Plaatselijk nieuws Bfonchi letten DAMES en MEISJES WINTERMANTELS Modieuze Kerstgeschenken HEREN- en JONGENS WINTERJASSEN Snuif en wrijf 2 DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN hoogwater 't Vuur zit weer tot in de keel. NU reeds vanaf 49.50 STAVENISSE OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE dr P. J. Duinker, Tholen tel. 01660500 dr H, Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. 1.05 13.25 1.56 14.14 2.41 15.00 3.18 15.35 3.58 16.16 4.39 16.5 5.17 17.38 in de week van 23 tot en met 29 december zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 26 december Nieuwe Maan te 8.02 uur BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat met het oog op de aan staande feestdagen door de reinigingsdienst huisvuil en tonnen zullen worden opgehaald op de volgende dagen: Tonnen, maandag, 24 december 1962 Tonnen donderdag 27 december 1962 Huisvuil, vrijdag 28 december 1962 Tonnen maandag 31 december 1962 Huisvuil woensdag 2 januari 19bJ Tonnen donderdag 3 januari 1963 Huisvuil vrijdag 4 januari 1963 Tholen 20 december 1962 Burgemeester en wethouders voornoemd WINTERPROGRAMMA N.C.A.B. Tijdens een zaterdag jl gehouden verga dering van het district Tholen van de Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond werd het win- terprogramma vastgesteld. Op 25 januari wordt een bijeenkomst ge houden van de gespreksgroep, waarbij bur gemeester W. J. van Doorn van Poortvliet zal spreken over de streekbelangen van het eiland Op 11 januari is er de toog avond met als spreker de hoofdbestuurder B Doo laard uit Oosterbeek en een toneelstuk van een clubje uit Poortvliet. Zaterdag jl. sprak de heer M. D. den Hollander ui tGoes over .Landbouwpolitiek op langere termijn VERBETERING PROV. WEGEN Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zal op woensdag 9 januari a.s. te Middel burg worden aanbesteed het verbeteren van de provinciale wegen Poortvliet naar Scher- penisse en van Scherpenisse naar Sint Maar tensdijk, ter lengte van resp. 1400 m en 1266 m. DE STREEK BEZICHTIGD DOOR OUD-LEERLINGEN R.M.L.S. Ongeveer 25 oud-leerlingen van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes hebben vorige week een dagje op Tholen doorge bracht. Allereerst belichtte de heer J. Mar- kusse in Hotel „Zeeland" de veranderin gen die zich op Tholen hebben voorgedaan na 1953. Het begin daarvan kwam in 1953 na de ramp. Na dit droevig gebeuren zette de herverkaveling nog eens het mes in de wonde en aanvankelijk zat dit bij de door de ramp wat murw geslagen streekbewoners niet best. Ze waren immers de inundatie van 1944 nauwelijks te voven. Aanvankelijk keerde zich 97% tegen de plannen van herverkaveling en toen daarmee onder moei lijke omstandigheden te Scherpenisse moest worden begonnen, waren er honderd en eén moeilijkheden. Er kwamen protestvergade ringen en er werden handtekeningenakties op touw gezet. Men zat er ook zo plotseling middenin. Door het houden van voorlich ting, het samen bespreken van die proble men groeide allengs het begrip en uiteinde lijk zijn er 97% tevreden streekbewoners gekomen, na een rijksinvestering van ruim 60 milpoen gulden. De heer Markusse weet er wat van en het viel hem niet moeilijk de vele facetten van deze herverkaveling des kundig toe te lichten. Na de koffiemaaltijd werd een bezoek gebracht aan de Cavetho- gebouwen te Sint Annaland op de nieuwe haven en aan het tuinbouw-warenhuis van de heer Jac. Slager aldaar. In Scherpenisse werd een bezoek gebracht aan het bedrijf van de heer D. C. Duijnhouwer, tijdens de herverkaveling verplaatst. De oud-leerlingen van de R.M.L.S. waren éénparig in hun oordeel aan het eind van de ze dag: gezellig en leerzaam. KERSTZANGDIENST Graag verwijzen we u naar de predik beurten, waaronder voor deze gemeente bij de Geref. Kerk staat aangegeven, dat op tweede kerstdag een kerstzangdienst wordt gehouden. Zang kan altijd mooi zijn, maar zeker in de kersttijd. Velen zullen er een goed uurtje aan hebben, wanneer ze ook deze kerstzangdienst weer bijwonen. Ieder een is welkom. DE TROUWE DUIF Zaterdag 15 december jl. hield de post duivenvereniging „De Trouwe Duif haar jaarlijkse tentoonselling en een fancy fair in de zaal van J. van Boven, de prijzen werden behaald als volgt: Klasse I Oude Doffers M. Moeliker Tholen le, 2e en 3e prijs L. M. de Heer Tholen 4e prijs G. Larooij Scherpenisse 5e prijs L. Soomers Tholen 6e prijs Joh. Deurloo Tholen 7e prijs G. de Kok Tholen 8e prijs P. C. van As Oud Vossemeer 2e prijs G. Larooij Scherpenisse 10e prijs C. J. Baaij Tholen 1 le prijs D. Jansen Tholen 12e prijs L. Laban Tholen 13e prijs A. van Daalen Oud Vosemeer Z.E.V L. M. de Heer Tholen E.V. Klasse 2 Oude Duivinnen C. Soomers Tholen le prijs J. C. Vaders Oud Vossemeer 2e prijs G. Larooij Scherpenisse 3e prijs C. Moeliker Tholen 4e prijs A. Burgers Tholen 5e prijs G. Soomers Tholen Z.E.V. D. Jansen Tholen E.V. Klasse 3 Jonge Doffers L. Soomers Tholen le prijs P. C. van As Oud Vosemeer 2e prijs L. Laban Tholen 3e en 4e prijs Z.E.V. J. Praat Tholen 5e prijs P. de Boef Tholen 6e prijs Fr. Koppenhol Tholen 7e rijs Klasse 4 Jarige Duivinnen L. Jansen Tholen le prijs A. Laban Tholen 2e prijs C. J. Baaij Tholen 3e prijs G. Larooij Scherpenisse 4e prijs D. Jansen Scherpenisse 5e prijs C. Soomers Scherpenisse Z.E.V. M. Moeliker Scherpenisse E.V. Klasse 5 Jonge Dofers G. Larooij Scherpenisse le prijs L. v. d. Dries Halsteren 2e, 12 eprijs Z.E.V. H. Cornelisse Tholen 3e, 4e en 5e prijs A. Burgers Tholen 6e, 7e en 10e prijs C. van Luljk Tholen 8e prijs G. Soomers Tholen 9e prijs J. Pollie Tholen 10e prijs J. Kegge Tholen E.V. Klasse 6 Jonge Duiven L. Soomers Tholen le prijs Joh. Deurloo Tholen 2e prijs L. Laban Tholen 3e prijs H. Cornelisse Tholen 4e prijs G. Soomers Tholen 5e prijs A. de onge Tholen 6e prijs B. van Iwaarden Tholen 7e prijs J. Kegge Tholen 8e prijs C. J. Baaij Tholen 9e prijs C. van Luijk Tholen 10e prijs en Z.E.V. A. Burgers Tholen E.V. Klasse 7 Late Jonge Doffers J. Pollie Tholen le prijs J. Kegge Tholen 2e prijs L. Laban Tholen 3e prijs Klasse 8 Late Jonge Duivinnen G. Larooij Scherpenisse le prijs J. Praat Tholen 2e prijs A. Douw Oud Vossemeer 3e prijs Schoonheidsklasse Doffers M. Moeliker Tholen le prijs L. M. de Heer Tholen 2e prijs L. Laban Tholen 3e prijs L. v. d. Dries Halsteren 4e prijs J. Praat Tholen 5e prijs Schoonheidsklasse Duivinnen L. Jansen Tholen le prijs L. v. d. Dries Halsteren 2e prijs Als keurmeester fungeerde dhr. C. Heeren uit Roosendaal. Het op vele fabrikanten in Brabant en andere provincies gedane beroep voor het schenken van ereprijzen leverde boven ver wachting succes op. Ook uit Tholen waren de geschonken ereprijzen dit jaar bizonder talrijk, waarvoor het tentoonstellingscomité haar hartelijken dank betuigt aan gevers en geefsters. het seizoen besluiten met een tentoonstelling waarop alle duivenliefhebbers van het Eiland Tholen met hun dieren kunnen uit komen. JUBILEUM dhr. M. A. VAN DE ZANDE Het was vorige week donderdag voor het gezin van de postkantoorhouder M. A. v. d. Zande een bijzonder feestelijke dag. Niet alleen vanwege het feit dat hij die dag zijn 25-jarig jubileum bij de P.T.T. vierde, maar tevens omdat deze algemeen geachte jubi laris toen jarig was en het gezin bovendien de geboortedag van Mevr. v. d. Zande- Heijstek vierde, die een dag tevoren was jarig geweest. Zeer velen, familieleden, bekenden, collega's e.d. kwamen het gezin hun drie dubbele felicitatie aanbieden. Men had het verenigingsgebouw gehuurd om in staat te zijn alle belangstellenden be hoorlijk te kunnen ontvangen. De jubilaris werkt van 13 dec. 1937 af op het postkantoor te Tholen. Op 1 nov. 1952 werd hij kantoorhouder te Oud-Vossemeer. 's Middags ontving dhr. v. d. Zande reeds bezoek van de wnd. directeur van het post kantoor te Tholen, dhr. de Jong te Roosen daal. Later gevolgd door dhr. Eelsing, In specteur der Posterijen te Middelburg. Zijn voormalige en toekomstige chefs vergaten hem evenmin; de heren G. Heeze te Heem stede en dhr. van Ginderen boden schrifte lijk en telefonisch hun gelukwensen aan. 's Avonds waren alle collega's van het eiland Tholen, de bestellers, oud collega's e.d. present. Van verschillende zijden wer den bloemstukken en geschenken aange boden, w.o. ook van het personeel. Ook de oud-telefonistes, de dames J. Bevelander en J. Klippel waren van de partij. Tenslotte gaven ook b. en w. door hun aanwezigheid en de aanbieding van een bloemstuk blijk van waardering voor de arbeid die de jubilaris ten nutte van de gemeenschap verricht. GEVONDEN Verschillende wanten en handschoenen en een manchesterjas. Inlichtingen bij de rijks politie. KERSTAVOND PLAATELANDSVROUWEN De eerste van de verenigingen, die dit jaar waarschijnlijk tot een kerstsamenkomst kwam, was de Bond van Plattelandsvrou wen, eiland Tholen. Voor dit jaar was de afdeling Sint Annaland gastvrouwe, wel ke in het Dorpshuis een goede zaal en ac- comodatie ter beschikking had. Honderd en drie en veertig leden hadden ditmaal aan de uitnodiging gevolg gegeven, zodat van wege een niet te bekrompen indeling het Dorpshuis vol was. De afdelingspresidente, mevrouw C. Slager-Markestein sprak het welkomstwoord, inzonderheid tot de be stuursleden van de ring en de voordracht kunstenares Aafje Top. Even terugblikken óp het afgelopen jaar, werd inzonderheid stilgestaan bij het verscheiden van konin gin Wilhelmina, nog zo kort geleden en wat het gemoed van het gehele volk beroerde. In eigen kring was er ook verlies door het trouwe lid mevr. Scherpenisse-van den Bos, aan wie ook de bejaarden die zij altijd op haalde dankbare herinneringen hebben. Ter hunner nagedachtenis werd een ogen blik stilte in acht genomen. Gelezen werd vervolgens het Lucas-evangelie met daarop de samenzang Ere zij God. Men genoot van een gezamenlijke goed verzorgde koffie maaltijd en verder bestond het programma uit het tot tweemaal toe optreden van het zangkoortje der Plattelandsvrouwen en dat van de voordrachtkunstenares Aafje Top. Zowel het een als het ander werd zeer ge waardeerd. Inzonderheid op een bijeenkomst als voor de kerst krijgt het zangkoor onder leiding van dhr. A. L. Riedijk, waarbij van- zelfsprekend merendeels kerstliederen wor- I den gezongen bizondere aandacht. Wat I Aafje Top kan presteren is al velen bekend. voor Sint Annaland weer compleet. Met ingang van de jaarwisseling komt wacht meester L. Klapwijk uit Brouwershaven in dienst, waardoor de taak van de postcom- mandant opperwachtmeester Slot enigermate verlicht kan worden en de gemeente weer een tweemans bezetting heeft van de gewa pende macht. DE BIETENCAMPAGNE Het is weer voor elkaar. De zoveelste bietencampagne behoort tot het verleden, dit seizoen afgesloten door Puttershoek. In het algemeen was de opbrengst wat minder aan kilo's, waartegenover een bizonder hoog gehalte stond. Dat liep (bij een enkeling) zelfs tot 19%. En zoiets valt te onthouden. Behoudens de restanten verliep de campagne hoewel laat, nog zeer behoorlijk. De vroeg invallende vorst met een daaraan vooraf gaande regenweek heeft nog enige telers verrast. Het leeuwendeel was toen echter al geruimd. Op de Sint Annalandse weegbrug werden in dit seizoen gewogen: voor Puttershoek 4.236.210 kg de V.C.S. te Dinteloord 4.724.815 kg de Centr. Suiker Mij 3.059.390 kg Het oudejaarsnummer zal VRIJDAG 28 DECEMBER verschijnen en dezelfde dag nog vrijwel overal bezorgd worden. De postabonné's mo gen de krant zaterdag ver wachten, c.q. op het kantoor afhalen. totaal 12.020.415 kg Zuurbrand - oplaaiend vanuit de maag. Aan die kwaal kunt U een halt toeroepen. Bij de geringste aanwijzing Rennies nemen. Die blussen de pijn onmiddellijk en neutra liseren 't overtollig zuur. Met Rennies bij de hand hoeft U geen zorg meer te hebben bij iedere hap eten. Er kan U niets gebeu ren, want een of twee Rennies doven het vuur direct. U slaagt bij iTfliEl Si Bergen op Zoom tegenover vorig jaar 12.326.700 kg. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge peeld in november tot 11 december 1962 P. v. d. Velde D. de Vos 0 C. Moeliker J. de Rijke M. Schot J. Hoogerheide de Rijke D. de Vos C. Moeliker P. v. d. Velde D. de Vos J. de Rijke C. Moeliker D. de Vos de Rijke C. Moeliker M. Schot J. de Rijke de Rijke P. v. d. Velde M. Schot C. Moeliker BURGERLIJKE STAND „IN DE RECHTE STRAAT" Ondanks het slechte weer en de ondeug delijke verwarming van het kerkgebouw (er was een kachel uitgevallen) was de belangstelling vrij behoorlijk voor de vrij- davond irt de Ger. Kerk gehouden interker kelijke bijeenkomst, die was gewijd aan de arbeid van de bekende stichting „In de rechte straat". Na het openingswoord en een korte meditatie van ouderen. Mr. J. J. Versluijs, sprak ds J. Gravendeel, evangelist te Gent (België) en voorzitter van de stichting „In de rechte straat". Op een algemeen inleidend gedeelte aan de hand van enkele teksten, volgde een toe lichting op de arbeid der Stichting. Ds. Gravendeel deed dit aan de hand van vele fraaie dia's, die hij maakte tijdens een reis met de bekende ex-priester ds. H. J. Hegger langs bedevaartplaatsen in België, Frankrijk Geboren: 5 december Simon zoon van Kornelis Mattheus Jansen en Wilhelmina Cornelia van 't Veer. Getrouwd: 7 december Marinus van den Hoven oud 22 jaar, smid en Maria Kornelia Martina Bal zonder beroep beiden wonende te Tholen 7 december Gerard Nieuwenhuize oud 22 jaar schipper wonende te Yerseke en Lina Hage oud 19 jaar zonder beroep wonende te Tholen. Overleden: 2 december Cornelis Jan Schot oud 74 jaar ongehuwd Ondertrouwd: 23 november Jan Leendert Noom oud 29 jaar, schilder wonende te Scherpenisse en Pieternella Maria van der Jagt oud 21 jaar zonder beroep wonende te Tholen. 2-0 0-2 2-0 en Spanje. 0 - 2 Spreker legde de klemtoon op de veruit- wendiging van het R.K. geloof, blijkend uit de verering van relequien, processies en Maria-verschijningen. Ds. Gravendeel wees op het belang van een juiste opvanging van ex-priesters. De stichting „In de rechte straat" heeft voor hem een centrum „De Wartburg" te Velp beschikbaar gesteld. De serie dia's eindigde met opnamen van kerk, school en kindertehuis te Genk, die door een kleine groep actieve protestanten worden in stand gehouden en zelfs uit gebreid. De bijeenkomst werd met het zingen van het Lutherlied besloten. 0-2 2-0 1 - 1 1 - 1 0-2 1 - 1 2-0 Hoestdrank in tabletvorm.95ct In haar slotwoord dankte mevr. Slager ieder die tot het welslagen van deze goede kerstsamenkomst had bijgedragen, inzonder heid dan Aafje Top, de heer Riedijk, mevr, Goedegebuure-Lanooy voor de pianobege leiding, de secretaresse mevr. Mol die zeer veel werk moest verrichten en vele andere dames van de Sint Annalandse Afdeling die daarbij behulpzaam waren. De presidente besloot met allen goede kerstdagen en een gezegend 1963 toe te wensen. VOOR DE BEJAARDEN De Sint Annalandse Bond van Platte landsvrouwen had het deze week druk, want na de kerstsamenkomst van de thoolse le den ,was er dinsdagmiddag die voor de be jaarden. Zoals gebruikelijk waren weer maar een dertigtal bejaarden aanwezig, ammer, dat er niet meer over de eerste schroom heen willen stappen en met hun tijdgenoten de gezellige, goede middagen willen bijwo nen. Enkelen, die zich hadden opgegeven waren door ziekte verhinderd. Het welkomst woord werd ook nu gesproken door mevr. Slager, terwijl het voornaamste deel van het programma door mevr. C. C. Kooijman-Krij- ger werd verzorgd, die na het lezen van Lukas 2 en 'n gedeelte uit een Bijbels dag boek twee kerstverhalen voorlas. Het werd afgewisseld met samen- en koorzang. In de pauze kregen de aanwezigen koffie en gebak. ACTIE „OPEN HET DORP" De collecte, die te Stavenisse ten bate van de actie „Open het Dorp" gehouden werd, heeft opgebracht de som van ƒ275. De verkoop van zilveren sleuteltjes ten bate van dezelfde actie is nog in volle gang. KERSTMIDDAG BEJAARDEN Donderdag 20 december 1962, zal in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te Stavenisse een Kerstfeestviering voor de bejaarden plaats vinden. De leiding van deze bijeenkomst is in handen van de plaatselijke predikant Ds. L. J. Zwanenburg. Het programma bevat onder meer een meditatie over het Kerstgebeuren door de predikant. Verder zal er gedeclameerd en zullen er gedichten voorgedragen worden. Een koor van de afdeling Stavenisse van de N.C.V.B. zal haar medewerking ver lenen door het zingen van enkele Kerst van het N.V.V. een sinterklaasfeest organi seerde en daarbij een 70 kinderen tracteer- de. Met de aanwezige moeders werd het een gezellig samenzijn met verraste kinderen, die het ontvangen cadeau dankbaar mee naar huis namen. De gezinsbusjes actie van het N.V.V.t.b.c. fonds bracht f 287.op, welke inzameling door de Vrouwenbond van het N.V.V wordt verzorgd. B.B. WEER OP TOEREN Door de reorganisatie van de dienst Be scherming Bevolking was er in de Sint- Annalandse groep aanvankelijk een terug slag. Men is nu weer op toeren gekomen en in het nieuwe verband enthousiast aan het werk. Twee ploegen van elk 24 man vormen de afdeling voor de plaatselijke be scherming en reddingsploeg voor het eiland. Het geheel onder leiding van dhr. L. J. van Popering. Om het gewenste aantal te krijgen, werden 7 noodwachtplichtigen inge deeld. LANDGOUW EN E.E.G. Over dit onderwerp sprak de Z.L.M.se- cretaris mr J. F. G. Schlingemann vorige week voor „Landbouwbelang". Velen zou den er met ons spijt van moeten hebben voor deze avond verhinderd te zijn geweest, want dit onderwerp is deze spreker zo vol komen meester, dat het een genoegen is daarnaar te luisteren. En niet alleen een genoegen, maar bovendien zeer leerzaam en interessant. Dat er heel wat aan die E.E.G. vast zit, wist men terzijde al lang. Op deze avond werd dat duidelijker en on derstreept. Er was een goede opkomst en een bizonder aandacht gehoor voor de Z.L. M.-secretaris. PAARDENKEURING TE GOES Tijdens de jaarlijkse premiekeuring van hengsten en merries te Goes waren ook de stallen Brooijmans weer van de partij. lJ/2-jarige merries kleine maat: Eerste pr. voor Fria van Lindonk, eig. stallen Brooij mans, St. Annaland en Oud- en Nieuw- Vossemeer. Ook „Silvia" van dezelfde stal len kreeg een eerste prijs. Bij de groep „middelmaat" kreeg Jacqueline een tweede prijs en dat was er ook bij in de grote maat voor Irma. Bij de stalgroepen kreeg Silvia van Bley- t-.-a endaal, Paula en Irma, eveneens van de het programma afwijken i.v.m. de ziekte van t-\_;-i Ou- 1 Onict- ?nnn UITVOERING MUZIEKVERENIGING In de zaal van dhr. P. A. W. Mees werd vrijdagavond jl. de jaarlijkse uitvoering van de muziekvereniging gehouden. Deze avond die eerder was vastgesteld op 30 november jl. kon des tijds i.v.m. het overlijden van Koningin Wilhelmina geen doorgang vinden. Dit jaar voor het eerst gaf de muziek vereniging slechts gedurende één avond een uitvoering in plaats van op de gebruike lijke 2 avonden. Het blijkt een probaat mid del te zijn om meer bezoekers te trekken, andere verenigingen kunnen er patent op nemen. Er was vrijdag nl. méér publiek dan de muziekvereniging anders in twee half volle zalen kon trekken. Dhr. A. Geertse opende als voorzitter de bijeenkomst. Na allen hartelijk welkom te hébben geheten, bracht hij de Vosmeerse burgerij hulde voor het enthousiasme, waar mee de acties van de muziekvereniging wor den ontvangen en gesteund. Zo werd inder tijd van harte meegedaan aan de actie voor de nieuwe trommen en ook is er alom mede werking voor de haaldient van oud papier. Financieel staat de vereniging er niet te best voor. Een extra verrassing vormde daarom de in Antwerpen gewonnen prijs van 7500 Belgische Francs. Het geld zal gestort worden in het instrumenten fonds. Dit jaar waren er 2 jubilea. De muzikan ten J. L. Rijstenbil en M. Vos ontvingen van de voorzitter een speldje ter herinne ring aan hun 10-jarig lidmaatschap van de Muziekvereniging. Hierop volgde een vlot afgewerkt muzi kaal programma; men moest enigszins van Suède jassen Suède vesten Handschoenen Shawls Zelfbinders Kamerjassen Wollen vesten Pullovers en truien Hoeden in een prachtige collectie zeer exclusieve tinten en modellen Voor iets aparts speciale prijzen U slaagt bij Bergen op Zoom Bergen op Zoom fam. Brooijmans een eerste prijs. Opnieuw een mooi resultaat. INENTING TEGEN HONDSDOLHEID Begin januari zal gelegenheid worden ge- -I-J-IIJ f'-S muzikant G. van Driel. Dhr. J. Quist zong op voorstreffelijke wijze enige aria's uit de „De Vogelhandelaar" naar C. Zeiler. ,Op de pauze, waarin een verloting werd gehouden volgde een spannend toneelstuk, DKUin IdllUCU 1 i-Ql ycjvycw.v.u uctJvuwv.» - i neven tot inenting tegen hondsdolheid. De dat niet alleen vanwege het onder p, y zakkenrollerij, maar evenzeer vanwege het 0 v, inenting is verplicht, in zoverre dat het na 1 maart verboden is met een niet-ingeënte hond op straat te komen. Zo'n hond mag zelfs niet op een afgesloten erf vrij rond lopen. Inenting van katten is (nog) niet ver plicht, maar wenselijk. De kosten zullen vermoedelijk bedragen 2.voor een hond en 1.voor een kat. Huis aan huis werd deze week een rond schrijven van de burgemeester bezorgd. Men moet de gegevens van de in te enten hond invullen, de strook afscheuren en vóór 22 dec. ter sekretarie inleveren. Dit voor een goede registratie en om een overzicht te krijgen van de aantallen hon den en katten. De eigenaars/houders krijgen later nog een oproep, waar en wanneer ze met hun dieren moeten verschijnen. POSTDUIVENTENTOONSTELLING De plaatselijke Postduivenvereniging „De i 1 tj, - uitstekende spelgehalte, bijzonder in de smaak viel. Na afloop werd een bal gegeven. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met STORMSCHADE Terwijl het aan de dijken allemaal nog al meeviel tijdens de storm van zaterdag- op zondagnacht, zijn er in de haven wel enkele jachtjes losgeslagen en of gezonken of weggedreven. In dat opzicht was er voor 11 Zwaluw alhier zal op zaterdag, 22 dec."a.s. 'de eigenaren dus wel stormschade Mevr. Slager dankte op het eind inzonder heid mevr. Kooijman en wenste alle aanwe zigen een gelukkig kerstfeest en gezegend nieuwjaar toe. Ze hoopte dat men met zijn allen dan weer verschillende malen in ge zondheid bij elkaar zou mogen zijn. De tolk van de bejaarden was de heer C. den Haan die het bizonder jammer vond, dat niet meerd mannelijke en vrouwelijke collega's aan de uitnodiging gehoor gaven, nu het altijd zo aangenaam is met elkaar bijeen te zijn. Men zou het temeer moeten waarderen, wanneer men ziet, hoeveel dit jaar uit ons midden zijn heengegaan, aldus spreker. Het is allemaal anders dan vroeger. Toen was er ook geen kleuterschool, wat men tegenwoordig vanzelfsprekend vindt. Hij dankte de Plattelandsvrouwen uit naam van allen voor het vele, wat het gehele jaar door via het organiseren van samenkoms ten en vooral ook voor het kerstbijeenkomst wordt gedaan. Daarna ging ieder voldaan huiswaarts. POSTKANTOOR WEER IN TACT Tot en met a.s. vrijdag 21, december zal men voor P.T.T. zaken nog op het gemeen tehuis moeten zijn, maar vanaf zaterdag 22 december zetelt de kantoorhouder weer in het eigenlijke postkantoor. Daar werd in enkele weken intern een behoorlijke veran dering aangebracht, dank zij de zoutschade- uitkering en een post voor achterstallig on derhoud, die de gemeente eveneens liet verwerken. In de gemoderniseerde omgeving kan de kantoorhouder dus de drukte rond de jaarswisseling opvangen. POLITIE COMPLEET Na vele maanden is de politie-bezettlng liederen. Ook zullen de tractaties niet ont breken. IN DE RECHTE STRAAT Woensdagavond 12 december 1962, des namiddags te 7.30 uur werd in het dorps huis te Stavenisse een bijeenkomst gehouden, waarin Ds. J. Gravendeel te Genk (België) sprak over het werk van de bekende in stelling In de rechte straatwaarvan hij voorzitter is. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. L. G. Zwanenburg, Ned. Herv. predikant, die liet zingen Ps. 43 3. Daarna las hij Marcus 10 46-52 en ging vóór in gebed. Vervolgens riep hij de aan wezigen hartelijk welkom tóe, inzonderheid Ds. Gravendeel en de heer Lindenburg. Ook verheugde het hem zeer, dat vele catechi santen gehoor gegeven hebben om deze avond bij te wonen. Hij sprak de hoop uit, dat alle aanwezigen 'n mooie avond mogen hebben. Naar zijn mening zal dat zeker het geval zijn, daar spreker reeds een dergelijke avond te St. Annaland heeft bijgewoond. Ds. Gravendeel hierna het woord verkrijgen de zei, dankbaar te zijn, dat hij hier mag zijn om iets van zijn werk te vertellen. Voor af wilde hij echter nog een korte meditatie houden naar aanleiding van het gelezen schriftgedeelte. Hij wees er op, dat de Here Jezus op weg was van Jericho naar Jeru zalem en dat Hem daar het lijden wacht. Vervolgens beschreef hij de personen van de blinde Bartimeus. Allen zijn wij blind door de zonde, zoals Bartimeus eens blind was. Als de blinde dan ook van Jezus hoort, roept hij om ontferming. Dat is een open bare geloofsbelijdenis. Wij moeten blij zijn als Bartimeus, als wij Jezus mogen ontmoe ten. Tegenwoordig is dat wel eens anders. Velen willen niets meer van Hem weten. Daarom richtte hij zich vooral tot de jeugd om naar Jezus te luisteren. In België, Frank rijk en Spanje wonen millioenen mensen, die niet weten, wat Jezus in hun leven be tekent. Ook staat hij stil bij zijn volhardend roepen om ontferming, als de schare hem bestraft. De schare heeft geen tijd voor de blinde, als zij maar bij Jezus zijn. Hebben wij ook geen tijd, voor onze broeders die in nood zijn Maar Jezus had wel tijd en riep de blinde tot zich, hoewel hij vervuld was van hetgeen hem wachtte. Wij Christe nen moeten hen roepen, die in nood zijn en van Jezus niet willen weten. Jezus roept de blinde, hij staat op, werpt zijn mantel af en gaat al tastend naar Hem toe. Millioenen mensen, die geestelijk blind zijn zoeken naar houvast. De mantels van de hoogmoed moeten echter eerst afgeworpen worden, dan kan men tastende naar Hem toegaan. Op de vraag van Jezus wat Hij hem doen moet antwoordt de blinde: „Here, dat ik ziende mag worden". Is dat ook ons verlangen om ziende te worden Wat is dan het gebeds leven rijk. De Here Jezus zeide tot hem: „Ga heen, Uw geloof heeft U behouden.' Dankbaar volgde Bartimeus Hem op de weg. Jezus kreeg de eerste plaats in zijn leven. Geven wij hem ook deze plaats Hierna vertoonde ds. Gravendeel dia's van zijn reis, die Ds. Hegger en hij door België, Frankrijk en Spanje hebben ge maakt. Deze dia's lieten vooral zien op welk een wijze de Rooms-Katholieken, de moeder van Jezus vereren. Voor deze ver ering worden soms fabelachtige bedragen uit gegeven. Ook werd vertoond welk een groot aantal mensen bedevaartplaatsen bezoeken. In de pauze zette Ds. Gravendeel het doel en het streven van het blad „In de rechte straat" uiteen. Met de opbrengst hiervan kunnen ex-priesters geholpen worden. Na het vertonen der dia's eindigde ds Gravendeel met dankgebed. Ds. Zwanen burg liet tot slot zingen Ps. 25 6 en sluit met een woord van dank de bijeenkomst. Een zelfde avond wes er te Sint Annaland in het hervormd verenigingsgebouw met matige opkomst. GARAGEBEDRIJF NAAR RONDWEG Het is al besproken in de gemeenteraad, toen het om verkoop van grond ging aan de rondweg en inmiddels is het ook op an dere wijze bekend, dat garage de Viet van de Markt zal gaan verdwijnen. Een moder ne werkplaats met een flink parkeerterrein, de nodige benzine en oliepompen zal de ou tillage van dit bedrijf belangrijk vergroten. Overigens zal men nog even geduld moeten hebben, want dat duurt nog even. In dezelf de omgeving zal de grote transportonderne ming van de firma Langejan komen. Ook het oude smidspad op de Markt van de heer de Wolff zal in andere handen over gaan. Sinds 150 jaar kent men op de Markt niet anders dan deze smidse, achtereen volgens in handen van de familie Wilton, Tholenaar, Bentschap Knook en sinds 1935 de familie de Wolf. Op de hoek Noordpoort zullen nog 2 oude schuren worden afgebro ken. VROUWENBOND N.V.V. Nog even wat ver teruggaande werd ons bericht, dat op 4 december de Vrouwenbond BURGERLIJKE STAND over de maand november 1962 Geboren Elizabeth Pieternella, dt. van Hendrik C. Verkerke en van Anthonia M. van Doeze laar. Marinus Hendrik, zn. van Willem M. Slager en van Anthonetta M. Hollebrands. Huwelijksaangiften: an A. Capelle, 22 jr en Johanna S. A. Bevelander, 16 jr. Loop der bevolking: Ingekomen: Lena J. Paulusse-Bijl van St. Maartensdijk naar Lentestraat 313. Raymond C. H. Koning van Poortvliet naar Bakkerstraat 75. Verhuizingen binnen de gemeente Pieter M. Paulusse van Rijksstraatweg 443i naar Lentestraat 313. AANBESTEDING Het bestuur van het Calamiteuze Water schap Scherpenisse heeft woensdagmiddag in hotel Sturris te Scherpenisse aanbesteed: het herstel, de vernieuwing en het onder houd tot en met 31 december 1963, van de aard-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken, alsmede het maken van buitengewone wer ken, bestaande uit het aanbrengen van een teenvoorziening en het inwassen van een steenbezetting aan de waterkering van het waterschap. De volgende inschrijvingen kwamen bin nen: A. van der Werf, St. Maartensdijk, 48.800; W. Vlot, Sliedrecht, 50.200; Van der Klippe, Vlissingen, 51.000; firma M. van der Velde en Zoon, Bruinisse, 51.000; A. J. Herwich, Willemstad 52.000 L. J. Dekker Vlissinger, 52.000. KERSTZANGDIENST Dit nummer toont reeds aan, dat de kerst dagen dichterbij komen. Men kan ook van avond in de hervormde kerk bij de komende kerst worden bepaald, wanneer men de kerstzanguitvoering gaat bijwonen, welke door het hervormd kerkkoor onder leiding van de heer A. L. Riedijk van Sint Maar tensdijk wordt geboden. Naast enkele kerst liederen zal ook een cantate voor soli en koor worden uitgevoerd. Vanzelfsprekend met orgelbegeleiding. Deze zangavond be gint om 7 uur en wanneer men een goede zaterdagavond wil hebben, zal dat via deze kerstzangdienst zeker mogelijk zijn. Men toont tegelijkertijd belangstelling voor het koor, dat menig uurtje moest oefenen eer het programma er behoorlijk inzat. Kerst zang is mooi, heel mooi. „DE ZEEBAARS" HIELD ONTSPANNINGAVOND In hotel Sturris hield de Zeebaars haar jaarlijkse ontspanningsavond, waarvoor goe de belangstelling was. De Schelde Zonen uit Hoogerheide voerden e enmool toneel stuk op, waarna men nog enige tijd gezel lig bij elkaar was.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 2