WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLAND Plaatselijk nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Vrolijk en fleurig défilé van verenigingen voor het nieuwe burgemeestersgezin van Sint-Annaland Dc helft was me niet aangekondigd" Direct contact met bevolking kwam 's avonds in het Dorpshuis THOLEN Insinuatie OUD-VOSSEMEER DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR ST. ANNALAND 19e jaargang No. 24 25 april 1963 Uitgevers C. J. ZAGHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen it Vanaf het bordes van het gemeentehuis werd door de nieuwe Sint Annalandse burgemeester en zijn gezin, door gedeputeerde en mevrouw van den Bos, door de wethouders, raadsleden en het huldigings comité het défilé gevolgd van enkele plaat selijke verenigingen, een fris onderdeel van het installatieprogramma op zaterdag 20 april 1963, besloten met het „Wilhelmus" door de Kon. Fanfare „Accelerando" „Als het regent komt er een hele troep, als het mooi weer is niet één". Het was de min of meer sombere voorspelling van Bram Gunter tot de voorzitter van het Sint-Annalands huldigingscomité, de heer C. J. C. Boot, toen het er om ging of er ook herauten te paard aan de feestelijke installatie van burgemeester H. Smith zouden kunnen deelnemen. Een moeilijk geval. Men hoopte op herauten, maar evengoed op mooi weer. Men had het zaterdag 20 april 1963 allebei. Een behaaglijke temperatuur bezorgende aprilzon, die vlaggen en uniformen be scheen en daarmee de fleur verhoogde. En men had ook nog, zij het dan maar twee, stoere Zeeuwse paarden met herauten. De rest was op het land, want het late voorjaar en het juist die dag zo fraaie weer, noopte de landbouw tot de zo gewenste inzaai. Tóch herauten, tóch vlaggen, tóch een optocht van verschillende plaatselijke verenigingen in uniform, een aantrekkelijk défilé voor het gemeentehuis en tenslotte 's avonds in het Dorpshuis het visitekaartje van de culturele verenigingen met een direct contact tussen bevolking en het burgemeestersgezin. „De helft is me niet aangekondigd. H hebt het voor mijn vrouw, mijn kinderen en voor mij tot een onvergetelijke dag gemaakt". Met deze woorden dankte Sint-Analands nieuwe burgemeester het eind van de feestelijke dag de bevolking voor de warme en gulle ontvangt." DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 tel. 01677—500 dr H. Menger, St. Philipsland Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 28 april tot en met 4 mei zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 6.30 7.10 8.06 9.18 10.38 037 18.55 19.43 20.42 22.00 23.21 12.05 13.22 Daaraan hebben dus ook de herauten Bram Gunter en Han Fase het hunne bijgedragen. Evenals Toon van Iwaarden als de ceremoniemeester in het Dorpshuis, die zorgde dat zoveel mogelijk belangstel lenden van een plaatsje werden voorzien. Daaraan heeft de keurig in uniforme kle ding gestoken gymjuniorenploeg onder lei ding van Hans Moerland meegewerkt, het juniorenvoetbalelftal, de Rede Kruisploeg, de brandweer, natuurlijk ook de Kon. Fan fare „Accelerando" onder leiding van di rigent H. J. A. Laenen, evenals het jeugd orkest „Viva la Musica", het kinderkoor „De Nachtegalen" en de zangvereniging „V.Z.O.S." De talrijk vlaggende inwoners de grote bevolkingsgroep in het Dorpshuis en niet in het minst het huldigingscomité dat voor de gehele opzet heeft zorggedra gen. Een aardig, niet te veel tijdrovend, voor de gehele gemeente aantrekkelijk pro gramma zo van een uur of tien in de mor gen tot een uur of negen 's avonds. AAN DE GRENS Het begon in Bergen op Zoom waar de familie Smith: de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote, de twee dochtertjes Dicky en Riks en de twee zoons Wim en Gert per auto werden afgehaald door de raads leden F. J. Stols, J. A. den Engelsman en A. Kurvink. Bij de boerderij van Kooijman, aan de gemeentegrens stond het huldigings comité, bestaande uit de heren C. J. C. Boot, A, J. Scherpenisse, J. de Goffau, C. Slager en A. J. Soeters voor het eerste wel kom op Sint Annalandse bodem, een be groeting die werd onderstreept met bloe men voor mevrouw Smith aangeboden door Anny Stols en Hanna Soeters, twee leer lingen van de lagere scholen en nu verte genwoordigsters van de Sint Annalandse jeugd. Per auto, met de herauten voorop, ging het vervolgens naar de gedempte haven, waar de eerder genoemde verenigingen al stonden opgesteld. Daar werd door loco burgemeester Moerland de raad voorge steld. Met de herauten en „Accelerando" voorop ging het vervolgens de gemeente door. In de auto's het burgemeester-gezin de gemeenteraad, het huldigingscomité en daarna de genoemde verenigingen die het geheel tot een fleurige stoet maakten. Eind punt was het bordes van het gemeentehuis waar gedeputeerde en mevrouw van den Bos zich bij het gezelschap voegden, niet zonder veel oponthoud vanwege de talrijke handen die de oud burgemeester en zijn echtgenote werden toegestoken door de be volking. Nogmaals trok het Rode Kruis- groepje, de gymnastiekvereniging, voetbal en op een afstandje de brandweer voorbij om zich tenslotte als één geheel voor het bordes op te stellen, geflankeerd door „Ac celerando". „Bizonder verrast zijn we door deze goede ontvangst", verklaarde burge meester Smith in een korte toespraak tot de bevolking. Dat uw verenigingen dit hebben willen doen, ondanks de voor vele leden op het land wachtende drukke werkzaamheden, stel ik zeer op prijs. Zo'n verenigingsleven is een groot goed om gezamenÜjk iets te bereiken. Daar door en daarin leren we elkaar nodig te hebben, In het bizonder mag ik hier wel het huldigingscomité en „Accelerando" dank brengen. Ontvangt u ons als één der uwen." Tot driemaal toe klonk het daarop uit volle borst: „leve de burgemeester". „Ac celerando" sloot dit bizonder aantrekkelijk programma punt af met het spelen van het „Wilhelmus" en met een door de bevolking de burgemeester enthousiast bijgevallen uit roep: leve de koningin. Het hulidgingscomité bood de familie Smith daarna namens de Sint Annalandse bevolking een lunch aan in het Groene Kruisgebouw. PRETTIG CONTACT Was het Dorpshuis in de midaguren be hoorlijk gevuld met een 200 genodigden voor de officiële installatie, waarvan elders in dit nummer verslag wordt gegeven, 's avonds was het er overvol, toen een aantal verenigingen zich met klein concert aan de burgemeester en zijn gezin presenteerden. Ook nu berustte de leiding bij de voorzit ter van het huldigingscomité de heer Boot. De familie van den Bos, de beide wet houders en enkele raadsleden waren ook bij dit onderdeel aanwezig. Achtereenvolgens werd met een drietal nummers opgetreden, door het jeugdorkest „Viva la Musica", door het kinderkoor van de heer A. D. Goedegebuure en met dhr. C. Scherpenisse als dirigent, het zang koor „V.Z.O.S." onder leiding van de heer J. C. Geluk en tenslotte de Kon. Fanfare onder leiding van de heer H. J. A. Laenen. Een beknopt, maar pittig, gevarieerd en ze ker mooi programma werd gebrach en het bracht burgemeester Smith in zijn dank woord tot de uitspraak „De helft was me niet aangekondigd", ook al had ik al ge hoord van het rijk geschakeerd verenigings- leven in deze gemeente. U hebt ons naar een climax gevoerd met, dit optreden van uw verenigingen op een dag en met een programma, die voor ons onvergetelijk zal blijven. Een jeugdorkest met een grote, maar wel harmonieuze bezetting, een kin- derkoor, dat met haar jeugdig enthousiasme en spontaniteit onze harten verwarmde, een zangkoor, wier liederen ons ontroerde en een Kon. Fanfare, die metterdaad konink- lijk kan musiceren en aan wie dit prae- dicaat ten volle verdiend is. Hartelijk dank namens ons allen aan u leden der vereni gingen, hartelijk dank bevolking van Sint Annaland voor deze voor ons onvergetelij ke dag." De laatste aankondiging van de voor zitter van het huldigingscomité was de mogelijkheid voor de bevolking om per soonlijk kennis te maken met burgemees ter en mevrouw Smith, terwijl dhr. Boot de gelegenheid te baat nam allen te danken, die aan dit programma hadden meegewerkt, inzonderheid ook de loco burgemeester van Sint-Annaland, de heer J. Moerland. Ook deze blijde dag voor de familie Smith en de bevolking van Sint-Annaland werd verleden tijd. Onder dit hoofd komt „Het Vrije Volk" in het nummer van 23 april jl. niet veel verder meer dan de Eendrachtbode toe te schreeuwen: uit de duim gezogen. Dus heeft het ook geen zin meer daarop in te gaan. 30 april Eerste Kwartier te 16.08 uur BEKENDMAKINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen 1 september a.s. gelegenheid bestaat tot plaatsing op de openbare school voor gewoon onderwijs in die gemeente van "kinderen, die vóór 1 ok tober 1963 de leeftijd van zes jaren zul len hebben bereikt. Ouders, voorgden of verzorgers die hun kin deren of pupillen op genoemde school wen sen geplaatst te zien, worden in de gele genheid gesteld daarvan aangifte te doen op woensdag 1 mei a.s. des namiddags tus sen 4.00 en 5.00 uur en des avonds tussen 7.00 en 8.00 uur in meergenoemde school. Tholen 23 april 1963. Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat het ingevolge artikel 92a der Algemene Politieverordening Tho len verboden is, gedurende een telken jare door burgemeester en wethouders vast te stellen periode, postduiven anders dan op- gehokt te houden. B Deze ophokperiode is voor 1963 door hun college vastgesteld voor het tijdvak 22 april tot en met 25 mei Op grond van artikel 7 van genoemde verordening is van het verbod, vervat in artikel 92a, ontheffing verleend ten aan zien van: a. jonge duiven, broed 1963; b. postduiven, eigendom van georganiseerde duivenhouders, na 18.00 uur, alsmede gedurende deelname aan opleer- en wed vluchten. Tholen 19 april 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd PROGRAMMA KONINGINNEDAG Het ter plaatse voor 30 april a.s. vastge stelde programma bestaat hoofdzakelijk uit sportaktiviteiten. Om 9 uur wordt al ge start voor de 25 kilometer lange wandel tocht, welke door de thoolse wandelunie wordt georganiseerd. Later volgen dan ook de groepen voor de 5 10 15 en 20 ki lometer. Men hee,ft nu al een in schrijving van 350, zodat wel op deelname van een 500 tippelaars wordt gerekend. Om half drie beginnen er voetbalwed strijden. Het eerste elftal van Tholense boys zal spelen tegen een elftal van Beckers uit Bergen op Zoom, terwijl om 4 uur de veteranen van Tholen en Sint Annaland aantreden om een uurtje sportieve strijd te leveren, Waarschijnlijk is dan ook „Con cordia" op het terrein aanwezig. Om 4 uur is er in de zaal van dhr. van Boven ook een film voor de jeugd vooraf gegaan door een filmpje van de Avondvier daagse Tholen 1962 en het zilveren huwe lijksfeest van het Vorstelijk paar. Om half acht zal „Concordia" een muzikale rond gang maken en om 8 uur wordt in de zaal Van Boven een film voor de ouderen ver toond. Het programma werd georganiseerd door enkele thoolse verenigingen. COLLECTE De Emmabloemcollecte heeft het mooie bedrag van f 302.20 opgebracht, waarvoor medewerkers, hetzij als collectrice of als gever, dank wordt gebracht. GESLAAGD Bij het te Breda gehouden examen slaag de voor het praktijkdiploma Machineschrij- ven mej. A. Schotkamp alhier, die werd opgeleid door de heer K. Koetsdijk, Staats- gediplomeerd leraar machineschrijven. GESLAAGD Vorige week woensdag slaagde aan de stichting „Vrederust" waar zij verpleegster is mej. C. M. Guiljam H. A .dr voor het examen verpleegster 2e jaars. DE KONINGIN IS JARIG Burgemeestersinstallatie en inbraken te te Sint-Annaland Een tentoonstelling in Poortvliet Koninklijk Brons voor dhr. Bossers in St. Philipsland Sportvisser verdronken Stemmen van lezers De competitiestanden. Te haastig komt even laat als te langzaam. DINSDAG 30 april a.s. hoopt koningin Juliana 54 jaar te worden. Deze dag zal voor het gehele Nederlandse volk een dag van vreugde zijn, een dag ivaarop het Oranjezonnetje, zoals niet aan de hemel dan toch in onze harten zal stralen. Want de verjaardag van onze vorstin is voor het gehele land een belangrijke dag, een dag waarop weer eens heel duidelijk tot uiting komt welk een hechte band er bestaat tussen het huis van Oranje en het Nederlandse volk; een band van eerbied, waardering en liefde, zoals die nog slechts zeldzaam te vinden is in de wereld. Wat dat betreft nemen ons land en zijn vorstenhuis een vrij unieke plaats in, een plaats waar veel buitenlanders ons om benijden. Wij hopen, dat deze prachtige band tussen ons vorstenhuis en ons land en in het bijzonder tussen onze vorstin en haar volk, nog zeer lang mag worden bestendigd en wij wensen hare majesteit op deze dag nog vele jaren in gezondheid, geluk en voorspoed toe temidden van haar gezin en haar volk. -K 4e VOETBALWEDSTRIJD t.b.v. DE ORANJEVERENIGING Zaterdagmiddag jl. werd alhier om 5 uur op het sportveld opnieuw een wedstrijd gespeeld voor een goed doel, t.w. voor de oranjevereniging, een vereniging die pas van de grond is en dus wel een extraatje kan gebruiken. Jammer dat de belangstelling ondanks voorafgaande publikatie en omroepen aan de matige kant was. Het was overigens een spannende wed strijd, vooral gedurende de tweede helft toen de spelers van N.V. Hommel een 3-0 achterstand wisten weg te werken. Jam mer dat het in de hitte van de srijd even voor het einde nog tot een incident kwam, dat re mee eindigde dat een speler van Hommel ongetwijfeld terecht het veld moest verlaten. De wedstrijd eindigde in de 3-3 gelijk spel. Door loting werd de winnaar van de gro te uitgeloofde beker aangewezen: N. V. Hommel.. Voor het team P.T.T.-ers bleef de 2e iets kleinere beker. Zoals gezegd was de belangstelling niet groot, er zijn 16 kinderkaarten van f 0.25 en 79 van f 0.60 uitgereikt. Totale bruto opbrengst dus f 50. BALLONWEDSTRIJD Het bestur der speeltuinvereniging „Vrij en Blij" organiseert op Koninginnedag dinsdag 30 april a.s. een ballonwedstrijd voor de kinderen van de leden. Het is de bedoeling dat op vertoon van een bonnetje om half zeven de ballonen worden uitge reikt en wanneer om die tijd de muziekver eniging een muzikale rondgang zou maken gaat het in optocht door het dorp om daarna de ballonnen gezamenlijk bij de spee-tuin op te laten. Als prijzen worden een step en pop uitgeloofd. Het gelijktijdig oplaten wil men doen na een sein van de grote trommelslager. Het bestuur besloot voorts de grote zweef molen, die te zwaar blijkt om ze in bewe ging te kunnen krijgen door de jeugd om te ruilen voor een schommelstelling van 8 personen van ongeveer dezelfde waarde zijnde f 1400.Verder werd een kabel baan gekocht van 45 meter, welke ook een f 1400.gaat kosten en een draaimolentje van f 525.Bij elkaar staat er dan in de speeltuin al zo'n f 19.000.- aan materi alen. De levertijd van kabelbaan en schom melstelling is ongeveer 2 maanden. Dezer dagen werden de aanwezige apparatuur weer geheel van een verfje voorzien, zodat het er nu weer fleurig bijstaat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1