WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND De Nederlandse Landbouw Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT ACHTERSTAND op andere BEDRIJFSTAKKEN Bijeenkomst van hervormde jeugdverenigingen Hernieuwde bezinning" hard nodig KRINGBESTUUR gevormd THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND 19e jaargang No. 21 4 april 1963 Uitgevers C. J. ZAGHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.50 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen if De landbouw in Nederland zal ingrijpend moeten veranderen. De noodzaak van de aanpassing wordt nog vergroot door de geleide lijke vorming van de Europese Gemeenschappelijke Markt. Als na de totstandkoming van de E.E.G. en de overgangsperiode een vrij handelsverkeer tot stand zal zijn gekomen, zal de mate, waarin het Nederlandse agrarische productieapparaat zich in doelmatigheid en slagvaardigheid van het agrarische bedrijfsleven in de partnerlanden onderscheidt, beslissend zijn voor het aandeel, dat Nederland in de dan gegroeide reuzenmarkt zal krijgen. Minister Marijnen (landbouw) schrijft dit in zijn onlangs uit gekomen nota over het landbouwbeleid, dat de komende jaren moet worden gevoerd. Het werkstuk van de bewindsman is een uitvoerig geschrift geworden, waarin vrij diep wordt ingegaan op de prestaties èn op het falen van de Nederlandse agrarische productiesector. De nota komt op een juist moment. Wij staan op de drempel van een nieuwe tijd. En niemand is helemaal gerust op hetgeen de toekomst zal brengen.. De landbouw is in de loop van de eeuwen van aard veranderd. Het is niet langer meer een kwestie van louter produceren, een eenvou dige cyclus van zaaien, werken en oogsten, waarin volkeren hebben geleefd zonder zich zorgen te maken over de ingewikkelde stel lingen van de economische wetenschappen. De enige zorgen hbben eeuwenlang bestaan uit het al dan niet in vervulling gaan van de wens dat regen en zonneschijn op tijd zouden komen. In onze jaren is de landbouw een bedrijfs tak geworden. „Meer en meer is de land bouw betrokken geraakt in de commerciële sfeer van de ruilverkeersmaatschappij", zo zegt minister Vic. Marijnen. Dit bracht mee, dat de landbouw moest zien mee te lopen in de wedren van conjuncturele en struc turele verschijnselen, welke het economische leven beheersen. Dikwijls is de landbouw tussen deze molenstenen bekneld geraakt, vraag en aanbod waren even zovele depres sies op de agrarische weerkaart. Een ook door de minister aangehaald voorbeeld is de grote landbouwcrisis in de tachtiger jaren van de vorige eeuw. De Europese markt werd toen overstroomd door grote hoeveelheden Amerikaans graan, dat dankzij nieuwe transportmiddelen (stoom schepen) snel kon worden aangevoerd. Juist in die jaren was de Nederlandse land bouw zo ongeveer ingeslapen. De kwaliteit van de producten was hard achteruit ge gaan. De harde Amerikaanse klappen rie pen ons land weer wakker. De Nederlandse boeren werkten mee aan een ingrijpende omschakeling van structurele aard. de ver- edelingslandbouw deed zijn intrede. De overheid greep in en trachtte door verscheidene maatregelen een zo gunstig mogelijk agrarisch klimaat te kweken. Bij dit agrarisch politieke programma viel het accent op intensief wetenschappelijk onder zoek en verbetering van de vakkennis van de boeren en tuinders door onderwijs en voorlichting. Langzamerhand kreeg deze omschakeling gunstige effecten. De kwali teit van de productie nam toe en Nederland kon zich een belangrijke plaats op de we reldmarkt veroveren. Dit exportkarakter van de Nederlandse landbouw leek aanvan kelijk een hechte basis, maar na de eerste wereldoorlog begon men daarover anders te denken. Een aantal Europese landen was er niet in geslaagd de eigen landbouw struc tureel te veranderen en trachtte door protec tionistische maatregelen te redden wat er te redden viel. Dit kwam er op neer, dat men op basis van de oude toestand probeer de zoveel mogelijk te produceren. Nu nog zit de Westeuropese landbouw met de nasleep van deze foutieve beslissingen: In vele lan den had een uitbreiding van de productie plaats, die in wezen uit een oogpunt van gezonde internationale arbeidsverdeling on gewenst was. Tussen de eerste en de tweede wereldoor log bleek meermalen, dat men in West- Europa op de verkeerde weg was. Maar in deze crisisjaren waarin bovendien van internationale samenwerking nauwelijks spra ke was was men niet in staat een juiste diagnose te stellen, laat staan de patiënt zo aan te pakken als moest gebeuren. Teveel dacht men nog aan conjuncturele in plaats van structurele oplossingen. Uit deze jaren stamt ook het markt- en prijsbeleid, dat be doeld was als instrument ter bestrijding en correctie van evenwichtsstoornissen op de wereldmarkt. Een instrument, dat in feite nooit heeft voldaan. De situatie van de tachtiger jaren, die haar nasleep vond in de crisisjaren, schijnt te zijn teruggekeerd. „Er zijn tekenen, die er op wijzen, dat verschillende takken van de land bouw, evenals in de jaren tachtig van de vorige eeuw, betrokken zijn bij ontwikkelin gen, die het bestaan ernstig bedreigen en waarop het bedrijfsleven, gesteund door een adequaat overheidsbeleid, wederom een pas send antwoord moet trachten te vinden", schrijft minister Marijnen in zijn landbouw- nota. De ontwikkelingen komen o.a. tot ui ting in een dalende prijsontwikkeling als gevolg van stagnatie van de afzet, terwijl aan de andere kant de kosten sterk stijgen, vooral wegens het stijgende loonpeil. Dit hoge loonpeil is een gevolg van de geste gen welvaart, maar het lijkt alsof alle voor delen van de welvaartsstijging zich verande ren in grote nadelen, zodra het gaat om de landbouw. Dat is geen conjunctureel ver schijnsel. Men moet de oorzaak zoeken in de aard van de landbouw zelf. De agrarische bedrijfstak heeft een duidelijke achterstand op andere sectoren van het bedrijfsleven. Wil daarin verandering komen, dan zal een hernieuwde bezinning op plaats, taak en richting van het Nederlandse landboukbe- drijf noodzakelijk zijn. (wordt vevvolga; De Ring van herv. geref. jeugdverenigin gen Zeeland-Westhoek Brabant hield een tweede bijeenkomst, nu in het vakantiecen trum „Samarbete" te Halsteren. Ook van de eiland-afdelingen, t.w. van Stavenisse, Scherpenisse, Poortvliet, Sint Annaland en Oud Vossemeer war ende mees te leden aanwezig. Men begon de samen komst met 't zingen van ps. 118:3 waarna de ringvoorzitter de heer R. C. Weijler de bij eenkomst opende met ontleding van de hoofdgedachte „Ik zoek een broeder". Een koortje uit Scherpenisse zong het „Dochter Sions" en ,'t Is Middernacht". Onder leiding van ds G. Broere werden de eerste vragen beantwoord, welke tevoren aan de afdelingen waren voorgelegd en be sproken. De hoofdvraag was „De dienst van de school aan de kerk" Ter sprake kwam hierbij het voorzingen van onbekende psalmen, het belang van één christelijke school en de verzuiling, het godsdienstonder wijs op de scholen en de vraag of ook de Heidelbergse Catechismus bij het Gods dienstonderwijs dient te worden betrokken. Een volgende vragenreeks ging over de Sacramenten met een belichting van de zin om kleine kinderen te dopen en de overeen komst van Doop en Avondmaal De derde reeks, die over de Heidelberger Catechismus was ter beantwoording aan ds L. G. Zwanenburg van Stavenisse voor gelegd. Naar voren kwamen of de taal en stijl van de Heidelberger niet verouderd is en daarom voor jongeren moeilijk te be grijpen, waarom er niet in voorkomt de tweeëerlei roeping en hoe de opstellers vraag 33 bedoeld hebben. Tenslotte was er ook de beantwoording van vragen rond het thema „De verhouding Reformatie-Rome. Ter afwisseling was er tussen de beantwoording der vragen koor zang en het optreden van een drietal musi ci met trompet, saxofoon en tuba, met en zonder orgelbegeleiding. Ook werd lijdens- poëzie voorgedragen. In zijn slotwoord con stateerde ds van Dijk een goede bijeenkomst te hebben gehad, waarbij het wel spijtig was, dat de ouderen de jongeren dit keer wat in de steek hebben gelaten. Het ligt in de bedoeling jaarlijks een voor- en najaarsbijeenkomst te houden van de kring, nu een definitief bestuur werd geko zen, waarin de afdeling met één afgevaar digde vertegenwoordigd zijn. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 tel. 01677—500 dr H. Menger, St. Philipsland Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 7 t.e.m. 13 april 1963 zondag 2.47 15.13 maandag 3.30 15.52 dinsdag 4.10 16.28 woensdag 4.43 17.05 donderdag 5.17 17.36 vrijdag 5.45 18.07 zaterdag 6.06 18.36 april Volle Maan te 01.57 uur. OUDERAVOND CHR. SCHOOL DOELWEG Vorige week vrijdag werd in de Christe lijke School de jaarlijkse ouderavond gehou den. De voorzitter de heer H, Schot opende de vergadering en heette alle aanwezigen har telijk welkom Na het openingswoord nam het hoofd der school de heer J. L .Geluk het woord. Spre ker wenste niet lang het woord te voeren omdat zijn lichamelijke toestand dit nog niet toeliet, Toch was het zijn wens om bij deze gelegenheid de mensen hartelijk te bedanken voor het medeleven tijdens zijn ziekte be toond. Hij hoopte dat God hem de verlo ren krachten zou weergeven, om in staat te zijn zijn levenstaak te volbrengen. De mens dient hier op aarde Gods Raad uit. Na deze onverwachte toespraak hield de heer Burger een onderwerp over Nehemia Deze schenker aan het hof van de koning van Perzië kon zijn stad en volk niet ver geten. Op zijn waar gebed verhoorde de Heere hem en mocht hij optrekken naar Je ruzalem. Bij de opbouw van de muren van het verwoeste Jeruzalem ontmoette Nehe mia neit alleen vijanden van buiten, maar ook van binnen. Spreker paste dit laatste toe op de pedagogische situatie rond en in de school .Alleen het ware gebed, gepaard gaande met een nederig gemoed, kan de Heere, als is alles onverdiend de muren van de christelijke school staande houden en versterken. Na dit leerzame onderwerp was er pauze, waarin aan de belangstellenden een kopje koffie werd gepresenteerd. Na de pauze hield onderwijzer Stark een pedagogisch onderwerp over de puberteit waarin hij op een degelijke en vlotte wijze de „krisisjaren" van onze kinderen behan delde. De „krisisjaren" hielden volgens spre ker dit in. dat het kind in deze jaren zijn kinderlijke voorstellingen moet opgeven en inzicht krijgt in de diepere levenswaarden. Het belangrijkste is dat het kind deze waar den vertegenwoordigd ziet in de persoon van de opvoeder. Ds. van Doorn sloot de avond met een kort en ernstig woord, waarin hij betoogde dat ouder-worden een gunst is en dat ouder zijn een kunst is. Nadat de avond met dankzegging geëindigd was, keerden alle aanwezigen huiswaart. DE SHOW Zo werd dan vrijdagavond de amateur-show door M.P.D.W. in de zaal van „Hof van Holland gegeven. De heer J. Piessens had hierbij de leiding. Het werd een bizondere openingsattraktie, toen deze gymleider uit een „televisiebeeld" stapte. Hij wees er op hoe de avond was georganiseerd om de fi nanciële positie van de gym „Olympia" te verbeteren. Alle deelnemers aan de show heben zich daartoe volledig willen geven en dat gehee belangeloos. Toneelstukjes werden opgevoerd, zang en muziek ten gehore ge bracht. Men had in de pauze een verloting waarbij mevr. Piessens voor een 50 tal prijzen had gezorgd,- voornamelijk uit Hal steren en Bergen op Zoom. Na de aardige „revue dankte de heer Piessen voor de gro te medewerking ten bate van de gym. Men had een volle zaal, zodat het een behoor lijk kasstuk is geworden. Hij deelde tenslotte mee, dat het voornemen bestaat om nog een bazaar te houden voor dezelfde vereniging, waarbij dan wel een beroep op de inwoners zal worden gedaan. OUDERAVOND LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Voor 'n zeer goed bezette gymnastiek zaal hield donderdagavond de landbouw- huishoudschool haar jaarlijkse ouderavond, die onder leiding stond van de directrice mej. A. C. ter Haar. Deze opende de bij eenkomst en heette ieder hartelijk welkom, waaronder enkele dames van de commissie van toezicht en eveneens de heer van Dalen die aanwezig was namens de Prov. Com missie van het Landbouwhuishoudondërwijs. Daarna werd het woord gegeven aan mevr. A. Rijksen-Koning uit Gouda, die een boeiende lezing hield over „Meisjesop voeding in deze tijd". Centraal stelde spreekster een citaat van de bekende paedagoog prof. Gunning: org dat u positief kunt reageren op de vraag van uw ouder geworden kind „Wat hebt ge gedaan met mijn recht op persoonlijke ontwikkeling?" Spreekster memoreerde dat onze meisjes opgroeien in een totaal veranderde maat schappij in vergelijking met een 50 jaar terug. Natuurlijk zal dit van invloed moeten zijn op onze opvoeding en het onderwijs van het meisje. Het meisje zal straks in een maatschappij komen waar de vrow niet meer als een twee de-rangsmens beschouwd wordt, maar als een volwaardig lid in het bedrijfsleven, zie kenhuiswezen of één van de vele andere beroepen, die nu voor het meisje openstaan. Zo bestreed spreekster in verband hier mede ook de verouderde opvatting dat een meisje maar zo gauw mogelijk van school moet, want ze trouwt toch. Want zij steldé, al zou een meisje huisvrouw worden, dan nog vereist dit veelzijdige beroep tegen woordig een andere instelling, want 't huis houden is mits economisch geleid geen volle dige dagtaak meer; gezien de vele mechani sche apparaten, die de huidige huisvrouw ten dienste staan. Het gevolg is dat men die overige tijd zinvol wil besteden óf in een beroep óf in dienstbetoon aan de gemeen schap. Doch deze werkzaamheden eisen goed voorbereide mensen. Jammer, dat de staat met de leerplichtwet moest ingrijpen omdat de ouders de waarde van 't onderwijs nog niet ten volle waarderen (en hier en daar nog niet waarderen). Door de verkorte werktijd, die nog niet geheel voltooid schijnt, komt er steeds meer vrije tijd. In het onderwijs wordt er al on bewust gewezen óp een zinvolle besteding van die vrije tijd b.v. door de vakken mu ziek, tekenen, aardrijkskunde en een vreem de taal (doordat iedereen vakantie heeft komt men ook steeds meer buiten onze gren zen), Nederlands (voor't begrijpend lezen), geschiedenis en staatsinrichting (want ons politieke leven zou er misschien beter uit zien als de vrouw op haar wijze bewust meeleeft op politiek terrein). Kortom was spreekster van mening, dat zo snel mogelijk verdienen niet van aller eerst belang is, maar dat, met de ontwikke lingskansen van het betroken meisje in aanmerkingen genomen, gezocht moet wor den naar 't juiste beroep, waarin zij haar volledige bestemming kan vinden, opdat wel vaart en welzijn verantwoord samengaan. Na de pauze volgde nog een geanimeerde discussie met mevr. Rijksen naar aanleiding van haar causerie. Daarna besprak de direc trice nog enkele schoolzaken. Aan het slot van de bijeenkomst werd druk gebruik ge maakt door de ouders om met de leerkrach ten te spreken over 't werk van de leerlin gen en de mogelijkheden die de derde klas op deze school biedt. Ook kon men in en kele lokalen kennis nemen van een tentoon stellinkje met werk van de leerlingen, zodat men een beeld kreeg welke vakken op de school onderwezen worden. 40 JARIG JUBILEUM Op 1 april mocht dhr. M. Geluk 1500 Gemeten-polder no 8 den dag herdenken dat hij 40 jaar in dienst was bij de water schappen „De Vrije Polders onder Tholen" en „Tholen". Op 1 april 1.923 kwam dhr. Geluk in dienst bij het waterschap „De Vrije Polders onder Tholen" als polderarbeider onder de toen malige dijkgraaf wijlen dhr. J. M. Wagema ker en heeft verder het waterschap gediend onder de dijkgraven dhr. C. Bierens en dhr. A. J. Wagemaker, welke laatste thans dis- trictsgezworene van het waterschap „Tho len" van district VII. Van 1945 t.e.m. 1957 was dhr. Geluk ook tevens machinist op het oude electrische ge maal „De Eendracht", terwijl bij de concen tratie van polders en waterschappen op het eiland Tholen dhr. Geluk op 1 januari 1969 overging naar het nieuwe waterschap „Tho len" en thans hieraan nog werkzaam is als kantonnier en als hulp-machinist op het nieu we electrische gemaal „De Eendracht". Van 1 april 1923 tot 1 januari 1959 was dhr. Geluk ook in dienst bij de polder „Deurloo" onder de dijkgraaf wijlen dhr. P. C. A. de Wit en de dijkgraaf dhr. C. B. Kodde, thans hoofdingelande van district VII. Het heeft dhr. Geluk en zijn gezin op 1 april jl. niet aan belangstelling ontbroken van de zijde van het waterschap werd hem persoonijk geluk gewenst door de heren H. van Gorsel, dijkgraaf, A. J. Wagemaker districtsgezworene. A. K. Kievit griffier en van de Techn. dienst de heren J. D. Jagt en J. J. Kramer. Dhr. Geluk thans 57 jaar oud gaat on danks zijn 40 jarige diensttijd nog niet met pensioen en hoopt nog tal van jaren bij het waterschap werkzaam te mogen zijn. DE REDACTIE LEGT U VOOR: Hernieuwde landbouw-bezinning A-wegen blijven voor gemeenten Raad Oud-Vossemeer geeft duizend gulden voor de muziek C.H.U.-forum met aktuele vraagstukken Krachtenbundeling opnieuw bepleit Eerste Cavetho-benzine pomp Ouderavond van „De Oesterschelp" Gevarieerd plaatselijk nieuws St. Annalander won vijfduizend gulden Jacob CatsDie van liefde zijn gesteken En sien noch vlecken noch gebreken. VERKEERSQUIZ De pl. afd. van de Bond voor Veilig Verkeer startte vorige week met iets geheel nienuws t.w. een verkeersquiz. Een idee dat, zoals donderdag in de zaal van de heer J. C. Ampt bleek niet zonder succes werd uitgevoerd. Voor het vinden van voldoende deelnemers had men een voorbeeld aan de vorige jaren gehouden voetbalwedstrijden ten bate van een liefdadig doel. Ook nu waren de plaatselijke bedrijven weer bereid teams te leveren. Er traden 4 teams aan, t.w. 1 Autobuson derneming v. d. Klundert de hereen Poot, E. v. Dijke, Remijn, van Poortvliet en Smit; 2 N.V. Hommel: D. M. den Engelsman, P. Havermans A. Hommel Quist en W. Pot- appel; 3 Exeditiebedrijf Adr. van Poortvliet: V. van Poortvliet, P. Moerland, H. van Daalen, L. Goedegebuure en Wesdorp; 4 Aardappelhandel Abr. Duine: G. Duine, J. Minheere, J. Etienne, A. van Daalen en Abr. Ligtendag. Elke groep kreeg 15 vragen te beantwoor den, dus 3 per man. Met een goed antwoord waren 8 punten te verdien. Wie het ant woord niet wist kon binnen 20 seonden de hulp van zijn collega's inroepen. Kwam er dan binnen 10 seconden nog een goed ant woord uit de bus dan leverde dat 4 punten op. Half-goede antwoorden werden resp, 4 en 2 punten geteld. De vragen waren echt niet gemakelijk. Wanneer „vriend Christiaan" door de vraag steller sprekende werd ingevoerd, dan was het uitkijken geblazen, want genoemd heer schap verkondigde de zonderlingeste ideeën en het viel niet mee aan te tonen waarin hij fout was. De laatste ronde werd het echt een nek aan nek race, wat de spanning behoorlijk verhoogde. Winnaar werd de groep A. v. Poortvliet met 2 punt engevolgd door de aardappelhandelaars, dan volgden de chauf feurs van de bus met 78 punten en N.V. Hommel met 66 punten. Men had elkander bijzonder weinig toegegeven, wat dus een mooie wedstrijd voor a.s. zomer belooft. Het is nl. de bedoeling dat dan wordt ge streden om de bijzonder mooie wisselbeker die evenals de vier andere prijzen door de bedrijven zelf beschikbaar waren gesteld. Natuurlijk kleefden er aan zo'n eerste wedstrijd nogal wat schoonheidsfoutjes. Voorzitter P. A. W. Mees gaf dat eerlijk toe, Zo werd het gebruikelijk dat de colle ga's van de ondervraagde snel „ja" of „neen" riepen Wanneer het eerste atwoord misschien fout was geweest en poogde men op die manier nog 4 punten in de wacht te slepen. De bedoeling was geweest dat zo'n antwoord alleen mocht volgen na een „ik weet het niet" van de eerste ondervraagde. Ook was het zeker mogelijk geweest veel meer publiek te trekken wanneer de gebeur tenis wat vroeger was aagekondigd. De wedstrijd zal ook aan levendigheid winnen wanneer na elk antwoord uitvoerig uit de doeken wordt gedaan waarom het goed of fout was. Dat lokt natuurlijk tijdrovende pro testen en discussies uit maar de quiz wordt dan stellig leerzamer en levendiger. Dat de wedstrijd langer duurt is geen bezwaar. Laat men wat vroeger beginnen en het „Vos meers kwartiertje" niet met 3 vermenigvul digen. Niettemin concludeerde dhr. Mees na afloop terecht dat de quiz een succes was geweest. Het was een eerste experiment en dan moet er natuurlijk veel geïmproviseerd worden voordat men is ingespeeld. Dhr. Mees dankte alle deelnemers, de vragenstel ler en de burgemeester voor zijn medewer king. De meest verdiende hulde komt ech ter het bestuur toe voor hun initiatief, de organisatie en het vele werk dat daaraan verbonden is geweest. HER-IJK MATEN EN GEWICHTEN Ook zij die geen persoonlijke oproep heb ben ontvangen, kunnen volgende maandag 8 april van 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur op het gemeentehuis (Raadszaal) terecht voor het laten herijken van hun maten en gewichten. Men zie de aangeplakte publicaties of vervoege zich voor inlichtingen op het Ge meentehuis. GESLAAGD Voor het politie-diploma A slaagde te Delft onze oud-dorpsgenoot dhr.. C. P. Pipping Pzn. BENOEMING WIJK-VERPLEEGSTER Maandag jl. startte de nieuwe wijkver- pleegser, mevr. Hendrikse-Verkerke uit Leer- sum. Zij volgt per 1 april mevr. de Wilde- Meeuwse op. INSTALLATIE BURGEMEESTER De definitieve datum van de installatie van de nieuwe burgemeester-secretaris van onze gemeente, de heer H. J. Smith is vast gesteld op zaterdag 20 april a.s. Des na middags om 2.00 uur wordt in het Dorps huis daartoe en buitengewone openbare raadsvergadering gehouden onder voorzit terschap van de wnd. burgemeester J. Moer land. ZES UUR GESLOTEN In afwachting van een beslissing op het desbetreffend verzoek door de gemeente, deelt de plaatselijke middenstandsvereniging mee, dat ook in de zomermaanden de win kels om 6.00 uur nm. gesloten zijn. Vrijdag koopavond tot 9 uur nm, adv.ing.med. HERDENKINGSDIENST CHR. SCHOOL De jubileumviering van de veertigjarige school met de Bijbel werd vorige week afgesloten met een herdenkingsdienst in de hervormde kerk met als voorganger ds W. L. Tukker te Katwijk aan Zee. Ds. Tukker had als tekst voor zijn jubileumrede ps 77 15a, waarbij de nadruk werd gelegd op de wonderen van God. Onder de toehoorders was het voltallige college van burgemeester en wethouders, voormalig personeel van deze school uit verschillende delen van het land en schoolbesturen van de zusterver enigingen uit de omgeving. In een daarna gehouden receptie in het hervormd verenigings gebouw werd het woord gevoerd door de inspecteur van het chr. nat. onderwijs in zeeland, de heer N. Verboom uit Middelburg. De heer M. van Dijke feliciteerde namxs de chr. 'kleuter school en de Ger. Gemeente, terwijl wnd. burgemeester de heer J. Moerland de tolk van het gemeentebestuur was. Felicitaties volgden bij monde van het hoofd der chr. school te Poortvliet, de heer R. C. Weijler vh onderwijzer te Sint Annland en van de heer J. B. Aarnoudse hoofd van de chr. school te Sint Maartensdijk, destijds even eens onderwijzer ter plaatse. Namens de hervormde kerk sprak ouderling Johs. Over- beeke terwijl door voorzitter C. J. Breas be slotwoord werd uitgesproken. ACCELERANDO haalt zaterdagmiddag oud papier enz. op. adv.ingez.med. VIJFDUIZEND GULDEN Een lange en koude winter. Eind decem ber 1962. De heer J. J. den Engelsman zat in zijn salonwagen, met een koud uitzicht op een witte poldervlakte. Zijn dragline lag stil het werk lag stil. En het duurde lang. Iets van het werk lag voor hem op tafel. Een prijsvraag van en uit de bouwwereld. Uitgeschreven door de werkgevers- en werk nemersorganisaties. „Een Miljoenste Wo ning" Je moest er een foto uitpikken en

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1