Tips voor tuinders. Piet van Tilburg Sporthoekje Verkoud- heid r .J Arbeidsrationalisatie. Ploeg wedstrijd 1962. VERSLAG Sint-Annalandse begroting 1962: Jan Overeenkam van de excursie der Groenteteeltvakschool Scherpenisse op 30 augustus 1962 naar het Westland. DE EINDJES AAN ELKAAR KNOPEN...» Geen nieuwe kapitaalswerken Aanleg nieuwe begraafplaats» bouw brandweergarage-annex gemeentelijke begraaf plaats en afwerking sportveld Nog een vraag of riolering en bestrating Hoender- weg kan worden gerealiseerd VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Voorkom I I RillerigOnprettig? Vlug: „die van mij" maar na opslag van enkele dagen blijkt dat deze weer vochtig is. Dit komt doordat de knol niet door-en-door, doch alleen aan de buitenkant droog was. Het vocht in de knol komt* nu langzamer hand naar buiten. De knol is een levend produkt en vraagt dus steeds aandacht. Velen hebben gedacht, dat de knollen na het pellen en sorteren klaar waren voor de afzet, maar deze fout heeft de telers al miljoenen guldens gekost. De voor afzet klaargemaakte knollen dienen opgeslagen te worden in een ruimte waar verse verwarmde lucht de knollen nadroogt. Ook hierbij de goede luchtcirculatie toepassen. Gevolg: Minder werk - meer geld. Bewaring van het plantgoed Nadat het plantgoed gedroogd is, kan het worden bewaard bij een temperatuur van 9-12°C. Laat de plafondventilator rustig draaien, zo mogelijk op halve toeren. Af en toe alles eens op warmen en sterk ventileren voorkomt schimmel. Doe de gaasbakken niet te vol. Bewaren van kralen, die bestemd zijn voor de warmwaterbehandeling Deze kralen vanaf het moment van het rooien tot aan het koken bewaren bij circa 25°C. Het koken gebeurt ongeveer half januari. Kralen die niet worden gekookt Deze kralen koel en vorstvrij bewaren, bijvoorbeeld in een on verwarmde schuur. Een koele, niet te droge bewaring komt de kieming ten goede. i j Opbrengstadministratie Het is bekend dat men over het algemeen niet bepaald een voorliefde heeft voor schrijven. Nu het winter gaat worden en de drukste werkzaamheden achter de rug zijn, kan het gebeuren dat men het een en ander toch eens wil uitzoeken. Men gaat dan aan het cijferen over de opbrengsten naar kilo's en prijzen van gladiolen en komt dan soms tot ontdekkingen. Men denkt b.v. dat een bepaald ras veel beter is dan een ander, maar bij berekening van de opbrengst komt men tot de conclusie, dat het juist andersom blijkt te zijn. Juist doordat er zo n groot sortiment is en er zowel in plantgoed als in leverbaarprijzen en in opbrengsten sterke ver schillen voorkomen, is opbrengstadministratie zo goed. Het enige dat hiervoor noodzakelijk is, is een goede bewaring van de vei- lingstaten, enz. In het vorige artikel over de kostprijs van de gladiool vindt u wel een voorbeeld, hoe zo n berekening kan worden uitgevoerd. A. Spruit, Assis. A., R.T.C. Goes. In de staltijd vraagt het vee vrij veel arbeid. Om een hoge produktie te verkrijgen dient het vee goed gevoed en verzorgd te worden. In veel gevallen komt dit werk voor rekening van de boer en zijn gezin. Men hoort regelmatig de klacht dat een boer slaaf is op zijn eigen bedrijf omdat hij 7 dagen per week aan het vee moet werken. Men zegt (vaak ten onrechte) dat een akkerbouwer gemakkelijker kan mechaniseren dan een veehouder. Op elk bedrijf kan door rationalisatie de werkmethoden verlicht worden, en in de meeste gevallen kan een arbeidsbesparing ver kregen worden. In de praktijk komt het herhaaldelijk voor dat een machine gekocht wordt voor 10.000.of meer die maar 1 of 2 weken per jaar gebruikt kan worden, terwijl het aanschaffen van een werktuig achterwege blijft dat veel minder kost maar een geheel of een groot gedeelte van het jaar arbeidsbesparing geeft. In verschillende delen van ons land wordt het vee gevoerd met een voerkar, inplaats met een kruiwagen omdat met een voerkar meer tegelijk meegenomen wordt dan met een kruiwagen en omdat rollend materiaal lichter werkt dan dragend materiaal. Het is belangrijk zelf na te gaan hoeveel uren arbeid in de winter bespaard knnnen worden door het aanschaffen van een voerkar. Ga aan de hand van de looplijnen eens na hoeveel kilo meters u in een winter moet lopen enkel voor het voeren van het vee. Met een voerkar kunnen grote hoeveelheden voeder los of in manden in een keer meegenomen worden, terwijl anders met elke mand heen en terug moet worden gelopen. Dit is maar één voorbeeld, maar zo zijn er vele. Mogelijk kan er op de wintervergaderingen van diverse verenigingen eens ge sproken worden over „verbeterde arbeidsmethoden in de landbouw Er zijn diverse voerkarren in de handel. 2-wielige wagens met losse tafels die u vooaf kan vullen en gereedzetten; 3-wielige wagens met één zwenkwiel en 4-wielige wagens op zwenkwielen. Ook kunt u op een eenvoudig onderstel zelf een bak maken. Wieltjes van een harkkeerder kunnen uitstekende diensten bewij zen. De voerkar dient aangepast te worden aan de voergang. Dorpels dienen verwijderd te worden. Samenvattend Tracht uw bedrijf te rationaliseren met de juiste werktuigen die naast een arbeidsbesparing ook een arbeidsverlichting geven. Dit verhoogt de arbeidsvreugde. De bedrijfsvoorlichter, M. A. de Hond. Eerst werd een bezoek gebracht aan de veiling tc Westerlee waar dc heer Riemens ons in snel tempo rondleidde. Deze veilingsvereniging (omzet 20 milj.) bezit een uitgebreid complex van sorteerloodsen en opslag- en verpakkingsruimten. Aangevoerd worden hier hoofdzakelijk tomaten die het voor naamste deel van de omzet voor hun rekening nemen, verder nog een groot aantal andere produkten zoals komkommers, meloen en druiven. In deze streek zijn ongeveer 15 veilingen met een omzet van 200 miljoen (totaal). Een ten opzichte van die in ons eiland toch niet geringe omzet en toch gaf onze gids ons de indruk dat er in het Westland nog veilingen te veel waren (een waarschuwing voor Tholen dus). Verder nog gezien, het veilen, het keuren voor de ingang en het verpakken van tomaten voor export, wat ongeloof lijk snel gaat. Daarna werd een bezoek gebracht aan de proeftuin eveneens onder leiding van de heer Riemens. Besproken werd eerst de samenstelling van perspotgrond. Verder gekeken naar komkommers. Dit is de duurste teelt die er is bij de groenten. Als men de teelt onder de knie heeft kan men er heel wat uit halen. Verschillende teeltaspecten werden besproken. Bij deze teelt moet men behoorlijke reserves houden want de kosten die men er voor moet maken zijn niet mis f 20,per m2. De opbrengst kan 30,per m2 zijn dus f 10,winst. In een kas met meloenen werd bij deze teelt uitvoerig stilgestaan. Als afwisseling gingen we naar een bloemen- en vruchtenten toonstelling kijken en gingen we eten. Na de middag werden we verder op het proefstation rondgeleid door de heer Schobbens. Na enige technische aanwijzigingen in het ketelhuis werden de kastypen besproken, waarvan hij het Venlo-warenhuis economische het meest verantwoord achtte. Als ideaal zag hij een bedrijf van 4-5000 m'- (stook). Men kan beter eerst een behoorlijke kas zetten en koude teelten er in telen dan een kleine opp. met glas bezetten en recht ver warmen. Ie Men heeft er niet genoeg kennis van; 2e Men kan beter langzaam over gaan naar verwarming zodat men geen brok ken er mee kan maken. We keken ook nog naar een kas met Chrysanten. Deze brachten 40-80 gld per roe op (20 ct per stuk). Ze stonden met de bloemen in een plastiekzakje. Dit gebeurt wanneer er de knop in komt. Hierdoor blijven de Chrysanten langer mooi. Eerst laten ze de chrysanten een langere nacht doormaken en na een poosje een langere dag, zodat ze practisch het gehele jaar door chrysanten kunnen snijden. CO-2 toediening bij sla heeft al goede resultaten opgeleverd. Een set voor COz toediening kost 550,(2 kachels, vlotterbak en ventilator). Als het 10°C gaat vriezen zijn er 6 salamanderkachels nodig op 1000 m2 om het vorstvrij te houden. Men kan ook na de vorst (febr.) COa gaan toedienen. Ook werd nog uitvoerig stilgestaan bij de automatisering. Ten slotte werden Hoek van Holland en de Euromast bezocht. (Op sommige plaatsen ingekort. B.) Piet van den Berg. Jan Vroegop. „Ploegwcdstrijd 1962 hoor ik sommige lezers zeggen, „maar die is toch niet doorgegaan?" Deze lezers hebben maar half gelijk. De aanvankelijk op zaterdag 8 sept. jl. geplande wedstrijd is inder daad niet doorgegaan omdat zich zegge en schrijven 1 deelnemer had aangemeld. Vooral voor het organiserende ploegcomité was dit een enorme teleurstelling. Toch ging men niet bij de pakken neer zitten en met name de heer J. Priem praktijkleraar landbouwwerk tuigen aan de L.L.S. te Scherpenisse ging aan het werk om alsnog een wedstrijd te organiseren. Dit is hem ook gelukt en met 4 oud leerlingen van genoemde Lagere Landbouwschool is er toch nog een regionale ploegwedstrijd in onze streek gehouden. Deze wedstrijd had plaats op 14 sept. jl. op een perceel van de heer A. L. Hage te St-Maartensdijk. Eén deelnemer ploegde met paarden en drie met een trekker. Alle met links- en rechtswerkende ploegen. Na de wedstrijd maakte de voorzitter van de jury, de heer C. J. van Strien te Anna-Jacobapolder, de uitslag bekend. Hij kon tot zijn vreugde constateren dat er naar het oordeel van de jury, mede gezien de jeugdige leeftijd van de deelnemers, zeer behoorlijk was geploegd. Hij gaf nog een korte technische uiteenzetting van het ploegen en wees elke deelnemer op de sterkte en zwakte van zijn geleverd werk. Hij wekte tot slot de best geplaatsten op om ook aan de provinciale wedstrijd in de Wilhelminapolder deel te De einuitslag was als volgt; Kampioen paardeploegers: Rien den Engelsman te St-Maartensdijk 87lh punt. Kampioen trekkerploegers: Rien den Engelsman te Poortvliet 821 /3 punt; 2e prijs trekkerploegers: Cor Anthonisse te Poortvliet 74'/3 punt; 3e prijs trekkerploegers: Kees Deurloo te Poortvliet 65^13 punt. Hoewel een aantal van 4 ploegers voor een regionale wedstrijd eigenlijk niet aanvaardbaar is menen wij dat deze jeugdige deel nemers toch zeker een pluim verdienen omdat zij het mogelijk hebben gemaakt dat er alsnog een wedstrijd kon worden gehouden. Het stemt ons verder tot grote voldoening dat dc best geplaatste van deze wedstrijd in de strijd om het provinciale kampioenschap, met een voor hem vreemd span paarden, een zeer eervolle 2e prijs wist te behalen. J. Kodde. Haal bij spruiten het onderste (gele) blad en dc wasjes (losse spruiten) weg de andere groeien dan beter door. Slakjes in Peen onder glas kan men bestrijden met 1J^ ons kopersulfaat in 1 1. water op te lossen en deze vloeistof ver mengen met y2 kg droog fijn zaagsel. Dit mengsel strooien we uit langs de onderkant van de ribben, de schuilplaats van de slakjes. Let bij het opkuilen van witlof er op dat de kuilgrond goed los is. Kleine worteltjes zet men bij voorkeur apart op, ze zijn n.l, eerder goed. November is de beste tijd om kleinfruit te planten. Alleen op zeer natte- en slempige gronden wacht men tot het vroege voor jaar. Hebt u veel onkruid in uw aardbeien staan? Men kan dan tus sen de rijen ondiep omspitten. Dit kan men het beste vóór de winter doen. Doet men het tijdens vorst, dan kunnen de wor telstokken bevriezen. Bewaart u winterpeen aan de kuil? Maak deze niet te hoog (b.v. 90 cm). De kuil mag niet inregenen maar de warmte moet ook kunnen ontwijken anders krijgt men broei. Wil men voor kleinfruit en groenten een elzenwindscherm plan ten dan kan men dit doen in november - december of het vroege voorjaar. Zorg dat u tijdig, goed plantmateriaal te pakken krijgt. In de herfst of winter is er meestal wel even gelegenheid om uw platglas schoon te maken. Licht is belangrijk voor uw plan ten, benut het dus. Men kan het ook afspuiten met een 3 fcrmalineoplossing, bij voorkeur als de ramen wat vochtig zijn. De herfst en winter is meestal de tijd voor een goede opknap beurt voor uw tuinbouwmachines. Wacht daar niet mee tot het voorjaar, als u ze gebruiken moet. Hebt u al over het teeltplan voor 1963 gedacht? Daar is het nu al tijd voor! B. Baijense. „Om te komen tot een sluitende begroting zijn de ramingen, wat de uitgaven betreft, aan de lage kant gehouden", zo wordt in de begrotingsbrief meegedeeld, welke bur gemeester en wethouders van Sint-Annaland deze week de raad hebben aangeboden. Be grijpelijk gaat het hierbij om de gemeentebe groting voor 1963. Het is een sluitende be groting geworden met een geflatteerde on voorziene post van f 13.946,71. Geflat teerd omdat in deze onvoorziene post een bedrag van 10.000 is begrepen in verband met per 1 jan. 1963 te treffen salarismaat regelen. De post onvoorzien kwam dus in feite hoger dan het verplichte minimum van een 4000, De traag stijgende inkomsten zijn niet opgewassen tegen de sterke stijging van de uitgaven, zo wordt verder verklaard. Vol gens de nieuwe financiële verhoudingswet mag de gemeente op een rijksuitkering reke nen van 279.443.86. Bij elkaar zijn b en w lang niet gerust op de financiële positie van de gemeente en daarom ook zijn geen nieuwe kapitaalswerken opgenomen voor 1963. In tegendeel, men zal blij zijn de al in 1962 op de begroting geplaatste werken te kun nen uitvoeren. HOENDERWEG Dit jaar werd een plan gemaakt tot rio lering en bestrating met trottoiraanleg van de Hoenderweg, waarbij de uitritten Curee- en Tuinstraat zijn begrepen. Getracht zal worden dit werk in 1963 te laten uitvoeren, al betwijfelen b en w het vooralsnog, dat zulks in financieel opzicht mogelijk is. Verder zal de aanleg van de nieuwe be graafplaats volgend jaar de aandacht vra gen, waarvan de financiële konsekwenties nog niet geheel te overzien zijn. Het plan voor de bouw van een brandweerkazerne an nex gemeentelijke bergplaats is gereed, maar in 1962 werden hiervoor geen middelen ge vonden en ook voor 1963 ontbreekt dekking, tenzij de algemene uitkering wordt verhoogd. Meer kans is er op voltooiing van de al aangevangen kapitaalswerken, zoals riole ringen straatverbetering van Noordstraat, enz. en de aanleg van het sportveld. Inmid dels werd het wedstrijdterrein ingezaaid, ter wijl het huidige noodterrein na ingebruik neming van het wedstrijdterrein, als oefen- veld een beurt zal krijgen. INDUSTRIE-TERREIN Het zal nodig zijn in 1963 nog een ge deelte van het uitbreidingsplan „Achter de Bogerds" te realiseren ter verkrijging van bouwgrond. De doorbraak van de Klippelstraatdijk achter de nieuwe haven deed het industrie terrein in de Suzannapolder ontsluiten. Bur gemeester en wethouders achten het gewenst, een gedeelte van dit industrieterrein bouw rijp te maken. Het is achter de nieuwe ha- vendijk gunstig gelegen. Ondanks de bestaande vacature van bur gemeester-secretaris is in de begroting de normale jaarwedde van deze functionaris geraamd. ZORG OM GROENE KRUISTEKORT De voornaamste subsidiepost is die aan het Groene Kruis. Vorig jaar kon nog met een gemeentelijke bijdrage van ongeveer 5000.worden volstaan, maar voor 1963 moest 7000,worden geraamd. De teruggang van het badhuis-gebruik en de stijging van de salarisposten zijn oor zaak van die noodzakelijk hogere subsidie. Gelet op de slechte financiële toestand der gemeente zullen er maatregelen gezocht moe ten worden om het tekort van het groene kruis te verminderen. De opbrengst van de havengelden is ge raamd op 12.000,van straatbelasting 10.000,en rioolbelasting 15.300, Voor onderhoud van straten is 5000, geraamd, een naar de mening van b en w feitelijk te gering bedrag. Ook de nieuwe dezer dagen in werking tredende gemeen schappelijke vuilnisophaaldienst (met 3 an dere eilandgemeenten) werd in de begroting 1963 verwerkt. Men kwam tot een nadelig slot van 145, Bosstraat - hoek Lindebaaa - tel 5467 Bergen op Zoom ONDERWIJS Voor het eerst werd een bedrag geraamd van f 1500,voor deelname aan de streek- mytylschool te Roosendaal. Het vakonder wijs op beide lagere scholen kost de ge meente jaarlijks 3000,B en w zijn van mening, dat de mogelijkheid onderzocht moet worden om dit onderwijs te beperken, door het handwerkonderwijs door de onderwijze ressen van de scholen te laten geven en niet, zoals nu het geval is, door aparte leerkrach ten. Voor beide schoolgebouwen zit men in een overgangs-situatie. die evenmin te lang mag duren. De scholen werden reeds enkele jaren geleden afgekeurd. Daar nog te gaan investeren door noodzakelijke verbetering is onverantwoord, maar wanneer de nieuw bouw lang uitblijft en voor een urgentie verklaring in 1963 gaf de inspecteur nog weinig moed - zal er toch iets moeten ge beuren. De voor muziek en zang geraamde subsidies bleven ongewijzigd. Geen rekening kon worden gehouden met het dit jaar ge nomen principe-besluit tot de bouw van een kleedlokaal op het sportveld, hetgeen de begroting 1963 niet toelaat. Het totaal der investeringshoofdstukken bedraagt 1.975.097,51 Het totaal van de financie ringshoofdstukken 1.806.240,53 Nog te voorzien in vaste financiering 168.856,98 oord tot het eerste doelpunt en enige tijd later nam het via een strafschop zelfs een 2-0 voorsprong. Tholense boys veerde welis waar nog even op en bracht de achterstand tot 2-1 terug, maar verder kwam het dit maal niet. Zo'n slippertje hoort er in een competitie ook bij. Van deze nederlaag profiteerde de grootste en wellicht enige mededinger in het duel op de top, namelijk The Gunners 2 dat in Zevenbergen 1-3 van Seolto 2 won. VVN 2 wenst in deze afdeing te blijven en klopte zowaar Kogelvangers met 4-1. Velicitas KMA bracht er thuis tegen Blauw Wit niet veel van terecht en verloor met 1-4. SSC 2 won met 5-1 van Good Luck 3. 3e klasse A Smerdiek 2 boekte zaterdag weer 2 pnt. door Chrislandia 3 met een 6-4 nederlaag huiswaarts te sturen. Dinteloord 3 en Tho lense boys 3 deelden broederlijk de punten: 4-4, zodat het bij elkaar niet bizon'der fortuinlijk voor Tholen is verlopen in Dintel oord. Tholense boys 2 daarentegen bleef de baas over Vrederust 2 en won met 4-1 na een dikwijls toch wel aardig partijtje voet bal. Kogelvangers 2 moest ervaren, dat WHS 2 op dit moment leider is en verloor met 1-5. Chrislandia 2 toonde zijn produc tiviteit door een 11-0 monsterzege op VVN 3. Junioren-competitie Vosmeer 3 won zaterdag met 6-1 van Tholense boys 4 en Tholense boys 5 met 5-1 van Smerdiek 3. Eerste verlies voor Tholense boys Het kwam enigzins als een verrassing, dat Tholense boys 1 zaterdag jl. in Dinteloord niet tot winst kon komen en daar zelfs twee punten heeft moeten laten. Het is dit sei zoen wel eerder geslagen dan vorig maal, toen het ongeslagen aan de top kwam. Op zichzelf is de ene nederlaag niet zo erg, want een aanhoudende overwinningsreeks brengt vaak te veel spanning in een elftal en te weinig spanning in de afdeling. Terwijl Smerdiek in de vierde klasse A een vrije zaterdag had, bracht WHS het tot winst tegen Wit Zwart, een zeer bevredi gend resultaat. Vrederust stelde wat teleur door van Good Luck 2 te verliezen, al kan dit thuis ook een lastig tegenstander zijn zoals ook zaterdag weer is gebleken. In de tweede klasse A nam The Gunners 2 de leiding van Tholense boys 1 over, mogelijk maar tot en met zaterdag, terwijl in de 3e klasse A WHS 2 ook ditmaal ongeslagen aan de leiding staat. lste klasse A Uit alles blijkt, dat The Gunners uit Breda, Oni uit 's Gravenmoer en HNC uit Vrij hoeve Capelle de hoogste ogen gooien in dit seizoen. Met de kans op een promotie van 3 elftallen zullen deze clubs ook wel alles in het werk stellen om in de 4e klasse te komen. WHS zal ook spoedig moeten inzien dat er zo'n schone kans ligt, anders wordt die mis schien wel laatste kans om zeep gebracht. The Gunners had zaterdag jl, niet de minste moeite met Sprang 2, dat met een 7-1 nederlaag naar huis werd gestuurd. Seolto veraste de andere clubs door met 3-0 van Olympia te winnen, dat nu toch al meer verliespunten heeft, dan aanvankelijk was verwacht. WHS heeft door het volhouden en door een vooral na rust open spel Wit Zwart een 1-3 nederlaag bezorgd. Dat was niet gemakkelijk en in de eerste helft domineer den de gasten behoorlijk. Het bleek uit vaak gevaarlijke en snelle schoten, al waren er maar weinig zuiver van richting. De 0-1 voorsprong was overigens door Wit Zwart alleszins verdiend. Toen in de tweede helft Joop Vroegop op de rechtsbuitenplaats kwam en daarbij strikt de lijn hield kwam er behoorlijk ruimte en snelle aanvallen. Het was dan ook vooral aan beide vleugels te danken, dat er drie tegendoelpunten kwamen, achtereenvolgens afgewerkt door Adri den Engelsman, Mosselman en Bram Gunter. In middels heeft W.H.S. ondervonden dat er met Wit Zwart niet te spotten valt, maar dat een behoorlijk enthousiasme tot de laat ste minuut eveneens heel wat waard is. Bovendien had keeper Ridderhof een goede dag. HNC gaf de Roda-voorwaartsen hoege naamd geen kans, terwijl het zelf voor vier doelpunten zorgde en daardoor Roda nog dieper in de put drukte. Een 4-0 zege is het bewijs van het sterke HNC. Good Luck 2 heeft het toch vooral aan zijn verdediging te danken, dat het met 4-2 van Vrederust heeft gewonnen. Na een goed begin schijnt Vrederust overigens aan het afzakken te zijn, al dient er bij aangetekend te worden, dat het tot dusver alleen nog maar uitwedstrijden speelde in verband met terreinbewerking in eigen huis. In de stand is er dus hoegenaamd geen verandering gekomen. 2e klasse A De nederlaag van Tholense boys werd reeds gememoreerd. Het wilde niet, ondanks een veldmeerderheid. Vooral het midden veld was vrijwel 90 minuten in het bezit van Tholen, maar vooraan was het onzeker, nerveus. En wanneer het een uur lang niet wil, moet een verdediging vaak door de knieën, meestal door een vergeeflijk foutje. Dat was het ook nu, waarbij een scheids rechterlijke beslissing bovendien vraagtekens opriep. Tien minuten na rust kwam Dintel- II W I Die limerick van mij...is de beste" Sprak Jan, „want wie is graag de letste7" Het is heel normaal Ja, een levensmoraal, Dat je eigen varken 't best meste. Inderdaad komt het daarop neer, als een heel normaal verschijnsel, dat ieder zijn eigen inzending toch wel het beste vindt. Dat maakt het voor mij wel heel moeilijk een keuze te doen. „Laat dan een driemans jury maar beslissen", schrijft een van de slimmerikken. En een ander wil, dat in ieder geval alle inzendingen geplaatst worden. Dan kan het zijn, dat in een bepaalde week de Eendrachtbode alleen maar limericken heeft. Dat zou overigens niet zo erg zijn, want ook daarin kan al het nieuws worden weergegeven. Overigens versaagt men niet. Hardnekkige volhouders zijn er onder. En dat zijn vandaar of morgen toch winnaars. Eerlijke lezers. Lees maar: „Het juiste aantal lettergrepen, waren helaas de wedstrijdknepen. Maar hoe „groen" ik was, bemerkte 'k al ras. „Ongerijpt" had ik misgegrepen. De huidige kinderzegelverkoop (warm aan bevolen) bracht een meelevend hart tot de volgende limerick. DE VERWACHTING Smerdiek gaat de opnieuw verre tocht maken naar Sprang 2 en mag daarbij weer niet op winst rekenen, nu Sprang er toch ook happig op blijkt te zijn om zich naar de derde klas te werken. Olympia kan tot winst komen tegen Sprang 2 in de lste klasse A. Het duel tussen WHS en The Gunners belooft een spannende ontmoeting te worden, nu The Gunners er helemaal niet op gerust is, dat het in St. Annaland zal winnen. En die onzekerheid is er ook bij ons. Vorig jaar werd een goede wedstrijd in Breda in het voordeel van WHS beslist. Mogelijk komt men nu niet verder dan een puntenverdeling. Roda zal trachten tot de eerste punten te komen, nu Good Luck 2 in Oosterhout op bezoek komt. 2e klasse A Bizonder spannend kan het in Breda wor den, waar de leiders in deze klasse zich met elkaar gaan meten: The Gunners 2 en Tholense boys 1. De Tholenaars kunnen laten zien, dat het in Dinteloord een ver gissing is geweest en weten ook, dat er in feite maar één grote tegenstander in deze afdeling zit, welke ze dan a.s. zaterdag gaat ontmoeten. Toch zou het tegenvallen als de Tholenaren niet één puntje uit Breda weten mee te brengen, want dit elftal lijkt „Koop zegels van en vóór kinderen, De jeugd zal ons zeker niet hinderen. Zoals ieder jaar Spé-len zij het klaar Leed van misdeelden verminderen. Al heb ik dan nog niks gezien uit de be- jaardensociteit of uit „Ten Anker" toch werd ook deze week een Tholenaar winnaar. Vanwege de goede cadans (die waren er meer), vanwege het ook voldoen aan de voorwaarde als humoristisch vijfregelig vers je en tenslotte ook vanwege de goede cli max.. Vindt u het ook niet?: „Er was eens een heertje in Tholen, Dat liep door het Bosje te dolen. Maar sloeg op de vlucht, Voor vis-fabriek lucht. l'oen kroop hij maar weg in de molen". De prijs gaat naar de inzender van deze limerick D. G. uit Tholen. Ook al moet ik zeggen, dat het met die visfabriek lucht al veel beter gaat dan een paar jaar geleden. Vooruit maar weer, men is nog lang niet uitgelimerickt. Men kan er zelfs in huis een wedstrijdje van maken, door ieder huisgenoot een lime rick te laten leveren, de beste inzenden en als er een prijs volgt nog een huisgenoten- prijsje bij te doen. Maar dan niet uit mijn portemonnaie zegt Jan met een limerickgroet. r i o ons in feite toch het sterkste in deze af deling. Winst voor de gasten zou betekenen, dat de rollen aan de top weer zijn omge draaid en Tholen met een punt boven The Gunners leidt, maar dat weten we zater dag pas. Dinteloord 2 gaat opnieuw winnen, nu van VVN 2. Kogelvangers kan thuis boven de Kadetten uittornen de punten in Willem stad houden. Of SSC 2 tegen Blauw Wit opgewassen zal zijn, is nog een vraag. Met één punt zal men in Sprang Capelle ook tevreden zijn. Good Luck 3 gaat van PTT verliezen. 3e klasse A Vrederust 2 heeft volgens de mededelingen een thuiswedstrijd. Dat wordt dan de eerste en het gaat tegen Tholense boys 3, waarbij de gasten een nederlaag te wachten staan. Tholense boys 2 krijgt het veel gemakke lijker, nu daar Chrislandia 3 op bezoek komt. Dat Smerdiek 2 opgewassen is tegen Chris landia 2 kunnen we nog moeilijk aannemen. Winst dus voor de gasten. De automobilist, verblind door een tegenligger, zal de voetganger met diens zwarte hond niet opmerken. De reflectorklem was oorzaak dat hij wél geel opflikkerende reflecties waarnam, dus gewaarschuwd was

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 6