Plaatselijk Nieuws een honöenöjARiqe in sr.. philipslanö REGENKLEDING in DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD-VOSSEMEER STAVENISSE Tegen maartse buien: ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE op heden is voortgezet. Men deed een sub sidie-aanvrage bij de Koningin en kreeg een paar jaar na dat verzoek f 100.toegewe zen. In vlot tempo werden de moeilijkheden van de eerste wereldoorlog, de crisistijd, de inundatie en de ramp gememoreerd. De door de kassier vervaardigde statistiek was voor spreker een goed middel de groei der bank te verduidelijken, zonder dat daarin ook het feit kenbaar werd, dat via de bank in 1918 een mussengilde werd opgericht. Een ge weldige ontwikkeling liet de tweede periode zien, die van na 1945, waarvan spreker in zonderheid 4 punten belichtte: de geldzuive- ring 1945, de ramp 1953, de bestedingsbe perking en de kredietverlening. Op 18 ok tober 1947 werd het huidige perceel toen woonhuis van dokter van Es, aangkocht en in een bankgebouw veranderd, in 1955 weer uitgebreid met kluis, safeloketten, kantoor boekhoudbureau en vergaderzaal. Dhr. Boot memoreerde voorts het school- en jeugdspa- ren, de gemechaniseerde administratie en de groei ook van het boekhoudbureau. Hij ge waagde van het vooruitstrevend beleid van voorzitter Kooijman, wat er de laatste jaren zeer veel toe heeft bijgedragen het boeren leenbankwezen ter plaatse uit te breiden. DE JONKERSHOEVE Na dit officiële gedeelte waren woord en daad aan het gezelschap Tetman en Jarich de Vries uit Leeuwarden. Het Friese gezel schap, wier roem al eerder is gevestigd in deze contreien, stelde ook ditmaal niet te leur met het plattelandsstuk ,,De Jonkers- hoeve". Voor dinsdag en woensdag was hef ont spanningsgedeelte gewijzigd in de vertoning van de film ..Prijs voor de vrijheid". Tenslotte zal de jeugd zaterdag aan bod komen door vertoning van Sjors van de Rebellenclub en de ongetwijfeld gewilde traktatie. Naast deze grote persoonlijke belang stelling, waren de talrijke geschonken bloemstukken van plaatselijke vereni gingen, o.a. ook van de kleuterschool en van verschillende ingezetenen, cven- zovele bewijzen van meeleven met dit vijftig jarige bestaan, welks georgani seerde jubileumviering een compliment waard is. JOHANNES PASSION TE BERGEN OP ZOOM Vrijdag 29 maart a.s. hoopt de C.O.V. te Bergen op Zoom haar jaarlijkse uitvoering te geven van de Johannes Passion van Joh. Seb. Bach. Deze uitvoering staat onder aus piciën van de Stichting Joh. Passion. Deze stichting stelt zich ten doel door een zo laag mogelijke entreeprijs nl. f 1.20 p.p. iedereen de gelegenheid te geven deze unieke avond mee te laten beleven. Wij ho pen dan ook dat vele van onze lezers vrij dagavond in de Grote Kerk te B.o.Z. aan wezig zullen zijn. De fa. v. d. Klundert te Oud Vosemeer zal traditiegetrouw een extra bus laten rijden de dienstregeling kunt U in de advertentie in dit blad vinden. Solisten zijn dit jaar: Ank Reinders (so praan) Martha v. Kerkhoff (alt) Laurens v .d. Werf (Christuspartij) Bert van 't Hoff (evangelist) Reinier Schweppe (tenor) Leo Ketelaars (bas) Begeleiding Het Brabants Orkest en Tijn van Eijk clavecimbel Diri gent Wim ter Burg Koor C.O.V. te Bergen op Zoom. dr L. D. A. Looljsen, Tholen tel. 01660-542 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 HOOGWATER in de week van 24 tot en met 30 maart zondag 2.54 15,16 maandag 3.38 1,6.05 dinsdag 4.20 16.45 woensdag 5.— 17.28 donderdag 5.43 18.07 vrijdag 6.22 18.45 zaterdag 6.5 7 19.20 25 maart Nieuwe Maan te 13.10 uur ALGEMENE JAARVERGADERING C.H.U. KIESVERENIGING Op vrijdag 15 maart 1963 kwam de C.H. U. Kiesvereniging in haar algemene jaarver gadering bijeen. In zijn openingswoord hete de voorzitter allen hartelijk welkom in het bijzonder de nieuwe leden. In het jaarverslag wordt nog naar voren gebracht, dat het aan tal leden eigenlijk te gering is. De fin. posi tie wordt in dit verslag niet ongunstig ge noemd daar er een batig saldo is. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer J. van El- sacker herkozen, terwijl in de vakature J. Quist wordt gekozen de heer J. Geluk. De voorzitter spreek zijn dank nog uit aan het adres van de heer J. Quist voor het vele werk voor de C.H.U. gedaan. Bij de rond vraag komen nog enkele vragen naar voren waar door de voorzitter op wordt geant woord. Hierna volgt sluiting door de voor zitter. BEJAARDENAVOND Dinsdagavond werd in het verenigings gebouw een bejaardenavond gehouden, mevr. v. d. Velde heette allen hartelijk welkom, zij het op een voor de bejaarden wat laat uur. In het bizonder heette spreekster welkom de heren van Trigt en Van Veenendaal, res pectievelijk de hoofden van de MULO en de openbare lagere school in Tholen. Deze he ren hadden zich bereid verklaard voor de bejaarden een avond te verzorgen. Het doel van deze avond was enkele films te vertonen zoals die ook op de scholen aan de leerlingen worden vertoond. Allereerst een film over Zeeland, welke een mooi beeld gaf van de landbouw en visserij in onze pro vincie Dan twee prachtige kleurenfilms over Suriname het rijksdeel overzee. In de pauze werd een kopje kofie gepre senteerd. Na de pauze vertoonde de heer van Trigt enkele kleurendia's van Tholen terwijl met een film uit de oude doos (1898) de avond besloten werd. Mevr. v. d. Velde dankte namens het V.V.H. de heren van Trigt en Van Veenendaal hartelijk voor de avond die zij geheel belangeloos voor de bejaarden beschikbaar hadden gesteld. In aansluiting hierop volgde nog de me dedeling dat er donderdagmiddag 21 maart a.s. in het verenigingsgebouw in de Brug straat weer een bejaardenmiddag gehouden zal worden. Waar allen welkom zijn ook de genen die tot nog toe schroomden een van deze pretige middagen mee te maken. GESLAAGD Saskia Kooijmans slaagde voor het toe latingsexamen Gapino aan de dansacademie te Amsterdam OUDERAVOND ULOSCHOOL Vorige week donderdag werd in de zaal van „Hof van Holland" een ouderavond gehouden van de uloschool. De voorzitter van de oudercommissie, de heer W. J. van Doorn uit Poortvliet had hierbij de leiding en richtte zich bij zijn welkomstwoord in zonderheid tot wethouder H. Jansen, namens het gemeentebestuur aanwezig en de van de leraren aanwezige echtgenoten. Hij wees er op, hoe de huishoudelijke zaken reeds bespro ken waren op de contactavond en deelde mee, dat de schriftelijke examens dit jaar op 7 en 8 mei worden gehouden, de monde linge van 8 tot 13 juli. Vorig jaar zo bleek verder uit de mededelingen van de voorzit ters slaagden 20 van de 2y candidaten, een mooi resultaat dus. Hij hoopte dat men het dit jaar nog zou overtreffen. Voortaan worden de rapporten niet tegen de paasva- cantie uitgereikt maar eind maart De perio de tussen paasrapport en examens c.q. over gang is namelijk te kort. De heer van Doorn deed voorts een beroep op de ouders om het hoofd der school schriftelijke mededeling te doen. wanneer een leerling door ziekte of door andere omstandigheden verhinderd is de school te bezoeken. Besloten is voorts om de gebruikelijke schoolreis af te schaffen en in de plaats daarvan voor de 3e klas een vormingsweek te houden in het vormings centrum Hedenesse bij Cadzand, terwijl met de 4e klas een bezoek aan de Hoge Veluwe zal worden gebracht. Via wethouder Jansen dankte spreker het gemeentebestuur voor de verleende medewerking bij de tot standko- ming van de nieuwe school. De leerlingen gaven vervolgens gymde- monstraties en brachten enkele liederen op de accordeon ten gehore. Verder werd de film „Grijze Wolf" vertoond. Deze avond waren uitgenodigd, de ouders van de leerlingen uit Tholen, Oud Vossemeer Sint Annaland en Poortvliet, Vrijdagavond werd eenzelfde programma gebracht voor de ouders uit Scherpenisse, Sint Annaland en Stavenisse. CONTACTAVOND CHR. SCHOOL DOELWEG Vrijdag 15 maart werd in de chr. school aan de Doelweg een contactavond gehouden waarbij gelegenheid was het werk der leer lingen van de lagere school en v.g.l.o. te be zichtigen. Zo goed als geen der ouders liet deze gelegenheid ongebruikt voorbijgaan. Menigeen had daarbij een onderhoud met het personeel, dat in de lokalen aanwezig was Het gebruikelijk onderdeel van een ouder avond was ditmaal dus tot een afzonderlijke bijeenkomst opgevoerd en het blijkt dat de ouders hier echt wel voor voelen. Het andere deel, de meer officiële kant van de ouder avond volgt op vrijdag 22 maart waarbij men opnieuw grote opkomst verwacht. Inzonderheid het door de v.g.l.o.ers ge leverde werk kreeg intense belangstelling. De moeders prezen het vele mooie naaiwerk dat was tentoongesteld en waaraan door de leerlingen met uiterste zórg was gewerkt Vaders hadden meer belangstelling voor de schriften en de resultaten van handenarbeid zoals de vervaardigde dienbladen van multiplex en pitriet, mandjes en ander vlecht werk, schemerlampjes van figuurzaagwerk, fotostandaards, doosjes, opbergmappen e.d. plus de tekeningen, die in bonte verscheiden heid het bovenste gedeelte van het lokaal versierden. Van verschillende kanten werd de opmer king gehoord: „Ik wist niet dat er op de v.g. l.o.-school zóveel werd gedaan. En dat is toch inderdaad het geval, wat uit de volgen de opsomming mag blijken: bijbelse geschie denis, kerkgeschiedenis, rekenen, taal lezen a.v.o. ziekteleer, kinderverzorging, e.h.b.o. sierschrift typen boekhouden handelsrekenen algemene geschiedenis tekenen muziek gym nastiek, voortgezet verkeersonderwijs, han denarbeid, naaien knippen patroontekenen, stofversieren, borduren,breien verstellen en na de paasvakantie zal er op verzoek van vele ouders een begin worden gemaakt met het geven van eenvoudige kooklessen. EEN EIGEN SHOW Op vrijdag 29 maart zullen enkele jonge lui onder leiding van de heer Piessens een show ten tonele brengen. Men noemt zich N.P.O.W.-cabaret en de opbrengst van de avond is bestemd voor het toestelfonds van de gymnastiekvereniging Olympia. N.C.V.B. JAARFEEST Onder leiding van mevrouw H. W. van der Hoeven-Kappers vierde de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Tholen haar jaarfeest. Na het zingen van ps. 146 3 en 8 gebed en Schriftlezing werd een meditatie gehouden. Op aantrekkelijke manier in gespreks vorm werden de jaarverslagen gebracht. Bij de bestuursverkiezing werden de dames Blaas-van Luijk en de Laater-Evertsen ge kozen als plaatsvervangsters voor mevr. S. Geluk-van Splunter en Riedijk-Geluk Na de met koffie, thee en cake gevulde pauze werd op verdienstelijke wijze het stuk van Marian- na Colijn opgevoerd door 6 dames onder de titel „Het antwoord". Vier nieuwe leden gaven zich op. De vice-presidente, mevr. Van Stee-Deurloo ging voor in dankgebed. GEVONDEN De houder van de hond, aan wie ter ge legenheid der inenting tegen hondsdolheid de penning nr 42296 is verleend kan zich ter gemeentesekretarie melden voor her nieuwde uitreiking, omdat de penning als gevonden voorwerp is aangegeven. RONDE VAN OUD VOSSEMEER De datum van de 3e lustrum Ronde van Oud Vossemeer is vastgesteld op zaterdag 27 juli a.s. COLLECTE - OPBRENGST De door de dames van het V.V.H. in samenwerking met de Bejaarden georgani seerde collecte voor de aanschaffing van in ventaris van de in aanbouw zijnde bejaarden sociëteit heeft f735,— opgebracht. OUDERAVOND ALG. CHR. KLEUTERSCHOOL Onder goede belangstelling werd donder dag in de zaal van dhr. J. C. Ampt de ou deravond van de Alg. Chr. Kleuterschool gehouden. Als voorzitter presenteerde zich voor de eer ste maal dhr. M. A. Geuze, die tijdens een onlangs gehouden ledenvergadering werd gekozen als bestuurslid in de plaats van de aftredende Jac. van Dienst Gzn. In zijn welkomstwoord sprak dhr. Geuze de hoop uit dat de bestaande plannen tot uitbreiding van het schoolgebouw zullen slagen .Zoals bekend is het aantal leidsters en lokalen gebonden aan het leerlingencijfer. De huidige éénklassige school is gebaseerd op 40 leerlingen. Ook vorige jaren waren er altijd meer aanvragen tot plaatsing. De kinderen werden dan noodgedwongen op een wachtlijst geplaatst. Nu de wachtlijst in september niet minder dan 18 namen zal bevatten, is er goede hoop dat uitbreiding mogelijk is. Het bestuur heeft natuurlijk ook de verwachte aanmeldingen op wat langere termijn bekeken. Een tweede punt dat ter sprake kwam, betreft de verwarming van het schoolge bouw. Deze is in de afgelopen winter on voldoende gebleken. Het bestuur zal trach ten daarin verbetering te brengen.. Het woord, of liever de daad was daarna aan de leidster, mej. C. C. Rijstenbil en haar leerlingen, 't Programma van korte stukjes kleuterspelletjes e.d. viel weer bijzonder in de smaak. Dit gold wel vooral van het stukje „Bij de kapper". Eén verloting vond weer veel aftrek. Men kocht één of meer enveloppen en van de in houd hing het af of men in de prijzen viel. De verloting rooft op deze wijze niet zo veel tijd als op de ouderwetse manier. De avond werd met een filmprogramma besloten. JAARVERGADERING N.H. VROUWENVERENIGING De jaarvergadering van de N.H.Vrou- wenvereniging „Liefde vindt werk" donder dag avond in het verenigingsgebouw gehou den, trok iets minder belangstelling dan vo rige jaren, wat waarschijnlijk is veroorzaakt door het samenvallen met de ouderavond van de kleuterschool De bijeenkomst werd o.a. bijgewoond door vele leden van de kerkeraad en vertegen woordigingen der zusterverenigingen van St. Annaland, St. Maartensdijk en Scherpe nisse Ds. Leenmans merkte op dat de krans voor haar vele werk zeker een krans verdient. Wil de kerk echt levend zijn dan zijn meerdere van die werkgemeenschappen op allerlei gebied nodig. Hoe de toestand wordt wan neer ze ontbreken, maakte spreker duidelijk door voorlezing van een stuk, geschreven door een Engels predikant en getiteld „He den overleed de gemeente". Volgens het jaarverslag van de sekreta- resse mevr. Rijstenbil-Vos heeft de verko ping van kleding, handwerken annex bazar op 28 en 29 septemebr jl. netto f 2079. opgebracht. Het batig saldo werd afgedragen aan kerk en diaconie. Vorig jaar hield de Vrouwenvereniging geen jaarvergadering i. v.m. het overlijden van het lid mevr. Gunst- van Poortvliet. Na het financieel gunstig jaarverslag van de penningmeesteresse mevr. van Driel- Moerland leverde mevr. v. Poortvliet-Don- ken een keurig verzorgde inleiding over de profeet Jona. Het programma omvatte verder nog di verse bijdragen van o.a. de dames mevr. Be- velander-Verschuur; mevr. Minheere-Berk- heij: mevr: Isha-Mosselman; mevr. v. Driel- Moerland; mevr: Rijstenbil-Vos en mej. J. Pollie. Het was speciaal tot laatstgenoemde dat de leidster van deze avond mevr. Niemantsver- driet-Vos zich wendde in hartelijke bewoor dingen. Mej. Pollie ging nl op 78 jarige leef tijd de vereniging verlaten. Ds. Leenmans sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor het examen le rares naaien mej. Cocky van Driel, alhier re. afgestemd op de aard der bijeenkomst. Onderbroken werd voor een door de leer lingen gewaardeerde traktatie, waarna dia's werden vertoond van Walcheren, het eiland Tholen en inzonderheid van Sint Annaland Dank zij de medewerking van een zoon van mej. van den Burg en de heer J. L. Duijzcr konden vele mooie projecties worden gebracht. In een slotwoord dankte dhr. Kalle alle medewerkers, terwij de voorzitter de heer G. J. Breas met dankzegging eindigde. De leerlingen werden ook bij de uitgang nog verrast met een traktatie, zodat het bij el kaar toch wel een fijne schoolmiddag is geweest. KIJKAVOND Het is alweer een tijdje geleden, maar zoals gewoonlijk werd ook nu weer gelegenheid geboden aan ouders en verdere belangstel lenden het werk der leerlingen van de chr. school te bezichtigen. Door ziekte was mej. Hendrikse verhinderd, tot spijt van de ou ders en door haar zelf betreurd. De hoofd leidster der kleuterschool mej. de Rooij gaf in die klas voornamelijk dan bij de band- werken, de gewenste toelichting. Er was ook nu weer goede belangstelling voor deze kijkavond. JAARVERGADERING J.V. EN M.V. Om het aantal bijeenkomsten enigermate te drukken combineerden de hervormde Meis jes en Jongelingsvereniging hun jaarvergade ring. Deze gezamelijke verzorging lever de bovendien een bizonder aantrekkelijk pro gramma waarvan de talrijke aanwezigen volop genoten. Bij verhindering van ds Zwa nenburg was ds P. Alblas van Scherpenisse bereid gevonden de leiding op zich te ne men. Na de opening door deze predikant leverde Adri Hage de bijbelinleiding over Jona 3, waarover nog enkele vragen werden gesteld. ,'J Van en door de beidé verenigingen wer den de jaaroverzichten gebracht. M.V. en J.V.-leden hadden een koortje gevormd, dat uitstekend harmonieerde en verschillende ma len enkele liederen ten gehore brachten. Verder was er een filmstrip „Dóór het be loofde land" een spannend en ontroerend verhaal door een M.V.er, een komisch ver haal door een J.V.er en het bekende spel „opsporing verzocht" waarbij ook de zaal in aktie kwam. De aanweizgen vonden het een mooie avond met gulel traktatie.: STEMMEN BIJ VOLMACHT Bij de verkiezing van dd leden van de Tweede Kamer der StatenGeneraal kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, indien hij meedeelt, J vermot delijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stem ming deel te nemen. De kiezer, die bij vplmacht wenst te stem men moet daartoe uiterlijk .1 mei a.s. een verzoekschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Formulieren daarvoor zijn kos teloos ter secretarie verkrijgbaar. RAADSVERGADERING Voor hedenavond donderdag 21 maart werd een openbare raadsvergadering uitge schreven Voorgesteld zal worden het bedrag per leerling voor het lager onderwijs te bren gen op f 40.96 voor 1963. Het architectenbureau Wesselo en Van Voorst maakte een schfetsindeling voor een recreatieterrein. Het is. een perceel aan de Stoofdijk op het land van c(e beer J. C. Droogedijk. Wanneer de raad hiermee zal instemmen moet het uitbreidingsplan worden gewijzigd. B en w vinden het een verant woord plan. Ntet te grooi van opzet en gun stig gelegen net buiten de bebouwde kom. De veilingvereniging Stavenisse en Om streken wil een nieuw veilinggebouw plaat sen op een perceel aan de Stavenisseweg. De bouw zou echter in str'jd zijn met het uitbreidingsplan. De wijziging zal geruime tijd duren. Daarom wordt reeds een prin cipe besluit van de raad gevraagd, zodat ook voor dit onderdeel een wijziging van het uitbreidingsplan kan worden voorbereid. B en w menen dat aan de veilingvereniging alle medewerking moet worden verleend, welke mogelijk is. OUDERAVOND O.L.SCHOOL Donderdag 14 maart jli des namiddags om 8 uur werd in 't Dorpshuis te Stavenisse de ouderavond van de openbare lagere school gehouden. De voorzitter de heer W. P. Neele opende de vergadering en heette POPLIN TERLENKA - GABARDINE - NYLON U slaagt zeker bij BERGEN OP ZOOM HERDENKING 40 JARIG BESTAAN DER CHR. SCHOOL MET LEERLINGEN Nadat de ouders en leden reeds tijdens andere bijeenkomsten kennisnamen van het 40 jarig bestaan der school, waren vrijdag middag 15 maart de leerlingen aan de beurt. Allen waren daartoe bijeengebracht in het herv. verenigingsgebouw, waar de bijeen komst werd geeid door het hoofd der school dhr. Chr. Kalle. Na de gebruikelijke opening richtte hij zich met een bizonder welkomst woord tot de bestuursleden, erevoorzitter en administrateur. Staande werden de over leden bestuursleden J. van Hodt, J. Th. Kurvink en C. K. Slager herdacht. De heer Kalle belichtte in algemene bewoordingen voor zijn wel zeer gedifferentieerd gehoor de schoolstrijd te belichten en de stichting der chr. school ter plaatse. Vervolgens bracht onderwijzer van Belzen met de zesde klas enkele liederen en leerstukjes ten geho alle aanwezigen hartelijk welkom inzonder heid de burgemeester, wethouders en leden van de gemeenteraad, de heer H .Eckhart en mej. K. Suurland. Het verhegde hem dat zovele ouders gekomen zijn om deze avond mee te maken. Het is nu twee jaar geleden dat er een ouderavond werd gehouden. Dit vond zijn oorzaak in de ziekte van het hoofd der school, de heer P. Rentjes. Spreker dankte het personeel voor alles wat zij in het afgeopen jaar in het belang van het onderwijs hebben gedaan. Van het gebrui kelijke programma is dit keer afgeweken. Kwam er vorige jaren altijd een spreker nu is er zang declamatie en het opvoeren van een toneelstuk op het programma ge plaatst. Hij hoopte dat dit bij de ouders in burgemeester A, Sluijmers op de noodzaak van ouderavonden omdat zulke bijeenkoms ten kunnen leiden tot een binding tusen ou ders en onderwijzendpersoneel. Het is van zelfsprekend, dat er goed contact moet zijn tussen ouders en onderwijzers om met el kaar de belangen van de kinderen te bespre ken en de weg te banen, die voor de kinde ren wordt gewenst. Er rust daarom een grote verantwoorde Onder geheel andere omstandigheden dan waarin we nu leven, werd op 23 maart 1863 te St. Philipsland een meisje geboren. Bij de burger lijke stand werd ze ingeschreven als Maria Isabella Mol, op de huwbare leeftijd werd dat meisje de echtgenote van wijlen de heer A. Beurkens, met wie ze niet minder dan 62Vi jaar lief en leed mocht delen. Toen werd het weduwe Beurkens. Weduwe Beurkens leeft nog. Ze hoopt dus vrijdag a.s. 23 maart 1963 - haar honderdste verjaardag te vieren. Natuurlijk kent ieder haar in St. Philipsland, want tot oktober jl. maakte ze vaak een wandelingetje. Toen is ze wat aan de sukkel geraakt. Ja, nogal flink ziek geweest, maar toch weer opgeknapt. De strenge winter heeft haar verder toch ook binnenshuis gehouden. Misschien kan ze straks, als de zon nog wat hoger staat, weer haar wandelingetje maken. Mevrouw Beurkens is ondanks de drie mee gemaakte oorlogen, de evacuatie en ramp (tijdelijk in Roosendaal) helder van geest gebleven, kan nog goed lezen en is zelfs nog niet doof. Maar wèl is ze nu bijna honderd jaar. En dat telt toch mee. Gewoond en gewerkt bij landbouwer Geelhoed in de Krammerpolder, woont ze nu al jaren op Oostdijk 60 bij haar jongste, 55 jarige dochter Jacoba en haar tweede zoon, de 75 jarige Gerard Beurkens. In totaal 9 kinderen, allen nog in leven, drie jongens en 6 meisjes, nu drie mannen en 6 vrouwen geworden. De oudste zoon is 77 jaar. Verder 22 kleinkinderen, wat op de 9 kinderen niet zo heel veel is, maar ook nog 45 achter- en nog 3 achter-achter kleinkinderen. Ja, dat is nu eenmaal het gebruikelijke hiërarchiek bij het beleven van een eeuwfeest. Als het goed gaat komen vrijdag de kinderen allemaal en de klein kinderen, zelfs de achterkleinkinderen. Zal de jarige maar in haar woning blijven op de Oostdijk of de gelegenheid tot feliciteren in het verenigingsgebouw geven, om zich naar verkiezing rustig in eigen woning te kunnen terugtrekken. De dokter zal er er wel iets van zeggen, denkt mevrouw Beurkens, je moet uitkijken als je nog maar kort ge leden ziek bent geweest, zéker op die leeftijd. Het was me het wintertje wel maar 1890, kijk daarover kunnen we niet oordelen, maar mevrouw Beurkens wel. Overigens hebben we aan die winter 1963 genoeg en dat vond de jarige toch ook, die we namens vele inwoners en namens de gehele streek met haar honderdste verjaardag van harte feliciteren. lijkheid op de opvoeders van onze kinderen om deze klaar te maken voor het maatschap pelijk leven, opdat zij straks wat kunnen presteren, in welke vorm of hoedanigheid ook en onze taak kunnen overnemen. De arbeid die verricht wordt aan deze jonge generatie zal beslissend zijn voor het Nederland van straks. Van harte hoop ik dat de kennis die onze kinderen op school en thuis vergaren niet zal leiden tot macht maar tot begrip en me de-dogen en tot verantwoordelijkheid jegens de maatschappij, die zij moeten bouwen. Tenslotte danke de burgemeester, namens het gemeentebestuur het onderwijzend per soneel voor hetgeen zij in het afgelopen jaar voor de kinderen gedaan hebben, ter wijl hij daarin ook de oudercommissie be trok voor werkzaamheden om deze avond te organiseren. Onder leiding van de heer Bosloper zon gen de kinderen uit de 2e 3e en4e klas een drietal liederen. Enkele gedichten werden nu voorgedragen door Nellie Potappel, Rien de Rijke, Rietje den Braber en Helena van der Slikke. De geidchten werden voorgedra gen door kinderen uit de 6e klas. Ook het toneelstukje getiteld: „Een ver rassend slot" oogstte veel bijval van de aanwezigen. Het werd door kinderen uit dezelfde klas opgevoerd en de rollen werden door de kinderen met overgave gespeeld. Daarna werd gepauzeerd en kregen de aan wezigen e enkop koffie met gebak aangebo- den.Onderwijl werd door diverse personen een aanval op de portemonnaie gedaan, door het te koop aanbieden van loten. Het verslag over het schooljaar 1962, dat door het hoofd der school, de heer P. Rentjes werd uitgebracht werd met voldoening aan vaard. Daarna deelde de voorzitter mede, dat 3 leden der oudercommissie aftredend zijn, nl. de heren W. P. Neele, N. Wesdorp en J. Wielaard, Genoemde heren zijn niet meer herkiesbaar, omdat zij geen kinderen meer op de school hebben. Overgaande tot stem ming werden met grote meerderheid tot lid van de oudercommissie gekozen mevr. C. C. Stoutjesdijk-Engelvaart en de heren M. K. de Wilde en M. Moerland Cz. De voorzitter deelde mede dat de op brengst van de verkochte loten f 113.25 bedroeg. Van de rondvraag wordt door niemand gebruik gemaakt, zodat er nog tijd was voor hersengymnastiek. De uitslag was 16J4 15Yi in het voordeel van de heren. Van 6.45 tot 7.45 uur was er gelegenheid om in de o.l.school het werk van de leer lingen te bezichtigen en met de betrokken leerkrachten de vorderingen te bespreken. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. UITVOERING GYMNASTIEKVERENIGING „W.W.V." De plaatselijke gymnastiekvereniging ,Wij willen vooruit" hied onder grote belang stelling vrijdagavond de eerste winteruit- voering. De heer A. L. Hage sprak het openingswoord en wees er daarbij op, hoe thans voor het eerst een uitvoering wordt gegeven hoewel de vereniging al enkele ja ren werkzaam is. Het ontbreken van een vaste leider belette een openbaar optreden. Dit jaar is dat anders geworden door de medewerking van de heer J. C.Moerland uit Sint Annaland. Hij was het gemeentebe stuur (wethoder A. P. Geluk was aanwezig) erkentelijk voor de steun, die aan deze ver eniging wordt verleend. Het feit dat nu we kelijks onder leiding wordt gerepeteerd doet de animo toenemen en komt de prestaties vanzelfsprekend ten goede. Het openings woord werd met een gezamenlijk zingen van het Bondslied onderstreept. Vlot werd het programma afgewerkt, waarbij alle cate- goriën aan de beurt kwamen. Bizonder aan trekkelijk was de oefening van de meisjes op de evenwichtsbalk, maar ook de deel neemsters en deelnemers aan de andere pro grammapunten kregen telkens een flink ap plaus voor hun prestaties. Het feit in aan merking nemende dat bijvoorbeeld de heren nog maar enkele weken met het „kastsprin- gen" doende waren mag al van gedurfde oefeningen worden gesproken. Ook hier was er belangstelling van de zusterverenigin gen, evenals van de voorzitter der turnbond Zeeland-Brabant de heer Ossewaarde. Men had met dit eerste optreden een goed W. W.V.-debuut. GEVONDEN VOORWERPEN 1, witte muts, 1 jas, 1 sleutel, 1 blauw kin derwantje terwijl in de maanden januari en februari bij de ijsbaan is achtergelaten 1 paar bruin Ieren handschoenen, 1 paar bruine dames schoenen, 1 paar grijze heren sokken, 1 paar dames handschoenen, 1 pad- vindersriem, 1 paar kinderhandschoenen en 1 kindermuts. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Na een bereikte mijlpaal van de coop. Boerenleenbank „Scherpenisse" werd ook in deze kolommen de snelle groei van deze bank in het laatste jaar onder de aandacht gebracht. Voor de leden werd dit nog eens onderstreept tijdens de vrijdagmiddag jl. gehouden algemene ledenvergadering in ho tel De Gouden Leeuw". Voorzitter L. A. M. Elenbaas begroette namens besuur en raad van toezicht de aanwezigen, inzonder heid de heer A. C. Simonse, kredietadviseur voor Zeeland, welke later over de krediet en-of voorschotmogelijkheden bij de boeren leenbanken sprak. De ere-voorzitter J. H. Hage was door ziekte verhinderd en werd door de vergade ring bij monde van haar voorzitter spoedig herstel toegewenst. Ook de heren A. C. Noom en Van Houdt als respectievelijk oud-bestuurslid en oud voorzitter van de Raad van Toezicht kre gen een apart welkomstwoord.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 4