Sneeuw. WEEKBLQD VOOR HET EILOND THOLEN EN ST FIIIPSLOND WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Beleid» Plaatselijk nieuws Bedrijfsadministratie - Tuinbouw-ontwikkeling - Wereldpolitiek - Goede belangstelling voor lezin gen en geanimeerde discussie* 0 6 O-dag voor Thoolse Plattelands Jongeren RAADSVERSLAG STAVENISSE Inrit Veerweg verbeteren. Begroting 1963 goedgekeurd. THOLEN y 19e jaargang no. 13 7 februari 1963 Uitgevers C. J. ZAGHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adni. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het is niet onze bedoeling, na hetgeen we daaromtrent in de aanhef van het Sint Annalandse raadsverslag in ons vorig num mer reeds schreven, nog weer dieper in te gaan op het verloop (of de duur) daarvan. Toch willen we bij het verhandelde nog een enkele aantekening plaatsen. Het deed na melijk enigermate vreemd aan, dat het me rendeel der raadsleden zich tegenstanders toonde van een gemeenschappelijke regeling zoals die van de gezamenlijke vuilnisophaal dienst, terwijl een deel van diezelfde raads leden enkele maanden geleden daaraan hun fiat gaven. Een opvallend veranderde me ning dus. Men moet zich dan wel afvragen of toen bewust werd ingestemd of misschien nog beter: of vorige week wel bewust is gesproken. Het is toch moeilijk aan te nemen dat men drie maanden geleden .verheugd is over een oplossing", welke nu wordt afgekraakt met een weinig vreugde bele ven aan gemeeschappelijke regelingen". Nu laten we nog maar terzijde dat ook in an der opzicht weinig deskundig gedebatteerd werd over deze dienst, met name dan voor wat de financiële opzet betreft. De raads leden moesten immers weten, dat de aanvan kelijke opzet was de dienst te doen draaien met één vaste kracht, maar er later een tweede nodig bleek. Een gelukkige bijkoms tigheid was, dat de raad bij haar aanval op degene, die de financiële opzet verzorgde geen bepaald persoon op het oog had, om dat haar die persoon onbekend was. Het was dus geen persoonlijke zaak. Wanneer men die kennis wel zou hebben gehad, zou men zich naar onze mening mogelijk wel tweemaal hebben bedacht alvorens tot een dusdanige uitspraak te komen. Zelf twij felen we namelijk niet aan de bekwaamheid van die ambtenaar. Voor ons was echter het voornaamste, dat men opeens weinig geporteerd bleek voor gemeenschappelijke regelingen, die men nog zo kort tevoren had geaccepteerd. Omdat ons inziens juist deze gemeenschappelijke regeling voortreffelijk werkt. En men ons moeilijk kan overtuigen, dat men eenzelfde outillage tegen eenzelfde bedrag plaatselijk kan verwezenlijken. Ten zij men man-uren niet meerekent. Een tweede aantekening, die we willen plaatsen is het zo abrupt afstemmen van een voorstel tot mogelijke sanering van een per ceel aan de Hoenderweg. In feite was dit het enige beleidspunt dat op deze vergade ring aan de orde kwam. Het kan zijn dat men, nu dat voorstel niet "vooraf schriftelijk was voorgelegd noch tevoren in het college van b en w besproken, onvoldoende tijd kreeg de consequenties daarvan te overzien. Maar wanneer we er nog even aan mogen herinneren, hoe in 1954 onder leiding van burgemeester van den Bos de oneindig veel verder strekkende realisering van het gedeel te uitbreidingsplan „Cureelanden waarbij zo'n 40 personen met tuintjes waren betrok ken en waarbij het om tonnen ging, zonder hoofdelijke stemmen onder de hamer viel, dan had nu verwacht mogen worden, dat men als raad de voorzitter minstens om aan houding van een besluit had verzocht, ten einde zich daarover nader te beraden en zich zonodig ter plaatse te orienteren of te doen voorlichten. Nu werd dat voorstel (nog slechts om een schatting te laten ma ken) abrupt getorpedeerd. Hieruit blijkt niet de vooruitstrevende geest, die men de laat ste jaren onder inderdaad bekwame leiding van de Sint Annalandse raad gewend is. Mogelijk hebben te veel kleine dingen tij dens die laatste vergadering sfeer en inzicht vertroebeld. Men zou dan kunnen vergeten dat men zitting heeft om het gemeentebelang te dienen. De barre winter met vooral de sneeuwval en sneeuwverstuivingen bracht behalve veel verkeersnarigheid ook hier en daar verhoog de prikkelbaarheid. Daarvan werd iets open baar in een vorige week geplaatst stuk bui ten verantwoordelijkheid van de redactie onder de rubriek Stemmen van lezers Het was ondertekend met „De bewoners van Strijenham", waaraan namens hen (de uitgevallen initialen) toegevoegd „H.v.d.S. Bij nader onderzoek blijkt dat niet alle bewo ners van Strijenham daarvoor verantwoorde lijk willen zijn en verder dat er publiekelijk verwijten zijn gelanceerd aan het adres van een ambtenaar die volkomen ongegrond zijn. Nu het ons bekend is, om welke persoon het ging, kunnen we ons temeer indenken dat vele verwijten inderdaad wel ongegrond moeten zijn. En daarbij wist noch inzender, noch de andere bewoners van Strijen.dat de beloofde bulldozer vertraagd is gearriveerd, omdat ze naar elders was gedoirigeerd, waar twee mensen (in sneeuwisolement) bevrijd moesten worden voor direct vervoer naar het ziekenhuis. Dan laten we nog maar buiten beschouwing, hoe de aangevallene tot zelfs op oudejaarsavond laat toe in de weer was om vele rustig oudejaars-thuisvierders uit hun isolement te bevrijden. Dat we er na melijk wel van overtuigd zijn, dat juist de provinciale en waterschapsdiensten (of lees maar „mensen") ruim hun plicht deden heb ben we trachten duidelijk te maken in het al eerder geplaatste stukje „hulde". Juist Er was met een veertigtal jongeren goede belangstelling voor de Ontwikkelings- en Ontspanningsdag, zaterdag jl. georganiseerd in hotel „De Gouden Leeuw" te Scherpenisse door de Plattelands Jongeren Gemeenschap Tholen en St. Philipsland. Niet alleen een goede opkomst, ook een goede aandacht voor de lang niet ge makkelijke onderwerpen, die tijdens de middag- en avonduren aan de orde werden gesteld door de directeur van het boekhoud- bureau der Z.L.M, de heer B. Meyers bedrijfsboekhouding), de interessante causerie ook van ir. L. Vellekoop, adjunct rijkstuin- bouwconsulent te Goes (Tuinbouw-ontwikkeling belangrijk voor Tholen) en het praatje van ir. M, A. Geuze te Poortvliet (tegen stellingen in de wereld). Opvallend was daarbij, dat de jongeren niet schroomden vragen te stellen en deel te nemen aan de discussie, hetgeen vooral na het onderwerp van ir Vellekoop naar voren kwam. Zo werd de in januari door de weersomstandigheden reeds uit gestelde P.J.G.-dag een vruchtbare samenkomst, waarbij vooral veel „nieuwe" jongeren van hun belangstelling blijk gaven. In zijn welkomstwoord had de P.J.G.-voor- zitter H. van Westen naast de hiervoor genoemde sprekers ook kunnen begroeten de kringvoorzitter der Z.L.M. de heer P. W. C. van Westen, de hoofdassistent bij de R.L.V. D. J. Markusse, Z.L.M. kringbestuurder A. C. Breure en de provinciaal voorzitter der P.J.G. H. C. van der Maas. UIT GOEDE BOEKHOUDING KENT MEN HET BEDRIJF De tijd ligt alweer verschillende jaren achter ons, dat men kan volstaan met in een schrift de inkomsten en uitgaven globaal te noteren en het verschil daartussen te zien als de winst. Zo eenvoudig is het thans niet meer. De heer Meyers wees er op, dat een goede boekhouding even onmisbaar is als een goed werktuig in de land- en tuin bouw. Het is ook het belang van de vrouw des huizes te weten, waar ze aan toe is. Vrij uitvoerig werd de fiscale, bedrijfseco nomische en sociale kant van een goede boekhouding geschetst. Daarop wat dieper ingaande werd het nog een vrij moeilijk onderwerp, vooral wanneer men als jonge ren het opmaken van de boekhoudkundige gegevens overlaat aan vader en men er dus nog helemaal niet inzit. Het was reeds voor de eerste wereldoorlog, zo deelde de heer Meijer mee, dat er landbouw-boekhoudbu- reaus werden opgericht, waarvan het belang door overheid en organisaties werd inge zien. De eerste op Tholen die het tot een bedrijfsboekhouding bracht was de kortelings overleden Jacob Groenewege. Het boek- houdbureau van de Z.L.M. telt nu 250 deel nemers. Men hoopt dit op te voeren tot 500. Alle bureaus zijn aangesloten in één lande lijke vereniging. Ook het L.E.I. (Landbouw Economisch Instituut) en de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst houden zich met de be drijfseconomische boekhouding bezig. Na de verschillende onderdelen van de bedrijfs boekhouding te hebben behandeld, wees de heer Meijer voorts op de betekenis daarvan voor de boerin en voor de statistiek. De daaropvolgende vragen hadden zeker wel met de bedrijfsboekhouding te maken, maar hielden toch niet direct verband met het cij fermatige daarvan. Veeleer ten aanzien van de daaruit te trekken conclusies. Zo kwam er de vraag of een bedrijf van 5 hectare ak kerbouwproducten in deze tijd nog verant woord is, waarop de heer Meijer ontkennend antwoordde. Er kan wel een flink inkomen uit voort vloeien, maar dan gaat men ver der dan alleen akkerbouwproducten. Beves tigend was ook het antwoord op de vraag of melkcontrole van belang is. Wanneer begint een agrarische boekhouding: 1 mei of 1 januari. Daarbij onderscheidde de heer Meijer de zuiver fiscale en de bedrijfsboek houding. Zeker positief met een ja beant woordde de directeur van het boukhoudbu- reau de vraag of men steeds meer via de organisaties de afzet moet bewerkstelligen. in bizondere omstandigheden bestaat zo vlug het gevaar, dat men zichzelf tekort gedaan voelt. Het kan zijn, dat een bijkans over werkte ambtenaar na zoveel sneeuwnarigheid niet steeds tot die diplomatieke bewoordin gen komt, die hij gewoon is in gemoede en zeker deze ambtenaar te bezigen. Maar zelfs dat behoeft geen aanleiding te zijn tot krasse tegenmaatregelen. Liever hou den we het met de rubriekschrijver van vori ge week uit Naaldwijk: „als gezond mens niet te gauw mopperen bij tegenslagen of kleine verdrietelijkheden in het leven". En daarbij anderen krenken. We kunnen ons indenken, dat niet alle bewoners van Strijen- ham zich met de gelanceerde kritiek kunnen verenigen. Ter sprake kwam voorts de mechanisatie, geheimhouding en statistische gegevens. POSITIEF OP TUINBOUW INGESTELD Ir Vellekoop wees er in zijn tuinbouw- praatje op, dat het voor Tholen vooral gaat om de ontwikkeling van de kleinere ge mengde bedrijven. Vaak beschouwt men de fruitteelt als een afzonderlijke taak, maar dit behoort in wezen evengoed tot de tuin bouw. Spreker stelde de vraag hoe het komt, dat men op Tholen omschakelt van de ak kerbouw op de tuinbouw. Ter beantwoor ding daarvan greep hij terug in het verleden met een oververzadiging van de arbeids markt. In de periode 1900- 1925 ging het de landbouw nog wel, maar daarna was het mis. Het na-oorlogse beeld is heel anders. Een vergaande industriële ontwikkeling en arbeidsschaarste noopte de landbouw een andere koers te nemen. Het gaat nu om een hoge arbeidsproduktiviteit. Terloops wees ir Vellekoop er op, hoe men streeft de loon achterstand (16%) van agrarische werkne mer in vergelijking, met industriële werkne mer, in te halen. Een intensief bodemgebruik was voor Tholen een van de oplossingen. De nieuwe situatie op Tholen via de her verkaveling kosten ruim f 60 miljoen. Er kwamen nieuwe wegen, ontsluiting en ont watering. Dit laatste door middel van 7000 kilometer drainering. Men kreeg de streek- verbetering (die in 1964 afloopt) en de agra risch sociale voorlichting. Het is nu zover dat er straks 9 warenhuizen (tuinbouwkas sen) staan met een gemiddeld oppervlak van 500 m2 elk. Ook de platglasteelt onderging reeds een behoorlijke uitbreiding. Verder zijn er al 273 gladiolentelers met een totale oppervlakte van 145 hectare. De tuinbouw vraagt een geheel ander vakmanschap en bedrijfsuitrusting. Men kan het daarom niet zo maar „eens proberen". Men moet zich er positief op instellen. De tuinbouw is dus al belangrijk op Tholen. Er kan in dit opzicht nog heel wat meer gebeuren. De veilingen zijn er nog niet helemaal op ingesteld. Men zal nog een markt moeten opbouwen. Bij de gladiolenteelt komt men nog drogerijen te kort. Verder is een soepeler vergunnings regeling dringend gewenst. Daarnaast is voor ieder die in de tuinbouw went te gaan een goede theoretische en praktische basis een eerste vereiste. Ir Vellekoop meende de vraag of de ont wikkeling van de tuinbouw belangrijk is voor de ontwikkeling van Tholen volmondig met een ja te kunnen beantwoorden. Men behoeft niet pessimistisch te zijn, wat de tuinbouw betreft, mits men aan genoemde voorwaarden van kennis, gezamenlijke aan pak en afzet denkt en dat ook realiseert. Ir Vellekoop besloot zijn tuinbouwpraatje, waarvoor bij de aanwezigen grote aandacht bestond met de wens dat het de Thoolse tuinbouw in de toekomst wel zou mogen gaan. Na deze causerie werden gespreksgroepjes gevormd om de volgende vragen te bespre ken: Als een boerenzoon hier een groente- teeltbedrijf wil beginnen, welke opleiding vindt u dan het beste Heeft u ook een idee, waarom hier de laatste tijd veel voor lichting over de groenteteelt is gegeven en waarom is men met de groenteteelt op het eiland Tholen begonnen. Van elk gespreks- groepje gaf een rapporteur de conclusie. De meerderheid vondt een mulo-opleiding wel gewenst, indien een nog betere h.b.s.- opleiding niet te verwezenlijken is. Verder bezoek aan de groenteteeltvakschool na een tweejarige tuinbouwcursus of het volgen van de lagere tuinbouwschool. Voorts prak tijk in een andere streek. Het antwoord op de tweede vraag luidde dat er meer voorlichting werd gegeven om dat men ook van de zijde der voorlichtings diensten de omschakeling wil stimuleren en gewenst acht. De vraag waarom men groenteteelt op Tholen begon was in feite reeds door ir Vellekoop beantwoord. Deze discussie was wel één van de meest inte ressante programmapunten op deze ontwik kelingsdag. EUROPEESE PROBLEMEN ONZE PROBLEMEN Na een gezamenlijke koffiemaaltijd, uit stekend verzorgd door de Z.P.M.ers, was er ook in de avonduren nog een causerie, waar toe ir M. A. Geuze de laatste uren van een drukke werkweek beschikbaar had gesteld. De heer Geuze nam ook voor de jongeren het wereldvoorbeeld van het dorp met de duizend inwoners. Hij gaf hierna een schets van de wereldspanningen, welke groter wor den naarmate de afstanden verkleinen. Dit laatste via de communicatiemiddelen van deze tijd. De tegenstellingen zijn groot. Als voorbeeld nam ir Geuze Italië en toonde het grote verschil aan tussen het Noorden en Zuiden van de laars en vooral ook de „voetbal" op de punt daarvan: Sicilië. Hij behandelde voorts een stukje E.E.G.proble- rnatiek, waar men o.a. voor de taak wordt gesteld een gemiddelde boterprijs te maken voor de E.E.G.landen. Het ene land heeft thans een prijs van 3.50, het andere van 9.Nergens is het gelijk. Hoe zal men dit kunnen oplossen en daarbij alle partijen bevredigen In Nederland zijn de tegen stellingen minder groot, maar ook hier ken nen we leeglopende dorpen, zodat een nieuwe industriealisatiepolitiek nodig was om dit af te remmen. Er zijn dus overal tegenstellingen en in wezen gaat het om dezelfde proble men. Nu zal de wereldpolitiek zéker, maar ook de Europese politiek weliswaar voor DE REDACTIE LEGT U VOOR: Doordacht beleid Wacht u voor krenken P.J.G.ers hadden leerzame samenkomst Raad Stavenisse herdacht rampgebeuren Bouwplannen in Sint-Annaland Melkcontrole tot des veehouders voordeel Schaatswedstrijden in Tholen Lust tot een ding maakt moeite gering. een groot deel buiten ons worden bepaald wat hebben we in te brengen wanneer Frankrijk of Duitsland „nee" zeggen maar toch zal het in eigen belang nodig zijn, dat er veel meer belangstelling komt voor de internationale vraagstukken. Men zal dienen te volgen wat er rondom ons gebeurt. Het zal voor de jongeren van groot belang zijn veel meer internationale contac ten te leggen en door buitenlandse excursies meer begrip te krijgen voor hetgeen daar aan de hand is.. In het slot van zijn betoog vroeg ir Geuze daarvoor in het bizonder de aandacht van de jongeren. ONTSPANNING Men had al die uren heel wat verwerkt en was tussen 3 en 8 uur geconfronteerd met vele vraagstukken. Geen wonder dat nu nog even de aandacht aan het ontspannens- gedeelte werd geschonken. Dat kon door middel van een quiz onder leiding van de heer I. Hage, door middel ook van een dia- -wedstrijd „Ken uw streek" waarmee de heer J. Markusse zich belastte en via het optre den van „The Skylights", een orkestje van nog enkele thoolse P.J.G.ers. De verwachting van deze O. en O.-dag werd overtroffen. Dank zij een goede belangstelling, dank zij een aandachtig toehoren van de sprekers, dank zij een levendige discussie en het feit, dat ook nu nog een aantal thoolse jongeren be reid zijn ook op de „vrije" zaterdag ken nis te vermeerderen. HOOFDINGENIEUR-DIRECTEUR Door reorganisatie van de rljkslandbouw- voorlichtingsdienst krijgt dr ir C. W. C. van Beekom tot dusver rljkslandbouwcon- sulent voorZeeland de titel van hoofd-in- genieur-directeur van deze dienst. Rijksland- bouwconsulent wordt ir H. P. de Bruin, me dewerker van het secretariaat van de lande lijke voorlichtingsraad. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Na de herdenking van de ramp werden door b en w in de raadsvergadering van vrijdag 1 februari jl. te Stavenisse nog enkele punten aan de orde gesteld. Zo werd mededeling gedaan van het feit, dat ge deputeerden de begroting 1963 hebben goed gekeurd. Een enkele opmerking kan bij be grotingswijziging worden vastgesteld. Be sloten wordt tot wijziging van de begrotin gen 1962 en 1963 in verband met over brenging van nog niet verwerkte kredieten. NOGAL PRIJZIG Daarna stellen b en w voor om over te gaan tot aankoop van een strookje grond van de heer Jac. Hoek. De voorzitter wijst er op, hoe deze inwoner bereid is een stukje van zijn tuin af te staan, waardoor het de gemeente mogelijk is de inrit aan de Veerweg te verbeteren. Het werk zou gelijk uitgevoerd kunnen worden met de door de Herverkaveling nog aan te brengen ver betering van het wegdek Veerweg. De heer Hoek vraagt voor de strook grond van 9Yi m2 tien gulden per m2 en daarnaast 150.schadevergoeding voor gewassen- derving. Tenslotte zal de gemeente ook voor een siergaasafrastering moeten zorgen. B en w achten de aan te brengen verbete ring daar wel van dusdanig algemeen be lang, dat het college voorstelt tot deze aan koop en toezegging vergoeding over te gaan. Bij die verbetering heeft ook de veiling vereniging belang, waarom bereids aan het bestuur is gevraagd om een tegemoetkoming in deze kosten. In afwachting van het ant woord daarop willen b en w toch besluiten de grond aan te kopen. Dhr. Steendijk zegt, dat deze verbetering ook nog wel van belang is voor het Water schap, zoals dhr. Nortier reeds in een vorige vergadering heeft opgemerkt, toen dhr. Joppe dit punt aanroerde. In de buurt heeft het Waterschap een zandbak, die dan gemakke lijker te bereiken is. Een informatie bij het Waterschap heeft echter al uitgewezen, dat men de toegang zoals nu wel voldoende acht. Dhr. C. Priem zegt te hebben gehoord, dat de veilingsvereniging in de toekomst wil verbouwen. Het zou kunnen zijn, dat men deze grond dan niet meer nodig zou hebben, waarom dit raadslid zich afvraagt of het niet beter is nog te wachten. De voorzitter zegt dat hem officieel van de veilings-verbouwing niets bekend is. Men kan daarmee dus thans nog geen rekening houden. De heer Nortier zegt het een bespottelijke vraagprijs te vinden voor dat stukje grond plus schadevergoeding en dan nog omhei ning. Daarnaast is hij het wel met b en w eens, dat de verbetering nu voordeliger kan worden uitgevoerd vanwege de door de her verkaveling daar nog uit te voeren werk zaamheden. Zal de gemeente het later af zonderlijk' moeten doen, dan zal het nog meer kosten. Weth. Moerland is er niet voor om het uit te stellen. Het betreft hier wel een klein stukje, maar het is toch een grote verbete ring, die er uit kan voortvloeien. Na nog enig overleg wordt tot aankoop conform voorstel b en w besloten. Aan de gemeente werklieden zal een koude toeslag van 35. worden toegekend. Daarna sluiting. dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, 'cel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 10 tot en met 16 februari zondag 4.56 17.19 maandag 5.35 17.56 dinsdag 6.10 18.33 woensdag 6.45 19.05 donderdag 7.15 19.38 vrijdag 7.49 20.13 zaterdag 8.24 20.55 HAVEN STAVENISSE IN TWEEDE KAMER Tijdens behandeling van de Waterstaats begroting in de Tweede Kamer wees het Zeeuws Kamerlid de heerVan Dongen er op, hoe er een aanvraag is van het Water schap Tholen om een bijdrage in de kosten van dijkverzwaring rond de haven van Sta venisse, om aldus het haventje als recreatie haven tot ontwikkeling te brengen. Die aan vrage had het ministerie evenwel nog niet bereikt, zo bleek uit het antwoord van de minister. ZEEUWSE VISSERSORGANISATIES VRAGEN ONVERWIJLDE BESLISSING OESTER- EN MOSSELPROEVEN Met grote aandrang verzoeken de Zeeuw se visserijorganisaties aan minister Marijnen onverwijld te beslissen, dat met de proef nemingen in 1963 zowel voor oesters- als mossels kan worden begonnen. Er is nu lang genoeg gepraat. Ze kunnen niet begrij pen, dat in een zo ernstige zaak voor de oester- en mosselbedrijven in Zeeland, na zoveel jaren blijkt, dat er nog steeds onvol doende overleg is geweest en nog geen over eenstemming bestaat tussen de twee Depar tementen (Landbouw en Visserij en Ver keer en Waterstaat) en één Departement zelfs de proeven in twijfel trekt. 8 februari Volle maan te 15.52 uur 16 febr. Laatste Kartier te 18.39 uur SCHAATSWEDSTRIJDEN VERDONKERDEN Het bestuur van de Thoolse IJsclub, dat zaterdag jl. wedstrijden op de Vest had georganiseerd, heeft blijkbaar het aantal lief hebbers onderschat. Eer men toe was aan het punt schoonrijden, was de schemering al voorbij. Toen had men al mooie hardrij- races gezien op de 500 1500 en 3000 meter. Toch kwam ook het schoonrijden voor paren nog aan bod. Daarbij werd dooi de 4 koppige jury de eerste prijs toegekend aan mej. Stoutjesdijk - C. Slager van Sint Maartensdijk 9.1 punt. tweede werd mevr. van Splunter-Vis met M. G. Meerman uit Tholen met 8.7 pnt 3 mej. Priem en J. Lind- hout met 8.3 pnt. en 4 mej. van Dijke en D. J. van Gorsel met 8.1 punt. Uitslag hardrijden 500 meter 1 A. van Oosten te Krabbendijke in 58.8 sec. 2 F. Bal te Tholen 60.8 sec. 3 C. v. d. Velde te Tho len 62 sec. 4 W. Hirdes te Krabbendijke 62.2 sec. De overige 28 deelnemers lagen tussen de 62.4 en 88 seconden. 1500 meter: 1. A. W. Noordijke te Scher penisse in 3.14.4. 2 A. van Oosten te Krab bendijke in 3.14.9. 3 F. Bal te Tholen in 3.15.2 en 4 H. van Wouwen te Poortvliet in 3.16.7. De overige rijders tussen de 3.19.1 tot 4.450.2. 3000 meter: 1 F. Bal te Tholen in 6.20 nummer 2 werd H. van Wouwen te Poort vliet in 6.20.2. Nummer 3 A. van Oosten te Krabbendijke in 6.22.2 en 4 A. W. Noordij ke in 6.22.2. De overige rijders van 6.33.1 tot 8.18. In het algemeen klassement werd 1 A. van Oosten te Krabbendijke, 2 F. Bal te Tholen 3 H. van Wouwen te Poortvliet 4 C. v. d. Velde te Tholen. Na afloop reikte voorzitter Meerman de prijzen uit. BURGERLIJKE STAND Geboren: 27 januari Adriana Valentina Maria doch ter van Joannis Jacobus Marinus Goorden en Helena Maria Anna Hermus Ondertrouwd: 1 februari Marinus Honneré Stobbelaar oud 22 jaar rijnvaartschipper wonende te Yerseke en Janna Johanna Schot oud 21 jaar verkoopster wonende te Tholen. BENOEMING Als opzichter B. gemeentewerken te Mid delburg werd benoemd de heer H. Schot Jr. alhier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1963 | | pagina 1