WEEKBLDD VOOR HET EILDND THOLEN EN ST.FILIPSlflND Voor Waterschap Tholen: WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Verbetering havendijken Stavenisse voor' deliger dan afsluiting» Houten keerwand voldoende beveiliging» RAADSVERSLAG SCHERPENISSE. De laatste raadsvergadering in oude samenstelling. Verbetering verlichting Kerkstraat. Vaststelling uitbreidingsplan. Honderd gulden meer voor de muziek. Klacht over uienconservenfabriek-afvoer. Sympathieke IJzerman. woorden voor scheidend raadslid DE REDAKTIE LEGT U VOORt RAADSVERSLAG SINT-MAARTENSDIJK, Gronden in Pluimpot voor sportveld nu voor dubbele prijs ge' kocht - Nu veertien woningwetwoningen tegelijk aanbesteed - De nieuwe gemeente vlag - Toezicht gevraagd op gebruik van draag bare radio's op zondag langs de straat» 18e jaargang No. 42 30 augustus 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 3.00 per halfjaar franko p.p. 3.60 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Op de 10e september in het Holland Huis te Scherpenis.se te houden algemene vergadering van het Waterschap Tholen zal onder meer ook worden voorgelegd het bestuursvoorstel om in principe te besluiten tot verbetering van de havendijken van Stavenisse. Onlangs werd er reeds in ons blad op gewezen, hoe in samen werking met de gemeente Stavenisse wordt gestreefd naar ver betering van die havendijken en daarmee de afsluiting te laten vervallen. In 1953 aangewezen als de zwakste schakel in de Thoolse zee wering gaat het in 1962 nog slechts om een voorziening voor een jaar of tien tot vijftien tot afsluiting van de Oosterschelde. Naast behouden van de Stavenisse haven acht het Waterschaps bestuur deze voorziening voldoende en zeker voordeliger dan de voor het waterschap komende kosten na indijking havengeul. In het prae-advies voor de Hoofdingelan den wordt het standpunt van het bestuur uitvoerig uiteengezet evenals de voorge schiedenis. Na een lange en moeizame weg heeft de minister van Verkeer en Waterstaat per 28 juni 1962 aan gedeputeerde staten van Zeeland de voorwaarden bekend gemaakt, waaronder aan het waterschap concessie kan worden verleend voor het indijken van de havengeul van Stavenisse, zo begint dit prae-advies. Zelfs een samenvatting van de uitgebrei de correspondentie die hieraan, ook van Waterschapszijde is voorafgegaan, zou te veel tijd en moeite vergen. Bekend is hoe in 1954 op ons eiland besprekingen werden gevoerd terzake van de concentratie van de havens en daarbij het standpunt van rijks waterstaat was uit een oogpunt van vol ledige beveiliging van de inwoners van Stavenisse tegen stormvloeden, om te komen tot afsluiting van de havengeul door middel van een dam. Dit standpunt werd door het bestuur van het voormalig waterschap Sta venisse overgenomen en na gemaakte plan nen werd Hare Majesteit de Koningin ver zocht concessie te verlenen tot afdamming van genoemde havengeul. Dit verzoek lag tussen 15 september en 14 oktober 1958 ter inzage en toen maakte het gemeentebestuur van Stavenisse van de gelegenheid gebruik daartegen te proteste ren. Een uitvoerig bezwaarschrift werd aan g.s. gezonden met de suggestie dat de bouw van een keersluis in de havengeul voldoénde verbetering zou geven. Dit be zwaarschrift werd door g.s. verworpen, me de vanwege d'e dure keersluisvoorziening en het feit dat te Sint-Annaland een nieuwe goed geoutilleerde haven werd gemaakt. Na de concentratie waterschappen per 1 januari 1959 werd deze zwakke plaats in de zeewering één van de grote Water- schapszorgen en bij herhaling werd op spoe dige concenssieverlening aangedrongen, me de vanwege de ongerustheid bij de bevol king van Stavenisse. In november 1959 werd het bestek tot uit voering van de afsluitingswerken aan g.s. gezonden en in maart 19 0 goedgekeurd. Men had in april 1960 weer een bespre king in Stavenisse met d'e betrokken colle ges (g.s., gemeentebestuur, waterschap en prov. waterstaat), toen vooral de gevolgen van afsluiting werden besproken, o.a. ook het probleem voor instandhouding van de veerdienst Stavenisse-Ouwerkerk. Voor dit laatste maakte de Provinciale Waterstaat een schetsontwerp met kostenraming tot een bedrag van 55.000,waarbij de aan sprakelijkheid van het waterschap naar de. mening van het bestuur te ver werd door getrokken. In oktober 1960 om deze ge schiedenis met jaartallen te vervolgen sprak het waterschapbestuur zijn bezorgd heid uit over de trage gang van zaken bij gedeputeerden en berichtte geen verdere verantwoordelijkheid van deze zwakke plaats meer te kunnen dragen. Verder werd daarin gesteld, dat d'e perio de tussen deze afsluiting en die van de Oosterschelde steeds korter werd en daarom in overweging gegeven of het niet beter was de concessie-aanvraag in te trekken en voor de overbruggingsperiod'e de haven dijken te verzwaren door middel van bij voorbeeld een betonconstructie. Het eerste stapje dus in de richting (terug) naar het behoud van de Stavenisse haven. Opnieuw stond g.s. hier afwijzend tegenover en weer vernam men een hele tijd niets over deze zaak. Eind februari richtte he waterschap zich weer maar eens tot d'e minister om met klem op concessie-verlening aan te drin gen, anders zou er weer een zomer voorbij gaan, zonder dat er iets gebeurde. De minister antwoordde hierop, dat het onder zoek zoveel tijd vergde, dat nog niet kon worden beslist, maar dat het nu wel spoedig te gebeuren stond'. En die ontwerp-concessie kwam. Bij toe passing hiervan kost het voor het water schap ongeveer 240.000,voor afdam ming van de havengeul, 55.000,voor overname botenhuis Boomsluiter, 210.000, demping gedeelte haven, 70.000,voor de hieruit noodzakelijk voortvloeiende uit breiding van de rioolzuiverings-installatie en met wat nog onvoorziene kosten liep het in totaal op zes ton. Wanneer het rijk hierop 75% zou subsidiëren, blijft er altijd nog een 150.000,voor rekening van het water schap over. De minister schreef er bij, dat als compensatie voor de middenstand van Stavenisse op de gedempte haven een kam peer- en recreatieterrein zou kunnen worden ingericht, welke dan nieuwe mogelijkheden zou inhouden voor de middenstand aldaar. Toen is het waterschapbestuur weer maar eens gaan praten met g.s. en met de ge meenteraad van Stavenise. De commissaris dér koningin wees op de verandering in de gehele situatie, mede door dat de watersport in Zeeland een grote vlucht heeft genomen. Daarom en vanwege de voorwaarden in genoemde ontwerp-con cessie rees bij g.s. de vraag of de haven toch niet behouden zou kunnen worden door middel van een keersluis. De technische dienst van het waterschap heeft vervolens rapport uitgebracht over de verschillende mogelijkheden. Daaruit bleek, dat het aanbrengen van een houten keerwand op de havendijken een afdoende beveiliging wordt geacht, vooral omdat het gaat om een periode niet langer dan 15 jaar (afsluiting Oosterschelde). De kosten daarvan worden geraamd op ongeveer 265.000,Het gemeentebestuur van Sta venisse heeft steeds geattendeerd op het grote belang van havenbehoud, waarom het waterschap per 31 juli jl. het verzoek aan die raad richtte de helft van de kosten bij te dragen. Tijdens een op 1 augustus jl. gehouden openbare raadsvergadering werd hiertoe door het gemeentebestuur van Sta venisse besloten, zij het dan tot een maxi mum van 135.000,maar dat is volgens de raming ook ruim de helft. Toen dit eenmaal rond zat, deelde het waterschapsbestuur aan gedeputeerden mee, de concessie-voorwaarden niet te aanvaar den, indien g.s. het aanbrengen van een houten keerwand wilde goedkeuren. Een definitief ontwerp is nu gemaakt en met klem op spoedige goedkeuring aangedron gen, hopenlijk met Rijksssubsidie voor de uitvoeringskosten. Een definitief standpunt van Rijkswaterstaat is hierop nog niet be kend, maar het waterschapsbestuur wil toch voortborduren op die houten keerwand en hopen dat de Hoofdingelanden die zienswij ze delen, hetgeen dan op de komende ver gadering (10 september) zal blijken. Dan immers zal een principe-besluit worden ge vraagd. Het zal voor brede kring (met name dan ook voor Stavenisse) het belangrijkste agen dapunt zijn. Verder zal in deze algemene vergadering ook de begroting voor het dienstjaar 1,962 ter goedkeuring worden voorgelegd. Een belangrijke Waterschaps vergadering is het 10 september dus zeker wel. Voltallig was de raad te Scherpenisse op dinsdag 28 augustus jl. bijeen onder leiding van burgemeester D. C. Bouwense met se cretaris A. L. G. van Doorn als notulist. „Mogen de besprekingen in deze laatste vergadering met de oude samenstelling ook in prettige sfeer verlopen", was de samen vatting van het openingswoord van de voorzitter. Een meerderheid'svoorstel van b en w was om het verzoek van de Europese Be weging in Nederland tot toetreding als be gunstiger, af te wijzen, waarmee de raad zich kon verenigen. DE RIJKSSTRAATWEG In samenwerking met de herverkaveling was besloten tot verbetering van de Rijks straatweg. De bijdrage van de herverkave ling in deze zal 28.836,bedragen, wat 2000.lager is als door de Ned'. Heide Mij was begroot. Er was echter op enkele punten een afwijkende raming, met name voor wat het uitkomend materiaal betreft. B en w willen deze verbetering echter niet van de 2000,laten afhangen en stellen voor in de verminderde bijdrage te berusten. Na enige toelichting kan de raad zich daar mee verenigen. HOGERE SUBSIDIE VOOR DE MUZIEK In een brief dankt de muziekvereniging „Eendracht" voor de door de gemeente verleende medewerking, maar merkt tege- lijkeertijd op, dat ondanks de aktiviteit der leden met de huidige gemeentelijke subsidie niet valt rond te komen. Gevraagd wordt öf een verhoogde bijdrage of een gratis oefenlokaal. B en w voelen niets voor een gratis oefenlokaal, opdat de exploitatie van de oude school niet wordt scheefgetrokken, waarom het meederheidsvoorstel van b en w is om per 1962 een bedrag van honderd gul den meer subsidie toe te staan en het totaal daarmee op 550,te brengen. De meer derheid van het college is namelijk van me ning, dat een muziekgezelschap cultureel onmisbaar is in een dorpsgemeenschap en zij heeft vertrouwen in de leiding van het korps. De heer IJzerman zegt het met b en w eens te zijn. De leden doen heel wat om het financiële hoofd boven water te houden, méér kan men niet vergen. En met deze 550,subsidie is de gemeente altijd nog ver beneden hetgeen d'e Federatie van Fan faregezelschappen als schema heeft. De voorzitter licht nader toe, dat de mu ziek in feite daarvan 350,over houdt. Ze moet namelijk 100,betalen als af lossing van het renteloos voorschot en bedrag is 4912,89. Overschrijding alzo 675,36. Aan de orde is verder d'e vaststelling ge bouwenvergoeding chr. kleuterschool over 1956 t/m 1960. Het blijkt dat noch het schoolbestuur iets moet terugbetalen, noch de gemeente iets heeft bij te betalen. VERLICHTING KERKSTRAAT Naar de mening van b en w voldoet de openbare verlichting in de Kerkstraat niet meer aan de eisen van deze tijd. Na advies P.Z.E.M. wordt voorgesteld de Kerkstraat verlichting uit te breiden met 4 gevelarmen, voorzien van een HPL lamp en een licht mast op de hoek Kerkstraat (Molenstraat). De totaalkosten worden geraamd op 1505, Dhr. Bijnagte vraagt of dit inderdaad wel nodig is. Hij acht de huidige verlichting Het lange verhaal van de Stavenisse haven Klacht over afvoer conservenfabriek in raad Scherpenisse Klacht over gebruik van draagbare radio's op zondag in raad van St. Maartensdijk Scheidend raadslid Verwijs van St. Filipsland vraagt ruimer begrip voor cultureel werk Een oud-gediende in St. Annaland De competitiebal gaat rollen Afscheid van ons (raadslidmaatschaps)werk, een smartelijk moment, dat wij vooraf konden voorzien f 100,voor het oefenlokaal. Raadslid Joppe vindt die verhoging maar weinig en zou er 200,van willen maken. De muziekvereniging heeft na aankoop uni formen een behoorlijke schuld en zal dit met deze verhoging niet gemakkelijk kunnen wegwerken. De heer Bijnagte is een heel andere me ning toegedaan. Hij zou liever helemaal niets geven, want als men het goed be schouwt helpt de gemeente toch ook mee aan de papieraktie. Hij ziet de gemeente werklieden namelijk bij de stortplaats het oud papier uit de vuilnis halen en weer te rugbrengen naar de gemeente voor de muziek. Dat kost toch ook tijd en dus geld. De heer IJzerman betoogt, dat hiertegen over staat, dat door het ophalen van oud papier door de leden van de muziekver eniging, de gemeentewerklieden weer min der huisafval hebben te vertransporteren. De voorzitter meent het voorstel van dhr. Joppe (het meest verstrekkend) om 200,' meer te geven, in stemming te moeten bren gen. Tegen zijn de wethouders Van der Jagt en Kleppe, alsmede de raadsleden Pol derman en Bijnagte. De drie andere heren stemmen voor. Een klein incidentje volgt dan, wanneer dhr. Bijnagte dhr. van der Jagt verwijt niet openlijk voor zijn tegenstemmen uit te ko men in het prae-advies van b en w. Weth. van der Jagt interumpeert terecht, dat zijn uitgebrachte stem daartoe wel voldoende duidelijk is en ook de voorzitter meent dat het voor niemand een vraag behoeft te zijn, dat wanneer in het geval als dit sprake is van een meederheidsvoorstel van b en w, het wethouder van der Jagt is, die hierover anders denkt. Het ontlokt echter dhr. Bij nagte de uitroep er meer van te kunnen zeg gen, maar dhr. Polderman bezweert zulks door op te merken, dat dit niets is voor een openbare vergadering. Daarna komt het voorstel van b en w in stemming om de muzieksubsidie met 100, te verhogen. Vóórstemmers zijn nu weth. Kleppe, Hage IJzerman en Joppe. Tegen zijn weth. v.d. Jagt, Polderman en Bijnagte, zodat het met 4 - 3 is aangenomen. Geen bezwaar is er voorts tegen het aan gaan van een kasgeldlening tot een maxi mum bedrag van 60.000,tegen 1 per jaar. Voorlopige vaststelling vindt plaats van de uitgaven voor het openbaar lager onder wijs over 1961. Het totaal der uitgaven bedroeg f 4237,53, er was per leerling 56,47 beschikbaar gesteld of in totaal 87 maal dat Vrijdag 31 augustus a.s hoopt h.k.h. prinses Wilhelmina haar 82ste verjaar dag te vieren. Volgens de wens van de prinses zal van deze dag geen bijzondere feestdag worden gemaakt, want h.k.h., die sinds 1948 in ruste is gegaan acht het niet nodig dat er ophef wordt ge maakt van haar verjaardag. Dit neemt toch niet weg dat het Nederlandse volk de 31ste augustus toch nog altijd ziet en voelt als „koninginnedag" en dat het niet te remmen is om van deze dag een halve of hele feestdag te maken. Zelf leeft onze oudste prinses terug getrokken op haar paleis Het Loo bij Apeldoorn en men hoort weinig van haar. Dit betekent echter niet, dat h.k.h. niet actief is! In kleine kring is zij nog altijd druk en haar belangstelling breidt zich uit over vele terreinen. Zo nu en 'an laat zij zich in haar auto rijden naar de Lage Vuursche. waar haar kleindoch ter prinses Beatrix het kasteeltje „Dra- kenstein" kocht, dat momenteel geheel verbouwd wordt. Daar komt zij dan eens een kijkje nemen en controleert nauwgezet de werkzaamheden. Onverwachts ziet men haar soms el ders in 't land uitstappen en in haar rol stoel plaatsnemen om hier of daar een kijkje te nemen of ergens rustig van de natuur te genieten. Zo geniet h.k.h. prinses Wilhelmina van een welverdiende rust, nadat zij vijftig jaar lang op de hoogste post haar land heeft gediend in tijden van voor- en tegenspoed. Wij hopen, dat onze „moeder des vaderlands" nog vele jaren rust geschonken mogen worden temidden van het volk waarvoor zij zoveel heeft gedaan. (Nadruk verboden) voldoende. De voorzitter daarentegen meent, dat het voor deze hoofdstraat van de ge meente niet voldoende is. De heer Polderman vraagt zich af of de lantaarnpaal op het eind nog effect zal sorteren voor de Mo lenstraat. Met de stem van dhr. Bijnagte tegen wordt het gevraagde bedrag gevo teerd. Na verbetering wordt de huur van de woning Achterweg 34a (houten woningen) op 7,gebracht. Het voorstel van b en w was om er 8,per week van te maken. De heer IJzerman vond dit een stevige prijs, waarmee de heer Hage het eens was. De heer Joppe vond ook, dat het verschil met een nieuwe woningwetwoning en deze hou ten woning in d'e huur te gering was. De voorzitter antwoordde dat de woningwet woningen ook weer hoger komen, namelijk door de 11,De heer Bijnagte acht ƒ7, voor de houten woning voldoende. Na be spreking kunnen zich hiermee alle leden verenigen. Dat is ook het geval met het voorstel de gemeentewoning Spuidamstraat 6 van 3.95 op 6,huur per week te brengen. Ook die woning is verbeterd. HET UITBREIDINGSPLAN Tegen het ter inzage gelegen ontwerp uit breidingsplan in hoofdzaak 1961, is alleen door Staatsbosbeheer bezwaar gemaakt en wel tegen de redactie van de Pluimpotbe- stemming. In het ontwerp staat o.a. „grond voor recreatje",i terwijl Staatsbosbeheer daarvoor wil zien: Grond voor recreatie en natuurwetenschappelijk doel." Niemand heeft daartegen bezwaar. Een laatste voorstel is tot machtiging van b en w te onderhandelen met de gemeente Tholen, die interesse heeft voor het materi aal van de stenen muur langs de oude ha ven, welke gesloopt wordt. Die machtiging krijgen burgemeester en wethouders. KLACHT OVER UIENAFVALSTANK Bij de rondvraag zegt dhr. IJzerman een klacht te heben over de afvoer in de Pluim- pot. Het is de afvoer van de zilverüien- fabriek in Sint-Maartensdijk, die over Scher penisse een geweldige stank brengt. Er zijn zelfs 2 dammen in de hoofdwaterleiding gelegd. Dhr. IJzerman is van mening, dat de eigenaar en exploitant van deze con- servenindastrie zich van de voorschriften niets aantrekt. Hij heeft er de wethouders van Scherpenisse en de loco burgemeester van Sint-Maartensdijk bijgehaald, omdat de burgemeester met vakantie was. Ook die hebben zich kunnen overtuigen. De voorzitter zegt, dat het hem bekend is, hoe genoemde industrieel verzekerde dat het niet meer zou voorkomen. Dhr. IJzer man: maar dat deed het wel. Zeker over een lengte van 200 meter kwam er weer een rijstebrij in de waterleiding afzakken. Ik had dat als loco-burgemeester van Sint-Maar tensdijk onze gemeente niet willen aandoen. De voorzitter merk op zich te kunnen voorstellen, dat men daarover verontwaar digd is, het is inderdaad een onhoudbare toestand. Nu is de conservering echter bin nen enkele dagen afgelopen en het zal vol gend maal niet meer voorkomen. Dhr. IJzer man: dat zal ook niet moeten, want we maken er een (oost-Berlijnse-red.) muur van. Dhr. Joppe weet, dat er zelfs een inwoner voor onder doktersbehandeling moest. Dhr. IJzerman vindt dat die fabrikant maar doet wat hij zelf wil en de voorzitter erkend, dat hij wel eens .ondeugend" is. Door nieuwe riolering zal dit echter in de toekomst worden voorkomen. AFSCHEID Op deze laatste bijeenkomst in oude sa menstelling richt de voorzitter zich met enkele afscheidswoorden tot het niet meer terugkerend lid dhr. M. J. IJzerman. Bizon der spijtig vind ik het afscheid van u te moeten nemen als raadslid, aldus dé voor zitter. Er is alijd op bizonder prettige wijze door u met ons samengewerkt en u was niet maar raadslid voor de naam. Steeds bracht u gemeentebelangen nadr voren, soms grote, soms ook kleine, die echter voor sommige inwoners wel van groot be lang waren. Een intensief meeleven ken merkte uw lidmaatschap. Sinds september 1953 hebt u de opbouw der gemeente mee gemaakt en daartoe mede belangrijke be sluiten genomen. Toen ik 4 jaar geleden afscheid nam van dhr. Kievit, aldus de voor zitter, heb ik ook gezegd: misschien zien we u nog eens terug, wat inderdaad het ge val zal zijn. Mogelijk geldt het ook voor u. Hartelijk dank voor alles wat u hebt gedaan voor de gemeente. God zegene u en uw gezin, zo besloot de voorzitter zijn afscheids woord tot dhr. IJzerman. Wethouder van der Jagt wenste zich hierbij gaarne aan te sluiten. Node zien we u vertrekken, want ondanks verschil van mening, hebben we altijd respect gehad voor uw zakelijk inzicht. Het ga u wel. Dhr. IJzerman wees er in zijn dankwoord op twee zittingsperioden in de raad te heb ben meegemaakt. Ze waren niet altijd even gemakkelijk, medé vanwege zijn werkzaam heden elders. Graag wilde hij de voorzitter vriendelijk danken voor de prettige leiding en de aangename voorliching, evenals de wethouders en zijn mede raadsleden en se cretaris. Het viel hem niet gemakkelijk zijn kandidatuur in te trekken. In de gemeente is gelukkig veel ten goede veranderd, een nieuwe straat, nieuwe scholen, nieuwe kleu terscholen in verschiet, de haven dicht en voor de Pluimpot een bestemming. Ook op cultureel en sociaal gebied is er grote voor uitgang geboekt. Het ligt aan de bevolking zelf daarvan te profiteren, met name de jongeren. Er zal ook in de toekomst nog veel werk zijn. Moge het nieuwe college tot zegen der gemeente werkzaam zijn en zij God u allen nabij, aldus dhr. IJzerman in zijn dankwoord. Daarna volgde sluiting. Voltallig was ook de gemeenteraad van Sint Maartensdijk voor de openbare raads vergadering van dinsdagavond 28 augustus. Goedgekeurd' was de aanbesteding van de riolering Hogeweg, enz. Er was nog een woningtoewijzing binnengekomen voor 3) woningwetwoningen voor de industrie. Een dankbetuiging ook van hoofdkeurmeester H. Bos voor de bevordering en de regeling autovergoeding voor burgemeesters, zoals door g.s. voorgesteld werd goedgekeurd. Een brief over de reorganisatie van de centrale dienst „Noord Zeeland" deed dhr. Koopman vragen wat nu de bedoeling is. De voorzitter licht toe, hoe vrijwel alle Schouwse gemeenten uittreden en dat het de bedoeling is, dat die ook voor de uittredings- kosten opdraaien. Mogelijk zal de perso neelsbezetting na die reorganisatie wat voor deel brengen. Overigens besloten alle Thool se gemeenten zich te houden aan plan A. Door benoeming met in gang van 1 ok tober a.s. als hoofdleidster aan de kleuter school te Geldermalsen vraagt mej. N. M. Klippel ontslag in dezelfde functie alhier. Dat wordt haar met algemene stemmen eer vol verleend, waarbij de voorzitter haar namens het gemeentebestuur dank brengt voor de animo en prettige sfeer, die ze in de school wist te brengen. DE VLAG Voor verschillende gelegenheden blijkt het gewenst over een offieële gemeentevlag te beschikken, zo merken b en w in een prea- advies op. Deze wordt herhaaldelijk ge vraagd voor gebruik elders, zoals laatst bij het Koninklijk bezoek aan Middelburg, evenals bij streek- en plaatselijke tentoonstel lingen. Er wordt tot dusver een vlag gebruikt, waarop het gemeentewapen voorkomt, maar die is totaal versleten en niet fraai van samenstelling. B en w hebben een ontwerp-gemeentevlag aangeboden aan de Hoge Raad van Adel welke zich daarmee akkoord verklaarde. Het is een eenvoudige driekleur met de kleuren van het wapen van Sint Maartens dijk t.w.: groen, wit(zilver en geel (goud). Om geen verwarring met andere vlag gen te krijgen is de witte middenbaan schuin gemaakt van beneden naar boven. De boven hoek is geel en de benedenhoek groen. B en w stellen voor de vlag als hiervoor geschetst vast te stellen, waartegen geen van de leden bezwaar heeft. Voor de woningbouw ten behoeve van dhr. J. Pot vraagt het Bouwfonds voor Ned. Gemeenten een gemeentegarantie tot een be drag van f 13.181,05. De gevraagde garan tie wordt verleend. De van dhr. I Hage aangekochte krot woning wordt op zijn verzoek verhuurd aan J. van de Rhee. Blauwstraat 30 voor f 25. per jaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1