WEEKBLAD VOOR HET EILOKD THOLEN EN ST.FILIPSLOND Groenvoederdrogerij gaat capaciteit tot 1500 kg per uur verhogen. r ■..•tv NIEUW KOELHUIS EN VEILINGHAL IN ÉEN GROOT BOUWWERK TE SCHERPENISSE. Plaatselijk nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE DONDERDAG Doelmatige vorm van samenwerking NOG DIT JAAR IN GEBRUIK. Zelfrijdende hakselmachines maken het voor boer eenvoudig - Rendabele lucerne-verbouw JAAR IBP BES HEJLS Ml» 8IR0 mm HILVERSUM Voor 1962 de Zebramars van Delhez als ensemblenummer. THOLEN OUD -VOSSEMEER 18 jaargang No. 18 15 maart 1862 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 2.70 per halfjaar franko p.p. 3.30 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het gonsde de laatste weken van geruchten rond de koelhuis- bouw te Scherpenisse. Geruchten en berichten, welke niet tot de aandeelhouders beperkt bleven en hoe wijder de kring hoe meer ze werden aangedikt. Zat men in een impasse Er waren niet alleen geruchten, er waren ook aktiviteiten. Zo werkte het koelhuis-„corps diplomatique" op volle toeren en zelfs een „commissie van goede diensten" kwam er aan te pas. In feite hebben we alleen te maken met het eindresultaat. Dat is concreet, dat is positief: dat is de bouw van een modern koelhuis en een nieuwe veilinghal in één „landbouwcentrum" te Scher penisse, aan de overkant van de provinciale weg bij de Spuidam, in de polder langs de Veerdijkseweg. De rijksgoedkeuring werd inmiddels al ontvangen. En nog dit jaar, hopenlijk zelfs nog voor het late-aardappelenseizoen, in gebruik. Een welhaast unieke vorm van samenwerking door de Coöperatieve Aardappelkoelhuis- vereniging „Eiland Tholen" en de veilingvereniging „Scherpe nisse en Omstreken". In elk geval een zeer doelmatige samen werking. VERSCHIL VAN MENING OVER PLAATS VAN VESTIGING Het verhaal kan beginnen als was het een sprookje. Er waren eens twee vereni gingen. De ene heette de Coöperatieve Koel huisvereniging „Eiland Tholen", gevestigd te Scherpenisse en de andere boerde onder de naam „Veilingvereniging Scherpenisse 6 Omstreken." Ze hadden - en hebben dat nog - met elkaar gemeen, dat ze op agra risch terrein werkzaam waren, de eerste in zonderheid voor wat de bewaring der pro- dukten aanging, de andere voor wat de af zet betrof. Beiden hadden voorts gemeen, dat ze anno 1961 aan vernieuwing, moderni sering en vergroting van hun bedrijfsge bouwen toewaren. De veilingvereniging werkt met 220 leden en 40 gastaanvoerders, met tot een zeven en halve ton gulden per jaar gestegen omzet al jaren in een te nauw keurslijf, een verbouwde schuur in de Kaai- straat met niet alleen ruimtegebruik, maar nog veel meer parkeerperikelen rondom het gebouw. Het veilingbestuur stond nog min of meer buiten de plannen van het bestuur der koelhuisvereniging en had toen reeds be sloten, dat er nieuwbouw gepleegd moest worden. Een nieuw veilinggebouw dus, dat aan alle eisen zou voldoen. Toen die stap pen waren gezet bleek er een tegenligger te naderen. Ook een andere agrarische coöperatie had plannen. Dat was de koel huisvereniging. Ze was in 1950 begonnen met een koelhuis te bouwen achter de gras drogerij, het eerste op Tholen en het derde in Nederland. Het liep goed en reeds een jaar later kwam er een tweede koelhuis bij, nu in Sint-Annaland. Wat in 1950 groot genoeg is en ook aan de eisen voldoet kan 12 jaar later, als het goed gaat, gemakkelijk te klein zijn en ook niet meer aangepast aa nde nieuwe techniek en eisen. Dat was het geval voor het oude aardappelkoelhuis te Scherpenisse. Met die mogelijke verandering voor ogen deed een derde vereniging ook een stapje op dezelfde weg. Het was eveneens een coöperatie: de de Grasdrogerij. Ze kwam opslagruimte te kort en waar was die efficiënter te vinden dan in het bij de Drogerij staande oude Koelhuis. Waar de directeur van Drogerij en Koelhuis in één en dezelfde persoon zijn verenigd en waar er ook bestuurders in de drie verenigingen zitting hebben, was het niet zo moeilijk iets van eikaars plannen te vernemen. Zo viel het eerste besluit op 17 juli 1961, toen te Scherpenisse werd be sloten door de coöperatieve Koelhuisver eniging om het oude koelhuis te verkopen aan de Drogerij en een nieuwe te bouwen. De plaats waar werd voorlopig nog in het midden gelaten. Dat kwam op 9 augustus daaraanvolgende aan de orde, toen uit twee plannen, óf nieuwbouw in Scherpenisse^óf aanbouw en modernisering in Sint-Annaland het eerste werd gekozen. Die nieuwbouw zou op vijf ton komen te staan en moderni sering te Sint-Annaland zou één ton vergen. Op 4 januari 1962 was er de ledenvergade ring om dit besluit te bekrachtigen. Ze werd te Sint-Annaland gehouden, waar een meer derheid zich niet met de bestuursvoorstellen voor nieuwbouw kon verenigen. Daarbij speelde ook de heffing een rol. Het bestuur bleef dit echter als de oplossing zien en stel de daarom haar mandaat ter beschikking. Dat bestuur bestond uit de heren G. D. Kloet te Sint-Maartensdijk (voorzitter), M. A. van Tilbeurgh te Oud-Vossemeer, Jac. Hage te Poortvliet, N. M. Hage te Sint- Annaland en M. C. Friderichs te Oud-Vos semeer. Op 15 januari 1962 was er nieuw bestuur, bestaande uit de heren Johs. van Dalen te Tholen, Jan Hage te Scherpenisse, A. C. Breure te Sint-Maartensdijk, Iz. Hage te Oud Vossemeer en A. L. C. Brooijmans te Tholen. Het nieuwe bestuur nam het ob- )ect (nieuwbouw) weer in studie en kwam tot de zelfde conclusie als het oude bestuur. Ter nadere overtuiging werd de hulp in geroepen van een „commissie van goede diensten", t.w. de deskundigen ir. J. Dorst, B. Meiers (directeur boekhoudbureau) en W. Koeman, secr. van het Landbouwschap in Zeeland. Deze commissie kwam tot de zelfde conclusie als het oude bestuur, dus nieuwbouw plegen in Scherpenisse. IN EEN GEBOU W Gezien het al genoemde feit, dat ook de veilingvereniging plannen had om tot nieuw bouw te komen, werd de gedachte geop perd én koelhuis én veilinghal in één ge bouw onder te brengen, een gedachte, die beide besturen onmiddellijk zeer aantrekke lijk leek. De vorm daartoe werd spoedig gevonden. Het nieuwe gebouw, te vestigen langs de Veersedijkweg tussen de woning van dhr. Guiljam en de provincialeweg wordt 60 meter lang en 31 meter breed, In het midden komt de centrale veilinghal van 60 bij 18 meter en wordt eigendom van de veilingvereniging. Aan weerszijden hiervan komen 30 koelcellen met een ge- zamelijke inhoud voor 1,600.000 kg. aardap pelen eigendom van de Koelhuiscoöperatie. De meest moderne methodes worden daarbij toegepast. Volledig rekening wordt gehou den met de losse aanvoer op de wagen. Alles wordt geisoleerd en de 30 cellen wor den geheel afgesloten. Vóór het vervoer zal zgn. opwarming mogelijk zijn, zodat men het blauw worden kan voorkomen. Mechanisch lossen en laden via tranporteurs zal een verdere verbetering zijn. Op de verdieping boven de veilinghal komt een kantine, ter wijl vanzelfsprekend ook kantoorruimte, wasgelegenheid, w.c.'s enz. worden aange bracht. Niet alleen is de oorspronkelijke gedachte aan twee gebouwen (koelhuis apart en vei ling apart) van de baan, maar ook het be heer komt in één hand. De veilingmeester van Scherpenisse, de heer P. Jagt zal ook beheerder worden van het nieuwe koelhuis, en het veilingpersoneel zal van meer con stant werk verzekerd zijn, nu de ene zaak of liever het ene veilingseizoen het andere koelhuisseinzoen overkoepeld. De firma Lig- tendag te Sint Philipsland aannemer van het bouwwerk, kan nu de rijksgoedkeuring er is beginnen. Het besluit tot deze doelmatige vorm van samenwerking viel op 6 maart jl. in de voor middag tijdens een vergadering van koel huisleden te Sint Annaland en op diezelfde dag 's middags van de veilingvereniging te Scherpenisse. Op eerstgenoemde verga dering met algemene stemmen, bij de veiling met vrijwel algemene stemmen. Alle partijen zijn het dus volkomen eens geworden. En in die laatste koelhuis vergadering werd terecht opgemerkt, dat het oude bestuur zijn plaats weer zou kunnen innemen, omdat uiteindelijk hun voorstel toch het meest juist bleek te zijn. Daarmee was ook het nieuwe (interim) bestuur het volkomen eens, wat dus op een volgende vergadering nader zijn be slag zou kunnen krijgen en waarbij de afgetreden bestuursleden naar eigen vrijheid weer al of niet een benoeming kunnen aanvaarden. Het resultaat verandert er niet mee, want de gewenste vorm van samenwerking is - inderdaad na niet geringe moeilijk heden - gevonden en de uitgebreide stu die, de aanvankelijke controverse óók, heeft uiteindelijk de basis hechter ge maakt. Met deze uitkomst zijn dan uiter aard drie verenigingen gediend: de Drogerij, die er een extra opslagruimte mee heeft gekregen, de Koelhuisvereni ging, die zijn leden straks een modern geoutilleerd gebouw kan aanbieden met een voor Scherpenisse en St. Annaland gescheiden exploitatie en in dc derde plaats de veilingvereniging „Scherpe nisse en Omstreken", die uit het nauwe keurslijfje in de Kaaistraat een ruime en praktische, gemakkelijk toegankelijke veilinghal in gebruik zal kunnen nemen. Inmiddels zal men zich in de nabije toe komst verder gaan beraden of het Sint Annalandse koelhuis gemoderniseerd moet worden of dat ook daar nieuw bouw moet worden gepleegd. Over de uiteindelijke oplossing van de bouw te Scherpenisse mag ieder voor lopig tevreden zijn. Toen de Coöperatieve Groenvoederdrogerij G.A. Tholen in 1947 te Scherpenisse begon, was het als uit de nood geboren. Immers de slechte structuur van de grond na de inundatie 1945 noopte de boeren tot lucerneverbouw. En voor die grote uitzaai moest, om er naast de structuurverbetering, nog iets van binnen te krijgen, een efzetvorm en afzetmogelijkheid worden gezocht. Die mogelijkheid was er door de verplichte mengvoedering en daarmee tegelijk de mogelijkheid van een groenvoederdrogerij op Tholen. En die drogerij is gegroeid en bloeit, zelfs nadat (en nog méér) de mengvoeders niet meer verplicht zijn. Van een droogcapaciteit van 400 kg per uur, groeide ze tot op heden naar 1600 kg per uur en in de ledenvergadering van maandag 12 maart jl. is zelfs besloten weer een nieuwe droger te plaatsen, waardoor de totale capaciteit kan worden opgeroerd tot 3100 kg droog produkt. Dit jaar zullen voor het eerste zelf rijdende veldhakselmachines met een 106 pk motor worden ge bruikt op de lucerne akkers. De drogerij zorgt verder voor het vervoer naar het gebouw, waar de hoedanigheid van het product verder wordt aangepast aan de nieuwe omstandigheden, d.w.z. niet meer in meelvorm in de zak, maar geperst tot korrels (pollets) om zo verder naar de mengbedrijven te worden afgevoerd. Een investering van een vijf ton, maar nodig om tijdig en goed klaar te komen. En nu de boer zo'n 1400,per ha van zijn lucerne kan maken, is verbouw rendabel. Een agrarische industrie waarin groei zit en waar een 20-tal vaste arbeidskrachten, in het seizoen tot 35 opgevoerd, werk vinden. Het zou in de na-oorlogse jaren toen, de lucerneverbouw zo noodwendig moest toenemen een hooiprijzeninflatie heben veroorzaakt .wanneer het produkt niet op andere wijze verwerkt had kunnen worden, Daarom ook kwam de Rijksdienst Land- bouwherstel met de idee enkele groenvoe- derdrogerijen in Nederland te stichten o.a. ook op Tholen. Er werd begonnen met een drogerij, die een capaciteit had van 400 kg droog produkt per uur. Dat produkt werd verwerkt in de verplicht gestelde meng voeders en werd bestemd als varkens- en kippenvoer. In 1951 waren er ook in West Brabant plannen om een groenvoederdrogerij te stichten, maar uiteindelijk werd contact met Tholen opgenomen, waarna ook aande len werden geplaatst in West Brabant, Sint Philipsland en Rilland Bath. Een 600 kg. droger werd bijgeplaatst en daarmee de totale capaciteit op 1000 kg per uur gebracht. Al spoedig bleek ook dit te krap te zijn en de eerste droger van 400 kg. werd vervangen door één van 1000 kg., waarmee men in totaal op 1600 kg stond. Toen ging het verplichte mengen er af en liep het voor de Groenvoederdrogerij uit op een slecht jaar, want de mengbedrijven namen hoegenaamd geen lucernemeel af. Al spoedig zagen die bedrijven echter in, zoals de wetenschap al eerder had voorspeld, dat zonder deze menging het voer aanmerkelijk aan waarde inboette en inplaats van ver plicht zijn de mengbedrijven overgegaan tot een vrijwillge menging in het veevoer. En daardoor is de afzet beter dan ooit gewor den. Het gebruik of verbruik is in Nederland en West-Duitsland met sprongen omhoog gegaan en navenant ook de prijzen verbe terd. Voor de boer is de lucerne verbouw daardoor ook veel aantrekkelijker geworden. Het resultaat voor de Drogerij was, dat men sinds 1955 tot op heden al niet meer aan de vraag heeft kunnen voldoen. De mecha nische verwerking werd verbeterd. Werd de lucerne eerst door de boer gemaaid en in haar geheel opgeladen - men herinnert zich nog wel de breedgeleden wagens om ver volgens op de Drogerij te worden gehakseld en gedroogd, daarna werden zgn. maaikneu- zers gebezigd, die de lucerne eerst in stuk jes van 10-15 cm. hakselde, dat zo op de wagens blies om daarna verder in de Droge rij te verwerken. Ook dit systeem bleek niet meer te voldoen en nu worden veldhaksel machines gebruikt, aangedreven door 70 pk. trekkers met het automatisch lossen en ver dere verwerking in de drogerij. Dit jaar zullen voor het eerst zelfrijdende veldhaksel machines worden gebezigd met een 106 pk. motor, waarna het produkt wordt vervoerd en verwerkt. Nu maandag het besluit viel een nieuwe droger met een capaciteit van 1500 kg. aan te schaffen, heeft de Drogerij een nieuwe stap gezet op de weg naar produktiever- groting, een belangrijke stap zelfs. Vorig jaar werd 4600 ton droog pro- dukt afgezet, nu kan men tot 8000 ton komen, waarmee Scherpenisse de groot ste groenvoederdrogerij in Nederland rijk is. Het aantal aandelen, dat 1400 bedraagt, zal tot ongeveer 2000 worden opgevoerd maar verder zal men niet willen gaan. De aandelenvergroting maakt het de bestaande aandeelhouder mogelijk zijn aandelen uit te breiden, terwijl ook een beperkt aantal nieu we aandeelhouders worden ingeschreven. De capaciteitsuitbreiding vraagt een totale in vestering van 5 ton. Het rollend materiaal, dat momenteel uit 10 tractoren en 24 wagens bestaat, zal tot 16 trekkers en 40 wagens worden uitgebreid. De hoedanigheid van het produkt wordt aan de nieuwe omstandighe den aangepast, d.w.z. niet meer in meel, maar in korelvorm. VAN ARBEIDS- NAAR KAPITAALINTENSIEFBEDRIJF Met een dergelijke investering en verbete ring en uitbreiding van het machinepark is het van een arbeidsintensief, een kapitaals- intensief bedrijf geworden. Het gevolg hier van is, dat de aansprakelijkheid per aandeel werd verhoogd van 400,tot 600, Lag de financiële opbrengst voor de boer enkele jaren op ongeveer 1000,per hec tare, de laatste 4 jaar komt hij aan een ge middelde van 1400,per hectare. Zo is de uit de nood geboren groenvoe derdrogerij uitgegroeid tot een agra rische industrie, die een 25 tal arbeiders werk bezorgd, die dc aandeelhouder- lucerneteler een redelijke financiële uit komst geeft bij een teelt, waarmee de structuur van zijn grond wordt verbe terd en die hem in deze tijd met weinig arbeidskrachten ook in dat opzicht goed te pas komt. De groenvoederdrogerij maakt zich ge reed om met verdubbelde capaciteit straks stoom af te blazen DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR Veiling- en Koelhuisveveniging stichten één gebouw te Scherpenisse Groenvoederdrogerij breidt verder uit Programma Bond van Muziekgezelschappen op Tholen Kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen Wat meer politieke aktiviteit Ouderavonden en uitvoeringen Tholense boys aan de kop Volharding verheugt zich in moeilijkheden :|p;f <40tm Vergadering Bond van Muziekgezel schappen op Tholen en Si. Filipsland. Tijdens een onder leiding van voorzitter L. A. M. Elenbaas gehouden jaarlijkse bij eenkomst van de Bond van Muziekgezel schappen op Tholen en Sint Philipsland werd besloten op 23 juni een festival te or ganiseren te Sint Philipsland, zulks in ver band met het zestig jarig bestaan van de harmonie „Concordia" aldaar. Voorts zal op 15 september te Tholen een muziekavond worden gehouden. Voor dit jaar werd als ensemble mars ge kozen de compositie van „Concordia"s di rigent de heer Delhez uit Steenbergen de Zebra mars. In zijn openingswoord herdacht dhr. Elen baas het overlijden van inwoners, welke vele jaren lid van de plaatselijke muziekver eniging waren als wijlen D. Goedegebuure te Sint Annaland, A. C. Verstijnen te Scher penisse en C. H. A. de Wit te Oud Vos semeer. Het aftredend bestuurslid A. J. Boogaard te Sint Annaland werd herkozen. VOOR DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN De tenaamstelling van komende kandi datenlijsten voor de gemeenteraadsverkie zing is ter plaatse als volgt: S.G.P. - C.H.U, - K.V.P. - A.R. - Positief Chr. Nat. Unie - en Chr. Nat. Volkspartij. DIENSTPLICHT Voor de lichting 1962 werden 33 inwo ners gekeurd, waarvan er 27 geschikt wer den verklaard voor dienstplichtvervulling. KANDIDATENLIJST K.V.P. Voor de gemeenteraadsverkiezing werd de kandidatenlijst van de K.V.P. als volgt op gemaakt: 1. Fr. Verduit (zittend raadslid), 2. M. Oerlemans en 3. Johs. Deurlo. A.R.KIES VERENIGING STELDE KANDIDATENLIJST In de consistorie van de Gei*. Kerk ver gaderde de Anti Revolutionaire kiesvereni ging Tholen onder leiding van de heer W. M. Lindhout. Na opening op de gebruike lijke wijze werd een bizonder welkomst woord gericht tot burgemeester A. Schakel van Noordeloos, die sprak over „Noodzaak van A.R.plitiek." In een vlot betoog werkte de heer Schakel dit onderwerp uit in 3 j hoofdgedachten, nl. a. geen politiek zonder I mens-beschouwing; b geen mensbeschouwing zonder maatschappij-beschouwing en c geen maatschappij-beschouwing zonder religie. De snelle ontwikkeling, welke deze ge neratie beleeft, maakt het tegelijk zeer in gewikkeld voor de doorsnee-kiezer. Is dat mede oorzaak van politieke moeheid bij de massa? In vogelvlucht behandelde burge meester Schakel vervolgens de publiekrech terlijke bedrijfsorganisatie, de conjunctuur en belastingpolitiek, de landbouwpolitiek, vrij ere loonvorming, woningbouwpolitiek en andere huidige problemen. Het werken aan al die vraagstukken betekent politiek bedrij ven. Hoe ingewikkeld de materie ook is, wenselijk blijft dat de Overheid de massa er op zo breed mogelijke basis in betrekt. Daarom moet iedere kiezer, of hij wil of niet, zich beraden. Dat is mogelijk door al leen maar te kritiseren, het is ook het ge makkelijkst. Men vergeet dan echter zijn mede-verantwoordelijkheid voor het maat schappelijk bestel, waarin men door God is geplaatst. Dan voldoen wij niet aan de ons door God beschikte stemming en helpen mee om de democratie om hals te brengen. Na dat spreker nog had stilgestaan bij de be zitsvorming en atoombewapening eindigde hij zijn kernachtig betoog met op te wekken al deze vraagstukken te bezien in het licht van Gods Woord en daarnaar te handelen, op alle levensterreinen. Nadat enkele vragen waren beantwoord, werd de kandidaatstelling voor de gemeen teraad besproken en de lijst aldus vastge steld: 1. H. Jansen, 2. P. J. Drooger, 3. W. M. Lindhout, 4. C. v. d. Berge Azn, 5. P. van Voornveld, 6. P. Roggeband Azn, 7. M. W. Verkamman. THOOLSE WANDELUNIE De Lentetocht te Halsteren is voor Tho len een mooi succes geworden. Met 80 per sonen ging men er heen om deel te nemen aan de 10, 15 en 25 km tochten. De ploeg welke de 25 km heeft gelopen wist van 520 deelnemers de ereprijs in de wacht te slepen terwijl de mensen van de 15 km zich 3de wisten te klasseren. Op 10 km liepen twee groepen welke de beide 10 km liepen twee groepen welke beide ook volledig de tocht volbrachten. Een bijzondere prestatie was het wel van de leidster mej. R. Slager om met de klein ste kleuters deze tocht te volbrengen. BEJAARDENMIDDAG Dinsdag 20 maart wordt er in het vereni gingsgebouw weer een bejaardenmiddag georganiseerd. Er zal zoals de vorige maal bekendgemaakt is een kookmiddag voor de bejaarden gegeven worden. Willen degenen die gehaald wensen te worden in plaats van bij mevr. v. d. Velde een briefje in de bus stoppen bij mevr. v. d. Hoeven? JAARVERGADERING GER. JEUGDVERENIGINGEN Onder grote belangstelling werd vorige week vrijdagavond in een tweetal lokalen van de chr. school de jaarvergadering van de gereformeerde jeugdverenigingen gehou den. Dhr. B. G. Kegge, voorzitter van de club van oudere jongens en meisjes, opende de bijeenkomst met gebed. In zijn welkomst woord gaf hij een overzicht van het afge lopen verenigingsjaar en moest daarbij con stateren dat de ver. voortdurend met een ledentekort kampt Onder dergelijke omstandigheden is het organiseren van een jaarvergadering geen gemakkelijke opgave. Dat men daar toch aardig in geslaagd was, bleek wel uit het programma dat naast degelijke kost ook goede ontspanning bood in de vorm van zang, voordracht en toneelspel. De jaarverslagen gaven geen ongunstig beeld te zien. De kassaldi van de beide verenigingen wezen een behoorlijk cijfer aan. Er werden een tweetal inleidingen gele verd, nl. een Bijbels onderwerp door een lid van de jeugdclub en een inleding over „Onze tijd" door Theo Duine Veel succes oogstte Janny van Driel met een voordracht in Zeeuws dialect. Na de eerste pauze werden de komische toneelstukjes „Zijn ideaal" en „De levende modepop" opgevoerd. In het laatste stuk wordt een kleermaker door de omstandighe den gedwongen voor modepop te spelen. Dat dit aanleiding vormde tot verrassende gebeurtenissen behoeft nauwelijks te wor den vermeld. Er werden twee pauze's gehouden waar in de dames-leden het hun gasten aan niets lieten ontbreken. Na een voordracht door Hanny Pipping werden nog de samenspraken „De toon kunstenaar" en „Mechanische poppen" uit gevoerd waarna de vergadering werd beslo ten. De avond stond onder leiding van dhr. B. G. Kegge en dhr. P. van Driel, leider van de club voor jongere meisjes en jon gens.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1