WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND ASPRO' STEMMEN! Plaatselijk nieuws. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Reddend bloed*** voor uw naaste RAADSVERSLAG SINT-MAARTENSDIJK, Mefaalcoting-fabrieknieuwe vestiging op industrieterrein - Verbod veehouderij in gemeentekom opnieuw aangehouden - Demping haven wordt 20 Juni aan besteed - Uitbreiding speelplaats chr. school Rillerig? Onprettig? Vlug: DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: De Roode Kruis collecte dit jaar tussen 28 mei en 9 juni OUD -VOSSEMEER 18e jaargang No. 28 24 mei 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 2.70 per halfjaar franko p.p. 3.30 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Voor de tweede maal dit jaar staan de kiesgerechtigde Nederlanders voor de plicht hun stem te gaan uitbrengen. Aanstaande woensdag wordt het dan voor de raad dei- gemeente. BelangrijkBelangrijk omdat ie der vrij is de kandidaat te kiezen, waaraan hij of zij voorkeur geeft en al lijkt het af gezaagd te worden, toch kan niet dikwijls genoeg worden herhaald hoe belangrijk die vrijheid wel is. Belangrijk echter óok, omdat de raden der gemeenten thans meermalen voor moeilijke en ingewikkelde vraagstukken komen te staan. Vooral is dat zo in die gemeenten waar het karakter sterk verandert door in dustrievestiging en toerisme, maar ook voor die gemeenten waar het pendelprobleem groot is. Wat al problemen Uitbreidingsplannen, industrievestiging, woningbouw, scholen bouw, recreatieve mogelijkheden, vele voor zieningen op sociaal en cultureel gebied, verkeersvraagstukken enz, eisen voortdu rend de aandacht. De gemeenteraad is overheid. Uiteraard is hij daarbij gebonden aan wettelijke voor schriften, uitgevaardigd door de hoge over heid. Binnen de daarbij getrokken grenzen genieten echter ten onzent de gemeentelijke overheden nog een niet onbelangrijke mate van vrijheid en zelfstandigheid. Bijna nergens heeft zich een zó zelfstandig gemeentewezen ontwikkeld. Ook over het meeleven van de burgerij met de gemeente lijke aangelegenheden behoeft men over het algemeen niet te klagen. En daarom springen de gemeenteraadsver kiezingen naar voren. Mogelijk zal zelfs ook wat onze streek betreft, in deze laatste week voor de verkiezingen, groter aktiviteit wor den ontwikkeld dan tevory. Onze adverten tiekolommen wijzen mede in die richting. Een groter politieke belangstelling Mo gelijk wel, maar zeker meer belangstelling voor het welzijn van de gemeente. En dan betekent het niet, dat de huidige college's dus niet hebben voldaan. Integendeel, er mag gezegd worden, dat op veelszins uit nemende wijze de gemeentebesturen zich wisten aan te passen aan de eisen, die de moderne ontwikkeling stelde. En de aan drang tot velerlei werkzaamheid ging niet alleen van energieke burgemeesters uj(t,- maar in vele gevallen ook of vooral van de raden en van de door deze gekozen wethou ders. Toegewijde burgers hebben als raadsle den in openbare vergaderingen en in com missies dikwijls uitnemende adviezen gege ven. Zeker, er was meermalen kritiek in pers en sociëteit. Een vraag is of het altijd wel degelijke kritiek was. Veel kritiek kwam mogelijk voort uit verkeerd inzicht en groepsegoïsme. En dikwijs had kritiek ook zijn goede kanten. Het spoorde aan om de dingen van alle kanten te bezien, om alle beslissingen vooral degelijk te overwegen. Verschillende gemeentebesturen kunnen er zich op beroemen de afgelopen vier jaar pioniersarbeid te hebben verricht. En wat de komende vier jaar opnieuw of voor het eerst aan de gemeenten kan wor den overgelaten, moet bij haar blijven. Daarom ook is de verkiezing van a.s. woensdag belangrijk. Het volk mag spreken, ja het volk moet spreken. En hopen dat de verkiezingsuitslag mede ten goede zal komen aan een verdere welvaart, zo mogelijk aan een meerdere welvaart voor allen in onze streek. Voor de openbare raadsvergadering te Sint Maartensdijk van dinsdag 22 mei was de heer L. A. Kampman met kennisgeving afwezig. In zijn openingswoord wees bur gemeester D. C. Bouwense er voorts op, hoe het industrieterrein met spoed uitge breid zal moeten worden, nu er verschillen de aanvragen nog gerealiseerd moeten wor den en er o.a. weer een nieuwe aanvrage is van de heer Roos, die 1200 m2 industrie terrein vraagt. Voorts deelde de voorzitter mee, dat nu de aanbesteding tot demping van de haven kan plaatsvinden, evenals de riolering „Achter Bos". Behalve enkele goedgekeurde raadsbeslui ten waren er bij de ingekomen stukken ook een drietal subsidie verzoeken. Daarvan kreeg de Provinciale Commissie ter be vordering van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland een tientje, werd ook het ver zoek ingewilligd van de Stichting Pro Rege, eveneens door f 10.te subsidiëren, maar werd die voor de Centrale van Katholieke militairen tehuizen afgewezen. Bij deze drie verzoeken om subsidie merkte de heer Geluk op voor wat betreft het ver zoek van de commissie ter bevordering van de veefokkerij in Zeeland toch wel een kleine bijdrage te willen verlenen, met dien verstande dat het wordt gegeven aan de plaatselijke commissie. B en w 'hadden name lijk voorgesteld ook dit verzoek af te wijzen. Dhr. Polderman wil dhr. Geluk wel steunen bij dit voorstel, waarna alzo wordt beslo ten met de stemmen van de heren Koopman en wethouder Op den Brouw tegen. Goedgekeurd werd vervolgens de reke ningen 1960 voor Maatschappelijke Zorg, het gemeentelijkwoningbedrijf en de gemeen te rekening met de cijfers als reeds bij aan bieding van deze rekeningen genoemd. Na onderhandelingen met de eigenaars stellen b en w voor de volgende krotwonin gen aan te kopen voor een bedrag van f 500.per stuk: de Vijfzinnen 27 en de woning Blauwstraat 15. NOGMAALS BESLISSING AANGEHOUDEN INZAKE BEPALING VEEHOUDERIJ IN DE GEMEENTEKOM In vorige vergadering staakten de stem men over een voorstel van b en w om in de politie verordening een bepaling op te nemen, welke behoudens een ontheffingsmo gelijkheid, verbiedt om binnen de bebouwde kom vee te houden. Die uitslag kwam tot stand in een niet voltallige vergadering, zodat dit punt opnieuw aan de orde komt. Gezien de besprekingen in die raadsvergade ring. hebben b en w het voorstel zodanig gewijzigd, dat ontheffing niet door b en w, maar door de raad geschiedt. Nader kan worden bezien, "zo menen b en w, of een schadevergoedingsverordening toch wel bin nen afzienbare tijd in de raad kon worden gebracht. Momenteel is dit nog niet zo be langrijk, omdat het er thans meer om gaat de door verkaveling ontstane situatie te bestendigen. Na enige discussie wordt be sloten beslissing over dit voorstel opnieuw aan te houden, teneinde eerst een schadere geling op te stellen. Het voornemen bestaat, dat de afdeling Bloedtransfusie dienst van het Nederlandse Roode Kruis op 19 juni a.s. weer een donors-avond houdt. Dat betekent, dat ieder inwoner tussen de 17 en 66 jaar een halve liter bloed mag geven. Een halve liter bloed is voor een gezond persoon, makkelijk te missen. Het kost niet meer dan een gratis reisje naar St. Maartensdijk, een prikje in de arm en een kop koffie toe. Maar voor een zieke of gewonde kan diezelfde hoeveelheid bloed vaak een beslissing betekenen over leven of dood. De afdeling Tholen van het Rode Kruis zal deze avond organiseren. Met autobussen wordt u in uw gemeente afgehaald en weer thuis gebracht. U kunt zich ter gemeentesecretarie opgeven. Twijfelen aan het grote nut hiervan, aan de enorme hulp die men hiermee een naaste (en een naaste u) (geeft, zal wel niemand. Vaak is er alleen de vrees, de aarzeling of men daartoe wel in staat is, of dat men het prikje niet „manmoedig" zou verdragen. Overwin die aarzeling en bovendien kunt u altijd zekerheid krijgen of het mogelijk is, wanneer u uw huisarts even raadpleegt. Het is geen loze propaganda, dat het voor een gezond mens makkelijk te doen is. Onze tweemalige ervaring wil u daarvan mogelijk mede overtuigen. Hopenlijk is er voor deze derde donors-avond op het eiland sind 1956 weer grote belangstelling. Want UW GEZOND BLOED DOET EEN ZIEKE GOED. Voor het „onrendabel" perceel in water leiding en elektriciteitsverband van de heer J. Pot, Kon. Wilhelminastraat 12, die een woning wil bouwen aan de Wouthoekweg, vraagt de herverkaveling aan de gemeente financiële medewerking, zoals dat tevoren ten gunste van vele andere onrendabele percelen is gevraagd. Het voorstel van b en w om dit verzoek in te willigen, wordt met algemene stemmen aanvaard. AANBESTEDING DEMPING HAVEN OP 20 UNI Bij het punt begrotingswijzigingen vesti gen b en w er de aandacht op, hoe bij be sluit van de minister van sociale zaken en volksgezondheid van 13 april jl. de prin cipiële toezegging werd gedaan subsidie te verlenen bij demping haven en aanbrengen van de verbindingsweg naar het industrie terrein. Dit werk zal op 20 juni worden aan besteed. Vooreerst dient nog een crediet te worden verleend van f 281,321.een be drag waarover maximaal zal worden gesub sidieerd. Die subsidie zal 84.3% bedragen of f237.153.Het verschil kan gedekt door een bizondere uitkering van f 4.- per inwo ner uit het gemeentefonds, waartoe inclu sief 1962 reeds f33.000.werd gereser veerd. Hierdoor zal het gehele werk in 1963 reeds zijn afgeschreven. Niemand van de leden heeft bezwaar de begroting 1962 in dien zin te wijzigen. GROTER SPEELPLAATS Een tweede begrotingswijziging vloeit voort uit het verzoek van het bestuur van de lagere school met de Bijbel om de speel plaats bij het schoolgebouw te vergroten. Het huidige plein voldoet weliswaar aan de eisen van het bouwbesluit doch ook de in specteur is van mening, dat een vergroting van het terrein zeker verantwoord is. Dhr. Jasperse raamde 170 m2 uitbreiding uit te voeren in eigen beheer, op ongeveer f 900.materiaal en f 400.loon. Boven dien verrichte de firma van der Werf ega- lisatiewerk tot een bedrag van f675. Met de nog verschuldigde bedragen voor de schoolbouw vragen b en w thans een crediet van f 4000.extra, waartegen nie mand bezwaar heeft. Met beëindiging van het dienstjaar 1961 in het zicht wordt verder voorgesteld de begroting 1961 aan te passen. Het nadelig saldo van het woningbedrijf kan worden teruggebracht van f4109,96 tot f2752,53, de instelling Maatschappelijke Zorg heeft f 499,35 minder tekort dan het verleende voorschot ad f 9000.Met de gemeentelijke begroting ligt dit alles nog wat moeilijker omdat ook de definitieve bedragen uit het gemeentefonds nog niet bekend zijn. Er is thans een batig saldo van f 4085.28, waar van f 3000.- voor reservering bestratingen maar het uiteindelijk batig saldo van f 1085,28 is nog zeer fictief. De heer Koopman vraagt zich af, waarom het zolang moet duren, eer de juiste cijfers bekend zijn. De heer Benou licht toe, dat er een nieuwe financiële regeling is geko men, die teruggrijpt tot 1960. Men moet nu dus alles opnieuw gaan bezien, wat wel enige tijd vergt. Overigens gaan alle leden akkoord met de voorgestelde wijzigingen. Overeenkomstig de ontwerpen wordt een wijziging gebracht in de salarissen van de gemeente-ambtenaren. De heer Van Zetten voert hierbij nog even het punt „prestatie klasse" aan. Hij vindt dit zeer moeilijk te be oordelen. De voorzitter is het daarmee eens. Het zal voor de betreffende commissie geen gemakkelijke taak zijn. SCHILDERWERK GEMEENTEWONINGEN Aan de gezamenlijke schilderspatroons ter plaatse is prijsopgave gevraagd voor schil derwerk aan een 13 tal gemeentewoningen, waarvan 3 aan de Parallelweg en 10 aan de Beatrixstraat. De inschrijving was in totaal f 4660.- welke prijs naar de mening van de districtsopzichter redelijk is en van schil ders van elders geen lagere prijs te verwach ten is. Verder is opgaaf ontvangen voor schil derwerk van de woningen aan de Kon. Ju- lianastraat door de firma Lindhout te Bergen op Zoom tot een bedrag van f4060. Op een vraag wie van de plaatselijke schilders de verantwoording zal nemen, antwoorda de voorzitter, da iedere inschrij ver voor eigen deel moet instaan. Niemand tegen. GEMEENSCHAPPELIJKE VUILNISOPHAALDIENST Het doet b en w genoegen dat thans met alle (vier) gemeenten volledige overeen stemming is bereikt omtrent de gemeen schappelijke vuilnisophaaldienst. Zoals be kend is de oorspronkelijke regeling in dien zin gewijzigd, dat een commissie deze dienst zal „beheren". Alle leden kunnen zich hier mee verenigen. Op een vraag wanneer ge start kan worden, antwoordt de voorzitter dat het ongeveer september zal zijn. METAALCOTING-FABRIEK Terugkomend op zijn openingswoord met betrekking tot de industrie-aanvrage, zegt de voorzitter hoe de heer De Roos ui Ruc- phen een verzoek deed om 1200 m2 grond te kopen op het nieuwe industrieterrein tegen f 2.per m2. Aan de gemeente wordt ge vraagd daarop een hal te zetten, welk ge bouw door aanvrager in 15 jarige huurkoop van de gemeente zal overnemen. De bouw kosten worden op f40.000.- geraamd. Het ligt in het voornemen in dit nieuwe bedrijf op het industrieterrein zgn, metaalcoting te fabriceren. De grootte van de bedrijshal wordt ongeveer 25.80 m lang en 10.22 meter breed. Wethouder Op den Brouw vraagt of dit gebouw eventueel ook geschikt zou zijn voor andere doeleinden, wanneer de huurder het ontijdig zou verlaten. De gemeente zit er dan immers mee. De voorzitter antwoordt dat de gemeente zelf bouwt en daarmee dus rekening zal houden. Wanneer echter de huurtermijn verstreken is, is-het gebouw met rente en aflossing ook al betaald. Voor tijdig beëindigen betekent dat de huurder dan alles kwijt is, want ook dan blijft het gebouw van de gemeente. Op een andere vraag antwoordt de voorzitter, dat met 8 man in het bedrijf wordt begonnen. De heer Koopman zou toch wel graag een verdere garantie willen hebben. Ook d eheer Pol derman vindt dit voorstel niet bijzonder aantrekkelijk. De voorzitter merkt op dat Gedeputeerden op een vage basis toch ook nooit goedkeuring zouden geven. Besloten wordt hierover nog in besloten zitting van gedachten te wisselen. Op een aanvraag volgens art 72 der L.O. wet van de School met de Bijbel wordt een principebesluit tot goedkeuring genomen, be houdens gunstig advies van de Inspecteur. RONDVRAAG De heer Koopman vraagt of de verlichting toren niet kan worden klaargemaakt en zag voorts graag dat er zoveel mogelijk boompjes in de gemeente werden geplant. Tenslotte informeert hij of er toezicht is op zich vestigende personen. De voorzitter ant woordt dat omtrent de verlichting nader zal worden overlegd. Inzake de beplanting wordt zoveel mogelijk gedaan. De heer Geluk informeert of de plaatse lijke schilders ingeschakeld kunnen worden bij restauratie van 't gemeentehuis. De voor zitter zegt dit wel te willen vragen maar het is alles door de firma Huurman aangenomen werk. Nadat zlks nog in besloten vergadering is besproken, wordt na heropening een cre diet beschikbaar gesteld voor de te bouwen fabriekshal ten behoeve van de heer De Roos met een huurkoop van 15 jaar met dien verstande dat de eerste betaling 20% van de bouwsom zal bedragen. Daarna sluiting. Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. H, Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER In de week van 27 mei tot en met 2 juni zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 9.21 10.34 11.50 0.20 1.22 2.23 3.15 21.46 23.05 13.00 14.00 14.54 15.40 STEMMEN Vergelijkingen met 1953 en 1958 Hoe wordt de zetel verdeeld (De Gemeenten III) Raad Tholen doet aan schoolmelkvoorziening Metaalbedrijf als nieuwe vestiging te St. Maartensdijk U mag een halve liter bloed afstaan Aanrijding te St. Annaland Wordt het een goede Roode Kruiscollecte De commissaris der koningin gaat nieuwe gemeentehuis te St. Filipsland openen Zilveren schietvereniging te Scherpenisse Zomerbusdienstregeling Als het oog niet zien en wil, vergeefs zij dan en licht en bril (Cats) Laatste Kwartier 26 mei te 1.334 uur Nieuwe Maan 2 juni te 4.50 uur SPORTCOMMISSIE Zoals bekend heeft destijds b en w reeds gedacht aan instelling van een sportcommis- sie, als een adviescollege bij de exploitatie van het gemeentelijk sporterrein. De benoe ming daarvan werd door de raad aan b en w overgedragen. In bedoelde commissie zijn thans benoemd de heren: J. M. Berrevoets, voorzitter; A. de Bruin, secretaris; A. van Droffelaar, J. A. Kooman en M. M. Tichem. „TROUWE DUIF" Station van lossing Bohain 181 km. In concours 167 duiven, gelost 11.05 uur. A. Wagemaker 1„ 7, 31, 39, 48, 51, 53; M. Moeliker 2, 28, 50; M. Vogel 3, 11; Joh. Kegge 4, 19, 22, 25, 27, 55; Iz. Hage 5, 6; Joh. Deurloo 8, 17, 33; C. van Luijk 9, 26; M. Taselaar 10, 20, 49; L. Jansen 12, 18, 38; H. Cornelisse 13, 14; A. Burgers 15, 52; P. de Boef 16, 54; Fr. Koppenhol 21, 35, 40, 44; C. Soomers 23, 32; A. Laban 24; L. Laban 29, 45; G. Soomers 30, 43; C. Praat 34, 56; Gebr. Baaij 36; P. Kegge 37, 42; J. Praat 41, 46; B. van Iwaarden 47. Aankomst eerste duif 2 uur 7 min. 29 sec. Aankomst laatste duif 3 uur 15 min. 24 sec. DE ZOMER BEGINT Wanneer het aan de muziekvereniging zou liggen, is de zomer in het land. De Kon. Harmonie „Concordia" is namelijk voornemens om zaterdag 2 juni een ope ningsconcert te geven van het zomerseizoen. Zaterdag 9 juni daaraanvolgend zal „Tre- molando" optreden, beide zaterdagavonden om 8 uur op de kiosk. D. E. L. Het suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" hield op zaterdag 19 mei jl. haar ledenvergadering in „De Opril" te Goes. Ds. Oosthoek, Ned. Herv. predikant te Westkapelle had de leiding van de verga dering. In het jaarverslag werd meegedeeld dat de werkzaamheden zeer uitgebreid zijn door de ruimere mogelijkheden tot steun die zijn verkregen na de statutenwijziging in 1960. De jaarrekening werd goedgekeurd met een bedrag aan inkomsten van f 16.252,59 en uit gaven van f 15.248,19. Het batig saldo van f 1,014,40 is aan de reserve toegevoegd. In de bespreking is naar voren gekomen dat het fonds hulp kan verlenen aan gezinnen die door ziekte in financiële moeilijkheden komen, die niet Station van lossing Noijon 233 km in con cours 117 duiven gelost 11 uur. A. Wagemaker 1 3 5 8 13 19 25 32 Joh. Kegge 2 9 L. Jansen 4 22 26 M. Moe liker 6 M. Vogel 7 14 H. Cornelisse 10 C. v. Luijk 11 P. den Boef 12 Joh. Deur loo 15 24 G. Soomers 16 37 D. Jansen 17 31 P. Kegge 18 20 27 28 G. de Kok 21 Fr. Koppenhol 23 33 Gebr. Baaij 29 30 C. Praat 34 A. Burgers 35 38 L. v. d. Dries 36 B, van Iwaarden 39 aankomst eerste duif 12 uur 59 min 10 sec. aankomst laatste duif 1 uur 58 min. 44 sec. IN HET DIAMANT Het echtpaar J. M. Schot C. Schot van der Male hoopt het feit te herden ken, dat ze 60 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. De heer Schot is nu 86 jaar en zijn echtgenote 82 jaar en beiden mogen zich in een nog goede gezondheid verheugen. Dhr. Schot oefende het beroep uit van kleer maker-barbier, weet nog heel goed dat het scheren 3 cent en het knippen voor 5 cent werd gedaan, zij het dan in de rechttoe- rechtaan-lijn van die tijd. Met bijlevering van de stof had men voor f 45.al een bizonder goed kostuum en een engels leren broek werd gemaakt voor 60 cent. Het was een gezellige scheerwinkel bij Schot, zoals er die vroeger waren, waar de klanten lang niet zo haastig en heetge bakerd waren als dit thans het geval is, maar er ook na de scheerpartij nog best een uurtje aan vastknoopten, gezellig de (nieuwtjes besprekend. Vele klanten werden door deze barbier driemaal per week aan huis ge schoren tegen de „abonnementsprijs" van f 15.per jaar. De echtgenote, wier tweelingzuster zich eveneens in goede gezondheid mag verheu gen heeft in haar jeugd velen gediend. Dat begon met f 30.per jaar tot ze op haar 22ste jaar reeds f 80.per jaar wist te ver dienen in haar betrekking. Zelfs op deze leeftijd is het nog een ijverig lid van de da- meskrans, die nog altijd 2 spreien per jaar haakt en voor het goede doel beschikbaar stelt. Het diamanten bruidspaar onze hartelijke gelukwensen. OUD EN JONG BIJEEN In het verenigingsgebouw werd een be- bejaardenmidag gehouden met als bizonder- heid medewerking van de kleuterschool. Een extra welkomstwoord van mevr. van der Velde ging dan ook naar juffrouw Jo en haar leerlingen, die later bizonder leuke voordrachtjes verzorgden. De oudjes vonden het enorm leuk wat de jeugd hier presteerde Na de koffiepauze was er nog een gast aan wezig, die nog een programmapuntje af werkte. De heer Kappers las namelijk een sappig Betuws verhaal. Mevrouw van der Hoeven dankte jong en oud en hoopte al len volgende maal weer te mogen zien. worden gedragen door Soc. Zorg en Dia- konien. Benadrukt werd nog dat het fonds met de .Stichting Vrederust" te Bergen op Zoom niet mag worden verward, daar het met de ze stichting geen enkele binding heeft. BURGERLIJKE STAND Geboren: 12 mei 1962 Marianne dochter van Jan van Elsacker en Jansje Voordouw 13 mei 1962 Marco Paul zoon van Wil helmus van Osch en Pieternella Dingetje Douw Ondertrouwd: 10 mei: Johannes Cornelis de Ron, oud 19 jaar, fabrieksarbeider, wonende te Breda en Ariena Jansen, oud 19 jaar, zonder be roep, wonende te Tholen. 17 mei 1962 Machiel van der Linde oud 25 jaar timmerman wonende te Tholen en Anna Josephina Reijnders oud 17 jaar zon der beroep wonende te Venlo. Getrouwd: 11 mei: Marus Marinus Voshol, oud 25 jaar, chauffeur, wonende te Poortvliet en Ester Jannie de Klerck, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. 17 mei 1962 Jacob Jacobus van Oost oud 22 jaar bakker en Christina Johanna Geesina Vos, oud 21 jaar beiden wonende te Tho len. DUIVENSPORT De uitslag van de zaterdag jl. gehouden wedvlucht vanaf Bohain over 183 km, luidt voor „De Zwaluw", die daaraan met 152 duiven deelnam, als volgt: J. Henraath 1; C. van Meer 2, 9; A. Douw 3, 33; Jac Boogaart 4; A. van Daalen 5, 1,9; D. Havermans 6, 12, 32, 35; N. v.d. Houten 7, 28; J, Tholenaar 8, 20, 29, 38, 42, 44, 47, 51; A. Voormeulen 10; L. Berkheij 11; J. Vaders 13, 15, 16, 21; M. de Graaff 14, 46; M. v.d. Zande 17, 26, 31, 49, 50; W. Burgers 18 ,22, 43, 48; C. A. Boogaart 23, 27, 40; P. C. van As 24; A. Rijnberg 25, 39; J. v.d. Zande 30, 37; I. Berkheij 34; A. Lindhout 36; G. Hoek 41; A. Voormeu len 45. Een 130-tal duiven van „De Zwaluw" vlogen zaterdag jl. mee in het concours van Noyon, over een afstand van 237 km. De uitslag luidt: M. de Graaff 1 2 5 Jac. Boogaart 3 7 14 26 A. Douw 4 15 32 B. Tholenaar 6 11 17 330 31 35 M. J. v. d. Zande 8 10 25 A. Lindhout 9 16 22 J. Henraath 12 23 28 36 Jac. Vaders 13 18 33 37 P. C. van As 19 A. Rijnberg 20 29 42 J. v. d. Zande 21 24 C. Timmermans 27 C. v. Meer 34 40 44 A. van Daalen 38

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1