WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIFSLAND WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT r Scholen niet naar oude haven, maar achter de Bogerds Voorbereidingskrediet voor Hoenderweg-riolering verhoogd Parkeerterrein op gedempte haven Bushalte-bezwaren Aansporing tot verlening van illegale bouwvergunningen, meent de voorzitter DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Voor uw meubelen Fa. Potter-Bouman - Poortvliet RAADSVERSLAG POORTVLIET Vijf en twintig mille voor bouwrijp maken bij nieuwe openbare school Inrichtingskrediet voor gymnastiek' lokaal - Derde gemeente werkman 19e jaargang No. 40 15 augustus 1963 Uitgevers C. J,. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 franko p.p. 3.60 4- inkassokosten Abonnementen 3.00 per halfjaar Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen RAADSVERSLAG SINT-ANNALAND De openbare raadsvergadering van dins dagavond 13 augustus onder leiding van burgemeester H. J. Smith werd door alle leden bijgewoond. Bij de ingekomen stukken was o.a. de goedkeuring tot aankoop gronden voor aan leg begraafplaats en de bouw van het kleed lokaal op het sportterrein. Geen bezwaar werd gemaakt tegen het voorstel van b en w tot verhoging van de gemeentelijke bijdrage in de districtsschool- artsendienst over 1963. Door extra werk zaamheden voor metingen en opnemen van riolering en bestratingen van de verbindin gen Hoenderweg blijkt verhoging van het voorbereidingskrediet voor het maken van een plan nodig te zijn. Er was 2000.ge raamd, er blijkt 2600.nodig te zijn. Op voorstel van b en w wordt het krediet met 600.verhoogd. PARKEERTERREIN GEDEMPTE HAVEN Mede door het instellen van een wacht- verbod op een gedeelte van het Havenplein en aangrenzende straten is de noodzaak van een parkeerterrein gestegen. B en w menen aan de aanleg daarvan voorrang te moeten verlenen. Dat is mogelijk, wanneer de uitgekomen keien van de oude haven, die op het nieuwe havenplateau liggen om daar als verharding te dienen toch maar voor dat parkeerterrein worden gebruikt. Men zou daarvan een zodanige oppervlakte parkeerterrein aanleggen als de post onder houd straten en pleinen ruimte biedt. De firma Moerland-den Braber zal het voor 2.10 per m2 uitvoeren. B en w verwachten hiermee enkele honderden vierkante meters parkeerterrein te kunnen aanleggen. Het bestekje zou door de Centrale Dienst worden gemaakt. Op een vraag van dhr. Stols of men nu toch maar moet veranderen en de nieuwe haven niet bestraten zegt de voorzitter, dat het door b en w lang en breed is overwogen. De financiële positie van de gemeente is echter enigermate zor gelijk, zodat niet allebei de verhardingen mogelijk zijn. De behoefte aan een parkeer terrein is groter dan de verharding op het nieuwe havenplateau, waar overigens ook nog wat puin ligt om te worden ingewalst. Waar die ouwe keien nog helemaal niet ver sleten zijn, kan er een geschikt parkeerter rein van worden gemaakt, zonder dat men de verharding van het nieuwe havenplateau helemaal van de baan wil schuiven. Nadat de voorzitter op een vraag van dhr. Stols nog heeft verzekerd, dat naar de mening van de deskundige een behoorlijk parkeer- terreintje zal ontstaan, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. MOTOR-GAZONMAAIER Voor onderhoud grasmat sportterrein, be graafplaats en gazons achtten b en w aan koop van een motor-gazonmaaier gewenst. Om het meteen goed te doen, wil men die maaier tevens ten dienste stellen voor zand en zoutstrooier, waartoe bijkomende hulp stukken kunnen worden aangekocht. Voor dat alles vragen b en w een krediet van 4789,Dhr. Stols kan er zich mee ver enigen, maar vraagt dit materiaal via de plaatselijke handel in dit geval garage houders te betrekken. Voor reparaties is men dan dichtbij huis. De voorzitter zegt dat zulks door b en w breedvoerig is overwogen, maar voor zoiets is een goede service zeer gewenst. De na zorg is belangrijker dan de aankoop van de machine. Een dergelijke service is voor de plaatselijke handel veel moeilijker dan voor de importeur, c.q. rechtstreekse leve rancier. Spreker had hiermee ervaring in zijn vorige gemeente, waar 3 motorgazon- maaiers zijn versleten. Hij wil wel de ver zekering geven, dat men als het 'mogelijk is de plaatselijke handel niet voorbij zal gaan. Dhr. Stols zegt met dit antwoord niet tevreden zijn. Hij kan zich niet voorstellen dat een plaatselijk monteur de nodige repa raties niet zou kunnen verrichten en is er bang voor, dat men er toch terecht moet komen, wat dan ook weer niet leuk is. Hoe verder men van huis moet, hoe meer het kost en hoe moeilijker het meestal is. Op een vraag van dhr. den Engelsman inzake de zand- en zoutstrooier, antwoordt de voorzitter, dat die op de maaier ge monteerd kan worden. Daarna wordt het voorstel aangenomen. De heer C. van 't Hof, Hoenderweg 32 vraagt bouwgrond „achter de bogerds' ter grootte van 140 m2 tussen Zuid- en School straat en de heer J. Polderman, Hoender weg 23 eveneens 140 m2 aan dezelfde ver bindingsstraat. B en w stellen voor te ver kopen tegen 14.— per m2. Dhr. Kurvink vraagt zich af of daar wel een woning kan staan op dat klein aantal vierkante meters. De voorzitter anwoordt dat de architect die mening blijkbaar is toege daan. Niemand heeft tegen deze verkoop bezwaar. Aan de orde is vervolgens een ruilover eenkomst met de heer I. Rijnberg ter ver krijging van gronden in het uitbreidings plan achter de molen. De heer Stols zegt: „tegen deze ruil heb ik geen bezwaar, maar De voorzitter interumpeert: „wacht u even meneer Stols, ik stel voor in besloten zitting over te gaan." Na heropening wordt het voorstel, waar van ons geen prae-advies bereikte, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vaststelling van algemene verpachtings- voorwaarden voor grond, die de gemeente in eigendom kreeg, maar waaraan nog geen bestemming werd gegeven, is een hamerstuk. Zo ook het delegeren van de bevoegdheid tot verpachting grasbermen, los land, tuinen, enz. mits kleiner dan 2500 m2. Aangeboden wordt de begroting 1964 ter onderzoek, waartoe door de voorzitter de leden van de raad, geen wethouder zijnde, worden aangewezen. BESPREKING WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN Aan de orde wordt gesteld punt 16 van de agenda, zijnde een bespreking inzake het ontwerp-wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en in onderdelen. De voor zitter merkt op, dat er terzake geen prae- advies is, omdat het hier niet gaat om het nemen van een besluit tot vaststelling. Hij herinnert er de raad aan, hoe enige weken geleden met het voltallig college van de raad een informele bespreking werd gevoerd, waarbij men akkoord ging met de voorge legde voorlopige schetsen inzake de wijzi ging van het uitbreidingsplan. Toen hebben b en w gezegd: de raad gaat er in principe mee akkoord, dus tegen de stedebouwkundige ir Klokke, werd gezegd, dat hij de defini tieve tekeningen kon maken. Wanneer de raad na kennisneming van dit definitief ont werp zich daarmee in principe kan ver enigen wordt het gedurende 4 weken ter visie gelegd, waarna tot vaststelling kan worden besloten, eventueel rekening hou dend met mogelijke ingediende bezwaren. Nu schijnt in de gemeente het bezwaar te leven tegen bebouwing van de gedempte haven. Er bestaat vrees voor verzakkingen. Die vrees was er aanvankelijk ook bij b en w en u als leden van de raad, aldus de voor zitter, waarom o.a. de nieuwe scholenbouw „achter de Bogerd" werd geprojecteerd. Na de besprekingen op 16 juni met deskundigen denken we daar anders over en we 'meenden, dat zulks ook bij de raad het geval was. De bedoeling was toen om de scholenbouw van „achter de Bogerd" over te brengen naar de gedempte haven, teneinde als overheid een voorbeeld te stellen, dat bouwen heel goed mogelijk was. ■Een tweede reden daartoe was, dat het bouwrijp maken „Achter de Bogerd" een kapitaalslast oplevert van f 8600.We menen, dat het een goed en gewenst beleid is van b en w om de uitkeringen zo doel matig mogelijk te besteden, waarom de wo ningbouw naar „Achter de Bogerds" werd verlegd in het schetsontwerp en de open bare gebouwen (scholen) naar de gedempte haven. Aan de hand van kaarten toont de voor zitter vervolgens de leden de voorgestelde j wijzigingen, hetgeen er op neerkomt, dat op de gedempte haven achter het parkeerterrein de nieuwe scholen komen te staan, waarop dan de speeltuin vrijwel aansluit. VIER BEZWAREN De heer A. J. Scherpenisse herinnert er aan, hoe er een bespreking is geweest met het college van b en w, een vertegenwoor diging van het bestuur der bijzondere school en de oudercommissie van de openbare lag. school. Hij erkent dat realisering van de plannen „achter de bogerds de gemeente duur komen te staan, maar de bezwaren van scholenbouw op de oude haven zijn bij hem, evenals bij genoemde afgevaardigden van de scholen, groter. Sanering van Javadijk, Klippelstraat en Suzannaweg staat nog altijd op het program ma, waardoor de nieuwe school als het ware buiten de gemeentekom terecht zou komen. Bovendien is het dicht bij de haven en de moeders die hun kinderen tegen 9 uur de deur zien uitgaan, houden mogelijk hun hart om 11.00 vast dat de kleintjes het havenplateau niet zijn opgelopen. De heer Scherpenisse verklaart zich daarom niet met de scholenbouw op de gedempte haven te kunnen verenigen. Dhr. Stols zegt het in hoofdzaak eens te zijn met dhr. Scherpenisse. Wanneer parti culieren bang zijn te bouwen op de ge dempte haven al weet hij niet of die zorg al of niet ongegrond is, kleeft er toch ook bezwaar aan voor de gemeente. Hij vindt het trouwens geen plaats om daar de school te zetten. Het is er buitengewoon koud. Hij kan zich zelfs geen slechter plaats indenken. Men meende destijds „Achter de Bogerds" een uitstekende plaats te hebben gevonden en dat is het ook. Spreker kan zich met deze wijziging dan ook niet verenigen. De heer Den Engelsman deelt de bezwa ren van zijn twee collega's. Het huidige ge slacht zegt: hoe hebben ze de school daar op de Ring kunnen zetten, het volgend ge slacht zou zeggen: hoe hebben ze het daarbij die koude haven kunnen bouwen. EEN ANDER GELUID Daar niemand verder meer in eerste in- op te 'merken, nu een heel ander geluid te stantie het woord wenst, antwoordt burge meester Smith de bezwaarden met allereerst vernemen, dan op 16 juni tijdens de infor mele bespreking. Toen had niemand be zwaar, hoewel een schetsplan met die wijzi ging werd getoond en toegelicht. „II moet wel beseffen, mijne heren, dat b en w vol komen legaal hebben gehandeld door daar verder op door te gaan. Mogelijk vergeten de heren, dat dit werk belangrijke kosten met zich brengt. Het innemen van een gewijzigd standpunt door u, gaat ten koste van de gemeente. U bent daar verantwoordelijk voor. Met hetgeen door dhr. Scherpenisse werd aangevoerd, doelde hij op de bespreking tussen het college en de schoolbesturen. Dit hebben we gedaan omdat we niet graag be weren de wijsheid in pacht te hebben. Van de zijde der bijzondere school kwamen 4 bezwaren, welke door de oudercommissie van de openbare school werden gedeeld, t.w. scholenbouw op de oude haven vond 'men te koud, te hinderlijk door het lawaai van laden en lossen der schepen, te gevaar lijk en te ver buiten het centrum. Ik heb toen in overleg met de wethouders de heren van de scholen beloofd deze zaak te be spreken met de meeste deskundigen, die men hierbij kan betrekken. Zo is geweest de inspecteur van het l.o. te Goes, die was vergezeld door de wnd. inspecteur van de Volksgezondheid. Wil men nog beter des kundigen Beide heren hebben de beide plaatsen bezocht, vergezeld van de voor zitter van de chr. school (de voorzitter van de oudercommissie der o.l.school was met vakantie afwezig) en ons college. De inspec teurs deelden geen van de vier aangevoerde bezwaren en hebben zulks in een rapport neergelegd. Het behoort tot de grote uit zonderingen, zo wordt in dat rapport ver meld, dat voor scholenbouw een ideale plaats wordt gevonden. De aangevoerde bezwaren door de schoolbesturen achtten de inspec teurs evenwel niet van overwegend, laat staan van doorslaggevend bezwaar. Een kind heeft het niet koud, want die speelt. Het verkeersgevaar om de school te berei ken is via de trottoirs niet groter dan elders. Toen men de plaatsen bezichtende speelden er geen kinderen „achter de Bogerds maar wel op de haven en in de speeltuin. Het be zwaar van Molendijk of Tienhoven naar „achter de Bogerd" te moeten lopen is even groot als van de Hoenderweg naar de ge dempte haven. Wanneer nu deskundigen van het onder wijs als voornoemd en van de volksgezond heid dit schrijven, zo vervolgde de voorzitter zijn betoog, willen wij dan wijzer zijn Wanneer de heer Stols bang is voor ver zakkingen, kan ik meedelen, dat mij is ver teld, dat de haven werd gedempt op 'n vaste bodem. Deskundigen zeggen, dat er geen verzakkingen zullen voorkomen en de pas aangelegde Spuistraat die evenals elke andere nieuwe weg nog moet worden her straat is daarvan het overtuigend bewijs. Ik ben er van overtuigd, zo beantwoordde de voorzitter de opmerking van dhr. den Engelsman, dat ons nageslacht slechts zou vaststellen bij het lezen van het rapport van deze onderwijsdeskundigen, dat de raad van Sint-Annaland niet anders kon doen, dan zich aan dat advies te houden. Toen niemand in 2e instantie het woord hierover verlangde, merkte de voorzitter nog op, dat men thans voorgeschoteld kreeg, waarmee men 16 juni akkoord ging. Dat 'men dan na 2 maanden zo veranderd, be vreemdde spreker niet weinig. Wanneer dhr. Stols hierop nog wil in haken, merkt de voorzitter op, dat tot twee maal toe de gelegenheid werd gegeven en meent in overleg met de wethouders in stemming te moeten brengen of men zich in principe met deze wijziging kan ver enigen, daar anders de ter visie ligging geen zin zou hebben. Tegen zijn de heren A. J. Scherpenisse, F. J. Stols, J. A. den Engels man en J. v. d. Boogaard. Voor stemmen beide wethouders en dhr. Kurvink. De voorzitter 'meent dat het na deze uit slag beter is ook de wijziging van het uit breidingsplan in hoofdzaak maar aan te houden. BENOEMING ONDERWIJZERES De voorzitter deelt de raad vervolgens mee, dat verkeersmaatregelen zijn genomen voor parkeren op het havenplein en de aan grenzende straten, die moesten voortvloeien uit de eerder genomen maatregelen voor een richtingsverkeer Tonhuisstraat, enz. Tot het parkeerterrein op de gedempte haven er ligt, kan men de wagens beter neerzetten voorbij de Suistraat naar de Klippelstraat. Voorts dat door b en w tijdelijk werd benoemd als onderwijzeres aan de open bare lagere school mej. M. I. Passelier té Domburg, pas op de kweek geslaagd, die het hier graag voor een jaar wil proberen. Inzake de dempin sloot bij de wed. van Vossen-v. d. Boogaard in de Klippelstraat deelt de voorzitter nog mee, dat die sloot door genoemde inwoonsters voor 1.- aan de gemeente werd overgedragen, maar dat na experimenteren met de riolering blijkt, dat demping niet mogelijk is, omdat andere bewoners van de Klippelstraat dan water overlast krijgen. Slechts een dure nieuwe riolering zou oplossing brengen, wat b en w met het oog op sanering van de woningen Klippelstraat niet verantwoord achten. Dhr. Stols betreurt dat men door in de rommel moet blijven zitten, maar weet ook geen andere uitweg. Meegedeeld wordt voorts', dat aan Gede puteerden over de Centrale Dienst twee brieven zijn gezonden, nl. één van de uittre dende gemeenten, die de bijdrage van 40 ct. per inwoner aan de hoge kant vinden en één van de blijvende gemeenten, die zeggen, dat 90 ct. per inwoners nodig is. Hij meent, dat men als raad nieuwsgierig mag zijn naar het Salomons-oordeel, waarvoor G.S. zich ge plaatst ziet. RONDVRAAG De heer A. J. Scherpenisse stelt voor zo spoedig mogelijk een wachthuisje te doen bouwen voor wachtende buspassagiers bij de T.A.D.halte op het havenplein. Het ant woord hierop is, dat de verplaatsing van de bushalte bij wijze van proef geschiedde. Ge bleken is daarna, dat de bushalte aan de Ring niet meer kon worden gebruikt vanwe ge de rijtijden. Afgesproken was dat klach ten van het publiek later opnieuw besproken zouden worden in overleg met de rijksver keersinspectie. Zodra een redelijk gedeelte van het parkeerterrein op de gedempte ha ven klaar is, zal bezien worden of daar een wachthuisje kan worden gebouwd. Dhr. Scherpenisse vraagt voorts meerdere halteplaatsen in het centrum in overleg met de busondernemer. B en w verwijzen naar vorig antwoord. Voorts wilde dhr. Scherpenisse een urinoir doen plaatsen in de nabijheid van het ko mende parkeerterrein. Ook dat zal straks worden bekeken. Dhr. Scherpenisse informeerde voorts even als de heren Stols en v. d. Boogaard, welke reden er waren tot directe verplaatsing van de bushalte en waarom de bevolking daar omtrent niet tevoren werd ingelicht. Het antwoord luidde, dat de bushalte werd veranderd als gevolg van de verkeers maatregelen Tonhuisstraat. Voortaan zal in dergelijke gevallen bekendmaking volgen. De heren Stols en v. d. Boogaard stellen voor te besluiten de buitendeuren van de woning aan de Zuidstraat voor 13 septem ber a.s. door nieuwe te vervangen. Deze kwestie loopt al van 16 okt. 1962. Als we zien in hoe korte tijd de ambtswoning van de voorzitter werd opgeknapt had dit blijk baar wel de volle aandacht van b en w in tegenstelling met de vervanging deuren in de Zuidstraat. B en w vinden dit laatste een insinuatie en aantijging, waarop men niet verder wil in gaan, als zijnde beneden peil. Inderdaad werd oktober 1962 toegezegd hieraan de no dige aandacht te schenken. Opdracht werd gegeven aan de timmerman, die dat jaar de gemeentewerken had, maar die had het ondanks herhaald aandringen eind 1962 nog niet gedaan. Op 16 juli werd de prijsopgaaf ontvangen van de timmerman voor dit jaar. De technisch ambtenaar moet dat eerst be kijken en die is nu met vakantie. B en w kunnen het voorstel van genoem de heren Stols en v. d. Boogaard dan ook niet overnemen. De heer Stols vindt de ge schiedenis van bizonder lange duur. Er was vorig jaar al een aannemer en nu moet de prijsopgaaf opnieuw worden bekeken. De heer v. d. Boogaard merkt op, dat er vorig jaar deeds opdracht was verstrekt, waarom moet het nu dan opnieuw worden bezien. De voorzitter herhaal, dat de timmerman het vorig jaar niet uitvoerde, dat er nu een prijsopgaaf binnenkwam, die eerst bekeken dient te worden. Dhr. v. d. Boogaard wil het zo spoedig mogelijk uitgevoerd zien. Dhr. Scherpenisse wil de opleverinng een maand verlengen tot 13 oktober, waarmee alle leden instemmen. Andere voorstellen van de heren Stols en v. d. Boogaard zijn om tijdelijke bewoningsver- gunning te verlenen aan de heer L. Goedege- buure voor de houten woning aan de Curee- straat en aan mej. K. Boot, Bierensstraat. De landbouw in de hoek, waar de slagen vallen De Sint-Annalandse raad verkoos geen wijziging van de vestigingsplaats nieuwe scholen Poortvliet's vroede vaderen voteerden krediet voor inrichting gymnastiekzaal De Floratho 1963 groter van opzet Wat van verre komt gevlogen Wort hier wonderlick onthaelt Vondel. Voor wat het eerste voorstel betreft, mer ken b en w op, dat de vergunning voor de houten woning in de Cureestraat op 31 mei 1961 werd ingetrokken. Daarna was het een onwettig bouwsel, waarvoor geen vergun ning verleend kon worden. Begaan met de omstandigheden van genoemd gezin, kunnen b en w wettelijk toch geen vergunning meer verlenen. Ten aanzien van het zomerhuisje in de Bierensstraat geldt zo merk enb en w op, dat voor die woning nimmer vergun ning werd verleend, zodat ook dat een ille gaal bouwsel is. Bovendien woonde de eige nares er sinds 13 aug. 1958 in vanaf 8 okt. 1958 tot 15 dec. 1960. Daarna werd het onderverhuurd. Bovendien werd betrokkene destijds een bejaardenwoning in de Kerke- blokstraat aangeboden. B en w merken ove rigens in eerste instantie op, dat het college terzake geen verantwoording schuldig is aan de raad, hoewel het haar bevreemdt, dat men hiermee komt aandragen, aangezien men er als leden van de woonruimte-commissie vol ledig van op de hoogte is" De voorzitter merkt op de raad ook in deze het volle pond te willen geVen. Mogelijk is alleen een motie om b en w in overweging te geven een tijdelijke vergunning voor be woning te geven. Dat betekent dat b en w hierna nog vrij is daaraan wel of geen ge volg te geven. De heer v. d. Boogaard merkt op, dat wan neer zijn woning zou afbranden-, hij toch ook niet op straat gezet zou worden, zolang er zo'n noodwoning staat. Hij hoopt dat b en w met deze moeilijke omstandigheden re kening zullen houden. Dhr. Stols: het gaat maar om een tijde lijke bewoning. De mensen willen bouwen of zien naar iets anders uit. De voorzitter: die woningen staan er illegaal. Bij de Pro vinciale Dienst heeft men gezegd, dat hier achter een dikke punt moet worden gezet en het is mij vrijwel direct na mijn komst hier opgedragen-. Spreker onderkent de moei lijkheden voor het gezin Goedegebuure, hoe wel het toch wel op een ander vlak ligt als het brandvoorbeeld van dhr. v. d. Boo gaard. Bij stemming zijn alleen de wethouders te gen. Voor een soortgelijke motie wordt in gediend voor het geval zomerhuisje waar schuwt -de voorzitter, dat hier de raad het college aanspoort tot illegale maatregelen terwijl in het nog jongste verleden krietie werd geleverd op vermeende illegale da den van b en w welke als een nachtkaars uitging. Nu wordt daartoe bewust aange spoord. Bij het stemmen over deze motie blij ken de wethouders en dhr. Kurving tegen. De andere vier heren steunen de motie. Tenslotte vragen de heren- Sols en v. d. Boogaard alsnog te besluiten tot verstrek king van schoolmelk op de lagere school. Beide heren menen, dat het desbetreffend voorstel op 16 okt. 1962 op niet juiste wijze is getorpedeerd. B en w merken op, dat dit een verkeerde voorstelling van zaken is. De feiten zijn weergegeven en het resultaat was, dat er zich aan de openbare school 48 voor en 42 tegen hebben verklaard. De meerder heid van de raad was toen van oordeel geen sc-hoolmelkregeling te moeten invoeren. Dat blijkt ook nu nog zo te zijn, want het voorstel krijgt buiten de heren Stols en v. d. Boogaard geen aanhang. Daarna sluiting. Bij opening van de voltallig bijgewoonde openbare raadsvergadering te Poortvliet op dinsdagavond 13 augustus verklearde de voorzitter verheugd te zijn allen na de va kantie weer compleet bijeen te zien. Teleur stellend daarentegen was het feit, dat de enige sollicitante voor leidster aan de kleu terschool zich nog heeft teruggetrokken. Nieuwe pogingen zullen worden aangewend om in deze vakature te voorzien. Voor meerdere verbouwkosten van het gymnastieklokaal werd 4000.—- gevoteerd en voor de inrichting daarvan 10.000. Dhr. Bijl informeerde welke inrichting daarmee wordt bedoeld. De voorzitter ant woordde dat dit bedrag nodig is, zowel voor aankleding, vloerbedekking als voor de turntoestellen. Dhr. Bijl vraagt wanneer met de verbouw zal worden begonnen. De voorzitter hoopt dat zulks na volgende week het geval zal zijn. Niemand heeft voorts bezwaar om het gevraagde krediet beschikbaar te stellen. De wijziging rechtspositieregeling gemeen- tepersoneel is een ha-merstuk, evenals het aangaan van een geldlening ad 240.000, Dit wordt een vaste geldlening van de Bank voor Ned. Gemeenten tegen 4J4 nodig voor aflossing van de kasgeldlening ad 150.000,voor het financieren van de kapi- taalswerken als de bouw nieuwe openbare school met ambtswoning, het bouwrijp ma ken van gronden, de bouw van een riool waterzuiveringsinstallatie, enz. AANKOOP GROND De heer J. Boot te Tholen wil in Poort vliet een woning bouwen aan de Parallel weg. Die bouwgrond is eigendom van de heer P. Maas, welke tot verkoop genegen is. Om die grond bouwrijp te maken, moet de gemeente een gedeelte van de Parallelweg aanleggen, waarom de gemeente de grond van dhr. v. d. Maas zou moeten kopen en voor een deel aan dhr. Boot doorverkopen tegen 13.50 per m2. De gemeente kan die 1 grond voor 5.00 per 'm2 krijgen. B en w stellen voor tot aankoop van 1050 m2 grond over te gaan tegen 5.000 en de benodigde grond voor woningbouw aan de heer J. Boot te Tholen te verkopen voor de (bouw rijpe) prijs van 13.50 per m2. De heer Bijl informeert of er dan toch vol doende grond is voor aanleg Parallelweg. De voorzitter antwoordt, dat zulks wel be keken is door de deskundige en geen moei lijkheden oplevert. Dhr. Bijl krijgt ook een toelichting op zijn vraag, wat een optie hier inhoudt. De bedoe ling is namelijk, dat niet aan particulieren wordt doorverkocht tegen abnormale prij zen. Overigens gaat de raad met deze aan koop akkoord. DERDE WERKMAN De technisch ambtenaar adviseerd op korte termijn over te gaan tot aanstelling van een derde gemeentewerkman. Vooral de laatste jaren is de taak van de werklieden belangrijk uitgebreid, vooral door nieuwe straten, plant soenen, sportvelden enz. Ook door toede ling van ongeveer 10 kilometer weg buiten de bebouwde kom. De objecten vragen een zodanig zorg, dat de twee werklieden het niet meer afkunnen. Voor het lopend jaar wordt daarom een kre diet van f 1500.gevraagd voor de derde werkman voor de gemeente. Dhr. van Houdt zegt niet anders verwacht te hebben, vanwege de toegenomen werk zaamheden. Dhr. Bijl informeert wat de bij- gekregen wegen dan wel aan onderhoud kosten. De voorzitter zegt dat het nog niet precies bekend ls, maar men kan wel op f 15.000.per jaar rekenen. Een financiële tegemoetkoming is daarvoor nog niet getrof fen. Door het bestuur van de bijzondere school werd verzocht medewerking te verlenen voor vernieuwing van een taalmethode, een kaar- tenophanginrichting en een klassikale wand kaart voor handwerken. Bij de inrichting van de nieuwe school zijn hiervoor geen nieuwe middelen aangeschaft om de kosten te beper-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1