WEEKBLQD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLOND Troonrede: Plaatselijk Nieuws Nieuwsbrief ZEEUWSE SPORTNOTA NIEUWE THOOLSE ULO wordt 3 OKTOBER door Commissaris der Koningin geopend. .WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT THOLEN OUD-VOSSEMEER 18e jaargang No. 45 20 september 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t./m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen VERHOGING PRODUKTIVITEIT EN KWALITEIT Het was weer Prinsjesdag. Een natte der de dinsdag in september tijdens een natte week en een wisselvallig jaar. Een beeld als van ouds, zij het met meer paraplu s dan zon. Een troonrede, traditioneel. Met geen schokkend nieuws, maar altijd weer even de volle aandacht waard. In extenso werd de troonrede aan de lezers voorge legd. Een herhaling daarvan is hier overbo dig. Slechts op een enkel punt de nadruk gelegd. „Voor de landbouw is van grote beteke nis, dat de gemeenschappelijke Europese markt op agrarisch gebied gestalte krijgt. Daardoor openen zich nieuwe vooruitzichten, al wordt ook de concurrentie verzwaard. Het agrarisch bedrijfsleven staat thans voor de taak verhoging van produktiviteit en kwaliteit tot stand te brengen. De regering zal dit streven krachtig steunen, o.a. door verbetering van de produktie-omstandighe- den. Ziedaar een voor onze streek ook bizonder belangrijke passage uit de troonrede 1962. Aktueel en toch niet nieuw. Is er door onze deskundigen, door onze voormannen al niet enkele jaren lang met dit zweepje geklapt: rationalisatie en kwaliteit. Nu wordt dat nog eens van regeringszijde zelf duidelijk gemaakt. Nieuwe vooruitzichten openen zich. Alleen maar ten gunst? Zeker niet. Alleen ten ongunste? Evenmin. Maar houdt er rekening mee, dat de concurrentie wordt verzwaard. Een prikkel. Een noodzaak tot opvoering der produktiviteit en naar onze mening nog meer naar opvoering van de kwaliteit. Toegegeven: het is gemakkelijk neer te pennen, het is even gemakkelijk dit de agra riër voor te houden. Temidden van een agrarisch gebied levend, weten we maar al te goed, dat realisering hiervan heel wat minder gemakkelijk is. Maar men kan van een Troonrede niet verwachten, dat wordt gedetailleerd. En dat de noodzaak tot ver hoging van de produktiviteit en meer nog verbetering der kwaliteit juist door de meer gestalte krijgende E.E.G. bestaat, zal ieder moeten toestemmen. Daarmee terdege reke ning houdend openen zich inderdaad nieuwe vooruitzichten. De visserij kreeg in de Troonrede bizon der weinig aandacht. Met geen woord ge rept over de toenemde zorg van degenen, die bij de mossel- en oestercultuur zijn be trokken en al die anderen, welke zo nauw bij de gevolgen van Delta-afdamming zijn betrokken. Onbegrijpelijk zal het velen zijn, dat met het verder liquideren van de Nieuw Guinea- defensie de uitgaven bij het desbetreffende ministerie niet lager begroot werden. In tegendeel, steeds grotere bedragen worden voor de defensie gevraagd, een voor ons klein landje zwaar offer in de grote Navo- gemeenschap. Al wordt dan opnieuw gewag gemaakt van een indrukwekkend aantal (90.000) te bouwen woningen, het opent heel weinig pesrpectieven op verbetering van de woon ruimteverdeling voor onze streek. De mogelijkheden voor vrije tijdsbesteding worden door de regering in het oog gehou den en daarbij wordt inzonderheid gedacht aan voorzieningen op het gebied van open luchtrecreatie, waaraan in ons dichtbevolkte land zo'n grote behoefte bestaat. Ook daar van mag in onze streek nota worden ge nomen. Tenslotte stelt de regering bij haar af scheid een feestje in het vooruitzicht. Om de moed er in te houden misschien. Een herdenking van de verrijzenis van ons land in 1813. Toch maar goed, dat er in Oud- Vossemeer een oranjevereniging werd op gericht. Wanneer men bij het doorbladeren van de kortgeleden verschenen lijvige sportnota van de Stichting Zeeland en de Zeeuwse Sportraad de vinger even laten rusten bij de samenvatting van de sportaccomodatie op Tholen en Sint-Philipsland, blijkt dat er voor onze gemeentebestuurders ook op dit ge bied nog veel werk aan de winkel is. Hoewel het dus een lijvig boekdeel is ge worden en volgens de inleiding de situatie per 31 mei 1962 werd weergegeven, moeten we toch vaststellen, dat het voor wat onze streek betreft, geen volledigheid is geworden. Onder Sint-Annaland komen we bijvoor beeld de toch al een paar jaar bestaande vrij grote gymnastiekvereniging „W.I.K." niet tegen. Bij de samenvatting staat er onder Sint-Annaland, dat, „de aanleg van een nieuw voetbalveld oveweging verdient", ter wijl men daarmee vorige winter reeds is be gonnen. Het zelfde geldt voor Sint-Maar tensdijk, waar voor opmaking van dit rap port toch ook al vaststond, dat er een sport- w^enCOmp'ex 2011 komen in de Pluimpot. Worden de ijsbanen wel in de conclusie be trokken, de plaatselijke verenigingen worden niet genoemd, behalve die in de steden Goes, Vlissingen en Middelburg. Maar afgezien van deze leemte, leert het rapport voldoende, dat de situatie in onze streek op het gebied van de sportvoorziening bepaald ongunstig is. Op de 17.000 inwoners zijn er maar 2 werkelijk goede voetbalvel den en die liggen dan beide in Tholen, waar mee ieder het volkomen eens zal zijn. In Oud-Vossemeer treffen we dan nog een voetbalveld aan, dat in het rapport werd gerangschikt onder met gebreken, maar redelijk te bespelen". Hoewel het voor de andere verenigingen, die het met heel wat minder moeten doen, als het ware nog een lustoord is daar in Oud-Vossemeer, hebben de samenstellers van het rapport ook hierin volkomen gelijk. Het voetbalveld te Oud- Vossemeer evenaart dat van Tholen lang niet en het is toch ook nog betrekkelijk nieuw. Er blijven dan nog 3 voetbalvelden over, die uitgesproken slecht zijn, namelijk te Sint- Maartensdijk, Sint-Annaland en Scherpenis- se. Bij elkaar voor de 8 gemeenten maar 6 terreinen, waarvan nog de helft uitgesproken slecht. Van het geheel komt Sint-Philipsland er nog het slechtste af, want in deze gemeente van rond de 2000 inwoners en ongeveer 350 leerlingen, bestaat geen enkele sportaccomo datie, zo lezen we in het rapport. Een voor ons bekend feit, maar niettemin goed dat het nog eens wordt onderstreept. Om nog even bij het voetballen te blijven, dient na bovenstaande ook eerlijkheidshalve te worden opgemerkt, dat er in St. Philips- land, Poortvliet en Stavenisse geen voetbal verenigingen bestaan, al heeft men dan in Poortvliet wel een junioren clubje als een onder onsje, dat het zo nu en dan tegen buurtgemeenten opneemt. Overigens, in Poortvliet is een nieuw sportveld aange legd, dat volgend jaar in gebruik kan wor den genomen. Met de conclusie, dat in Sint-Maartensdijk het bestaande voetbalveld verbeterd zou moeten worden en aanleg van een tweede veld aandacht verdient, zijn we het natuur lijk niet eens, nu Smerdiek heel wat meer krijgt dan dat, door aanleg van een sport terreinencomplex. Daar is het heel wat beter mee af. Voor wat de gym-accomodatie betreft valt er ook nogal wat te verbeteren. In Tholen, zo stelt het rapport, is de behoefte aan een groot gymnastieklokaal. Inderdaad, want men beschikt er nu over twee kleine gym lokalen voor de een behoorlijk ledental tel lende gym „Olympia", voor de lagere scho len en voor ulo en huishoudschool. Veel te weinig dus. Ook voor St. Philipsland acht de Zeeuwse sportraad een groot gymna stieklokaal gewenst. Men kan het met haar conclusie volkomen eens zijn, dat er in onze streek, zowel ten aanzien van de velden, als ten aanzien van de zalen van een duidelijk tekort kan worden gesproken. Het is goed, dat onze gemeentebestuur ders hierbij eens stilstaan en tegelijkertijd nagaan, welke mogelijkheden te realiseren zijn. DE REDAKTIE LEGT U VOOR: Bij de Troonrede De Zeeuwse sportnota Een geslaagde thoolse muziekavond Opening van de nieuwe ulo Jeugdappèl Een overlopende nieuwsbrief Een drukbezochte receptie De voetbalcompetitie Paarden die de haver verdienen, krijgen het niet GROENE KRUISRIT TE OUD-VOSSEMEER Op zaterdag 29 september wordt onder auspiciën van de afdeling Oud-Vossemeer van „Het groene kruis" een liefdadigheids- rit georganiseerd om hierdoor het groene kruiswerk wat meer in de belangsteling te plaatsen en te steunen. Aan deze rit, die het karakter van een oriëntatierit zal hebben, kan uitsluitend wor den deelgenomen door automobilisten. Er zijn 'mooie prijzen beschikbaar, o.a. een speciale damesprijs ter waarde van 50, Er wordt om 2.00 uur gestart bij café Rijstenbil aan het veer en de finish is bij hotel „Hof van Holland", waar om 8.00 uur 's avonds de prijsuitreiking zal plaats hebben. Deelnemers kunnen zich telefonisch op geven aan dr Renes (tel. 01667-400) of aan de start. Een batig saldo komt ten goede aan het Groene Kruis. Alle autobezitters uit de streek kunnen hieraan meedoen en het comité hoopt dat het er heel velen zullen zijn. De laatste handen worden gelegd aan het omvangrijke werk van de nieuwe ster vormige uloschool aan de Singel te Tholen, Het voornemen bestaat dit in ons land wel unieke gebouw, wat architectuur betreft, op 3 oktober a.s. officieeel te openen, waartoe onze Commissaris der Koningin bereid werd gevonden. Terwijl het interieur hier en daar nog enige afwerking vraagt wordt rondom de school volop schoon schip gemaakt en een begin met de tuinaanleg kwam tot stand. Met de leslokalen in een cirkel, de wanden bijna geheel van glas en betonkolommen in de uiterste hoeken is er, zoals uit de foto blijkt, gemakkelijk de stervorm uit te halen. Het hogere gedeelte links achter wordt het natuurkundelokaal en in het midden steekt ook de aula boven de lokalen uit. Tegen over de ingang van de school op de foto te zien aan de achterkant werd een 100 zitplaatsen tellende hal gemaakt en op de twintig vierkante meter grote wand van deze nis werd een fraai mozaïek aange bracht door de Bergen op Zoomse kunst schilder-beeldhouwer A. Al van Meurs. Een mozaïek in tien kleuren met als motief een moederzebra, die haar twee jongen „les geeft hoe zij moeten springen, een symboliek van het onderwijs. Zestigduizend stukjes Italiaans glas wer den hiervoor gebruikt. Uiterlijk en intern een gedurfde opzet van het Bussumse architectenbureau Wesselo en Van Voorst. Het heeft wel enige moeite gekost hierop goedkeuring te verkrijgen. De nieuwe ster ulo in Tholen is bijna gereed. Nog enkele dagen en dan hoopt jhr mr A. F. C. de Casembroot als eerste de nieuwe school te betreden. Vele jongens en meisjes uit de streek zullen daarna volgen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland tel. 01665-400 HOOGWATER in de week van 23 t.e.m. 29 september 1962 Zondag 11.17 23.50 Maandag 12.44 Dinsdag 1.22 13.56 Woensdag 2.20 14.40 Donderdag 3.07 15.20 Vrijdag 3.45 16.00 Zaterdag 4.19 16.30 22 sept. Laatste Kwartier te 22.46 uur. 28 sept. Nieuwe Maan te 5.51 uur. MUZIEKDAG DEED HET BEST De finale van het programma 1962 van de Bond van Muziekgezelschappen op Tho len en St. Philipsland was het meest ge slaagde onderdeel van dit jaar. Niet alleen vanwege de gezellige ontvangst door gast- vrouwe Tholen in hotel „Hof van Holland" van alle zuster-bestuurders, ,ook niet alleen vanwege het toch wel vaststaand feit, dat het organisatorisch als gecmeerd liep, maar bovenal vanwege de dit jaar zo zeldzame temparatuur op een nog late zomerse avond. Dit alles maakte het in Tholen zaterdagmid dag en avond tot een uiterst plezierig mu ziekfestijn, waarvoor zowel van in als bui ten Tholen grote belangstelling bestond. In hotel „Hef van Holland" had de voor zitter van de Kon. Harmonie „Concordia", de heer J. F. Goedemond de genodigden een welkom toegeroepen, in het bizonder de erevoorzitter van de Thoolse muziekbond, de heer C. G. Hage uit Sint-Maartensdijk. Het speet hem, dat de Bondsvoorzitter van de thoolse gezelschappen, de heer L. A. M. Elenbaas verhinderd was, terwijl het hem anderzijds veel genoegen deed, dat ditmaal alle genodigde bestuurders aanwezig waren. Verder werd het woord gevoerd door de heer C. G. Hage als erevoorzitter der Bond, die het op prijs stelde hierbij aanwezig te mogen zijn en het altijd weer prettig vond, dat men op deze wijze tot gezamenlijk op treden kwam. De voorzitter van de Sint-Maartensdijkse vereniging, de heer M. van Damme wees er op, dat „M.V.K." hier nog ietwat uit de toon viel, door het ontbreken van unifor men. Nu echter aan de eerste vereiste is voldaan, een goed instrumentarium, zal mis schien ook het uniform aan bod kunnen komen. Hierbij kunnen wij aantekenen, dat M.V.K. dat zeker toekomt, nu ieder mu ziekkenner het er na het optreden van dit gezelschap over eens was, dat er een goede vooruitgang is geboekt. Mogelijk hoort men vandaag of morgen van een initiatief, door de inwoners van Sint-Maartensdijk genomen om hun korps compleet te maken. Na de aangeboden consumptie, maakten de deelnemende verenigingen zich gereed voor de muzikale rondgang. Telkens met een tussenruimte van 2 minuten vertrok er een gezelschap van de startplaats, zodat van overal uit de gemeente de marsen opklonken, zonder elkaar in dat opzicht dwars te zitten. Het verzamelpunt was de markt, waar het eerste programmadeel werd afgesloten met de esemblemars „Zebra" onder leiding van de thoolse dirigent, de heer Verswijveren. Om 5 uur ging „Concordia" als eerste op de tent voor een concert, terwijl ook Sint- Maartensdijk nog voor de etenspauze op trad. Daarna waren de andere deelnemende verenigingen aan de beurt, die dank zij de prachtige avond eveneens grote belangstel ling kregen, waarbij lawaai zoveel mogelijk werd voorkomen. Toen St. Philipsland om streeks half tien deze muziekmiddag en avond besloot met het „Wilhelmus" kon de thoolse Bond met gastvrouwe „Concordia" op een bizonder geslaagde finale van het programma 1962 terugzien. Eerder op de dag was aan de leden van „Concordia" te Tholen, de heren Jac. Pollie en G. Soomers nog een medaille uitgereikt voor het 25 jarig lidmaatschap van deze Koninklijke Harmonie. BEJAARDENMIDDAG Dinsdag was er in het verenigingsgebouw de eerste bejaardenmiddag van het seizoen, feopend door mevrouw van der Hoeven. Een hoogtepunt was de vertoning van prachtige kleurendia's door burgemeester van der Hoeven over de reis, die de familie dit jaar naar Zweden had gemaakt. Met de daarbij gegeven toelichting werd het voor ieder bizonder interessant. Na de koffie werden nog wat spelletjes gedaan, waar voor weer aardige prijsjes beschikbaar wa ren gesteld. BURGERLIJKE STAND Huwelijksaangiften: 12 sept. Jan Bos, oud 24 jaar, schilder, wonende te Bergen op Zoom en Cornelia Adriana van der Klein, oud 20 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. Overlijden: 12 sept. Cornelis Slager, oud 80 jaar, echtgenoot van Cornelia Anna Theunisse. N.C.V.B. De afdeling „Tholen" van de N.C.V.B. hield haar eerste vergadering van dit sei zoen. De heer N. M. Laarman, secretaris van „De bond tegen het vloeken" sprak over „Wat spreekt uw kind?" Van de aanwezigq gasten gaven twee dames zich op als lid. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE Enorme belangstelling was er van de zijde der inwoners en ook van buiten de gemeente bij het 40 jarig ambtsjubileum en het 40 jarig huwelijk van mevrouw en dokter Duin- ker, waartoe donderdag jl. in hotel „Hof van Holland werd gerecipieerd. Een op korte termijn gevormd comité uit de bevolking was daarbij mede aanwezig met de collega's van de jubilaris uit de om geving, bestuurders van Nutsspaarbank, Groene Kruis, Ziekenhuisverpleging, Nut van 't Algemeen enz. Namens het comité uit de bevolking werd een volautomatisch fototoestel en projector aangeboden. Dit gebeurde bij monde van een dochter van dhr. H. van der Stel, in middels ook al gehuwd, welke de eerste baby was, welke bijna 40 jaar geleden onder dokters Duinkers zorg werd geboren. Zijn collega's vulden het cadeau van de bevol king aan door aanbieding van een projectie scherm, waarbij namens hen door dokter Renes werd gefeliciteerd. Ook de andere verenigingsvertegenwoor digers voerden het woord en kwamen met cadeaux. Voor mevrouw Duinker was er namens de bevolking een prachtige vaas met boeket en de schriftelijke felicitaties lie pen in de honderden. Bovendien hadden ver schillende inwoners op de jubileumdag ter ere van hun dokter en echtgenote de vlag uitgehangen. Zo werd het een grootse hul diging, met 's avonds een serenade van de Kon. harmonie „Concordia". VERKOPING Opnieuw wil de thoolse dameskrans een jaarlijkse verkoping organiseren ten bate van de kerk en wel op 12 en 13 oktober a.s. waartoe een financiële bijdrage of gaven in natura gaarne worden ingewacht bij de da mes Franke, Zachariasse, Bal, Drooger en Praat. Een tip is voldoende. BAZAR N.H. VROUWENVERENIGING Ter gelegenheid van de verkoping van de vervaardigde kleding en handwerken, die dit jaar gedurende 2 dagen in het ver enigingsgebouw wordt gehouden en wel op vrijdag en zaterdag 28 en 29 september a.s. zullen de dames van de N.H. vrouwenver. nog meer aandacht dan voorheen schenken aan diverse spelen en attracties. Welke at tracties precies op het programma staan zal nog nader worden bekend gemaakt. Aan de actie is weer de gebruikelijke grote verloting verbonden. OLIE EN BENZINE IN RIOLERING GEVAARLIJK Hoe gevaarlijk het is afgewerkte olie of benzine in de afvoerputten van de riolering te storten bleek vorige week toen enkele bewoners in de dorpskom klaagden over een doordringende benzine-stank in hun wo ningen. Tijdens een uitgebreid onderzoek kwan aan het lich dat de benzinedampen uijt |de gootsteenafvoer afkomstig waren. Iemand had dus afgewerkte olie in een put gestort; en die kleverige brei heeft de eigen schap zich aan de wand der rioleringen vast te zetten, de leidingen raken verstopt en de oliedampen, die tenslotte een brand gevaarlijke concentratie kunnen aannemen, zoeken een uitweg door de gootstenen in het verstopte rioolgedeelte. Ook het storten in open sloten kan ge vaarlijk zijn, zoals deze zomer bleek bij de grote slootbrand in de Coentjesweg. Hoewel burgemeester en wethouders krachtens art. 66 der Bouwverordening mid- Tussen deze en vorige nieuwsbrief was er het begin en de voltooing van de dit jaar zo late graanoogst. Met weinig stand vastig weer is het de één vrij goed, de ander wat tobberig gelukt deze oogst bin nen te halen. Er wacht nog behoorlijk wat werk, omdat dit jaar vrijwel alles laat is. De uien zijn nauwelijks getrokken en nog maar zelden geborgen, het rooien der gla diolen duurt nog wel even en inmiddels zit de landbouw ongeveer aan de eerste suiker bietenleverantie. Ieder jaar is altijd weer verschillend en hoewel ook in de natuur de historie zich herhaalt, een enkel verschil blijft er altijd wel bestaan. „We liggen buu- ten", wordt dan karakteristiek opgemerkt en daarmee is ook alles inderdaad gezegd. Kortom, er is nog volop werk, dat met het verstrijken van het jaar najaarswerk is ge worden. En toch vraagt de hier welbekende heer J. Markusse in het eerste artikel van deze nieuwsbrief om naast dit vele werk ook eens te overwegen of men niet tot een gezamenlijk gesprek kan komen. Misschien dan nog niet direct, misschien ook nog niet in deze of volgende maand, maar het toch in die richting sturen. Een gesprek, omdat er nog zoveel terrein braak ligt op het gebied van samenwerking. Leest u het zelf maar in dit eerste artikel. De Huishoudelijke Voorlichting is ook nu weer van de partij. Ze brengt de ventilator in het middelpunt, terwijl bovendien de aan dacht wordt gevraagd van de dames voor een excursie naar de Femina in Rotterdam waar het modernste aan apparatuur, enz. op huishoudelijk gebied wordt tentoongesteld en gedemonstreerd. Zo'n dagje uit en u blijft van de nieuwe vindingen behoorlijk op de hoogte. De heer Vroon geeft vervolgens een vrij uitvoerige toelichting op de mogelijkheden in komende maanden omtrent de technische voorlichting aan de landarbeiders. Te mer ken is, dat het winterseizoen toch dichterbij komt. Daarom wordt ook weer aandacht gevraagd voor de noodzaak van jongeren organisaties en de vele aktiviteiten, die men via zo'n verenigin kan ontplooien. Gaat u mee een kijkje nemen naar de wereldkampioenschappen ploegen? De moge lijkheid bestaat er in groepsverband te ko men. Het wordt u in deze nieuwsbrief dui delijk gemaakt. De tuinbouw-assistent op Tholen brengt in deze nieuwsbrief een relaas over het ge bruik van platglas met daarbij enkele prak tische voorbeelden. De ziektebestrijding ontbreekt niet, nu dhr. Verhagen iets schrijft over het ont smetten van pootaardappelen. Wanneer men van mening is, dat na de kolommen in vo rige nieuwsbrief, ditmaal de veehouderij geen beurt zou krijgen, heeft men het mis. Er is nieuws over de kalveropfokwedstrijd en dat behoort toch ook tot de veehouderij. De altijd welkome tips voor tuinders doen de pagina overlopen. Dan kan er ook het elfde artikeltje nog wel bij over de excursie die de rationalisatiekern uit Sint-Annaland maakte naar de Westlandse glascultuur. Verlucht met een enkele foto kan deze nieuwsbrief het er echt weer wel mee doen. delen ten dienste staan om de betrokkenen te dwingen maatregelen te treffen, is er van gemeentewege voorlopig nog een waarschu wend schrijven uitgegaan naar diverse be drijven, die geacht worden de hoofddaders te zijn. Dit neemt niet weg dat ook par ticulieren met geringere hoeveelheden vuile olie, verf, teer enz. moeilijkheden kunnen veroorzaken. Men storte deze stoffen dus voortaan niet meer in de riolering. AUTO GESLIPT De 26-jarige A. M. v. W„ chauffeur bij de pluimveeslagerij alhier maakte vorige week woensdagavond rond 7.00 uur op de Prov. weg naar Tholen met een bestelauto een gevaarlijk slippartij. De wagen begon te slippen in de bocht een eindweegs voor de z.g. Langeweg en kwam op zijn kant terecht in de linkerwegberm. De chauffeur kon zich ongedeerd uit de flink beschadigde auto bevrijden. De vele regenbuien van die avond, die het wegdek glad hadden gemaakt, zullen aan dit ongeluk niet vreemd zijn geweest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1