HEER Jan Overeenkam J. Nelisse Mennes 3 POORTVLIET ST. PHILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN VEILINGEN vergeet de eenzamen niet. BOEKENNIEUWS Stemmen van lezers SCHOUWING Toneelavond te Stavenisse Vlees eten Feestelijk eten Topslagerij L MEERMAN Profiteert van onze KERSTRECLAME Koopt bij onze Adverteerders UITVOERING GYMNASTIEK Vrijdagavond 12 dec. werd in de gym nastiekzaal van de openbare school door „Excelsior" eenu ivoering gegeven. Mevr. Kugel-Stuart riep de talrijke aanwezigen een weikom toe, inzonderheid mevr. van Doorn namens de burgemeester en wethou der Krijger. Ook de heer en mevr. Hendriks van de Z,ebra, bestuursleden van „Olympia uit 1 "holen, „W.I.K." uit St. Annaland en W.W.V. uit St. Maartensdijk waren aan wezig. Het zal bij haar 13 jarig bestaan de laatste uitvoering in het gymnastieklokaal zijn, zo meende mevr. Kugel, nu daaraan een andere bestemming zal worden gegeven na de nieuwbouwvoltooing. De heer van der Heijden leidde de uitvoering voorts op uit stekende wijze, terwijl hij toonde zelf een voorbeeld te kunnen geven. In de pauze was er een verloting en daarna werd op nieuw stevig geturnd. Mevr. Kugel dankte allen voor hun komst, terwijl dhr. Tichem uit Tholen de prijzen uitreikte van de ver enigingswedstrijden te Tholen gehouden. Ze werden dhr. van der Heijden overhandigd: 2e prijs heren I, 3e prijs Adspiranten meis jes, 3e prijs adspiranten jongens en de stan daard voor een 1ste groepsprijs. ONS VOORDEEL Genoemde landbouwvereniging hield in „Tolrust" haar jaarvergadering. Voor de uitbreiding van de siloruimte en tweede stortput werd het crediet voor de Cavetho met 75.000,verhoogd. De voorzitter ir. M. A. Geuze hield na de pauze een causerie over zijn ervaringen in Spanje. Het zal nie mand vreemd aandoen, wanneer we vast stellen, dat hiernaar met grote aandacht werd geluisterd vanwege de prettige en boeiende wij wijze waarop die ervaringen aan de vergadering werd voorgelegd. WINKELWEEK Dinsdagavond werd in café t Hoekje de winkelweek, door de plaatselijke middenstand rond de sinterklaastijd gehouden, afgerond met de verloting van een vijftigtal prijzen. De troostprijs was nog zeer acceptabel, want het was een koelkast. De eerste prijs een radio, waarvan de heer C. Reijngoudt de gelukkige winnaar werd. En die troostprijs na de pauze kwam op de bon inge vuld door de heer J. Mol in de Prins Hen drikstraat. Het was voor de middenstand weer een goede winkelweek met een druk bezochte slotavond. ONGEVAL Mevr. C. v. d. Male-Quist kwam dezer dagen te vallen en brak daarbij een arm. Dokter Menger verleende eerste hulp en liet haar naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoeren. Zij kon na behandeling weer naar huis. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL Op donderdag 13 december werd in de openbare lagere school de jaarlijkse ouder contactavond gehouden. Vanaf 7 uur was er voor de ouders gelegenheid tot inzage van het werk van hun kinderen en tot con tact met het onderwijzend personeel. Tevens was er in het handenarbeidlokaal een uit gebreide tentoonstelling ingericht van de gemaakte werkstukjes in de handwerk- en handenarbeidlessen, terwijl enkele leerlingen een demonstratie gaven van het werken met de schooldrukpers. Van een en ander werd door de ouders druk gebruik gemaakt. Om 8 uur opende de heer A. A. Rijstenbil, voorzitter van de oudercommissie, het offi ciële gedeelte van de avond, waarbij hij in het bijzonder burgemeester de Jonge en de beide wethouders welkom heette. Na het voorlezen der notulen van de vorige ouder avond kwam het punt bestuursverkiezing aan de orde. De heer A. A. Rijstenbil, die periodiek aftredend oudercommissielid was, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen. Het woord was hierna aan de heer Bijberk van het Gewestelijk Arbeids bureau te Zierikzee die een lezing hield over het onderwerp: „Na de lagere school wat dan?" Met behulp van een flanel bord gaf spreker de verschillende mogelijk heden van voortgezet onderwijs aan, waarbij de verschillende schooltypen geplaatst wer den in het licht der beroepskeuze. Sprekend uit zijn ervaring als jeugdbemiddelaar bond de heer Bijkerk zijn gehoor op het hart de keuze van het schooltype na de lagere school wel te overwegen en vooral niet te hoog te grijpen. Ook de mogelijkheden voor beroepskeuzetests werden besproken, waarbij spreker wees op het werk der arbeids- bureaux op dit terrein. Na het beantwoor den van enkele vragen bracht de heer Rijs tenbil spreker de dank van de aanwezigen over voor zijn boeiend en interessant betoog. Na de koffie en de verloting was het woord aan het hoofd der school, de heer A. Verwaal die sprak over: „Onze school in 1962". In een kort verslag schetste hij de verschillende activiteiten van de school in het bijna voorbije jaar waarbij hij de uit stekende sfeer kon roemen waarin gewerkt is. Het deed spreker goed te kunnen op merken, dat de plaatselijke afdeling „Volks onderwijs", waarvan het voltallige bestuur aanwezig was, in korte tijd zoveel leden telt, wat een bewijs te meer is voor de goede onderlinge verstandhouding. Hierna werd een kleurenfilm over de trawlervisserij vertoond, die een boeiend verslag gaf van de werkzaamheden der vis sers. Na de rondvraag, waarbij een aantal actuele onderwerpen, o.a. het gemis van een gymnastieklokaal, aan de orde kwamen, sloot de heer Rijstenbil deze drukbezochte ouderavond. PRACHT TONEELAVOND VOOR DE Z.A.R. Het toneelstuk „Om de Karashoeve", ge bracht door een aantal streekbewoners, was zaterdag jl. in het Dorpshuis alhier de grote belangstelling inderdaad ten volle waard. Op voortreffelijke wijze werd dit mooie stuk vertolkt en het decor, de kleding, de regie, alles van de heren M. Rombout te Oud- Vossemeer en de heer Raaijmakers te Ber gen op Zoom droegen daartoe veel bij. Stuk voor stuk waren echter de spelers tenvolle voor hun taak berekend en we mogen de uitblinkers daaronder hier wel voorbijgaan, omdat het geheel voldoende „beloond" wordt met het rapport uitstekend. Het was een avond voor de Zeeuwse Agrarische Raad en vele Z.L.M.leden met hun dames, L.J.G.ers en Z.P.M.ers vulden het Dorpshuis. Mevr. Dijke-Steehouder, presidente van de Bond van Plattelands vrouwen, afd. St. Phlllpsland opende met een welkomstwoord, terwijl zowel het L.J.G.orkest van Tholen en „Con Amore" van Anna Jacoba Polder voor de muzikale afwisseling zorgde. Het slotwoord werd ge sproken door de afdelingsvoorzitter der Z.L.M. alhier, de heer Klompe. Hij kon met recht spreken over een prachtige avond, inzonderheid door het opgevoerde, uit 3 delen bestaande mooie plattelandsstuk „Om de Karashoeve", dat zaterdag nogmaals wordt opgevoerd te Stavenisse. zondag 23 december 1962 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds J. van Dijk 3 uur ds P. Alblas Collecte voor het Orgelfonds dinsdag Eerste Kerstdag 10 uur cand. Gebraad te Yerseke 3 uur cand. Gebraad woensdag Tweede Kerstdag 1,0 uur ds P. Alblas Geref. Kerk 10 uur ds van Egmond 5 uur ds van der Stoel dinsdag Eerste Kerstdag 10 en 5 uur ds van Egmond woensdag Tweede Kerstdag 10 uur kerstzangdienst Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 10 en 2.30 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 10 uur ds Suijker Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds van Doorn dinsdag Eerste Kerstdag 10 en 3 uur ds van Doorn woensdag Tweede Kerstdag 10 uur leesdienst Ned. Prot. Bond geen dienst dinsdag Eerste Kerstdag geen dienst 10.30 uur ds J. van Beek herv. pred. te Vlissingen OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds Ph. J. Leenmans 3 uur ds J. Kortleve, Klundert Kollekte N. O. Polder vrijdag 21 december 3 uur ds Ph. J. Leenmans Huwelijksbevestiging van C. P. Rog geband en S. J. v. d. Stel. dinsdag Eerste Kerstdag 10 uur ds Ph. J. Leenmans 3 uur ds Ph. J. Leenmans Geref. Kerk 10 en 3 uur ds G. Visser te Boven Hardinxveld dinsdag Eerste Kerstdag 10 en 3 uur ds Snel te Nieuwveen woensdag Tweede Kerstdag 10 uur kerstdeclamatorium, verzorgd door de jeugdver. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 10 en 2.30 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 10 uur ds van Doorn van Tholen Geref. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 1,0 en 2.30 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 10 ur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 uur cand. J. H. v. d. Bank te Drie bergen 6 uur cand J. H. v. d. Bank dinsdag Eerste Kerstdag 10 uur cand J. Vroegindeweij ber. pred. te Goudswaard 6 uur cand. JJ. Vroegindeweij woensdag Tweede Kerstdag 10 uur cand. J. Gebraad Beide dagen extra collecte voor het Schulddelgingsfonds Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 en 2 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 9.30 uur ds A. F. Honkoop van Goes Bediening H. Doop Geref. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 9.45 en 2.15 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 9.45 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds L. G. Zwanenburg Bediening H. Avondmaal 6 uur ds L. G. Zwanenbrg Dankzegging H. Avondmaal dinsdag Eerste Kerstdag 10 uur ds L. G. Zwanenbrg 6 uur ds L. G. Zwanenbrg Collecte Inw. Zending woensdag Tweede Kerstdag 1.30 uur Zondagsschool Oud Geref. Gemeente 9.30, 1 en 6 uur ds J. W. Slager dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 en 2 ur ds J. W. Slager woensdag Tweede Kerstdag 9.30 uur ds J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. van der Haar 2 uur ds J. van der Haar Collecte pakjesactie Kerstfeest dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 uur ds J. van der Haar 2 uur ds J. van der Haar Coll. Herv. Bond voor Inw. Zending woensdag Tweede Kerstdag 9.30 uur ds J. van der Haar 6.30 uur Kerstfeestviering met de kinde ren der gemeente Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 en 2 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 9.30 uur leesdienst vrijdag 28 december 7 uur ds J. W. Slager van Stavenisse Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 en 2 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 9.30 uur leesdienst Rehoboth 7 uur ds A. Nauta te Middelburg dinsdag Eerste Kerstdag 7 uur ds R. Dijkmeljer te Colijnsplaat SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds P. Alblas 2.30 uur ds J. van Dijk In beide diensten collecte voor de verwarming zaterdag 22 december 7.30 uur Kerstzangdienst dinsdag Eerste Kerstdag 10 uur ds P. Alblas 2.30 uur ds P. Alblas Collecte Zondagsschool woensdag Tweede Kerstdag 10 uur cand. J. Vroegindeweij 6.30 uur Kerstfeestviering Zondags school Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 en 2.30 uur woensdag Tweede Kerstdag 9.30 uur POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst 6 uur ds van Dijk dinsdag Eerste Kerstdag 10 uurds J. van Dijk 6 uur ds van Dijk Collecte Inwendige Zending woensdag Tweede Kerstdag 6.30 uur Kerstfeestviering Zondagsschool met medewerking Zangkoor (leiding ds van Dijk) Geref. Kerk 10 uur leesdienst 2.30 uur ds van Egmond dinsdag Eerste Kerstdag 10 uur leesdienst 2.30 uur ds van Egmond woensdag Tweede Kerstdag geen dienst Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds B. A. Donkersgoed Bediening H. Avondmaal 2.30 uur ds Ph. J. Leenmans Nabetrachting H. Avondmaal dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 uur ds B. A. Donkersgoed 2.30 ur ds Broere van Dinteloord Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 en 2.30 uur leesdienst woensdag Tweede Kerstdag 2 uur student Verhoef van Capelle aan de IJssel Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds Gebraad dinsdag Eerste Kerstdag 9.30 en 2.30 ur ds Gebraad woensdag Tweede Kerstdag 9.30 uur ds Gebraad ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 ur ds W. Haverkamp dinsdag Eerste Kerstdag 10 en 2.30 ur ds W. Haverkamp woensdag Tweede Kerstdag geen opgaaf ontvangen ST. MAARTENSDIJK De laatste veiling in St. Maartensdijk op dinsdag 18 december 1.1., leverde dit jaar een behoorlijke uienprijs. En dit behoorlijk durven we alleen maar schrijven, omdat de teler in dit opzicht al een paar maanden verwend is. Anders zou men het gerust een stevige prijs kunnen noemen. Natuurlijk wordt de prijs altijd bepaald door de vraag, maar nochtans mag de thoolse landbouw bij deze laatste veiling van 1962 wel eens opnieuw erkennen, dat hun eigen verenigingen in dit opzicht al veel en goed werk hebben verricht. Het zou na al die tijd in feite een voldoende reden moeten zijn om zich voor steeds meer prod- dukten tot de veiling te wenden, afgezien of er een veilplicht op is ja dan nee. Zeker, er gaat nog al wat af aan onkos ten. Dacht u, dat dit bij een fabrikant niet zo is Daar gaat ook de cost voor de baet en alleen een goed produkt houdt stand. De uien die thans op onze veilingen exportklaar worden gemaakt, mogen gezien worden. Als teler men kan dat begrijpen vindt men het niet altijd even prettig, dat een zo strenge selectie wordt toegepast. Maan anderszijds zal men moeten erkennen, dat alleen door die kwaliteit te leveren een dusdanige prijs, naast het principe van de vraag, kan ontstaan en bovendien de exporteur met vertrouwen aan zijn commis sionair opdracht geeft de thoolse uien te kopen. Daarom kan het ook niet anders, of de sortering moet up to date zijn. En dat was dan nog een „preekje" van een leek, die toch wekelijks de prijzen bij de veilingen opneemt en de administratie of directie van die veilingen hiervoor nog eens zijn dank wil brengen, om te besluiten met de laatste veiling van dit jaar te St. Maartensijk, die van dinsdag 18 december. Bonken 25.92. Middel maat 551/70 25.90. Maat 40/55 27.51. Drielingen 33.46 picklers 37.80. Stek 7.21. Aanvoer 85 ton. Peen B en C 12.00 alles per 100 kg. Aan voer 15 ton. THOLEN Dinsdag 18 dec. Uien middel 26.80; bon ken 25.70; drielingen 32.80; picklers 37.90. Aanvoer 85 ton. SINT ANNALAND Dinsdag 18 dec. Uien bonken 25.51, maat 40/70 26.24; drielingen 32.29, picklers 37.70; stek 6.00. Aanvoer 133 ton. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE THOLEN Vrijdag 28 dec.: Dr. F. de Graaf uit Rotterdam voor „Kerkelijk Leven". SCHERPENISSE 18 januari Veehouderijavond in het Holland Huis en niet te Poortvliet. STAVENISSE 22 dec. toneelavond. EEN DROEVIG LOT VOOR DE THOOLSE WONINGPOT Voor 1963 weet het eiland Tholen wel zo ongeveer waar het aan toe is wat de oficiele woningtoewijzing betreft. Eind vo rige week verdeelden Gedeputeerde Staten de Zeeuwse toewijzing van 830 stuks, ter wijl er nog 440 huizen voor vrije verdeling overblijven. Bij de toewijzing moest men 220 stuks afzonderen voor vervanging van noodwonin gen en 130 voor krotten. Verder moesten er nog 40 in reserve worden gehouden voor uit Nieuw Guinea repatrierenden. Het re sultaat voor onze streek was, dat Tholen 4 woningen mag bouwen uit de gewone toe-, wijzing en Sint Maartensdijk 9. Ter vervanging van krotwoningen wa ren er 5 voor Sint Maartensdijk en 5 voor Tholen.. De overige gemeenten mogen toe zien. DIJKWACHT WEER AKTIEF De storm van zondagnacht maakt het nodig, dat de dijkwacht zijn paraatheid toonde. Reeds na de nieuwsberichten van half elf had dijkgraaf Van Gorsel tot de beperkte bewaking besloten en toen men daaromtrent van overheidswege omstreeks half twaalf opdracht kreeg, was de zaak op Tholen al voor elkaar. Het bleek geen loos alarm te zijn. Later werd er nog altijd een aangebrachte schade van 4000.geraamd, met name aan de zeeweringen te Stavenisse, in de Noord, Muije en Oudeland. In de Noord was een 100 kubike grond weggesla gen aan de tuin en met 2 trekkers werd zon dag de benodigde grond weer aangevoerd. Ook te Stavenisse werd zondag gewerkt door de Heide Mij., nu over een 40 meter, waar de havendijk wordt verhoogd was afgegraven en hierin volgens bestek werd voorzien. Hetzelfde gebeurde met de cou pure aan de Stoofdijk waarmee m endoende is ze te verbeteren. Overigens was de aangerichte schade niet verontrustend. Opnieuw heeft echter dc dijk wacht zijn nut bewezen. Dostojewski: „WITTE NACHTEN" Onder de laatste nieuwe uitgaven van de Prinsma-pockets van Uitgeverij „Het Spec trum" is een exemplaar, dat ik de meer eisende lezer warm aanbeveel. Hierbij doel ik op het boekje: „Witte nachten en andere verhalen" van F. M. Dostojewski, een der beste, zo niet de grootste der Russische schrijvers aller tijden. Dit boekje boeit des te meer, daar het als het ware een blik geeft op het diepere psychische leven van de schrijver. Het bundeltje bevat 3 verhalen, t.w. „Witte Nachten", „De Hospita" en „De zachtmoedige". In bijna alle boeken en korte verhalen van Dostojewski is de hoofdpersoon een een zame, zielige figuur, die vaak in droom vorm het innerlijk leven bloot legt aan de lezer. Zo komt dit ook voor in de hier be doelde bundel. De hoofdpersoon is steeds een facet van Dostojewski zelf. Het eerste verhaal, „Witte Nachten", be schrijft ons de ontmoetingen van de hoofd persoon met Nastjenjka, een door een ge liefde bedrogen meisje. Het belangrijkste van dit verhaal is bovenal de tegenstelling van de karakters van de naamloze hoofd persoon en Nastjenjka. In het tweede verhaal geeft Dostojewski ons een eerste periode uit zijn leven weer in de figuur van Ordynow, een man, voor wie het leven weinig zin heeft en die louter leeft omdat hij nu toevallig leeft. Het ver haal geeft ons uiterst subtiele weergave van het Peterburgse leven. Het laats verhaal is een dagboek, in een Mag ik ditmaal kort zijn. Het hoofd van de redacteur loopt vanwege de besognes voor de laatste twee kranten van 1962 om. En daarom staat hij me maar een heel kort onderhoud toe. Of beter gezegd, een kleine ruimte. Maar nog wel voldoende om jong en oud goede kerstdagen toe te wensen. Wel iets anders dan zo'n kwart eeuw gele den. De ouderen kunnen nog een goede ver gelijking trekken met de kerstinkopen van 1938 en die van nu. Toen was de nood vrij algemeen, nu is de welvaart vrij algemeen. Inderdaad, vrij algemeen, maar toch nog ergens nood. En dan is juist deze tijd zo bij uitstek geschikt om aan die nood van anderen te denken. Dat kan een nood zijn ver bij u en mij vandaan, maar misschien nog wel dichtbij ook. Een langdurige zieke, een weduwe, levend van de overigens ze genrijke A.O.W., maar toch in eenzaamheid. Kijkt u eens rondom u. Wat zult u het kerstfeest innerlijk gelukkiger tegemoet gaan ctoor onder meer iets voor die naaste te doen. Een kleine attentie kan zo worden gewaar deerd. Fijn, dat u de daad bij het woord wilt voegen. Limerickschrijvers denken al aan het ou de jaarsnummer. Lees maar: Jan Overeenkam...wij zijn aan 't denken Wat u ons als rijmelaar wilt schenken Bij het scheidende jaar Is u toch wel klaar? met de rijm, zonder lezers te krenken? En dan de prijs van deze week voor de Tholenaar, die dezelfde gedachten had tegen de kerst als ondergetekende, zodat ik ein dig met zijn prijswinnende limerick: Straks gaan wij weer lekkertjes eten. om kaarsen en kerstboom gezeten I maar, bij al dit licht is hèt onze plicht DE EENZAMEN NIET TE VERGETEN. Prachtig, vindt u ook niet? Nou dan tot mijn laatste ontboezeming in het oudejaarsnummer. andere vorm, dan de ons meest gebruikelijke. Dostojewski biedt ons dit „dagboek van een schrijver" (zoals het bij de oorspronke lijke uitgave heette) in de boeiende vertel trant die hem eigen is. W.F.J.v.T. „BARBARA" DE SHERMAN-TANK Boeken over de tweede wereldoorlog vin den nog steeds aftrek. Dat zal zeker ook het geval zijn met de nieuwe uitgave van Hollandia te Baarn. Het boek „Barbara" van de Amerikaan Wayne Robinson. Barbara is de naam van een tank, waarin vijf Amerikanen de oorlog zijn ingegaan in de vroege morgen van de zesde juni 1944. Bijna een jaar later i« Maagdenburg kwam het einde, toen Barbara meesjokte in het bevrijdingsdefilé. Wat daartussen ligt zijn de avonturen van bemanning en tank. De schrijver was een lid van de bemanning en schrijft dus uit levenservaring. Goed ge schreven, spannend tot het eind. Mooi uit gevoerd, geb. 9.90. Geachte redactie Naar aanleiding van uw artikel „de school van het leven" in uw nummer van 13 de cember j.l. zij het mij geoorloofd enige op merkingen te maken. Ofschoon de schrijver van dit artikel mij niet bekend is meen ik toch te moeten con stateren dat de schrijver zelf enigermate onder invloed van een nivellerende werking staat door aan het eind van het artikel te beweren dat het te lang verkeren in het milieu van de jeugd (dus het schoolmilieu) de afgestudeerde mens bij voorbaat verhin dert open te staan voor praktische wenken en raadgevingen van ouderen, zodra hij de schoolbanken heeft verlaten. Mijn eigen „theoretische" leertijd zal over enige jaren totaal 21 jaar bedragen, maar het zij verre van mij te denken dat mijn leertijd „in de school van het leven" dan tevens voltooid zal zijn. Dat is zij immers nooit. In een discussie die ik over dit onderwerp met een aantal van mijn geestverwanten mocht hebben kwam men overigens tot de zelfde conclusie. Dat er struktueel een ontwikeling aan de gang is waarbij de oudere generatie niet meer zo traditioneel bewierookt wordt zal ik niet ontkennen, maar indien we het resul taat van de oudere generatie gedurende de laatste 50 jaar bezien met twee wereldoor logen en daartussen een van de grootste economische crises, is dit helemaal niet ver wonderlijk. En het is tenslotte niet een van de grote taken, en moet het niet juist het ideaal van de jeugd zijn om datgene wat zij theoretisch heeft geleerd, practisch beter toe te passen dan een voorgaande generatie? Met dien verstande dan altijd, dat dit gebeurt onder leiding, en mede door practische wenken en raadgevingen van ouderen. Wat dit laatste betreft geloof ik persoon lijk dat de jeugd niet zó eigenzinnig is als de schrijver ons wil doen geloven. LI dankend voor de verleende plaatsruim te teken ik met de meeste hoogachting, C. Zachariasse Meermanstraat 10b Rotterdam Naschrif redactie. Het bedoelde artikel werd door de redac tie samengesteld. Het grootste deel daarvan is echter, zoals inzender heeft kunnen lezen, een citaat van een socioloog. Zelf kwamen we slechts tot de inleiding van het artikel en na de conclusie van de socioloog (zo staat het er letterlijk) stelden we de le zers en onszelf de vraag: "Is het zo inder daad?" Na deze vraag zijn we begrijpelijk des te gelukkiger met een reactie zoals hier voor opgenomen. In leeftijd zitten we er namelijk precies tussen. Nog te zwaar over hellend zelfs naar het standpunt van de jeugd om de socioloog zonder meer gelijk te geven. Uit de reactie van dhr. Zacharias se menen we te mogen opmaken, dat de jon geren er (gelukkig) anders over denken. Mogelijk komt er ook nog een reactie van de andere categorie, die de school van het leven dus al zo ongeveer heeft doorlopen. Het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen maakt bekend, dat ingevolge artikel 14, paragraaf 4 van het Reglement voor het waterschap Tholen op 2 januari 1963 een SCHOUWING zal worden gehouden over alle waterlopen in het waterschap Ingevolge artikel 24 van het Reglement van politie voor de polders of waterschappen in Zeeland zijn de gebruikers of eigenaren van de aan de water lopen grenzende percelen verplicht le. alle riet, gras en ander onkruid in de water lopen kort af te maaien en te verwijderen 2e. kleine inzakkingen der taluds te herstellen en verondiepingen in de bodem te verwijderen 3e. alle buisleiding in de toegangsdammen schoon te maken 4e. het tijdens het schoonmaken eventueel op de wegbermen neergelegd vuil te verwijderen. De aandacht wordt er op gevestigd dat, waar thans nog tengevolge van de in de afgelopen zomer uitgevoerde chemische bestrijding, afgestorven planten enz. in de waterlopen aanwezig zijn, deze nu dienen te worden verwijderd. Voorts worden belanghebbenden er op gewezen, dat bij geconstateerde overtredingen onherroepelijk tot bekeuring wordt overgegaan, St. Maartensdijk, 23 november 1962 Het dagelijks bestuur voornoemd, H. VAN GORSEL, Dijkgraaf A. K. KIEVIT, Griffier op zaterdag 22 december 1962 in het Dorpshuis. Toneelstuk in 3 bedrijven „OM DE KARASHOEVE" Muzikale medewerking het thoolse L.J.G.-orkest Entree f 1.25 Aanvang 7,15 uur Neem geen enkel risico, doch eis het allerbeste voor Uw FEESTMAALTIJD Wij brengen U voor een lekkere soep vooraf Een royaal SOEPCOMPLET 1.30 Als hoofdschotel voor Uw feestmaal KERSTROLLADES runder of varkens v.a. 2.60 VARKENS FRICANDEAU 3.00 ROSBEEF 3.00 alles per 500 gram Ook hebben wij heerlijke malse Braadkuikens voor U. Nu voordelig. Tevens eerste kwaliteit KALKOEN en KONIJN. Voor de boterham 300 gram gesorteerde VLEES WAREN, samen slechts 1.40. Verder een keur van de fijnste soorten vleeswaren. Haal het allerbeste voordelig bij Brugstraat 17 - Tel. 307 HALLO HALLO Een grote pot ABRIKOZEN 90 cent Een grote pot APPELMOES 75 cent Een grote pot fijne WORTELTJES 75 cent Een jampot APPELMOES 40 cent Een blik SPERCIEBONEN 80 cent Tevens een grote sortering noten, vijgen, dadels, bananen, spotprijzen. Dalemsestraat 7 - THOLEN

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 3