WEEKBLDD VOOR HET EILAND THOLEN EX ST.FILIPSLflND WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Thoolse wethoudersverkiezing met discussie* Het ging best Sint-Annaland moest met vijf raadsleden wethouders kiezen* Wethouder H* Jansen herkozen en in dhr* J. van der Velde nieuw lid van het dagelijks bestuur - De heer JBerrevoets voelde zich uitgestoten - S*G.Rfractie ontstemd, - Grond voor uitbreiding sportveldencomplex* Plezierige kring - schietwedstrijd te Sint-Annaland. Flinke deelname aan mossel- en oesterwandelfocht. Fractie P.v.d.A. wenste niet mee te doen, nadat voorzitter de woordvoerder een voorbeschouwing had belet. Hier moesten drie wethouders worden gestemd. 18e jaargang No. 43 6 september 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen De wethoudersverkiezing in Tholen is niet bepaald verlopen in een zacht klotsend politiek meer, waarin de zes thoolse partijen hun scheepje te water hebben gelaten op 31 mei jl. Zo nu en dan leek het er zelfs op, of een windhoos die zes vaartuigen door elkaar zou slingeren, waren het niet dat de voorzitter waar schuwend en bezwerend, olie op borrelende golven had gespreid. De uitslag van de stemming gaf een en kel lid aanleiding tot motivering, een ander om van zijn teleurstelling te doen blijken en een derde gaf met dreigende vinger te ken nen, dat er meer depressies zouden volgen. De voorzitter hoopte uiteraard, dat ook in de hem nog tot zijn pensioen resterende tijd (1964) een goede basis van samenwer king gevonden zou worden in het belang der gemeente. Hij kon de voltallige raad met het nieu we gezicht in de persoon van dhr. Quist junior verwelkomen, terwijl op de groene tafel voor ieder der leden een miniatuur was geplaatst van de in deze vergadering vast te stellen nieuwe thoolse vlag. Zoals overal was het eerste punt van de agenda, de beëdiging van de raadsleden, waaraan door allen gevolg werd gegeven en waarna de voorzitter opmerkte, dat men daardoor vanaf heden aan de beraadsla gingen kon deelnemen om mede daardoor de belangen der gemeente te behartigen. Mr van der Hoeven hoopte dat het een goede vierjarige periode zou zijn, al zal hij die waarschijnlijk niet als voorzitter uitzitten in verband met het bij gezondheid bereiken van de 65 jarige leeftijd in 1964. Tot dit tijd verwachte hij evenals voorheen een prettige samenwerking te mogen ondervin den. DE WETHOUDERS Eveneens zoals overal was het tweede agendapunt de verkiezing van de wethou ders. Bij de eerste stemming verkreeg de heer H. Jansen 6 stemmen, de heer Boen der 3, terwijl 2 stemmen blanco werden uit gebracht. Daarmee was dus wethouder Jan sen (A.R.) herkozen. Een tweede stemming gaf eenzelfde uitslag, zij het dan, dat er nu zes stemmen voor de heer J. van de Velde (C.H.U.) waren en weer 3 voor dhr. C. Boender en twee blanco: Een meerderheid dus voor dhr. van der Velde, waarna de voozitter beide wethouders van Tholen feli citeerde en daaraan de gebruikelijke wensen toevoegde. MOTIVERING Wethouder Jansen verzocht hierna de voorzitter een enkele,, opmerking te mogen maken ter verklaring en toelichting van het door hem ingenomen standpunt. Daarbij greep hij terug op de situatie van 4 jaar geleden. Hij was toen nl. van mening dat de zgn. minderheid in de raad een dusdanige omvang had aangenomen, dat het onverant woord was deze groep buiten het college (van b en w) te houden. Dat is mij, aldus dhr. Jansen, van bepaalde zijde nogal zwaar aangerekend, waarom het mij een genoegen is te constateren dat men mij hierin is nage volgd en het nu voor niemand meer een be zwaar zou zijn geweest om in deze richting zijn medewerking te verlenen. Dhr. Jansen wenste hierbij uitdrukkelijk te stellen, dat hij een dergelijke samenstelling van het college graag bestendigd had willen zien en daaraan ook zijn volle medewerking had toegezegd. Het was echter niet meer te realiseren, hetgeen spreker tenzeerste be treurde, al wenste hij daarop niet nader in te gaan. Door de verdeeldheid en de tegen stellingen die er waren, heeft het er tot op het laatste ogenblik naar uitgezien, dat de mogelijkheid bestond om met 3 of 4 stemmen een zetel te bemachtigen. Voor me zelf ben ik toen tot de conclusie gekomen, dat ik me daar niet voor kon dienen en alleen een her benoeming in overweging zou nemen, wan neer de meerderheid van de raad dit zou ambiëren. Nu dit het geval is, meen ik me hieraan niet te mogen ontrekken en zal ik deze be noeming aanvaarden, in de hoop dat mij de wijsheid en kracht zal worden geschonken dit werk in het belang van de Thoolse ge meenschap te mogen verrichten, aldus licht te wethouder Jansen een heel klein en voor de outsider onvoldoende tikje op van de sluier van het vooroverleg. IN DE STEEK GELATEN De heer Berrevoets haakte op zijn vroege re collega in, door op te merken de handel wijze van dhr. Jansen op zijn zachtst uit gedrukt maar vreemd te vinden. Dat dhr. Jansen hier niet buiten kon is niet waar, al dus dhr. Berrevoets. Het is zo, dat hij mij in de steek heeft gelaten. Ik meen in deze afgelopen vier jaar steeds in het belang der gemeente te hebben gewerkt. Nu is de on enigheid door sommigen uitgebuit. We va ren weer in 'tzelfde schuitje als vóór 1958 met 2 rechtse wethouders. Spreker vindt het wel jammer op deze manier uit het dagelijks bestuur te verdwijnen en betreurt het nog meer, dat hij daadoor ook de sportcommissie vaarwel zal moeten zeggen, omdat hij daarin ambtshalve zitting had en hij daarvoor veel belangstelling heeft. Spreker hoopte dat die commissie overigens mag voortgaan het be lang van de sport te dienen. Hij wil de leden van die commissie vast zijn dank be tuigen voor de prettige manier van werken. Verder merkte dhr. Berrevoets op, hoe hem wel eens verweten was met de voor zitter te dikke vrienden te zijn en het con tact met dhr. Boender in de schoolcommissie was voor anderen weer aanleiding te sug gereren met dhr. Boender een politiek huwe lijk te willen sluiten. Spreker weet in de afgelopen 4 jaar 1,68 vergaderingen van b en w te hebben bijgewoond en gewoonlijk was er een prettige overeensemming soms ook verschil van mening. Verder wil dhr. Berrevoets het hier maar bij laten. De heer J. van der Velde zegt te willen volstaan met zijn dank te betuigen voor de op hem uitgebrachte stemmen en te hopen in het belang van Tholen op prettige wijze te mogen werken. De heer Bal feliciteert beide wethouders met hun benoeming en vindt de aanval van dhr. Berrevoets op dhr. Jansen onjuist. Laatstgenoemde had zich namelijk al terug getrokken voor een wethouderszetel, maar er werd bij het vooroverleg opnieuw een beroep op hem gedaan zich daartoe weer beschikbaar te stellen. Overigens wil hij volstaan met dhr. Berrevoets te wijzen op de uitslag van de laatste gemeenteraadsver kiezing. Dhr. Berrevoets: En wat heeft die ver kiezing dan uitgemaakt? Dhr. Bal: in elk geval dat men het ver trouwen in u heeft opgezegd. De voorzitter acht deze discussie on vruchtbaar en in strijd met de zoeven af gelegde eed, namelijk het behartigen der ware belangen dezer gemeente. Hij wil dhr. Berrevoets zijn bijzondere dank betuigen namens de gehele raad voor hetgeen hij in de afgelopen 4 jaar voor de gemeente heeft gedaan. Alle vergaderingen werden door hem bijgewoond en voor zijn bijzondere be langstelling was spreker hem erkentelijk. Dhr. Berrevoets merkte zoeven op, dat hem was verweten goede vrienden te zijn met de burgemeester, aldus de voorzitter, maar zou dit dan niet zijn toegestaan. Is het niet juist gewenst, dat er een goede verstandhouding is met de wethouders en met de raadsleden. Ik hoop dat het in de toekomst niet anders zal zijn, want ik ben graag met de gehele raad goede vrienden. Moge zowel de raad als het college van b en w steeds de ge meentebelangen in het oog houden, aldus de voorzitter. UITRAFELEN Dhr. Boender zegt niet verwacht te heb ben, dat er op de wethoudersverkiezing nog een bespreking daarover zou volgen. Hij voor zich wil zich in deze beperken. Dat neemt niet weg, aldus dhr. Boender, dat ik niet de minste waardering voor het overleg dat tevoren is gepleegd, kan hebben. Over het verloop van deze verkiezing ben ik verbouwereerd. Er is absoluut geen reke ning gehouden met de uitspraak van de verkiezing op 30 mei. We hebben nu in één keer de volle laag gekregen. Ik ga er niet verder op in, maar ik verzeker b en w, dat ik de komende begroting zal uitrafelen tot op het been toe. Wethouder Jansen (tegen de zin in van de voorzitter): ik zou het hier van a tot z kunnen vertellen, maar wil dat niet doen. De voorzitter: laten we de stemming niet bederven en hou er asjeblieft mee op. Het blijkt voldoende te zijn om er voor dit keer een punt achter te zetten, waarna tot verdere behandeling van de agenda wordt overge gaan. Enkele subsidieverzoeken zullen bij de begroting 1963 worden afgewerkt. Het bestuur van de Kon. muziekver. „Concor dia" vraagt om 1250,als renteloos voor schot en aanvulling op de fondsen, die zijn bijeengebracht voor verniewing instrumen ten. Op voorstel van b en w wordt dit verzoek zonder hoofdelijk stemming inge willigd. Gedeputeerden zijn bereid onder be paalde voorwaarden in de meerdere kosten van de restauratie van molen „De Hoop" een subsidie toe te kennen van maximaal f 825,hetgeen met dank wordt geaccep teerd. Er is voorts nog een dankbetuiging van de Kankerbestrijding voor ontvangen subsidie, terwijl een aandeel van een fabriek te Weesperkapsel van 100,voor 2500, wordt overgedragen. Meegedeeld werd voorts, dat de bouw van vier woningwetwoningen uit het con tingent 1962 kon worden opgedragen aan de gebr. van Driel te Oud-Vossemeer. Nu nog maar een scheut of 'n steek. Maar straks weet TI zich geen raad van de slopende Rheumatisshe Pijnen. Doe de beroemde Kruschen kuur, de kleine dagelijkse dosis, om 't bloed weer zuiver te maken. Duizenden gingen U voor en nog heel velen zullen Uw voorbeeld volgen. Een heerlijke ervaring, reeds na een betrekkelijk kortstondig gebruik, als vanzelf die pijnen te voelen wegvallen. Dat gebeurt naarmate het bloed gezuiverd wordt van de pijn ver wekkende onzuiverheden, die zich zijn gaan ophopen in spieren en gewrichten. Kruschen is de natuurlijke stimulans voor de bloed zuiverende organen. VOOR SPORTTERREIN Destijds werd benodigde grond voor een sportterrein gekocht, met name dan voor een voetbal- en korfbalveld en een claim ge legd op verder omliggende grond. Om het complex verder te kunnen uitbreiden voor andere takken van sport, vooral nu er voor ulo en landbouwhuishoudschool e enleraar Lichaamlijke oefeningen is, is ook de andere grond nodig. Door de Heide Maatschappij is een plan opgesteld om tot aanleg van het tweede gedeelte van het veldencomplex te komen, te bestemmen voor tennisspel en athletiek. Daartoe in ongeveer 1450 m2 nodig. De eigenaren verklaarden zich des tijds tot verkoop bereid. Voorgesteld wordt tot deze aankoop over te gaan, waartegen niemand van de leden bezwaar heeft. Het pand Verbrandestraat 5 werd uitgebroken en bij de daarnaast gelegen bakkerij ge trokken. Daardoor verloor het het karakter van woning en is onbewoonbaar verklaring verder niet.meer nodig. Hetzelfde geldt voor pand Kerkstraat 12. Na enkele begrotings wijzigingen worden in de woonruimteadvies commissie herbenoemd de heren J. H. Bal, A. J. v. d. Berge, M. van Halst, G. v. d. Linde en M. v. d. Sande met als plaatsver vangers de heren P. J. Drooger, C. L. M. v. d. Berge, W. K. Quist, P. de Heer en D. J. v. d. Velde. De commissie tot wering van schoolverzuim werd uitgebreid met de heer G. van Trigt en mej. A. C. ter Haar. Daarna kwamen enkele hamerstukken aan de orde, verband houdende met salarissen, enz. Een nieuwe regeling tegemoetkoming studiekosten ontmoette evenmin bezwaar. DE GEMEENTEVLAG Een in het begin van dit jaar tot stand gekomen contact met de heer K. Sierksma te Groningen, lid Kon. Ned. Genootschap v. Gesl. en Wapenkunde, is voor deze aan leiding geweest er op te attenderen, dat deze gemeente historische rechten kan doen gelden op een oude een overgeleverde vlag. Als bron daarvoor noemt de heer Sierksma de fraaie prent „Zeeland veredelt' in de collectie van M. Smallegange, uit 1676, waarop zeer duidelijk een ridder/edelman wordt afgebeeld als heer van Tholen met aan de voet het huidige gemeentewapen en aan een lans de daarbij behorende vlag van drie evenhoge banen, waarvan de middelste geel is en de eerste en derde, nogmaals ver deeld in drie evenhoge banen, rood, wit en blauw zijn. B en w leefden in de veronder stelling, dat de kleuren van de thoolse vlag zwart, geel en rood waren. De ge meentearchivaris stelde een onderzoek in en deze rapporteerde voor de zwart-geel-rode vlag niet de minste aanknoping te kunnen vinden. De Hoge Raad' van Adel conclu deerde dat het ontwerp van de heer Sierks ma juist is. De in Smallegange's werk afge beelde vlag is een herinnering aan de tijd, dat Tholen werd gewonnen voor de Prins in 1577. De driebaansvlag zwart-geel-rood toont veel gelijkenis met de vlag van de Duitse Bondsreplubliek, zodat sterk werd afgeraden deze zo vast te stellen. Daarom werd voorgesteld als gemeentevlag te hand haven de drie evenhoge banen met de mid delste geel en van boven en van onder rood-wit-blauwe banen. Terzijner tijd zal deze vlag plechtig in gebruik worden ge nomen. Voorlopig ,kregen dé raadsleden; reeds een miniatuur-afbeelding van de hand van opzichter Droffelaar. Nadat de firma Timpa augustus jl. grond werd toegewezen voor stichtng van een ate lier aan de Wattstraat vraagt deze firma nog financiële faciliteiten voor de nieuw- bouwkosten. Na overleg met het ETI stel len b en w voor het bouwterrein over te dragen tegen een rente en het garanderen van rente en aflossing in de bouwkosten tot 80% van 100.000,De hieraan ver bonden voorwaarden zijn naar de mening van b en w „waterdicht". Dan heeft de raad er ook geen bezwaar tegen. Bij de rondvraag informeert dhr. van der Sande of de volkstuintjes in de Dalemse- polder al nodig zijn voor de gemeente en zo niet of reeds bekend' is, wanneer ze ont ruimd moeten worden. De voorzitter ant woordt op dit laatste ontkennend, maar ver zekert dhr. van der Sande dat altijd reke ning wordt gehouden met de belangen van betrokkenen. Dhr. Boender merkt bijna 2 jaar geleden bij begrotingsbehandeling te heben geatten deerd op het maken van een speelplaats voor de kleine kinderen aan de bestaande speelplaats achter de Venkelstraat. De voor zitter antwoordt, dat wordt gewacht, tot alle wagens daar weg zijn om he{ gehele terrein vrij te hebben. De heer Boender hoopt dat zulks spoedig het geval zal zijn en er dan voldoende afheining zal komen om de bewoners daar voor voetbal-uitschie ters, enz. te behoeden. Dhr. v. d. Velde constateerde zaterdag, dat op het oefen-voetbalveld nog netten aan de doelpalen ontbreken. De voorzitter zal hiertoe met de sportcommissie overleggen. Daarna sluiting. Zaterdag jl. had de plaatselijke schiet vereniging van Sint-Annaland „Prinses Juli ana" een wedstrijd georganiseerd voor de kring Tholen. Er was, mede dank zij het mooie weer, goede deelname, ook van alle zusterkorpsen. De deelnemers vonden het een plezierige wedstrijd. De deelname was zo groot, dat het nogal even wachten ge blazen was in café Van Dijke, waar het bestuur 's avonds een hele uitzoekerij had, eer de prijswinnaars bekend waren. Vele schutters waren daar nog aanwezig om de toegekende prijs maar direct mee te nemen, bestaande uit luxe en huishoudelijke voor- "T erpen. DE KORPSEN Van de korpsen kwam groep I van Poort vliet het beste voor de dag. Het behaalde 243 punten en was daarmee onbetwist kam pioen. Scherpenisse I haalde 237 punten en 1 x 8, Tholen werd numer 3 met 237 en 2x8. Sint-Annaland II werd vierde met 236 punten en 2 x 8, Sint-Annaland I vijfde met 236 punten en 3 x 8. Numer 6: Scher penisse II met 231. punten. No 7 Poortvliet II met 229 punten, Sint-Maartensdijk achtste met 226 punten en Stavenisse met 203 pun ten het negende korps. PERSONELE BAAN De uitslag laat zien, dat er menige roos werd ingeknald. 1. L. J. van Popering, Sint-Annaland 50-50 2. A. J. Jeroense, Sint-Annaland 50-50 3. J. Bolier, Poortvliet 50-49 4. J. Wagenveld, Sint-Maartensdijk 50-48 5. M. J. de Groen, Poortvliet 50-47 6. Joh. v. d. Hoven, Poortvliet 50-46 7. A. D. Goedegebuure, St-Annaland 50-45 8. J. v. d. Klooster, Sint-Annaland 49-49 9. H. Poot, Poortvliet 49-48 DE REDAKTIE LEGT U VOOR: Wethoudersverkiezing in het brandpunt Onveranderde samenstelling van het dagelijks bestuur in Oud-VossemeerScherpenisse, Poortvliet en St. Philipsland Wisseling in de gemeenten Tholen, St. Annaland, St. Maartensdijk Nakaarten en notenkraken in thoolse raad Te St. Annaland onthield P.v.d.A. fractie zich van wethoudersverkiezing Ook in St. Maartensdijk boterde niet alles Maar de voetbalcompetitie gaat een volle ronde tegemoet Wie spreekt, die zaait, Wie hoort, die maait. 10. Chr. Jeroense, Sint-Annaland 49-48 11. D. Quaak, Scherpenisse 49-48 12. S. Jansen, Tholen 49-47 13. P. Poot, Scherpenisse 49-47 14. C. van Haaften, Scherpenisse 49-47 15. M. C. Slager, Scherpenisse 49-46 16. C. C. Noordijke, Scherpenisse 49-46 17. D. C. Verburg, Poortvliet 49-45 18. D. Uijl, Poortvliet 49-44 19. W. J. Potappel, Scherpenisse 48-48 20. A. Fase. Sint-Annaland 48-47 21. J. W. Praat, Tholen 48-47 22. H. Uijl, Poortvliet 48-47 23. J.van Popering, Sint-Annaland 48-46 24. K. de Groen, Poortvliet 48 46 met 8 25. M. Bolier, Scherpenisse 48-45 26. M. Duijnhouwer, Scherpenisse 48-45 27. J. P. den Engelsman, St-M. 48-45. VRIJE BAAN 1. A. L. Goedegebuure Sint-Annaland 90, 1 x 30, 5 x 29 2. M. J. de Groen, Poortvliet 90, 1 x 30, 2x29 3. J. Kurvink, Sint-Annaland 90, 8 x 29 4. L. J. van Popering 90, 5 x 29 5. W. Potappel, Scherpenisse 89, 2 x 29, 1 x28 6. D. Melse, Tholen 89, 2x29, 2x27 7. S. Janse, Tholen 89, 1 x 29, 2 x 28 8. J. P. den Engelsman, Sint-Maartensdijk 89, 1 x 27 9. J. Bolier, Poortvliet 88, 4 x 29. Toen burgemeester mr. A. J. van der Hoe ven zaterdagmorgen 1 september om 10 uur het startsein gaf aan de eerste wandelaars van de oester- en mosseltochten, viel er niets meer te wensen voor de organisatoren. Stralend zomerweer, goede deelname en een prima stemming. Voor de dorpentocht, welke over een af stand van 42 kilometer ging, waren 57 lief hebbers. Even buiten Sint-Annaland meldde de E.H.B.O. de eerste uitvaller. Op Stave nisse kregen allen een maaltijd tijdens de eerste verplichte rust en de tweede pauze werd in het „Holland Huis" te Scherpenisse gehouden, waar een consumptie werd aan geboden. Eer men zover was, was een twee de uitvaller genoteerd, tegelijk de laatste van deze dag. Om half drie startte de grote massa voor de 25-15 en Ty2 kilometer. Het waren er niet minder dan 656, zodat met een totaal van 713 er voor deze mossel- - oestertoch- ten bizonder veel animo was. Er waren veel individuele wandelaars onder, maar bij el kaar toch ook nog 23 groepen, die door de bondsjury werden beoordeeld. De E.H. B.O van Halsteren, welke ditmaal de ver zorging op zich had genomen, had veel werk. Elk jurylid, groepsleider en contro leur kregen een potje mosselen in het zuur en na de tocht en prijsuitreiking had iedere deelnemer het oester- en mossellint op de revers. De uitslagen luidden: Op de 7y2 kilometer: 1. W.S.V. Axel met 678 punten 2. W.S.V. Axel met 651 punten 3. W.I.K. Sint-Annland met 636 punten 4. W.S.V. Axel met 630 punten Op de 15 kilometer: 1. Vlug - Vrederust 750 punten 2. Vrolijke Tippelaars te Vlissingen 732 p. 3. Vrolijke Trekkers uit Heerle 729 punten 4. W.S.V. Axel met 720 punten Op de 25 kilometer: 1. W.I.K te Sint-Annaland met 711 punten 2. Odiles Rapid te B. op Zoom 707 punten 3. Vrolijke Tippelaars te Vlissingen 706 p. De wisselbeker is gewonnen door Vlug van Vrederust met het hoogste aantal pun ten, t.w. 750. Zonder dat er sprake was van een verrassing bij de uitslag der wethoudersverkiezing, kan niet gezegd worden, dat deze stemming in St. Annaland op normale en rustige wijze is verlopen. Op het moment dat de voorzitter, wnd. burgemeester J. Moerland dat punt aan de orde stelde, verzocht de woordvoerder van de tweemansfractie der P.v.d.A. het woord. De voorzitter wenste daarin niet toe te stemmen, opdat de verkiezing niet zou worden beinvloed. Toen die weigering na herhaald verzoek bleef, ver klaarde de P.v.d.A.-fractie niet aan de wethoudersverkiezing te zullen meedoen. Wel bleef men ter vergadering aanwezig, hetgeen wettelijk onjuist is. Een andere bijzonderheid was, dat in deze gemeente drie wethouders moesten worden gekozen, zulks in verband met de burgemeestersvakature. Die burgemeestersvakature kwam reeds voor opening der vergadering aan de orde, toen de heer J, Moerland verklaarde op 31 augustus jl. door de Commissaris der Koningin te zijn beëdigd' als waarnemend burgemeester van Sint-Annaland, waarna hij de wnd. secretaris dhr. Leune verzocht het desbetreffend besluit voor te lezen. Deze benoeming geldt tot het moment dat een nieuw benoemde burgemeester zijn ambt in Sint-Annaland zal aanvaarden. Het gevolg vaft dit besluit en die beëdi ging was, dat de heer J. Moerland thans deze vergadering als wnd. burgemeester presideerde, waarom hij dan ook tot officië le opening overging door voorlezing van het ambtsgebed. Vervolgens werden door alle leden de vereiste eden afgelegd. HET LIGT AL IN 'T ZOUT Daarna werd punt 3 aan de orde gesteld de benoeming van de wethouders. De heer Stols verzocht alvorens men daartoe zou overgaan het woord te mogen voeren. De voorzitter meende, dat het voor een felici tatie nog te vroeg was en wanneer het er om was te doen de verkiezing te beinvloe- den, meende hij de aanvrager het woord te moeten onthouden. Dhr. Stols: die verkiezing heeft in feite reeds plaatsgevonden, dat is het 'm juist. Ik wil daarover graag eerst het woord. De voorzitter: dat kan ik niet toestaan, u wacht maar tot straks of tot bij de rond vraag. Dhr. Stols: mijnheer de voorzitter, daar kan ik geen genoegen mee nemen. De voorzitter: u kunt in arrest gaan, in dien u dat wenst. Dhr. Stols: ik wil eerst het woord, na de verkiezing is het van geen belang meer en kan het ook niet meer van invloed zijn. De voorzitter: u zegt het zelf, de verkie zing te willen beinvloeden en dat wil ik niet toestaan. Dhr. Stols: Wanneer zulks dan niet moge lijk is mijnheer de voorzitter, neem me dan niet kwalijk, maar dan wens ik aan deze stemming niet deel te nemen. Dhr. J. van den Boogaard: in dit opzicht sluit ik me aan bij m'n fractiegenoot. Waar de heer Stols met dhr. Mosselman tevoren reeds als stemopnemers waren aan gewezen, stelde de voorzitter de vraag of dhr. Stols alsnog stemopnemer wilde zijn. De heer Stols antwoordde hierop ontken nend,waarna als zodanig dhr. A. J. Scher penisse werd aangewezen. De voorzitter merkte vervolgens op, hoe het bij punt 3 ging op de benoeming van drie wethouders. De heren Stols en van den Boogaard blijven ter vergadering aanwezig en dhr. Stols haalt zelfs op verzoek van de voorzitter de uitgebrachte stemmen op. Bij die eerste stemming blijkt de heer Moerland met 5 stemmen als wethouder te zijn be noemd. Bij de tweede stemming verkrijgt dhr. J. J. Mosselman 4 en dhr. J. den Engels man 1 stem, zodat ook in de tweede wet- houdersvakature is voorzien. Daarna volgt verkiezing van een tijdelijk wethouder. In eerste instantie worden 2 stemmen uit gebracht op A. J. Scherpenisse, 2 op de heer J. A. den Engelsman en 1 op J. Scher penisse, die dus van onwaarde is. Een her stemming is nodig. De heer A. J. Scherpenisse krijgt dan 4 stemmen en dhr. J. A. den Engelsman 1 stem. Alle drie nemen hun benoeming aan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1