WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST FILIPSLOND Het (oester- en mossel-)feest gaat niet door. Sporthoekje Piet van Tilburg Plaatselijk nieuws. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Voor de balie. Middenstand in eigen zwaard* SPAREN VOOR EEN WONING De kleine dagelijkse dosis Kruschen DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 18e jaargang No. 39 9 augustus 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Abonnementen 3.00 per halfjaar Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 franko p.p. 3.60 inkassokosten Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties wor en tot Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Prijs per nummer 25 cent DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Dat de stijging van de massa-welvaart na de oorlog grote gevolgen zou hebben voor de distributiebedrijven lag voor de hand. Men zag en ziet een sterke ontplooiing van het grootwinkelbedrijf en de warenhuizen aan de ene zijde en een samengaan van kleinere bedrijven en opheffing van rand- bedrijven aan de andere kant. Het gaat zo hard, dat de in het begin meedravende gezonde kleine en middenbe drijven, die er alleen maar beter van werden, dat al die „snertzaakjes" verdienen, nu zelf al weer tot de randbedrijven behoren voor de hen overwoekerende grote onder nemingen. De concentratie gaat snel door en sleept de branch-vervaging op vergrote schaal verder mee. Het is begonnen met de komst van de zelfbedieningsbedrijven. Dat was immers ra tionalisatie van de levensmiddelendistribu tie. Daaruit zijn de supermarkten voortge vloeid met het breder sortiment. Niet meer beperkt tot levensmiddelen, zelfs niet tot aanverwante artiekelen, maar met inbegrip van stofzuigers, koelkasten, enz. Het was zogenaamd te doen om de service aan de huisvrouw te vergroten en zonder tegelijk verkoper en vakman te zijn, moest men het wel zoeken in een lagere prijs. Dat is dan de inleiding tot een volkomen chaos in de distributie, die straks gesteund door overproduktie in de industrie van duur zame consumptiegoederen een flinke depres sie in handel en industrie teweeg kan bren gen. Het is immers al zover, dat grote duur zame consumptiegoederen als keukenstoelen en -tafels, centrifuges, mixers en koelkasten evengoed verkrijgbaar zijn bij de zelfbe dieningskruidenier op de hoek als in een warenhuis of bij de electrotechnische han delaar. Het maakt blijkbaar niet meer uit of een koelkast wordt gekocht bij iemand die daar verstand van heeft of bij een zaak, die naast fijne vleeswaren en schoensmeer ook consumptie-ijs en stofzuigers verkoopt. En toch wordt over vakbekwaamheid gepraat en er mee gesjacherd of er werkelijk ook de hand aan wordt gehouden. Bij de overheid kan men de lezing horen, dat deze ontwikkeling gezond is, omdat de consu menten nu tegen steeds lagere prijzen hun behoeften kunnen bevredigen. Met die ge dachten wordt dan vrij baan gegeven aan de volgende gang van zaken. Het is voor de distribuerende handel niet meer nodig om vakkennis te bezitten in de zin van tech nische vakbekwaamheid. Koopmanschap, be kwaamheid en moed is straks voldoende om ondernemingsrisico's te aanvaarden. Niet zo gek bekeken, maar wat heeft het dan voor zin om de vestigingseisen voor vak bekwaamheid nog een dag te handhaven. Misschien alleen nog om commissieleden een neven inkomen te bezorgen, een bureau vakexamens in stand te houden, vakbonden en wat dies meer zij. Vakkennis verwerven lijkt geldverprutsen te gaan worden. Immers terwijl middenstandsjongeren geld en energie verspillen om vakkundige voorlichting te geven, verkoopt de supermarkt op de hoek de stofzuiger en mixer beneden elke nor maal gecalculeerde prijs tegen inlevering van 1000 superzegeltjes. Op dit lokmiddeltje kan men rustig verliezen, omdat winst door het zgn. hoofdassortiment wordt goedge maakt. Zoiets brengt een omwenteling in het distributie-apparaat. Een groot deel gros- siersbedrijven wordt vernietigd. Overbodige tussenschakels. De kleinhandel verschuift via midden- naar grootbedrijf. Ook al gezond volgens de gangbare methode. Het klein- en middenbedrijf wordt van een koude concu- rentiewind alleen maar gezonder, wordt dan beweerd. De geschiedenis herhaalt zich. In de jaren dertig was de concurentie tussen groot- en kleinbedrijf ook zo „uitstekend", dat bij het uitbreken van de wereldoorlog het grootste deel financieel op de afgrond leefde. Het staat vast, dat het eenmaal ingevoerde prijsbederf zich als een olievlek van het ene artikel naar het andere uitbreidt met als gevolg een zich uitbreidende overproduk tie. Daarna verliezen, daarna failissementen. Felle concurentie kan gezond zijn. Ongezon de concurentie is echter, wanneer de kost prijs als baiss voor een aanbieding wordt verlaten. Dat is ae basis voor mindere werk gelegenheid en ontwrichte inkomerisverde ling. Daaraan kan de supermarktchaos mee werken èn de middenstand, die tot in het oneindige wil doorgaan met branche-verva ging en de destijds afgesmeekte vestigings eisen zelf met voeten treedt. Vaak ook nog vuile voeten. Het ook in onze kolommen (na een ge houden persconferentie) met enige verve aangekondigde oester- en mosselfeest, dat volgens het comité „Zeeland Presenteert", dit jaar op 31, augustus in Tholen zou wor den gehouden, is van de baan. Men kent de beweegredenen van genoemd comité om de opening van het oester- en mosselseizoen zoveel mogelijk te concentreren. Het is haar niet in de eerste plaats te doen om het feest zelf, maar om aan deze produkten meer be kendheid te geven of die te bestendigen. Van een geconcentreerde seizoenopening zou in dat opzicht, met name voor wat de pu bliciteit betreft, meer uitgaan, dan wanneer de verschillende vissersplaatsen elk voor zich een eigen feestelijke opening op touw gaan zetten. Inmiddels was dit vorige jaren wel het geval en ook dit jaar hebben enkele vissersplaatsen dat niet willen prijsgeven, zodat reeds een mosselfestijn te Bruinisse, en Zierikzee is gehouden. De „grote ope ning jaarlijks door het comité „Zeeland Presenteert te Yerseke georganiseerd, zou dit jaar, mede om bovengenoemde redenen in Tholen worden gehouden. In grote lijnen was dat reeds vastgelegd en middels een persconferentie werd voor tijdige aankondi ging gezorgd. Toen kwamen de strubbelin gen. Ronduit gezegd, weigerden de Yersek- se oesterkwekers en handelaars hun finan ciële medewerking aan het festijn te Tholen. Dat jdie feest-aankondiging jn Tholen! zelf evenmin overal enthousiast werd ont vangen, was een bijkomstigheid welke niet de directe aanleiding is geweest, dat het nu van de baan is. Noch in Yerseke, noch in Bruinisse, Zierikzee of Tholen zal ten aanzien van festiviteiten, welke dan ook, eensgezinde medewerking bestaan. Dat kun nen voorstanders betreuren, zeker die voor standers welke uitsluitend bekendheid als opzet nastreven, daaraan valt niets te ver- apderen. En ook in dit opzicht leeft men in een vrij land een feest al of niet toe te juichen. Wanneer van kerkelijke zijde bij voorbeeld de leden wordt aangespoord zich daarvan te onthouden, is dat een goed recht en wanneer wordt volstaan met te waarschuwen voor uitspattingen, is dat zelfs te billijken en te waarderen. Maar dat is niet de oorzaak, dat het feest in Tholen niet doorgaat. Het kardinale punt is de wei gering van de medewerking door Yerseke. En al was er dan unanime overeenstemming in het comité zelf, met dus ook vertegen woordiging uit Yerseke, het grootste deel zelfs, dit comité staat zonder die financiële medewerking vrijwel machteloos. Nu dient daarbij te worden opgemerkt, dat het ont houden van die steun niet uit de mossel-, maar wel uit de oesterwereld kwam. Zonder de details te weten, lijkt het ons, dat het comité zich voor een fait-accompli zag ge steld. Het heeft toen nog getracht het „thoolse gezicht" voor een deel te redden, door te trachten de festiviteiten te verdelen. Goedbedoeld wellicht, maar niet meer dan een strohalm. Men zou de vlootschouw dan weer maar in Yerseke houden en de mossel- oriëntatierit (georganiseerd door de „Krab- berijders" uit Bergen op Zoom) in Tholen. zal de tering naar de nering zetten. Het blijft het gestelde doel voor ogen houden. Of deze weigering aan medewerking de goodwill en de goede onderlinge verstand houding, juist in deze tijd zo dringend no dig, zal bevorderen is echter een vraag. Nogmaals, niet een teleurstelling een feest te moeten missen. Maar wel een teleurstel ling door het ontbreken van verwachte me dewerking, een teleurstelling door een te duidelijke broedval van egoisme. Een jam mer genoeg groter broedval dan van oester zaad. Door de kantonrechter te Bergen op Zoom werd H. D. uit Tholen bij verstek een boete opgelegd van 2 x 30,of 2 x 6 dagen hechtenis. Hij had op 28 maart geen voor rang verleend aan een politieauto, was daarna doorgereden en had toen binnen de bebouwdekom van Bergen op Zoom de maximumsnelheid overtreden. F. v. d. Z. uit Oud-Vossemeer had op 12 mei in Bergen op Zoom te hard met zijn bromfiets gereden en een automobilist ge hinderd. Het werd 25,boete of 5 dagen. ger. Daarin zien we Vrederust 2, twee thoolse elftallen, W.H.S.2 en Smerdiek 2. Bovendien ligt de rest niet zo heel ver uit de buurt. VVN 2 is het verst verwijderd elftal, zodat deze afdeling niet zo duur is. Veel mogelijkheden dat het voor de eer ste elftallen goedkoper zal worden, zit er trouwens niet in. Van Tholen kan men ver wachten, dat het zich tot de eerste klasse zal opwerken, misschien het eerste jaar nog niet, maar dan toch wel in het verschiet. Anderzijds zit er ook ieder jaar toch weer de kans in, dat of Vrederust of WHS het een keer tot promotie kan brengen, maar bij elkaar kunnen we niet anders verwach ten, dan dat er hoogstens 3 elftallen uit de omgeving in eenzelfde afdeling komen. De gedachte aan één gecombineerd „thools elf tal", uitkomend in de vierde of in de vol gend jaar te formeren derde klasse KNVB zal voorlopig nog wel een wensdroom van enkelen blijven en misschien wel nooit wor den verwezenlijkt. Met straks vijf goede sportvelden (Tholen, Poortvliet, Sint-Maar tensdijk, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer) zou dit overigens te doen zijn, waarop dan thuiswedstrijden zouden kunnen rouleren. Elke club zou dan nog altijd één of meerdere elftallen beschikbaar hebben om in de nor male afdelingen mee te draaien. Laten we SW 54 20 12 5 3 29 61 31 ONI 20 11 3 6 25 48 35 The Gunners 20 10 3 7 23 47 30 W.H.S. (x) 20 8 7 5 21 48 37 Roda 55 20 9 2 9 20 40 38 H.N.C. 20 7 5 8 19 34 42 Vrederust 20 7 4 9 18 42 49 Sprang 2 20 6 4 10 16 41 60 Seolto (x) Good Luck 2 20 6 5 9 15 57 58 20 7 1 12 15 37 54 Kogelvangers 20 5 5 10 15 33 54 kan ook voor U wonderen doen. De beproefde bloedzuiverende kuur van Kruschen brengt Uw bloedzuiverende or ganen weer goed op gang en zo worden de onzuiverheden in Uw bloed, die U nu die snerpende pijn verwekken, vanzelf af gedreven. Duizenden lijders aan Rheuma- tische Pijnen, raakten met Kruschen ver lost van die rampspoed, die hun het leven vergalde en zelfs hun dagelijkse dagtaak in 't honderd stuurde. Weifel niet, Kruschen zal ook U goed doen als U zich aan de kleine dagelijkse dosis houdt - niet meer dan er op een cent gaat... Naar onze mening zeer terecht, heeft men daar nu echter ook maar vanaf gezien. Als een vijfde wiel aan de oesterwagen te moe ten fungeren is ook niet veel gedaan. Men zal dus ook dit jaar het grote oester- en mosselfeest weer in Yerseke houden. Voor Tholen betekent zulks een teleurstelling. Niet omdat het nu een feest moet missen, al mag de financiële uitkomst hiervan voor de plaatselijke middenstand niet worden on derschat. Uiteraard is het ook mans genoeg zelf een mosselfeest te organiseren, waarvan vorig jaar het bewijs weer geleverd. Maar zeker een teleurstelling vanwege het gebrek aan Yersekse medewerking. Een teleurstelling omdat die medewerking in evenredigheid van Thoolse zijde wel gedurende enkele jaren is verleend. De wat we zouden kun nen noemen Thoolse vertegenwoordiging in het comité heeft deze zaak altijd zo objectief mogelijk bekeken. Goed, Yerseke was uiter aard het oestercentrum en de hoofdzaak was immers middels die opening meerdere bekendheid. Daar kon iedere andere vissers plaats dan indirect van meeprofiteren. Nu echter dat comité unaniem had besloten tot een wisseling van de plaats der festvi- teiten, had men redelijk mogen verwachten, dat Yerseke op haar beurt die medewerking niet zou onthouden. Een teleustelling dus niet in het minst voor de thoolse vertegen woordiging. Het comité is niet voornemens nu nog eens bij de oesterkwekers en han delaars te gaan bedelen om een bijdrage. Het is een bijdrage toegezegd van het Pro- duktschap en ziet er verder van af. Het Ti vfai de spaarbank met volledige bankservice DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Branche-vervaging leidt tot chaos Zeeland gaat zich niet in Tholen presenteren Voor de balie in Bergen Indeling van de zaterdagclubs Top-spanning in het vervolgverhaal Enkele burgerlijke standen, wat komkommertijd- nieuws en deze week eens komkommeromvang Zodra men overwonnen heeft, begint de strijd dat er wekelijks een wedstrijd valt te zien, ook dus wanneer het eerste elftal een uit wedstrijd heeft. Ingedeeld zijn hier: Chrislandia 2 en 3 uit Heiningen, Dinteloord 3, Kogelvangers 2 uit Willemstad, Smerdiek 2 uit Sint-Maar tensdijk, Tholense boys 2 en 3 uit Tholen, Vrederust 2 uit Bergen op Zoom, VVN 3 uit Klundert en WHS 2 van Sint-Annaland. Bij elkaar evenals in de tweede klasse ook tien elftallen. x twee strafpunten in mindering. Voor Seolto, Good Luck 2 en Kogelvan gers waren beslissingswedstrijden nodig, waarbij het Willemstadse elftal het onder spit delfde. Good Luck 2 won namelijk met 20 van Kogelvangers en de wedstrijd Ko gelvangers - Seolto eindigde in een 36 zege voor de Zevenbergers. Overigens zien we thans Kogelvangers 1. nergens meer terug. Mogelijk dat dit nog in de lucht hangt. In deze eerste klasse doen dus 11 clubs mee, evenals vorig jaar. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek EJndebaaa - tel. 5467 Bergen op Zoom OOK ZATERDAG-AFDELINGEN INGEDEELD VOOR COMPETITIE Met een waarschijnijke aftrap op zater dag 8 september zijn de indelingen van de zaterdagelftallen uit onze omgeving inmid dels ook in het bondsorgaan afgedrukt. Reeds eerder gaven we de indeling van de vierde klasse der KNVB met Smerdiek. DE EERSTE KLASSE A Uit financieel oogpunt bekeken is de ver deling van de eerste elftallen van de clubs uit onze omgeving de laatste jaren ontstel lend groot. Ga het zelf maar na. Vosmeer speelt zondags, zit dus in een aparte klasse. Smerdiek bracht het tot de vierde klasse der KNVB. WHS en Vrederust komen dan met zijn beiden voor in de 1ste klasse A. Tho lense boys kwam na haar promotie vorig jaar in de tweede klasse terecht en heeft nu als dichtstbijgelegen partner Blauw Wit uit Roosendaal. Onze vijf streek (met Vrede rust er bij) -elftallen komen dus voor in vier verschillende afdelingen. Dit geeft zijn voor- en nadelen. In financieel opzicht is het in elk geval nadelig. Het tegen elkaar uitkomen in de buurt kost hoegenaamd geen reisgeld en menigmaal is het bovendien een kasstuk geweest, omdat de derby's gewoon lijk veel publiek trokken. Anderzijds was bij een dergelijke derby de agitatie wel eens zo groot, dat het onpretig werd, al is het toch jarenlang uitstekend gegaan en moet dat op een sportveld altijd mogelijk zijn. Maar goed, dat is nu eenmaal niet anders. Met de reserve-elftallen ligt het wat gunsti voorlopig weer tot de realiteit terugkeren en de indeling geven van de 1ste klasse A. Daarin komen uit: Good Luck 2 uit Raamsdonkveer, The Gunners uit Breda, HNC uit Vrijhoeve Ca- pelle, Olympia 60 uit Dongen (een nieuwe ling), Oni uit 's Gravenmoer, Seolto uit Zevenbergen, Roda 55 uit Oosterhout, Sprang 2 uit Sprang, Vrederust uit Bergen op Zoom, W.H.S. van Sint-Annaland en Wit Zwart van Capelle, de tweede nieuwe ling in deze afdeling. Het niet moeilijk uit te rekenen, dat evenals dat in de vierde klasse der KNVB bij Smerdiek het geval is, hier W.H.S. uit Sint-Annaland voor de gootste kosten komt te staan. De dichtst bijzijnde tegenstander is Vrederust, terwijl de overige elftallen in Breda of ver weg zijn met als de verste Sprang 2. Met het geven van de eindstand der vorige ronde krijgt de liefhebber tegelijkertijd een indruk van de sterkte van deze klasse, behoudens dat van de twee nieuwelingen niet veel te zeggen valt. Onze twee streek-elftallen (Vrederust en W.H.S) behoeven in elk geval niet uit de toon te vallen. Vrederust geeft weliswaar een behoorlijke aderlating ondergaan door verlies aan Tholense boys, maar kreeg toch ook weer enige aanvulling, zodat het er op lijkt, dat het geheel weinig of helemaal geen verzwakking zal zijn. Het lukte nog niet alle aanvragen overgeschre ven te krijgen, met name een paar spelers van DLO.S.'K.'0. hadden interesse, maar D.O.S.K.O. staat niet gemakkelijk af. WHS heeft een elftal met gemiddeld vrij jeugdige leeftijd, kan in het veld aardig spel geven, is als geheel nogal wat stevig met een „harde" uitzondering en mist in feite alleen een topspeler-goalquetter. Wanneer het mo reel sterk genoeg is, kan het in deze 1ste klasse A zeker goed meekomen. Verder zal hierin ook een The Gunners, een Oni en ook een Roda ook wel een woordje meespreken, zonder nog een oor deel te kunnen vellen over de nieuwelingen Olympia en Zwart Wit. In de vorige ronde promoveerde SVV naar de vierde klasse. De eindstand was toen: DE TWEEDE KLASSE Vorig jaar hebben van de tweede klasse A geen uitslagen gemeld, omdat geen van onze clubs daarbij was ingedeeld. Door pro motie van Tholense boys 1 in de 3e klasse A is dat dit jaar wel het geval. Tholense boys krijgt meestal reserves tegenover zich, behalve dan van Blauw Wit, P.T.T. en Velocitas KMA. Daarvan is Blauw Wit niet de sterkste. Van de andere twee (PTT en KMA) is dat moeilijk te voorspellen. Het hangt er van af, welke spelers er deze competitie beschikbaar zijn en bovendien wisselt de sterkte ook nogal eens door verlof, met name dan bij de Kadetten. In elk geval blijven voor Tholen deze twee elf tallen de meest onzekere factoren. Het lijkt ons niet toe, dat er voor wat de overige betreft, bij Tholense boys 1 enige ongerust heid moet zijn, zodat er in elk geval op ge rekend mag worden in deze afdeling goed mee te kunnen. De indeling hiervan is: BWR te Roosen daal, Dinteloord 2, Good Luck 3 te Raams donkveer, The Gunners 2 te Breda, PTT te Breda, Seolto 2 te Zevenbergen, SSC 2 te Sprang Cappelle, Velocitas KMA te Bre da en VVN 2. In totaal 10 elftallen met ook behoorlijk te maken reiskosten. De eindstand in deze klasse was in de laatste competitie: De eindstand in vorige ronde was Tholense boys 1 16 13 3 0 29 80 14 Chrislandia 2 16 10 2 4 22 50 24 W.H.S. 2 16 9 2 5 20 55 21 Dinteloord 3 16 8 4 4 20 40 41 Tholense boys 2 16 8 2 6 18 39 41 Smerdiek 2 15 7 2 6 16 36 43 Kogelvangers 2 x 15 3 2 10 6 38 65 Chrislandia 3 16 1 4 11 6 26 62 Vrederust 2 16 1 1 14 3 23 76 x twee strafpunten. dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland tel. 01665-400 Wit Zwart 22 18 4 0 40 89 20 Olympia 60 22 18 1 3 37 90 21 SSC 55 2 22 15 5 2 35 78 24 PTT 22 12 3 7 27 67 56 The Gunners 2 22 10 4 8 24 49 44 Dinteloord 2 22 10 1 11 21 53 50 Good Luck 3 22 9 2 11 20 54 67 VVN 2 22 8 3 11 19 38 65 Vel. KMA 22 7 4 11 18 55 65 BWR 2 xx 22 4 4 14 8 40 69 Seolto 2 22 2 3 17 7 41 96 SSC 55 3 x 22 2 0 20 2 17 94 x twee strafpunten in mindering. Hiervan zijn dus Wit Zwart (ongeslagen) en Olympia gepromoveerd naar de 1ste klasse A. DE DERDE KLASSE Hier fcebben we te maken met merendeels de reserve-elftallen uit onze omgeving. Zo is het altijd geweest en zo zal het wel moe ten blijven. Om nog ergens voor het eerste elftal uit te kunnen putten, kan een club vrijwel niet anders doen, dan naast junioren, een tweede séhioren-elftal op de been te houden, als dat maar enigszins mogelijk is. Vaak zijn het ook ouderen, die hierin nog een tijdje meespelen tot besluit van hun voetbalcarrière. Tholense boys blijkt mede door overschrijving van Vrederust over be hoorlijk wat spelers te beschikken en durfde het aan in deze klasse met twee elftallen uit te komen. Dat is ook het geval en was ook vorig jaar zo met Chrislandia Nieuwe gezichten hierin zijn dus Tholense boys 3 en WN 3. Voorspellingen kunnen in deze wel achterwege blijven. Men dient het te blijven beschouwen als reserves, die er in onze kleine gemeenten voor zorgen, HOOGWATER in de week van 12 t.e.m. 18 augustus 1962 zondag 12.32 maandag 1.08 13.38 dinsdag 2.10 14.35 woensdag 3.00 15.26 donderdag 3.50 16.13 vrijdag 4.44 17.10 zaterdag 5.33 17.50 15 augustus Volle Maan te 20.07 uur. REIS BEJAARDEN Begunstigd door stralend zomerweer ver trokken vorige week woensdagmorgen 85 bejaarden uit Tholen met hun begeleiders in twee bussen voor hun jaarlijkse toer. Schouwen-Duiveland was het doel. Niet ver uit de buurt, maar dit mooie eiland met enerzijds visserij, landbouw en het oude stadje Zierikzee en anderzijds de prachtige Westkust had genoeg te bieden, om er een dag te vertoeven. Eerst werd een bezoek gebracht aan de nieuwe haven van Bruinis se en de daar ook gelegen werkhaven voor de Deltawerken. In de „Blauwe Keet" bij Oosterland bleek de koffie best. Daarbij smaakte het meegekregen bokkepootje van de firma de Waal uit Tholen best. In Zierik zee werd op het stadhuis het museum be keken, waarna de warme maaltijd werd ge bruikt. Vandaar ging het naar Renesse, Haamstede en Westen-Schouwen. Men kwam tenslotte via Brouwershaven, Zonne- maire weer aan Zijpe om na de ponttocht over Steenbergen terug te keren. De laatste boterhammen verdwenen en bij aankomst in Tholen stond „Concordia" weer aan de brug om voor een muzikale incomste te zorgen. Nog een paar nummers op de Markt, een dankwoord namens de medepassagiers door J. Haverkort en de thoolse bejaardenreis was weer bekeken. PRIMA GESLAAGD Het was toch een pracht bedrag, dat de tholenaars via het instrumentenfondscomité aan hun Koninklijke Fanfare hebben be zorgd. Via een enveloppen-aktie werd de pot van het instrumentenfonds met niet min der dan f 1,128,92 versterkt. Bizonder mild gegeven dus en namens het comité vriende lijk dank. Zeker ook namens uw harmonie CONCERT Bij gunstig weer hoopt de Koninklijke Harmonie „Concordia" vrijdagavond 10 augustus een concert op de tent te geven. OP DE GROTE VIERDAAGSE Het mag nog wel even worden bericht, dat de gebroeders Van Dijke uit de Simon Lindhoutstraat aan de Nijmegense vier daagse hebben meegedaan. Mogelijk zijn er volgend maal meer thoolse liefhebbers. OESTER- EN MOSSEL- DORPENTOCHT Het bestuur van de thoolse wandelunie is druk in de weer met het organiseren van een oester- en mosseltocht op zaterdag 1 september. Inplaats van een dijkentocht, zo-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1