstofzuiger. De waardevolle prijs la een stoomstrijkijzer ging naar Saartje Ligtendag. BEJAARDEN-MIDDAG De Bond van Plattelandsvrouwen sart met het winterseizoen en daarbij komen het eerst de bejaarden aan de beurt, die voor morgen vrijdabmiddag worden uitgenodigd voor een bijeenkomst in het Dorpshuis om half drie. Men tracht er weer een gezellig samenzijn van te maken, waartoe ook Sint Annalands- jongeren zullen bijdragen. Het ligt namelijk in dé bedoeling, dat „De Nachtegalen" on der leiding van de heer C. Scherpenisse enkele liedjes gaan zingen voor de aanwezi gen. En voorts zorgen de Plattelandsvrouwen wel, dat het vrijdagmiddag in het Dorpshuis plezierig veroeven is. Voorzover men tot dus ver van deze bijeenkomst niet afwist via de raambiljetten, zal het ongetwijfeld nog moge- de voorzitter met spijt melding van de verhinderde secretaris A. J. Scherpenisse en releveerde de hoogtepunten van vereni gingen ter plaatse in het afgelopen jaar. Merouw Boogaard-Bolier bracht financiëel verslag uit. De kaspositie was iets toegeno men namelijk van f 75.18 tot f 149.05 na een ontvangst van f 533.02 en een uitgaaf van f 383.97.. Ten' aanzien van het pro gramma 1963-1964 wees de heer Boot er op, dat men als Dorpsgemeenschap slechts aanvult waar nodig is en in dat opzicht geen enkele vereniging met haar jaarvergadering of uitvoering concurrentie wil aandoen. In dit verband drong hij er nog eens op aan de data van alle bijeenkomsten door de ver enigingen, al of niet in het Dorpshuis te hou den aan de secretaris door te geven, zodat de organisatoren kunnen worden ingelicht of die data al dan niet vrij zijn. Besloten werd om wat avonden van de Dorpsgemeenschap betreft, voorlopig met drie te volstaan, waarvan de eerste a.s. za terdag met Lode van Gent in een toelichting op de prachtige kleurenfilm „In het hart van de wildernis". Voorts zit er nog een avond in de pen te verzorgen door de Kon. Rotterdamse Lloyd en een lezing door mevr. Woldringa. Bereurd werd, dat het niet meer kan komen tot een gezamenlijk optreden van „V.Z.O.S." en „Accelerando" vanwege door enkele leden van de zangvereniging geop perde bezwaren, daar juist deze avonden steeds zo'n grote belangstelling hadden. Her kozen werden vertegenwoordigers van W. H.S., A.N.A.B., Leesgezelschap, Vara, PvdA Plattelandsvrouwen en Speeluinvereniging evenals de penningmeesteresse mevr. Boo- gaard-Bolier. Ten aanzien van wijzigingen in Porpshuis- tarieven en andere maatregelen kon de voort zitter niets meedelen, daar zulks in de vrij dag daarop te houden raadsvergadering eerst aan de orde zou komen. Betreurd werd, dat terzake vooraf geen overleg met het be stuur der Dorpsgemeenschap werd gepleegd, zoals dat voorheen wel het geval was. Ove rigens merkte de voorzitter op, dat men als Dorpsgemeenschap geheel buiten de exploi tatie staat van dat gemeentelijk gebouw, maar dat tevoren altijd wel nauw overleg plaats vond zoals reeds vanaf t' begin werd aangeboden een bestuurszetel te reserveren voor 'n lid van 't gemeentebestur. De voor naamste taak ziet echter de Dorpsgemeen schap in spreiding van de bijeenkomsten en het brengen van een paar goede culturele avonden. De afgevaardigden werden nog eens in overweging gegeven in de besturen te bezien, in hoeverre de contributie en dan meer in de zin van een vrijwillige bijdrage verhoogd kan worden. KEURMEESTER De heer P. Ketting slaagde 26 oktober te Bergen op Zoom als adspirant keurmees ter van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers, eerste gedeelte kleurkanariies. DORPSHUIS-TARIEVEN In de laatst gehouden vergadering van de gemeenteraad (waarvan elders in dit num mer een verslag) kwam o.m. aan de orde een wijziging in de regeling exploitatie Dorpshuis. Behalve veranderingen ten aan zien van de concierge-schoonhouder, mede in verband met een aan het Dorpshuis te verbinden zij het op naam van de persoon in kwestie A-vergunning, werd een nieu we tarievenregeling aangenomen. Verenigin gen en particulieren zullen hiervan gaarne kennis nemen in verband met een eventueel Dorpshuisgebruik, waarvan de op zichzelf al goede accomodatie door het aanbrengen van verbeteringen (geluidsinstallatie, straks ook telefoon enz.) de aantrekkelijkheid als gemeentelijk-centrumgebouw verhogen. In 't algemeen mag worden gesteld, dat tegen de aanvankelijke verwachting in, het Dorps huis geen onrustbarende tekorten voor het gemeentebestuur opleverde, dank zij het zo I Abonnementen voor het gehele jaar: eenmaal per week van 19 tot 23 uur. II Particulieren voor familie-aangelegen heden, 11 tot 17 uur of gedeelte daarvan van 11 tot 23 üur of gedeelte daarvan III Particulieren bedrijven instellingen, anders dan met een cultureel doel 9 tot 23 üur 14 tot 23 ur 19 tot 23 uur IV Verenigingen enz. t.b.v. culturele-, ontspannings-, opvoedkundige-, chari tatieve en-of politieke doeleinden (waaronder ook uitvoeringen, bejaar denmiddagen of avonden, culturele film vertoningen, enz. van 9 tot 23 ur of gedeelte daarvan van 14 tot 23 uur van 19 tot 23 uur van 14 tot 18 uur V Voor jaar-, leden- of personeelsvergade ringen van coop. ver. bedrijven, instel lingen, enz. van 9 tot 23 uur van 14 tot 23 uur van 19 tot 23 uur Hierbij dient aangetekend, dat met inbe grip van gebruik buffet (keuken) alle tarie ven met f 5.worden verhoogd. En wan neer men het Dorpshuis of gedeelte daar van langer gebruikt dan 23 uur komt er voor elk vol uur f 10.bij. Het lijkt mogelijk wat ingewikkeld en door de verschillende categoriën is het ook ingewikkelder dan bij de oude tarieven, maar ieder kan nagaan wat hem het meest interesseert. Wanneer we bij het geheel een enkele kanttekening mogen plaatsen zij opgemerkt dat met na me voor bejaardenmiddagen een bizonder aantrekkelijk tarief wordt voorgesteld. Voor grete zaal en buffet (men moet toch wat kunnen aanbieden als koffie of thee) komt men op f 15.in totaal.. Voor coöperaties of particulieren voor het houden van bijvoor beeld modeshows, winkelbeurzen, filmverto ningen, anders dan met cultureel doel, dus met het oogmerk van commercieel gewin, zijn de prijzen stevig en zal mogelijk vooral van de zijde van minder grote zelfstandige mid- denstandsbedrijven minder animo bestaan, indien niet van grote publieke belangstel ling verzekerd. Het voordeligt blijft ook voor verenigingen het gebruik tot 1.1 uur. Na die tijd komt er veelvuldig gebruik o.a. ook door verenigin gen. Nu geldt ten aanzien van de verenigin gen een vrij laag abonnementstarief, waar van de kosten bij lange na niet worden ge dekt. Daartegenover staan echter tarieven voor bruiloften enz, wat meer oplevert. Een voorlaatste verhoging schijnt echter wel oorzaak te zijn, dat de verhuur voor brui loften enz iets terugloopt. Bij het concept nieuwe tarieven zijn b en w er kennelijk van uitgegaan, dat men ten aanzien van de bijeenkomsten door plaatselijke culturele -verenigingen de uiterste soepelheid moet be trachten Het geheel is door de differentiatie wel wat ingewikkelder geworden vanwege de meerdere tariefsgroepen, mede ook door tijdsbepalingen. Om het niet te moeilijk voor te stellen, volgt hieronder een overzicht van de tarie ven, waarvan het meest gebruik wordt ge maakt met tussen haakjes de tarieven die tot dusver en nog tot 1 januari 1964 zullen gelden: gehele gebouw 125.— (125) 25.— 50.— (50) grote zaal 100.— (125) 20.— 40.— 75.— (75) 65.— 60.— 50.— 40.— (30) 30.— podium 75(75) 10.— 20(10) 35.- 25.- 15- 50.— (75) 35.— (30) 20.— (30) 10.— 55— (75) 40— 30— (30) 40— 25— 15— 7.50 40.- 30.- 20— 30— 15(10) 7.50(10) 5— 30— 20— 12.50(10) per uur f 10.bij. Dat is ook bij de hui dige regeling zo. Hétzelfde geldt voor brui loften en dat ligt wel anders in de nieuwe regeling. Oude regeling met inbegrip keu ken tot onbeperkt uur f 55.nieuwe rege ling bruiloften met inbegrip gebruik keuken tot 11 uur f 55.en daarna voor elk la-ter uur f 10.Wordt het dus 1 uur dan gaat de bruiloft in het Dorpshuis f 75.kosten Nu is het voor verenigingen in het algemeen minder erg, wanneer het wat tot programma beperking kan komen, aangezien en dat zelfde speelt in het hervormd verenigings gebouw het nogal eens overladen is. Met name is het vaak te laat wanneer er kinderen bij betrokken zijn, maar anderszijds is het door de gewijzigde omstandigheden ook zo, vanwege pendel en meer winter- werkzaamheden dan voorheen, dat een uit voering bijvoorbeeld nauwelijks meer voor 8 uur kan beginnen. En dan zit men al gauw tegen twaalven aan, dus een tientje meer dan het elf uur tarief. Het lijkt ons toe, dat door bovenstaande de lezer voldoende op de hoogte kan zijn van de komende wij zigingen Dorpshuistarieven, welke dus eerst per 1 januari a.s. zullen ingaan. MESTVAALT UITGEBRAND Donderdag 24 oktober jl. omstreeks 12.00 uur 's middags werd de brandweer ge alarmeerd, door het loeien van de sirene. Bij onderzoek naar de brandhaard bleek, dat de mestvaalt van de heer L. Stoutjesdijk in brand was geraakt. De brandweer was spoedig op de plaats des onheils gearriveerd en wist met enkele stralen het vuur te blussen. De mestvaalt brandde geheel uit. GESLAAGD Tijdens het twee-daags examen, slaagde M. N. de Viet voor het diploma hulp monteur. Dit examen werd afgenomen door de Stichting Vakopleiding Automobiel- en Motorrijwielbedrijf. VERKOPING Woensdag 6 november vanaf 3 uur houdt de zendingskrans haar jaarlijkse verkoping van gemaakte goederen. Degenen, die hier toe nog iets willen bijdragen in natura of financieel, kunnen dit aan de pastorie of bij de leden bezorgen. De opbrengst is be stemd voor het interieur van de fraai ge restaureerde kerk. Daarom ook hoopt men op een flinke belangstelling. Steenbergsestraat 45 BERGEN OP ZOOM DAMMEN Op dinsdagavond 22 oktober, speelde onze plaatselijke damvereniging O.D.I. haar eerste wedstrijd voor de competitie van de Zeeuwse Dambond. De tegenstander was Kapelle I die ons een zware nederlaag van 15-5 toebracht. De gedetailleerde uitslagen van deze wed strijd luiden 1. J. P. v. d. Reest I. op 't Hof 02 2. H. v. Akkeren L. Adriaanse 11 3. C. Menheere J. de Neef 20 4. J. W. van Houdt J. C. v. Liere 20 5. F. Bont H. v. d. Vrie 02 6. Lé Heijboer A. v, d. Schraaf 02 7. G. Lindhout C. Korstanje 02 8. A. Polderman J. Ganseman 02 9. H. v. Houte C. van Liere 02 10. n.o.g. C. v. d. Vliet 02 St. Maartensdijk I - Kapelle I 515 De volgende wedstrijd voor de competitie van de Zeeuwse Dambond, zal op woens dag 6 november te Goes tegen het eerste tiental van Lammerenburg worden gespeeld. BURGERLIJKE STAND Geboren: 15 sept.: Arie, zn. van Marinus Jacobus Bogers en Izabella Beeke. 29 sept.: Jeanneke Johanna: dt. van Mari nus Abraham Stoutjesdijk en Johanna Nieu- wenhuijzen. Overleden: te Bergen op Zoom Johannes Franke, 38 jaar. Huwelijksaangiften: Cornelis Johannes van der Sluijs, 35 jr. wonende te Rockanje en Maria van Dalen 21 jr. wonende te St. Maartensdijk. Gerardus Abraham de Hond 24 jr wonen de te Tholen en Danetta Johanna Zwage- makers 26 jr. wonende te St. Maartensdijk. Huwelijk: Pieter Nelewart van den Hoek, 21 jr. wonende St. Maartensdijk en Hendrika Catharina Hartog, 19 jr wonende St. Maar tensdijk. ingekomen personen: Pieter Nagelkerke en gezin van Krabben- dijke naar Noordpoort 1. Abraham D. Lindhout van Rotterdam naar Haven 24 a.b. „Inge". Jan Verstelle, van Wolphaartsdijk naar Noordpoort 8. Maria H. Remijn, ev. Verstelle van Hein- kenszand naar Noordpoort 8. Jacobus Koenraadt en echtgenote van O. en N. Gastel naar Jacoba van Beierenstr. 16. Theodorus J. Menses en gezin van 's Gra- V „hage naar Jacoba van Beierenstraat 11. Vertrokken personen: Pieternella K. van Dijke naar Gouda, Cra- bethstraat 4. Adriaan Gideonse en gezin naar Middel burg, Noordweg 87. Anthonie P. W. Priem naar De Bilt (U.) Bilhoven, Bilderdijklaan 15. Dirk M. Treurniet en echtgenote naar Zoetermeer, Voorweg 153a. Jacoba H. J. Nelisse, ev. Pape naar Sint Annaland, Ooststraat 2. Maria P. van Gorsel naar Ossendrecht, Hageland 20. Johannes W. van Es naar Middelburg, Nieuwe Oostersestraat 46. Geertruida A. Muller naar Breda, Jan Nieuwenhuijzenstraat 1. Jannetje P. Geluk, naar Breda, Jan Nieu wenhuijzenstraat 1. Adriaan Hoogesteger en gezin naar Oost burg, Kothastraat 15. GEWOND Het zoontje van dhr. Wessels kwam zo danig te vallen dat hij met een hoofdwond naar de dokter moest. GEVONDEN Een kinderportemonnaie met vreemd geld. Wie mist er voorts een kip? Ook de eigenaar daarvan kan zich tot de rijkspolitie wenden. Deze week SPECIALE AANBIEDING in vanaf I 99,— J^\/j LD) LÏLdnJij BERGEN OP ZOOM ZEEUWSE COLLECTE Deze provinciale collecte, waarvoor zich de Plattelandsvrouwen uit deze gemeente beijverden, bracht 273,25 op. MAATSCHAPPELIJK WERK Op 23 oktober hield de heer W. C. v. d. Stel te Sint-Maartensdijk, Maatschappelijk werker op Tholen, een lezing voor de afd. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Poortvliet met als onderwerp: „Maatschap pelijk Werk in een dynamische samen leving". Spreker zette o.m. uiteen, hoe de eerste wereldoorlog een grote stoot gaf om te komen tot maatschappelijk werk. Het dynamische heden kenmerkt zich door een gebrek aan menselijkheid. Mechanisering en automatisering werken er aan mee om V3n de mens een nummer te maken. Daarvoor dient een tegengewicht te worden gezocht en gevonden. In gezin, bewoning, vereniging, enz. Men had voor het onderwerp, op rustige wijze, maar wel zeer duidelijk gebracht, grote belangstelling, zodat ook enkele vragen volgden. De afdeling was voorts aktief door deel name aan de cursus gratie en charme, waar aan 16 leden intensief deelnamen. Men had lessen in kleding, hygiëne en beter bewegen. De deelneemsters vonden het zeer plezierig en nuttig. SINT ANNALAND 29 oktober Uien bonken 16.22 middel 15.03 15.05 drielingen 19.80 picklers 21.49 stek 5.20 aanvoer 34 ton Aardappelen Bintje 10.60 Eigenheimers 13.30 aanvoer 100 kisten SINT MAARTENSDIJK 29 okt. Uien bonken 16.56 middel 15.07 14.90 drielingen 19.80 picklers 21.44 stek 5.98 aanvoer 30 ton STAVENISSE 29 okt. Llien middel 15.00 bonken 16.60 drielingen 19.90 aanvoer 12 ton Aardappelen bintje gewone 11.1011.70 bonken 17.20 patrones 10.50 eigenheimers 14.60 aanvoer 50 ton PAK EVEN UW ZAKBOEKJE ST. ANNALAND Dorpshuis woensdag 6 nov. 7.30 uur: „De langste dag". 12 nov. Prop. avond Ned. Blindenbond. 9 dec. Jaarvergadering IJsclub. 11 dec. Jaarvergadering middenstandsver. BERGEN OP ZOOM R o x y 1 nov. 4.30, 6.45 en 9 uur De zwaard vechter van Siena - 14 jaar. 2 nov. id. 3 en 4 nov. De kanibalen piraat - 14 jaar 5 en 6 nov. Carré der gijzelaars - 14 jr. Luxor 1 en 2 nov. „De zoon van kapitein Blot - 14 jaar. 3 4 en 5 nov. „Driehonderd Spartanen" - 14 jaar. 6 nov. „De duivel slaapt nooit" - 14 jaar. zondag 3 november 1963 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds L. G. Zwanenburg 6.30 uur ds J. van der Haar Collecte Bouwfonds Geref. Kerk 10 en 5 uur ds van Egmond Geref. Gemeenste 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds van Doorn Bed. H. Avondmaal en Dankzegging Ned. Protestanten Bond 5 uur ds A. van Santen herv. pred. te Middelburg Kerkelijk Leven 5 uur ds B. W. Spruijt Amsterdam OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst o.l.v. dhr. B. de Graaf te Utrecht 3 uur ds L. G. Zwanenburg Geref. Kerk 10 en 3 uur ds W. Haverkamp uit A. J. Polder Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Ger. Gemeenten in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 ur ds Ph. J. Leenmans 6 uur ds J. van der Haar Bediening H. Doop Extra collecte kerkvoogdij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 2