WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLOND Leed. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT HULP. Ingang polikliniek veranderd* Honden aan de lijn. Katten thuis* Plaatselijk nieuws Centrum voor kraamzorg voor Zen N.-Beveland en Tholen» Mededeling van de Vleeskeuringsdienst» RAADSVERSLAG POORTVLIET» Begrotingen 1963 aangeboden - Aankoop oude schuur voor woningbouw - Aankoop grond in plan Zuid voor ontsluiting Schoolstraat naar Rondweg en woningbouw Rioolbelasting verhoogd De rustbank is niet voor lawaai-schopperij» DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN DE REDAKTIE LEGT U VOOR: Voor Hongarije OUD-VOSSEMEER 18e jaargang No. 51 1 november 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Ri Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties wordentot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Onvoorstelbaar is het leed, dat een twee tal gezinnen in onze streek vorige week heeft overweldigd. In één en hetzelfde num mer van 25 oktober moesten we melding maken van twee ongelukken met dodelijke afloop. In St. Filipsland een vijftienjarige knaap, in Scherpenisse nog geen vijf jarig meisje. Vreselijk. Elke week melden de rouwadvertenties het heengaan van streek- bewoners. En voor elk van de nabestaanden betekent een dergelijk verlies rouw. Ieder voelt het eigen verlies. En zonder dat te kleineren, is het toch anders, wanneer een bejaarde na min of meer langdurige ziekte heengaat, dan wanneer men wordt gecon fronteerd met het zo plotseling afbreken van twee zo jonge leventjes. Het grijpt aan, het vervult met ontzetting. Waar het dank zij de zo rijke zegeningen van een gevorderde medische wetenschap een zeldzaamheid is, dat kinderen bij de geboorte of kort daarna sterven, vergt deze tijd op andere wijze jonge levens. De tijd van de mechanisatie. Geen achterafgepraat, maar niet genoeg kan op de gevaren van het verkeer, van de machines worden gewezen. Nog te vaak ziet men kinderen meerijden met trekkers of op andere voertuigen, zonder een ouder in de onmiddellijke nabijheid. Het is voor een kind zo aantrekkelijk een eindje te mogen mee rijden. Men beseft geen gevaar en de be stuurder heeft zelf alle aandacht nodig voor het voertuig. Vaak gaat het zo nonchalant toe. Het heeft allemaal niet te maken met de bovenstaande tragische gebeurtenissen, maar het is wel opnieuw aanleiding daarop toch weer maar te hameren. Een knaap uit het leven weggerukt in het vuur van zijn arbeid. Een meisje werd zo van 'n onschuldig spelletje op straat gedood. Een schok door de streek. Maar het leven gaat verder. Alleen in twee woningen zijn er twee lege plaatsen achtergebleven. Met schier ontroostbare ouders. We leven toch te dich bij elkaar om niet van harte van onze deelneming te gewagen. Ook al zal mensentroost de leegte niet kunnen vullen. Onze deelneming is er niet minder om. Ontelbare malen en telkens weer wordt een beroep op de samenleving gedaan aan een of ander doel financieel bij de dragen. Vaak worden wij overstroomd met ver zoeken daartoe aanbevelingen te plaatsen. Soms lijkt dat tè veel te worden. Zie ook maar weer in dit nummer. Voor Hongarije, het gehandicapte kind, Klaproosdag, reclas sering, het houdt nooit op. En toch bezwijken we telkens weer voor een dergelijk verzoek. Toch is die hulp nodig. Het is zelfs een voorrecht daaraan te mogen helpen, daaraan te mogen bijdragen. Willen we het met zijn allen zo maar blij ven zien. Als het even kan. Het zal nog lang niet iedereen in de streek bekend zijn, dat de ingang van de Polikli niek van het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom is verplaatst van Plein 13 naar de Burg. van Hasseltstraat 16. Dat is schuin tegenover het nieuwe Politiebureau. Dit laatste gebouw in de straat van het ziekenhuis is voldoende in het oogvallend om het zoeken naar de ingang van de Poli kliniek te voorkomen. Personen die om een of andere oorzaak lang in de Polikliniek moeten wachten kunnen „binnendoor" naar het ziekenhuis, c.q. de kantine voor het ge bruik van een kopje koffie of dergelijke. Dinsdagavond werd door het dagelijks bestuur van bovengenoemd Centrum en dooi de daarbij aangesloten Kraamverzorgsters op hartelijke wijze afscheid genomen van de Leidster-Docente, Zuster B. M. Aarens, aan wie op haar verzoek met ingang van 1 no vember 1962 als zodanig eervol ontslag is verleend. Zuster Aarens werd door de voorzitter Dokter A. I. Vos arts te Wolphaartsdijk, dank gebracht voor de wijze waarop zij gedurende acht jaar haar funktie heeft verricht en voor de prettige sfeer, die zij steeds wist te bewaren. Twee kraamverzorgsters, behorende tot de eerste groep, die door zuster Aarens was opgeleid, brachten op originele wijze de dank en de waardering van de kraamver zorgsters over en boden aan zuster Aarens een geschenk van de kraamverzorgsters en van het bestuur (een klok en bloemen) aan. Tenslotte dankte zuster Aarens hartelijk voor de waarderende woorden en voor het cadeau. De voorzitter deelde nog mee, dat tot assistent-Leidster-Docente met ingang van 1 november a.s .benoemd is zuster B. S. Haak te Goes. Door de wnd. Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland is de navolgende beschikking uitgevaardigd overwegende, dat het noodzakelijk moet worden geacht maatregelen uit te vaardigen tot wering (bestrijding) van hondsdolheid in de gehede provincie Zeeland gelet op bet overleg met het hoofd van de veeratsenijkundige dienst in het district Zeeland gelet op artikel 62, juncto artikel 61, lid 2, sub b, der Veewet I. Beveelt, dat in de gehele provincie Zee land honden met ingang van heden zo danig moeten worden opgesloten of aan een ketting of lijn van voldoende sterkte moeten worden gehouden, dat zij niet in de onmiddellijke nabijheid van andere honden kunnen komen. II. Vestigt er met nadruk de aandacht op dat honden, welke in strijd met boven bedoeld bevel loslopende worden aan getroffen, op last van de burgemeester der gemeente, waar zij zich bevinden, kunnen worden gedood. Waar ook KATTEN ernstig gevaar voor verspreiding van c.q. besmetting met honds dolheid kunnen opleveren, doe ik een drin gend beroep op de inwoners van deze ge meente, deze dieren zoveel mogelijk binnen te houden. Kortgeleden werden twee jonge runderen in nood geslacht en ter keuring aangeboden. Beide runderen moesten worden afgekeurd tengevolge van een afwijkende geur van het vlees. Bij navraag bleken de dieren te heb ben geleden aan trommelzucht (z.g. dik- staan). De eigenaar hadden een bepaalde veeolie ingegeven, die de oorzaak bleek te zijn van de afwijkende geur (kreosoot). Verzekerde runderen, die in nood geslacht zijn en dergelijke middelen hebben toege diend gekregen, zonder een advies van een deskundige, worden niet vergoed. De Vlees keuringskring is vanzelfsprekend niet de instantie om te beoordelen of dergelijke middelen al of niet helpen. In ieder geval: men zij gewaarschuwd. hfd. Vleesk. kr. St. Maartensdijk A. Rinses Voltallig kwam de gemeenteraad van Poortvliet dinsdagmorgen 30 oktober in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester W. J. van Doorn. Het eerste punt dat na notulen aan de orde werd gesteld was de aanbieding van de gemeente-begroting 1963, die van het Arm bestuur en de Woningbouw, ter onderzoek door de raadsleden, hetgeen a.s. dinsdag avond zal gebeuren. Verder werd een gewijzigde verordening vastgesteld op de rioolbelasting, waarbij de heffing is verhoofd tot gemiddeld 20. De voorzitter wijst er op, dat zulks nood zakelijk is in verband met de bouw van de rioolzuiveringsinstallatie en komende riole ringswerken. De voorzitter was van mening, dat de bouw van het gemaal waarschijnlijk op 5 november kan worden aanbesteed. De heer Bijl informeerde of er tijdens de oude heffing verzoeken waren om onthef fing waarop de voorzitter ontkennend ant woordde. Dhr. Bijl meent dat die kans van wege de verhoging nu wel bestaat. De voorzitter zegt dat b. en w. dan zeker zullen bekijken. Hoewel niemand der leden deze verhoging toejuicht erkent men er niet buiten te kunnen, mede omdat men nog niet aan het maximum is. Aankoop schuur voor woningbouw Aan de orde is vervolgens de aankoop grond met restant landbouwschuur en om liggend erf van de heren W. A. Ista, C. P. van Tiggele en J. A. van Tiggele, gelegen aan de Noordstraat. B. en W. stellen voor de grond waarop de oude schuur, groot 185 m2 staat te kopen voor 1.20 per m2 of voor een totaal van 222.—. De kosten voor afbraak van de oude schuur zijn voor rekening van de gemeente. De overige grond ongeveer 450 m2 tegen 4.of voor een totaal bedrag van 1800,Hiervan is ongeveer 30 m2 aan dhr. W. Istha in erf pacht uitgegeven, uitsluitend bestemd als mestvaalt. Nu het daarvoor iyet meer nodig is, kan men deze erfpacht beëindigen. Om dhr. W. Ista gelegenheid te geven zijn perceel tuingrond te bereiken, willen b. en w. hem een strook grond als toegangspad naar zijn perceel verkopen eveneens tegen 4.per m2 of voor een totaal 28. Bij aankoop van bovengenoemde grond krijgt de gemeente beschikking over bouw grond met een breedte van 24 m langs de weg en gemiddeld 30 meter diep. Daarop kunnen drie woningen gebouwd worden, waarvan de grondprijs dan ongeveer 2000.zal bedragen. Daarbij komt dan nog het bedrag voor slopen van de oude schuur. B. en w. stellen voor tot deze aankoop over te gaan. De voorzitter voegt er aan toe blij te zijn, dat men tot deze transaktie kan komen en hoopte dat de raad het ook aantrekkelijk vindt daarvan woningbouw grond te maken. Dhr. Bijl heeft wel bezwaar een pad aan dhr. Ista te verkopen. Hij zou liever de grond aan de gemeente houden en dhr. Ista het recht van toegang geven op het voor de woningen aan te leggen pad. In het andere geval zou het wel bizonder goed vastgelegd moeten worden, anders krijgt men later trammelant. De voorzitter merkt op, dat hierover eigenlijk niet is gesproken. Be grijpelijk is dat dhr. Ista een toegang moet hebben en dan is het inderdaad wel moge lijk, zoals dhr. Bijl opmerkt, via gemeente grond. Dhr. Uijl is het met dhr. Bijl eens dat men de toegang, mede voor het onder houd, beter in eigen hand kan houden. De voorzitter zegt toe, hierover met betrokkene te zullen praten. Overigens kunnen alle leden zich met deze aankoop verenigen. DOORTREKKING VAN DE SCHOOLSTRAAT In verband met het voornemen om de gronden, gelegen in plan Zuid verder bouw rijp te maken en het doortrekken van de Schoolstraat, stellen b en w voor de daar benodigde gronden aan te kopen. Daarbij gaat het om 666 m2 toebehorend aan de wed. W. E. A. de Rijke te Tholen, 500 m2 van de erven wed. C. Koppenhol-Hage alhier en 2400 m2 van de heer G. K. J. Krijger alhier. Tegen 3,per m2 komt dit op een totaalprijs van 10.690, De heer Bijl zegt naar aanleiding van dit voorstel, dat voor hem beslissend is, hoe destijds de meerderheid van de raad het plan heeft afgekeurd. Hij kan het van b en w niet waarderen, dat men er dit toch wil doordrukken. Ter verduidelijking diene, dat destijds het plan tot doortrekken van de Schoolstraat en daarmee ontsluiting van plan Zuid al in de raad is geweest, omdat zulks op het uitbreidingsplan is vastgelegd. Daar aan hebben b en w destijds het voorstel ge koppeld meteen de grond van de heer G. K. J. Krijger, hetgeen toen reeds mogelijk was, aan te kopen. Dit werd door de meer derheid verworpen. Dhr. Bijl nu is er vast van overtuigd, dat daarmee het gehele plan werd verworpen. De voorzitter daarentegen is met de wethouders van oordeel, dat alleen de grondaankoop destijds werd afgestemd, zoals het naar mening van b en w ook uit de notulen van die tijd blijkt. Weth. Krijger vindt dat er geen sprake is van iets te wil len doordrukken. Persoonlijk houdt hij liever zijn grond. Het gaat er echter om dit ge deelte te ontsluiten, de Schoolstraat door te trekken en waar aan een straat huizen gebouwd moeten worden, is daarbij ook andere grond nodig. De heer Van Houdt vraagt of bij in williging van dit voorstel het vorige raads besluit over dit onderwerp moet worden ingetrokken. De voorzitter antwoordt hierop ontken nend. Het plan was reeds in het uitbreidings plan goedgekeurd. Destijds werd alleen de grondaankoop van dhr. Krijger afgestemd, iets waarin hij dan van mening verschilt met dhr. Bijl, die zegt dat het gehele plan werd verworpen. Dhr. Van Houdt vraagt voorts of het de bedoeling is aan weerszijden van die ver lengde Schoolstraat woningen te bouwen. De voorzitter: voorzover dat mogelijk is wel. Zoals bekend staat daar reeds de dok ters- en ambtswoning burgemeester. De heer Van Houdt: gaat het dan nu alleen om door trekking van de straat. De voorzitter: nee, ook om de bouwgrond voor woningen. Dhr. Uijl concludeert dat de Schoolstraat in het gedelte Zuid ligt, wat men ter zijner tijd zou realiseren. Dat vloeit toch voort uit het vastgestelde uitbreidingsplan. Hij kan zich met het voorstel van b en w verenigen. De heer Van Houdt vindt het wel erg moeilijk hier een beslissing te nemen. Des tijds was hij ook een van de tegenstemmers, al vindt hij deze uitbreiding wel mooi. Wethouder Krijger vraagt of bij het niet aanvaarden ook het gehele plan komt te vervallen. De voorzitter antwoordt hierop ontkennend, want dan zou wijziging van het uitbreidingsplan nodig zijn. Dat is weer een kous apart. De heer Geuze informeert of er tussen de oudere en nieuwe woning van dhr. Weijler in de Schoolstraat nog huizen komen, waar op de voorzitter bevestingend antwoordt, mogelijk één of twee. Dhr. van der Male stelt vast, dat het eerder genomen besluit werd genomen toen hij nog geen zitting had. Hij kan er dus moeilijk over oordelen of toen alleen de grondaankoop of het gehele plan is ver worpen. Nu hij voor dit plan wordt ge plaatst acht hij het op zichzelf goed om tot realisering van plan Zuid te komen. Nadat nog eens de twee tegenover elkaar staande standpunten zijn belicht, volgt stemming en blijken de heren Bijl en Van Houdt tegen te zijn. De vijf andere leden stemmen voor. Herbenoemd worden in de woonruimtecom missie de heren P. J. van Houdt (voorzitter), M. W. Deurloo, M. L. Quist, J. de Rijke én D. C. Verburg. Geen bezwaar is er tegen wijziging van de begroting 1962, mede als gevolg van inventarisatie van het oud-archief wat een post van 800,vergt. Enkele technische wijzigingen in de ge meenschappelijke regeling vuilnisophaal dienst is een hamerstuk. Voor kennisgeving wordt aangenomen een brochure van de Ned. Vrouwenbelangen, vrouwenarbeid en gelijk staatsburgerschap, evenals het jaar verslag 1961 van de waterleiding mij Tholen. RONDVRAAG De heer Van Houdt informeert of reeds aandacht werd geschonken aan kolentoeslag voor behoeftigen. De voorzitter antwoordt dat een post in de begroting werd opgeno men en dit weer op de gebruikelijke wijze z'n beslag zal krijgen. De heer Van Houdt vindt het soms een janboel op de rustbank in de omgeving van de Ger. Kerk, waar zondags de jeugd joelt en schreeuwt, zulks tot last van kerkgangers. Laatst is hij nog teruggegaan, toen hij er voorbijkwam en godslasterlijke taal werd gebezigd. Men jouwde hem evenwel na. Dat vindt de voorzitter een schandaal, meent dat hier allereerst een taak ligt voor de ouders, terwijl hij onmidddellijk na een des betreffende opmerking in vorige raad aan de politie heeft gevraagd er op toe te zien, hetgeen ook gebeurde. Dhr. Uijl zegt blij te zijn, dat dhr. Van Houdt hierop attendeert en is het daar vol komen mee eens. Hij vindt dat gebral af schuwelijk. Laatst ondervond een predikant tijdens de preek er zelfs last van. Dhr. Bijl meent, dat wanneer het hinder voor de kerk oplevert de bank maar moet worden opgeruimd en alzo de goeden het met de kwaden moeten bekopen. De voor zitter vindt ook, dat er maatregelen genomen dienen te worden, wanneer waarschuwen niet helpt. Dhr. Bijl merkt op al meer te hebben gewezen op de situatie achter de school, waar het erg donker is. Er zou een lichtpunt komen, maar nu het weer een donkere peri ode wordt, is die er nog niet. De voorzitter antwoordt dat de PZEM al lang geleden opdracht kreeg. Hij zal er nogmaals op attenderen. Dhr. Bijl vraagt ook de oude woning onder de toren zo spoedig mogelijk af te breken, wat ook de bedoeling blijkt te zijn. Dhr. Uijl attendeert op het feit, dat een eigenaresse van een woning al drie jaar bezig is de huurder er uit te krijgen, aan wie nog steeds geen woning werd toege wezen. De voorzitter zegt dat met dergelijke ontruimingen b en w niets te maken hebben. Dat is een zaak voor de Kantonrechter. Tenslotte feliciteert weth. Krijger de voor zitter nog met zijn 25 jarig ambtenaarsjubi leum. Persoonlijk was hij die dag verhin derd, maar hoorde dat men gezellig samen was geweest. Hij hoopt, dat de voorzitter het dubbele hiervan mag beleven. Met een woord van dank voor deze woorden sluit burgemeester Van Doorn daarna met ambts gebed. dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland tel. 01665-400 HOOGWATER in de week van 4 t.e.m. 10 november 1962 zondag 7.32 20.00 maandag 8.20 2LOO dinsdag 9.25 22.17 woensdag 10.52 23.38 donderdag v12,16 vrijdag 0.53 13.22 zaterdag 1.50 14.12 5 nov. Eerste Kwartier te 14.32 uur. 11 nov. Volle Maan te 17.16 uur. DEEL MEE IN DE „VOGELVREUGD" Vrijdag en zaterdag is het thools vereni gingsgebouw in de Brugstraat herschapen in één grote vogelkooi. Nou ja, een vogel Meeleven in leed Hulp aan velen Ijsbaan-speelweide aanleg in Scherpenisse Honden aan de lijn Plan Zuid in Poortvlietse raad In Oud-Vossemeer vlogen de splinters er af Een mooie Plattelandsvrouwen-avond in Stavenisse Voor het gehandicapte kind Klaproosdag Jan Overeenkam jachtend leven De competitiestanden Wetenswaardig plaatselijk nieuws en nieuws in de advertenties Die wel zijn eigen hart doorziet, Die spot met zijnen buurman niet. kooi, een vogellustoord. Om het te zien althans. Dank zij de 130 inzenders van leden der thoolse afdeling der Ned. Bond van Vogelliefhebbers die haar leden heeft in Tholen, Oud-Vossemeer en Sint-Annaland onder de naam „Vogelvreugd" en ook van Vogelliefhebbers uit Sint-Maartensdijk. Niet alleen een vogel-, maar ook een bloemenlustoord, want behalve deze 130 vo gelinzenders zal de enige bloemeninzender, de firma L. M. van Poortvliet van „Smal- stads Bloemenhouder" er op verzoek der vogelvereniging een bloem- en plantlustoord van maken. Na twee vorige jaren in Sint- Annaland, komt de vogeltentoonstelling dit maal weer eens- en dat voor de vierde maal in Tholen. De heer Chr. de Groot uit Bergen op Zoom zal donderdagavond a.s. de kanaries en dhr. A. van Oorschot uit Rotterdam de tropische vogels keuren. Iedere kijklustige za^ dus vrijdagavond en I zaterdagmiddag en -avond kunnen zien, wel ke als de besten zijn beoordeeld. Men zal kunnen horen, dat ieder vogeltje zingt zoals ze gebekt is en om dit na te gaan, moet men er echt wel een kijkje gaan nemen. Mede om de mooie bloemen en planten te bewonderen. Dat kost hoogstens een uurtje. En een maar bescheiden entree-prijs. VIJFTIG JAAR NAT. CHR. ONDERWIJS „Donderdag 31 oktober 1912 was voor de vereniging de Unie, school met den Bij bel te Tholen, een gewichtige dag", zo lezen we in de kronieken van de streek. „Reeds geruime tijd voor 2 uur waren de lokalen met een menigte belangstellenden gevuld, waaronder ook de districtsschoolopziener, de heer Brants, één der wethouders, enige onderwijzers van de bizondere scholen uit de omgeving en heren predikanten", zo lezen we dan verder. Kortom, vijftig jaar geleden werd de thans zo geheten chr. nat. school in Tholen plechtig geopend. En als feestredenaar was uitgenodigd ds. de Bruin van Oud-Vossemeer. Zaterdag 13 juli daar- aanvoorafgaande was er ook een plechtig heid geweest, toen de eerste steen van de nieuwe school aan de Boschstraat werd ge legd, zulks in tegenwoordigheid van het dagelijks bestuur, waarvan dhr. J. Jansen voorzitter, alsmede in die van ds. van Dijk van Lemelerveld, welke 24 jaar in Tholen had gearbeid. Door de heer L. Laban werd de trofel gehanteerd en een steen met inscriptie in gemetseld. Het eerste hoofd was de heer J. Visser te Gapinge. Men begon met 53 leerlingen en zit inmiddels al enkele jaren in de nieuwe school aan de Hofstraat, nadat het oude gebouw aan het Bosje had af gedaan. Nu met 121 leerlingen is men toe aan een vierde lokaal. Het bestuur der chr. nat. schoolvereniging kwam gisterenavond in vergadering bijeen om na te gaan hoe en wanneer aan dit vijftig jarig bestaan aan dacht geschonken dient te worden. VERGADERING VOLKSONDERWIJS THOLEN - ST. PHILIPSLAND Onder voorzitterschap van de heer M. A. Hage, voorzitter van de Federatie Zee land van Volksonderwijs kwamen op dins dag 23 oktober de in het Rayon Tholen - St. Philipsland verenigde afdelingsbesturen van deze, de belangen van de Openbare School behartigende vereniging, bijeen. De heer Hage heette op deze druk be zochte vergadering in hotel van Boven te Tholen in het bijzonder de nieuwe afdeling St. Philipsland welkom. Voorts sprak hij er zijn voldoening over uit, dat Volkson derwijs in deze streek een gestadige groei te zien geeft. Hierna werden in een prettige sfeer aller lei afdelingsproblemen besproken, waarbij de drie aanwezige Federatie-bestuursleden de nodige adviezen gaven. Aan de orde kwa men onder meer zaken als: het gebrek aan gymnastieklokalen voor de lichamelijke op voeding, de schoolmelkvoorziening, de slech te toestand waarin sommige schoolgebou wen verkeren en de mogelijkheden voor ver goeding in studiekosten van de buiten de gemeente van inwoning studerende leerplich tige jeugd. In zijn slotwoord wees de heer Hage de aanwezigen erop, dat deze zich dienen te beschouwen als het kader der vereniging en dat alleen door hun voortdurende toe wijding Volksonderwijs haar groei kan voortzetten. BURGERLIJKE STAND Geboorten: 19 oktober 1962: Adriana Cornelia, doch ter van Hubertus Frans Goedegebuure en van Lina Geuze. 21 oktober: Cornelis Abraham, zoon van Abraham Jan Lensen en van Rozet van Oostenbrugge. 25 oktober: Arend Jan, zoon van Jan Luten en van Elizabeth Pieternella Jansen. 27 oktober: Maartén Arie, zoon van Maarten Arie van den Dool en van Johanna Heddema. 28 oktober: Gerarda Jacoba, dochter van Dirk Buijs en van Helena Huberdina van den Berge. Huwelijksaangiften: 26 oktober 1962: Arie Jakob Schot, oud 22 jaar, visser en Cornelia Johanna de Graaf, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Tholen. HET ZESDUIZENDSTE Juist bij het begin van de wereldspaar- week (22-30 oktober) werd door de Nuts- spaarbank alhier spaarboekje no. 6000 uit gereikt. Hoe deze bank groeide blijkt uit het volgend statistiekje Spaarboekje no. 1 4 jan. 1836, no. 1000 22 mei 1882, no. 2000 11 nov. 1929, no. 3000 26 nov. 1947, no. 4000 12 juli 1952, no. 5000 29 maart 1958, no.'6000 ...22 okt. 1962. EEN FORMIDABELE COLLECTE Voor de Anti-Honger-aktie collecteerde men in Tholen 2100.Opmerkelijk was, bij het nagaan van de lijst, het grote ver schil tussen de verschillende wijken, vari ërend van heel veel tot heel weinig. Het eindresultaat was niettemin prachtig. Be dankt. BEJAARDENMIDDAG 23 oktober werd in Ten Anker weer een ontspanningsmiddag voor de Thoolse be jaarden gehouden. Mevrouw v. d. Velde heette alle aanwezigen hartelijk welkom in de met herfstbloemen getoonde zaal. Mevrouw C. Engelvaart-Deurloo ver zorgde deze middag het programma, en kreeg dan ook direct na de thee het woord; de verschillende stukjes, waarvan sommige in Brabants en Zuid-Bevelands dialect, vie len door de bizondere voordracht waarmee ze gebracht werden, zeer goed in de smaak en kregen steeds een gul applaus. Ter af wisseling was er samenzang van vader landse liedjes, terwijl mevrouw B. Jansen- Quist nog een gedicht voorlas over de koude zomer van 1962 die nog door zo'n prachtige herfst gevolgd werd. Er was maar een korte pauze waarin de koffie met sprits best smaakte. Mevrouw van der Hoeven bedankte na mens alle aanwezigen Mevr. Engelvaart heel hartelijk voor haar voordracht, terwijl ook. de directrice met haar staf een woord van hartelijke dank kreeg voor de altijd weer zo gezellige ontvangst van de Thoolse bejaarden op Ten Anker. De volgende bejaardenmiddag hoopt men weer op Ten Anker te houden dinsdag 20 november 's middags om half drie. COLLECTE De onlangs gehouden collecte ten bate van de chr. verenigingen op het terrein van de Blindenhulp, heeft alhier slechts 46.47 opgebracht. VERKEERSCURSUS De actieve plaatselijke afdeling van de Bond voor Veilig Verkeer hoopte deze win ter evenals vorige jaren een verkeerscur- sus te organiseren voor alle weggebruikers. De lessen zullen iedere week weer wor den verzorgd door dhr. L. J. Nelis, wacht meester der Rijkspolitie alhier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1