WEEKBLQD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Wie het kleine niet eert Plaatselijk Nieuws Nieuwsbrief WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: OUD-VOSSEMEER 19e jaargang No. 28 23 mei 1963 0, Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen „Omhels niet alleen vreemde juffrouwen, denk ook aan uw goede vrouw thuis blijf ook haar goed verzorgen." Deze humor volle, maar ook wijze raad gaf professor dr ir H. Gelissen, oud minister van economische zaken aan vele provinciale en gemeentelijke autoriteiten tijdens een door de Friese indu- strialisatieraad georganiseerd congres. Dit bizonder sprekende voorbeeld kwam ons opnieuw in gedachten tijdens de dins dagmiddag te Poortvliet gehouden perscon ferentie door de Commissie Werkgelegenheid op Tholen. Zoals elders in dit nummer blijkt is het de bedoeling van de in onze streek bekende commissie om de producerende be drijven als het ware door te lichten om aan de hand van de daardoor ontvangen gege vens conclusies te trekken en daarop ver der door te werken. Terloops werd daarbij door de voorzit'er opgemerkt hoe enkele jaren geleden de Poort vlietse raad besloot tot aankoop en aanleg van grond voor een industrieterrein (tje). Het werd een unaniem besluit, hoewel de raad, die vrijwel altijd welwillend staat te genover de voorstellen van burgemeester en wethouders, zich wel ietwat gereserveerd toonde ten aanzien van een mogelijke reali sering. Zouden er wel ooit bedrijven op ge vestigd worden? Zou die grond wel ooit pro- duktief worden gemaakt en aan het doel beantwoorden waarvoor ze werd bestemd. De voorzitter van die commissie, de burge meester van Poortvliet, kon tijdens die pers conferentie verklaren, dat in de eerstkomen de raadsvergadering een voorstel zal komen om de laatste beschikbare grond van dit terrein te verkopen. Het industrieterrein in Poortvliet is dan op en straks vol. Hoewel op zichzelf mooie bedrijven zijn het geen zo danige fabrieken, dat hiermee tegelijk het probleem werkgelegenheid in Poortvliet, laat staan op Tholen is opgelost.. Maar wat niet verwacht was, is toch maar gebeurd. En het moge dan voor het gemeentebestuur Poortvliet niet zijn tegengelopen, het getuig de toch van een goede progressiviteit dit te durven aanpakken. Het kan onze eilandge meenten ten voorbeeld zijn, waar men die knoop niet heeft doorgehakt. Bovenal willen we hiermee echter bena drukken, hetgeen ook prof. Gelissen met zijn leuke uitspraak bedoelde, dat men bij het goede streven om industrieën van elders aan te trekken, de eigen mensen niet mag verge ten. Soms had dit ook in onze streek er wel eens de schijn van. De roep van de grote fabrieken van elders, deed voorbijgaan aan wat de eigen mensen weten te presteren. En in dat opzicht heeft de thoolse ambachtelijke middenstand, uitgegroeid tot verschille. de kleine of middelgrote industriële bedrijven niet weinig gepresteerd. De Rijksmidden- standsconsulent in Zeeland spreekt hierover zelfs als van een unicum. Wanneer de Poortvlietse raad destijds het kleine niet had geëerd was ze wellicht geen industrieterreintje rijk geweest en was het ook nooit volgeboekt. De vreemde juffrouwen dienen we zeker voorkomend tegemoet te treden, zonodig (of graag zelfs) te omhelzen, maar wanneer we onze eigen goede vrouw daarbij vergeten zit het fout. Fout dus, wanneer we aan de ini tiatieven van middenstanders uit de streek schouderophalend voorbijgaan. Er kan mvr uit groeien dan men denkt. De feiten be wijzen dat. dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 26 mei tot en met 1 juni zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 5.50 6.24 7.05 7.55 8.55 10.— 11.09 18.05 18.50 19.34 20.25 21.28 22.34 23.50 donderdag 30 mei Eerste Kwartier te 05.56 u BURGERLIJKE STAND Geboren: 7 mei te Bergen op Zoom Cornelia Maria dochter van Willem Kurvink en Aleida Cornelia Hendrika Brevet 7 mei te Bergen op Zoom Odile dochter van Hendricus Timotheus van Kooyk en Léonie van Soest 7 mei Klazina Adriana dochter van Ma- rinus van den Hoven en Maria Kor- nelia Bal 14 mei te Bergen op Zoom Theodora Wil- helmino Cornelia Maria dochter van Ma- rinus Cornelis Mechelina Huberdina Bloks en Henrica Johanna Theodora van Hei voort. Ondertrouwd: 13 mei Pieter Baaij oud 20 jaar visser en Elizabeth Anna Geuze oud 21, jaar zonder beroep beiden wonende te Tholen Getrouwd 7 mei Hendrik Schot oud 22 jaar bouw kundig tekenaar en Jansje Cornelisse oud 21 jaar zonder beroep, beiden wonende te Tholen. 17 mei Pieter Cornelis Kegge oud 24 jaar visser en Jacomina Carolina Cornelisse oud oud 22 jaar zonder beroep beiden wonen de te Tholen. Overleden 16 mei Cornelis Schot oud 81 jaar gehuwd geweest met Elizabeth Adriana Begtoo. PLAATSELIJKE RUNDVEEKEURINGEN IN THOLEN In een 5-tal keuringsplaatsen werden 102 stuks fokvee aangevoerd waaronder 82 koe ien, 9 stuks vrouwelijk jongvee en 11 stieren Van de 82 koeien behaalden er 56 een eerste prijs, 22 een tweede prijs en 4 een der de prijs. De stieren waren van minder ge halte. Een drietal werd met eerste prijs bekroond terwijl er 4 een tweede prijs behaalden, de overige waren niet bekroningswaard. Keuringsplaatsen Tholen lste kalfskoeien Rina, A. N. A. de Wit la prijs Elza, A. N. A. de Wit lb prijs Nelly, G. A. de Hond 2a prijs Clara G. A. de Hond 2b prijs 2de kalfskoeien Olga C. P. de Hond la prijs Lucie, P. Goorden lb prijs Dora, P. M. J. Jeroense lc prijs Met je 8, P. M. J. Jeroense 2a prijs Kaptein. C. P. de Hond 2b prijs Lenie, P. J. Goorden 2c prijs 3e kalfskoeien ójandoet, P. Jeroense la prijs Rika, G. A. de Hond lb prijs 4e kalfskoeien Ideaal 58 P. J. Goorden lste prijs Oudere koeien Fokje 21, P. Jeroense la prijs Seitje 4 G. A. de Hond lb prijs Lenie, P. Goorden 2e prijs Kalfvaarzen Lina, P. Goorden 2de prijs Poortvliet le kalfskoeien Roza 3, D. Uijl 2a prijs Willy A. P. Luijk 2b prijs Riet J. J. v. d. Zande 3 prijs 2e kalfskoeien Adela, P. Burgers la prijs Irene 13, J. de Rijke lb prijs Aafje 17 J. J. v. d. ande lc prijs Mina 1 A. P. Luijk 2 prijs 3e kalfskoeien Aafje 16, J. J. v. d. Zande la prijs Emma A. P. Luijk lb prijs Petronella 10 D. Uijl lc prijs 4e kalfskoeien Japke 76 P. Burgers 1 a prijs Jantje 36 H. M. v. d. Slikke lb prijs Renske 8, H. M. v. d. Slikke lc prijs Corrie A. P. Luijk ld prijs oudere koeien Adele v. d. Meidoorn, P. Burgers la prijs Jeltje 8 P. Burgers lb prijs Willy. H. M. v, d. Slikke lc prijs Nelly J. J. v. d. Zande ld prijs Sietren Meindert D. C. Uijl 2e prijs Jasper A. P. Luijk 2e prijs Sint Maartensdijk le kalfskoeien Mina Gebr. Noom la prijs Nelly 21 A. L. Hage. lb prijs Grada A. L. Hage lc prijs Julia 11 Gebr. Noom 2a prijs Hitta 5 A. L. Hage 2b prijs Jannie C. L. Geluk en Zn 2c prijs 2e kalfskoeien Nellij 11 Gebr. Noom la prijs Maartje A. L. Hage la prijs 3e kalfskoeien Adele v. Veldzicht C. L. Geluk en Zn la p.r Maartje A. Klippel en Zn la prijs Marie J. I. Wielaard lc prijs 4e kalfskoeien Tonnie A. L. Hage lste prijs kalfvaarzen Julia 12 Gebr. Noom lste prijs vaarzen Anne Marie Gebr. Noom la prijs Julia 9 Gebr. Noom lb prijs Alie Gebr. Noom 2a prijs Jannie 2b prijs stieren Binnenkens Hilda's Adema 9 C. L. Geluk en Zn lste prijs Stavenisse lste kalfskoeien Maartje A. Klippel en n la prijs Nelly C. Dorst en Zn lb prijs Mulde 46 C. Dorst en Zn lc prijs Wijdhoorn 49 Wed. Knuist 2a prijs Ma 11 A. Klippel en Zn 2b prijs Jennie J. C. Moerland 3 prijs 2e kalfskoeien Gerrie 23 A. Klippel en Zn lste prijs 3e kalfskoeien Marijke 11 J. C. Moerland lste prijs Nora M. A. Stouten 2e prijs 4e kalfskoeien Maartje 39 A. Klippel en Zn lste prijs oudere koeien Gerrie 22 A. Klippelsen Zn la prijs Teatske M. A. Stouten lb prijs vaorzien Gerrie 24 A. Klippel en nZ 1 prijs stieren Marijke's Theo A. C. Gakeer lste prijs vaarzen Sint Annaland le kalfskoeien Laura P. Heijboer en Zn la prijs Ruiter 12 J. M. v. d. Klooster lb prijs Marijke P. Heijboer lc prijs Ina J. Akkerman 3a prijs Trijntje J. Fase 3b prijs 2e kalfskoeien Ida J. M. v. d. Klooster la prijs Dora J. M. v. d. Klooster lb prijs Ina J. Fase lc prijs Aukje H. v. d. Jagt en Zn ld prijs Stam A. Duiser 2a prijs Geertje J. Fase 2b prijs Veldvreugd J. Ooms 2c prijs Betsie J. Akkermans 3 prijs 13 kalskoeien Marie J. Ooms la prijs Veldvreugd J. Ooms lb prijs Rika 43 J. Ooms lc prijs Eva A. Duiser 2a prijs Gretha 34 H. v. d. Jagt en Zn 2b prijs 4e kalfskoeien Trien 23 H. v. d. Jagt en Zn la prijs Jans 2 H. v. d. Jagt en Zn lb prijs Jopie J. Akkerman 2 prijs oudere koeien Hoek 24 J. Ooms la prijs Sofie 55 J. Ooms lb prijs Trijn P. Heijboer en Zn lc prijs kalfvaarzen Grietje's Wopke A. Duiser 1 prijs Jetje P. Heijboer 2 prijs Stieren Mina's Adema M. Anthonisse lste prijs Sjaak H. v. d. Jagt en Zn 2e prijs Mieneke's Hillebrand J. Akermans 2e prijs EXCURSIE Vrijdag 17 mei maakten de derde en vierde klasse van de ulo te Tholen een ex cursie naar het Kroller-Muller museum in Otterloo. Na een inleidende film bekeken de leerlingen de schilderijen collectie, waarbij veel werk van Van Gogh, terwijl de beel dentuin met de grootste verzameling van Nederland door de regen maar weinig aan dacht kreeg. In Arnhem volgde een rondleiding in de viskwekerij van de Ned. Heide Mij. DE TROUWE DUIF hield een wedvlucht van uit Tergnier 218 km in concours 157 duiven gelost 11 uur 15 minuten. L. Jansen 1 10 24 25 51 C. Moeliker 2 M. Vogel 3 8 9 J. Praat 4 26 32 40 C. Soomers 5 31 34 38 44 A. Wagemaker 6 7 14 L. Laban 11 30 39 Joh. Deurloo 12 18 P. Kegge 13 1,9 35 Joh. Kegge 15 16 27 28 P. den Boef 17 20 A. Burgers 21 33 45 C. v. Luijk 22 23 48 H. Cornelisse 29 52 G. Soomers 36 41 49 Gebr. Baaij 37 43 46 L. v. d. Dries 42 47 M. Moeliker 50 B. v. Iwaarden 53 aankomst lste duif 1.53.18 uur aankomst laatste duif 2.8.44 uur VEILIG VERKEER Op het eiland Tholen trokken automobi listen motorrijders en bromfietsers er zater dagmiddag op uit Voor hen was „veilig verkeer de opzet van een rit door het cen trum van Tholen en de omliggende polder wegen. Onderweg moesten de weggebruikers deelnemers aan controlerende agenten op ingewikkelde punten laten zien wat zij waard waren. Vier andere conroleposten langs het dertig kilometer lange traject noteerden de minder vitale criteria van de rit. Op hun tocht werd de deelnemers nog verzocht een ogenblik in een school te ver schijnen om hun theoretische kennis van het verkeer te spuien in het beantwoorden van schriftelijke vragen. Er waren prijsjes voor de winnaars. In de categorie auto's en moto ren was de eerste prijs voor P. Overbeeke, in die van de bromfietsen voor M. M. Tichem beiden uit Tholen. GEVONDE VOORWERPEN sleutel merk Tok no F.5288 J. v. Veenen- daal Rijkspolitie een muts groen-wit Sjaak Deurloo Singel 58 rijkspolitie een gebreide want Beige W. Pollie Doel- weg 4 rijkspolitie bankbiljet van f 25.Verkamman Ten Ankerweg 3 vinder sleutel de Laater Oudelandsestraat rijks politie. kinderhandschoen, gebreid grijs linker Van Dijke Kruittoren 3 vinder gebreide want bruin-groen Corrie van Burg Grindweg 46 rijkspolitie Muntbiljet van f 2.50 Ada Bos Hofstraat 8 vindster handschoen, lichtbruin-beige de Heer, Hof straat 26 rijkspolitie handschoen leder linkse v. Vossen Juliana- straat 32 rijkspolitie sierspeld (parachute met lauwertakken) O. Contant rijkspolitie sjaad, rood-groen-zwart M. Duinkerke, Plantagestraat 1 rijkspolitie paar leren handschoenen blauw-grijs Otto Conant Kerkstraat 26 rijkspolitie fietspompje, wit L. v. d. Velde Kruittoren- straat 1 rijkspolitie portemonnaie, bruin met knipsl. 71 ct A. Engelvaart Kaai rijkspolitie gebreide wollen kinderhandschoen, bruin K. Deurloo Beb.dam 39 vinder bankbiljet van f 25.en f 10.A. Schot Visstraat 23 vinder bruin leren motorkap D. Heuseveldt Bed. dam 3 vinder plastic voetbal geel Han Kot Doelweg 35 rijkspolitie sleutel merk Hebie no. 624 Jan Bout Molen- vlietsestraat rijkspolitie zwart gelakt herenrijwiel merk onbekend N. van Gerve Walstraat 28 vinder paar gymnastiekschoenen blauw-wit maat 8 P. v. Nieuwenhuyzen Hoogstr. 26 vinder grijze zijden sjaal met witte noppen Maddy de Heer Poldersraat 22 vindster rose zakdoek J. de Heer Hofstraat 24 vinder plastic zak waarin 1 zilveren gl. en 4 kwar tjes Corry van Burg Grindweg 46 vind ster bruine portemonnaie inh f 2.Jan Bout Molenstraat 10 vinder leren etui met sleutels mevr. Kleppe Oude landsestraat 18 vindster grijze portemonnaie inh f 1.60 en foto J. v. Luijk Grindweg 40 vinder zilveren broche (oorbel) A. M. Vos Ten Anker kamer 2 vinder Weekend shirt wit-geel-grijs C. Bout Louis- sestraat 3 vinder koperen hondepenning no. 42242 N. v. Rijs wijk Simon Lindhoutstraat vinder zwarte baret mevr. Bogert Hoogstraat 84 rijkspolitie rubber eend blauw-wit kinderspeelgoed Leen- houts Ten Ankerweg 1 vinder grijs-rode pantoffel, merk Hevea rechtse M. Schot Eendrachtsweg 17 rijkspolitie EERSTE PRIJS BIJ BONDSWEDSTRIJDEN Zaterdag 18 mei werden in Domburg turnwedstrijden gehouden uitgaande van de Zeeuws Brabantse turnkring Er waren 750 jongesn en meisjes, die hieraan hebben deel genomen. Een groep uit Tholen onder lei ding van dhr. J. Piessens wist een eerste prijs te behalen. Deelnemers bij deze win nende ploeg waren: Rientje Deurloo, Hanna Schot, Joke Schot Anneke Melse, Sieme van Vossen, Dirkje v. Vossen, Nelly de Rijke en Rian Verkamman Bij de assistenten wedstrijdploeg waren ver tegenwoordigd Hannie Aalbrechts en Riena van Iwaarden. Er was heel wat concurrentie en daarom te meer een voldoening voor dit kranige ploegje, dat de eer van Olympia in Domburg hoog hield. COLLECTE De ter plaats gehouden S.A.K.O.R. col lecte bracht met dank aan de collectrices en gevers f 634.76 op. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Onder voorzitterschap van dhr. B. G. Fri- derichs hield de Coöperatieve Boerenleen bank „Tholen" dinsdagavond haar jaar vergadering in hotel Zeeland. Ook in Trio len kon men gewagen van een gunstig b?.nk- jaar, dank zij vooral de in het algemeen gunstige uitkomsten in de land- en tuin bouw, zulks in tegenstelling met de povere resultaten op de zandgronden en bij de spe cifieke mestbedrijven. De spaargelden aan deze bank toevertrouwd stegen in ruime mate, zodat in dec. 1962 de vier miljoen gulden werd overschreden en men al aardig dicht bij de vijf miljoen is.. Er werd hier een boekhoudmachine aan gekocht. Er werden bijna 42.000 dagboekpos- ten verwerkt, in twee jaar tijds een stijging Men is het grote niet weerd, als men het kleine niet eerd Doorlichting van producerende bedrijven Thoolse raad wil toch verzorgingshuis Vele zaken voor het Kantongerecht Inbrekers gearresteerd Concours-succes Geslaagden van land- en tuinbouwschool En een nieuwsbrief Met een kleintje Legt men aan, om met een grote voort te gaan. van 10.000. Het ledental bedraagt 430. Het verbouwingsplan der Bank begint nu ook aardig op gang te komen, zodat men ver wacht in juli de vergunning te krijgen. We zijn er in geslaagd aldus de voorzitter tijde lijk een geschikt huis te krijgen nl. de woning van wijlen notaris v. d. Velde op de Markt. Vastgesteld en toegelicht werden de balans en winst- en verliesrekening 1962. Uit het jaarverslag van kassier J. Melse bleek er een personeelsmutatie was, maar dat dank zij de ingebruikgenomen boekhoudmachine de rekening-couranthouders snel bediend kon den worden. Het ledental steeg met 1,6. De aan de bank toevertrouwde middelen bedroegen per 31 dec. ongeveer 4.2 miljoen aan spaargel den en 1.2 miljoen in rekening courant of in totaal f 5.4 miljoen. De uitzettingen bedra gen in totaal f 2]/2 miljoen. De grote liqui diteit is enerzijds prettig voor oestaan van kredietaanvragen, anderszijds wat te veel van het goede uit het oogpunt van de renta biliteit, aldus de kassier. Het giroverkeer nam zoals ook de voorzitter reeds opmerke belangrijk toe. De post rekeninghouders kwam op ruim 10 miljoen gulden. Het aantal spaarrekeningen was op het eind van het verslagjaar met 78 gestegen tot 1275. Er werd door de spaarders f 475.000 meer ingelegd dan terugbetaald of ruim 13 pet. De gemiddelde toename bij de Centrale bank was 9.5 pet. Het gemiddeld tegoed per spaarboekje was hier f 3315.bij de Centrale Bank is dit 2145.Gewag werd gemaakt van de te verwachten algemene premiespaarregeling in 1963, Het bedrag der uitstaande voorschot ten steeg met f 185.000.Ten slotte werd gewag gemaakt van de verruiming in de kre dietsector. De vergadering ging akkoord met de wij ziging van enkele artikelen in het huishou delijk reglement, mede ten behoeve van de kredietverruiming. Bij de bestuursverkiezing wegens het van wege de 70 jarige leeftijd niet meer herkies bare lid B. G. Friderichs werd benoemd de heer Joh. van Dalen. In de plaats van het lid van de Raad van Toezicht H. Dijk- slag werd de heer L. J. Stoutjesdijk be noemd. Nu dhr. Joh. van Dalen als bestuurs lid werd benoemd en dus geen lid meer kon zijn van de raad van toezicht kwam in zijn plaats de heer H. Jansen. Het periodiek aftredend plaatsvervangend bestuurslid P. W. C. van Westen werd her benoemd. Voorts werd tot plaatsvervangend bestuurs lid benoemd de heer M. C. Friderichs. Bij de rondvraag werd door de heer J. E. van Gorsel het woord gevraagd die de af getreden voorzitter namens de leden toesprak Hij wees er op, hoe dhr. Friderichs sedert 1944 lid van het bestuur was, achtereenvol gens secretaris en de laatste 5 jaar voor zitter. Goede leiding in een gnsige tijd. hulpvaardig en beslist, bedacht op het wel zijn der bank. Veel tijd werd daarvoor ge vraagd, mede ook voor vervanging der kas sier. Voor dat alles werd namens bestuur en leden dank gebracht. Namens bestuur en raad van toezicht werd dhr. Friderichs een zilveren sigarendoos aangeboden. De secre taris I. Hage voegde zijn felicitaties bij vo rige spreker en stelde namens beide colle ges voor de afgetreden voorzitter te benoe men tot ere-voorzitter, hegeen bij unanieme instemming geschiedde. De kassier Melse bracht eveneens dank aan dhr. Friderichs voor de grote steun en medewerking om hem alle goeds toe te wensen op zijn verdere levensweg. De heer Friderichs vond het een mooie periode in zijn leven en was alle sprekers dankbaar voor de goede woorden en het mooie cadeau. Een bijzonder dank woord richtte hij tot secretaris Hage die hem tijdens zijn ziekte verving. Daarna volgde sluiting. RAADSVERGADERING Vrijdag 24 mei a.s. komt de gemeenteraad van Oud Vossemeer 's middags om 4 uur in openbare vergadering bijeen. Ter vaststelling komt inbehandeling de gemeenterekening 1961, nadat deze in de commissievergadering is behandeld. Het Waarborg Instituut voor de Tuin bouw heeft medewerking van het gemeente bestuur gevraagd en er is een subsidie aanvraag vam de Commissie Thoolse Dagen. De tijd dat iedere zoon zijn vader in het bedrijf opvolgde is lang voorbij. Het wordt eerder een zeldzaamheid dan een regel. Laatst was er voor de ouders van de r.h. b.s. leerlingen te Bergen op Zoom een voorlichtingsavond over beroepskeuze. Daar werd, bij een interessante toelichting ook nog eens onderstreept van welk belang een juiste keuze is. Die juiste keuze kan men lang niet altijd van de zoon of dochter zelf verlangen. Bij weinigen is er op die leeftijd zoveel positiviteit te vinden en dan kan het nog, zijn dat het een totaal ver keerde keuze, is al dient men er wel altijd rekening mee te houden waar de animo van zoon of dochter naar uitgaat. Beroeps keuze voorlichting komt tegenwoordig vaak voor. Op ouderavonden, zij van lagere-, uitgebreid of middelbaar onderwijs. Be roepskeuze is een ernstige zaak, staat er boven het eerste artikel in de nieuwsbrief. En bij de conclusie dat minder dan ooit ieder zoon zijn vader kan opvolgen, wor den ook enkele mogelijkheden genoemd, waarbij men nog min of meer in de agrari sche sector blijft. Men kan wel lang praten over de nood zaak, of het nut van uitwisseling voor de jonge toekomstige ondernemer, maar wan neer het daar bij blijft, heeft het weinig zin. In het tweede artikel komt het op neer dat willen... ook kunnen is, welke bezwa ren men ook aanvoert. Of om het meer ak- tueel te zeggen: geen woorden maar daden. Wat gaan we na vroege aardappels te len? Deze vraag wordt door de tuinbouw assistent baentwoord. Herinneringen en tips zijn samengevat onder „wist u dat?" Geschreven wordt in deze nieuwsbroef voorts over de aardbeienselektiewedstrijd, een wat nadere uitwerking van het pro gramma van de „Thoolse dagen 1963 met de geopende inschrijfmogelijkheid, Tips voor tuinders en „dat er gebeurd is" Verder zullen ter tafel komen voorstellen betreffende de stichting van een centrale noodslachtplaats, verkoop van oude keien uit de Veerstraat en de inrichting van de bejaardensocieteit. GEVONDEN Bij de postcommandant der Rijkspolitie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een gevonden regenjas. COLLECTE Een collecte voor „Simavi" heeft het mooie bedrag van f 197.34 opgebracht. MUZIEKAVOND Voor a.s. zaterdag 25 mei heeft „Oud Vos semeer's Muziekvereniging" een z.g. mu ziekavond georganiseerd, Waaraan wordt medegewerkt door 5 harmonie- en fanfare gezelschappen uit de omgeving. Op het programma staan achtereenvol gens concerten van de muziekverenigingen uit Oud Vossemeer. St. Philipsland, Sint Maartensdijk Sint Annaland Scherpenisse en Tholen. De concerten op de muziektent vangen aan plm 7 uur en zullen rond 10 uur zijn afgelopen. Nadat de voorzitters, sekretarissen en di recteuren der verenigingen te 4 uur op het gemeentehuis zijn ontvangen, vangt te kwart voor 5 een gemeeschappelijke muzikale rondgang door de gemeente aan. DUIVENSPORT Uitslag van de zaterdag 18 mei jl. gehou den vlucht van De Zwaluw vanaf Terg nier over 222 km waaraan 156 duiven deel namen. C. A. Boog aart 1 29 37 D. Ha vermans 2 8 20 25 36 39 46 Jac. Boogaart 3 6 10 22 35 38 J. Tholenaar 4 5 7 1,1 14 19 A. A. Douw 9 C. v. Meer 1? 26 51 J. Hol 14 en lste overduif N. v. d. Houten 15 17 18 23 30 50 A. Voormeulen 16 40 44 Jac. Va ders 21 47 L. M. de Heer 24 P. v. As 27 I. Berkeij 28 A. Lindhout 31 A. van Daalen 32 M. de Graaff 33 42 C. Timmermans 34 45 A. Rijnberg 41 43 J. Potappel 49 P. de Wilde 52 Duiven gelost te 11.45 uur snelheid lste duif 1372.83 m per minuut laatste 1217.03 m per minuut.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1