WEEISBLRD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILMLAND Pasen. Een primeur voor de N.V. Hommel Piet van Tilburg Plaatselijk nieuws. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT De verloren mens teruggebracht* Nieuwsbrief. BABYDERM THOLEN BEL - O - FAST Suéde jasjes F 89.50 OUD-VOSSEMEER Voor* hel Ier» Baby-huidje ST. ANNALAND STAVENISSE 18c jaargang No. 23 19 april 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 2.70 per halfjaar franko p.p. 3.30 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen De cdleréérste paasdag begon niet met een levenslied, maar met een doden mars. De vrouwen op weg naar het graf kenden slechts één verlangen, namelijk om het lichaam van Jezus Christus te gaan zalven. De geur van specerijen moest de stank van de dood tegen gaan. Verder is de mens nimmer gekomen. Eeuwenen eeuwen lang heeft hij ge zocht naar een antwoord op de dood, maar het antwoord kwam er eigenlijk alleen maar op neer dat de dood steeds iveer geconserveerd werd. De vrouwen van de eerste paasmorgen wilden leven met een mooie herinnering. Zij ivilden jaarlijks hun bloemen leggen op het graf van Jezus. Zij wilden pein zen over wat had kunnen zijn. Hun ge loof was een geloof van het irreële. Want vergeet niet, deze vrouwen ge loofden. Zij geloofden in God. Ze ge loofden in Jezus Christus als de Zoon van God. Zij geloofden in de bijbel, die zij bezaten: het Oude Testament. En toch zijn het teleurgestelde vrouwen, die Christus nu de laatste eer gaan bewijzen, omdat zij niet begrepen hadden dat voor God geen laatste eer bestaal, omdat er voor hem ook geen laatste eeuw bestaat. Hij is de Eeuwige. Het merkwaardige is dat de vrouwen nog teleurgesteld zijn ook, als zij ont dekken dat het graf leeg is. Zij wilde de laatste eer beivijzen, maar waren eigenlijk nog niet toegekomen aan de eerste eer. Zij hadden Jezus gezien als een machtig gezang van God, maar niet als de Almachtige. Als zij horen dat Christus is opge staan durven ze het maar nauwelijks te geloven. Pas als ze de Heiland zien, komt die grote verandering in hun leven. Dan valt Maria aan de voeten van de Heiland in aanbidding neer en wil zij zich aan Hem vastklemmen als om Hem nimmer meer los te laten. Ze wil Christus bij zich houden en daarom zegt de Heiland: „Houd Mij niet vast, want ik ben nog niet opge varen naar de Vader'. Christus is niet opgestaan om op de aarde te blijven, maar om als de Zoon des Mensen naar God te gaan en de door de mens ver broken gemeenschap met de Vader te herstellen. Al die tijd hadden de vrouwen alleen maar gedacht: „Wat doel Hij voor mij?" Christus ging het er echter om wat Hij voor de Vader kon doen. Niet de lege plaats in het hart van de mensen, die God waren kivijt geraakt, moest weer gevuld worden, maar de lege plaats in het paradijs van God en in Zijn hemel. God was niet verloren, maar de mens en die verloren mens moest in Christus tot God ivorden teruggebracht. Dat is het wonder van pasen. De grote vraag is niet: Wat is God voor onsmaar wat zijn wij voor God Donderdag werd in de Eendracht een merkwaardig schouwspel vertoond, dat ve len die het zagen, niet erg duidelijk zal zijn geweest. De mensen van de aannemersfirma in grondwerken, de N.V. Hommel alhier ech ter wisten terdege waar het om ging. Het was voor hen een belangrijke dag. Zou het lukken of niet lukken? Maandenlang had men er aan gedok terd. De zaak zus bekeken en zo bekeken. Zal dit onderdeel het houden, is die ver binding goed? Op papier en in de werk plaats klopte alles precies, maar hoe werkt het apparaat in de praktijk? Om niet langer in raadselen te spreken, de N.V. Hommel beproefde in de Eendracht een gloednieuw werktuig, een machine die men zelf voor dit ene zeer speciale doel had ontworpen, nl. om ondergrondse kabels in een kanaal of vaart te leggen. Het lijkt eenvoudiger dan het is. Zo'n kabel wordt toch gewoon op de bodem neergelegd? Niets is minder waar. Wat zou er niet gebeuren wanneer de schroefas van een schip bij lage waterstand in de kabel slaat? Neen, zo'n kabel moet minstens 1, m. diep de grond in. Nu wordt de zaak moeilijker; hoe doet men dat? De technici staan voor niets, men wist er een oplossing voor. Een krachtige waterstraal spuit de modder weg en er ont staat een soort sleuf, waar de kabel mooi in kan worden gevleid. Toch bevredigde deze alom toegepaste methode dhr Hommel niet. Men krijgt dan geen diepere sleuf dan meter, terwijl de P.T.T. van wie dhr Hommel in Noord-Brabant alle werk op het gebied van kabelleggen aannam, een diepte eist van 1 meter. Bovendien is spui ten een kostbare geschiedenis, er zijn min stens 2 pompen voor nodig. Dhr Hommel broedde op iets anders, men kreeg een idee waar de gehele technische etaf deze winter aan werkte.Men kan sleuven voor drai nage graven met „den Bucky" of „den „Farmall", of men kan het niet. Wat op het land gaat moet op het water ook kunnen. Daar is niets anders voor nodig dan een boot, een graafmachine en een motor. Van trekkermotoren, graafmachines e.d. wist men alles af. Er werd aan gedokterd, en goed gedokterd, men behoeft de mensen van Hommel waarlijk niet naar een specialist te sturen. Goed het werden twee boten! Maar de zaak deed het, deed het uitstekend. Men kwam ver boven de gestelde grens van 1 meter. Het diepste punt dat men in de Eendracht bereikte, onder 3 meter diep water, was liefst 2 meter, het ondiepste altijd nog 1.65 m. De P.T.T. kan tevreden zijn, en ze waren het ook, de technici,die dit experiment weieens wilden meemaken. Maandag werd de zaak weer ingepakt, op opleggers getakeld en direct naar de plaats van bestemming gebracht. Want men gaat nu deze week nog flink aan de slag. Het Wilhelminakanaal ligt op het doortrek ken van de kabel te wachten. Daarna komt het kanaal bij Dongen aan de beurt, beide zo'n 30 meter breed en later valt er bij Oosterhout nog een kanaal over te steken. We wensen hen met de nieuwe machine, geteeld op Thoolse bodem, veel geluk. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v, d, Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 22 t.e.m 28 april 1962 zondag vm. 5.20 nm. 17.43 uur maandag 6.50 18.16 dinsdag 6.26 18.50 woensdag 6.57 19.19 donderdag 7.35 19.57 vrijdag 8.22 20.48 zaterdag 9.25 22.00 Vrijdag 27 april laatste kwartier te 2.15 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat het ingevolge artikel 92a der Algemene politieverordening Tholen verboden is, gedurende een telkenjare door burgemeester en wethouders vast te stellen periode, postduiven anders dan opgehokt te houden. Deze ophokperiode is voor 1962 door hun college vastgesteld voor het tijdvak 16 april tot en met 19 mei. Op grond van artikel 7 van genoemde verordening is van het verbod, vervat in artikel 92a, ontheffing verleend ten aanzien van: a. jonge duiven, broed 1962; b. postduiven, eigendom van georganiseerde duivenhouders, na 18.00 uur, alsmede gedurende deelname aan opleer- en wed vluchten. Tholen, 13 april 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd. OVERHEMDEN koken chloren centrifugeren EN TOCH NIET STRIJKEN 1 Prijs slechts 15.90 ELMIOR en KERKO Bergen op Zoom Kortemeestraat 1 Er is heel lang gewacht op het voorjaars zonnetje en het zou best kunnen zijn, dat Pasen niet zo rustig tegemoet wordt gezien als de vroegere Pasen 1961, toen het land al was ingezaaid. Het zou ook kunnen zijn, dat het intensief lezen van deze nieuwsbrief tot zaterdag avond moet wachten vanwege drukke bezig heden op de akker. Wanneer er dan toch even tijd voor wordt genomen, zal men zeker het tweede artikel van dr. de Galan over de „Samenwerking en de ontwikkeling van Tholen" niet overslaan. Het raakt allen en iedereen in de streek. Het zou kunnen zijn, dat wanneer te vaak het woord „samen werking" valt het een leeg woord gaat wor den, dat niemand meer iets zegt, maar ander zijds kan op de aansporing tot die samen werking niet genoeg en niet te vaak worden aangedrongen. Al zijn er de laatste tien jaar in dat opzicht lichtpunten gekomen, een lichteenheid is nog niet verkregen. Nog te snel komt het eigen belang naar voren en laat ieder dan eerst de hand uit eigen boe zem halen. Het kan tussen haakjes, maar dient toch gezegd, dat de artikelen van dr. de Galan de nieuwsbrief belangrijk ver levendigen. De veehouderij krijgt weer een beurt in deze nieuwsbrief. De heer F. de Ronde van de R.L.V.D. geeft een deskundige uit eenzetting over „inkuilen met de maai- kneuzer". Hopenlijk hebt u de schoonmaak achter de rug. Mej. van Es vindt het dan tijd om eens wat extra zorg aan bloem en plant te besteden. Ze heeft in dat opzicht deskundige medewerking gevraagd. Leest u maar dames 1 Er kwam in elk geval één reaktie op het verzoek in de vorige nieuwsbrief eens te mogen vernemen, hoe de lezer(s) er over denken. En die inzender laat er geen twijfel over bestaan, dat het vrije ondernemers schap hem heel wat waard is. Hij vraagt blijvende aandacht voor de boerenbelangen en dat zit er dan ook wel in het volgend artikel, handelend over de vollegronds- aardbeien. Nog eens werd de pen ter hand genomen om van enthousiasme voor de gehouden handvaardigheidscursus te doen blijken. Zelfs door twee van die cursisten. Ook déze nieuwsbrief, zo kort voor Pasen, is waard te worden gelézen. REGELING POSTDIENST OP GOEDE VRIJDAG Naar wij vernemen, worden de dienstver richtingen op Goede Vrijdag a.s. normaal uitgevoerd, dus zoals op andere vrijdagen. Dit geldt uiteraard voor alle postinrich- tingen. zamenlijke Thoolse vrouwenverenigingen. Mevr. v. d. Velde heette allen hartelijk welkom waarna thee werd rondgediend. Hierna werd een paasliturgie gelezen, ge declameerd en gezongen wat door allen bijzonder op prijs werd gesteld. Na de kof- f:epauze met tractatie volgde weer de ge bruikelijke spelletjes zoals sjoelen, dammen enz. waarvoor weer mooie prijsjes beschik baar waren, die nog steeds uit de voorraad kwamen van de feestgaven, welwillend af gestaan door de Thoolse winkeliers. Mevr. v. d. Hoeven besloot de middag door allen die meegewerkt hadden om de middag te doen slagen hartelijk dank te zeggen en wenste allen goede en vredige Paasdagen toe. Nieuwe kollektie in kort, en lang de nieuwste kleuren de allerbeste merken vanaf Modehuis SPORTIEF Lievevrouwestr. 9 Bergen op Zoom VOLLEDIGE KANDIDATENLIJST GEMEENTEBELANG 1. J. H. Bal 2. M. v. d. Sande 3. A. te Pas 4. P. Overbeeke 5. L. Sieling 6. P. L. v. d. Zande 7. Dokter Looysen 8. W Cornellsse 9. Math. Schot DAMMEN Uitslagen van de onderlinge competitie gespeeld over het tijdvak 13 maart t/m 10 april 1962. W. Steketee D. de Vos 11 J. de Rijke C. Moeliker 20 P Steketee M. Schot 1-l W. v. d. Berge C. J. de Korte 0—2 P. v. d. Velde P. Steketee 1-1 W. Steketee J. de Rijke 02 W. v. d. Berge J. Hogerheide 20 C. Moeliker W. v. d. Berge 20 M. Schot D. de Vos 20 J. Hogerheide J. de Rijke 02 P. Steketee C. Moeliker 20 J. de Rijke P. Steketee 20 KANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD ALGEMEEN BELANG 1 J. M. Berrevoets 2 D. v. d. Velde 3 P. Ottevanger 4 C. Dronkers 5 W. van Dijke 6 J. Schot 7 C. L. Verkerke 8 T. Duine 9 M. van Vossen 10 M. Bijl SIMAVI Met bijzondere dank aan de ijverige col lectanten en de vele milde gevers, maken wij er melding van, dat de SIMAVI-collecte het buitengewone bedrag van f 1000. heeft opgebracht. BEjAARDENMIDDAG Dinsdag werd in „Ten Anker" weer een bejaardenmiddag georganiseerd door de ge „TREMOLANDO" OP „TEN ANKER" Maandagavond gaf de Mandolineclub „Tremolando" onder leiding van haar direc teur dhr D .Burgers een uitvoering voor de inwoners van „Ten Anker". Er was goede belangstelling en het werd dan ook zeer op prijs gesteld dat de jeugd van Tholen ook voor de oudere inwoners belangeloos een prettige avond verzorgde. „THOOLSE WANDELUNIE" Zaterdag werd er door een vijftigtal leden van de Thoolse Wandelunie deelgenomen aan een tocht in Vlissingen. Een bus van de fa. v. d. Klundert bracht de jeugdige tippelaars naar Vlissingen en ondanks de harde, koude wind was er op de 10, 15 en 25 km-tocht geen enkele uit valler. Een mooie training voor de Koninginne— tocht die op 30 april 's morgens in Tholen gelopen wordt en waarvoor de organisatoren donderdagavond, wanneer de inschrijving plaats vindt, grote belangstelling verwachten. GITAARMUZIEK Tijdens de uitvoering van de voetbalver eniging werd in de pauze door Leen Berre voets en Seppel Blaas gitaarmuziek gebracht, mogelijk als een voorproefje op het kam pioensfeest. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat het bad huis op 20 april (Goede Vrijdag) alleen des middags van 2 tot 5.30 uur zal zijn open gesteld. Tholen 18 april 1962 Burgemeester en wethouders voornoemd. DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR PAASOVERDENKING Wat St. Filipsland met het oude gemeentehuis gaat doen Hommel n.v. graaft in diep water De nieuwsbrief Bij WHS komt weer Engels elftal spelen Denk tweemaal J De tweede keer voor die andere. 15 juli een tweede rit, ditmaal in samen werking met de zusterverenigingen op het eiland. Het belangrijkste feit was de bouw van de grote verkeerstafel die op 25 feb. '61 officieel door de burgemeester is ge opend. Velen gaven hun belangeloze mede werking voor de bouw van de tafel, onge twijfeld de grootste, die er in de omgeving te vinden is. Ze is van veel practisch nut voor de verkeerslessen, zowel van dhr Nelis als van het onderwijzend personeel der 3 lagere scholen. Zonder een belangrijke sub sidie van de gemeente zou de bouw niet mogelijk zijn geweest. Volgens de rekening- cijfers 1961 kwam ze de afdeling nog op 135,te staan, wat niet wegnam dat er op 31 dec. nog het behoorlijke kassaldo van 93.23 aanwezig was, tegen f 135.90 op 1 jan. '61. Nadat de aftredende bestuursleden P. A. W. Mees en L. J. Nelis bij acclamatie waren herkozen, werd de bijeeenkomst in de zaal voortgezet. De voorzitter kon daarbij ook het college van B en W welkom heten. Hij bracht hen dank voor het verleende subsidie voor de verkeerstafel. Dhr Mees wijdde verder een gedachteniswoord aan het overleden bestuurslid J. A. Poulisse, dankte het ver trekkende schoolhoofd dhr J. v.d. Tak voor hetgeen hij in het belang van de verkeers- opvoeding deed en richtte zich tenslotte tot dhr Nelis, die een groot deel van het practische werk ook in het afgelopen jaar voor zijn rekening nam. Het moet hem veel voldoening geven dat al zijn cursisten waren geslaagd. BEJAARDENMIDDAG Vorige week werd in het verenigingsge bouw weer een gezellige bejaardenmiddag gehouden. In haar welkomstwoord ging Mevr. Ver- sluijs in op de meermalen geuitte wens tot het stichten van een sociëteit voor de Oud-Vossemeerse bejaarden. Het V.V.H heeft over dit onderwerp ook al een brief wisseling gevoerd met het gemeentebestuur. Een bepaald lokaal is nog niet aanwezig. De bejaarden steunden haar voorstel om zo mo gelijk toch voor het a.s. winterseizoen, in september te starten. Na een tweetal verhalen van Mevr. Leen- mans vertoonde Mevr. Kooijman te Sint- Annaland een aantal lichtbeelden van haar reis naar Zwitserland. Het fraaie natuur schoon lokte ieders bewondering uit. Aan het einde der bijeenkomst dankte dhr J. Vroegop voor het gebodene. LEDENVERGADERING AFD. VER. VEILIG VERKEER Nadat in de „opkamer" eerst een jaar vergadering was gehouden, reikte dhr P. A. V/. Mees vrijdagavond jl. in Hof van Hol land de veroverde verkeersdiploma's uit aan de schoolkinderen en de cursisten van dhr Nelis en draaide dhr Cornelisse uit Tholen een aantal films. Dhr Mees opende als voorzitter de leden vergadering en sprak zijn voldoening uit over hetgeen in het afgelopen verenigings jaar werd bereikt. De afd. mag zich inder daad in een grote belangstelling verheugen, het ledental is thans gestegen tot 114, en uit het jaarverslag van sekretaris M. Moer land bleek dat de vereniging zeer actief was. Wachtmeester L. J. Nelis leidde in het winterseizoen 1960/61 zowel een cursus voor alle weggebruikers als een z.g. sleutelcursus voor bejaarden en startte dit jaar opnieuw met een algemene cursus. Van de 18 be langstellenden die zich aanvankelijk opga ven, trokken 5 zich terug, doch de over blijvende 13 slaagden allen. Op 18 april organiseerde men een oriëntatierit en op Dhr Mees reikte daarna de diverse diplo ma's uit. Van de Openbare school waren 14 leerlingen geslaagd, van de School m/d Bijbel 10 en van de R.K. school 10, een totaal dus van 32, waarvan 8 „met lof", omdat ze geen enkele fout hadden gemaakt. Hen werd als extra prijs een verkeersspeldje ter hand gesteld. Tenslotte volgde een uitgebreid filmpro gramma. De heren bestuursleden zullen ook ongetwijfeld tot hun schrik geconsta teerd hebben dat een groot deel daarvan meer met sensatierijden dan met verkeers- veligheid te maken had. Indien bedoelde films de strekking hadden te tonen hoe het niet moest, dan wordt daaraan veel meer eer bewezen dat ze toekwamen. Gelukkig maakte een zeer mooie slotfilm over India veel goed. GEVONDEN een mohair damessjaal. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. RIOLERING EN BESTRATING Dinsdag werd de riolering en bestrating aanbesteed van de Tienhoven, Noordstraat en het laatste gedeelte van de Weststraat. Ingeschreven werd door de firma W. van Vossen 6 zn voor 149.725,door de firma Johs. van Vossen 6 zn voor 156.800, en door de gebr. Moerland 6 zn voor 163.000,De begroting was 149.000, Er kan na gunning direct met het werk worden begonnen. AUTO OVER DE KOP Nauwelijks de terugreis naar Vlissingen begonnen, waar hij de verdere machinisten studie volgt, kwam dhr. A Meloen dinsdag morgen nog niet tot aan Poortvliet. Door niet opgehelderde oorzaak geraakte hij na melijk in een bocht van de A weg Sint- Annaland-Poortvliet de macht over het stuur kwijt, kwam in een sloot terecht, waarin hij nog een 30 meter met één wiel op de kant doorgleed, om vervolgens tegen een dam over de kop te slaan. De auto werd geheel vernield. Dhr. Meloen leek er op het eerste gezicht met het vele bloed aan hoofd en handen, erg aan toe te zijn. Later bleek het mee te vallen, al is er wel sprake van minstens een lichte hersenschudding. Gezien de auto-ravage liep het echter persoonlijk VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Lindebaan - tel. 5467 Bergen op Zoom goed af. De gloednieuwe auto was nog maar een enkele dagen in bedrijf. Aan het slachtoffer werd door dokter Kugel eerste hulp verleend. MIDDENSTANDSAVOND MET FILMVOORSTELLING Dezer dagen hield de afdeling Stavenisse van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond in samenwerking met de Voor lichtingscommissie uit het Levensverzekering- bedrijf in hotel „Zeeland" een middenstands avond met filmvoorstelling. De voorzitter, de heer G. de Rijke, opent deze bijeen komst en heet alle aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid de spreker voor deze avond, de heer W. D. van Dijk te Hilver sum. Spreker betreurt het, dat niet meerdere middenstanders van hun belangstelling voor deze avond blijk gegeven hebben, want hij vindt het aantal aanwezigen zeer gering. Niettemin hoopt hij dat allen een gezellige en leerzame avond mogen hebben. Hierna krijgt de heer van Dijk gelegenheid om zijn causerie te houden over het onderwerp: „Recht en risico rondom hun zaak en gezin". Hij staat uitvoerig stil bij de navolgende punten: le de omzetting van een zaak in een firma of een naamloze vennootschap; 2e de opvolging in het bedrijf; 3e de overdracht van het bedrijf; 4e het voorkomen van erfenismoeilijkhe den in verband met kinderen in en buiten de zaak en 5e de ontwikkeling van de jonge midden standers via het levensverzekeringsbe drijf. Ook de belastingkwesties, die met boven genoemde onderwerpen verband houden, worden door hem uitvoerig besproken, speci aal wat betreft de belasting-aftrek van de vrouw, die in het bedrijf meewerkt, met in gang van 1 januari 1962. Deze causerie wordt door de aanwezigen met aandacht gevolgd. Daarna wordt pauze gehouden, waarin de aanwezigen een consumptie wordt aange boden. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Hiervan wordt door en kele personen gebruik gemaakt. De vragen worden tot tevredenheid beantwoord. De voorzitter dankt de heer van Dijk, voor hetgeen hij heeft uiteengezet en spreekt de hoop uit, dat elke middenstander er zijn voordeel mede zal kunnen doen. Tenslotte worden nog de volgende films vertoond: l,e Afspraak met de toekomst; 2e Prins Electron, een in kleuren ver filmd modern sprookje; 3e De open haven van Akkra, een prach tige kleurenfilm over de kust van Afrika en 4e De schitterende kleurenfilm „Onze Kroonprinses in de West". Alle films, vooral de laatste, werden door de aanwezigen prachtig gevonden. Aan het eind van de vergadering gekomen zijnde, dankt de voorzitter voor de opkomst en medewerking en sluit de bijeenkomst. GROTE MODE-SHOW Georganiseerd door de firma's M. L. Pleune, J. P. den Engelsman te Sint-Maar tensdijk en M. Moerland-Vermaas te Stave nisse werd in het dorpshuis een modeshow gehouden. Voor de dames werden zomer- japonnen, mantelpakjes met bijpassende tas jes en schoenen getoond, zowel de voor- jaars- als de zomercollectie 1962. Voor de heren was er een mooie collectie costuums, overhemden, jassen met bijpassende schoe nen te bezichtigen. Ook de kinderen wer den niet vergeten. Voor hen waren er jurk jes, kinderkleding met bijpassende schoen tjes en tasjes te zien. Voor de organisatoren van deze show was het wel jammer, dat de opkomst zo gering was. Slechts 28 personen waren aanwezig.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1