WEEKBLOD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FIIIPSLOND Beroepskeuze Piet van Tilburg WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Plaatselijk nieuws. De eerste veiling met ongeleende prijzen. Slichting Centrum voor Kraamzorg voor Zuid en Noord Beveland en Tholen RAADSVERSLAG ST. MAARTENSDIJK Kleuterschool krijgt een z.g.n. blokhut. Raad besluit tot bouw van 11 Woning wetwoningen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 18e jaargang No. 33 28 juni 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Abonnementen 2.70 per halfjaar Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 franko p.p. 3.30 inkassokosten Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Prijs per nummer 15 cent DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het is verblijdend, dat door de ouders al meer gebruik wordt gemaakt van de bureaus die aan jonge mensen voorlichting geven inzake voortgezet onderwijs na de lagere school en de keus van een beroep. De vraag rijst of dit inderdaad ook reeds het geval is in onze omgeving. Natuurlijk wel méér gebruik, want voorheen was hiervan helemaal geen sprake. Echter of dit reeds algemeen is doorgedrongen wagen we te betwijfelen. Een deugdelijk advies moet het resultaat zijn van een door deskundigen ingesteld onderzoek omtrent de adviesvragende naar zijn geestelijke, intelectuele en lichamelijke mogelijkheden. Die deskundigen zijn pshychologen, sociaal en economisch georiënteerde beroepsadvi seurs. In bepaalde gevallen zullen ook medi ci geconsulteerd moeten worden. Uit een en ander volgt reeds, dat voor een advies een niet onbelankrijk bedrag betaald zou moeten worden, indien er geen subsidie uit de publieke kassen van rijk, provincie en gemeenten, verleend zouden worden. Gelukkig is dit nu wél het geval, al blijft natuurlijk de meest belanghebbende mee betalen. Maar indien geen winst wordt be oogd, komen ook de adviesbureaux, in het leven geroepen door organisaties en stich tingen, voor subsidie in aanmerking. Terecht ziet de overheid het als een groot volksbe lang, dat „de rechte man of vrouw op de rechte plaats,, komt. Al is er vooruitgang, wij zijn er nog niet. Er zijn nog te weinig bureaus. De kosten, die gemaakt moeten worden om een bureau te bezoeken, al zijn ze niet hoog, wegen toch ook mee. Bovendien is nodig, dat de ouders voortdurend opgewekt worden om deskundig advies te vragen over de oplei ding hunner kinderen. Dit kan in vele geval len teleurstellingen voorkomen. De ouders kunnen te hoge gedachten koesteren van de begaafdheid hunner kinderen. Maar het kan óók zijn, dat door onkunde talenten niet ontdekt worden, die voor de maatschappij van groter nut zouden zijn geweest dan in de richting die nu gevolgd is, hetzij uit een zekere traditie, hetzij uit overwegingen van meer materiële aard. Natuurlijk, advies geven is mensenwerk. Een adviseur kan zich vergissen. Maar over het algemeen moet de degelijkheid der ad viezen geroemd worden. Door het hoofd der school zal men desgewenst gaarne de verdere weg worden gewezen, wanneer men inderdaad een advies wil hebben. Bij het artikel over het technisch onderwijs elders in dit nummer, meenden we er goed aan te doen ook op deze beroepskeuze nog eens de aandacht te vestigen. Het lijkt misschien belangrijk veel later dan vorig jaar, eer er ditmaal vroege aard appelen zijn geveild, maar het verschil is niet eens bizonder groot. Mogelijk komt dit enerzijds, omdat ieder het voor ogen zag door de langdurige koude, dat het later zou worden en anderzijds, mogelijk de voornaam ste factor, omdat de oude aardappelen zo vroeg geruimd waren een er zelfs op het platteland gebrek was, iets wat zelfs in de bezettingstijd niet is voorgekomen. Het ver schil in vergelijking met vorig jaar is niet meer dan 14 dagen. De eerste veiling te Sint-Annaland werd vrijdag 22 juni gehou den met een bizond grote belangstelling van telers en vooral ook kopers. Er werd een prijs genoteerd, die in de Sint-Annalandse veiling niet eerder is voorgekomen. De aan voer was nog niet zo gering met 426 kisten. Eerste aanvoerders waren mej. J van Houdt (deelbouw A. Goedegebbuure Lzn), A. A. Goedegebuure Azn Langeweg, P. Goedege- buure JLzn, Annavosdijk, J. Goedegebuure- de Wilde, Bierensstraat en M. v. d. Weele, Kleine Muiterij. Doré blok I werd geveild voor 71, tot 71,48 per 100 kg. Doré II voor 56.02. Eerstelingen voor 61.99. Barima voor 59.39, drielingen 55,tot 59.42, Kriel 53.95 - 54.95, voer 9.78. Een prijs die de telers niet licht zullen vergeten. In de op 19 juni j.l. onder voorzitterschap van de heer Dr A. I. Vos gehouden ver gadering van het Algemeen Bestuur van bovengenoemd Centrum bracht de sekretaris de heer A. de Lange het jaarverslaq over 1961 uit. Daaraan ontlenen wij het volgende: Het aantal gediplomeerde kraamverzorg sters bedroeg per 1-1-1961: 29 Het aantal leerlingen bedroeg per 1-1-1961: 9 38 Het aantal gediplomeerde kraamverzorg sters bedroeg per 31-12-1961: 33 Het aantal leerlingen bedroeg per 31-12-1%!: 42 Het aantal bevallingen bedroeg 809 vorig jaar 762). Het aantal verzorgingsdagen bedroeg 7916 (vorig jaar 7457) In maart 1961 begon een nieuwe kursus met 2 leerlingen en in oktober 1961 een met 4 leerlingen. Uit deze cijfers blijkt, dat het aantal ver zorgingen en verzorgingsdagen belangrijk meer was dan in 1960 en dat zelfs het aan tal van 1959 nog enigszins werd over schreden. Spreker wees er echter op, dat per jaar op Zuid- en Noord Beveland en Tholen plusminus 1600 baby's worden geboren, zodat voortdurende propaganda voor het Kraamcentrum nog steeds geboden is. In aanmerking moet echter worden genomen, dat een aantal verzorgingen bij het Wit- Gele Kruis is geboekt en dat ook een aan tal bevallingen in een Ziekenhuis plaats heeft. Het jaarverslag werd, evenals de rekening en begroting van de administrateur de heer C Corstanje, goedgekeurd. De periodiek aftredende sekretaris werd herkozen. Dinsdagavond kwam de voltallige ge meenteraad in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester D. G. Bou- wense met dhr. Benou als notulist. Na een welkomstwoord door de voorzitter werden de notulen van de vorige vergadering on veranderd vastgesteld. Hierna volgde de ingekomen stukken: SUBSIDIEVERZOEKEN Verzoek van de stichting militaire tehui zen van het Humanistisch Thuisfront om een jaarlijkse subsidie te verlenen. Zoals bekend zijn tot nu toe alle verzoeken om subsidie aan militaire tehuizen steeds afge wezen, zodat burgemeester en wethouders van mening zijn, dat zulks ook dient te ge schieden ten aanzien van het onderhavige verzoek. Allen gaan hiermede accoord. Verzoek van de stichting interlocale woningruilcentrale om een jaarlijkse subsidie, waarvoor ais richtlijn wordt genoemd 10, Burgemeester en wethouders zijn van oor deel, dat interlocale woningruil voor deze gemeente geen verbetering in het woon ruimteprobleem kan brengen, omdat het zich wel nimmer zal voordoen, dat bij vertrek van een gezin uit de gemeente tevens door ruil een ander gezin zich hier kan vestigen. Nu voor Sint-Maartensdijk hierin dus geen be lang wordt gezien, wordt voorgesteld het verzoek af te wijzen. Allen gaan met het voorgestelde accoord. Verzoek van de Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg om een jaarlijks subsidie te willen toekennen. Hierop wordt op voorstel van B en W afwijzend beschikt. Verzoek van de Stichting Katholiek Mili tair Vormingscentrum om een jaarlijks sub sidie toe te kennen. Hierop wordt eveneens afwijzend beschikt. Hierna volgde de goedkeuring van een aantal raadsbesluiten welke voor kennis geving worden aangenomen. ONDERZOEK GELOOFSBRIEVEN Overeenkomstig het bepaalde in artikel N 24 van de Kieswet wordt hiermede door de voorzitter van het centraal stembureau aan Uw raad overgelegd een exemplaar van het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau tot het vaststellen van de uitslag der verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente. Krachtens dit proces-verbaal zijn door het centraal stem bureau benoemd verklaard tot leden van de raad dezer gemeente, in alfabetische volg orde. C. J. Bazen, A. J. op den Brouw, A. P. Geluk, J. L. M. Geluk, L. J. Koqpman, A. Lindhout en H. P. van Zetten. Na kennisgeving van benoeming door de voorzitter en vervulling van alle verdere formaliteiten, zijn inmiddels de geloofsbrie ven van alle hiervoor benoemd verklaarden ontvangen, met alle daarbij behorende stuk ken. De geloofsbrieven dienen overeenkom stig de artikelen U 5 en U 12 door Uw raad te worden onderzocht, waartoe U deze stukken hierbij worden aangeboden. Op grond van het in te stellen onderzoek door een ter vergadering door de voorzitter aan te wijzen commissie, dient Uw raad omtrent de toelating der benoemd-verklaarde raads leden te beslissen. Als commissie worden aangewezen de heer Kampman en de beide wethouders, die na onderzoek verklaarden geen aanmerkingen te hebben, waarop tot toelating wordt be sloten. Hierna volgde voorstel tot wijziging van de kampeerverordening om artikel 8 der verordening als volgt te wijzigen: Lid 2 wordt lid 1 en wordt gelezen als volgt: Voor zover rechtspersonen tot naleving van het in deze verordening gestelde zijn gehouden, zijn de bestuurders, leden van het bestuur o[ commissarissen verplicht voor die naleving zorg te dragen. Het bestaande lid 1 wordt dan lid 2. Door deze wijziging blijft de bedoeling der verordening geheel gelijk. Slechts wordt voor de toekomst voorkomen, dat een Naamloze Vennootschap of andere vorm van rechtspersonen straffeloos de bepalingen der verordening zou kunnen overtreden. Burgemeester en wethouders stellen voor deze wijziging vast te stellen. Alzoo wordt besloten. WIJZIGING RECHTSPOSITIEREGELINGEN Het centraal bureau inzake gemeenschap pelijke behandeling van gemeentelijke per soneelsaangelegenheden verzoekt wederom enkele wijzigingen aan te brengen in de verschillende rechtspositieregelingen. Dit betreft in de eerste plaats een wijzi ging in het Algemeen Ambtenaren Regle ment en in de Wachtgeldregeling, teneinde de hier geldende wachtgeldregeling meer in overeenstemming te brengen met het rijks- wachtgeldbesluit. Tot nu toe wordt wacht geld alleen betaald over diensttijd, die voor de berekening van pensioen in aanmerking komt. Dit is nadelig, indien een ambtenaar na tijdelijke dienst niet tot inkoop van die tijdelijke diensttijd heeft besloten. Door de wijziging, die thans wordt voorgesteld, gaat ook diensttijd gelden, die voor pensioen in aanmerking zou komen, wanneer die tijd door inkoop van pensioen geldig zou zijn verklaard. Vervolgens wordt een wijziging voorge steld in de kindertoelageverordening, die alleen inhoudt een wijziging van de mini mum en de maximumbedragen tengevolge van de salarismaatregelen per 1 januari j.l. Het minimum wordt alsdan verhoogd van 19.70 tot 20.70 per maand en het maxi mum wordt verhoogd van 30.20 tot 31.80 per maand. Aangezien zoals U bekend steeds wijzi gingen van genoemd bureau zijn gevolgd, temeer daar deze in overeensteming met de personeelsorganisaties worden opgesteld, wordt voorgesteld tot de voorgestelde wijzi gingen te besluiten. Niemand heeft hiertegen bezwaar. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Llndebaan - teL 5467 Bergen op Zoom VERHUUR KROTWONINGEN Door de heer C. J. de Fouw, Haven 28, alhier, is gevraagd om één der van de heer I Hage alhier aangekochte krotwoningen als schuurtje te mogen huren. Voor vorige krotwoningen is steeds een huur van 25. per jaar gevraagd, waarom wordt voorge steld aan betrokkene een der beide krot woningen te verhuren voor 25.per jaar. Eenzelfde verzoek is ontvangen van J. C. Schot, die de woning van J. A. de Rijke wil huren. Ten aanzien daarvan kan hetzelfde worden besloten. Ook hiermede gaan allen accoord. VASTSTELLING ONDERWIJSUITGAVEN Het totaal der uitgaven als hier bedoeld heeft voor de openbare school bedragen in 1961) f 6395.23, terwijl beschikbaar was gesteld 38.per leerling ofwel voor het gemiddeld aantal leerlingen van 185 7030.zodat voor de openbare school 634.77 minder is betaald dan beschikbaar was gesteld. Het totaal der uitgaven van de Christe lijke School bedroeg in 1961 3314.06. Be schikbaar gesteld was 38.per leerling x 87 2/3 leerling is 3331.33. Aan voor schot is betaald 3420.zodat het ver schil tussen het voorschot en het beschik baar gestelde bedrag ad f 88.67 moet wor den terugbetaald. Voorgesteld wordt de bedragen overeen komstig het bovengenoemde vast te stellen. Alzoo wordt besloten. NIEUWE AANSCHAFFING VOOR DE KLEUTERSCHOOL Op advies van de inspectrice bij het kleu teronderwijs zou bij de kleuterschool de zo genaamde blokhut gebouwd moeten worden voor de opberging van materialen voor buitenspel en voor de fietsen, steps en derge lijke, die naar school meegebracht worden. Voor een dergelijke blokhut is een prijs opgevraagd bij diverse firma's, waarbij de keus is gevallen op een blokhut klein model, omdat die naar de mening van burgemeester en wethouders het best kan passen bij het schoolgebouw. De prijs daarvan is 700.—, zonder vloer. Van gemeentewege moet daar in dan een tegelvloer worden aangebracht. Voorgesteld wordt een crediet van f 700. beschikbaar te stellen voor de aankoop en plaatsing van voormelde blokhut. Alzo wordt besloten. BOUW 11 WONINGWETWONINGEN Voor de bouw der 11 woningwetwoningen die voor 1962 aan de gemeente zijn toege wezen, is een plan gemaakt door de Centra le Dienst met 11 woningen van het be staande kleine type waarvan de voorgevels enigszins zijn gewijzigd. Hiervoor is een prijs opgegeven door de Fa. A. J. Rijnberg Zonen te Sint-Maar tensdijk, te weten f 157300. Om de bouw te verwezenlijken dient door Uw raad te worden besloten deze woningen te bouwen met rijksvoorschotten en bijdragen en kunnen deze woningen onderhands wor den aanbesteed aan de Fa. Rijnberg voor 157300.Allen zijn er voor dat deze worden gebouwd. Hierna volgde vaststelling ontwerp Par tiële herziening 1961 van het uitbreidings plan in onderdelen, alsmede het ontwerp van de bij dat plan behorende bebouwings voorschriften. Ook werd vastgesteld het partiële herzie ning uitbreidingsplan in hoofdzaak 1962 uit sluitend inhoudende een vergroting van het voor industrie bestemd gebied. Als lid van de Commissie van beheer van de gezamenlijke vuilophaaldienst werd be noemd wethouder op den Brouw van de gemeente St- Maartensdijk. Hierna volgde de rondvraag. De heer Koopman wees er op dat het kruispunt bij het postkantoor zeer gevaarlijk is en vroeg of hier soms wat aan kon wor den gedaan. De voorzitter zegt dit toe te stemmen, doch veel is er niet aan te ver anderen. De kruisingsborden staan er. Ieder zal dus voorzichtig dienen te zijn. Vervolgens vraagt de heer Koopman of het mogelijk is de notulen ,s avonds ter inzage te zien. Ieder is hier op de dag niet voor in de gelegenheid. Het verzoek wordt ingewilligd. Hierna volgt sluiting. EXCURSIE NAAR TUINBOUWCENTRA ZALTBOMMEL e.o. Door de gezamenlijke veilingen van Tho len, met medewerking van de tuinbouw- commissie der Z.L.M., en tuinbouwvoor- lichtingsdienst werd vrijdag 22 juni een excursie gehouden naar het tuinbouwgebied Zaltbommel, Kerkdriel en omgeving, een ge bied dus dat tot de nieuwe tuinbouwcentra behoort. In dit gebied heeft ook een ruil verkaveling plaats gehad, welke stimulerend heeft gewerkt in de tuinbouwrichting. Een 100-tal personen namen aan deze excursie deel. Verschillende tuinbouwbedrijven wer den in de morgenuren bezocht. De bedrijfsgrootte bedroeg tussen 1 en 1.40 ha. In de namiddag werd de proeftuin in Zaltbommel bezocht; de hoofdteelten zijn aardbeien, tomaten, komkommers en wat sla, de meeste nadruk werd echter gelegd op aardbeienteelt, zowel onder glas als in de volle grond. In 4 groepen werden de deel nemers rondgeleid door assistenten van het R.T.C. en heren van de proeftuin. Op des kundige wijze werd tekst en uitleg gegeven over de verschillende teelten en wat hier allemaal mee samenhangt. Tevens werd nog een bezoek gebracht aan de veiling te Zalt bommel, waar een consumptie zich goed liet smaken. De bedoeling van deze excursie was de adspirant tuinders van Tholen de mogelijk heden te laten zien op tuinbouwgebied. De organisatoren meenden er goed aan te doen naar een dergelijk gebied te gaan waar de overgangsmoeilijkheden bij deze tuinders nog zo vers in het geheugen liggen. Jammer dat er niet meer voldoende ge legenheid was de de veiling Zaltbommel in zijn volle bedrijvigheid te zien. Toch mag men veronderstellen, dat deze excursie aan zijn doel heeft beantwoord. DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Beroepskeuze Kamp eer-Burxg aio wbouw in Poortvliet Nog immer wacht Stavenisse op zwakke-plaats verbetering Havendemping in St. Maartensdijk aanbesteed Concordia's jubileum Een nieuwsbrief in het teken van de „thoolse dagen" En de ,,thola" is er ook weer tegen ongekende prijzen geveild En voor het overige dient, vanwege onze vakantie ditmaal een ander te zorgen. Een (vakantie) dag die nog moet komen, lijkt langer dan een (vakantie)week, die voorbij is. Dank aan allen die deze excursie moge lijk hebben gemaakt is zeer op zijn plaats. EILAND THOLEN GOED VERTEGENWOORDIGD OP DE ZEBRA JEUGDDAG TE BERGEN OP ZOOM Tholen, Poortvliet en Oud-Vossemeer togen zaterdag 23 juni naar Bergen op Zoom met hun 10- en 1 l-jarige leden. Op deze jeugddag werd met de moderne gym nastiek kennis gemaakt. Deze bestond uit speurtocht, natuur bezichtigen, netjes ge dragen en gymoefeningen op de toestellen. Dit alles was heel vernuftig in elkaar ge weven en speelde zich af in de bossen van Lievenshoven. Deze middag duurde van half drie tot zeven uur maar geen kind verveelde zich, want in de rustpauze verbleven ze in de speeltuin Rozenoord. Onderweg werden zij nog getracteerd op ijs, limonade en een sinaasappel. Allen vonden het dan ook jam mer dat ze naar huis moesten. De uitslag was als volgt: meisjes Olym- pit Tholen 451,5 pt. Excelsior Poortvliet 404.5 pt. Spido O. Vossemeer 381 pt. Jon gens Excelsior Poortvliet 408,5 pt. Spido O.V. 382 pt. Ilympia Tholen 320 pt. dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662-400 dr. J. Vermet, Nw-Vossemeer tel. 01676-415 dr. A. C. J. Noteboom, St.-Annaland tel. 01665-400 HOOGWATER in de week van 1 tot en met 7 juli 1962 zondag 3.10 15.28 maandag 3.50 16.14 dinsdag 4.39 17.00 woensdag 5.17 17.35 donderdag 5.55 18.10 vrijdag 6.36 18.46 zaterdag 7.1.0 19.25 2 juli Nieuwe Maan te 4.59 uur. AFHALEN POST Het afhalen der dagbladen aan het post kantoor te Tholen is 's zaterdags sinds de nieuwe dienstregeling der bussen van 16.45 tot 17.00 uur. TROUWE DUIF Wedvlucht gehouden door de Trouwe Duif vanuit Tergnier 218 km. In concours 101 duiven gelost 11 uur 15 min. G. de Kok 1, 3, 4, 6, 11; Fr. Koppenhol 2; L. Jansen 5, 8, 30; J. Praat 7, 21, 32; D. Jansen 9: P. Kegge 10, 17; G. Soomers 12, 14, 31; L. Laban 13, 26, 34; A. Wage- maker 15; Joh. Deurloo 16, 23, 27; A. Bur gers 18; M. Laban 19; C. Soomers 20; Joh. Kegge 22, 28; C. Moeliker 24; M. Taselaar 25; A. de Jonge 29; C. van Luijk 33. Aankomst eerste duif 2 u. 14 min. 35 sec. Aankomst laatste duif 2 u. 32 min. 15 sec. Wedvlucht gehouden vanuit Anganleine 718 km. In concours 24 duiven gelost 6 uur 15 min. A. Burgers 1, 5; M. Taselaar 2, 6; A. Wagemaker 3, 7; Joh. Deurloo 4, 8. Aankomst eerste duif 5 u. 31 min. 28 sec. Aankomst laatste duif 6 u. 46 min. 37 sec. DE TROUWE DUIF De Trouwe Duif hield een wedvlucht vanuit Noyon 234 km, in concours 92 duiven gelost 11 uur. A. Wagemaker 1, 2, 7, 8, 19; Joh. Kegge 3; A. Burgers 4, 29; L. Laban 5, 15, 28; Joh. Deurlo 6; A. de Jonge 9, 16, 24; P. Kegge 10, 13; G. de Kok 11, 21; L. Jansen 12, 17, 26, 27; C. Moeliker 14; C. Praat 18; M. Vogel 20; C. Soomers 22; J. Praat 23, 30, 31; G. Soomers 25. UITREIKING DIPLOMA'S In de Landbouwhuishoudschool „De Oes terschelp" vond maandag 18 juni jl. de uitreiking plaats van de verkeersdiploma's aan de leerlingen van de 3 lagere scholen en van de landbouwhuishoudschool. Deze uitreiking geschiedde door de bur gemeester van Tholen, Mr. A. J. van der Hoeven in tegenwoordigheid van de groeps commandant der rijkspolitie, Adjudant W. J. Bos en de diverse onderwijskrachten. In een toespraak, waarbij hij de geslaag den op hartelijke wijze feliciteerde, sprak de burgemeester over de belangrijkheid van het verkeersonderwijs, hij hoopte dat de ge slaagden het geleerde in de praktijk op een juiste wijze zouden toepassen. De burgemeester waardeerde het initiatief dat dit jaar ook de landbouwhuishoudschool aan het verzwaard verkeersexamen deelge nomen had, dat afgestemd ,jis voor het Voortgezet Onderwijs. Een woord van bijzondere waardering richtte hij tot de geslaagden met lof. Hij vond het een prestatie dat deze geen enkele fout hadden gemaakt. De geslaagden met lof waren, Mej. van Popering van de land bouwhuishoudschool en Izak Deurloo van de Chr. Nat. School. Het gewone diploma werd uitgereikt aan 57 leerlingen van de 3 lagere scholen en aan 47 leerlingen van de landbouwhuishoud school. De burgemeester betoonde zich zeer te vreden over de behaalde resultaten, want van de 3 lagere scholen werden slechts twee leerlingen afgewezen, terwijl van de landbouwhuishoudschool slechts vier leer lingen moesten worden afgewezen. Na de uitreiking werd door het hoofd van de Chr. Nat. School, de Heer J. A. Kooman, namens de onderwijskrachten- van de 3 lagere scholen een dankwoord ge bracht aan de burgemeester voor de uit reiking en aan de directrice Mej. A. C. ter Haar voor de gastvrijheid. Vervolgens richtte hij zch tiot de Opperwachtmeester Westdorp, die hij dank bracht voor de wijze waarop deze de verkeerslessen had gegeven en voor de werkzaamheden die daaraan verbonden waren. Ook de directrice Mej. Ter Haar sprak een dankwoord tot de heer Westdorp en tot de groepscommandant voor de geboden gelegenheid. Door afgevaardigden van de diverse scho len werd daarna sommigen in dicht vorm een dankwoord gebracht aan de heer Westdorp voor het ontvangen onder richt, welke dank zij van verschillende ca deautjes lieten vergezellen. De heer Westdorp bedankte de sprekers en spreeksters voor de tot hem gerichte woorden en voor de verrassingen. Nadat allen door de zorg van de direc trice een verversing was aangeboden, wer den er verkeersplaatjes en plaatjes van af sluiting van de Zuiderzee getoond. KORREN KWAMEN IN WRAK TERECHT Maandagmiddag hebben de schipper S. Quist van de garnalenkotter „Tholen 14" met zijn knechts C, Deurloo en D. Hage voor de Schouwse kust een bang uur be leefd. Na een goede vangs gooide men de korren nog eens uit en een van de korren kwam daarbij in een wrak terecht en het andere raakte verward in de schroef. Het schip dreef daardoor af en voer vast op een zandrug in het Hondengat, vlak bij de Banjaardplaat. De schipper en zijn knechts hebben meer dan een uur geprobeerd het schip los te krijgen en hoewel men de kor ren spoedig weer vrij had, het schip bleef vastzitten. Door de zware deining kreeg het schip zoveel water, dat men genoodzaakt werd het schip te verlaten. Op een afstand van meer dan 100 meter lag de Veere 7, die echter niet dichterbij kon komen. De man nen zijn toen over boord gesprongen en hebben 100 meter door de branding gezwom men eer zij aan boord van de Veere 7 konden worden gehaald. Door de hoofdlicht wachter van de vuurtoren te Haamstede werd de situatie gezien en deze waarschuw de de schipper van de reddingsboot te Burgh, die dadelijk uitvaarde, maar geen hulp meer behoefde te bieden. Zij zijn naar de haven van Colijnsplaat gebracht. Geluk kig dat ze alle drie goed konden zwemmen. Wat er met het schip zal gebeuren weet men nog niet. Het was verzekerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1