r .J Jan Overeenkam Districtsopzichter P. Jasperse, St.-Maartensdijk zilveren ambtenaar. Gedachten rond de toekomstige ontwikkeling van St.-Philipsland. Sporfhoekje STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN Koninklijk bezoek aan Middelburg. moeders SPIERINKJES jaarvergadering. In zijri openingswoord wees de voorzitter op het verheugend feit, dat zowel in financieel opzicht als in leden tal een gunstig verenigingsjaar passeerde. Vooral de oprichting van een jongerengroep tussen 6 en 10 jaar en een seniorengroep dames van 25 jaar en ouder deed het leden tal groeien. Het steeg zelfs sinds de winter- uitvoering van 65 tot 111, leden. Een door mevr. Noteboon-Klune geleverd jaarverslag werd gevolgd door het financieel overzicht van mej. Janny Keur. De inkomsten be droegen 1212,de uitgaven 750, zodat er nog een batig saldo is van f 462, Inmiddels werd echter het beschikbare mate riaal uitgebreid met tweede bok en paard. Door bedanken van dhr. A. van Popering en mevr. Noteboom werden twee nieuwe bestuursleden gekozen. Meerderheid van stemmen werd verkregen door mevr. Moer land-Moerland en Hans Moerland. Voorts werd besloten met een paar groepen deel te nemen aan de thoolse avondvierdaagse, waartoe meerdere gegadigden zich bij Hans Moerland kunnen opgeven. PLAATSING OP OPENBARE LAGERE SCHOLEN Burgemeester en Wethouders van Stave- nisse maken bekend, dat tegen 1 september a.s. gelegenheid bestaat tot plaatsing op de openbare school voor gewoon lager onder wijs in die gemeente van kinderen, die vóór 1 oktober 1962 de leeftijd van zes jaren zul len hebben bereikt. Ouders, voogden of verzorgers, die hun kinderen of pupillen op de voornoemde school wensen geplaatst te zien, worden in de gelegenheid gesteld daarvan op dinsdag, 15 mei 1962, des namiddags van 4.00 tot 5.00 uur en op woensdag, 16 mei 1962, des namiddags van 7.00 tot 8.00 uur aangifte te doen bij het hoofd der school in de open bare school voor gewoon lager onderwijs, gelegen Julianastraat 1. Men wordt verzocht het trouwboekje mede te brengen. Stavenisse, 8 mei 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, De wethouder, De burgemeester, J. Hage. A. Sluijmers. COLLECTE De collecte gehouden ten bate van de Stichting Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft opgebracht de som van 33,73. STEMMEN BIJ VOLMACHT Kiesgerechtigde ingezetenen, die voor de op 30 mei a.s. te houden verkiezingen voor de leden van de gemeenteraad van de be voegdheid tot stemmen bij volmacht gebruik wensen te maken, kunnen daarvan vóór 16 mei a.s. ter secretarie mededeling doen. For mulieren zijn kosteloos ter secretarie ver krijgbaar. Verzoeken, die na genoemde da tum worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. KANDIDATENLIJST C.H.U. Voor de komende gemeenteraadsverkie- zng ziet de kandidatenlijst van de Christ. Historische Unie er als volg uit: 1 A. Lindhout, 2 J. P. Koopman, 3 L. A. Stoutjesdijk, 4 A. J. Rijnberg, 5 H. Gaare- wijn, 6 J. Muller. LEESBIBLIOTHEEK Het leesseizoen van de Reizende, Biblio theken werd ter plaatse per 1 mei jl. afge sloten. Er werden door 33 gezinnen boeken geleend en in 29 zittingen in totaal 1656 romans en kinderboeken uitgeleend. Begin september zullen weer 300 nieuwe boeken beschikbaar zijn. Ook kan bij mevr. Blindenbach steeds vakliteratuur worden aangevraagd. NUMMERING LIJSTEN De lijsten voor de gemeenteraadsverkie zing zijn als volgt genummerd lijst 1 P. v.d. A.; lijst 2 Rechtse groep; lijst 3 V.V.D.; lijst 4 C.H.U. ONDERHANDSE AANBESTEDING Het college van burgemeester en wethou ders heeft een aantal aannemers verzocht in te schrijven naar het uitvoeren van bestek no 7. Dit bestek omvat o.m. aanleg van een riool door de Molenstraat (vanaf de Oost- vest) tot aan de grens van de gemeentekom aan de Hooge Weg. Een zijtak hiervan wordt gelegd langs de Keethil en een ande re tak door de Bosstraat. Verder een stuk hoofdriool van de Westvest naar de Noord poort (Oostsingel) en een stuk Achter de Wal. Ook is in dit bestek een nieuwe be strating van de Bosstraat begrepen. Zodra de inschrijving binnen is, zal deze aan de gemeenteraad worden voorgelegd. BIJEENKOMST P.v.d.A. Op 1,1 mei houdt de afdeling Sint-Maar tensdijk van de P.v.d.A. een bijeenkomst in „De Gouden Leeuw" met als spreker de heer J. H. Scheps, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. MOOIE COLLECTE De gebruikelijke inzameling voor het Groene Kruis, bekend onder de „Emma- bloemcollecte" bracht het mooie bedrag op van 233,— NA NEGEN JAAR TERUGGEVONDEN De heer A Lindhout, thans in deze ge meente wonende, maar in 1953 werkzaam op de boerderij de „Peukepolder" verloor in dat jaar zijn ring. Dezer dagen zag een andere werknemer, de heer A. van Dijke, die nog steeds op die boerderij werkzaam is bij het spitten een glinsterend voorwerp. De ring van dhr. Lindhout was na negen jaar weer terecht. GEVONDEN Een fietstas met inhoud. Inlichtingen bij de rijkspolitie. ONGEVAL De havenarbeider C. B. had het ongeluk tijdens zijn werk met zijn hand beklemd te raken tussen goederen. Medische hulp moest worden ingeroepen en het werk neergelegd. NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN Voor de gemeenteraadsverkiezing is de volgende nummering van de kandidatenlijs ten bepaald: lijst 1 A. Hage; lijst 2 P.v.d.A.; lijst 3, lijst D. Kleppe; lijst 4 S.G.P. P.D.V. DE REISDIJF Wedvlucht Vilvoorden afst. 73 km Lossing 12.30 uur. lste duif 13.51.50. Laat ste duif 14.08.33 A. v. Tiggelen Pvl. 1, 4, 9, 10, 25; J. Geu ze Scherp. 2, 5, 16, 17, 21, 23; M. Goud zwaard Pvl. 3, 22; J. v. Es St. M. 6, 29, 31, 32; J. V. d. Hoek St. M. 7, 12, 13; M. Speijer Pvl. 8, 18, 27; D. Uil Pvl. 11, 33; C. v. d. Have Scherp. 1,4, 28; H. Jansen Pvl. 15; K. Lisseveld Pvl. 19, 20, 30, 34; B. Suur- land Scherp. 24, 26; J. Westdorp Pvl. 35. Wedvlucht St. Ghislaln afst. 124 km Lossing 11.45 uur. lste duif 13.26.52. Laat ste duif 13.54.28. P. Suurland Scherp. 1, 10; J. Geuze Scherp. 2, 21, 34, 38; A. v. Tiggelen Pvl 3, 13, 23, 37; J. v. d. Hoek St. M. 4, 5, 7 9, 27, 30, 31, 32; H. Jansen Pvl. 6, 25, 36 D. Uil, Pvl. 8; G. Larooij Scherp. 11, 17 B: Suurland Scherp 12, 15, 18, 24, 35; K Lisseveld Pvl. 14, 20; J. v. Es St. M. 16, 26 M. Goudzwaard Pvl. 19, 28; M. K. Speijer Pvl. 22, 29, 33. BRANDJE Vrijdagnacht tegen 12 uur brak er brand uit in een hoop musterd op het gemeente terrein aan de Deestraat. De brandweer was spoedig ter plaatse en was de situatie spoedig meester, zodat de in de buurt staan de kippen- en varkenshokken geen schade opliepen. WEDVLUCHT Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te Philipsland op 28 apsil 1962 vanaf Vilvoorde. In concours waren 155 duiven. De snelheid van de le duif was 889.37 m/m en van de laatste 749.12 m/m. C. Verwijs 1, 4, 7 9; Joh. Reijngoudt zn 2, 5, 12, 20, 23 43, 44; J. Zuidweg 3, 33, 34, 36, 45; L. Vermeij 6, 14, 15, 21, 35, 42; J. Geense 8, 49; A. Faasse 10, 13, 26, 37, 40; A. Verwijs 11, 24, 30, 32; J. Bakker 16, 27, 28, 29, 47, 51; H. Kaashoek 17, 25, 41; Gebr. Fonteijne 18, 19, 48, 50; K. Reijn goudt 22, 31, 38, 46; J. C. Verwijs 39. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland op 5 mei 1962 vanaf St. Ghislain. In concours waren 170 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1233.97 m/m en van de laatste 967.50 m/m. Joh. Reijngoudt zn 1, 10, 12, 42, 52, 54; A. Faasse 2, 18, 25, 53; Gebr. Fonteijne 3, 4, 13, 19, 28, 32, 34; A .Verwijs 5, 33; Th. Bakker 6, 8, 11, 15, 16, 22, 40; C. Verwijs 7 9, 31, 55, 57; J. C. Vewijs 14, 27, 39, 41, 50; J. Bakker 17, 20, 38; J. Geense 21, 24, 29, 44, 47, 51; M. Geuze 23, 37; W. Neele 26, 30, 36; L. Vermeij 35, 45; H. Kaashoek 24; J Zuidweg 46, 48, 49, 56. zondag 13 mei 1962 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur Eerw. heer Vroon van Ams ter veen Collecte helpende hand aan ds. J. de Bres Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. J. van Egmond Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 uur ds. van Doorn 6.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. C. E. Jolles, voorg. Prot. Bond te Soest. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur Can. S. J. Seinen, Utrecht Voorbereiding H. Avondmaal 6.30 uur, Cand. S. J. Seinen Onkosten collecte Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur ds. F, Mallan van Veenendaal Bed. H. Avondmaal Donderdag 17 mei 7 Uur dr. Steenblok ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. E. J. Schimmel van Oud-Beijerland Extra collecte Schulddelgingsfonds Vrijdag 18 mei nm. 3 uur ds. P. Westland Huwelijksbevestiging Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Donderdag 17 mei 7 uur ds. Hage van Middelburg Geref. Gem. In Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur Eerw. heer J. L. W. Koppenhol te Rijswijk 6 uur ds. L. G. Zwanenburg Doopbediening - Collecte ds. J. de Bres Oud Geref. Gemeente 9,30, 2 en 6 uur ds. J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. van der Haar Extra collecte Kerkvoogdij Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7 uur ds. J. Gras te Dordrecht SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. P. Alblas 2.30 uur Cand. Koppenhol, Rijswijk Coll. Noodl. Kerken en Personen Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. J. van Dijk Collecte Kerk Geref. Kerk 10 uur leesdienst 2.30 uur, ds. J. van Egmond Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Dinsdag 15 mei 7 uur ds. Hofman van Zeist ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. L. G. Zwanenburg 2.30 uur ds. P. Alblas Collecte met bijzondere bestemming Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. W. Haverkamp Ook onze provincie kreeg haar deel van het Koninklijk Bezoek ter gelegenheid van het Zilveren Bruiloftsfeest. En daarbij was ook de streek vertegen woordigd, toen zowel jeugdige afgevaardig den in Middelburg als in Den Bosch deel namen aan het spel Slaat op den trommel". Voorts werd de streek vertegenwoordigd door de Kon. Fanfare „Accelerando" uit St.- Annaland, welke met 5 andere muziekge zelschappen uit Zeeland in Middelburg de schooljeugd begeleidde en concerteerde. Voor allen die het feest bijwoonden een fleurige, mooie dag. U kent hem toch ook wel? Die korte, stevige wat gedrongen figuur, zich verplaatsend op zijn motorrijwiel, een welwillend oor voor andermans belangen, genegen mee te leven met uw moeilijk heden, elk moment ook bereeid om tot een gulle lach te komen: districtsopzichter P. Jasperse van St. Maartensdijk. In een bepaald bedrijf of beroep werkend, kan er een tijd zijn, dat men van de bomen het bos niet meer zien en zich daarmidden door toch nog een weg wil banen. Gelukkig dat men dat niet tracht vol te houden en maar zonder weg het bos tracht uit te komen. Zo is het ook voor districtsopzichter Jasperse geweest, die na oprichting van de Centrale Dienst „Noord Zeeland" drie gemeenten onder „beheer" kreeg, met daarvoor eerstens de opbouw na de inundatie 1945 en tweedens de wederopbouw na de ramp. Gelukkig, dat hij niet halstarrig heeft vastgehouden aan die weg tussen al die bomen, maar uiteindelijk kon berusten omdat het immers vruchteloos was te streven het werk per dag, per week, ja zelfs niet per maand af te ronden, eens klaar te zijn. Menselijkerwijs had hij dit zilveren jubileum dan niet gehaald. Met de gemeenten St, Maartensdijk, St. Annaland en Stavenisse, in totaal zo rond de 5500 inwoners was deze functie vaak top zwaar. Daarom nogmaals gelukkig, dat de belangstelling bij dhr. Jasperse is gebleven, evenals de gulle lach. Ja, zo gaat het nu eenmaal, wanneer mén jubileert, heer Jasperse, dan komt men on gevraagd en ongewild in het middelpunt terecht. Het staat nu eenmaal zwart op wit, dat u per 15 mei 1937 met algemene stem men door de gemeenteraad van Sint-Maar tensdijk werd benoemd als gemeente-opzich ter, hierbij de heer B. J. van Oost als zo danig opvolgend. Het was een benoeming voor een jaar en in die dertiger jaren was men uiterst voorzichtig, want op 3 juni 1938 werd het opnieuw een benoeming voor een jaar. Wie kon weten of er een volgend jaar nog wel een zo enorm salaris viel neer te tellen voor een gemeenteopzichter? Wanneer men in de dertiger jaren iets heeft aangepakt, kan met recht worden ge zegd vanaf de grond te zijn begonnen. Zou dat niet het geval geweest zijn voor wat de onervarenheid betreft, dan toch zeker voor wat de financiële beloning in die tijd aanging. Zo heeft de heer Jasperse, die later ook enige tijd gemeenteopzichter van Scherpenisse was, de economische en staat kundige ontwikkeling vanuit de diepe put der dertiger jaren meegemaakt tot aan de huidige hoogconjunctuur toe. En dat niet steeds als gemeenteopzichter van Sint-Maar tensdijk. In 1942 kwam immers de Centrale Dienst Noord Zeeland een in onze tijd tegelijk beruchte en beroemde gezamenlijke dienst van de eilanden Schouwen-Duive- land, Tholen en St. Philipsland. Een dusdanig besproken organisatie, dat een nadere aanduiding, laat staan een „on derscheiding" niet eens nodig is, wanneer men zegt van de CD te zijn. En toch is die berucht- en beroemdheid niet in eerste plaats bewerkt door de ambtenaren, maar door de leden, de aangesloten gemeenten, zelf. Zeker is, dat op 18 november 1942 de heer Jasperse op de meest eervolle wijze ontslag werd verleend als gemeenteopzichter van Sint-Maartensdijk om aan de bescher mende boezem van de CD te worden ge drukt. Bij elkaar dus 25 ambtenaar. En op zichter van bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken in onze kleipe gemeen schappen of bij onze CD wil zeggen all round te zijn. Voor een journalist wordt dat nader omschreven met de definitie: van heel veel dingen een klein beetje weten. Maar een districtsopzichter kan daarnaast van weinig nog wel veel. weten. Dhr. Jasperse was er een van. En staat voorts nog bekend als oudheidkundige, maar dan, zoals hij het zelf liever uitdrukt „in het klein." Toch wel de moeite waard om zijn verzameling eens te zien. Ze is ver buiten Tholen bekend. Hoewel de heer Jasperse dus geen 25 jaar gemeente-ambtenaar is, zal er toch in Sint- Maartensdijk, in het verenigingsgebouw op 15 mei een bijeenkomst zijn ter gelegenheid van dit 25 jarig jubileum. Misschien was dit voor dhr. Jasperse ot dusver nog een geheim. Nou ja, vooruit dan maar. Bij elkaar toch echt wel een reden om hem eens openlijk te danken, na al de geleverde kritiek van organisaties, openbare lichamen en particulieren op een overbelast man, die ook maar een mens was met dus maar één hoofd en twee handen, terwijl het er soms 5 en 10 hadden moeten zijn. Om al die haasti ge organen en particulieren op tijd te kunnen helpen. Van onze zijde is die erkentelijkheid er althans wel, zeker ook vanwege dat mee leven en om die gulle lach. Op initiatief van de beide landbouworganisaties (CBTB en ZLM) sprak de adjunct directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, dr C. de Galan over bovengenoemd onderwerp en concludeerde daarbij, dat ongegrond optimisme enerzijds onjuist is, maar dat men anderzijds met eigen aktiviteit, met een open oog van het gemeentebestuur, met te trachten gezamenlijk te creëren ook in die toekomst zeker nog wel tot een leefbaar St, Filipsland kan komen. Behalve vertegenwoordigers van die land bouworganisaties, waren ook burgemeester en wethouders aanwezig en de heren Oskam en De Regt van de provinciale VW. De bijeeenkomst werd geleid door de heren G. J. de Jager (voorzitter afd. CBTB) en J. A. Klompe (voorzitter ZLM afdeling). Eerstgenoemde wees bij de opening van de vergadering op de zich voortzettende ex pansie door mechanisatie en de ontwikkeling van de chemische middelen. Er vallen steeds meer landarbeiders uit en voor een gemeente als St. Philipsland zal er iets anders voor in de plaats dienen te komen. Is dat niet het geval en daalt de bevolking verder, dan komt al heel spoedig bijvoorbeeld het ver enigingsleven en de middenstand in het ge drang met alle gevolgen van dien. Dhr. de Jager meende dat men de plus punten van recreatie niet moet onderschat ten. Na een verwelkoming tot de gasten en verdere aanwezigen, werd op deze vierde mei avond aangepast aan de landelijke her denking, door twee minuten stilte in acht te nemen Dr de Galan verheugde zich over de grote belangstelling voor deze avond (een volle zaal) en zag er een bewijs in, dat de gemeente er van doordrongen is, dat ze wakker dient te zijn. Wakker in een tijd van welvaart voor een groot deel der be volking, maar waarbij een gemeente als St. Philipsland het moeilijk heeft omdat de kurk waarop het drijft afbrokkelt. De landbouw door mechanisatie een geheel an der beeld verkrijgend, kan al de inwoners lang geen werk meer bieden. Jonge mensen zoeken het niet meer in de landbouw, zodat er spoedig bizonder weinig vakbekwame agrarische werknemers meer zijn te vinden. Na het bevolkingsbeeld ter plaatse te heb ben geschetst, merkte spreker op voor St. Philipsland nog drie mogelijkheden te zien, nl. tuinbouw met vooral voor de kleinere bedrijven goede „levenskansen".De ligging is met de naburige veiling Steenbergen heus niet slecht. In de tweede plaats de zgn. korte afstandspendel en in de derde plaats het toerisme. Voor industriemogelijkheden bood St. Philipsland weinig houvast. Ook wat de recreatie betreft was het wel niet zo eenvoudig, maar eigen initiatief kan hieraan heel wat doen. Tenslotte beklemtoonde dr de Galan het grote belang van een goede leefbaarheid, ook voor de pendelaars, wat betekent goede woningen, water en licht, openbaar vervoer, verenigingsleven, winkelstand, bejaarden so- citeit en aandacht voor de jeugd door o.a. stimulering van de sport. Een zeer uitgebreide gedachtenwisseling volgde na de pauze, waarbij dr de Galan het uitgesloten achtte, dat de gemeente als ontwikkelingskern zou worden aangewezen, dat het geen plaats is voor hoger onder wijs en dat alles rond de Schelde-Rijnver- betering voor wat het waar en wanneer betreft op losse schroeven staat. Trouwens wat zou de gemeente aan een „doorvaart" kanaal hebben? Vanzelfsprekend kwam ook hier de gemeenteclassificatie aan de orde. Aangedrongen werd voorts op sportaccomo- datie, terwijl de heren van de VW van mening waren, dat er in het vreemdelingen verkeer nog wel wat mogelijkheden liggen met een zo in de buurt liggend zeil- en vis water. Ook nu en terecht kwam men tot de conclusie dat de bevolking aan dit alles zelf veel en in de eerste plaats kan doen. En dat vooral gezamenlijk. Een winstpunt noemde dr de Galan het besluit van de ge meenteraad met 11 andere West Brabantse gemeenten te komen tot een structuurplan, omdat de kansen voor St. Philipsland nu eenmaal in die prvincie liggen. Zowel voor sprekers als discussie was op deze bijeenkomst levendige aandacht. S.V.V. IS KAMPIOEN De competitie loopt op zijn laatste benen en in alle afdelingen weet men hoe het er bij staat. In de vierde klasse der KNVB is Smerdiek er niet meer in geslaagd tot winst te komen. Het bracht nog wel een puntje mee uit Zie- rikzee, toen daar 55 werd gespeeld tegen hekkensluiter Mevo, maar zaterdag jl. moest het de zege aan Nieuwdorp overlaten: 21. PROFICIAT De Oosterhouters, voor het eerst uit komend in de lste klasse A zijn direct naar de top gedrongen en promoveren zelfs naar de vierde klasse. Hoewel het aanvankelijk in de competitie bij SVV wat tegenliep, zag het er toch al spoedig naar uit dat de Oos terhouters hun woorden zouden meepraten. Waar ONI aanvankelijk echter zo hard van stapel liep, zag het er halverwege de roude naar uit, dat 's Gravenmoer de zege aan zijn kar zou binden. Maar Oni kreeg na de rust pauze klappen en niet zo zachtjes. Met een volgens de eerste competitiehelft nauwe lijks meer te bereiken kampioenskandidaat, kon hetzelfde Oni zich later niet eens meer verweren om althans nog een kleine voor-, sprong te behouden. Het zakte naar de derde plaats en toen SW veertien dagen geleden met een 22 eindstand tegen Kogel vangers het beslissende puntje veroverde, kon het gelijk de vlag hijsen. De SVV-ers daarmee gefeliciteerd. Het is de gehele com petitie door een der sterkste tegenstanders gebleven en heft de titel zeker verdiend. The Gunners zag er verder geen hei! meer in en verloor zelfs van Sprang 2 met 23. Het Sprangse elftal dacht hiervan te profiteren om alsnog Good Luck 2 in te halen, maar het kwam anders uit,, want WHS deed het even slecht als The Gunners en verloor van Góöd Luck 2 met 02. De Raamsdonkers zijn dus veilig en Sprang 2 degradeert. Vrederust was de laatste tijd de enige in onze omgeving, die zich aardig goed hield. Het won veertien dagen geleden van Seolto met 5-3 en zaterdag jl. met 21 van Vrederust. Daarentegen kwam W.H.S. thuis niet ver der dan een gelijkspel tegen ONI: 1—1. Seolto verloor zaterdag weer, nu van de kampioen SVV met 15. In de derde klasse A bleef Tholense boys 1 ongeslagen, door 14 dagen geleden ook van WHS 2 te win nen met 02 na een overigens aan beide kanten slecht gespeelde wedstrijd met een even slecht terrein en een sterke wind. Tholense boys 2 deed het evenmin slecht en klopte Smerdiek 2 met 12. Dinteloord 3 en Chrislandia 3 deelden de punten in een doelpuntloze wedstrijd. Zaterdag 'jl. won Chrislandia 2 met 03 van Kogelvangers 2. We komen straks nog een keer met de stand. De verwachting Voor de beker speelt Seolto in de halve finale tegen W.H.S. en ONI tegen Roda. Voor de competitie wordt in de 3e klasse A gespeeld tussen Kogelvangers 2 en Chris landia 2 met winst voor de gasten en tussen WHS 2 en Tholense boys 2, waarbij het huidige WHS elftal maar een kleine winst kans heeft. Schuif ze straks maar eens naar voren, Ook al wil ze dat niet graag, En ze zal misschien wel zeggen 'k Heb het nogal druk vandaag. Wat ik doe, doen heel veel and'ren, En ik ben eraan gewoon, Moet ik nu wel op de voorgrond In 't gezin vind 'k toch mijn loon 'n Jonge moeder zal wat blozen, En ze lacht wel eens: Och, kom, Doe ik dan zo veel bijzonders, 'k Vraag me werk'lijk af waarom 't Zonnetje schijnt alle dagen Vrolijk langs mijn levenspad. Zorgen voor mijn kleine kindje Dat is toch mijn grootste schat n Moeder met veel drukke jongens Raakt wat minder soms in tel, Blijft men haar genoeg waarderen Bij 't vaak moeilijk levensspel O, er zijn zo heel veel vragen Elke dag van groot en klein, Maar ze zegt: Laat mij maar zorgen, Zo moet toch een moeder zijn En dan is er nog de moeder Met de kind'ren overzee, Die zit wel eens na te denken, En dat valt niet altijd mee, Tot op moederdag iets prettigs In de morgen tot haar kwam, Mooie bloemen, een cadeautje, Of een hart'lijk telegram En een oude, grijze moeder Kijkt heel stil wat voor zich uit. En ze zegt zo echt gelukkig k' Weet toch wel wat dit beduidt, Want men heeft mij niet vergeten, Ook al wordt mijn wereld klein, En ik kan me zo verblijden, Dat ik ook in deze tijden Nog bij moederdag mag zijn ooV ADVERTENTIES Wie 't mooie boek EXODUS heeft zal ook zeker 't zeer FRAAIE FOTOBOEK wat hierbij behoort willen heb ben, dit kunt u verkrijgen in de Thoolse Boekhandel Fa. C. DIELEMAN Tel. 531 - Tholen Landb, Jongeren Vereniging „EENDRACHT BINDT" te Poortvliet Organiseert op 5 juni a.s. een reisje naar de Keukenhof en Volendam enz. Ook niet leden kunnen hieraan deelnemen. Opgave gaarne voor 19 mei a.s. bij de seer. P. M. Kleppe, Bram Groenewegeweg 2, Poortvliet. PERSONEEL gevraagd. Ka bels en plantsoenendienst. Op geven bij M. Goedegebuure, Platteweg 302, Scherpenisse. EEN NEGEN maanden oude Duitse herdershond te koop aangeboden. C. J. Bernaards, Antwerpsestraatweg 99, Ber gen op Zoom. TE KOOP gevraagd een ult- trektafel, 80 x 100 cm. M. van der Male, Ring 7, St. Anna land. LAATSTE inlevering vacan- tie bonnen van de Landbouw op vrijdag 11 mei. A. Prince, Hoogstraat 92, Tholen. TE KOOP prima steenpuin. Thuisbezorgen op 't werk. G. T. Steketee, Poortvliet, tel. 01662-33. DEZE WEEK 100 gr ham en 100 gr gebr. gehakt samen 90 ct. 200 gr lunchworst 52 ct. 150 gr boterhamworst 48 ct. 3 pakjes margarine 78 ct. Keur slagerij M. van der Eijk. Gevraagd HULP IN DE HUISHOUDING zelfst. kunnende werken KOOLS-DE VISSER Fortuinstraat 4 tel. 3342 Bergen op Zoom TE KOOP drachtig zeug en nog enkele zware biggen. A. Ligtendag, Veerstraat 61, Oud Vossemeer. TE KOOP prima electr. was machine, spotprijs. G. P. Con tant-Geluk, Dalemsestraat 5 Tholen. TE KOOP Fiat 600 D1961. Fiat 500 N 1959, V.W. Pickup 1954, H. Bolier, tel. 629, Fiat Dealer Scherpenisse. TE KOOP i.g.st.z. kinder wagen van Delft, Paasdijk- straat 53, Poortvliet. VLUG KLAAR 3 sla vinken voor 1.per stuk 35 ct. 3 biefstuks tartaar 1.75 per st. 62 ct. 3 biefburgers 1.25, per st. 48 ct. Zeeuwse zult 90 ct per 500 gr. Keurslagerij M. van der Eijk. TE KOOP D.K.W. 200 cc 1957, D.K.W. 250 cc 1954, Jawa 250 cc. 1955, H. Bolier tel. 629, Fiat Dealer Scher penisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 2