WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND 0p 31 augustus WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Afscheid ds. A. Koning* Plaatselijk nieuws. De totale- èn de beroepsbevolking. Oosterschelde-oogstfeest dit jaar in Tholen. „Zeeland presenteerde" 30 miljoen oesters en 80 miljoen kilo mosselen. Mee naar de „Thoolse Dagen" DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 18e jaargang No. 34 5 juli 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Abonnementen 2.70 per halfjaar Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 franko p.p. 3.30 inkassokosten Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Prijs per nummer 15 cent DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Dezer dagen lazen wij, dat er op 1 febru ari jl. 11.732.068 mensen in ons land waren. Het is een getal dat niet zo bijster meer aanspreekt, omdat bevolkinsdeskundigen rij kelijk gesrooid hebben met hogere cijfers voor de komende jaren: in 1981, zal ons land 14)4 miljoen inwoners hebben en in het jaar 2000 tegen de 18 a 20 miljoen. Het huidige cijfer van 11,7 miljoen krijgt wel kleur als wij het vergelijkep met dat van 1839: 2,8 miljoen oftewel een kwart. Het heeft zeventig jaar geduurd om prcies te zijn tot 1909 voordat de be volking was verdubeld tot 5,8 miljoeni, 53 jaar geleden dus nog maar de helft van het huidige cijfer. Uitbreiding van de bevolking speelt eco nomisch een grote rol. Hoe meer mensen er komen, hoe meer mensen er aan werk moeten geholpen worden maar ook hoe meer monden er gevuld moeten worden. Een grotere bevolking eist dus een gro tere produktie van alle mogelijke consump tiegoederen, maar ook van woningen, scho len, kerken, transportmiddelen, sport- en recreatie velden. En om dit alles mogelijk te maken steeds meer produktiemiddelen (fa brieken, kantoren, wegen, centrales enz. enz.) om meer en beter te kunnen produ ceren. Pal na de tweede wereldoorlog had onze overheid er een hard hoofd in, of er voor de snel groeiende bevolking wel voldoende werkgelegenheid gevonden zou kunnen wor den. Om hiervoor meer zekerheid te krijgen, werden industrialisatienota's opgesteld, waar in werd berekend wat er gedaan moest wor den om de werkloosheid te bestrijden en nieuwe mensen aan nieuw werk te helpen. Dit alles doet nu een beetje lachwekkend aan. De werkgevers stropen bij wijze van spreken het land af om werkkrachten te vinden. Het aantal aanvragen van werk gevers bij de gewestelijke arbeidsbureaus is tweemaal zo groot als het aanbod van werk lozen. Een grotere produktie dwingt tot grotere investeringen en dit kan alleen als er geld gespaard is. De bevolkingsuitbreiding nood zaakt dus tot voortdurend oplopende be sparingen. Gelukkig zitten wij op dit terrein niet stil. In het afgelopen jaar werd er bij overheid, bedrijven en gezinnen ruwweg voor 9.000 miljoen gespaard, waarvan 1/6 via de spaarbanken. Er werd toen goed 23% van het nationale inkomen gespaard; in 1956 kwamen wij niet hoger dan 17)4 met een totaal aan besparingen van 5)4 miljard. Er zit aan bevolkingsuit breiding dus wel het een en ander vast. Voor de overheid: wat moeten wij doen om voldoende werkgelegenheid te scheppen en om voor voldoende huizen en opleidings mogelijkheden te zorgen? Voor de bedrijven: wat moeten wij produceren, waar vinden wij voldoende kapitaal, aan wie en hoe kunnen wij meer verkopen? Zo op het oog zijn die allerlaatste vragen gemakkelijk te beantwoorden. Vergisse men zich echter niet. De werkelijkheid is veel in gewikkelder, omdat de bevolking zich niet alleen uitbreidt, maar ook van samenstelling verandert. Neem de indeling naar leeftijdsgroepen. Eind 1909 was 34)4 van de bevolking nog beneden de 15 jaar en 6 ouder dan 64 jaar. In 1940 was 28% beneden de 15 en 7 ouder dan 64. Maar in 1960 was 30% jonger dan.15 en 9 ouder dan 64. Dit laatste betkent, dat er in ons land on geveer een miljoen mensen zijn van 65 en ouder. Hoe groter het aantal niet-werkenden, hoe meer de wel werkenden voor ons allen tezamen moeten opbrengen. Wel genieten velen op 65-jarige leeftijd een pensioen, maar er zijn nog genoeg mensen die blijven werken. Dank zij de stijgende welvaart en de AOW neemt hun aantal echter af. Het leger van de werkenden neemt toe, maar het groeit lang niet zo hard als de totale bevolking. Die totale bevolking groei de van 1947 tot 1959 met 18%,de beroeps bevolking daarentegen maar met 7 En hierdoor zakte natuurlijk het aandeel van de beroepsbevolking: in 1959 maakte zij nog maar 37% van de totale bevolking uit tegen 40% in 1947. Die beroepsbevolking bestond in 1959 (latere cijfers zijn er nog niet) dus ruwweg uit 4)4 miljoen mensen. Het grootste deel hiervan eist de nijver heid op: 41 in 1959 tegen 35% in 1947. Op de tweede plaats komen handel en ver keer met 24% in 1959 tegen 21 in 1947. De totale groep diensten brengt het in 1959 tot 21% tegen 20% in 1947. Dan komt de landbouw tevoorschijn met een enorme ach teruitgang: 11% in 1,959 tegen 19% in 1947, terwijl tenslotte de huishoudelijke die sten achteruit lopen tot 3 in 1959 tegen 5% in 1947. Er is dus nogal wat door elkaar geschud, waarbij vooral de landbouw in het oog valt. In 1947 nog 748.000 mensen in de landbouw en in 1959 niet meer dan 470.000. Diverse krachten zorgden voor deze daling. Het aan tal meewerkende dochters en vrouwen zakte van 142.000 tot 25.000, het aantal werk nemers van 221.000 tot 129.000 en het aan tal meewerkende zoons van 111.000 tot 71.000. Deze aardverschuiving is in de stad veelal niet gemerkt; op het platteland echter des te meer. Sterk toegenomen is het aantal mensen dat in loondienst werkt. In 1947 waren dat er nog 2,5 miljoen, maar in 1959 ontvangen 3,2 miljoen mensen een loonzakje. Het op vallendst is echter nog, dat het aantal werk nemers die als arbeiders betiteld plegen te worden van 63% in 1947 tot 58% in 1,959 zakte. Het aantal employees de mensen zogenaamd met de witte boord steeg van 37 tot 42 Er zijn nog veel meer cijfers over onze bevolking op tafel te leggen. Wij zullen het niet doen, omdat wij de overtuiging heb ben, dat de cijfers die wij geëtaleerd hebben ruimschoots voldoende zijn om te bewijzen, dat er een nauw verband bestaat tussen de bevolking en onze economie. Uitbreiding en verandering van samenstel ling zullen onherroepelijk haar sporen in ons economisch leven nalaten. Dat deze sporen niet ongunstig behoeven te zijn, be wijst de weliswaar met ups en downs uiteindelijk toch verbeterde economische situ atie in ons land. Dit is overigens nog geen garantie, dat stijgende bevolking steeds stijgende welvaart zal meebrengen. Niet alleen in de Zeeuwse visserij wereld heeft het „Zeeland Presenteert" een bekende klank. Het tot zesmaal toe in Yerseke gehouden jaarlijkse vissersoogstfeest heeft ver buiten die grenzen weerklank gevonden, zodat er daarnaast in de vissersplaatsen ook miniatuur presenteerfeestjes werden gehouden. Dat is niet de bedoeling van het comité „Zeeland Presenteert". Het comité streeft naar concentratie van de vlaggetjesdagen in enkele Zeeuwse gemeenten tot één jaarlijks geconcentreerd festijn. Dit jaar mag dat Tholen zijn, volgend jaar weer Yerseke en in de toekomst - na de dammen - als er nog visserijfeesten in Zeeland bestaansrecht hebben, mogelijk ook in Bruinisse en Zierikzee. In het afgelopen jaar is het de visserij wel gegaan. Ondanks een prijsverhoging van 8 werden 30 miljoen stuks oesters afgezet en in de mosselen had men een topproduktie van 80 miljoen kilo, een mosselrecord. Het belooft dit jaar op de ,oude koning inedag' 'in Tholen druk te worden. Daar imers zal dit jaar de oester- en mosseloogst worden ingeluid. De kwekers en handelaren en allen die bij het binnenhalen of verwerken van de oosterscheldeparels zijn betrokken, wilen op 31 augustus uiting geven aan hun vreugde, dat ze weer gaan oogsten. Yerse- heeft dat tot zes keer toe meegemaakt. Nu krijgt Tholen een beurt. En men hoopt ook van de stad aan de Eendracht grote medewerking te krijgen. Daarbij wordt ge dacht aan versiering van de straten, aan een optocht van de schooljeugd, aan ont vangst van de genodigden (een internatio naal gezelschap) in de huishoudschool „De Oesterschelp", waar twee deskundigen hun mening zullen geven over de oester- en mosselcultures. Er komt een oester- en mos selautorit over het eiland, met als start plaatsen Sint Annaland en Sint Maartensdijk er is ook nu weer een vlootrevue gepland (van ongeveer 50 schepen), de commissaris der koningin hoopt aanwezig te zijn om de eerste oesters mee binnen te halen en die eerste oogst te proeven, er komt een officiële ontvangst op het stadhius, muziekgezelf- schappen zulen die nieuwe oogst mede aan kondigen en na een waterskidemonstratie tot besluit een groots vuurwerk. Dat is dan in het kort het programma voor het zevende oester- en mosselfeest. GEZELLIGHEIDSRIT Met name de oester- en mosselrit is een nieuw element in het feestprogramma van „Zeeland Presenteert". Met de organisatie hiervan is het bestuur van de automobiel club „De Krabberijders" uit Bergen op Zoom belast. Een rit, uitsluitend voor automobi listen, gebaseerd op een reisverhaal met een aanlooproute vanaf Hoogerheide en Hoeve om daarna in de fuik (thoolse brug) te wor den gevangen en naar de eigenlijke start plaatsen te Sint Annaland en Sint Maar tensdijk te rijden en van daaruit de 30 kilo meter toer in ongeveer 1)4 uur te volbren gen. De deelnemers zullen op de haven in Tholen aan de finish komen, waar dan de vloot zal uitvaren, waar een moselfestijn wacht en talrijke mooie prijzen. Of er ook nog een Scheldefee komt op dagen is nog niet zeker. In elk geval ver wacht het comité niet minder belangstelling dan vorig jaar in Yerseke, toen ook de Prinsessen aanwezig waren. Tholen heeft een achter- en voor areaal mensen, die op 31 augustus aan de Eendracht een kijkje zullen komen nemen. Dit programma werd maandagmiddag te Tholen bekend gemaakt tijdens een daar door het comité „Zeeland Presenteert" ge houden persconferentie. Na een korte in leiding door de voorzitter van het comité, de heer J. Glerum, die van deze vlaggetjesdag concentratie gewaagde, gaf het mede-comité lid de heer J. H. Bal uit Tholen zijn visie op de oestersituatie. CONSTANTE AFZET De heer Bal wees er daarbij op, hoe het afgelopen seizoen duidelijk maakte, dat er voor Zeeland een constante afzetmogelijk heid is van 30 miljoen oesters, want zelfs bij een prijsverhoging van 8% was er die Het comité Zeeland Presenteert: J. Glerum, voorzitter, C. L. Pronk, secretaris, P. J. de Leeuw, 2e voorzitter, leden: J. H. Bal, J. G. Kolkman. gewillige afname in het afgelopen oester jaar. Daarvan ging 10 miljoen naar Frank rijk, en naar België 16 miljoen, de rest werd in het binnenland geconsumeerd of in kleine re hoeveelheden naar andere landen uitge voerd. Er is dus een constante vraag naar Zeeuwse oesters. Afzet is dan ook het pro bleem niet, wel de afsluiting der zeearmen. Overigens is die produktie met de huidige mogelijkheden begrensd tot maximaal 34 miljoen stuks. De produktieverwachting is voor 1962/63 niet zo hoog gespannen, om dat er in 1957 een geringe broedval is ge weest en met het shuidige koude weer houdt de oesterkweker opnieuw zijn hart vast, want beneden de 19 graden (warmte water) mag niet op broedval worden gerekend. Men zal wat zaaioesters uit Frankrijk (dezelfde als de Zeeuwse) zien in te voeren. Met de Portugese import is door ieder des kundige voldoende ondervinding opgedaan om dit als een fiasco te zien. Op een desbetreffende vraag toonde dhr. Bal bang te zijn, dat men er niet tijdig uit is met de oesterproef in het Veerse meer om tijdig te besluiten tot een basin in het Brouwershavense Gat. Wanneer de Ooster- schelde in 1978 wordt afgesloten, zal im mers de oesterkweker al enkele jaren daar voor hebben afgedaan vanwege de nodige voorbereidende werkzaamheden. MOSSEL-RECORDOOGST Het jaar 1961/62 staat in de „mossel- annalen" als een topjaar aangetekend. Niet minder dan 80 miljoen kilo of 800.000 mosseltonnen zijn aangevoerd. Voor 1940 lag dit rond de 40 miljoen kilo. later op 55 en toen men in 60/61 aan 73 miljoen kilo was, geloofde niemand dat dit ooit zou wor den overtroffen. Bovendien verbaasde de gehele mosselwereld zich over de kwaliteit van het produkt. De heer de Leeuw schreef dit voornamelijk toe aan de goede mossel percelen in de Waddenzee. Er werden 300.000 tonnen betere soort aangevoerd, maar ook de zgn. 2e soort was bizonder goed van kwaliteit. Kortom een goede groei in kwaliteit en afzet. Ook de verwerking van de mosselen nam een grote sprong. Er werd ongeveer voor 14 miljoen geëxporteerd en tussen de 10 en 15 miljoen gulden verwerkt produkt afgeleverd. Maandag jl. is het eerste schip voor de nieuwe oogst uitgevaren, die woens dag jl. werd terugverwacht. De export be gint op 9 juli a.s. Men hoopt op eenzelfde uitkomst, als vorig jaar, maar kan dit nau welijks aannemen. En over de kwaliteit kan men nu nog geen oordeel vormen. Van bizonder belang voor de mosselcultures zijn de verwaterplaatsen, het zgn. zandvrij maken van de mossel. Men moet er over behoorlijk vers water beschikken en ook daarmee is men dan bij de beklemmende vraag beland, hoe het moet na afsluiting der zeearmen. Voor de mosselen bestaat een vastgestelde aanvoerprijs en een mini mum exportprijs, welke ook dit jaar onge veer gelijk ligt aan vorig seizoen. Voor de toekomst is het grootste probleem goede ver waterplaatsen te vinden, zodat ook in deze tak de hoop op kunstmatige verwaterplaat sen gevestigd is. Dit jaar kan Zeeland zich nog wel als oester- en mosselprovincie presenteren. Het hoopt dat 31 augustus in Tholen te doen: het begin van de oogsttijd. Mag er ook voldoende belangstelling worden verwacht van het thoolse (agra rische) achterland? Deze cultures zijn het zeker waard. Mogelijk werd er door u en ons of ditmaal dan andersom gezegd, in de voorgaande jaren te weinig bij stil gestaan. Het is toch een niet te ver waarlozen deel van de thoolse nijverheid. De oogst op het land kennen we van haver tot gort, de oogst uit het water kan ons meer worden bijgebracht op de Oosterschclde-oogstdag: ditmaal 31 au gustus in Tholen. Het kerkgebouw van de Ger. Kerk te Oud-Vossemeer was zondagavond 7 u. tot de laatste bank en stoel bezet tijdens de afscheidsdienst van ds A. Koning. Onder de aanwezigen waren verscheidene Geref. predikanten, ouderlingen en diakenen van omliggende plaatsen, vele Ned. Hervorm den, die van hun belangstelling blijk gaven en de gehele plaatselijke N.H. kerkeraad. Na de Geloofsbelijdenis en zingen van Ps 29 6 volgde de Schriftlezing volgens 1 Cor. 3:1-9 (Over de partijschappen en verdeeldheid). Tijdens de collecte na het gebed zong men de verzen 1, 9, 10 en 11 van Ps 80. De teksten der predikatie waren Lucas 6 44 „Want elke boom wordt aan zijn vrucht gekend" en Galaten 5 22 „Maar de vrucht van de Geest is liefde, blijdschap, vrede, lankmoedigheid, vriendelijkheid, goed heid, trouw, zachtmoedigheid, zelfbeheer sing". „Herfstgetij oogstgetij", aldus het be gin der predikatie. Nu voor de scheidende predikant de herfst van het leven naderde, wilde hij zich rekenschap geven van de oogst. Hij heeft het gewas der gemeente 9 jaar lang verzorgd, geploegd, gemest, gezaaid, besproeid, gewied en besnoeid. De Thoose grond is zwaar en zuur. Soms wordt diepploegen niet gewaardeerd en heeft men liever een siergewas met fraaie preken. Voor anderen is diep-ploegen het een en het al, zij wroeten steeds in zichzelf. Beslissend blijve het belang van de boom des geloofs. De Thoolse klei is eeuwenlang zwaar be werkt, misschien kan de wortel het water van het Evangelie niet meer bereiken. De predikant vroeg zich af of hij in zijn 37 ambtsjaren niet te weinig had gesnoeid. De eerste trap der tucht blijve echter teder vermaan. En daar mankeert het nogal eens aan. Paulus noemt in zijn brief aan de Galaten 9 vruchten des Geestes. De scheidende pre dikant besprak daarvan uitvoerig de liefde, daarna de blijdschap, waar het vaak aan schort, getuige de spaarzame blijken van geloofsverzekerdheid in de overlijdensadver tenties in het streekblad. De Tholenaars, wonend tussen brede stromen, moeten eerst Tollenaars worden voor ze kunnen roepen: „Laat al de stromen vrolijk zingen". Is in zijn ambtsperiode te Oud- Vossemeer ook voldoende lankmoedigheid en vriende lijkheid gekweekt? De scheidende predikant hoopte niet met een korf zonder vruchten aan de hemelpoort te komen. Hij bond zijn hoorders op het hart zich te bezinnen op de vruchten van ieders geloofsboom. De gemeente houde zich aan het streven naar onderlinge liefde, de Gemeenschap der Heiligen. Trek de ker kelijk afgedwaalden, verlok ze door de ge- DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Bevolking St. Filipsland gaat begcafenisvechten belangrijk verhogen Oud.~Vossem.eers badhuistekorten steeds hoger Oosterschelde~oogstfeest dit jaar in Tholen Poortvliet krijgt nu z'n rioolzuiveringsinstallatie De Thoolse raad verliest zijn geduld Dominee Koning nam afscheid van kerkelijk Oud~Vossemeer Neem er eens een ,,thools dagje" van Nieuwe rentmeester Vossemeers Ambachtsheerlijkheid Eerste middenstands~industrie te Stavenisse op komst Ook het af scheidsklokje slaat Voor de Smerdiekse Automaat Een reeks geslaagden proficiat Trek u niet aan wat ieder zegt, maar doe wat billijk is en recht. loofsvruchten van Galaten 5 22. Na het zingen van Ps 1263 sprak de burgemeester als ouderling de scsheidende ds Koning toe namens kerkeraad en gemeen te. Hij kon zich voorstellen dat de predikant terugzag en vruchten wilde zien. Denk ech ter aan de gelijkenis van het onkruid in de tarwe. De Heer wenste geen zuivering van onkruid, maar liet het opwassen tot de dag van de oogst. Hij wenste dat Dominé zijn arbeid zó zien mocht, wachtend op het grote oogstfeest. Ds v/d Stoel te Bergen op Zoom, spre kend namens de classis Tholen, had wel begrepen dat ds Koning niet in de bloeme tjes gezet wilde worden. Toch wilde hij in hem roemen het eerherstel van de deugd en wel de deugd van de gave eenvoud en liefde tot de Heiland. Hij las verder een schrijven voor van de hoofdredacteur der Zeeuwse Kerkbode, waarin deze Ds Koning huldigde als schrijver van de veelgelezen rubriek „Kleine vossen, (die de wijngaard ver derven".) Ouderling van den Broecke sprak namens de kerkeraad van Sint-Laurens, de eerste standplaats van ds Koning. Hij bracht hem dank voor hetgeen hij voor die gemeente deed en herinnerde o.a. aan diens speech tijdens een bijeenkomst der N.S.B. voor de oorlog. Hem vandaag tweemaal beluisterd hebbende, vroeg hij zich af of dit emeritaat niet te vroeg was verleend en de dokters ongelijk hadden. Blijkens de toespraak van ouderling Kee- sing te Barchem (Gelderse Achterhoek) blijft ook daar de schrijversarbeid van ds Koning in de Kerkbode in dankbare herin nering. Ook in de plaatselijke N.H. Gemeente had het bericht dat de Geref. predikant zijn werk neerleggen moest, enige deining teweeg gebracht, aldus ds Ph. J. Leenmans. Het vertrek komt ieder als ontijdig voor. God heeft niet anders gewild. Hem komt de dank toe voor de vele en goede contacten, die er tussen beide predikanten bestonden. Zij waren het altijd eens. Tussen de beide kerken was vroeger veel liefdeloosheid en gebrek aan belangstelling. We mogen God wel bidden dat daarin verandering komt, opdat het worde één kudde en één Op perste Herder. Uit de prediking van ds Ko ning was spreker duidelijk geworden dat hij het in Oud Vossemeer ook wel eens moeilijk gehad zal hebben. U handhaafde steeds de twee lijnen: Gods leiding en 's mensen verantwoordelijkheid. God stelle U ook in de nieuwe woonplaats Woerden tot een rijke zegen. In Oud Vossemeer raken we nu een beroemde en beruchte vossenja ger kwijt. Na de scheidende predikant te hebben bedankt voor hetgeen hij voor de N.H.-leden en ook als vriend voor zijn ge zin was geweest wenste hij hem toe de vreugde des Heeren. Weth. van Driel, sprekend namens het gemeentebestuur, wees er op dat de invloed van een predikant verder reikt dan een bepaalde kerk en van wezenlijke betekenis is voor het dorpsleven. Daarom dankte hij Ds Koning voor al zijn werk alhier en wenste hem en zijn echtgenote nog vele ja ren van welverdiende rust toe. Op de hem eigen humoristische wijze dankte de scheidende predikant de diverse sprekers. Noemde het werk van de orga nist, koster en commissie van Beheer en wendde zich daarna tot de ouderen, de vol- j wassenen en de jeugd der Gemeente. De on- trouwen heeft hij geprobeerd te trekken met de koorden der liefde. Geve God dat velen nog de weg terug naar de kerk kunnen vin den. Na het dankgebed werd de dienst met de zegenbede en het zingen van enkele verzen van Ps 150 besloten. We hebben het gevoel dat de streek Tho len in dominee de Koning een predikant ver liest die het heel wel meende met de inwo ners. Namens heel velen daarom ook de wens dat het dominee de Koning nog vele jaren wèl moge gaan. De in het vorig nummer opgenomen om vangrijke en rijk geillustreerde nieuwsbrief stond geheel in het licht van de dit week einde te houden „Thoolse Dagen". Na de vele koude, die we al hebben gehad en bij het schrijven van dit stukje nog voortduurt na de herinnering aan de verleden jaar zo verregende tweede Thoolse dag, is de moed op schitterend zomerweertje niet bijzonder groot. Maar het kan „zelfs" in juli vlug ver anderen en daarom willen we het nu al enkele jaren terugkerend agrarisch-juli-eve- nement met dat agrarisch dan in de ruimste zin van het woord beklemtonen. „Thoose Dagen" dus, die voor iedereen in en ook wel buiten onze streek de moeite van een bezoek tenvolle waard zijn. Het is trouwens niet zoveel moeite, wanneer het weer wat meewerkt. Dan is een ritje, hetzij per rijwiel, hetzij op andere wijze, door de groen polders, het steeds rijker beplante eiland, op zichzelf al de moeite waard. Het programma in die nieuwsbrief gaf ongetwij feld voor „elck wat wils". Of men agrariër is, of men daaraan door beroep of bedrijf verwant is, óf dat men geheel „buitenstaan der" zou zijn. Mogen we daarom volstaan met de sug gestie: neem er eens een „thools dagje" van. U kent het terrein wel, daar aan die zijweg van de hoofdverbinding Sint Annaland - Poortvliet onder de rook van laatstgenoemde gemeente. Heus, neem er dit keer echt eens een „thools dagje" van. dr P, J. Duinker, Tholen tel. 01660500 dr H. Menger, St. Philipsland tel. 01677—500 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER de week van f 1 tot en met 14 juli 1962 zondag 7.53 20.00 maandag 8.32 20.45 dinsdag 9.18 21.35 woensdag .1,0.15 22.38 donderdag 11.23 23.43 vrijdag 12.27 zaterdag 0.47 13.25 10 juli Eerste Kwartier te 13.28 uur DE KRING GROEIT Onder leiding van de Zeeuwse presidente mevrouw Op 't Hof uit Kruiningen kwamen de christelijke plattelandsvrouwen van de thoolse kring in vergadering bijeen. Mej. Ossewaarde, in dienst bij de Huishoudelijke Voorlichting en plattelande sprak over „Hoe ben ik een goede gast en hoe een goede gastvrouw'V Ook dé thoolse tpresïdente, mevrouw Lindhout was hierbij aanwezig. Het ledental werd met acht nieuwe inschrij vingen uitgebreid. GOEDE HERINNERING AAN HANDORF De vijf Thoolse dames, die met nog 23 leden van de kring Zeeland-West Bra- bait te gast zijn geweest in Handorf (Duits land) hadden weinig moeite met de daar gehouden avondvierdaagse. Naast deze sportbeoefening was de mooie omgeving dit uitstapje ten volle waard. Dagelijks werd een trip gemaakt naar Iburg in het Teutoburgerwald (met diner) of naar Mun ster met zijn vele oude gebouwen (en war me lunch). De laatste avond was er het bekende défilé met de 700 deelnemers. En

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1