WEEKBLDD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSE.nND Bravo Scheef Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG ST.-PHILIPSLAND Nachten aan notulen gewerkt en nog niet tevreden - Benoeming onderwijzer openbare lagere school - Moeten on rendabele kosten worden betaald? - Vrije zaterdag om te werken en op meer loon te komen. DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR Voor uw meubelen Fa. Potter-Bouwman - Poortvliet DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 19e jaargang No. 35 11 juli 1963 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het zal wel niet zó zijn, dat er bij de uitwerking van het programma der Thool- se Dagen geen schoonheidsfoutjes zijn ont dekt. Het komt zelden voor, dat zulks niet zo is bij een veel minder omvangrijke opzet, als die van de Thoolse Dagen. Hier en daar zal zijn vastgesteld dat het zus of zo nog wel beter had gekund. De insiders hebben dat het beste kunnen beoordelen. Voor ons als outsider leek de organisatie als gesmeerd te lopen. Juist met inachtneming van de om vangrijkheid van dit tweedaags programma mag dat worden vastgesteld. Een kleine bij de keuring ontstane vertraging werd in gehaald en we heben echt wel ons best wil len doen later enige kritiek ten goede te kunnen leveren, maar dat is ons hoege naamd niet gelukt. Men zou kunnen aan voeren, dat het overigens buiten de hoofd weg gelegen en daardoor uitstekend geschik te terrein anderszijds wat vlug last heeft van wateroverlast, men mag daarbij niet vergeten, dat juist de dagen voor de fokvee- dag de regenval uitzonderlijk groot is ge weest. Men kan ook nog aanvoeren, dat er voor dergelijke vrij kostbare stands als in de grote tent door de middenstanders werden ingericht een wat betere accomodatie ge wenst was, dat het programma daaraan ook wat meer kan worden aangepast door het andere niet dusdanig te overladen, dat het publiek nauwelijks tijd heeft die stands te bezoeken, daartegenover staat, dat ook deze opzet van de middenstand vooralsnog als een experiment in deze omvang beschouwd moet worden. Bij elkaar gebiedt dus de eerlijkheid hulde te brengen aan de organisatoren, welke van witte rozet voorzien commissieleden letter lijk de schoenen uit de slof liepen en ware het dat zij zich maar voor acht en negentig procent zouden hebben gegeven, dan kwa men hun echtgenoten wel tot de honderd en twee. Het verheugt ons dit prettige geluid te kunnen doen horen, nu juist zoveel belange loos verricht werk vaak nog ondankbaarheid tot gevolg heeft. Is er niet feilloos gewerkt we willen het aannemen omdat het geen ro bots waren. Maar voor wat is gedaan mag er dit toch wèl af: bravo In St. Philipsland en daar niet alleen 1 komen hardwerkende gemeente werk lieden niet aan het loon, dat de eerste de beste pendelaar in handen wordt gestopt. Dat brengt problemen met zich, afgezien van de pendel-nadelen en de tegen over de maat schappelijke en sociale voordelen van het dicht bij huis werken. Problemen, waarvan men zich moet afvragen of ze nog wel in dien zin zijn op te lossen, dat er straks nog mensen gevonden worden, die in gemeente lijke dienst willen arbeiden. Het is begrijpelijk, dat men ook in St. Philipsland dokterde aan genezing van deze kwaal. Een door de raad goedgekeurde sa larisverhoging kwam er bij gedeputeerden niet door, omdat men nu eenmaal geen pre cedent op de regeling kan scheppen. Een daarna geopperde gedachte tot een andere oplossing doet echter wat vreemd aan. Gesuggereerd werd de gemeentewerklie den ook van een vrije zaterdag té laten profiteren, wat al vrijwel overal het geval is, maar dan die vrije zaterdag te geven om te laten werken. Vrijwillig te werken dan. Werk, dat de gemeente toch moet laten doen, hetzij door gemeentewerklieden tijdens de 45-urige werkweek, hetzij door aanne mers. De eerstgenoemden komen er niet toe, omdat er teveel andere werkzaamheden zijn en nu meende men de oplossing te hebben, door die werkzaamheden door de gemeente werklieden te laten aannemen en te laten uit voeren op de vrije zaterdag. De raad kon het begrijpelijk hierover niet direct eens worden, nu deze zaak a bout portant in het midden werd gelegd. Men voelde aan, dat aan dergelijke manipulaties met goede be doelingen overigens voor de gemeentewerk lieden en voor de gemeente zelf, toch iets scheefs zit. Niemand van die raadsleden misgunde de werklieden een extraatje, het geen trouwens reeds was gebleken uit de voorgestelde loonsverhoging. Wij ook niet. Hoezeer echter dit probleem aan een oplos sing toe is, met de raad van St. Philipsland zijn we van mening, dat in de voorgelegde oplossing toch iets scheefs zit. Een vrije dag geven om toch weer in dezelfde dienst te gaan werken, zij het in ander verband knelt ergens. Zeker, wanneer het een over heidsdienst betreft. In deze oplossing zit iets scheefs, waardoor het geen oplossing is. En daarom bij de bevoegde instanties inderdaad wel het onthaal zal vinden, zoals sommigen van de raad zich voorstelden. Waar we dan goed kunnen inkomen. Voor de openbare raadsvergadering te Sint Philipsland op dinsdagavond 9 juli jl. was de heer W. J. Beurkens nogmaals we gens ziekte afwezig. De voorzitter wenste hem een spoedig herstel toe en dhr. Nelisse geluk met de goede afloop van het busonge luk. De heer Rijstenbil blijkt opnieuw aan merkingen te maken op de notulen, zo merk te de voorzitter vervolgens op Toen deze ter goedkeuring aan de orde werden gesteld en wel omdat bepaalde besproken zaken niet volledig genoeg zouden zijn weergegeven. De voorzitter wense er de heer Rijstenbil aan te herinneren, dat hoe het reglement van orde aangeeft, dat in de notulen vermeld dient te worden de zakelijke inhoud van het geen behandeld is en niet alle bijkomstig heden. Vorig maal had spreker de notulen door ziekte van de heer de Rooij zelf ge maakt en had er nachten aan moeten wagen. Ook ditmaal waren de notulen zo uitvoerig dat hij voornemens was dhr. de Rooij een compliment te maken voor de uitstekende weergave. Wanneer er daartegen opmerkin gen worden gemaakt, moet dat wel zeer te leurstellen. „Niettemin" zo vervolgde burgemeester de Jonge, „voel ik me nog niet te oud om te leren en zou daarom willen voorstellen, dat de heer Rijstenbil de notulen van deze vergadering maakt." De heer Rijstenbil zegt daarop niet uitvoe rig te willen ingaan, maar er slechts op te willen wijzen, hoe in de laatste notulen het memorandum aan de raad twee vellen be sloeg, terwijl er daarvan niets uit de bus is gekomen, maar dat er van de kwestie school banken zo goed als niets van de discussie was vermeld. Ik heb u vorig maal al gead viseerd een bandrecorder aan te schaffen Ik las, dat ook St. Annaland zulks inmid dels heeft gedaan. Men is er dan meteen van af en het betekent heus niet, dat alles letter, lijk overgenomen moe worden, maar eerst dan kan men een juiste en zakenlijke weer gave geven. De notulen behoeven dan heus niet uitgebreider te zijn, maar zullen wel het voornaamste bevatten. Dhr. Rijstenbil vraagt stemming over deze vaststelling en verklaart zich tegen. De andere leden zijn voor goed keuring, zodat aldus wordt besloten. Dhr. Rijstenbil informeert vervolgens naar de notulen van de gesloten vergadering. De voorzitter zeg dat deze bij een volgende besloten zitting aan de orde gesteld kunnen worden. Na een slotwijziging van de begroting 1962 wordt met algemene stemmen benoemd als onderwijzer aan de openbare lagere school de heer S. A. de Kraker te Biervliet zulks per 1 september a.s. en in de vaka- ture ontstaan door de ontslagaanvrage van mevr. Verwaal-Algra. De heer Rijstenbil vraagt of die ontslagaanvrage al binnen is, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt er aan toevoegend dat ze aan b en w is ge richt. Aangegaan wordt een vaste geldlening per 1 augustus 1963 groot f 95.000.met de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten. Zulks ter financiering aankoop grond industrieter rein, onteigende grond M. Noorthoek en nieuw schoolmeubilair voor de lagere scho len. Dhr. Rijstenbil vraagt hoe het straks moet met het industrieterrein, nu er nog geen ontsluiting bestaat. De voorzitter vindt dat men eerst moet trachten eigenaar te worden daarna kunnen verdere maatregelen worden genomen. De heer Rijstenbil had voorts vernomen, dat de schoolbanken door b en w aangebo den worden voor f 5.per stuk voorzover het die van de openbare school betreft. Doet het bestuur van de bijzondere school het ook zo en waar blijft dan het geld? Is daarvoor machtiging gegeven door de raad en wordt het geld afgedragen? De voorzitter antwoordt dat dit in de raad was besloten en machti ging dus wel is verleend. De bedoeling is de banken eerst weg te doen, wanneer de nieuwe er zijn. Weth. Reijngoudt vult aan, dat de besturen der bijzondere scholen het geld aan de gemeente zullen afdragen van de opbrengst oude banken. Een hamerstuk is het b en w voorstel om toe te treden tot de gemeenschappelijke ziektenkostenvoorziening ten behoeve van ambtenaren. GEEN VERHOGING Gedeputeerde Staten maken bezwaar te gen het raadsbesluit tot verhoging der sala rissen van de gemeente-werklieden, welke buiten de normale regeling zou vallen. Op voorstel van b en w wordt dit raadsbesluit ingetrokken en op de gevolgen zal men later nog terugkomen. BIJDRAGE KOSTEN ELECTRICITEITSAANIjEG Behandeld wordt daarna het verzoek van dhr. Joh. Geense uit de Voorstraat die een bijdrage vraagt in de aanlegkosten electriCi- teit voor een in de Prins Hendrikpolder te bouwen bollenschuur. De geraamde kosten van het onrendabele gedeelte worden op f 1990.geraamd. B en w stellen voor daar op niet in te gaan, daar zij van mening zijn dat adressant zich kan wenden tot het Waar borgfonds voor de tuinbouw. In de vorige raadsvergadering is besloten juist voor der gelijke mensen, tot de regeling toe te treden. De heer P. A. Bolier zegt hier zo maar geen goedkeuring aan te kunnen hechten Weliswaar is in een vorige vergadering een soortgelijk verzoek afgewezen van dhr. Abr. Verwijse maar dat lag toch enigszins an ders. Het gaat hierom het onrendabele stuk en dat kan door betrokkene niet worden ge dekt. De heer Rijstenbil vindt ook, dat men een dergelijke jonge ondernemer, waar moge lijk en gepast, zou moeten bijstaan. De kos ten kan men niet dekken via het genoemde Waarborgfonds. Ook gedeputeerden sub sidiëren in de onrendabele kosten. Waarom de gemeente dan niet. Dhr. Nelisse vindt dat het bij dhr. Verwijs toch anders lag. Die zou eerst in het dorp bouwen en wenste later het buiten de kom te doen. Nu gaat het om een schenking. Zo kan men althans inwil liging van dit verzoek van dhr. Geense zien, Hij is er wel wat huiverig voor onder scheid te gaan maken, al zou hij graag de ondernemers uit eigen gemeente willen steu nen. Vorig maal is er uitvoerig over indu strie gesproken. Dit is ook een zaak van werkgelegenheid, nu de schuur bovendien gebezigd zal worden voor de witloftrekkerij. Weth. Mol merkt op hoe b en w van mening waren, dat wanneer men f 10.000. betaalt voor de grond, die f 1990.toch wel niet meer onoverkomenlijk zullen zijn. Dhr. Bolier blijft er bij, dat juist dat gedeel te onrendabel is en dus aan betrokkene ver goed dient te worden. Dhr. Quist twijfelt eveneens, hoewel naar zijn mening de ge meente niet voor elke bijdrage kan opdraaien Besloten wordt om het verzoek ter nadere studie naar b en w terug te verwijzen. De riolering bij J. Geense-van Oeveren is op verzoek van de bewoners door de ge meente schoongemaakt, waartoe de brand weer moest worden ingeschakeld en waar voor de gemeente aan deze inwoner een nota van f 22.50 presenteerde, zijnde de blote kosten. Dat is in november vorig jaar al ge beurd. maar betrokkene weigert te betalen Uitvoerig is de schriftelijke toelichting van de technisch ambtenaar omtrent de manier waarop deze zaak zich afspeelde, naar zijn mening ging de bewoner akkoord met het op zijn kosten schonen van de verstopte rio lering. Op een vraag of het hier dus om een particuliere riolering gaat wordt bevestigend geantwoord, waarna de raad zich unaniem achter b en w schaart om invordering via de Kantonrechter te bewerkstelligen. Men kan zich op voorstel van b en w niet geheel verenigen met het voorstel van gedeputeerden inzake de te betalen vergoe ding door uittredende (Schouwse) gemeen ten bij de Centrale Dienst. Inplaats van 40 cent menen b en w dat het 64 cent per inwo ner moet zijn dat de uitttredenden moeten bij betalen en de raad denkt er precies zo ver, zodat aldus aan g.s. zal worden meegedeeld. Goegekeurd is bij verschillende andere raadsbesluiten ook de beslissiing om tot ont eigening over te gaan van de grond Noort hoek. Dhr. Pronk te A.J.Polder aanvaardde zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Dhr. J. Neele vraagt de erfpachtgrond te mogen kopen, waarop zijn bollenschuur staat, vanwege de vrees, dat ze daar an ders zal moeten verdwijnen, nu maar een tijdelijke vergunning is uitgereikt. B en w merken op, dat bij verkoop de schuur zéker weg zal moeten, omdat de aanvrager dan in conflict met de bouwverordening zou komen Afwijzen dus, waartoe wordt besloten en waarmee dan betrokkene zelf ook het meest gediend is. De bewoners van de Deldensestraat vra gen verharding van de achter hun woningen gelegen paden met tegels. Daar is geen be zwaar tegen. Vastgesteld wordt het bedrag der onderwijsuitgaven over 1962 voor de kleuterschool ter plaatse, welke nog f 65.88 moet terugbetalen en die van Ons Dorpshuis in de Polder een bedrag van f 30.52. HALVE DAGSLUITING Het advies van de Kamer van Koophandel op het verzoek van de plaatselijke winke liers (middenstandsvereniging) over te gaan tot een halve dagsluiting en ook in de zomer om 18.00 uur nm. was gunstig, omdat zich een overgrote meerderheid via hun handteke ning voorstander daarvan verklaarden. Dan is er verder ook bij de raad geen bezwaar tegen. VIJF DAAGSE WERWEEK GEMEENTEWERKLIEDEN Nu er van verhoging beloning gemeente werklieden niet zal komen vanwege het hierboven aangevoerde bezwaar door gede puteerden, meent met de gemeentewerklieden de technisch ambtenaar dat ze wel toe zijn aan de vijfdaagse werkweek. Deze mensen doen meer dan van hen verlangd kan wor den, zo meent de technisch ambtenaar en hij heeft uitgerekend, dat ze er in hun vrije zaterdag wat zouden kunnen bijverdienen, door gemeentewerk, dat er ruim voldoende is, aan te nemen. Hierdoor zou de gemeente nog voordeel worden bezorgd, omdat men geen sociale lasten en aannemerswinst be hoeft te betalen. Zo zou bijvoorbeeld trot- toiraanleg, dat voor een paar straten nodig is via aanneming gemeentewerklieden f 220. kosten en via een normale aannemer f 490. Verzocht wordt dit gemeentewerk op te dra gen aan deze gemeentewerklieden-aannemers die zich daarvan dan op hun vrije zaterdag zullen kwijten. Het stuk werd nog niet door b en w be handeld en de voorzitter vraagt zich af wat hiermee te doen. De heer Rijstenbil kan niet aannemen dat gedeputeerden zulks zou goedkeuren. Per soonlijk zou hij er geen bezwaar tegen hebben, dat die mensen op die manier wat meer zouden kunnen verdienen. De voorzitter wijst er op, welke loons verhoging er voor hen zou inzitten, wanneer ze ook zouden gaan pendelen. Weth. Reijngoudt ziet het toch min of meer als een verkapte salaris verhoging, waarin iets scheefs zit. Dhr. Nelisse wijst er op, dat hetzelfde toch ook in de grote steden gebeurt. Niemand is evenwel overtuigd van de juiste manier het op die wijze te gaan doen. B en w zullen het eerst nog eens bekijken. De bewoners van de Deldensestraat vragen verharding van hun Niet slecht gedaan Daar zit iets scheefs in Druk bezochte Thoolse Dagen Met een prachtig tweede-dagsprogramma Een bizondere historische costuumshow Een aantrekkelijk concours hippique Vrije zaterdag voor gemeentewerklieden om ze te laten werken Gemeenschappelijke diensten in raad Oud-Vossemeer Een reeks geslaagden W.H.S. 2 promoveerde Het hart ener moeder is het meesterwerk der natuur. paden, wat eveneens bekeken zal worden. De oude modderbak van de gemeente wordt voor f 40.verkocht aan een gegadigde. Er is weer een verzoek van mevr. M. den Braber de grond te kopen waarop het oude houten gemeentehuis staat. Vorig maal werd dit verzoek afgewezen, omdat het bij aanvraagster alleen om de grond ging en de E.M.F. (Electro Motoren Fabriek te Dor- dercht) interesse voor het gebouw had. La ter bleek, dat genoemde fabriek daarop niet zal ingaan. Nu zou men het dus wel kun nen verkopen. Mevr. den Braber verzoekt de gemeente een vraagprijs te noemen. Hierover zal in besloten zitting worden gesproken. Tenslote vraag dhr. Rijstenbil een in zijn omgeving liggende gemeenteweg te verbete ren, nu dit mogelijk tegelijk met de verbe tering der polderwegen mogelijk is. Daarna sluiting. dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 14 tot en met 20 juli 1963 zondag 8.50 2L10 maandag 9.50 22.20 dinsdag 11.05 23.36 woensdag 12.15 donderdag 0.56 13,34 vrijdag 2.05 14.34 zaterdag 3.00 15.27 14 juli Laatste Kwartier te 02.58 uur 20 juli Nieuwe Maan te 21.43 uur AANRIJDING IN BERGEN OP ZOOM Op de Wouwsestraatweg te Bergen op Zoom ontstond zaterdagavond een aan rijding tussen een motorrijwiel bestuurd door G. B. te Oud Vossemeer en een bromfiets bestuurd door P. S. it Halsteren. De aanrijding ontstond doordat S. zonder richting aan te geven van richting verander de. Achter hem reed B. de nog trachtte uit te wijken, doch dit mocht niet meer geluk ken. S. werd aangereden en bleef bewuste loos op de rijbaan liggen. Hij moest per am bulance naar het Algemeen Burger Gast huis worden overgebracht waar hij ter ver pleging werd opgenomen. Tegen S. werd procesverbaal opgemaakt. Op de Antwerpsestraatweg reed J. H. uit Tholen met zijn bromfiets tegen een auto bus die uit geparkeerde stand plotseling de rijbaan opreed. H. kwam te vallen en werd gewond. Hij werd door een dokter ter plaase verbonden. De politie stelde een on derzoek naar de schuldvraag in. DUIVENSPORT De Trouwe Duif was met haar duiven in St. Denis 318 km. Door het slechte weer konden deze niet op zaterdag gelost worden, maar werden maandag om 5 uur 30 gelost, in concours 84 duiven. C. Soomers 1 11 J. Praat 2 H. Cornelisse 3 4 Joh. Kegge 5 15 16 L. Jansen 6 17 281 G. Soomers 7 26 27 L. Laban 8 Gebr. Baaij 9 20 A. Burgers 10 19 A. Wagemaker 12 13 22 C. van Luijk 14 A.de Jonge 18 23 D. Jansen 21 Joh. Deurloo 24 O. Contant 25 aankomst eerste duif 9.25.1 5uur laatste duif 11. 4.9 uur. Chateauroux 556 km in concours 36 duiven C. Soomers 1 5 A. Wagemaker 2 9 Joh. Deurlo 3 A. Burgers 4 H. Cornelisse 6 C v. Luijk 7 L. Laban 8 Gebr. Baaij 10 D. Jansen 11 13 M. Moeliker 12 aankomst eerste duif 12.0.39 uur laatste duif 2.48.28 uur Noyon 234 km in concours 17 duiven C. Soomers 1 4 20 Joh. Deurloo 2 8 13 L. Jansen 3 J. Praat 5 16 A. Wagemaker 6 7 17 18 M. Moeliker 9 A. de Jonge 11 H. Corenlisse 12 L. Laban 14 O. Contant 15 24 C. Moeliker 21 22 D. Jansen 23 eerste duif 12.43.57 uur laatste duif 1.12.44 uur Corbeil in concours 66 duiven afstand 348 km. Joh. Deurloo 1 6 16 21 G. Soomers 2 3 L. Laban 4 C. v. Luijk 5 J. Praat 7 A. Burgers 8 L. Jansen 9 11 A. Wagemaker 10 14 18 19 H. Cornelisse 12 13 15 C. Praat 17 C. Moeliker 20 A. Laban 22 aankomst eerste duif 12.54.41, uur laatste duif 1.36.15 u. Breda jongeduiven 162 duiven in concuors A. Wagemaker 1 2 3 6 32 39 51 C. v. Luijk 4 5 7 15 30 34 45 C. Laban 8 25 49 52 J. de Ron 9 23 28 35 L. Laban 10 21 29 53 A. Laban 11 18 33 40 41 54 M. Tazelaar 12 19 42 47 48 L. Jansen 13 16 44 A. de Jonge 17 27 Joh. Beukelaar 20 A. Burgers 22 24 31 36 37 P. Kegge 26 50 Gebr. Baaij 38 43 46 aankomst 1ste duif 8.39.39 uur aankomst laatste duif 9.15.33 uur DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge speeld op dinsdag 25 juni 1963 J. v. d. Velde T. Tange 2-0 Joh. Donken Jac. de Rijke 0-2 J. v. d. Velde Adr. Quist 1-1 Uitslag van dinsdag 2 juli 1963 T. Tange J. v. d. Velde 0-2 Jac. de Rijke Joh. Donken 2-0 D. Soomers Adr. Quist 0-2 M. Schot D. de Vos 0-2 ANTWOORDEN van gedeputeerde staten op vragen van dhr. C. Boender te Tholen over de dijkafschui- ving in de stadswal Tholen Zoals reeds bericht werden door de heer C. Boender, lid van de Prov. Staten van Zeeland en lid van de thoolse gemeenteraad aan het college van Gedep. Staten vragen gesteld met betrekking tot het uitblijven van het herstel van deze dijkafschuiving. Een onderwerp dat ook in de gemeenteraad van Tholen reeds ter sprake was gebracht en waarbij de indruk was achtergebleven, dat het hier ging om een meningsverschil om trent betaling kosten tussen Waterschap en Waterleiding Tholen. Samengevat luidt het antwoord van gede puteerden, dat het geschil voornoemd er inderdaad bleek te zijn. De waterleiding maatschappij aanvaardt nl. geen aansprake lijkheid voor de schade, aan bedoelde zee wering ontstaan, terwijl het waterschapsbe stuur van oordeel is, dat deze maatschappij hiervoor wel aansprakelijk is. Op grond van een der voorwaarden, waar onder aan de waterleidingmaatschappij ver gunning werd verleend tot het hebben van waterleidingsbuizen in de stadswallen te Tho len, verzocht het Waterschapsbestuur aan G.S. een beslissing in het geschil te nemen. Hierdoor werd het definitieve herstel ver traagd. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel, dat met de herstelwerkzaamheden niet dient te worden gewacht, tot dat in het bestaande geschil een beslissing is genomen. Naar hun mening is het gewenst, dat de dijk zo spoedig mogelijk in zijn oude toestand wordt her steld. Voorts dient er de aandacht op ge vestigd te worden, dat in de loop van de maand augustus de oesterput schoongemaakt moet worden om vervolgens door de firma Baay en door de N.V. Zeeuwse Oestermaat schappij „Bona-Fides" in gebruik te worden genomen. Ook uit dien hoofde is een spoedig herstel gewenst, daar immers de schade gro ter zal zijn, wanneer de oesterput niet tijdig in gebruik kan worden genomen. Het vorenstaande is voor Gedeputeerde Staten aanleiding geweest hun bemiddeling te verlenen om tot een spoedig herstel te komen. Zulks resulteerde hierin, dat het wa terschapsbestuur en de raad van beheer van de waterleidingmaatschappij er mede ak koord gaan, dat het definitief herstel door het waterschap ter hand wordt genomen, zonder dat daardoor door een van beide par tijen financiële verantwoordelijkheid wordt aanvaard. Naar thans mag worden verwacht, zal met de herstelwerkzaamheden spoedig een aan vang worden gemaakt", aldus gedeputeer den in hun schrijven aan de heer Boender van 5 juli jl. Inderdaad is men reeds met definitief her stel begonnen. BURGERLIJKE STAND Geboren: 3 juli Adriana Maatje dochter van Fran cois Zoeteweij en Johanna Maria Schot Ondertrouwd: 28 juni Johannes Petrus Maria van Elzak- ker oud 24 jaar chemisch technicus wonen de te Halsteren en Catharina Adriana Soo mers oud 21 jaar bankbediende wonende te Tholen Marinus Dirk de Haas oud 28 jaar werk tuigbouwkundig tekenaar-constructeurwo nende te Bergen op Zoom en Anna Adriana Geuze oud 19 jaar zonder beroep wonende te Tholen. Overleden: 7 juli Gerardus Cornelis Quist oud 80 jaar echtgenoot van Elizabeth Jansen. Ingekomen: Berendtje M. Fondse-de Waal van Brui- nisse naar Hofstraat 25 Ada Vogelaar van Dinteloord naar Ten Ankerweg 2 Machelina v. d. Velde-Moerland van Sint Annaland naar Eendrachtsweg 11 Johan C. A. van der Peijl van Rotterdam naar Singel 75 Anna Verkerke-van Beelen van Voorscho en naar Plantagestraat 37 Catharina C. J. van Oost van Doetinchem naar Oudelandsepoort 16 Vertrokken: Johannis D. de Graaf en echtgenote van Verlengde Singel 1, naar Poortvliet Willem J. Kwist van Hogewal 9 naar Middelburg Gerrit J. van Capelle, echtgenote en kind van Louisestraat 12 naar Purmerend.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1