WEEKBLAD VOOR HET EILOND THOLEN EN ST.FILIPSLOND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Grootscheepse aanpak VERSCHIJNT IEDERE DONDERDAG I I I 1 I I I veilen late aardappelen in poolverband Even tijd voor een kop gezelligheid Voor uw meubelen Fa. Potter-Bouman - Poortvliet RAADSVERSLAG STAVENISSE Begroting 1964 vrij uitvoerig behandeld - Zuinig beheer gewenst, maar niet zorgwekkend - Op merkingen ten aanzien van subsidie bibliotheek en V.V.V. - Een ander betreurde dat nog geen post voor aanleg sportterrein is geraamd - Plan drijvend steiger ontmoette meer tegenstand dan aankoop pontons - Deelname aan gemeenschappe lijk ophaaldienst. DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: THOLEN 19e jaargang No. 51 31 oktober 1963 Uitgevers C. J, ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Gudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 franko p.p. 3.60 inkassokosten Abonnementen 3.00 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/'m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Leden van de thoolse veilingen ontvingen dezer dagen een circulaire om te komen tot het gezamenlijk veilen van late aardappelen in poolverband. Deze noodzaak is er niet alleen vanwege een steeds teruglopend areaal late aardappelen in onze streek, maar ook om tot een groter kwantum te komen, zowel in het belang van de producent voor een zo goed mogelijke prijs als in het belang van de kopers om te voorkomen, dat op een zelfde dag drie of vier veilingen af gereisd moeten worden voor kleine „klusjes". In zeker opzicht betekent dus ook hier centralisatie, maar in elk geval een samen gaan, voordeel voor alle partijen. Het is uiteraard een uitgemaakte zaak, dat de gewijzigde omstandigheden daartoe nopen. Reeds enkele malen hebben de telers van late aardappelen in één der thoolse ge meenten hunp rodukt in poolverband via de veilingklok verkocht. Twee jaar met gunstig resultaat, terwijl één keer de gemiddelde prijs hoger had kunnen zijn, wanneer de pool groter zou zijn geweest. Dit laatste klemde steeds meer, omdat het areaal late aard appelen per gemeente eerder daalt dan stijgt en het daarom als onmogelijk moet worden geacht per gemeente nog iets van betekenis te kunnen doen in poolverband. Na het veilen in kisten blijven er geen grote partijen meer over, althans te weinig om het per gemeente te doen. Immers, het is can een gemiddelde prijs te bereiken nodig, dat men tot eind mei kan blijven veilen. Daarvan echter wordt men meer en meer overtuigd en dit blijkt ook uit het feit, dat dezer dagen door het bestuur van de Ratio nalisatiekern namens hun leden reeds een miljoen kg bintjes ten verkoop in poolver band werd aangeboden aan de gemeenschap pelijke thoolse veilingen. Hiervan was echter de voorwaarde verbonden, dat de veiling- besturen bij hun leden zullen trachten dit kwantum te verdrievoudigen. Dat is ook heel goed mogelijk. Wanneer men de eerste novemberweek wil gaan veilen tot bijvoor beeld eind mei, met een wekelijks kwantum van ongeveer 100 ton, betekent zulks dat er ongeveer 3 miljoen kg voor de pool moet worden aangegeven. Nogmaal mag worden onderstreept, dat een pool dan alleen werkelijke waarde heeft, wanneer door de veilingen het gehele sei zoen door wekelijks een min of meer vast kwantum aan de handel kan worden ge boden. Het bestuur van de gecombineerde vei lingen heeft, mede op genoemd aanbod van een miljoen kg late aardappelen hierover een bespreking gevoerd om deze mogelijk heid nader onder het oog te zien. Daarna werd een circulaire aan de leden gestuurd, waarin de voorwaarden tot deelname duide lijk werden vermeld. Ook de telers, van wie men wist, dat ze nog in het bezit van bintjes waren kregen een circulaire. Zouden er nog zijn, aan wie dit alles niet bekend is en die nog over bintjes beschikken dan kan men bij de plaatselijke veiling nader informeren. Doe het dan echter voor 4 nov. a.s., omdat het in het voornemen ligt dan reeds te beginnen. Om het voor de handel aantrekkelijker te maken, werd op genoemde vergadering voort besloten alle aardappelen (via deze pool dus) in Sint-Annaland te veilen. Het sor teren geschiedt echter in de woonplaats van de teler of in het koelhuis, waarin ze liggen opgeslagen. Ook dat lijkt ons een stap toe in de goede richting. Hierin zit voor de kopers een flinke tijdsbesparing. Wat met de vroege aardappelen en met de erwten mogelijk is, moet ook mogelijk zijn met de late aardappelen. Soms wordt dan nog wel eens gesteld, dat de onkosten niet gering zijn. Het veilingsapparaat en daarmee bedoelen we ook sorteren, bewaren, enz. enz. is niet goedkoop en wanneer de prijzen niet van dien aard zijn, dat er naast de kostprijs nog wat overschiet, spreken de onkosten des te meer. Maar is het in deze tijd nog anders mogelijk En trouwens, dat de veiling als de eigen vereniging van de telers, tot stand wist te brengen, wel daarover verschilt men hoe genaamd niet van mening. Voor de toe komst zal dit nog meer spreken. Het zal nog meer noodzakelijk zijn over een eigen afzet- apparaat te beschikken. En wanneer men dat heeft, volgt de logica dat men er ook gebruik van maakt. voor contributieverhoging en een hogere sub sidie aanvraag. De heer C. Priem vindt de post voor on derhoudswerk Oudelandsedijk te gering. Grote gedeelten zulen dan herstraat moeten worden. De heer Nortier meent dat de ra ming ruim voldoende zal zijn. Uitgebreide herstrating kan immers via de kapitaalsdienst worden geraamd. B en w kunnen nog niet direct beoordelen of het geraamde bedrag straten en pleinen voldoende zal zijn. De heer C. Priem vindt voorts het aandeel dat de gemeente aan het waterschap Tho len moet betalen veel te hoog. Zo is het de laatste jaren dikwijls voorgekomen, dat de suikerbieten nimmer tegen de havendijk gelegen hebben. Dan is een dergelijke bijdra ge, die de gemeente moet betalen zeker niet billijk. Hij vraagt dit met het waterschap te bespreken, waarmee de andere commissie leden instemmen. B en w verklaren een des betreffend verzoek te hebben gericht aan het Waterschap. Allemaal elke dag Droste Cacao De raad van Stavenisse was compleet voor de vergadering van dinsdagavond 29 oktober jl. onder leiding van burgemeester A. Sluijmers met als voornaamste agendapunt de vaststelling der gemeentebegroting 1964 Er kwam een schrijven binnen van de Mi nister van Maatschappelijk Werk zoals wel licht ook in de andere gemeenten van de streek met de mededeling, dat aan de Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezins verzorging op 't eiland Tholen 'n verhoogde subsidie van f 1338.voor het dienstjaar 1962 was toegekend. Daarna kwam de begrotingsbehandeling aan de orde. Deze was door de raadsleden op 22 oktober onderzocht en bij monde van de voorzitter der onderzoekcommissie, de heer Nortier rapport uitgebracht. Daarin werd gesteld dat er in de financiële verhou dingswet 1960 nog vele duistere punten zijn. Niettemin was men er over verheugd, dat b en w een sluitende begroting kunnen aan bieden. Weliswaar werd het een zuinige ra ming, zodat de commissie moeilijk een post zou kunnen aangeven, die naar beneden kan, maar men kwam toch nog tot een on voorziene post. Enkele opmerkingen waren nog wel gemaakt. Zo vond de heer Nortier de electrische verwarming om de brandweer auto vorstvrij te houden tamelijk duur. Hij geeft b en w in overweging een goedkoper oplossing te zoeken. B en w antwoordden dat zulks volgens richtlijnen van dé brand weerinspectie geschied en kan met gas of electriciteit. Het college wil nog wel nagaan of gas voordeliger zou zijn. Voorts dringt de heer Nortier er op aan de verkeersbor den te schilderen, dan wel door nieuwe te vervangen. Het college deed de toezegging ze opnieuw te laten schilderen. KRAAMZORG De heer Nortier verzocht voorts inlichtin gen omtrent het tekort bij het Kraamcentrum te Goes. B en w merken op, de begroting 1964 nog niet te hebben ontvangen. De rijks subsidie wordt per 1964 verbeterd, wat ge bleken is uit de rijksbegroting. De heer Nortier zou voorts graag zien, dat de begroting 1964 van het Groene Kruis bij de stukken werd overgelegd. Niet dat hij bezwaar heeft tegen de bijdrage van de ge meente voor deze vereniging, maar het werkt gemakkelijker. Het antwoord van het college luidt dat de begroting Groene Kruis nog niet gereed is. Dat wordt meestal in de loop van vol gend jaar. In 1962 werd de gemeentelijke subsidie voor het eerst op f 2000.gebracht Inmiddels zijn de uitgaven nog gestegen en dat zal ook in 1964 weer het geval zijn. B en w vragen zich daarom af of het Groe ne Kruis in 1964 niet opnieuw zal staan SCHOOLBIBLIOTHEEK Ten aanzien van de post schoolbibliotheek (f 100.vraagt dhr. Nortier zich af, of deze niet belangrijk te laag is. Wanneer men hiermee de bibliotheek wil uitbreiden, moet het bedrag hoger worden. De voorwaarde blijft dat er toezicht op de aankoop moet zijn. De heren Priem en Smits delen die mening. B en w antwoorden, dat enige aanvulling van de bibliotheek wel regelmatig plaats vindt. Toezicht wordt gehouden. De heer Smits zegt om principiële redenen tegen subsidiëring te zijn van bibliotheek, waar een hervormde vereniging zich mee be last. B en w verklaren wel verstander te zijn van steun aan een dergelijke bibliotheek. NOG GEEN SPORTTERREIN „GERAAMD" De heer Priem vindt het jammer, dat dit nog een pro memorie post is temeer nu er in de gemeente serieuze pogingen worden ge daan om tot oprichting van een voetbalclub te komen. Spreker verleent er zelf zijn me dewerking aan. De heer Nortier zegt er voorstander van te zijn, dat de jeugd aan sport doet. Maar als de gemeente een groot bedrag voor een sportterrein gaat investeren moeten er serieuze waarborgen zijn, dat er gebruik van wordt gemaakt. Daarmee is de heer Joppe het volkomen eens. Ook b en w zouden graag een goed sport terrein hebben. Maar de kosten zijn inder daad enorm. Voorlopig biedt de begroting 1964 daartoe geen ruimte. Eer men tot een dergelijke investering kan overgaan moet inderdaad vast staan, dat er behoorlijk ge bruik van wordt gemaakt. Ten aanzien daar van is b en w nog niet zo optimistisch. De ervaring met het speeltuintje is terzake niet hoopgevend. Het nut van de investering van het speeltuintje is althans erg tegenge vallen. V.V.V. NUT De heer Nortier zou graag vernemen, wat er voor de bejaarden wordt gedaan. Hij vraagt of het mogelijk is dat er enkele spelen, zoals sjoelbakken, damborden en do minospelen worden geplaatst. B en w wil len daarvoor wel zorg dragen. De heer Smits kan zich niet verenigen met de post voor de vereniging tot bevordeing van het vreemdelingenverkeer eiland Tho len. Wat gebeurt er eigenlijk voor in het belang van de streek. De heer Nortier kan zich met deze post wel verenigen, evenals de heer Priem. B en w merken op, dat door die vereni ging folders verspreid worden van de streek, dat inlichtingen worden verstrekt omtrent overnachtingen enz. Op een desbetreffende vraag van dhr. Nortier antwoorden b en w dat de verzekerde bedragen van de gemeen te-eigendommen nog in overeenstemming zijn met de herbouwwaarde. Enkele bedragen mogen wel worden verhoogd. De commissie heeft geen op- of aanmer kingen over de begroting 1964 van de wo- ningsichting „Stavenisse". De commissie besluit met nogmaals zijn erkentelijkheid te betuigen voor de sluitende begroting, zij het dan met de wat schrale post onvoorzien van f 3469.48. Het verzorgingspeil der gemeente ligt op een redelijk niveau. De heer Nortier hoopt dat spoedig herstrating van het haven plateau en andere werken aan de'haven ge realiseerd kunnen worden. Hij meent dat een zuinig beheer geboden is. Daarom te meer zou een rijksbijdrage in de havendijkkosten worden toegejuicht. Voorts dankt hij namens de andere commissie leden het college van b en w en de administratiestaf voor de goe de verzorging van een toelichting op deze begroting. De cijfers luiden, gewone dienst ontv. en uitgaven f 718.022,06. Kap. dienst ont. f 903.604,15 uitgaven f 1.080.677,22 na delig slot f 173.083,07. De heer Nortier herinnert er voorts aan hoe in Tholen geen goedkeuring werd ver- kergen op stichting van een verzorgingste huis. Er zal toch iets dienen te gebeuren in de streek. De heer Smits meent te weten, dat komende dagen in kerkeraadskringen over een en ander zal worden beraden en. wethouder Moerland merkt op, dat ook de stichting „Ten Anker" wel plannen heeft. Hij hoopt dat men niet naast, maar met elkaar zal werken om zo snel mogelijk iets tot stand te brengen. De heer Nortier houdt nog wat algeme ne beschouwingen op de begroting, waarbij hij de opmerkingen in de commissievergade ring nog eens benadrukt. Hij stelt daarbij nog de vraag of er wel belangstelling is voor de bejaardensoos. Een post van f 750. voor dat doel is niet gering, wanneer het en kel verwarming en stroomverbruik betreft. De voorzitter anwoordt, dat het onderhoud daar ook bij hoort en een enkele maal is een kopje koffie aangeboden. Ook de heer Smit houdt nog een algemene beschouwing De begroting is er „met de hakken over de sloot" concludeert dit raadslid en als geeft ze nog geen reden tot ernstige bezorgd heid, toch leert ons dit stuk, dat uiterste voor zichtigheid in acht genomen dient te worden Ambtelijke molens malen niet zo vlug, zodat we op een spoedige uitspraak omtrent sub sidie havendijken nog niet mogen rekenen. Toch zal men als college terzake diligent moeten zijn en er steeds eer op aandringen. Anders wordt het eenzelfde lijdensgeschiede nis als voor de vissers. Warm houden dus, Een ander punt van dhr. Smits was de aan dacht te vestigen op de volkshuisvesting. Men blijft van toewijzing woningwetwonin gen verstoken. Spreker zou serieuze gega digden willen adviseren het in de premiesec tor te zoeken. Voor belangrijke werken biedt deze begroting geen ruimte concludeer de dhr Smits Wegen en straten zullen toch de nodige aandacht blijven vragen, evenals de wat vervallen toestand van het oude ge meentehuis. Als is het dan geen groots mo nument, spreker zou het toch graag in goede staat houden. Ten aanzien van de schoolbibliotheek vond hij de post van f 100 ook niet te hoog, maar nog dringender is ge wenst, dat goed toezicht wordt gehouden op de aankoop van de boeken. Ten aanzien van de hervormde bibliotheek wenste hij zijn bezwaar te handhaven, al gaat het daarbij niet om de kerk zelf. Maar er wordt lectuur uitgeleend, die beneden het moraal is. Men zou het meer moeten zoe ken in opvoedkundige en onderwijs-boeken. De V.V.V.-subsidie vond de heer Smits aan de hoge kant. Hij ziet er geen nut van in voor de gemeente. Hij adviseert een abon nement te nemen op het Zeeuws Tijdschrift omdat hierin belangwekkende artikelen voor komen. Tenslotte wijs dhr. Smits er op dat men als overheid ook geroepen is het geeste lijk welzijn der inwoners te bevorderen. Gods wet dient men onverkort te handhaven een haast bovenmenselijke taak in deze rustelo ze tijd, maar dat ontslaat toch niet van de plicht daartoe. Spreker was met zorg vervuld ten aanzien van vrijetijdsbesteding en recre- atievormen, een gevolg van de welvaarts staat. Hij vraagt zich af of zulks te besten digen is. Het brengt grote problemen met zich mee, inzonderheid op toeristisch gebied, er zijn drie mogelijkheden: aktief passief of er negatief tegenover staan. Het kan no dig zijn ze alle drie toe te passen. Wanneer het tegen het vierde gebod van Gods wet ingaat, dan moet men er negatief tegenover staan en aktief ijveren om de zonde te be strijden. Spreker besluit zijn betoog met de wens, dat deze begroting in rust en vrede verwerkt zal mogen worden. ANDERE MENING De voorzitter, de heer Smis antwoordend zegt het niet met hem eens te zijn ten aan zien van het ongunstig beeld der begroting. Integendeel, ondanks dure havenwerken, nog zonder subsidie, werd de begroting sluitend gemaakt. Hij is het er wel mee eens, dat wo ningbouw nodig is en weth. Moerland voegt er tussen dat verbetering metselwerk van het oude gemeentehuis al 2 of 3 jaar geleden werd opgedragen. De voorzitter heef een andere mening ten aanzien van de recreatie. Die is er toch. En dan is het beter ze in goedé banen te leiden Zo acht hij ook de subsidie voor de V.V.V. nuttig. Met de aantekening van de heer Smits, dat hij tegen de subsidie voor de bi bliotheek is en tegen de post voor de V.V.V. wordt de begroting met algemene stemmen aangenomen. Het bedl-ag per leerling over 1964 wordt gesteld op f 44.77, waarbij verwacht wordt dat er 160 leerlingen zijn, alzo een totaal bedrag van f 7163.26. Ook vindt de voorlo pige vaststelling plaats uitgaven openbaar onderwijs over 1958 t.e.m. 1962. Het over schrijdingsbedrag is f 343.38. Een hamerstuk is de jaarrekening van de woningstichting „Stavenisse" over 1962. REINIGINGSRECHTEN Nu de gemeente per 1 januari 1964 zal gaan deelnemen aan de gezamenlijke ophaal Er werden begrotingen behandeld Financiële positie Stavenisse niet ongunstig Drijvend steigerplan ontmoette meer tegenstand Ook Sint-Annalandse begroting biedt geen ruimte voor kapitaalswerken Verandering in Dorpshuis-exploitatie Oud-Vossemeer denkt nog aan enkele verbeteringen, maar wordt beloerd en belaagd door ratten Bloedtransfusie-avond Nederland roept en hoort Denkt om glibberige wegen Wist u, dat Tholen negentien jaar geleden werd bevrijd Mensenkennis verwerft men niet door te beoordelen, maar door te begrijpen dienst huisvuil (met Poortvliet, Scherpenisse Sint Maartensdijk en Sint Annaland) dient de verordening op de heffing reinigingsrech ten te worden aangepast. De tarieven wor den als volgt, voorgesteld. Eerste emmer f 10.tweede emmer f 7.en elke vol gende emmer f 6.Er wordt tweemaal per week huisvuil opgehaald. Men begroot dat per emmer nog f 3.voor gemeentere kening zal komen. Degenen, voor wie de aanslag bezwaar oplevert kunnen bij b en w ontheffing vragen. De heer Smits vindt het nogal ingrijpend. De heer Nortier vraagt wat er met de ei gen stortplaats gaat gebeuren. De voorzit ter meent dat men die nog moet aanhouden De heer C. Priem stelt dat het tarief toch voor meerderen, een bezwaar zal zijn. Hij hoopt dat die mensen niet zullen schromen ontheffing te vragen. Hij is nog niet zo bi zonder voor deze verandering geporteerd. De eigen dienst liep ook goed. De heer Steendijk hoopt, dat men met behoeftigen rekening zal houden. De voorzitter: da moet worden aangevraagd. De heer C. Priem: ja, maar dat doet men nog niet zo vlug. De heer Smits toegeven, dat het geheel een vooruitgang is, maar met de belasting zit men toch langzamerhand aan het plafond van het kunnen. Tenslotte wordt door alle leden de nieuwe verordening goedgekeurd. De kleuterschool krijgt voor een lokaal nieuw meubilair. Het wordt in totaal begroot i op f 2339.De heer C. Priem krijgt een bevestigend antwoord op zijn vraag of er van dat bedrag wat terugkomt van het rijk. De heer J. A. Q. Tazelaar blijkt gegadig de te zijn voor aankoop pand Voorstraat 14 Het kostte de gemeente f 1950.en dat wil dhr. Tazelaar er ook voor betalen- De heer Nortier zegt blij te zijn met dit aanbod en dit voorstel. Hij hoorde dat er nu meer gegadigden zijn, maar dan wil hij er wel even op wijzen, dat ieder ruimschoots de kans kreeg. Dat vindt dhr. Priem ook, Allen kunnen zich met verkoop tegen ge noemd bedrag verenigen. DRIJVEND STEIGER Ter verbetering van de havenaccomodatie is door de raad' in de vorige vergade ring een crediet verleend voor de aankoop van 2 pontons. Thans beschikt men over een plan van de Ned. Heidemaatschappij voor de bouw van twee drijvende steigers. Er komt daar een vaste brug ter breedte van 1.25 als toegang tot die steigers. Aan weers zijden van de ponton zijn volgens plan ter lengte van 30 m drijvende loopsteigers uit gebouwd, evenwijdig liggend aan de oever- lijn. Het havenplateau dient over een lengte van ongeveer 65 meter tot 2.50 boven n.a.p. te worden opgehoogd, zodat dit in de zomer maanden watervrij blijft en men daarop kan parkeren. B en w vragen nog geen crediet voor de uitvoering van dit plan, maar wel het besluit tot aanleg daarvan om te kunnen komen tot subsidie-aanvraag. De voorzit ter voegt er aan toe, dat dit een meerder- heidsvoorstel is van b en w daar weth. Klip- pel er anders over denkt. Deze bevestigd zulks. Ik heb vorig maal mijn stem al ge geven voor aankoop pontons, wat me spijt en ik wil beslist niet verder gaan, aldus deze wethouder. Dhr. Nortier vindt het plan prachtig, maar realisering zal moeilijk zijn. Daarbij komen dingen aan de orde, die op het provinciaal ja zelfs op het landelijk vlak liggen. Hij wil b en w in overweging geven een zo groot mogelijke subsidie en medewerking te vra gen. Het is namelijk geen gering bedrag, dat moet worden geinvesteerd. Daarom te meer zou het gemakkelijker werken zijn, wanneer men subsidie had voor de verbetering haven- dijken. Overigens is hij wel voorstander van dit plan. De voorzitter antwoordt dat ter zake reeds contact werd opgenomen met g.s. De heer C. Priem vindt het een prachtig plan, maar zonder subsidie kan Stavenisse dit niet realiseren. Dhr. Smits meent dat het niet meer nodig is te herhalen, dat hij principieel tegen is. Maar ook zakenlijk ziet hij grote bezwaren. Bij stemming verklaren de heren Smits, Klippel en Steendijk zich tegen, de andere vier Steunen het meerderheidsvoorstel van b en w. Een bedrag van f 150.— wordt gevoteerd voor plaatsing van een fietsenrek bij de la gere school. RONDVRAAG Het is dhr. Nortier opgevallen, dat er bij het gemeentelijk depot in de buurt van de molen maar een rommelige toestand heerst. De voorzitter anwoordt dat er aan opruiming wordt gewerkt. Dhr. Nortier dringt aan op spoedige reparatie van het rioolgemaal, dat al 2 maanden buiten bedrijf is. Dhr. Smits vraagt of de gemeentegrenzen al bekend zijn. Hij merkt op dat bij de wet van 1881, de gemeentegrens is gerégeld en het staat duidelijk aangegeven hoe. Weth. Moerland zag het eveneens op een kaart. Een lijn getrokken van de toren Kattendijke- Zierikzee bepaalt die grens. Bij het Scheldt komt men nog wel 434 km. in het water, bij de Nieuwe Polder 3J4 km en aan het stei ger reikt de Stavenisse grond (water) tot tegen de wal van Ouwerkerk. Dhr. Joppe dringt nog eens aan op spoe dige plaatsing van het wachthokje voor pendelaars en merkt op, dat onvoldoende afvoer van het dak der garage Krijger in de Bosstraat wateroverlast bezorgt. Daarna sluiting. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland tel. 01665-400 HOOGWATER in de week van 3 tot en met 9 november 1963 zondag 4.30 16.42 maandag 5.12 17.24 dinsdag 5.50 18.06 woensdag 6.28 18.46 donderdag 7,13 19.38 vrijdag 8.16 20.45 zaterdag 9.26 22.10 1 november Volle Maan te 14.56 uur 8 november Laatste Kwartier te 7.37 uur. VOETBAL-BAZAAR De voetbalvereniging Tholense boys is in weinig jaren uitgegroeid tot een flinke vereniging. Het grote aantal werkende leden vergt op uitgebreide schaal deelname aan de competitie, opdat ieder zn' beurt krijgt ak tief mee te doen. Dat vergt heel wat kosten die echter voor een groot deel door de stevige contributie wordt opgevangen. Zo dra er evenwel wat extra's moet gebeuren, zit men vast. Zo is het met het mooie ter rein en het nog altijd ontbreken van een flink gymnastieklokaal in de gemeente drin gend gewenst, dat ook in de donkere periode veldtraining doorgaat. Daartoe is verlichting nodig. Het bestuur en de leden willen zich daartoe inzetten door he organiseren van een bazaar, waarbij men vanzelfsprekend hoopt op medewerking van het publiek. Die bazaar wordt vrijdag en zaterdag in de zaal van „Hof van Holland" gehouden. Er zijn voor jong en oud leuke attracties, zodat het aangename met het nuttige in het belang van Tholense boys kan worden verenigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1