Tërhorst De Kloof KOOLS DE VISSER OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE ST. PHILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER Een ogenblikje werd het officieel op deze beursmorgen. Ir M. A. Geuze uit Poortvliet was de tolk van de beursbezoekers toen de familie Engelvaart nog eens in het middel- punt werd geplaatst, nu de beursbezoekers met veel genoegen een bijdrage hadden af gezonderd om de familie Engelvaart een ca deautje aan te bieden voor de verleende service gedurende 30 jaar van het hotel- beheer. Ir Geuze wist zich met zekerheid de tolk van allen, toen hij daarbij inzonderheid mevr. Engelvaart dank bracht en haar na mens de collega's beursbezoekers drie bijzet tafeltjes aanbood (voor elke 10 jaar één) van Italiaans snijwerk. Mevrouw Engelvaart vond dit meeleven vebazingwekkend. Het afstand doen van het zovele jaren drukke leven in de hotel exploitatie was niet gemakkelijk, maar nu toch wel nodig geworden om nog enige rust te kunnen genieten. Toch bleef men grote belangstelling hebben voor het werk in het hotel en anderszijds bleven de gasten grote belangstelling hebben in de familie Engel- vaart. Daarvoor dankte mevr. Engélvaart al len nogmaals evenals voor het ontvangen cadeau. JAARVERSLAG ZEVIBEL Uit het overzicht 1962 van de vereniging voor Zeeuwse Vissers Belangen blijkt dat de Zeeuwse Visserij vloot per 1 januari 1963 in totaal 342 schepen telde, waarvan voor de garnalenvisserij in Tholen tien stuks en voor de oester- en mosselvisserij 21 sche pen. In het algemeen was 1962 een goed jaar voor de visserij, al is er aan de grote onze kerheid ten opzichte van schade vergoedin gen en of tegemoetkomingen als gevolg van de Delta werken nog geen eind gekomen. Er werden in totaal 1.340.436 kg garnalen aangevoerd voor f 3.270.931.Dat was 30.000 kg minder dan vorig jaar maar de gunstige prijzen compenseerden deze vermin dering ruimschoots. Bij de mosselen was de gemiddelde prijs per 100 kg 11.77 tegenover 12.in het vo rige jaar. De totale exportwaarde bedroeg 11.548.000.—. De aanvoer van consumptie-oesters be liep 28.800.000 stuks voor een waarde van f 6.687.000.—. DUIVENSPORT Voor ,,De Zwaluw" luiden de uitslagen van de zaterdag jl. gehouden vluchten vanaf sittard over 132 km als volgt: Jongeduiyen: J. Tholenaar 1 10 27 41 71 I. Berkeij 2 14 30 Jac Vaders 3 4 6 15 17 33 35 42 61 L. M. de Heer 5 29 N. v. d. Hou ten 7 8 11 20 23 24 31 39 45 48 51 65 A. A. Douw 9 34 52 56 58 64 M. Lindhout 12 13 19 C. van Meer 16 21, 25 59 70 G. Hoek 18 J. Hol 22 36 67 A. van Daalen 26 43 60 A. Voormeulen 28 49 53 62 P. de Wilde 32 38 46 54 55 57 P. van As 37 40 C. Timmermans 44 W. Burgers 47 A. Rijn berg 50 66 J. Potappel 63 69 D. Havermans 68 Snelheid eerste duif 879.92 m-m; laatste 581.86 m-m. Oude duiven: M. Lindhout 1 5 L. M. de Heer 2 46 D. Havermans 3 A. van Daalen 7 8 14 en le overduif J. Tholenaar 9 10 P. de Wilde 11 en 2e overduif A. A. Douw 12 J. Hol 13 en 3e overduif Snelheid le duif 854.36 m-m laatste 633.44 m-m. Alle duiven waren te 11.30 uur gelost. In de cours 211 jonge en 42 oude duiven. De uitslag van de eveneens zaterdag ge houden lange afstandvlucht vanaf St. Denis over 322 km met 47 duiven luidt: C. .Timmermans 1 11 J. Tholenaar 2 5 8 10 13 14 D. Havermans 3 4 16 Jac. Boo- gaart 6 J. Hoi 7 C. van Meer 9 A. A. Douw 12 A. van Daalen 15 Deze duiven waren ge lost te 10.00 uur, VOETBAL VOOR HET GROENE KRUIS De baten van sportevenementen op 2 ach tereenvolgende zaterdagen komen ten goede aan het Groene Kruis. Vóórdat het wieier- comité a.s. zaterdag voor de bankbiljetten gaat zoi^en, gaven de pendelaars en chauf feurs afgelopen zaterdag een stukje voetbal weg en mebben daarmee al gezorgd voor het kleingeld. De opbrengst van hun wedstrijd beloopt f 52.Geen groot bedrag dus, daarvoor was de belangstelling voor de wed strijd te gering, maar als teken van goodwill tegenover het Groene Kruis van grote waar de. Bovendien hebben de spelers er hun spor tief genoegen aan beleefd. Het gaat immers niet alleen om de knikkers maar zeker ook om het spel. Dat spel was behoorlijk en eindigde met een 4-2 overwinning voor de pendelaars. GESLAAGD Als enige van de 5 plaatselijke candidaten slaagde mej. A. M. van der Zande F. M. dr alhier voor het vorige week woensdag te Bergen op Zoom afgenomen eksamen mid denstandsdiploma. Een felicitatie is dus ze ker op haar plaats. LUNAPARK Het gemeentebestuur heeft gemeend de wielerronde van a.s. zaterdag ook voor de jeugd een wat feestelijk tintje te geven door dhr. Du Pont welbekend van de kermis te Bergen op Zoom staanplaats te geven met zijn draaimolen op het terrein voor het ge meentehuis. De carroussel komt reeds vrij dag om 4 uur in bedrijf. school behouden blijft. Hij dankte hem voor zijn werk als tijd. hoofd in de tijd dat dhr. Kegge reeds te Schiedam werkzaam is en dhr. V. van Poortvliet Abr. zn voor zijn tijdelijke dienst als onderwijzer. Nadat men eerder het vertrekkende en het komende hoofd psalmverzen had toegezon gen eindigde dhr. Kegge met dankgebed en was er gelegenheid' tot afscheid en ken nismaking. II koopt nu minstens 10 pCt* GOEDKOPER I I HEREN- en JONGENSCOSTUUMS o.a. REGENKLEDING (met als speciale aanbieding Dames foamback mantel) JACKS U slaagt bij Kremerstraat 11 Bergen op Zoom HOOFDENWISSELING CHR. SCHOOL Onder grote belangstelling van bestuur, ouders, leden en personeel nam dhr. B. G. Kegge vrijdagavond jl. afscheid als hoofd van de School met den Bijbel. Tijdens dezelfde bijeenkomst verwelkomde men het nieuw benoemde hoofd dhr. B. Biesheuvel te Sliedrecht. In zijn toespraak zei de voorzitter van het schoolbestuur, dhr. P. van Driel G zn het scheidende hoofd zijn benoeming te Schie man van harte te gunnen. Wel was het enigszins teleurstellend dat deze ambtstijd niet langer dan ruim 5 jaar heeft geduurd, doch gezien de jeugdige leeftijd van dhr. Kegge was dat bij zijn benoeming te Oud Vossemeer reeds te verwachten. Dhr. Kegge vervulde getrouw zijn arbeid, het brengen van de Blijde Boodschap en het geven van goed onderwijs. Het bestuur deed nimmer tevergeefs een beroep op zijn hulp. Erkentelijk was dhr. van Driel ook voor de humoristische bijdragen van mevr. Kegge- Snoodijk tijdens de ouderavonden en de ver zorging van de bestuursleden bij hun verga deringen. Als bewijs van waardering bood' hij het echtpaar een fraaie reiswekker aan. Dhr. Kegge verklaarde het moeilijk te vinden na de vele tot hem gerichte woor den iets inslaands te zeggen. Denkend aan de op een schoolbord getekende portretten bij zijn installatie, riep hij in herinnering hoe moeilijk het was hem daaruit te herken nen. Welnu 5J4 jaar beeft men de tijd ge had dat te ontdekken en wellicht heeft het ook de zelfkennis van spreker verdiept. Dhr. Kegge zei zich van de eerste dag af in Oud Vossemeer te hebben thuisgevoeld. Gelukkig was hij het met het bestuur niet altijd eens, want verschil van' inzicht scherpt de gedachten en werkt in de richting van de beste oplossing. Hij toonde zich bewust zijn werk met fou ten en gebreken te hebben gedaan. Dit ter geruststelling van dhr. Biesheuvel, zo deze uit de woorden van de voorzitter mocht af leiden dat zijn voorganger een super-mens was. Als belangrijkste facet van zijn werk noem de spreker het zien en laten zien van Chris tus als Zaligmaker. In dit verband betreur de spreker het opnieuw te moeten zeggen dat zovelen, die gezien hun godsdienstige over tuiging dit moesten onderschrijven, zich in de praktijk tegen het Chr. onderwijs keren. Tenslotte danke spreker hartelijk voor de ondervonden vriendschap en het ontvangen geschenk en sprak de hoop uit dat spoedig een nieuw schoolgebouw met in de gevel de woorden „School met den Bijbel" kan worden geopend. De voorzitter anwoordde onmiddellijk hem daartoe t.z.t. een uitnodiging te zenden. „In deze tijd van kabinetsformatie kennen we U eigenlijk nog alleen van naam", al dus de voorzitter in zijn toespraak tot dhr. Biesheuvel en echtgenote. „Als voorzitter heb ik naar mijn smaak te vaak een hoofd moeten verwelkomen, het is te hopen dat ik of mijn opvolger dat in lange tijd niet meer behoef te doen. We hopen dat U geen spijt krijgt van de sollicitatie en wij niet van de benoeming. Mevr. Biesheuvel wete dat be stuursleden bij hun vergaderingen altijd trek in koffie hebben. Dhr. Biesheuvel zei zi.ch bij het aannemen van de benoeming bewust te zijn geweest een mooie taak op zich te nemen, een taak tevens die alleen tot rijke zegen kan zijn zo ze wordt gesteund door de gebedsstem en morele steun van de ouders. Onafhanke lijk van de bezoeken die hij de ouders zelf hoopt te brengen, nodigde hij hen uit in Hofstraat 25 te komen kennismaken. De schoonhoudsters, de dames den Hol lander-van Daalen en den Hollander-Saar- lcos, die deze avond een zeer gewaardeerde kop kofie schonken, zegden hun afscheid met blóèmen. Een hartelijk applaus was het deel van mevr. den Hollander toen ze het schei dende hoofd dankte voor zijn hulp bij het aanmaken der kachels in de afgelopen stren ge winter. De voorzitter deelde nog mede dat on derwijzer W. F. J. van Tour 1 jaar uitstel mil. dienst heeft gekregen en dus voor de SCHOOLREISJE Vergezeld van het personeel maakten de leerlingen van klas 4 t.e.m. 6 van de Chr. School vorige week dinsdag een autobus reisje naar de Veluwezoom. Het werd een welbestede dag van 's morgens kwart voor 7 tot 's avonds half 9 onder gunstig weer met vooral in de namiddag veel zon. Op het programma stond Berg en Dal, de uitkijktoren „De Sterrenberg" en natuur lijk een bezoek aan „De bedriegertjes" in park Roosendaal bij Velp. Origineel was een picknick op de hei met brood en schoolmelk, dat niet betekende dat tractatie op limonade die dag taboe waren. Ook bracht men nog een bezoek aan Ou wehand dierenpark met bijbehorende speel tuin en op de terugweg aan een speeltuin te Oosterhout. TWEEDAAGSE REIS „NOOIT GEDACHT" Op 16 en 17 juli maakte de reisvereniging „Nooitgedacht" haar jaarlijkse 2 daagse trip. Ditmaal naar Luxemburg In St. Trui den werd de eerste koffie gebrlikt en om 10 uur was men reeds in Hoei, een mooi plaats je aan de Maas, waar van de kabelbaan cabines met 14 personen gebruik werd ge maakt. Ongeveer 60 meter boven de begane grond had men er een prachtig uitzicht over het stadje Hoei. Via Remouchamps kwam men aan de watervallen van Loo en om 2 uur passeerde men de Belgisch-Luxemburg se grens. In Vianden was er een stoeltjes kabelbaan, vanwaaruit men een mooi uit zicht had op de ruines van het kasteel der Oranjes. Wasserbillig was het einddoel van de eerste dag. Er was al heel wat natuur schoon bewonderd zo dwars door de Arden nen. De tweede dag werd in Flaxweiler een bezoek gebracht aan oud-dorpsgenoot v. d. Zande, vervolgens werd in Remich een wijn kelder bezichtigd. Via Ettelbruck naar het Belgische Bastogne, waar vrijwel ieder gebruik maakte van de selterbaan. In Na men werd gedineerd en gewinkeld en om 8 uur was men in Brussel voor een rondrit door boven- en benedenstad. „De Blauwe Donau" in Antwerpen was de laatste pau ze en omstreeks 1 uur was men weer thuis Men had' weer een prachtige bus en een bi zonder geslaagde reis. De deelnemers wil len re voor tekenen het volgend jaar weer zo te doen. Liefhebbers moeten zich dan voor 1 oktober opgeven als lid. Springen Klasse L: lste prijs A. Geluk. Groepspringen: 2de prijs „de Eendrachtruiters" KOLENTOESLAG 1963-64 Degenen, die in aanmerking wensen te komen voor kolentoeslag voor het stook- seizoen 1963-64 kunnen hiervoor ter gemeen tesecretarie een formulier afhalen. SCHOOLREIZEN Niet te koud, niet te warm, niet te veel en niet te weinig zon. Het kon nauwelijks beter met de weersgesteldheid tijdens de vo rige week gehouden drie schoolreizen voor leerlingen van het lager onderwijs. De klas sen 2 en 3 van de chr. school kwamen het eerst aan bod voor een reis op woensdag 17 juli naar Rotterdam. Een bezoek aan Blij- dorp was de hoofdmoot van een gevarieerd programma en een lange dag genieten van het vele moois in deze zo grote havenstad. Bizonder mooi natuurschoon kregen don derdag 18 juli de kinderen van de openbare school te zien op hun reis naar de omgeving van Nijmegen. Rond half zes gestart werd in grave een speeltuin aangedaan en werden de eerste consumpties gebruikt. Een pracht uitzicht had men vervolgens op de uitkijk toren „Sterrenberg" met de zon op de be boste heuvels. In het vermaakscentrum „Ti- voli" bij Nijmegen vond men het met de botsauto's en andere botsende voertuigen nogal hard toegaan. iJes te meer werd de rit naar Berg en Dal, Groesbeek, enz. een succes. In de middaguren was er tenslotte „De Efteling" die de schooljeugd opslokte voor de beste ontspanning, die maar gevon den kan worden. Met een blijde muzikale incomste werd deze schoolreis een der mooiste tot nu toe meegemaakt verklaarde de voorzitter der oudercommissie besloten Vrijdag waren de klassen 4, 5 en 6 van de chr. school aan bod. Schiphol en Artis in onze hoofdstad bieden genoeg om er nog lang over te kunnen napraten. De terugweg liep via Utrecht en rond 6 uur streek men neer in de Warande bij Oosterhout, waar nog een paar uur werd gespeeltuind, geroeid enz. Op slag van half tien was ook deze groep weer bij het uitgangspunt terug, bij alle ouders de voldoening, dat het drie dagen „zonder mankeren" was gegaan en bij de jeugd de spanning geweken. BUSHALTE Na de wegomlegging Tonhuisstraat, die het uitstekend blijkt te doen, was er vorige week ook de voor menigeen verrassende wij ziging van de bushalte. Sinds de bussen van uit Sint Annaland rijden is dat vanaf 1920 kent men geen ander beginpunt dan hotel „De Gouden Leeuw". Dat bleek vori ge week plotseling te zijn veranderd door verplaatsing naar het Havenplein bij café W. Rijnberg. Een enkele passagier heeft deze niet aangekondigde wijziging parten ge speeld. Op het vertrekuur wandelde men kalmpjes op de Voorstraat, in de mening dat er nog geen bus was, tot men die onver wacht de Tonhuisstraat zag inrijden. Wel is over deze wijziging wel eens gesproken in de gemeenteraad. Men zou dit nader bezien, wanneer er op de oude haven een par keerterrein was aangelegd. Dat is (nog) niet het geval. Behalve mo gelijk uit verkeerstechnisch oogpunt is deze wijziging geen verbetering voor de passa giers. Laat staan bij winterdag. Een klein gedeelte van onze opruiming van SPOTKOOPJES Vindt II in onze etalage Alles voor Camping FORTUINSTRAAT 4-6 BERGEN OP ZOOM COLLECTE Een collecte van „Sakor" de samenwer kende kinderbeschermings-organisaties heeft alhier f 119.50 opgebracht. PAARDESPORT Op zaterdag 20 juli 1963 werd te Koude- kerke de 2de dag van de Fokveedagen van Walcheren een Concours-hippique gehou den. Ook op dit concours was de L.R. „de Eendrachtruiters" weer aanwezig. Hoewel enkele ruiters wegens omstandigheden met hun paarden waren verhinderd, zijn toch aardige resultaten geboekt, nl. Dressuur voor Viertallen Klasse L: lste prijs „de Eendrachtruiters" Individueel dressuur Klasse L: 4de prijs Han Geluk AFSCHEID MEJ. BERKES Vrijdag jl. namen oudercommissie en on derwijzend personeel van de openbare lagere school afscheid van mej. Berkes, die ruim 3 jaar aan de school verbonden was en per 1 september aan de muloschool te Zaan dam is benoemd. De heer A. J. Scherpenisse, voorzitter van de oudercommissie dankte de scheidende onderwijzeres voor hetgeen zij in die tijd voor de school heeft willen doen. Namens de ouders werd een boekenbon overhan digd met de beste wensen voor het werk in de nieuwe standplaats. CEREMONIEEL Tijdens het huwelijk van onderwijzer J. den Hollander met mej. A. Goedegebuure kwam ook een gedeelte van de gymnastiek vereniging „W.I.K." op de been. Daar van is de heer den Hollander namelijk voor zitter en gymleider. Tussen een haag van geüniformeerde tuiinsters en turners kon het pasgetrouwde paar het stadhuis verlaten Een mooie groep. In de raadszaal was er trouwens voor de eerste maal ook „groot tenue" nu de ambte naar van de burgerlijke stand voor de eer ste maal het nieuwe ambtsgewaad droeg OPBRENGST COLLECTE De collecte, die in de gemeente Stavenisse ten bate van de SAKOR te Utrecht werd gehouden heeft opgebracht de som van f 172.53. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden is een kinderstep, waarop de letters C. A. L. voorkomen. Inlichtingen hierover zijn ten gemeentehuize te bekomen „Anker" „Frldor" - „Eterna' VAH (01640) jq0P>U 4503. Steenbergsestraat 45 BERGEN OP ZOOM WERKBEZICHTIGING KLEUTERSCHOOL Vorige week was er een avond, waarop het werk van de leerlingen der kleuterschool ter inzage lag. De belangstellende oders waren verbaasd over hetgeen hun peuters hadden gepresteerd onder leiding van de jufs. Neem bijvoorbeeld dat fraaie zebra pad en de boerderij, keurig plakwerk. Het geheel was de grote belangstelling ten volle waard. GEVONDEN VOORWERPEN Een wollen vestje en een rood jakje. In lichtingen Rijkspolitie Scherpenisse ONGEVAL Tijdens zijn werk op de Rotterdamse ha ven had de heer L.B. het ongeluk met zijn hand onder een pak terecht te komen waar aan draden bevestigd waren. De wond moest gehecht worden. WEDVLUCHT St. Denis de Reisduif te Scherpenisse, zware vlucht met nogal verliezen afstand 318 km los 10 uur lste duif 16.39.41 een uur los laatste 19.15.44 uur J. v. d. Hoek St.M. 1 2 5 7 9 11 met zes mee C. v. d. Have Scherp. 3 8 K. Lisseveld Pvl. 4 12 H. Jansen Pvl. 6 M. Speijer Pvl. 10 Sittard jonge duiven ook onregelmatig ver loop afstand 137 km los 11.30 uur lste duif 14.04.06 laatste 15.23.06 G. Larooij Scherp. 1 26 31 C. v. d. Have Scherp. 2 8 15 28 33 K. Lisseveld Pvl. 3 9 10 16 23 25 31 C. Scherpenisse St.M. 4 6 30 34 J. Geuze Scherp. 5 11 13 20 M. Speijer Pvl. 7 12 19 B. Suurland Scherp. 14 21 29 J. v. d. Hoek St.M. 17 18 24 D. Uijl Pvl. 22 M. Goudzwaard Pvl. 27 Sittard oude duiven lste 14.10.08 laatste 15.49.00 uur J. Geuze Scherp. 1 J. van Es St.M. 2 7 A. v. Tiggele Pvl. 3 5 6 J. Wielaard St.M. 4 M. Goudzwaard Pvl. 8 B. Suurland1 Scherp. 9 BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha Pieternella dochter van C. Wagemaker en L. Wesdorp. Pieter Johannes zoon van L. J. v. d. Gou we en A. C. Wesdorp Johannes Hendrik zoon van M. J. v. d. Velde en M. de Ronde Overleden: Helena J. Verkerke wed. van S. v, d. Velde Mattheus Kaashoek e.v. M. Beurkens Adriaan van Dijke e.v. L. Mol Ingekomen G. van Lier van Goes C. van Strien van Fijnaart Vertrokken: J. v. d. Ree naar Noordwijk A. Quist naar Gorinchem. AANRIJDING Donderdag 25 juli kwam de heer J. van' Dijke in aanrijding met de bestelauto van de P.T.T., Per brommer kwam de heer Van Dijke uit richting Zijpe naar het dorp en de P.T.T.-auto die uit de Zuidweg kwam, heelt de op de voorrangsweg rijdende bromfietser waarschijnlijk niet opgemerkt. Een botsing was het gevolg en voor de heer Van Dijke een hersenschudding. Zijn verloofde op de duo kwam er met enkele schrammen lichame lijk goed af, maar kreeg een shock. Dokter Menger verleende eerste hulp. Toen de heer C. Noorthoek per rijwiel ter hoogte van de watertoren vrijdagavond vrij plotseling de weg overstak, werd hij aange reden door een personenauto, bestuurd door de heer De Greef. De fietser werd geschept en kwam boven op de auto terecht. Een ruit sprong stuk. Dokter Menger verleende eerste hulp, hoewel alles veel mee viel. „CON AMORE" Zaterdagavond gaven de muziekvereni gingen ,Con Amore" te St. Philipsland, de „Solsleutels" te Oud Vossmeer en „Apollo's vrienden" uit Bergen op Zoom een geslaagd concert op de muzieknis alhier. Het geheel stond onder leiding van de heer P. Dem- mers uit Bergen op Zoom. De publieke be langstelling voor deze avond was zeer groot. GEMEENTEVERORDENING De gemeenteverordening, regelende de halvedagsluiting zal maandag 29 juli van kracht zijn. Door de middenstandsvereniging wordt er op gewezen dat de eerste halvedag sluiting voor de plaatselijke winkeliers zal aanvangen op dinsdag 30 juli en voor de sla gers op 31 juli. Met de verwezenlijking van dit feit is een belangrijk sociaal goed verworven, wat van niet te onderschatten betekenis zal blijken te zijn. Door eendrachtig streven is dit doel bereikt. Om deze wet in de praktijk goed te doen verlopen zal de middenstand ook eensgezind naar buiten moeten treden. Van gemeentewege is van dit feit op de bekende plaatsen melding gemaakt. WEDVLUCHTEN Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf A.ngauleine op 12-7-'63. In concours waren 79 duiven. Snelheid van de eerste duif was 1160.55 en van de laatste 960.93 m-m. H. Kaashoek 1 14 22 J. Zuidweg 2 J. Geen- se 3 Th. Baker 4 7 9 11 12 15 18 20 28 Joh. Fonteijne 5 16 17 21 L. Vermeij 6 25 W. van Dommelen 8 10 23 27 W. Neele 13 1,9 26 29 C. Verwijs 24 Wedvlucht Tilburg op ,-,-7-'63 In con cours waren 249 duiven de snelheid van de eerste duif was 912.79 en van de laatste 519.70 m-m. A. Verwijs 1 3 11 14 30 46 59 61 73 J. Bakker 2 9 19 22 30 47 70 J. Zuidweg 4 26 42 49 53 69 C. Verwijs 5 6 7 10 15 24 25 33 37 38 43 45 72 A. Faasse 8 52 P. Wagemaker 12 17 34 L. Vermeij 13 23 28 50 54 65 66 71, 77 W. Neele 16 18 55 82 P. Reijngoudt 21 Joh. Fontijne 27 36 39 62 67 A. Kot 29 58 64 68 M. Geuze 31 32 63 J. C. Verwijs 35 40 48 76 83 J. Geense 41 44 51 57 74 75 79 80 Abr. Verwijs 56 60 81 W. van Dommelen 78 SCHIETWEDSTRIJDEN Tijdens de jaarlijkse schietwedstrijden op het terrein „Kijk in de Pot' te Bergen op Zoom, georganiseerd door de plaatselijke af deling van de Kon. Nederlandse Jagersver eniging, ditmaal voor de tiende keer, kwam op de wedstrijdbaan A als eerste schutter naar voren A. C. v. d. Maas alhier met 190 punten, 4 werd M. Punt te Oud Vosse meer. Op wedstrijdbaan B werd W. L. v. d. Male te Sint Annaland nummer 2 en A. van Vosseen te Sint Annaland met 120 punten 5e Op de vrije baan was A. C. v. d. Maas al hier 4e met 420 punten. Bij de Korpsen kwam St. Philipsland met 130 punten op de tweede plaats. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE BERGEN OP ZOOM Luxor vrijdag t.e.m. maandag Te vuur en te zwaard - 14 jaar dinsdag t.e.m. donderdag Het nachtleven van een wereldstad '-18 jaar Vervolg feuilleton van pagina 5 door Jan v. Maasdorp ROMAN VAN EEN KANTOORBEDIENDE 38 Om dan een einde te maken aan de vertoning tegen over Martha, was Karei naar de gang gegaan en had, vals-geestd'riftig zijn broer uit Rotterdam begroet: ,,Hé jij Je boft dat we thuis zijn kom binnen man." Met al de minachting voor al wat „bourgeois" was of er op leek en, „waarachtig, ik durf bijna niet je fijne salon binnen te gaan," was hij, struikelend over het Perzische kleed dat hij met zijn hak weer recht schopte, sigaar in 't hoofd, schutterig binnen gezwaaid. Op het uitnodigend gebaar van zijn „bourgeois-broer" had hij zich toen met een „ken 'k hier zitte" en „arreitaa in een fauteuil laten neerploffen. Op de vriendelijke vraag van Nora, of hij zijn jas niet even wilde uitdoen, had hij laten weten dat het maar „voor effe" was. Hoewel het Nora hetzelfde was of hij zijn leren lekker als dan niet uit deed, dacht ze met zorg aan de dure stof van de fauteuil, waarlangs de grote metalen gesp van de leren motorjas schuurde. Opschepperig, met innerlijk voldoening van „zal ik mij bourgeois broertje es effe wat laten zien", had de bouwvakarbeider hem als 't ware naar buiten gesleept om zijn Harley te tonen. Onbekend met alle voordelen van een Harley boven elk ander motorrrijwiel had deze zich alles geestdriftig laten uitleggen: „Gasregeling met handvat, 350 c.c. kopkleppen affain, jo, noem maar op. Hai is af." Onwetend van al de zegeningen van een Harley had hij maar bewonderend geknikt en ge „o, juist" en „ja, ja" -d tegenover de man in leer, die een broer van hem was. ,Dan was daar verder zijn broer Bas, na de lagere school begonnen als loopjongen, later opgeklommen tot „busbode" bij een ziekenfonds en sinds enkele jaren ge promoveerd tot agent van een volksverzekering. Ook deze broer ging het nu voortreffelijk Bas was een man in bonus geworden. Maar als hij dan, nadat zijn broer zijn gepasseerd, in zijn geest halt houdt bij zijn zuster Dora, krijgt hij een lichte schok. Want Dora is eigenlijk in de rij van nakomelingen in hun gezin, niet te rangschikken. Nee, „Dolly", de exotische loot aan hun gezamenlijke stam, hoort beslist niet bij die anderen, van wie Dolly zich dan ook, mede door Henri le Blanc, voor altijd en vol komen had gedistancieerd. Bij de toch al losse band tussen hen allen, sinds hun gezamenlijke jeugd, gesteund op afgunst, wrok en haat, is Dora haar eigen weg ge gaan en heeft radicaal afgedaan met wat haar eens bond met de anderen. De gevoelens van haat en afschuw zijn overigens wederzijds, zodat Dolly volstrek geen vrees behoefte te hebben, dat één van de anderen haar ooit met een bezoek zal vereren. Alleen met hem, haar jongste en „lievelingsbroer", voelde Dolly zich als met mystieke banden verenigd. Hij heeft het gevoel, alsof ze nu naast hem staat, terwijl hij zo sterk aan haar denkt. En alsof ze hem toefuistert met haar vreemde, donkere stem: „Wel, broer, heb je nu niet bereikt wat je nodig had Ik heb 't je toch voorspeld, weet je nog wel Ja, wél had Dora zijn toekomst, die zij hem, als een mooie, jonge zigeunerin, met haar hese keelgeluid had voorspeld, goed geziend destijds. Overigens was haar voorspelling van eigen toekomst niet minder treffend uitgekomen. Als hij nu het tafereel voor zijn geest haalt, hoe hij haar aantrof bij een bezoek in haar huis, brengt 't hem nog in verwarring. Dat was geweest in het eerste jaar van zijn huwelijk, toen hij zelf nog onderaan de lad der stond en Nora nog op de confectiefabriek werkte. Hoe zij hem had ontvangen in haar salon in haar weelderig ingericht huis in Hillegersberg, een buiten- Wijk van Rotterdam. Hij was binnen gelaten door 'n dienstmeisje in zwarte jurk met wit kraagje ('t was in de tijd, dat zulks nog enkele jaren mogelijk was, voordat de groeiende industrie óók de nette dienstmeisjes op slokte in haar fabrieken). Het meisje had hem in de corridor laten wachten en hem eerst aangediend zo was 't ook gegaan bij zijn eerste bezoek aan Volders in het voorname huis op het Willemsplein. Dolly lag op een rustbank het was half twaalf in de ochtend. Nog ziet haar broer haar liggen temidden van al de rijke dingen in de salon Perzische kleden op vloer en tafel, machtige schilderijen, welke het behang nagenoeg onzichtbaar maakten, kostbare kroon aan plafond overdaad, protserig en pronkerig. Tussen al die weelde had hij zijn zuster getroffen. Een rustbank, waarover een glanzend, oosters kleed lag. En daarop lag Dolly, haar hoofd rustend op een geelzijden kussen haar gitzwarte haar contrasteerde scherp met het geel, het geen ongetwijfeld door haar was bedacht voor de mise en scene. Haar ene, half ontblote arm, lag op een ander kussen, parelgrijs. Ze was gekleed in een rose, zijden kimono. Op een fraai bewerkt oosters tafeltje naast haar stond een doos bonbons, waarin zij kon grabbelen zonder dat zij zich behoefde te rekken. Een boek lag open geslagen op haar rose, zijden schoot. Er hing een geur van een duur parfum. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 2