WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLOND Plaatselijk nieuws. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Gewiekste handelaren verdienen schatten door feilen in landbouwheffingen* Eerste hervormd jeugdweekend geslaagd Varen, varen, almaar weer varen Binding van jongeren door leerzaam en gezellig samenzijn Spoedeisende raadsvergadering te Sint-Maartensdijk. Snelle egalisatie nieuw gedeelte industrieterrein om aan de aanvragen te kunnen voldoen Een te geringe oppervlakte voor de zuiveringsinstallatie THOLEN OUD-VOSSEMEER 18c jaargang No. 22 12 april 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Tedaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Abonnementen 2.70 per halfjaar franko p.p. 3.30 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Giro 124407 Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het ingewikkelde web van heffingsrege lingen op landbouwproducten, dat talrijke Europese landen zorgvuldig hebben opge bouwd,blijkt voor handige lieden genoeg ruimte te laten om, tot grote hilariteit van de toeschouwers, schatten geld te verdienen zonder er veel voor te doen. De Algemene Inspectie Dienst van het ministerie van Landbouw in Den Haag heeft kortgeleden in samenwerking met de Douane Recherche de „zakentransacties" ontrafeld van een Amsterdams zakenman. De Amsterdammer moet het afgelopen jaar ongeveer een mil joen gulden hebben verdiend door handig tussen de mazen van de heffingsregeling op suiker door te laveren. Hoe alles precies in zijn werk is gegaan weet de Algemene Inspectie Dienst nog steeds niet, maar het voornaamste principe van de Amsterdammer is men toch te weten geko men. Er bestaan in België en Nederland ge lijkluidende heffingsregels bij in- of uitvoer van suiker. Zij moeten de suiker op kunst matig prijsniveau houden. Bij de invoer moet een bepaalde heffing worden betaald, die bij uitvoer van de suiker weer wordt teruggegeven. Een van de methodes van de Amsterdammer om op een gemakkelijke ma nier veel geld te verdienen was vrij een voudig. Hij kocht in België - waar door een overschot aan suiker zelfs beneden de we- reldprijs wordt verkocht, wat dus op zich al een voordeeltje is - flinke voorraden suiker, liet er door een relatie in Antwerpen een kleine hoeveelheid cacao doorheen men gen en voerde het mengsel in Nederland in. Hij behoefde bij de grens geen heffing te betalen, want de desbetreffende regeling sprak alleen maar van suiker, niet over sui ker met cacao. In Nederland waren echter heel wat koekfabrieken bereid om een flinke prijs voor de suiker, die slechts een gering percentage cacao bevatte, te betalen. Ze zouden er zelf toch ook cacao door moeten mengen. De fabrieken betaalden wat minder dan voor echte suiker, maar toch ruim vol doende om de Amsterdammer een zacht winstje te laten. De Amsterdamse zakenman, die zijn acti viteiten inmiddels op bevel van het ministerie heeft moeten staken, moet ook op andere manieren op de suiker hebben verdiend. Daarvoor zijn echter weinig aanwijzingen te krijgen. Hij zou bijvoorbeeld door handig manipuleren met suikervoorraden wel terug betaling hebben gekregen in het kader van de regeling, zonder ooit iets te hebben ge stort. Overigens heeft minister Marijnen (Landbouw) nu persoonlijk ingegrepen en de betrokken verordening dusdanig gewij zigd, dat voortaan ook suiker, waardoor wat cacao is vermengd, onder de regeling valt. Kort nadat deze suikeraffaire aan het licht kwam, vond de Douane Recherche een soortgelijke zaak. Ditmaal ging het niet om suiker maar om gerst. Opnieuw werd 't ministerie van Landbouw ingeschakeld. Men bemerkte, dat regelmatig via Terneuzen Ne derlandse binnenschepen met de ruimen vol gerst naar België gingen om een tijdje la ter weer met dezelfde lading terug te komen. België en Nederland kennen voor gerst soortgelijke heffingsregelingen als voor sui ker. Bij invoer moet een bepaald bedrag - dat in België hoger is dan in Nederland, worden betaald, dat bij uitvoer weer wordt terug gegeven. Op het ministerie van Land bouw in Den Haag meent men nu, dat de zakenlieden, die achter deze gersttranspor- ten zitten, een manier hebben gevonden om aan de Belgische kant van de grens meer aan terugbetalingen te ontvangen, dan zij aan verplichte stortingen uitgeven. Men is echter in Den Haag niet van plan de zaak verder te onderzoeken of op een of andere manier in te grijpen, aangezien de Neder landse schatkist geen schade lijdt. Men be schouwt het als een zaak die alleen de Belgen aangaat. Maar uit Brussel is al het geluid gekomen, dat men daar van niets weet en het volste vertrouwen heeft, dat er helemaal niets aan de hand is. Intussen gaan de vreemde gersttransporten door.; Sommige schepen varen zo lang met hun gerst heen en weer over de grens, dat hun lading al bedorven is. In landbouwkringen weet men eigenlijk niet hoe men over dit soort zaken moet denken. Bij de Amsterdammer kon men nog duidelijk zeggen, dat alles in strijd was met de feitelijke bedoeling van de desbe treffende regeling en daardoor kon worden verboden. Bij de gerst schijnt alles heel normaal te zijn. Men wijst er intussen op, dat de oorzaak van alles ligt bij de inge wikkelde heffingsregelingen op landbouwge bied. Regelingen, waarmee eigenlijk niemand gelukkig is. Men hoopt dan ook, dat ze weer snel kunnen verdwijnen in het kader van de Euromarkt. Zomin oude vormen alleen maar goed zijn, zomin zijn alle nieuwe dingen verkeerd. Het verwijt van de jeugd, dat de „kerk" haar links laat liggen geeft even weinig resultaat als het verwijt van de kerk, dat er met de huidige jeugd toch niks valt te beginnen. Het standpunt dat de zondag, dat de kerkdienst voldoende is om belijdend christen te zijn is weinig meer positief dan de gelaten heid der jongeren, omdat geen open oog of luisterend oor wordt gevonden. Wanneer beiden kerk en jeugd echter tot elkaar willen komen om te trachten hetgeen bindt te verstevigen, mag een juichtoon worden gehoord. En die juichtoon klonk na het restultaat van het eerste hervormde jeugdweekend op Tholen, dat zaterdag en zondag te St. Annaland werd gehouden, omdat de ouderen zich verblijden over een nog wel leergierige jongeren groep en omdat de jongeren voor hun moeilijkheden begrip vonden, liefde en tegemoetkomendheid. Dit kenmerkt dit eerste thoolse jeugd weekend, gehouden in een sfeer van onder en met elkaar te zijn. De voorbereidingen hiertoe waren niet gering. Een paar doorzetters namen het leeuwenaandeel voor hun rekening, maar in het algemeen had men over verdere mede werking ook niet te klagen. Dat leeuwenaan deel was voor de verenigingsleidster mevr. Leune-Priem en dhr. W. Goedegebuure en die medewerking kwam vooral van de tegen woordig bizonder druk bezette consulent ds. L. G. Zwanenburg, de hervormde kerkeraad en kerkvoogdij te Sint-Analand en vele leden van de verenigingen. Dat had tot ge volg, dat het op een perfecte organisatie uitliep, waarin bizonder weinig hiaten voor kwamen en wat een niet onbelangrijke fac tor was tot dit goede resultaat. Bij elkaar had men immers zo'n 130 deelnemers aan dit jeugdweekend, waarvan er een negental bij gastgezinnen moest worden onderge bracht. Jongeren uit Arnemuiden, Heerjans- dam.Klundert, Sprang Capelle, enz. en van zelfsprekend ook uit de ring Tholen deden zaterdagmiddag omstreeks vijf uur hun en tree in het hervormd verenigingsgebouw. Na de eerste persoonlijke kennnismaking sprak de presidente van de M.V., mevr. Leune-Priem een welkomstwoord naar aan leiding van Efeze 5 14-21. spreekster erkende, dat de organisatoren aanvankelijk wat bezorgd waren ten aanzien van deel name, organisatie, verloop enz., maar dat het eerste alvast de verwachting overtrof, zodat met goede hoop aan het programma werd begonnen. Het werd een hartelijk wel komstwoord, ook een versterkend woord, wat er toe bijdroeg, dat men zich al spoedig thuisvoelde. Onder leiding van ds. P. West- land van Groot-Ammers werd vervolgens gezamenlijk de maaltijd gebruikt, waarna de kennismaking volgde met de gastgezinnen. Om half acht heropende ds. L. G. Zwa nenburg, die de algemene leiding had, het samenzijn, waarbij ook ds. P. Alblas van Scherpenisse, burgemeester J. van der Bos, leden van kerkeraad en kerkvoogdij, waarna via het vertonen van dia's van enkele thoolse gemeenten nader met de streek ken nis werd gemaakt. De heer W. Goedege buure hield vervolgens een inleiding over de Eredienst, waarbij hij er op wees, hoe de vormen niet altijd dezelfde zijn in de loop der tijden. In de oude bedeling had men de tempeldienst, welke dienst der schaduwen werd vervuld door het volbrachte werk van Christus. Men kreeg vervolgens de eredienst tijdens het leven der apostelen, daarna de Romeinse mis en de Reformatie. Spreker wees er op, hoe de kerkdienst geen liefheb berij is van mensen, maar de bijeenkomst, waar God zijn volk samen roept. Daarbij dient het ordelijk toe te gaan, want God is een God van orde, sober maar waardig, openbaar, ieder nodigend. Tijdens de Refor matie kwam men opnieuw tot de samenzang en bij dat alles ontbrak het niet aan mense lijke gevoelens, menselijke inslag, mense lijke principes. Zo vereenvoudigde Calvijn bijvoorbeeld het muziekinstrument in de kerk met kaarsen en kandelaars. Dhr. Goedege buure behandelde vervolgens de dienst der gebeden, der barmhartigheid, des Woords, der Sacramenten. Het gaat er niet om al leen zondagschristen te zijn, het gaat om het horen van het Woord, maar ook om het doen naar het Woord. Het referaat werd beëindigd met het citeren van de bekende psalm ,,'k Zal voor Gods oog naar Zijn be velen leven." Een uitvoerige bespreking volgde onder leiding van de predikant voor het jeugdwerk ds. Jorissen, waaraan pas een eind werd gemaakt, toen men het tijd achtte de bij eenkomst te sluiten. Nadat zondag onder leiding van ds. Zwa nenburg en ds. Jorissen gehouden kerkdien sten waren bijgewoond, kwam men om 6 uur opnieuw in het verenigingsgebouw bij een. Nu sprak de voorzitter van de J.V. te Poortvliet, de heer R. C. Weijler het ope ningswoord, zulks naar aanleiding van Thess. 4 13-1,8. Daarna volgde preek bespreking met een uit de zaal gevormd forum,, waarbij het opnieuw tot een leven dige discusie kwam. Het tweede hoofdpunt op deze avond was het ten gehore brengen en een toelichting op geestelijke liederen en kerkmuziek door de J.V van Oud-Vosse- meer. Zowel zaterdag- als zondagavond werd een en ander afgewisseld door koor zang, declamatie en proza, terwijl men heel wat gratis kreeg aangedoden. In een hartelijk slotwoord dankte ds. L. G. Zwanenburg niet alleen alle medewer kers, gasten en gastgezinnen, ds. Jorissen en ds. Westland, kerkeraad, kerkvoogdij en koster, maar was bovenal dankbaar dat het voor en met elkaar een zo sfeervol weekend was geworden. Een samenzijn en binding, die verlangen wekt naar herhaling. Een con clusie waarmee iedereen van harte kon in stemmen. Voor behandeling van een tweetal punten kwam maandagavond jl. de raad van Sint- Maartensdijk in spoedeisende vergadering bijeen onder leiding van burgemeester D. C. Bouwense. DOOR MISVERSTAND TE WEINIG GROND Het eerste punt van bespreking was het voorstel tot aankoop van grond van dhr. A. de Wilde te Sint-Annaland. Het blijkt namelijk dat door een misverstand het Tech nisch Adviesbureau heeft verzuimd de ge meente er van in kennis te stellen, dat voor de huidige zuiveringsinstallatie (Pas veer-systeem) veel meer grond nodig is, dan aanvankelijk gedacht was. Hierover wa ren b en w niet te spreken, maar het feit ligt er en er zal meer grond moeten komen. Opnieuw werden uitgebreide besprekingen gevoerd met de eigenaar van deze grond (waarvan ook de andere grond werd aan gekocht) om dit nodige bijkomende stuk te kopen. Er is nog 4364 m.2 nodig, waarvoor de eigenaar 5043,-heeft bedongen. Daar naast moet de pachter, dhr. de Wilde jr schadeloos worden gesteld. Deze heeft, na de herverkaveling deze grond opnieuw be werkt en ingezaaid met gras. Overeeenstem- ming werd bereikt op een bedrag van 3550,Omdat met de uitvoering van het werk is of dezer dagen wordt begonnen, was wel spoed nodig. B en w stellen voor dan ook op deze aanbiedingen in te gaan. Het verwondert dhr. Geluk zeer, dat het Technisch Adviesbureau nu pas tot die ontdekking is gekomen, terwijl hij boven dien de schadeloosstelling niet gering vindt. De grondprijs door de eigenaar gesteld, acht hij wel redelijk. De voorzitter wijst er op, hoe er voor het oorspronkelijk plan wel voldoende grond was gekocht, maar nu het zgn, pasveersy steem wordt gebezigd is er meer grond no dig. Overigens zal het nieuwe systeem de ge meente niet meer kosten, want voor het eerste systeem was in totaal f 340.000. geraamd en voor de nu te gebruiken instal latie in zijn geheel een bedrag van f270.000. Weth. Bazen licht nader toe, hoe men reeds 5 jaar geleden de begroting maakte, maar nog geen grond had gekocht. Nu eigenaar en pachter voor een plotseling vol dongen feit komen te staan, kost dit de ge meente een extra offertje. De heer Koopman vindt het genoemde be drag helemaal niet onbillijk en de gemeente moet wel, wat niet wegneemt, dat er naar zijn mening door het Technisch Bureau een grote fout is gemaakt. Weth. Bazen vraagt zich tenminste af, in hoeverre de gemeente dit Technisch Bu reau verantwoordelijk kan stellen voor de uitvloeisels van deze nalatigheid. Zonder hoofdelijke stemming wordt de grondaan koop en vergoeding geaccepteerd. VOOR KOMENDE INDUSTRIEN. Enige tijd geleden werd reeds besloten een nieuw stuk aan het industrieterrein toe te voegen, nu het eerste gedeelte op papier reeds werd gesoupeerd, waarvan de Gebr. van Lammeren uit Halsteren binnen zeer korte tijd de plannen gaan verwezenlijken en het laatste stuk in beslag genomen wordt door de handelsmaatschappij N.V. Kimmerer en Co voor de vestiging van een fabriek van bouwchemicalien, welke in juli 1963 moet draaien. Voor de egalisatie van dat nieuwe ge deelte blijkt meer crediet nodig te zijn dan aanvankelijk is geraamd. B en w stellen voor het bedrag met f 10.000.te verhogen terwijl men uitrekende dat er f 8225.nodig zal zijn. Een beetje ruimte is echter niet ver keerd, ruimte dan in financieel opzicht. Die kredietverhoging is gewenst, omdat na het werk van de firma van der Werff de dijk nog niet wordt afgegraven en de geul dus ook niet wordt gedempt. Om snel een terrein beschikbaar te. hebben voor meerdere vestigingen, moet een gedeelte vanaf de weg door de Pluimpot worden klaargemaakt. De voorzitter zegt helaas nog niet te kunnen meedelen, welke nieuwe aanvragen er liggen, omdat deze nog in de onderhande lingsfactor ziitten, hoewel hij hieromtrent wel iets meer wil zeggen in een besloten vergadering. Dhr. Polderman begrijpt er in elk geval uit, dat de dijk voorlopig nog onaangeroerd blijft, wat de voorzitter bevestigt. Ale leden kunnen zich overigens met deze kredietverhoging verenigen. Daarna sluiting. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660—500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 15 tot en met 21 april 1962 zondag 0.30 13.10 maandag 1.38 14.12 dinsdag 2.30 15.05 woensdag 3.15 15.43 donderdag 3.49 16.14 vrijdag 4.22 16.44 zaterdag 4.50 1,7,13 20 april Volle Maan te 20.12 uur VERGADERING CHR. KLEUTERSCHOOL Donderdag jl. werd in het schoolgebouw een algemene vergadering gehouden van de chr. kleuterschool. Ds. van Doorn opende met gebed, waarna hij ps. 78 1 - 8 voorlas en na een welkomstwoord meedeelde, dat voorzitter Dijkslag door ziekte verhinderd was. Hij wenste dhr. Dijkslag een spoedig herstel toe en merkte op, hoe burgemeester mr. A. J. van der Hoeven bericht van ver hindering had gezonden. Er is terugziende op het afgelopen jaar veel reden tot dank baarheid, zo meende spreker vervolgens. Immers, de nieuwe school was in gebruikge- nomen, waarbij veel medewerking werd ondervonden, inzonderheid van het gemeen tebestuur. Ds van Doorn besloot zijn ope- nings-woord met de wens dat ook komend jaar het onderwijzend personeel onder de zegen des Heeren zou mogen arbeiden en de school voor kinderen en ouders vrucht zou afwerpen. Op de geleverde jaarverslagen volgde eni ge bespreking. Vroeger werkte men altijd met tekorten, maar dank zij de onderwijswet, is er nu zelfs sprake van enig financieel bezit bij de vereniging. Bij acclamatie werden in het bestuur herkozen de heren Van den Berge, Van Dij- ke, De Heer en Heezen. Uit de mededelin gen bleek, dat de school momenteel door 57 leerlingen wordt bezocht en gezien het geboortecijfer dit jaar welicht een dieptepunt wordt bereikt. Nadat nog enkele huishoude lijke vragen waren beantwoord sloot dhr. Boender de bijeenkomst met dankgebed. FEESTPROGRAMMA Tijdens een gehouden jaarvergadering van de Oranjevereniging onder leiding van dhr. M. Meerman bleek dat men nog over een batig saldo kon beschikken, al is dat niet om over te roemen. In de controle commissie werden de heren J. van Elsacker DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: MANIPULATIES De A-wegen zijn hinderpalen in het thoolse wegenbloc Ook Oud -Vossemeer in beroep bij de Kroon Scherpenisse gaat een nieuwe kleuterschool bouwen St. Maartensdijk heeft weer snel industrieterrein nodig. In St. Annaland werd een hervormd jeugdweekend gehouden Feestprogramma te Tholen Al is het dan nog geen zomer, met de eerste zwaluw blijer dan ooit. en J. Quist herkozen en als bestuursleden de heren Van Droffelaar en J. de Laater. In een bestaande vakature werd voorzien door benoeming van dhr. Van Heuseveld. Be sproken werd vervolgens het programma voor 30 april. Voorlopig werd dit als volgt vastgesteld: 8 uur klokgelui, 8.30 uur wan deltocht 15 km, 9.00 uur 10 km, en 9.30 uur start 5 kilometer tocht. Op dat tijdstip zal de jeugd tot 5 jaar een ballon oplaten. Omstreeks 11 uur worden de wandelaars bij hoeve stadszicht door „Concordia" afge haald om vervolgens door de stad te defi leren. Tussen kwart voor twaalf en 12.15 uur volgt traktatie van de schoolkinderen. In die tijd is er zang door een dameskoor onder leiding van pastoor Van Rijsloo. Tussen 2 en 3.30 uur worden op de markt kinderspelen georganiseerd, terwijl tussen 4 en half zes een gymdemonstratie wordt gegeven en op het gemeentelijk sportterrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd wordt gespeeld. De drumband zaï de deelnemers naar het terrein brengen. Er zal daar ook worden gedaan aan hardlopen voor kinderen terwijl om 7 uur op de Markt volksspelen worden gehouden. Om half negen is er nog een lampionoptocht met „Concordia" en worden nog enkele openluchtfilms vertoond. STREEKVERGADERING N.C.V.B. In het „Holland Huis" te Scherpenisse werd een streekvergadering gehouden van de afdelingen der Ned. Chr. Vrouwenbond. De zaal was goed gevuld, toen ds H. A. van Herwaarden en dr C. F. Trumau, bei den uit Middelburg over „Verantwoorde gezinsvorming" spraken. Er werd na de pauze ruim gebruik gemaakt van de gele genheid vragen te stellen. De vergadering stond onder leiding van mevr. H. M. van der Hoeven-Kappers, presidente van de thoolse afdeling. UITVOERING VOETBALVERENIGING Vrijdagavond hield de voetbalvereniging „Tholense boys" een uitvoering in de zaal van dhr. van Boven. Voorzitter M. C. Meer man richtte zich in zijn welkomstwoord vooral tot wethouder Berrevoets, waarna door de juniorleden een pantomine werd opgevoerd, waarbij een kapperszaak werd uitgebeeld. Het leuke hierbij was, dat alle handelingen als op commando, maar zonder dat een woord werd gesproken, werden uitgevoerd. De hoofdmoot volgde een blijspel in drie bedrijven onder de titel „Onder valse vlag", opgevoerd door leden van Tholense boys, aangevuld met enkele dames. Het aardige stuk werd leuk vertolkt. De heer Meerman dankte na afloop alle mede werksters en medewerkers inclusief de souf fleur voor hetgeen was gebracht en bood de dames een tablet chocolade aan en de heren een pakje sigaretten. Spreker vond het prettig ook de bur gemeester en mevrouw van der Hoeven aan wezig te zien en maakte van de gelegenheid gebruik het gemeentebestuur dank te bren gen voor het mooie sportterrein dat de voetbalvereniging in gebruik heeft, om er bij de leden op aan te dringen te laten blij ken, dat zulks gewaardeerd wordt. Het to neel werd belangeloos verzorgd door de fir ma Beukelaar. VOOR HET GROENE KRUIS Volgende week zal worden gecollecteerd voor de Emmabloem zoals dat jaarlijks door de Groene Kruisafdeling plaats vindt. Een aanbeveling zal hier nauwelijks nodig zijn. BEJAARDENMIDDAG Het plan bestaat om a.s. dinsdag weer een bejaardenmiddag te houden des namiddags om half drie. Degene, die weer afgehaald willen worden, gelieven een boodschap te sturen aan mevr. van der Velde, Markt. AAN DE BURGERIJ VAN THOLEN Ter gelegenheid van het zilveren huwe lijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard wordt, als cadeau van het Nederlandse volk aan het Koninklijk Paar, een geldinzameling gehouden. De opbrengst heeft het Zilveren Paar bestemd voor het maken van enkele recreatie-centra voor de jeugd in ons land. U kunt uw sympathie voor het Koninklijk Paar niet beter tonen dan mede te offeren aan het geschenk, dat zulk een goede be stemming krijgt. Koopt daarom in de kruidenierswinkels, die daartoe bevoorraad zijn, een herdenkings tegel. In ieder huis een tegel zij de leus! De Burgemeester JAARVERGADERING ZANGKOOR Het N.H.verenigingsgebuw was goed be zet toen het Kerkkoor daar vorige week vrijdagavond een feestelijke jaarvergadering hield. Alvorens Ds Ph. J. Leenmans de bijeen komst met gebed opende, sprak Mevr. v. Westen- van Nieuwenhuijzen een welkomst woord, waarin zij zich in het bijzonder richt te tot vertegenwoordigers van plaatselijke kerkelijke colleges en verenigingen, tot ds Leenmans en tot de dirigent, dhr A. H. Ridderhof, die ook afgelopen jaar weer veel werk verzette in het belang van het Kerkkoor. Op het openingswoord van de predikant volgden de jaarverslagen. Sekretaresse Mej. H. Lindhout gaf een overzicht van de activi teiten van het koor in het afgelopen jaar. Men gaf o.a een geslaagde kerstuitvoering. Blijkens het financiële verslag van penning meester C. L. Boogaard is er nog een be hoorlijk kassaldo aanwezig, hoewel de dienst 1961 eindigde met een nadelig slot. Vorige week werd de heer M. L. van Zetten te St. Annaland verblijd met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, door burgemeester J. van den Bos uitgereikt voor 50 jaar landarbeid in eenzelfde dienstbetrekking. De heer Van Zetten werkt, zoals eerder gemeld, gedurende een halve eeuw op de boerderij de „Kroonwarde" bij de familie van der Slikke. Op de foto: de medaille bevestigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1