Een week praktijkschool. Huishoudelijke Voorlichting. W itlofwortelteelt* Teelt van knolselderij» 8c JAARGANG No. 19 EENDRACHTBODE - TWEEDE BLAD 22 MAART 1962 RedactieLandbouwcentrum Zeeland, Westsingel 58 Goes Vloerbedekking. Kort verslag van de laatst gehouden streekverbeteringskommissieverg^dering* ©MS Nieuwsbrief streekverbeteri ng Tholen Uitgaande van de hier op Tholen opgerichte rationa lisatiekern en in het kader van de landarbeidersvoor lichting van het Rijkslandbouwkonsulentschap hebben we een kursus kunnen volgen aan de praktijkschool voor landbouwtechniek en arbeidsrationalisatie in Schoondijke met als onderwerp trekker-onderhoud. Wij, dat zijn 9 trekkerchauffeurs van ons eiland plus nog een twintigtal anderen uit heel Zeeland afkomstige trekkerchaufferende landarbeiders, Op maandag 22 januari om half 10 waren we aan de school, de maandagmorgen is besteed voor een voor bespreking inzake het programma, het invullen van een formulier en het ons bijbrengen van ordemaatregelen en aanwijzigingen omtrent werkplaats en internaat. In de werkplaats waren een 12-tal trekkers aanwezig om door ons onder handen genomen te worden. De werkzaamheden waren verdeeld in 4 onderwerpen n.l.: het brandstofsysteem; koeling en smering; onderhoud en afstellen van lagers, remmen en koppeling; de elek trische installatie. Dus 4 taken verdeeld over 4 dagen met elke dag één taak. Het aantal cursisten werd verdeeld in 4 groepen van 7 man met voor elke groep 3 trekkers. We hebben hierbij moeten leren en zelf uitvoeren hetgeen door ons als gebruikers zelf gedaan kan en mag worden en wat we niet zelf moeten doen, maar moesten overlaten aan de garagehouder of dealer i.e. de monteur. Het belangrijkste hierbij was dat we het niet alleen maar moesten wefcn hoe of b.v. het koelsysteem er uitzag en wat het ten doel had, maar dat we ook zelf moesten trachten dit systeem zo goed mogelijk te reinigen en te onderhouden, opdat het volledig aan het gestelde doel zou beant woorden. Waarom we zuinig moesten zijn op het brandstof systeem van een dieselmotor werd ons in de praktijk duidelijk gemaakt. Vooral wat we wel aan de brand- stofpomp mochten doen en wat niet. Hetzelfde geldt voor de verstuivers. Geen teoretische geleerdheid werd ons bijgebracht, doch de praktische zijde kwan naar voren. Niet een toekijken hoe of de instrukteur het een en ander deed. Er werd ons alleen verteld wat of er moest gebeuren en we moesten het zelf voorelkaar zien te krijgen. Wat natuurlijk het meest leerzame is. U zult begrepen hebben dat we niet elke avond naar huis gingen maar een weekje in het internaat verbleven. Dit internaat bestaat uit 4 slaapzalen, wasgelegenheid, konversatie- en ontspanningszaal en niet te vergeten de keuken waar voor ons een prima maaltijd bereid werd. In de konversatiezaal hadden we lectuur, radio en televisie en de onderlinge gesprekken, het nader met elkaar kennis maken en het uitwisselen van gedachten en ideeën omtrent ons werk. Vrijdagmiddag werd een slotbespreking gehouden in de konversatiezaal, waar we vragen konden stellen, op- en/of aanmerkingen maken over kursus of internaat, waarna deze leerzame kursus door de directeur werd gesloten en we voldaan naar huis terug keerden, met de wens nog eens een kursus te kunnen volgen aan deze, in onze tijd van mechanisatie zo onmisbare en nuttige praktijkschool. Tholen T. Beijes Bent u al aan de schoonmaak? Of maakt u alleen nog maar plan nen voor de verschillende vernieuwingen in uw huis Bij velen zal de vloerbedekking wel aan vernieuwing toe zijn en de moeilijkheid is dan wat te nemen. Onze keuze wordt door zoveel faktoren bepaald. We willen een mooie vloerbedekking, sterk, ze mag niet verkleuren, vlekken moeten er liefst gemakkelijk uitgaan zonder kringen na te laten. Ze mag ook niet te duur zijn. Bij de bepaling van onze keuze moeten we zeker ook rekening houden met het gebruik van het vertrek. We zullen een paar soorten vloerbedekking bespreken die in aanmerking komen voor de woonkamer. In de eerste plaats de gladde vloerbedekkingen zoals viltzeil (b.v. Balatum), linofeit, linoleum, houten-, plastic- en rubbervloeren. Het viltzeil 1.50 per m2) wordt veel gebruikt, maar is niet sterk, het bovenlaagje slijt snel af. Linofeit 4.per m2) is sterker maar is niet verhuisbaar, daar de achterkant een laag bitumen is. Beter is dan linoleum 6.50 - 8.per m2). Hier bevindt zich nog een laagje jute achter, zodat het, wanneer we het willen oprollen, niet scheurt. Rubber is voor de woning niet zo geschikt, het is duur 17. tot 40.per m2) en als het nat wordt is het spiegelglad. Met de plastic vloerbedekkingen hebben we weinig ervaring. Wel weten we dat ze nogal verkleuren, er gemakkelijk putten inkomen en dat ze duurder zijn dan linoleum (de prijs varieert van 9. tot 16.50 per m2). Al met al is van de gladde vloerbedekkingen het linoleum heus nog niet zo slecht. Maakt het lopen op linoleum teveel lawaai, dan kan er heel goed een laag kurkment onder aangebracht worden. Het is voor alle vloerbedekkingen trouwens heel belangrijk dat de ondervloer eerst uitgewerkt is en glad gemaakt. Meestal is het nodig eerst hardboard te spijkeren; het is het behoud voor de vloer bedekking. Van belang is oo dat onder een vloerbedekking die de vloer geheel afsluit, ventilatieroosters zijn, zodat de vloer geventileerd kan worden. Een mooie gladde vloer is ook de parketvloer, wel vrij duur 28.tot 40.per m2), maar ook duurzaam. Verder komen voor een woonkamer in aanmerking de ruwe vloer bedekkingen zoals twisted, cocos, bouclé, moquette vilttapijt enz. Van deze is de twited de goedkoopste 4.tot 5.per m2) en vrij sterk. De randen zijn het eerste stuk. Sterker is cocos, wat tegenwoordig in heel veel mooie kleuren te koop is. (prijs vanaf 9.50 per m2). Een duurdere vloerbedekking is het bouclé; hierbij zijn lusjes van wol, rayon, soms gemengd met andere vezels, geweven in een onder laag van jute met katoen. De prijs is 19.— tot 25.— per m2. Het is niet zo sterk. Moquette is veel duurder, maar ook sterker 30.tot 60. per m2). Het is een poolweefsel, waarbij de polen dicht bij elkaar moeten staan, wil het sterk zijn. Tegenwoordig komen er behalve de oude bekende vloerbedek kingen ook veel nieuwe soorten op de markt, zoals plaktapijten (b.v. Bonita, Lana), vilttapijten (b.v. Heugafelt, Tretford, Viltana) en tufted (b.v. Raventa en Tapira). Het is met deze nieuwe vloer bedekkingen nog heel erg oppassen. We kunnen meestal niet nagaan waaruit de draden bestaan en moeten dan op een goed merk afgaan of een schriftelijke garantie vragen van tenminste 5 jaar. De prijs van deze vloerbedekkingen varieert van 19.tot 25.per m2. Alleen Bonita is goedkoper en kost 11.90 per m2. Tot slot nog een paar tips, waarmee u rekening kunt houden om uw vloerbedekking langer te laten meegaan. Metalen glijders onder de stoelen zijn slecht voor de vloerbedek king. Beter is het om er een stukje vilt onder te plaken. Hoge dameshakjes priemen ook in de vloerbedekking en maken deze kapot. Zware stoelen kunt u beter af en toe verplaatsen, zodat de vloerbedekking niet steeds op hetzelfde punt aan slijtage onderhevig is. Wilt u meer weten over vloerbedekking dan kunt u het beste het boekje „Vloerbedekking" bestellen bij Goed wonen, Rokin 56, Amsterdam. De prijs is 1.Indien u het mij opgeeft voor 1 april zal ik ze allemaal tegelijk bestellen en ze u thuisbezorgen. Dalemseweg 7 Tholen. tel. 01660-433. J. van Es Hieronder volgt nog eens een resumé van de motieven waarom bovengenoemde teelt in het bijzonder onder uw aandacht is ge bracht tijdens lezingen en persoonlijke voorlichting. 1. Er is een grote vraag naar witlofwortels 2. Waar in verband met de noodzakelijke vruchtwisseling in be paalde jaren geen suikerbieten op een perceel grond geteeld kunnen worden, heeft men een overeenkomstig gewas met wit lofwortels 3. Dit gewas is een bijzonder goede voorvrucht voor uien 4. Het gewas stelt geen hoge eisen aan de grond 5. Men kan de witlofwortels telen na winterbloemkool 6. Wanneer men witlofwortels teelt, kan men overwegen om zelf ook witlofkroppen te gaan kweken De teelt van witlofkroppen Deze teelt is bijzonder geschikt voor het produktief maken van winteruren. Voor een goede afzet en prijsvorming is het wel van belang dat een flink kwantum kan worden aangeboden. Hoe meer telers in een bepaald gebied deze teelt gaan uitoefenen, des te groter de kans op bevredigende resultaten. Om de teelt- en oogstwerkzaamheden over een lange tijd te kun nen verdelen, dient men de kuilen te verwarmen. Men dient de kuilen zo groot te maken, dat men deze met de beschikbare arbeids krachten behandelen kan. Hier volgt een teeltschema dat op meerdere bedrijven in Zeeland wordt toegepast. Verwarming door middel van electrische stroom met behulp van een witloftransformator en -kippegaas. Kuilgrootte 16m2. Iedere week een kuil maken en vol zetten met witlofwortels. Wanneer men vier kuilen heeft opgezet, kan men de vijfde week de wortels opkuilen in kuil no. 1, daar men dan hieruit het lof heeft geoogst. Wanneer men in totaal met vijf kuilen werkt, heeft men wat meer reserve in het teeltschema. Van 40 are witlofwortels kan men twaalf kuilen opzetten. Per kuil 24 a 25 roe wortels of 1000 kg wortels. Opbrengst aan witlof 50 60% van de wortels, dus 500 a 600 kg lof. Bij vroege teelt is de opbrengst 400 a 500 kg lof. Benodigde arbeidsuren per kuil Kuil graven, opzetten, opruimen Oogsten en veilingklaarmaken totaal 13 uur 42 uur 55 uur. Wanneer men een gemet witlofwortels teelt en deze zelf opkuilt en de verwarmde teelt toepast, heeft men dus alleen reeds voor de teelt van witlofkroppen 660 winterarbeidsuren nodig. Wanneer men per roe witlofwortels 20 kg witlof oogst, noemt men dit een goede opbrengst. Dit is dus per gemet 6000 kg lof. De meest ideale teeltruimte voor een Thools bedrijfje is wel een warenhuis. Als dit mgelijk is, bouw dan een warenhuis van 500 m2. De ene helft kan men dan benutten voor de teelt van aardbeien en de andere helft voor het trekken van witlof. Na de witlof sla of een ander gewas en daarna het gehele warenhuis met meloenen of tomaten, enz. Globaal kan men de investeringskosten voor een warenhuis, regeninstallatie, witloftransformator en toebehoren stellen op 12.000.De jaarlijkse vaste kosten voor rente, afschrijving en onderhoud zijn globaal f 1000.De verwarmingskosten aan electrisch zijn gemiddeld 34 K Watt. Men streeft er naar zoveel mogelijk goedkope nachtstroom aan te wenden. Het is ook mogelijk om onder platglas electrisch verwarmde kuilen te maken. Dit is goedkoper, doch de arbeidsprestaties zijn minder en moeilijker. Dit overzicht is bedoeld om u enig inzicht te geven van de teeltmogelijkheden van witlof. Nogmaals, hoe massaler de teelt van witlofwortels en die van witlofkroppen wordt beoefend, des te groter de kans van slagen. Vóór u besluit om de verwarmde teelt van witlof te gaan uit oefenen, eerst persoonlijk advies vragen. Orastrent de mogelijkheden van elektrische verwarming, dus de afname van stroom en de benodigde leidingen, meters en tarierven, kunt u zich het beste in verbinding stellen met de P.Z.E.M. Allen die interesse hebben voor de teelt wordt geadviseerd, zich spoedig in verbinding te stellen met de Tuinbouwvoorlichtingsdienst hetzij rechtstreeks of via de Veiling of Streekverbeteringscomissie. M. Wattel, Hoofdass. A. In haar laatste vergadering besloot de streekverbeteringskom- missie een voorlichtingsobjekt voor het witloftrekken in het eiland Tholen te plaatsen. Deze teelt past bijzonder op het kleine bedrijf. Een kleine premie wordt door de streekverbeteringskomissie in het vooruitzicht gesteld. Diegene die interesse hebben voor dit opbjekt en bereid zijn excursies te ontvangen dienen dit schrifte lijk op te geven voor 15 april 1962 aan het rijkslandbouwconsu- lentschap t.a. J. Markusse. Landbouwcentrum Goes. In de verga dering van 23 april zal dan besloten worden waar het voorlich tingsobjekt kan komen. De komissie Bij de kommissie komen de volgende vragen wel eens naar voreni a. Leest men de Nieuwsbrief b. Zijn de artikelen gevarieerd genoeg? c. Biedt zij voor elk wat wils, voor de kleine boer, de grote boer, de man met het gemengde bedrijf, de landarbeider, de huisvrouw Wij horen n.l. weinig reakties, nog minder suggesties. Wij zouden het op prijs stellen van u te vernemen hoe u over de Nieuwsbrief denkt. Voor opbouwende kritiek staat de kommissie open. Pak de pen eens op en schrijf over deze aangelegenheid een brief aan de streekverbeteringskommissie, pa I. Markusse, „Landbouw-centrum Zeeland", Westsingel 58 te Goes, A. Aanstelling tuinbouwassistent voor Tholen Gezien de ontwikkeling van de gemengde land- en tuinbouw bedrijven in ons gebied, werd hierover uitvoerig van gedachten gewisseld. De vraag naar voorlichting op deze bedrijven neemt zeer sterk toe. Er werd daarom besloten aan de Provinciale Raad voor de Landbouw-voorlichting een schrijven te richten om te komen tot de aanstelling van een extra tuinbouwassistent in ons gebied die in streekverbeteringsverband zijn werk zal ver richten. B. Voorlichtingsobjekt Er werd besloten een voorlichtingsobjekt voor witloftrekken te realiseren C. Gespreksgroepen Op initiatief van de kommissie is men gekomen tot nog 3 ge spreksgroepen van gemengde land- en tuinbouwbedrijven in Stavenisse, St. Maartensdijk en Tholen, D. Stand huishoudelijke voorlichting Er werd besloten dat de huishoudelijke voorlichting wederom met een stand op de Thoolse dagen zal verschijnen. E. Kursussen De kommissie juicht het toe dat afgelopen winterperiode weder om meer dan 100 deelnemers een kursus volgden. Een iets spon taner aangifte acht zij gewenst. De suggestie wordt gedaan om a.s. winter een motorenkursus voor trekkerchauffeurs te orga niseren. F. Agrarisch-socialc voorlichting Uitvoerig werd over deze materie van gedachten gewisseld. In het bijzonder werd er bij stil gestaan, hoe dit werk na afloop van de streekverbetering voortgezet zal dienen te worden. Een nader plan hiertoe wordt uitgewerkt. G. Bedrijfsstudiegroep De kommissie was unaniem van oordeel dat het technisch-ekono- misch gedeelte van het werk na de streekverbeteringsperiode overgenomen dient te worden door de Bedrijfsstudiegroep. H. Pluimveehouderij Door de heer Edzers van de Pluimveevoorlichtingsdienst werd een inleiding gehouden over de mogelijkheden van de pluimvee houderij op het eiland. De konklusie van de kommissie was, dat gezien de hoge investeringen en de rentabiliteit van de Thoolse bedrijven vooralsnog geen stapen dienen te worden ondernomen voor een geïntensiveerde voorlichting op dit terrein. In Zeeland valt een toename waar te nemen van de teelt van knolselderij. Onderstaand artikel ontvingen wij van de heer M. Wattel Hoofdassitent A bij de R.T.V.D. Deze teelt kunt u het best via de veiling kontrakteren en niet individueel. Voor Tholen is dit eigenlijk onnodig om dit nog onder de aandacht te brengen. Planten Voor de teelt van knolselderij heeft men planten nodig. Daar zult U zelf voor moeten zorgen. De planten kan men zelf opkweken maar wanneer men er geen ervaring mee heeft is dat wel enigszins gevaarlijk. Bovendien heeft men er glas vor nodig. Het lijkt ons verstandig om zich voor de planten in verbinding Deze teelt is bijzonder geschikt voor het produktief maken van winteruren te stellen met een platenkweker. Ook in ons gebied zijn deze, ter wijl er op Walcheren heel wat mensen zijn die zich hierin hebben gespecialiseerd. Als de meest aanbevelenswaardige rassen kunnen genoemd worden: Invictus, van de fa. Schul te Roosendaal. We vernamen echter dat het zaad van dit ras thans uitverkocht is. Verder komen in aanmerking: Roem van Zwijndrecht, van de fa. Rijk Zwaan te Rotterdam; Venlose, van Gebr. Sluis te Enkhuizen; Belga B 58, van de fa. Pannevis te Delft. Poottijd De poottijd van knolselderij dient ongeveer gesteld te worden op half mei. Indien nodig moet er worden gewacht op donker weer. Knolselderijplanten verbranden en verdrogen zeer spoedig. Voor het uitpoten kan zeer goed gebruik gemaakt worden van een plant- machine. Grondsoort De teelt van knolselderij is niet gebonden aan een bepaalde grondsoort. De zware kleigronden zijn voor dez eteelt echter minder geschikt daar het uitpoten en rooien op deze gronden minder vlot verloopt dan op de lichtere zandgronden. De grond moet echter wel goed vochthoudend zijn. Op verdro gende gronden zal de opbrengst teleur stellen. Bemesting Voor een zware knolontwikkeling is veel kali nodig. In de laatste maanden van de groei is de voedselbehoefte het grootst, dan worden door de planten nog veel voedingszouten aan de bodem onttrokken. Voor goede knolontwikkeling is een goede doch niet te weelderige bladontwikeling gewenst. Men bereikt dit door enkele overbemes- tingen te geven met stikstof. Zeer veel stikstof bevordert de Een goede voorvrucht voor uien aantasting van bladvlekken-ziekte. Voor een juist bemestingadvies zou men de beschikking moeten hebben over een bodemanalyse. Een globale norm per ha Is: 1200 kg kalizout 40% 500 kg superfosfaat 200 kg kalkammonsalpeter. Deze meststoffen dienen voor het uitpoten te worden uige- strooid. Het kali-zout in februari-maart en de rest eind april. In april dient men toch reeds een aanvang te maken met de grond bewerking. Zou men hiermede wachten tot kort voor het uitpoten, dan bestaat de kans dat men door droogte de zwaardere zavel gronden niet in de gewenste structuur kan brengen. Door enkele malen de grond goed te bewerken zal men ook veel kiemende onkruidzaden vernietigen. Pootafstanden In verband met de onkruidbestrijding is een ruime rijenafstand gewenst. In de rij kan men dan iets nauwer poten. Rijenafstand is 50 cm. In de rij kan men planten op 40 cm. Per are zijn dan 500 planten nodig. Op zeer groeikrachtige gronden waar een zware bladontwikkeling verwacht kan worden, poot men wel op een rijenafstand van 55 tot 60 cm. Oogsttijd en -wijze Zoals reeds is opgemerkt komt de knol pas laat tot volledige ont wikkeling. In verband met de kans op bevriezing door reeds vroeg in de herfst optredende lichte vorst, moet niet te laat worden geogst. Meestal zal men de knolselderij in de laatste helf van oktober or uiterlijk begin november oogsten. Met een groot mes snijdt men de wortels rond de knol los, waarna men deze uit de grond kan trekken om ze verder van grond en overtollige wortels te ontdoen. Wil men de knollen inkuilen en bewaren, dan moeten er vooral geen grote snijwonden worden gemaakt en dient de grond niet al te radicaal verwijderd te worden. Bij kuilbewaring moet het blad tot kort boven de knol worden weggesneden zonder de knol te beschadigen. Loof Wanneer men het blad gezond heeft kunnen houden, kan dit verkocht worden aan de fabrieken die dit blad verwerken. Meestal is er van de zijde der fabrieken vraag naar dit blad vóórdat de knollen geoogst worden. Door het blad dan af te snijden, zal de ontwikkeling van de knol sterk afgeremd worden. Het zal dus van de prijs afhangen of men al of niet het blad zal oogsten. Een globaal oogstgemiddelde aan blad is Yi kg per plant. Knolopbrengst De knolopbrengst is zeer verschillend daar meerdere percelen knolselderij door een slechte kwaliteit plantmateriaal of door een minder goed uitgevoerde ziektebestrijding in verschillende jaren niet tot een grote knolontwikkeling komen. Bij een normale stand van het gewas kan men 300 kg knollen per are als een gemiddelde opbrengst beschouwen. In 1961 was de kilo-opbrengst bijzonder hoog dank zij de zeer gunstige weers omstandigheden in de nazomer. Ziektebestrijding Bladvlekkenziekte, welke door de telers meetal roest genoemd wordt, is wel een van de belangrijkste ziekten in de knolselderij. Wanneer men verzuimt om regelmatig voorbehoedend te spuiten tegen deze plaag, dan is de kans zeer groot dat de kilo-opbrengst aan knollen niet hoog zal zijn. Men dient uit te gaan van ontsmet zaaizad. Op het zaaibed moeten de jonge plantjes wanneer ze echte blaadjes gaan vormen, reeds bespoten worden. Na het uitpoten dient regelmatig het zich ontwikkelende blad met een voorbehoe dend middel bespoten te woren. In een regenrijke zomer zal men meer moeten spuiten dan in een droge zomer. In de proeven gaven de bespuitingen met een organisch tin-ver binding, welke onder de naam Brestan in de handel verkrijgbaar is, zeer goede resultaten. Dit middel wordt verspoten in een concentratie van 300 gram op 100 liter water. Er moet een uitvloeier aan toegevoegd worden. Het bespoten blad mag pas drie weken na de bespuiting voor consumptie worden verkocht. Tijdens de zomer dient men 60 cc parathion aan de spuitvloeistof toe te voegen ter bestrijding van wantsen en mineervliegen. Schurft Men noemt dit ook wel roest op knol. Ernstig door schurft aan getaste knollen zijn niet bewaarbaar. Schurft op de knol is niet te bestrijden. Wanneer op contract wordt geleverd dienen de knollen praktisch vrij van schurft te zijn. Deze ziekte kan men trachten te voorkomen door de knolselderij op goed ontwaterde grond te telen, het zaad te ontsmetten en een ruime vruchtwisseling toe te passen bij de planten en de knollenteelt. Hoe humusrijker de grond is, des te groter is de kans op schurft. Inwendig bruin Wanneer de knollen op doorsnede veel bruine plekjes vertonen, zijn ze ongeschikt voor de conservenindustrie en voor export. De oorzaak van de afwijking is niet bekend, evenmin als een voorbehoedend of bestrijdingsmiddel. Bekend is dat bepaalde selec ties minder gevoelig zijn voor deze afwijking. Rassekeuze een juiste rassenkeuze is van zeer groot belang in verband met: a. de kilo-opbrengst; b. het vrij zijn van inwendig bruin; c. mooie blanke knollen die vrij zijn van schurft; d. sterk blad tegen roest; e. gemakkelijke rooibaarheid (onder- of bovengrondse knol); f. geen holle of gespleten koppen waardoor gemakkelijk rot optreedt; g. geen schietersneiging; h. een mooie, gladde knolvorming. Het is voro de knolselderijtelers van zeer groot belang dat zij weten welk ras zij telen. De beste waarborg daarvoor is dat men zelf de planten teelt of deze door een vertrouwde teler in eigen omgeving laat opkweken. Er bestaan een groot aantal knolselderijrassen en -selecties doch slechts van een klein aantal is bekend dat zij de hierboven gestelde eisen benaderen. De meest aanbevolen rassen hebben wij reedsgenoemd onder het hoofd „planten". M. Wattel Indien U de uien machinaal wenst te rooien a.s. najaar, dient U er rekening mee te houden dat een rijenafstand van 33 cm noodzakelijk is. Verschillende personen gaven zich reeds op voor de zaai' wedstrijd. U kunt zich nog opgeven tot 1 april bij de bedrijfs' voorlichters. Er worden nog opgaven verwacht voor de veebeoordelings- kursus en wedstrijd. Op verzoek van verschillende personen wordt een aardappel' pootwedstrijd georganiseerd. Opgaven zo spoedig mogelijk bij de bedrijfsvoorlichters. Voor deze wedstrijden worden enige mooie prijzen door de streekverbeteringskommissie beschikbaar gesteld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 5