Piet van Tilburg OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND Een bloedzuiverende kuur met Kruscfeen Salts STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. PHILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER Stemmen van lezers PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS VEILINGEN sporttruien sportvesten maison YVONNE CARNAVALS-TIJD iI BOEREKIELE-TIJD II CHRIST HOPMANS PICKLERS Contract-telers 3 kalfvaarzen wiedmachine Moerland's Bloemenhandel een werkster net meisje DE EENDRACHTBODE BEKENDMAKING Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat de aangiftebiljettenvoor de hondenbelasting heden zijn verzonden. Deze biljetten moeten binnen 20 dagen na datum van verzending volledig ingevuld en onder tekend ter gemeentesecretarie worden terug bezorgd. Houders van honden, die geen aangifte biljet hebben ontvangen, zijn verplicht vóór 20 februari a.s. aangifte te doen, door invul ling en ondertekening van een ter gemeente secretarie kosteloos verkrijgbaar aangifte formulier. Zij die in de loop van 1963 houder van een hond worden, mceten hiervan binnen 14 dagen ter secretarie aangifte doen. Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat voor honden,die niet tijdig op de bovenom schreven wijze zijn aangegeven, een drie voudige aanslag zal worden opgelegd. Aan deze maatregel zals tipt de hand worden gehouden Tholen, 6 februari 1963 Burgemeester en wethouders voornoemd. RIJKSPOSTSPAARBANK In de maand januari 1963 werd te Tholen met ressort (eiland) bij de Rijkspostspaar bank ingelegd 117.110,15 en terugbetaald 58.102,38. BEJAARDENMIDDAG De bejaarden die jl. dinsdag koou en glad heid trotseerden om naar „Ten Anker" te gaan, zullen er zeker geen spijt van hebben gehad, want de bejaardenmiddag, die daar 's middags gehouden werd mag wel bizon der geslaagd genoemd worden. De leerlin gen van de Landbouwhuishoudschool zouden deze keer het programma verzorgen en zo was er dan ook allereerst een woord van hartelijk welkom voor de directrice, twee leerkrachten en alle leerlingen der schoool. Na de thee kreeg „de Landbouw Huishoud school" meteen het woord. Alle aanwezigen hadden intussen al een keurig verzorgd pro gramma ontvangen. Alle klassen werkten mee en zo wissel den zang, muziek, voordrachten en volksdan sen elkaar af en werd dit bonte programma tot grote voldoening van alle aanwezigen bizonder vlot afgewerkt. In de koffiepauze was het de heer Joh. Havekort, die namens de bejaarden in een door hem gemaakt gedicht, directrice En gelvaart nog feliciteerde met haar verjaar dag, die zij enige dagen tevoren gevierd had! Aan het slot van de middag bedankte me vrouw van der Hoeven allen die hadden meegewerkt tot het slagen van deze middag heel hartelijk: en wij geloven dat niet alleen de bejaarden genoten hebben, maar dat de leerlingen van de huishoudschool vast geen spijt gehad hebben van deze genoeglijke middag op „Ten Anker" als onderbreking op het dagelijkse lesrooster! Het verdient zeker de aandacht dat dit al de 3e maal is geweest dat de jeugd heeft meegewerkt om de Thoolse bejaarden een ontspanningsmid dag te bezorgen! Waarschijnlijk zal op -dinsdag 12 maart 's avonds in het Verenigingsgebouw een filmavond worden gehouden, waarover nog nader bericht. HAND BEKNELD Bij het laden van kolen aan de haven te Rotterdam geraakte de 29-jarige chauffeur B. I. de H. alhier vorige week donderdag met Zijir Tiarit! "bekneld in -éen schuif van- hét laadmechanisme van een kraan. De hand en vooral de wijsvinger werd ernstig beschadigd. In het ziekenhuis te Ber gen op Zoom waar het slachtoffer werd behandeld, heeft men echter goede hoop dat de vingers behouden kunnen blijven. INENTING TEGEN HONDSDOLHEID Vrijdagavond 8 februari a.s. bestaat in het Groene Kruis gebouw om half acht op nieuw gelegenheid tot het doen inenten van huisdieren tegen hondsdolheid. Ditmaal zijn de katten aan de beurt. Het verdient aanbeveling katten in een gesloten boodschappentas of dergelijke te vervoeren. Ook de houders van nog niet ingeente honden kunnen met hun dieren naar het Wijkgebouw komen, doch dan liefst een kawrtier vroeger, dus om kwart over zeven. De kosten moeten contant worden vol daan, t.w. f2.per hond en f 1.per kat. Ook degenen die hun hond of kat niet op het gemeentehuis voor de inenting heb ben opgegeven en dus geen persooonlijke op roeping ontvingen, kunnen a.s. vrijdagavond in het wijkgebouw terecht. SLACHTOFFER VAN GLADHEID Een van de velen die het slachtoffer wer den van de gladheid, is de alom bekende gemeentebode, die vrijdag jl. op de stoep van zijn woning ten val kwam en 3 ribben brak. Dhr. Niemantsverdriet is lopend patiënt. Omroepen zal er de eerste tijd niet meer bij zijn en de bevolknig wordt verzocht de ge meentebode niet aan het lachen te maken', omdat zulks volgens het slachtoffer bijzon der pijulijk wordt gevoeld. VERGADERING KLEUTERSCHOOL Met inbegrip van het bestuur bestond de ledenvergadering van de chr. kleuterschool maandagavond in het hervormd verenigings gebouw uit 15 stemgerechtigde leden. Ook de hoofdleidster mej. de Rooij was aanwe zig. De tweede voorzitter de heer M. van Dijke uitte na dé gebruikelijke opening zijn spijt over deze geringe opkomst. Mogelijk is het een blijk van vertrouwen in het be stuur, anderszijds kan het ook onverschil ligheid zijn. Het belangrijkste agendapunt noemde de heer Van Dijke de vervulling van de bestuursvakature na het vertrek van burgemeester J. van den Bos. Hij gewaagde van de teleurstelling welke het vertrek van laatstgenoemde, ook voor de kleuterschool inhield. Verder zijn er ook personeelsmoei- lijkheden gekomen,nu mej. de Smit in Halste ren een benoeming als hoofdleidster aan vaardde. Van haar kant alleszins begrijpe lijk. maar voor de school jammer. Meerdere oproepen leverden tot dusver geen resul taat op. Er is in dit opzicht wel een licht puntje, nu mej. Scherpenisse, voorheen reeds op een school werkzaam, nog bereid is te helpen. Uitvoerig was ook ditmaal het jaarverslag van secretaris dhr. Kalle. Toch deden zich het afglcpen jaar geen bizonderheden voor, met uitzondering dan van het vertrek dei- voorzitter. Er is vanaf gezien een derde schoollokaal te bouwen, omdat duidelijk blijkt, dat men nu en in de nabije toekomst niet het vereiste leerlingental (890 in 10 tellingen) zal halen. Waardering werd geuit voor het werk van administrateur Leune, de schoonhoudster mevr. de Jonge en de onderhouder van de tuin. Penningmeester W. Fase Wzn toverde (op papier) de aanwezigen grote bedragen voor ogen, die tegenwoordig zelfs met een tweeklassige kleuterschool zijn gemoeid. Bij ontvangsten van f36.471.58 was er een voordelig saldo van f9142.41. Het uitein delijk batig slot beliep echter f2150.92 en de financiële positie der vereniging kan op rond f 3000.worden gesteld. De begroting 1963 gaf aan ontvangst en uitgaaf een be drag van f 17.618,28. Na één stemming was reeds in de bestuursvakature voorzien door benoeming van de heer J. S. van Vos sen Wzn. Nieuw controlelid werd de heer F. J. Burgers Czn. De voorzitter gaf hierna nog enige toe lichting op de tijdelijke voorziening door de welwillendheid van mej. Scherpenisse die op bijna 70 jarige leeftijd nog hulp wil bieden als kleuterleidster zolang de vaka- ture duurt. Ondertussen zal men doorgaan met oproe pen, waarbij een gunstige factor is, dat een goed pension beschikbaar kwam. Verder waren er vragen gedaan met betrekking tot het schoolgeld. De voorzitter wees er op, dat het schoolgeld in mindering wordt gebracht op de rijksuitkering. Dat schoolgeld baat dus in feite de vereniging niet, maar het is een wettelijke regeling, waaraan het bestuur ook niets kan veranderen. Verder werd nog een nadere toelichting gegeven op het niet bouwen van een 3e lokaal, waar toe aanvankelijk was besloten. De leerlingen schaal lag met sept jl. zelfs maar op 69, nu zijn er weer 80 plus een wachtlijst van en kele leerlingen. Maar gezien ook de geboor tecijfers zit er geen enkel perspectief in ver groting van de school. Besloten werd om in de tweede helft van april weer een kijk en ouderavond te organiseren. De vereniging telt 117 leden en 7 begunstigers. GEVONDEN Een paar ongevoerde dameshandschoenen, een paar witte wollen sokken, een beige plas tic portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de rijkspolitie alhier. DOCTORAAL GENEESKUNDE Aan,,re rijksuniversiteit te Leiden slaagde "vóör het doctoraal examen geneeskunde tweede gedeelte de heer A. van Luijk AAzn alhier. bleek in talloze gevallen een afdoende reme die tegen zelfs hardnekkige rheumatische pijnen. Dat doen dan de zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld. Die bren- ge de bloedzuiverende organen weer op gang. Het bloed gaat sneller vloeien en onzuiverheden daarin kunnen zich niet meer vastzetten, doch worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Waarom zoudt U de proef niet nemen Een flacon Kruschen is gauw gekocht en U moogt U daarbij reeds ver heugen in de weldaad, die U daarvan onder vindt. Vraag Uw apotheker of drogist Kruschen Salts. GLADIOLEN HERKENNINGSWEDSTRIJD Van Beveren honder procent winnaar. De eerste van de drie in verschillende ge meenten te houden gladiolen herkennings wedstrijd werd op 2 februari in deze ge meente georganiseerd door de Kon. Alg. ver. voor Bloembollencultuur afdStavenisse en omstreken. Dit gebeurde in café Moer land te Stavenisse waar een zestig verschil lende soorten gladiolen waren uitgestald. Een 15 tal deelnemers zorgden voor een spannende wedstrijd al kwam de winnaar dan nogal wat uit te lopen. Verschillende deelnemers hadden 2 uur nodig om het sor timent te herkennen. Men liep wel een 60 keer rond de opstelling, zodat men wel een kilometer heeft afgelegd. Het ging echter niet, zoals bij de schaatssport om de snel heid, maar om de 60 soorten uit te rafelen. Dhr. P. van Beveren wist beslag te leg gen op de eerste prijs. Deze leverde de pres tatie alle 60 soorten te herkennen. De tweede prijs werd gewonnen door dhr. P. Potappel Nzn, Bos 43 van de 60 soorten 52 herkend. Dc derde prijs had dhr. Jac. Moerland Adr.zn. Wilhelminastraat 29 van de 60| soorten 42 herkend. De hierna volgende deelnemers herkenden ook vele soorten maar kwamen niet voor prijs in aanmerking, t.w. Dhr. J. van Beveren Wilhelminastr 8 38 Dhr. Jac. Hage Bos 10 37 Dhr. H. K. Neele Molendijk 1 34 Dhr. J. A. den Braber Pr. Irenestr. 15 34 Dhr. Abr. Smits Czn Pr. Beatrixstr. 12 26 Dhr. M. Neele Lzn Molendijk 1 25 Dhr. C. Priem Jaczn Poststraat 31 24 Dhr. Abr. Goedegebuure Pr. Bernhardstr. 3 22 Dhr. J. Wesdorp Azn Molendijk 6 20 Dhr.M Moerland Adr.zn Wilhelminastr. 29 21 Het materiaal werd beschikbaar gesteld door de bloembollenveilingen de H.B.C. en de Hcbahc te Lisse. Verder werd de medewerking verleend door de keurmeester Dhr. W. Éerland en door dhr. Spruit van de R.T.V.D. Op twee volgende zaterdagen nl. 9 en 16 februari zal een dergelijke wedstrijd wor den gehouden te Sint Annaland in het vei lingsgebouw en te Tholen in de zaal-van dhr. van Boven. De drie prijswinnaars zal een medaille worden aangeboden. Zodra alle drie de wedstrijden gehouden zijn, zullen negen prijswinnaars de gele genheid worden geboden te kampen voor het kampioenschap Tholen. De kampioen zal een wisselbeker worden aangeboden. SPAAROVERZICHT BOERENLEENBANK Bij de plaatselijke Boerenleenbank bedroeg het saldo 31 december 1962: f 4.017.796,26 Per 31 december 1962 bijgeschreven rente f 121.848,52 Gestort in de maand januari 1963 f 178.602,21 Terugbetaald in de maand jan. 1963 f 62.549,60 Meer gespaard f 116.052,61 Saldo per 31 januari 1963 f 4.255.697,39 JAARVERGADERING SCHIETVERENIGING Donderdag 31 januari hield de schietver eniging „Prinses Beatrix" haar jaarverga dering in het café vande heer A. Hen- drikse te Stavenisse. De voorzitter, de heer P. C. J. Steendijk opende de vergadering en heette allen aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid de donateurs der vereniging. Hierna bracht de secretaris de heer Abr. Smits Vzn verslaguit over het wel en wee der vereniging over het afgelopen jaar. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van de schietvereniging te Scherpenisse met verzoek om over het gehele eiland ge zamenlijke wedstrijden te houden. Besloten wordt hieraan medewerking te verlenen. De penningmeester, de heer A. Vroeop, krijgt nu gelegenheid rekening en verantwoording te doen over het afgelopen jaar. Aan in komsten is een bedrag van f 691,47 ont vangen, terwijl de uitgaven f 511,87 belie pen, zodat er op 31 december een batig sal do was van f 179,60. Het aftredende bestuurslid de heer A. Hendrigse wordt bij acclamatie herbenoemd. In de pauze wordt een verloting gehou den ten bate van de kas, die f 15.50 op bracht. Bij de rondvraag informeert een der leden naar de mogelijkheid om voortaan weer in het Dorpshuis met de windbuks te oefenen. De voorzitter antwoordt, dat zulks in de be doeling ligt, maar dat de strenge koude er de oorzaak van is, dat geen schietoefeningen werden gehouden. Daarna niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorzitter de aan wezigen voor de opkomst en medewerking en sluit de vergadering. Aanwezig waren 11 leden en 3 donateurs. AFSCHEID VOORZITTER VEBENA Tijdens de gehouden jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Ver. tér Behar tiging van de Nederlandse Aardappelhandel vrijdagmiddag te Goes gehouden, werd de heer M. A. van den Hoeke, alhier in het bestuur herkozen, maar wenste niet meer in aanmerking te komen voor de voorzit tersfunctie, welke hamer hij vele jaren in deze afdeling hanteerde. De heer van den Hoek staat bekend als een op dit gebied groot insider, wiens opinie gaarne werd gehoord. De heer van den Hoek werd in genoemde functie opgevolgd door d eheer J. Valkier uit Kortgene. Aan het bestuur werd toegevoegd de heer L. P. Deurloo uit Tholen. De afdeling bestaat 15 jaar. SCHOOLTANDVERZORGING De schooltandarts is ter plaatse begonnen met controle van de leerlingen der lagere scholen. Wanneer hij daarmee klaar is, zal de 'eerste eilandronde na het nieuwe school- seizoen zijn afgewerkt. SPAAR DE VOGELS Met medewerking vand e gemeente en van Staatsbosbeheer worden de vogels aan de Scheldeoever van voedsel voorzien. Ook de jeugd van beide lagere scholen zette haar beste beentje voor. Er wordt per week on geveer 500 kg voeder, bestaande uit brood- resten, enz, opgehaald. Staatsbosbeheer strooit bovendien elke dag graan. KLEUTERSCHOOL De personeelsmoeilijkheden aan de kleu terschool zijn eindelijk opgelost. Aanstaande maandag treedt de nieuwe hoofdleidster mej. Van Beijnham in dienst,te rwijl de nieuwe leidster mej. van Kinsbergen sinds maandag jl. in functie is. Door een kleine wijziging in het aantal kleuters per leidster volgens de kleuteronderwijswet is het mogelijk alle 4 jarigen direct toe te laten. GEVONDEN Een portemonnaie met inhoud. Inlichtin gen bij de rijkspolitie. LICHTING 1965 Hiervoor zijn 5 personen ingeschreven. INENTING Op 25 januari werden in de oude school 45 honden en 12 katten ingeënt tegen honds dolheid. GESLAAGD De heer C. van Rijswijk is geslaagd voor de na-akte en werkzaam als onderwijzer terplaatse. BEEN GEBROKEN Zaterdagmiddag deed zich tijdens het schaatsen weer een ongeluk voor. De heer M.S. uit Poortvliet kwam zodanig te vallen dat hij een been brak. Met de ambulance wagen werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. HOOFDWONDE Bij haar huis kwam mevr. B. zodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Een opgelopen hoofdwonde werd gehecht. BRAND Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur werd de brandweer gewaarschuwd om hulp te verle- nen bij een uitgebroken brandje in de plant goedbewaarplaats van dhr. J. van Houdt. Het bleek dat de petroleumkachel, die voor het vorst vrij houden zorgde, defect was geraakt. Met schuimblusapparaten was men het brandje spoedig meester! Het gebouw liep wel enige schade op en enkele kistjes pootaardappelen werden onbruikbaar. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Lindebaan - tel. 5467 BERGEN OP ZOOM JEUGD - APPEL Dinsdag 29 januari jl. had in de boven zaal van het gemeentehuis een bijeenkomst plaats om te komen tot oprichting van een „Werkende Jeugdclub". De avond stond onder leiding vande heer J. C. Gordeau, landelijk jeugdwerkleider van de Christe lijk Sociale Jeugdorganisatie. Hierbij waren ook aanwezig wethouder G. K. J. Krijger en de heer R. C. Weijler, hoofd van de christe lijk lagere school alhier. Verder een aantal bestuursleden van de afdelingen aangesloten bij het C.N.V. Na opening gaf de heer Gordeau een uiteenzetting van het doel en streven Van de „Werkende Jeugd" clubs. Aan de hand van lichtbeelden werd dit na de pauze nog eens verduidelijkt en was er nog een interessante belichting van een ge maakte reis naar Afrika. Er gaven zich 17 jongelui op voor het clubwerk in Poortvliet. Men hoopt voorts ook in de andere gemeenten tot vorming van Jeugdclubs, de heer L. J. Jansen sloot lijke jeugdleiders, de heer L. J. Jansen sloot de bijeenkomst metdankgebed OUDERAVOND CHR. KLEUTERSCHOOL Vrijdagavond hield de chr. kleuterschool „Prinses Marijke" haar jaarlijkse ooideil' avond. Ouderling Verwijs opende met gebed en de heer L. Geluk sprak een kort ope ningswoord, waarbij hij de ouders verzocht mee te helpen om de school te witten, nu de financiële positie niet te best genoemd kan worden. Met algemene stemmen werd be sloten de ouderbijdrage te verhogen. In het bestuur werden herkozen mevr. van der Dussen-Quist en de heer L. den Engelsman. In de pauze werd een door de leerlingen gemaakte „garage" overhandigd, waarna door de heer J. Overduin van het Blinden instituut „Barthimeus" een lezing met dia's werd gehouden. De avond wa sredelijk be zocht. ONGEVAL Doar de gladheid kwam mej. J. van Duu- ren vorige week zodanigte vallen, dat zij haar enkel brak. Na behandeling te Bergen op Zoom kon zij met gipsverband naar huis terugkeren. SLIPPARTIJ De heer J. Uijl uit Poortvliet, die vorig weekeinde bij zijn oom logeerde, bracht zon dagmiddag zijn tante naar het dorp en kwam daarbij in de Prins Hendrikpolder met zijn auto in de sloot terecht, na door de gladheid van het wegdek te zijn geslipt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Maandag werd de auto met een ta kelwagen uit de sloot gehaald. DE MOEITE WAARD Het was maandagmiddag 10 over 4 toen er gebeld werd bij de heer van Doeselaar Beatrixstraat 8 in Anna Jacobapolder. Het bezoek dat deze familie gebracht werd, was niet zo maar een gewoon bezoek maar had een zeer speciale bedoeling. Dhr. Navcst verkoopleider van Philips Nederland NV en dhr. Apers van Radio Crusio uit Bergen op Zoom kwamen de heer van Doeselaar feliciteren met zijn gewonnen prijs in de Philips TV Kijkwedstrijd. Deze prijs bracht de heer van Doeselaar duizend gulden ojj. Wel wat verrast maarv ol lof over zijn Philips Televisie en de service van Radio Crusio begon de heer van Doeselaar te ver tellen hoe het allemaal was toegegaan. Even voor de Kerst had hij bij Radio Crusio een Philips Televisie aangeschaft en zijn deelname formulier gekregen. Inspannend hadden zij op de daarvoor aangegeven avond het programma zitten be kijken en toen het formulier ingevuld. Toch was het hiermee niet helemaal klaar. Er moest nog een slagzin gemaakt worden. De schoonzoon van de heer van Doeselaar, de heer van Es uit Terneuzen (die voor deze prijsuitreiking speciaal was overgekomen), had al meer slagzinnen gemaakt en er ook wel eens wat aan gewonnen. Na enige probeersels kwam er een goede slagzin uit de bus en zoals later bleek de beste. Dit bracht de heer van Doeselaar f 1000 op. Onder het gebruik van een kopje koffie dat doormev rouw van Doeselaar in allerijl werd klaargemaakt werd er nog wat nage praat en wat herinneringen van vroeger op gehaald. Na een hartelijke dankzegging, zowel voor de prijsals voor de hartelijke ontvangst werd er afscheid genomen. VERKEERDE KOSTENRAMING Ik weet zeker van niet M.d.R. en ook, de raad en raadsvoorzitter van St. Annaland zouden zeker moeten weten van niet. Of kunnen wij deze raad niet au serieux nemen? Ten eerste wil ik de raadsvoorzitter er aan herinneren, dat niet B en w van Sint Maartensdijk de begroting van de reinigings dienst behandelen maar wel de commissie van beheer van deze dienst waarvan Sint Annalands raadsvoorzitter zelf lid is. Het is natuurlijk een kniesoor die daar op let. Het was ook al vijf weken geleden nl. op 14 de cember 1962 toen die door de commissie van beheer werd vastgesteld. De secretaris dhr. Benau kennende weet ik zeker dat u hem een zeer simpele begro ting als die van de reinigingsdienst heus kan toevertrouwen, en ik verzeker de raad van Sint Annaland dan ook dat deze geen twee kwartjes en ook geen twee dubbeltjes per emmer verkeerd heeft geraamd. Ieder raadslid kan en moet weten dat de dienst eerst werd opgezet met als perso neel 1 chauffeur, toen was de raming inder daad f 7.40 per emmer. De meerderheid der Raden voelden echter meer voor één ophaler die vast bij de auto zou zijn. Aldus werd besloten en vanzelfsprekend was toen een verhoging van f2.50 per emmer (x 2150 emmers) noodzakelijk. Daarna kwam de salarsiverhoging op 1 januari 1963 en alzo kwam secr. Benau tot- de conclusie dat het f 10.68 per emmer ging bedragen. Ik hoop hier mede duidelijk te hebben ge maakt dat de vermeende f 3.per emmer is verantwoord. Dan nog dit M.d.R. „ervaren lieden" me nen dat gemeenschappelijke regelingen duur zijn men wijst op de ervaring met de Cen trale Dienst Noord Zeeland die kost f 2.40 per inwoner. Ik wil u verklaren dat het mij tenzeerste spijt dat deze dienst niet ten minste 2 x zo veel kost, de gemeenten zouden er ten zeer ste mede gediend zijn en lagen we ook geen kwart eeuw achter bij andere gebieden in Nederland waar zo'n Centrale Dienst werkt. C. J. Bazen, St. Maartensdijk Wegens plaatsgebrek moest het vervolg verhaal en enkele verenigingsverslagen blij ven overstaan. zondag 10 februari 1963 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds D. Broere, Dinteloord Voorbereiding H. Avondmaal 3 uur ds D. Broere Collecte Bijbelgenootschap Geref. Kerk 10 uur leesdienst 5 uur ds van Egmond Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk geen opgaaf ontvangen Ned. Prot. Bond 5 uur mevr. J. Brouwer uit Bergen op Zoom OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst 6.30 uur ds Leenmans Collecte Kerkvoogdij Geref. Kerk 10 en 3 uur ds Bouwman van Koog aan de Zaan Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Geref. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst hedenavond 7 uur ds Steenblok van Gouda ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds Ph. J. Leenmans 6 uur ds P. Alblas Bediening H. Doop Geref. Gemeente 9.30 2 en 6 uur leesdienst donderdag 14 februari 1963 7 uur ds A. F. Honkoop van Goes Bevestiging ambtsdragers Geref. Gem, in Ned. 9.45, 2.15 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds A. J. Jorissen,' Utrecht 6 uur ds A. J. Jorissen Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst 2 uur ds J. van der Haar Extra collecte Kerkvoogdij Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7 uur ds W. Koole van Wissekerke SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds P. Alblas 2.30 ur ds P. Alblas Collecte verwarming Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. van Dijk 6 uur ds J. van Dijk Collecte orgelfonds Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds van Egmond Geref Gemeente 10, 2.30 en 6 uurle esdienst dinsdag 12 februari 1963 7 uur ds van Dam van Rotterdam ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. van der Haar 2.30 uur eerw. heer Donkersgooed Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds W. Haverkamp Sinds jaren wordt de 2e zondag van fe bruari in vele Nederlandse Protestantse ker ken gevierd als jeugddag. Er wordt dan een jeugddienst gehouden vcor de mensen van acht tot tachtig. In de Protestantenbond hoopt mevrouw Brouwer uit Bergen op Zoom a.s. zondag middag om 5uu r voor te gaan. Allen har telijk welkom. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE THOLEN 13 februari ds Bronsgeest van Hansweert voor „Kerkelijk Leven" SINT ANNALAND 11 februari jaarvergadering VeiligV erkeer- afdeling. STAVENISSE 5 febr. 1963. Uien middel 37.80 bonken 35.drielingen 39.30 picklers 28.10 aanvoer 26 ton. SINT ANNALAND 5 februari uien bonken 34.71 maat 40-70 37.2437.55 drielingen 39.39 picklers 31.50 stek 11.59 aanvoer 56 ton Furore 16.39 aanvoer 3 ton. SINT MAARTENSDIJK 5 februari uien bonken 34.01 maat 40-55 38.33 maat 55-70 36.6936.drielingen 39.55 picklers 30.stek 9.979.22 aanvoer 40 ton Breekpeen voor export B klasse II 60.14 C 58.05 stek 4.96 aanvoer 10 ton Bintje voor binnenland 18.60 bonken 20.14 aanvoer 10 ton TE HÉÉRLIJK WARM MODERN SPORTIEF is onze collectie Grof gebreide en (zijn ook in de zomer vlot en sportief) Grote variatie in vlotte modellen en moderne kleuren Bosstraat 34 - Bergen op Zoom GROTE KIELE maat 5-6-75.75 KLEINE KIELTJES v a3.25 GROTE en KLEINE PETJES 1.25 GROTE RODE ZAKDOEKEN 0.55 - 0.75 - 0.98 - 1.10 LEUKE STOF voor carnavalspakjes 120 breed per meter 1.98 Wouwsestraat 15 Bergen op Zoom tel. 01640-3666 GRATIS ANIMOZEGELS Ook DEZE WEEK pracht bananen le soort 95 ct. p. kg. 2e soort 1J^ kg 90 ct. 12 si naasappelen 1.00. A. Rogge band, Tholen, tel. 487. SPOORBIELZEN alle lengtes Gecreosoteerde palen alle soorten; ruiters; motto punt- draad, P. v. d. Houten, tel. 382, Oud-Vossemeer. CONTRACTTELERS voor Picklers gevraagd Zaad wordt verstrekt ALB. D. DE HAAN Zn Markt 46 - tel. 510 St. Maartensdijk en M. A. GEUZE Tel. 425 - Oud-Vossemeer VIA HEIJBOER'S BOEKHANDEL ST. ANNALAND Zet u dit op uw bestelkaart bij een rechtstreekse order aan de uitgever van uw boekbestel- lingen, U zult daarvan het voordeel ondervinden. voor PICKLERS gevraagd vrij zaad Firma Johs. Overbeeke en Zn. 1500 gemeten Polder 31 Tholen Poortvliet en omstreken G. Moerland De Veiling ST. MAARTENS DIJK en Omgeving maakt be kend dat de stroken voor het invullen van instemming tot het Stichten van een Koelhuis, uiterlijk zaterdag 9 februari in ons bezit moeten zijn. Het Bestuur. TE KOOP rekening eind februari bij QUR. SMITS Stoofdijk 85 Stavenisse TE KOOP Een tweewielige compleet met parallelogrammen zijmessen, ganzevoeten en aardappelscharren Smederij C. MARIENISSEN Wilhelminastraat 9 Stavenisse houdt tijdens de Speeltuindag te St. Annaland (zaterdag a.s. in het Dorpshuis) EEN BLOEMENSHOW Een mooi collectie planten en schalen te bezichtigen, waar onder verschillende nieuwig heden. GEVRAAGD voor een hele of een halve dac B. G. FRIDERICHS Singel 77 Tholen GEVRAAGD een voor hele of halve dagen bij Slijterij J. MOERLAND Tel. 443 Hoogstraat Tholen JONGE duitse herders v .d. Politiehond met certificaat en kamp v. B.o.Z. Pracht dieren. Prijs billijk. De Graaf Klein Molenbeek, Berg op Zoom. taat zijnde bruine schaatsen merk Udora mt. 41, te bevra- ]en bij P. o. d. Brouw, Achter- ios, St. Maartensdijk. WEGENS verhuizing te koop 3eckers kolenhaard z.g.a.n. modern bankstel met tafeltje en aracht dressoir. De Graaf KI. Molenbeek, Bergen op Zoom. BESTELT nu nog uw uienzaad Prima zaad. Bel. aanbevelend Johs. Overbeeke, Schoolstr. 10 tel. 316, St. Annaland. Het blad met de grootste oplage op holen en St. Flllpsland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 2