WEEKBLAD VOOR HET EILONO THOLEN EN ST.FILIPSLOND PFAFF WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Een goede buur.... Vijf en twintig jaar ziekenhuisverpleging Plaatselijk nieuws. PFAFF De mooiste felicitatie voor de 75-jarige Poortvlietse wethouder G. K. J. Krijger: de MEDAILLE IN GOUD. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG 1862-1962 naaimachinehuis W* RIKKEN N/V, Kortemeestraat 17 Tel. 5878 BERGEN OP ZOOM 18e jaargang No. 20 29 maart 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 2.70 per halfjaar franko p.p. 3.30 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Tijdens een gezellige bijeenkomst in een hartelijke sfeer op de bovenzaal van het Poortvliets gemeentehuis was daar voor de 75 jarige wethouder G. K. J. Krijger het hoogtepunt, toen burge meester W. J. van Doorn meedeelde, dat aan hem de eremedaille in goud was toegekend, die verbonden is aan de Orde van Oranje Nassau. We maakten er reeds in het kort melding van in het vorige nummer. Het meest werd echter deze voor Poortvliet zo verdienstelijke inwoner gekarakteriseerd door de heer J. Deurloo, die in een spontane gelukwens de jarige een voorbeeldige buurman noemde. ,,Hij gunt het een ander zo van harte, dat het hem óók goed gaat, leeft in alles mee en heeft alles voor een ander over. En die zijn er tegenwoordig niet zo heel veel", aldus dhr. Deurloo. Het was de karakterisering van een in Poortvliet niet alleen vooraan staande, maar ook geziene en sympathieke inwoner. UITERSTE BEST GEDAAN Van die sympathie getuigde ook burge meester W. J van Doorn, die woensdag middag 21 maart 1962 het „onder onsje van de familie Krijger, burgemeester en wet houders, oud-burgemeester B. J. van Oeve- ren, het voltallig gemeentepersoneeL het Wezen Armbestuur en het brandweercorps, als eerste begroette en opmerkte blij te zijn, dat hij na een tienjarige samenwerking met wethouder Krijger de gelegenheid kreeg hem eens in het openbaar toe te spreken. Op 2 september 1935 lid geworden van de ge meenteraad en sinds 1939 tot heden zitting als wethouder bent u de van die tijd enige overgeblevene in het gemeentebestuur. De verzekering op die eerste raadsvergadering, dat u uw uiterste best zou doen om in goede samenwerking het beste te zoeken voor de gemeente onder Gods zegen, is ruimschoots bewaarheid geworden, aldus de burgemeester tot de jarige. Dat begin vond plaats in een heel andere, ook een heel moeilijke tijd, toen de werk loosheid welig tierde, toen het vaker voor kwam personeelssalarissen te verlagen dan te verhogen, toen zelfs het presentiegeld van de raadsleden werd afgeschaft. Aan die tijd herinnerend vond de heer Van Doorn het daarom ook zo prettig, dat oud-burge meester B. J. van Oeveren mede aanwezig was, maar ook spreker zelf was het een grote vreugde met deze wethouder en. zijn collega de bejaarde heer Van der Slikke te mogen samenwerken. Voor een wethouder van de oude stempel is er in deze tijd heel wat aanpassing nodig. Het staat echter vast, dat u in de plaatselijke gemeenschap een grote rol gespeelt en daarom mag de gemeen te Poortvliet zich gelukig prijzen u als in woner en als wethouder te kennen. Voor al hetgeen u in die jaren voor Poortvliet hebt willen doen, mag ik u thans nog eens extra dank brengen namens de bevolking, aldus burgemeester Van Doorn en daarom doet het mij ook zo'n bizonder genoegen u te kunnen meedelen, dat het Hare Majesteit Koningin Juliana heeft behaagd u de ere- ook de gehele familie Krijger, welke in Poortvliet een goede naam heeft, feliciteerde en de heer J. Janse sloot zich daarbij aan, namens het \Vezen Armbestuur, waarvan dhr. Krijger voorzitter is en in die functie ook zoveel voor de armenzorg heeft gedaan. Dat zijn buurman J. Deurloo bizonder in genomen was met hetgeen dhr. Krijger ten deel was gevallen, hebben we reeds eerder op gemerkt. Zijn naamgenoot, dhr. M. Deurloo bracht een felicitatie namens het brandweer corps op de hem eigen wijze, dat wil zeggen in dichtvorm. Tolk van het gemeenteperso- neel was de heer Ph. J. van der Male, die een kist sigaren voegde bij enkele voor gangers. Namens de familie voerde zijn zoon M. K. Krijger het woord, die in grote trek ken de familiegeschiedenis releveerde, waar uit wel bleek, dat men altijd en nog steeds graag in het ouderlijk huis is. NIET LICHT VERGETEN Wethouder Krijger was van al dat goede wat beduusd. Hij dankte H.M. de Koningin voor de hoge onderscheiding, evenals de Commissaris der Koningin en burgemeester van Doorn voor hun bemiddeling daartoe, verder allen die deze middag door hun tegenwoordigheid blijken gaven van meele ven. Het brengt heel wat herinneringen met zich, zei de wethouder en wanneer mij Burgemeester W. J. van Doorn van Poortvliet wenst (na bevestiging van de eremedaille in goud) de 75-jarige wethouder G. K. J. Krijger van harte geluk met de Koninklijke onderscheiding. medaille in goud toe te kennen, zo besloot de burgemeester zijn toespraak om met har telijke gelukwensen de gouden medaille te bevestigen op de rever van wethouder Krijger. Het was niet de enige felicitatie op deze middag. Onmidellijk hierna wenste ook zijn collega, wethouder J. J. van der Slikke op deze bijzondere feestdag te getuigen van zijn vriendschap voor de jarige, met wie hij gedu rende 23 jaren samenwerkte als wethouder en van wie hij bovendien veel vriendschap mocht ondervinden. Oud-burgemeester B. J. van Oeveren hoopte dat dhr. Krijger nog vele jaren de gemeente zou mogen dienen en het ontvangen ereteken met ere zou mogen dra gen. Raadslid P. J. van Houdt was de tolk van de raad, toen hij met de onderscheidene dank is gebracht voor wat ik in de afge lopen periode heb gedaan, doet dat goed. Het is met liefde, maar ook met gebreken gedaan. Tien zeer goede jaren liggen achter me als een periode van voortreffelijke sa menwerking met burgemeester Van Doorn en de 83 jarige wethouder van der Slikke. Het verheugde spreker ook bizonder dat oud-burgemeester Van Oeveren aanwezig was, terwijl hij eveneens de raadsleden erkentelijk was voor de prettige verhouding en het Wezen Armbestuur met wie hij broe derlijk samenwerkte. Ook de andere sprekers en colleges betrok wethouder Krijger in zijn dankwoord en besloot aldus: „Het was een heerlijke middag met vele verrassingen die het tot een onvergetelijk uur hebben ge maakt." Ruim 25 jaar geleden werd op een Groene Kruisvergadering te Stavenisse de gedachte geopperd om te komen tot een vereniging van Ziekenhuisverpleging op Tholen en St. Filipsland. Zo om vangrijk was die gedachte toen mogelijk nog niet, maar het eerst balletje was geworpen en wijlen burgemeester A. F. Hansens van die gemeente was er de stuwende kracht van. Een vereniging die zich steeds in een wijder belangstelling mocht verheugen en nu mogelijk meer dan ooit aan haar doelstelling): tegemoetkoming in verpleegkosten, beantwoord. Dat blijkt tevens uit het ledental van 1400, dat blijkt voorts uit het bedrag dat afgelopen jaar werd uigekeerd, zijnde niet minder dan 13.452,55 met later nog een toeslag van ruim 1000,—, want ook in het afgelopen jaar waren 95 leden hiermee zeer gebaat. Het is al enige dagen geleden, dat aan dit 25 jarig bestaan van de „thoolse zieken huisverpleging" zoals die wordt genoemd, aandacht werd geschonken. Dit gebeurde dan niet in de eerste plaats door de gelijker tijd jubilerende voorzitter. Het is namelijk dokter P. J. Duinker uit Tholen die 25 jaar lang de leiding geeft aan deze vereniging en toen hierover na afwerking van de huis houdelijke agenda nog met geen woord was gerept, vond notaris W. L. Blindeenbach het tijd worden om deze voorzitter namens vele leden, al of niet ter vergadering aanwe zig, dank te brengen voor hetgeen hij deze periode voor de ziekenhuisverpleging wilde doen. „Wat dit betreft zouden we u zeker wel erelid kunnen maken", aldus dhr. Blin- denbach tot de voorzitter" maar het zou te gelijkertijd inhouden dat we u als voorzitter moesten missen en daarom wachten we er liever nog wat mee." Wel hoopte spreker dat dokter Duin ker nog vele jaren kracht en lust zou hebben tot het leiden van deze vereniging. Nu het zilveren balletje was gaan rollen, wist ook de voorzitter nog wel iets van het ontstaan der vereniging af, met name dat er dan nóg twee andere leden jubileren, t.w. het oud-be stuurslid en de nog steeds plaatselijk afge vaardigde W. de Korte uit Tholen, steeds en nog altijd meelevend met het welzijn der vereniging, evenals de bode van Scherpenis- se, de heer 7- Vinjé. Beiden werden toege sproken en daarbij het werk van wijlen dhr. A. F. Hansens nog eens gememoreerd. His torie op rijm werd geleverd door bode P. van der Reest uit Stavenisse, welke er dus eveneens van op de hoogte was, dat men de 25 jaar was gepasseerd. Zo volgden er nog heel wat vriendelijke woorden. Per 1 januari jl. bleek het finantieel bezit der vereniging f 14.927,92 te zijn met over het afgelopen jaar een batig saldo van 1,845.01. Aan de 95 patiënten werden 909 verpleegdagen uitgekeerd tot het reeds eer der genoemde bedrag. Op voorstel van de controle commissie J. A. Nortier van Stavenisse en H. Jansen uit Tholen werd de penningmeester gede chargeerd. Vanwege de gunstige financiële uitkomst over 1961 zal nog een toeslag op de uitkering plaats vinden van 10% van de basistarieven. De voorzitter merkte op, hoe een wets voorstel is ingediend om de ziekteverzeke ringsmaatschappijen onder toezicht te stel len, zoals dat ook het geval is voor de le vensverzekeringsmaatschappijen. Vermoede lijk zal deze vereniging daaronder niet val len, omdat het geen verzekeringsmaatschap pij is en niet verder gaat dan tegemoetko mingen. Mr van der Weel zal op verzoek van de vereniging van Zuid en Noord Be veland hierover advies uitbrengen. Het be stuur meent, zo deelde de voorzitter vervol gens mee, dat over 1.962 opnieuw een toe slag van 10% zou kunnen worden verleend indien de financiële uitkomst zulks toelaat Als resultaat van de besprekingen hierover werd nog voorgesteld de contributie belang rijk te verhogen, wat de inkomsten met ongeveer f 6000.zou vermeerderen, maar waardoor ook de uitkeringen van 40-50% boven die van 1961 zouden kunnen liggen. Gezien het geringe aantal leden (17) op de vergadering aanwezig, zal dit voorstel per circulaire nder de aandacht van alle leden worden gebracht. De volgende jaar vergadering hoopt men in St. Philipsland te houden. Raadsvergadering Sint-Maartensdijk. Binnenkort kan de speeltuin gaan draaien - Er kunnen elf woningwetwoningen worden gebouwd. Volgens de toegezonden stukken zal er hedenavond om 7.00 uur in het verenigings gebouw een openbare raadsvergadering wor den gehouden, waarbij de leden 25 punten te verwerken krijgen. Bij de ingekomen stukken is de goedkeu ring van het raadsbesluit tot het verstrekken van een renteloos voorschot vanf 20.000,- aan de speeltuinvereniging, terwijl ook dat voor de gymnastiekvereniging is goedge keurd. De verkoop van het gedeelte indus trieterrein aan de n.v. Kimmerer en Co kan eveneens zijn beslag krijgen. Tegen het door Gedeputeerde Staten genomen besluit tot vaststelling van het plan voor wegen en waterlopen en toewijzing daarvan in het herverkavelingsblok Tholen is van de zijde van b en w geen bezwaar. Ook de zgn. Galgeweg met oprit tegen de Groenedijk is aan de gemeente toegewezen. De huidige al oude ziekenauto is vooral voor liggende patiënten ongemakkelijk. Het Nederlandse Roode Kruis, afd Tholen vraagt alle gemeenten op het eiland een bijdrage van 5 cent per inwoner te willen verstrekken voor de aankoop van een nieu we ziekenauto. Voor uitmaling van gezui verd afvalwater vraagt het Waterschap Tholen een bijdrage van f 400,B en w menen dat enigermate met cijfers is gegoo cheld en vinden 300,ruim voldoende. Voorgesteld zal worden om over te gaan tot aankoop van de schuur op de hoek Westvest-Noordpoort van wed. P. V. van Splunter te Tholen, die 4500,vraagt. Men acht deze prijs wel vrij hoog, maar bij afbraak van die schuur zou het Marktplein beeld aanzienlijk worden verfraaid, waarom b en w dit offer willen brengen. Met toe nemende kampeeranimo wordt voorgesteld een kampeerverordening in het leven te roe pen, waarin voorwaarden zijn opgenomen voor zowel patticuliere als officiële of ge meentelijke kampeerterreinen. Door het ontslag van de heer L. H. van As is een vakature ontstaan in het college voor Maatschappelijke Zorg, waarvoor door die instelling worden aanbevolen: 1. A. Lindhout, Provinciale weg 50, 2 C. M. Lindhout, Oostsingel 20 en 3 L. A. Stout- jesdijk, Radda Barnenstraat 3. Voor leveren en monteren van de mechanische en elektri sch installatie voor de rioolwater zuiverings installatie was na onderhandse aanbesteding de N.V. Machinefabriek Landustrie te Sneek met f 84.200.laagste inschrijver. De be groting was f 80.000. Nu het besluit van de raad om aan de speeltuinvereniging „Margriet" een rente loos voorschot te verlenen is goedgekeurd verzoekt die vereniging de nodige grond te willen beschikbaar stellen. Dit wordt dan een gedeelte van de gedempte watergang tussen de Dr. Tazelaarstraat en even voorbij de Radda Barnenstraat. Het terrein verkrijgt dan een oppervlakte van ongeveer 700 m2 B en w stellen voor dit terrein kosteloos in gebruik te geven. Aan de algemene politieverordening zal, na goedkeuring door de raad ,een nieuw artikel worden toegevoegd, waarbij het verboden is binnen de bebouwde kom nieu we veeteeltbedrijven te stichten. Een ander voorstel van b en w is om in principe akkoord te gaan met de verkoop van bouw grond, gelegen aan de Molendijk ten be hoeve van dokter J. M. van der Bel, die daar een nieuwe woning met praktijkruimte wil bouwen. Omdat de nieuwe verbindings weg er nog niet ligt, kan thans de be grenzing niet definitief worden bepaald. Voor onderhoud van de molens wordt de landelijke subsidieregeling voorgesteld. In het jaar 1962 zal de gemeente in totaal 11 woning wetwoni|ig en kunnen bouwenj,, t.w. 6 met algemene bestemming, 4 ter vervanging van krotwoningen en 1 voor het bedrijf Priem. Deze woningen zullen in plan West komen. De voorbereiding tot verwezelijkingzullen door Üe raad onge twijfeld worden goedgekeurd. Na aankoop bedrijfje J. Heijboer komt met de verlenging van de Koningin Juliana- straat ongeveer 2129 m2 bouwgrond be schikbaar, waarvoor een verkoopprijs van f 12.50 per m2 wordt voorgesteld. Het bouwfonds van de Ned. Gemeenten is bereid aan de rechterzijde van de Konin gin Julianastraat een 6-tal woningen te bou wen met rijkspremie, teneinde deze aan particulieren te verkopen. Voorgesteld wordt een optie bouwgrond aan genoemde vereni ging toe te staan. Bij verschillende andere begrotingswijzi gingen, voortvloeiende uit genomen beslui ten wordt ook een crediet geraamd van 30.000,voor de nieuwe vuilnisauto. B en w kunnen zich namelijk zeer wel ver enigen met de gevoelens van andere deel nemende gemeenten om niet met een tweede handsauto te beginnen. Voorgesteld zal ook worden het aantal ambtenaren van de bur gerlijke stand uit te breiden door benoe ming van de adjunct-commies ter secretarie de heer J. L. Rijsenbil (onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand). Op advies van inspecteur en het hoofd der openbare lagere school, stellen b en w voor de onderwijzer J. Bakker in vaste dienst te benoemen met ingang van 1 april a.s. Voor 1962 worden als woonruimtecom missielid weer voorgesteld de heren M. A van Gorsel, P. Jasperse, M. G. Meerman, C Scherpenisse en C. M. Zwagemaker. Aangeboden worden voorts de rekeningen over 1960. De benoeming van een 2e werk ster onderhoud technische school wordt ge wenst geacht en daartoe aanbevolen mevr. D. Kaashoek-van Zetten. Een laatste voor stel is om keurmeester A. de heer Bos te bevorderen tot keurmeester-opzichter, opdat hij kan delen in de verhogingsnorm van de ambtenaren. DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR De uitslag van de provinciale verkiezingen Hoe onze streek zijn stem uitbracht Een streekbewoner als lijsttrekker De nieuwe provinciale staten Streek geen kerngebied Een goede buur Speeltuinverwezenlijking in St. Maartensdijk Een zilveren ziekenhuisverpleging Het vervolg van het Kantongerecht De schamele woningtoewijzing De groeiende Stavenisser boerenleenbank Spanning in de sport Een goede buur is beter dan een verre vriend. Dr. L. D. A. Looljsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel 01666-400. THOLEN HOOGWATER in de week van 1 t.e.m. 7 april 1962. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 1.20 2.22 3.10 3.58 4.43 5.25 nm.12.40 uur 13.53 14.52 15.41 16.27 17.11 17.53 Woensdag 4 april Nieuwe Maan te 6.26 uur SIMAVI Van 2 t/m 7 april zal ook hier ter plaatse weer de jaarlijkse SIMAVI-collecte worden gehouden. Deze U wel bekende vereniging gaat op intensive wijze voort met hetgeen zij in 1925 is begonnen, n.l. de medische nood in tropenlanden helpen lenigen en zij wil trach ten om voor de Nederlandse dokters en zus ters, die zich, waar ook ter wereld, voor de lijdende mens inzetten, de bron te blijven. Het plaatselijk SIMAVI-Comité doet een warm beroep op de burgerij en hoopt dat men blijk geeft te waarderen dat men hier, wat de medische verzorging betreft, in zo'n uiterst bevoorrecht land woont. HELPT SIMAVI „HELPEN"! VOORLICHTINGS THOOLSE VISSERSVERENIGING Vrijdagavond hield de Thoolse vissers vereniging onder leiding van haar voorzitter de heer J. H. Bal een voolichtingsavond. Een bizonder welkomstwoord werd gericht tot inspecteur de Wit, tot de heer Schu macher entot de spreker van deze avond de heer De Veen. Met enkele woorden her dacht de voorzitter he overlijden van de heel de Boer, adjunct inspecteur die zo veel voor de visserij deed. Als onderwerp had de heer De Veen „Oorzaken van de schommelingen in de tongvangsten". Spreker wees er op dat vroe ger niet zoveel tong werd gevangen, doch dat deze vangst sedert 1947 omhoog liep Tussen 1920 en 1940 bedroeg de vangst per jaar zo'n 2 miljoen gulden. Van 1946 - 1949 was het 4 miljoen per jaar en van 1949 tot 1958 al gestegen tot jaarlijks 10 miljoen. In 1961 was het opgelopen tot 22 miljoen per jaar. In de nederlandse visserij neemt naast baring de tongvisserij de tweede plaats in. Niet alleen is de opbrengst hoger in guldens maar voornamelijk in kilo's, bij voorbeeld in 1903 was het 3 miljoen en in 1956 al 18 miljoen kilo. De laatste cijfers zijn nog niet bekend. In vergelijking met het buitenland staat Nederland met de vangst op de eerste plaats. Aan de hand van grafieken toonde spreker aan, dat zulks in hoofdzaak te wijten is aan een goede broedval bij hogere temperaturen, vooral 1959 was een goed broedjaar. Uit deze bespreking bleek dat niettegenstaande het aantal sche pen is toegenomen, ook de vangsten per schip belangrijk zijn gestegen. Uit de gra fieken bleek voorts duidelijk de trek van de vis naar de broedplaatsen. Spreker wees er op dat men van de tong nog niet zo heel veel afweet, maar dat er doorlopend studie van wordt gemaakt, o.a. door gemerkte vis jes uit te zetten. Mede daardoor kan de trek van de vis worden vastgesteld. De eerste jaren mag zeker nog op een goede vangst worden gerekend, maar ook hierin speelt de natuur een grote rol met warme golf stromen enz. Nadat nog enkele vragen waren beant woord dankte de heer Bal voor deze leer zame causerie en werden nog enkele films vertoond over de visvangst en de conser- venfabrieken in Japan enz. lOcflaottt l/aftaan. HET IS „GEMEENTEBELANG" De kandidatenlijst voor de gemeenteraads verkiezing met als nummer 1 J. H. Bal, 2 M. v.d. Sande, 3 A. ten Pas, 4 P. Over- beeke komt niet uit, zoals we vorige week meldden, onder de naam V.V.D., maar on der „Gemeentebelang". DE C.H.U. KANDIDATEN Door de plaatselijke C.H.U.kiesvereniging werden voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing de volgende kandidaten gesteld. 1 J. v.d. Velde, 2 W. Quist, 3 W. L. Bijl, 4 J. Geluk, 5 J. de Laater, 6 C. Geuze, 7 C. J. Zachariasse, 8 M. Overbeeke. BURGELIJKE STAND GEBOREN: 14 maart: Jacob Anthonie, zoon (van Bogert, Anthonie Pieter en vain Vink, Jaco- ba Pieternella. 19 maart: Daniël Marinus, zoon van Bo- lier, Marinus en van Vroegop, Helena Krina. HUWELIJKEN: 6 maart: Rottier, Klaas, oud 36 jaar, land bouwer, wonende te Yerseke en Bierens, Jacomina, oud 31 jaar, zonder beroep, wo nende te Tholen. HUWELIJKSAANGIFTEN: 23 maart: Praat, Maarten, oud 20 jaar, schip persknecht, wonende te Yerseke en de Hond, Gesina Louisa, oud 19 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. OVERLIJDEN: 18 maart: van den Berge, Jan Cornelis, oud 75 jaar, echtgenoot van Marbus, Kijzinü Janna Hendrica. 21 maart: Engelvaart, Ary Gerard, oud 61 jaar, echtgenoot van Bal, Jacomijntje, Janna. 23 maart: Jansen, Maria, oud 85 jaar, ge huwd geweest met van Vessem, Jacob. AFDELING OPGERICHT VAN „PRO REGE." Aan iemand die zelf eens militair was, zal men niet behoeven te verklaren, wat de Koninklijke Militaire Bond Pro Rege is. Hij en zijn familie weten daar wel van. Immers, wanneer onze jongens onder de wapenen worden geroepen, soms heel ver van eigen haard en zelden in een plaats waar men fa milie heeft, dan zit men daar 's avonds te zitten. Waarheen? Een zegen dan, wanneer men naar het militair tehuis kan, wanneer men daar één van de 53 tehuizen vindt van Pro Rege. Deze Kon. Ned. Mil. Bond heeft tot grondslag de Heilige Schrift als Gods Woord en stelt zich ten doel de verspreiding der christelijke beginselen in de krijgsmacht van het Koninkrijk en de samenbinding van alle militairen en burgers, die daaraan wen sen mee te werken. Van deze bekende bond nu is ter plaatse een afdeling opgericht met als voorlopig bestuur de heren H. Jansen wnd voorzitter, V. Laban, secretaris, C. Griep penningmees ter en leden P. J. Drooger, C. van Gerven en A. Heuseveldt. Het ligt in de bedoeling middels huisbezoek te trachten meer leden te werven voor deze nuttige en voor vele militairen zo onmisbare vereniging.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1