WEEKBLOD VOOR HET ElLONO THOLEN EN ST.FILIPSLflND Onbillijk besluit. Het verdwenen kerkdorpje Moggershil. Plaatselijk nieuws, WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG THOLEN» Benoeming hoofd uloschool Garantie voor gedupeerde vissers Ook op de uloschool leren koken Wijziging op in- en uitvoervoorwaarden DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 18e jaargang No. 38 2 augustus 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Abonnementen 2.70 per halfjaar Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 franko p.p. 3.30 inkassokosten Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Prijs per nummer 15 cent DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Comentaar op onze kritiek op de wegver- betering (een verbetering is het) Tholen - Oud-Vossemeer beperkte zich tot één tele fonische reactie. Daarbij werd opgemerkt het te betreuren, dat onze kritiek wat al te ironisch aandeed en het feit gelaakt, dat ook de nadelen van een gesloten wegdek niet zijn genoemd. Terwijl we naar onze mening voldoende hebben laten uitkomen, dat het natuurlijk een verbetering is in vergelijking met wat het is geweest - en dat ook nu doen - ging het er bij ons uitsluitend om, wat met het aangewende bedrag inclusief materiaal) beter ware geweest. En dan blijft onze me ning, dat in onze tijd de voorkeur uitgaat naar een gesloten wegdek. Ook wat het on derhoud betreft. Misschien niet alleen een voordeliger onderhoud - dat uit te maken willen we gaarne aan deskundigen over laten maar in elk geval de veel kortere duur van het aan de weg bezig zijn, wat toch wel belangrijk is met het intensieve verkeer van tegenwoordig. De nadelen van het gesloten wegdek hebben we daarbij niet uit het oog verloren, zeker niet, nu dat juist dezer dagen nog eens duidelijk werd ge maakt op de Zeeuwse weg, waar het aan brengen van losse steenslag op de te gladde asfaltwegen, weer veel ongerief veroorzaakt. Te gaan zeggen, dat het onbegrijpelijk is, dat men zoiets juist doet in een periode, waarin door de vakanties het meest inten sieve verkeer van het gehele jaar verwacht kon worden, zal men misschien aanduiden als spijkers op laag water zoeken. Ook de gladheid van het gesloten wegdek bij win terweer is door ons niet uit het oog ver loren. Dit alles heeft onze mening niet ver anderd. En nu toch die provinciale wegen onder de aandacht kwamen, willen we dit keer daarover nog een opmerking maken. Met name dan over de toewijzing van wegen in het thoolse herverkavelingsblok. Daaronder valt ook de weg Stavenisse - Sint-Anna- land, voor het gevoel en in veler gedachten aangemerkt als een provinciaal weggedeelte, wat echter niet het geval is. Het was al tijd voor een gedeelte Waterschapsweg en dus voorheen van de hierbij betroken Pol ders en voor een ander deel in onderhoud bij de gemeente Stavenisse. Beide instanties kostte het een flink bedrag. Het leek er op, dat na de ramp, toen dit traject voor een groot deel, met name onder Stavenisse was verwoest, een provinciale weg zou worden, maar ook dat is niet doorgegaan. Het het- stel, zoals dit na de ramp is uitgevoerd, gaan we dus niet in de schoenen schuiven van het provinciaal bestuur. Al is die wegver- nieuwing tot dusver eveneens een teleur stelling gebleken. Nu echter de toedeling van wegen een feit is geworden, heeft men dit traject gegund" aan de beide aangrenzende gemeenten Stavenisse en Sint-Annaland met de kunstwerken, voorzover niet tot het weg dek behorend voor Waterschapsrekening. Dat die weg niet meer voor rekening van het Waterschap komt, is begrijpelijk. Dat nu echter die gemeenten er voor moeten op draaien, lijkt ons onredlijk. Die mening zijn blijkbaar ook de gemeentebesturen toege daan, daar men op deze toedeling beroep aantekende bij de Kroon. Een uitspraak is er nog niet. In den lande en ook in onze provincie is het toch zó, dat de hoofdverbindingen of rijks- of provinciale wegen zijn. Maar de hoofdverbinding tussen Sint-Annaland en Stavenisse moet maar voor gemeentereke ning blijven. Er zijn na de herverkaveling tussen de gemeenten onderling meer, wat we kunnen noemen, hoofdverbindingen gekomen, namelijk de A-wegen. Men vindt ze tussen Poortvliet en Oud-Vossemeer, tussen Poort vliet - Sint-Annaland en tussen Scherpenisse (aansluitend op de A-weg Poortvliet) en Sint-Annaland. Ook daarover zijn wat de toewijzing be treft, de meningen verdeelt. Ze komen zo als 't er nu bij staat voor gemeente-rekening. Hoewel we het met degenen eens zijn, die het standpunt innemen, dat het nu „alge mene" verbindingen zijn geworden en dus het onderhoud ook voor „algemene" reke ning moet zijn, ligt dit argument iets zwak ker dan voor het traject Stavenisse - Sint- Annaland. De provincie heeft namelijk het eigendom en onderhoud van één hoofdver binding tussen de gemeenten, die als een ring op het eiland ligt, zij het dan nog als een open ring met het stukje er uit tussen Sint-Annaland en Stavenisse. Zónder de A-wegen hiervoor genoemd kan dus ieder via de provinciale weg de gemeenten op Tholen bereiken, maar om via de provin ciale weg alle gemeenten te bereiken kan men niet rond rijden, maar zou men van Tholen tot Stavenisse en terug over Tholen naar Sint-Annaland moeten. Men kan dus wel zonder die A-wegen alle gemeenten op Tholen via een provin ciale weg bereiken, maar het lijkt ons een onbillijk besluit de weg Stavenisse - Sint- Annaland voor gemeenterekening te laten. En nogmaals, de A-wegen zijn verbindingen geworden, waarvan niet alleen maar de twee aangrenzende gemeenten of ingelanden gebruik maken. Het zijn door ieder die op Tholen komt, intensief gebruikte wegen ge worden. De mening, dat ook deze A-wegen niet ten laste van een paar gemeenten moeten komen, is evenmin onredelijk. Eén der meest door overstromingen getroffen polders op ons eiland is zeker wel Moggershil. Deze polder, die voor het grootste deel tot het gebied van St. Annaland behoort, beslaat thans maar een derde van haar oorspronkelijke grootte. Zij was het prille begin van de latere heerlijkheid St. Anna land. Een tijdlang was het kerkdorpje „Mockerseel" het centrum voor de parochianen van een drietal polders. Immers Kempenshof- stede, Moggershil en Anna-Vosdijk vormden gezamenlijk een ei land, dat eerst in 1560 voorgoed uit zijn isolement werd verlost. Het is misschien voor de meeste lezers niet duidelijk, wat Mog gershil nu eigenlijk geweest is. Meer dan eens hoort men beweren, dat het oude Stavenisse in Moggershil gelegen heeft en weer an deren zeggen, dat oud St. Annaland hier eenmaal gevestigd was. Welke van deze beweringen is nu waar 1 In zekere zin hebben beide gelijk, maar strikt genomen behoren deze beweringen tot het rijk der fabelen. We zullen de geschiedenis laten spreken om dit te bewijzen. dorpskern bestond. Of het moest zijn het „kerkhof" dat wellicht tot voor enige maan den nog altijd zijn oorspronkelijke vorm bezat. Bij de toen plaats gehad hebbende drainagewerkzaamheden kwamen een aantal „Zeeuwse moppen" van het fundament der kerk aan de oppervlakt alsmede beender- resten, zelfs stukken van menselijke schedels. Verder ligt het perceel bezaaid met stukjes leisteen van het kerkedak en aardewerk- scherven uit verschillende tijdperken. Vermeldenswaard is nog het wapen van Moggershil, dat op het z.g.n. „darinckdel- ven" wijst. Het vertoont in het midden een spa met aan weerszijden drie stukken ge dolven derrie. A. J. S. DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: EEN PRINSES JARIG Onbillijk besluit Op thoolse uloschool leert men ook koken Vloeibaar goud in Neerlands bodem Veertiende Vosmeerse toer voor de Zeeuwen Voor komende competitie indeling vierde klasse KNVB Verveling vermoeit meer dan hard werken Wanneer Moggershil bedijkt is geworden, zal wel nooit precies bekend worden. Ook niet, wie de bedijker geweest is, misschien dat de naam verwijst naar het oude Zierik- zeese geslacht Mogge; een hil was oorspron kelijk een vluchtberg. Kempenshofstede is in 1419 bedijkt en noordoostelijk hiervan lagen door een niet zeer diepe geul de schor ren van Moggershil. De schorren vormden een eilandje op 'zichzelf en werden enige tijd na het ontstaan van Kempenshofstéde bedijkt en door het afdammen der geul bij deze polder gevoegd. In 1426 komen de gronden van Moggershil als bedijkt en bcbuuwd land voor. Haar ontstaan moeten we dus tussen 1419 en 1426 zoeken. Al vormde Kempenshofstede met Moggershil één gebied, ongetwijfeld bezat elke polder zijn eigen Ambachtsheeren. Van Kempenshofstede zijn ons die bekend, maar niet van Moggershil. Zodra de bedijking der beide polders tot stand gekomen was, werd het plan opgevat tot het bouwen van een kerk. Al vierde het on- en bijgeloof der middeleeuwen hoogtij; in een afgelegen gebied als dit bestond er aan een parochiekerk een grote behoefte. Zij werd gesticht in de westelijke hoek van Moggershil, bij de dijk van Kempenshofstede. Het stuk land, waar ze eenmaal stond is tot in onze tijd nog als het „kerkhof" bekend. En inderdaad de bewoners der beide heer lijkheden begroeven er hun doden. In 1475 werd door Vrouwe Anna van Bourgondië octrooi verleend tot bedijking van de gorzen van St. Annaland. Een uit gestrekt gebied zou alzo aan het bestaande eiland worden toegevoegd. En dat niet alleen, het nieuwe land zou ook aansluiten aan het land van St. Maartens dijk. Er zouden dan drie aanzienlijke delen aaneengehecht worden. Echter dit bleek onuitvoerbaar. De Breede Vliet, was nog een te machtige stroom, deze liet zich niet afdammen. De bedijking kwam nu in twee partijen tot stand. Het Oudeland van St. Annaland ter ener en Anna-Vosdijk ter andere zijde der Breede Vliet. Het laatste werd tegen Kempenshof stede en Moggershil aangedijkt. In het Oudeland verrees een kerk en in deze tijd dagtekent de stichting van St. Annaland als dorp. De bewoners van Anna-Vosdijk gingen ter kerk in Moggershil. De kerk van Mog gershil stond onder het dekenaat van Schou wen, evenals het oude eiland Stavenisse. St. Annaland daarentegen behoorde onder het dekenaat van Zuid-Beveland. Resumerende zullen we nog even enkele feiten en data nagaan, waaruit blijkt dat we Oud St. Annaland noch Oud Stavenisse in Moggershil moeten zoeken. 1. Het oude eiland Stavenisse dat in 1509 overstroomd werd, lag veel westelijker en is nooit aan Kempenshofstede vastge hecht geweest. Kempenhofstede was een afzonderlijke heerlijkheid, het behoorde niet tot het gebied van Stavenisse. Wanneer in 1599 het nieuwe land van Stavenisse tegen Kempenshofstede wordt aangedijkt wordt dit anders. Moggershil is dan als kerkdorp allang verdwenen. Zouden we Moggershil oud Stavenisse noemen met evenveel recht konden we het Stavenisse van nu nieuw Moggers hil noemen. 2. Het dorp St. Annaland is niet gesticht omdat Moggershil verdwenen was; dit was nog niet het geval in 1475. Ware dit zo, dan kon er sprake zijn van nieuw St. Annaland. Het Oudeland van St. Annaland was immers een geheel nieuw gebied, waar een dorp als middelpunt van maatschappelijk en kerkelijk leven een vereiste was. Van het eigenlijke dorp Moggershil is ons zo goed als niets bekend. Volgens oude kaarten was het ter weerszijden van de weg gebouwd, die de polder in bijna twee ge lijke stukken deelde. In de 16e eeuw werd het menigmaal door zware rampen getroffen. De eerste van de reeks van overstromingen had plaats in 1509. De herdijking had een half jaar later plaats, In 1532 werd het weer overspoeld, waardoor het kerkdorpje grotendeels werd verwoest, doch zijn grond slag werd bij de daarop gevolgde bepolde- ring toch weer binnen haar nieuwe dijk ge bracht. Na dit voorval is het zelfs ten dele herbouwd. Het einde van Moggershil als dorp moeten we zoeken rond 1570. Na dit jaar bleef het bijna een eeuw drijven, pas in 1660 had her- bedijking plaats. Door deze lange bevloeiïng waren de gronden weer het eigendom van de Ambachtsheer geworden, deze gaf ze in laatstgenoemd jaar ter bedijking uit aan P. Adriaaansen, tegen een erfpacht van 3,15 per gemet. Dit zal de oorzaak zijn dat deze erfpacht nog altijd door de eige naars betaald moet worden. Niets is er thans meer in de polder, dat er ons aan herinnert, dat hier eertijds een Voor de openbare raadsvergadering van vrijdag 27 juli jl. was de heer J. H. Bal met kennisgeving afwezig, voorzitter, burge meester A. J. van der Hoeven, secretaris de heer V. Laban. Na opening met ambts gebed worden de notulen ter vaststelling aan de orde gesteld. De heer Boender vraagt of zijn mede-leden zich kunnen verenigen met de notulen van de informele vergade ring, omdat daarin aantijgingen voorkomen, die onjuist zijn. De voorzitter weet niet precies wat er is gebeurd (hij was toen uitstedig), maar er moeten uitdrukkingen in voorkomen, die niet geheel juist zijn. Hij zou echter dit maar liever willen laten rusten. Wethouder Berrevoets meent dat het gaat over hetgeen in vorige bijeenkomst is be sproken met de heer Wesseloo. Hij merkt daarbij op, hoe in het vorig raadsverslag in het streekblad toch duidelijk is uitge komen, dat het niet gaat tegen het beleid van burgemeester en wethouders, dat er in de raad oppositie was. Wethouder Jansen zegt niet te begrijpen, dat de heer Boender terugkomt op hetgeen ge- en besproken is tijdens een informele vergadering. Hij kan niet inzien, dat dit in het openbaar moet gebeuren. Hij had ge meend dat hij dit wel met de heer Boender onderling had kunnen bespreken. Spreker erkent zich niet goed te hebben uitgedrukt wat betreft de kritiek op het beleid van burgemeester en wethouders en hij heeft bij het naar voren brengen daarvan mogelijk een en ander niet juist geformuleerd. Maar er is zeer veel druk uitgeoefend op burge meester en wethouders omtrent het werk van de heer Wesseloo, maar toen er met hem een bespreking tot stand kwam, is er door de heer Boender niets gezegd. Hij kan dan ook niet begrijpen, dat daar nog eens opnieuw over begonnen wordt. De voorzitter adviseer er niet verder meer over tè spreken, waarna de notulen worden vastgesteld met algemene stemmen. De Stichting Zeeuws Studiefonds vraagt een subsidieverhoging van 5 op 10 cent per inwoner. B en w stellen voor de be staande subsidie te handhaven voor 1962 en het verzoek opnieuw te behandelen bij de begroting voor 1963. Ook de R.K. Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid vraagt de subsidie over 1962 te verhogen. Dit wordt eveneens afgewezen, terwijl voor 1963 zal worden bekeken, wat toegekend zal worden. CENTRALE DIENST Van de commissie van toezicht van de Centrale Dienst „Noord Zeeland" kwam ook in deze gemeente het voorstel tot reorgani satie. B en w stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, hetgeen niet betekent, zo wordt er aan toegevoegd, dat nimmer meer over deze dienst gesproken zal worden. Ook zonder deze toevoeging is zulks wel aannemelijk. BENOEMING HOOFD ULOSCHOOL Ter benoeming van een opvolger van de heer A. J. van der Giessen als hoofd van de uloschool werd in overeenstemming met de inspecteur van l.o. te Goes de volgende voordracht opgemaakt: 1 de heer J. Focker te Krommenie; 2 de heer G. van Trigt te Tholen. Bij stemming krijgt laatstgenoemde 7 en de heer Focker 2 stemmen, terwijl er één blanco stem uit de bus komt. Nummer twee van de voordracht is alzo met meer derheid van stemmen benoemd. GARANDEREN GELDLENING VISSERS Door de uitvoering der deltawerken, met name de afsluiting van het. Veerse Gat in 1961 ontstond voor vele garnalenvissers schade. Voor die getroffen vissers gelden enkele bizondere wettelijke bepalingen. Zo kan bijv. voor de verbetering van een vaar tuig een renteloos voorschot worden ver strekt, waarbij goedkeuring van de Staats secretaris is vereist, wanneer het om be dragen boven de 1500,gaat. In de verstrekte uitkeringen ontvangt de gemeente een subsidie van 100%. Of de betrokkene inderdaad onder de getroffen regeling valt, wordt beoordeeld door de Plaatselijke Com missie Zelfstandigen. In deze gemeente is door dhr. K. J. Bout een verzoek ingediend om hulpverlening in bovenomschreven vorm, zulks voor de aanschaf van een nieuwe wotorkotter. Hij moet nu namelijk langer varen naar de visgronden en grotere stroom- snelheden overwinnen, hetgeen met zijn klei ne vaartuig de Tholen 6 bezwaren meebrengt. Voornoemde commissie adviseer de gunstig. Voor het nieuwe vaartuig is 123.000 nodig. Door opbrengst oude vaar tuig en andere financieringsmogelijkheid is nog 106.000,nodig. Betrokkene kan hier van 70% of 74.200,onder garantie van de gemeente lenen en het restant of 31.800,als renteloos voorschot krijgen. B en w stellen voor een eerste en tweede hypotheek te nemen op het nieuwe vaartuig en conform bovenstaande te handelen. De heer van der Sande vindt het een bezwaar om een besluit te nemen, gezien het hoge bedrag van 74.200,—. Hij vraagt of de garantie wordt verplicht. Daarop antwoordt Op zondag 5 augustus a.s. ho pen wij de verjaardag te vieren van prinses Irene Emma Elisabeth. Onze prinses zal dan 23 jaar wor den. Vele ouderen onder ons zul len op die dag verzuchten: „Waar blijft de tijd?" Zij zullen zich de dag van haar geboorte op die zon nige 5de augustus 1939 nog goed weten te herinneren. Toen hing er over de geboorte van onze tweede prinses al een donkere wolk van dreigend oorlogsgevaar, dat nog geen jaar later werkelijk heid werd en onze koninklijke fa milie noodzaakte met de beide nog zo jonge prinsesjes het land te verlaten. Maar Oranje keerde weer! En de prinssessen groeiden op tot volwassen dames. Hoe groot de aanhankelijkheid van de bevolking van het gehele koninkrijk is, werd weer eens dui delijk gedemonstreerd bij het be zoek dat onze prinsessen Irene en Margriet brachten aan de West. Wij hopen, dat h.k.h. prinses Irene nog vele jaren van geluk en voorspoed wachten temidden van ons volk! de voorzitter ontkennend, maar raadt wel aan het voorstel te aanvaarden. De heer Boender dankt burgemeester en wethouders, dat dit voorstel zo spoedig op tafel is ge komen. Hij is er voorstander van mee te helpen, want deze mensen moeten dit doen buiten hun wil en hun macht. Hierna wordt het voorstel van b en w met de stem van de heer Van der Sande tegen, aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden worden in handen gesteld van 'n commissie van onderzoek, bestaande uit de heren C. Boender, D. J. van de Velde en J. Quist. Voor dit onderzoek wordt de ver gadering geschorst. Na heropening merkt de heer Boender namens de commissie op, alle bescheiden in orde te hebben bevonden en stelt voor de nieuw benoemde leden toe te laten, waartoe met algemene stemmen wordt besloten. AFSCHEID De voorzitter maakt er bij dit punt ge bruik van om er op te wijzen, dat dit ver moedelijk wel de laatste vergadering van de raad zal zijn in de oude samenstelling, waar om hij namens de raad afscheid wil nemen van de heer J Quist, die niet in de nieuwe gemeenteraad terugkeert. Voor dat aktief lidmaatschap van enkele jaren en de met interesse gevolgde zaken en gedane werk zaamheden in het belang der gemeente zegt de voorzitter hartelijk dank tot dhr. Quist. Laatstgenoemde dankt de voorzitter voor deze woorden. VOOR UITBREIDING ULO-LEERPLAN Van de "niet verplichte vakken werd tot dusver op de ulo alleen algemene geschie denis gegeven. Het hoofd der ulo-school heeft nu het verzoek gedaan met ingang van het cursusjaar 1962-63 aan de meisjes van het derde leerjaar lessen te doen geven in het koken door leraressen van de land- bouwhuishoudschool, waarbij van de uit rusting van die school gebruik gemaakt zou mogen worden. De daaraan verbonden kosten komen uiteraard voor gemeente-reke ning. Bij gebrek aan ervaring kon nog géén bedrag worden opgegeven. Zeker is dat de gemeente dat terug zal krijgen van het rijk. B en w stellen voor goed te vinden, dat bedoeld kookonderricht wordt inge voerd op de ulo en daarvoor een blanco crediet toe te staan. De heer Boender meent dat dit in de raad behoefde te worden voorgelegd, daar b en w immers het leerplan vaststellen. De voorzi- ter antwoordt dat dit juist is voor wat het leerplan betreft, maar er zijn kosten aan ver bonden en dat dient de raad goed te keuren. De heer J. van der Velde begrijpt niet, waarom deze lessen op de uloschool gege ven moeten worden. Daar is toch de huis houdschool voor. Wethouder Berrevoets acht het juist, dat de raad hierin wordt voor gelegd. Men hoort zo wel eens: daar wist de raad niets van, waarom hij opening van zaken gewenst acht. De voorzitter zegt dat dit het motief niet was. Het formele is dat het geld gaat kosten en dan dient de raad het te weten. Wat de opmerking van de heer Van der Velde betreft wijst hij er op, dat men niet tegelijk naar de huishoud- en de uloschool kan gaan. Hierna wordt met algemene stemmen het blanco crediet voor bovengenoemd doel verleend. IN EN UITVAREN B en w stellen voor een wijziging van art. 176 van de politieverordening aan te bren gen, inzake het in- en uitvaren van de haven. In het genoemde artikel staat: „Het is verboden: met vaartuigen met staande zeilen de haven binnen te komen, de haven in en uit te varen met ankers voor de boeg of met ongetopte of oningehaalde kluifhou ten en boegspriten; de schroef van een me chanische voortbewogen vaartuig in de haven in beweging te hebben, wanneer zich minder dan 3 dm water onder het diepst liggend vaartuig bevindt. De diepgang van een zodanig vaartuig moet op de voor- en achtersteven vermeld staan in cijfers, welke een grootte hebben van ten minste 5 cm. en die ter weerszijden van het vaartuig duide lijk leesbaar zijn." De heer De Jonge meent dat dit niet uit voerbaar is, want dan zal er dikwijls een schip uitgesleept moeten worden en dat kost veel. De voorzitter gelooft dat het niet zo is, maar de havenbodem wordt nu te veel beschadigd en dat moet men trachten te voorkomen. Wethouder Berrevoets is van oordeel, dat er na deze wijziging geen be zwaren meer zijn. De heer De Jonge her innert er aan, dat het toezicht bij de haven meester berust en die heeft de controle. De voorzitter beaamt zulks, maar wanneer de havenmeester bij is gebeurd er niets. Daarna wordt de wijziging met algemene stemmen goedgekeurd. RONDVRAAG De heer Van der Sande informeert hoe het met de afscheiding van de Singel gaat, nu daar de sloten weg zijn. De voorzitter antwoordt dat er een regeling voor komt. Men zal nog even geduld moeten hebben. Ook in verband met de waarschijnlijk laatste vergadering in oude raadssamenstel- ling dankt de voorzitter tenslotte alle leden voor hetgeen zij in het belang van de ge meente hebben gedaan in de afgelopen peri ode en hoopt dat men, voorzover in de nieuwe raad terugkerend, elkander in sep tember a.s. weer in goede welstand zal mogen terugzien. Daarna sluiting. dr R. C. Renes, O.-Vossemeer tel. 01667-400 dr L. D. A. Looijsen, Tholen tel. 01660-542 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 5 t.e.m. 11 augustus zondag 6.50 19.00 maandag 7.22 19.33 dinsdag 7.57 20.06 woensdag 8.35 20.46 donderdag 9.20 21.37 vrijdag 10.17 22.39 zaterdag 11.21 23.45 8 augustus Eerste Kwartier te 13.25 uur BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: 27 juli 1962 Leendert Jan Minnaard, oud 26 jaar mosselwerker wonende te Yerseke en Hendrika Catharina Priem oud 19 jaar zonder beroep wonende te Tholen GEERTRUI TE WATER Driemaal is scheepsrecht, dat de zeven jarige dochter van de adjunct directeur van een bank te Bergen op Zoom Gerda van der Ben, toen ze haar mooie cadeau de negen en een halve meter lange motorkruiser in de Eendracht te water moest laten vanaf een speciaal daartoe opgericht podium. Tot driemaal toe moest de fles champagne naar de boeg van het schip worden ge gooid, eer de fles brak. „Ik doop u Geertrui en ik wens u een behouden vaart" zei Gerda en het mooie vaartuigje gleed van de helling in de Een dracht. Het werd op de Helstede werf te Bergen op Zoom gebouwd en op een wagen naar de Eendracht vervoerd. Er was van Thoolse zijde grote belang stelling voor dit gebeuren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1