WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLAND Plaatselijk nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Met goede en nauwere samenwerking gunstige perspectieven voor Thoolse veilingen. Studiecommissie bracht rapport uit. Federatief bestuur en adviseurs afzet groente- en fruitteelt. sl THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND 18e jaargang No. 16 1 maart 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Abonnementen 2.70 per halfjaar franko p.p. 3.30 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Giro 124407 Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot DINSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen De pap wordt niet zo warm gegeten als ze op tafel komt. Daarvan uitgaande was het ook niet zo erg dat er een paar maanden geleden een bom ontplofte in de onmiddellijke nabijheid van de leden van alle thoolse veilingen, als gevolg van de gepubliceerde gedachte aan concentratie. Het bleek namelijk maar een losse flodder te zijn, die een gevaarlijk induttend agrariër wakker schudde en er aan herinnerde dat de tijd niet stiltaat. Het maakte hem bovendien zó wakker, dat de gedachte zich vermenigvuldig den en dat zelfs de grootste tegenstander van concentratie moest erkennen, dat het zeker wel nuttig zou zijn, wanneer ergens een betere samenwerking tot stand kon komen. Juist omdat de tijd niet stilstaat en er ergens EEG wolken en opklaringen aan de horizon zichtbaar worden. Tekenen dat het gevaarlijk is om in te dutten. De alarmoefening was dus zeer op zijn plaats. Het initiatief daartoe werd genomen door de Z.L.M.kring van onze streek. En het resultaat is een beter federatief overleg van de thoolse veilingen door middel van een commissie of wil men het een bestuur noemen, waarin de voorzitters van onze vijf veilingen zitting hebben met de veilingmeesters als adviseurs. Bovendien plaatselijke adviezen voor afzet van groente- en fruitteelt. DOEL lil de algemene jaarvergadering van de ZLM kring Tholen en St. Philipsland, welke enkele weken geleden in Tholen werd ge houden deelde voorzitter M. C. Kosten mee, hoe het kringbestuur een studiecommis sie had benoemd teneinde de afzet van land- en tuinbouwproducten op Tholen via de veilingen nader te bestuderen en in over leg met de veilingbesturen na te gaan op welke wijze een nuttiger samenwerking tot stand kon komen. In het verdere verloop van die vergadering viel zelfs het woord concentratie, waarmee alleen al werd be reikt, dat dit initiatief algemene aandacht kreeg bij de leden van de thoolse veilingen De studiecommissie bestond uit de heren A. C. Breure te Sint Maartensdijk, J. C. Kooijman te Sint Annaland en M. C. J. Kosten te Tholen, drie vrij jeugdige agra riërs welke zich niet beperken tot beheer van eigen bedrijf en verder maar wachten tot een ander de kastanjes uit het vuur haalt maar ook organisatorisch op verschillende agrarisch terrein hun krachten, moeite en tijd geven. Aan de hand van een enquete-formulier heeft die commissie een gesprek gehad met alle veilingbesturen op het eiland Tholen afzonderlijk. Deze commissie constateerde daarbij tot haar voldoening, dat het vei lingwezen in onze streek een zeer belang rijke plaots inneemt en van essentieel be lang is voor boer en tuinder, wat geen nieuw gezichtspunt is maar die onderstreping nog wel even waard is. Door het goed ontwik keld veilingapparaat maakt de thoolse boer en tuinder de hoogst mogelijke prijs van zijn vroege aardappelen en uiten, ja de prijs van deze produkten wordt voor een groot deel via deze thoolse veilingen voor geheel Nederland gemaakt. Na die conclusie was het geen wonder dat deze commissie zich hierbij direct af vraagt of de agrariërs zich dit wel voldoende bewust zijn en de veiling nog niet veel meer inschakelen voor bijvoorbeeld ook de late aardappelen en de contractteelten. Ook de tuinbouwontwikkeling gaf aanleiding tot be studering van het veilingwezen. RUIM ZEVEN MILJOEN De door deze commissie verzamelde gege vens over de omzet in het jaar 1961 bij de thoolse veilingen maakte duidelijk, dat er voor niet minder dan f 7.028.500,was om gezet. Hiervan een bedrag van f 3.458.000. aan aardappelen, f2.488.000.aan uien, f565.500 groenten en f517.000.fruit. Per veiling was het totaal voor Tholen f 1.565.000,Sint Annaland f 1.967.000. Scherpenisse f 704.000.Sint Maartensdijk f 1.586.000,Stavenisse f 1.181.000,- Scherpenisse veilt via Sint Annaland. Ongeveer 80% werd door de plaatselijke commissionairs gekocht. Een enkele maal wordt door exporteur of grossier recht streeks op de veiling gekocht. THOOLSE NAAM Over de kistenroulatie waren weinig veilingbesturen tevreden. En allen maakten zij bezwaar tegen het onwettig gebruik dat van de kisten wordt gemaakt, eerstens om dat de kisten te lang wegblijven en tweedens omdat géén thoolse produkten soms toch in thoolse kisten gaan en er op die wijze mis bruik wordt gemaakt, wat voor de goede thoolse (aardappel)naam gevaar kan ople veren. De commissie noemt dan ook als mogelijk heden ter verbetering het wijzigen van de fustverordening, hogere boeten bij overtre ding, strenger toezicht door overheidsinstan ties, verhoging statiegeld, verhoging huur, efficiënter werking van de fustcentrale. CENTRAAL VEILEN Enkele veilingbesturen zagen wel voorde len in het veilen van uien voor één klok, maar centrale aanvoer werd algemeen afge wezen. De voordelen van het veilen over één klok werden gezien door betere prijs vorming, .aantrekking grotere kopers en het geen kans hebben van een afwachtende houding van de zijde der kopers. Verder werd wenselijk geacht te streven naar een algemene uien-veilplicht .hoewel de realisering hiervan voortshands niet mo gelijk werd geacht. Ook in het veilen van late aardappelen zag men gunstige pers pectieven. In poolvorming en om een be hoorlijk kwantum te kunnen aanbieden werd ten aanzien van dit produkt in gezamenlijk veilen wel voordeel gezien, zonder dat het hierbij tot dwang moet komen. Terzake van de kleinverpakking aardappelen zal men dili gent blijven. Zeer gunstig achtte de commisie het be zit van een aardappel- en vooral uienkoel- ruimte voor een veiling. Bewaren van uien aan hoop of ren is duur en men is altijd af hankelijk van het weer. GROENTE-AFZET COMMISSIE De commissie adviseerde instelling van een speciale groenten en fruit-afzetcommissie De telers kunnen zelf over de afzet beslis sen en toch houdt men binding met de eigen veiling. Fruitkwekers met veilingervaring in die commissie te benoemen werd van be lang geacht. Voorts dient er naar gestreefd te worden de veiling als bemiddelaar te laten optreden bij contractteelt. TOPORGAAN Als mogelijkheid tot verbetering van de onderlinge verstandhouding en het tijdig aanpakken van noodzakelijke veiling- belangen, werd door de commissie in overweging gegeven een permanent top-overlegorgaan in het leven te roepen met als leden de voorzitters en de veiling meesters der verschillende veilingver enigingen. Over een eventueel mogelijke samen werking met vcrwerkinginstellingen van agrarische produkten binnen ons eiland werd gunstig geoordeeld, waarbij werd gedacht aan chips, voorgebakken patate frites, enz. In een slotconcclusie merkt de studie com missie op, dat gezien de goede resultaten die er zijn door de nauwe samenwerking op vejlilnggebied tussen Scherpenisse en Sint Annaland, ze overtuigd is dat in een goede en nauwere samenwerking voor de thoolse veilingen gu nstige perspectieven schuilen. RESULTAAT. Het rapport van deze commissie en de aan de hand daarvan gevoerde besprekingen tussen veilingbesturen met hun adviseurs heeft tot het resultaat geleid dat de sugges ties met betrekking tot een federatief be stuur werden overgenomen en inmiddels zo'n federatief bestuur werd gevormd, be staande uit de voorzitters van de veilingen in de streek, t.w. C. J. J. Kooijman, Sint Annaland (voorzitter van dit federatief be stuur), J. E. van Gorsel te Tholen, J. L. M. Geluk te Sint Maartensdijk, J. C. de Rooy te Stavenisse en P. J. Noom te Scher penisse. Aan dit bestuur werd toegevoegd een notulist-secretaris, voor dit jaar de vei lingadministrateur van Sint Maartensdijk, de heer A. L. Kampman, terwijl de veilingmees ters als adviseurs de vergaderingen zullen bijwonen. Voorts werd besloten een lid-tuinbouwer als adviseur bij iedere plaatselijke veiling te benoemen, mede in verband met het af- zetprobleem. Het lijkt ons dat men over dit resultaat, als gevolg van een kort en doeltreffend onderzoek en bespreking, tevreden kan zijn. Tevreden, zowel de voor- als tegenstanders van dat eens gebruikte woord concentratie. Men zou immers een struisvogelpolitiek voeren bij het rondom zich en tot in internationaal ver band toe zien van een zij het dan misschien alleen maar noodwendige samenwerking, wanneer men daarvan in eigen kring afkerig zou blijven, al is er ogenschijnlijk met het zelfstandig optre den nog geen vuiltje aan de lucht. Wat is beter dan tijdig die vrijwillige en in onderling overleg tot stand gekomen samenwerking te zoeken en te vinden? WEEKENDDIENST ARTSEN Dr. P. J. Duinker. Tholen. tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 4 tot en met 10 maart 1962 zondag 1.38 14,13 maandag 2.40 15.10 dinsdag 3.32 16.00 woensdag 4.19 16.50 donderdag 5.05 17.33 vrijdag 5.50 19.05 zaterdag 6.40 19.03 6 maart Nieuwe Maan te 7.33 uur GESLAAGD Te 's Hertogenbosch slaagde mej. H. J. Baaij voor het diploma alg. vrouwelijke vorming deel I. UITVOERING REDERIJKERKAMER „CATS" Hiervoor was vrijdagavond jl. in de zaal van dhr. Van Boven goede belangstelling. Na een kort openingswoord door de heer J. MBlaas werd een toneelspel in drie bedrij ven opgevoerd, getiteld „Vader Job". De firma's Bodt, Contant en Beukelaar hadden médewerking voor aankleding van het to neel. Uit het stuk bleek duidelijk, dat de oorlog het gezin van vader Job in een grote stad in Nederland niet onberoerd had gela ten. Loes zijn jongste dochter zag wel in dat het met haar broer Max de verkeerde kant opging, maar wenste dat zoveel moge lijk te verbergen voor haar vader. Max was na Indië en Korea een teleurgesteld oorlogs vrijwilliger zonder werk. Vader Job werkte vele uren over op de bank om het gezin vlucht een overzicht te geven van de snel na-oorlogse ontwikkeling op vrijwel elk ter rein. Uiteindelijk kwam spreker tot de loonontwikkeling, die zich eind 1961 toe spitste en waarbij de regering nog niet tot overeenstemming is gekomen. Er kwamen na het onderwerp nog heel wat vragen los over verschillende aspecten. Nadat in de pauze consumpties war enaangeobden en een verloting werd gehouden werd de secretaris de heer P. Drooger bij acclamatie herkozen. Na de rondvraag vertoonde dhr. W. Cor- nelisse een paar mooie natuurfilms over Afrika en de Philippijnen, zodat het midder nacht was, toen dank werd gebracht voor de opkomst en op verzoek de secretaris met dankzegging eindigde. AFDELING NCVB De thoolse afdeling van de Ned. Chris ten Vrouwenbond hield haar jaarvergadering onder leiding van mevrouw H. M. van der Hoeven-Kappers. Het programma werd ge heel door de leden zelf verzorgd. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. S. Geluk- van Splunter herkozen en in de plaats van mevr. J. van Elsacker-Voordouw werd mevr. P. Ottevanger-Deurloo benoemd. Drie nieu we leden werden ingeschreven terwijl de vol gende bijeenkomst 15 maart zal worden ge houden. BEJAARDENMIDDAG Waarschijnlijk door het koude weer, was het dinsdagmiddag op „Ten Anker" niet zo een druk bezochte bejaardenmiddag. Niet temin heette Mevr. v. d. Velde allen harte lijk welkom. Na de thee, voerden enkele dames van de N.C.V.B. een toneelstukje op genaamd „Terugkeer". Het werd bizon der goed gespeeld. Na de koffiepauze een samenspraak tussen twee dames van deNed. Herv. Dameskrans. Een spannende strijd tussen 5 dames en heren voor de hersengym nastiek, werd door de dames gewonnen. Na nog wat pianospel door de heer Ha verkort sloot Mevr. v. d. Hoeven deze ge zellige middag en wenste allen wel thuis. recht te houden. Dan heeft de een, dan de ander weer geld nodig. Zijn oudste doch ter Johanna, getrouwd met een kunsthande laar zit ook doorlopend met geldgebrek en klopt nog altijd aan bij vader Job. Gelukkig heeft hij daarbij nog zijn trouwe vriend Lindeman en de dienstbode Bertha die in en met alles meeleeft. Vader Job heeft het wel door dat het niet goed gaat, maar wat kan er aan doen. Wanneer zijn oudste dochter weer om geld komt vragen teneinde een faillissement te voorkomen is ook hij aan het eind van zijn latijn. Terzelfder tijd deelt zijn jongste dochter hem mee te gaan trouwen, terwijl zijn zoon Max als danseur weg zal gaan. Dat is te veel voor vader Job, die het begeeft en ernstig ziek wordt. In die tijd werd duidelijk, dat hij zijn dochter had geholpen met geld van de bank, waar hij werkte. Zonder dat vader Job dit wist had dhr. Lindeman dat geld evenwel terug betaald en het is ook deze vriend die het uiteengevallen gezin weer bij elkaar brengt. De herstellende vader wordt van tijd tot tijd bezocht door zijn kleindochter. Anne- liesje, die alles weet. Tenslotte is er de reünie, georganiseerd door de heer Linde mans en daar bij komt aan het licht, wat deze trouwe vriend gedaan heeft. Een her boren gezin met een nieuw begin. Een vaak aangrijpend stuk met moeilijke rollen, een stuk dat tot nadenken bracht en voortreffe lijk was ingestudeerd en daarom ook schit terend vertolkt door alle spelers. Er was na afloop bal. JAARVERGADERING OVERHEIDSPERSONEEL De afdeling Tholen en omstreken van de Ned. chr. bond voor overheidspersoneel hield in hotel Zeeland haar jaarvergadering Nadat voorzitter Heezen met Schriftlezing en gebed had geopend zong men ps. 68 10 Naast leden en echtgenoten begroette de voorzitter inzonderheid he hoofdbestuurslid mr J. de Waard uit Rotterdam om daarna kort resumé te geven van het afgelopen verenigingsjaar. Na de jaarverslagen kreeg mr de Waard het woord die met in vogel OUDERAVOND VAN DE OPENB. LAG. SCHOO L De ouderavond van de openbare lagere school, die men in verband met het ruimte gebrek in het turngebouw hield, was zeer goed bezocht In zijn openingswoord sprak de voorzitter van de oudercommissie dhr. W. M. van Dijke, woorden van dank tot het hoofd, dhr. J. van der Tak, die binnenkort naar elders vertrekt. Over het onderwerp school- en beroeps keuze sprak Dr. J. W. Dippel. Hij drong er bij de ouders sterk op aan de adviezen van deskundigen te vragen en die ook op te volgen. In zijn schoolpraatje behandelde dhr. J. v. d. Tak diverse onderwerpen. Een aardig punt was de veranderde leermethode. Dhr. v. d. Tak verhelderde zijn betoog met een stukje praktijk, waaraan de oudste leerlin gen medewerkten. In de plaats van de aftredende heren A. M. van Engelen en H. van Gorsel koos men tot lid der oudercommissie: A. H. Rid derhof en I. C. Hage. Het programma werd verschillende malen afgewisseld met het optreden van leerlin gen met enkele schetsjes. In de pauze hield men een goed geslaagde verloting. Tenslotte werd een filmprogramma gebo den met o.a. beelden van de watersnood ramp 1953. Dhr. W. M. van Dijke sloot de bijeen komst. GESLAAGD Bij het op 21 februari gehouden examen door de Eerste Ned. Modevakschool slaag den Cocky v. Driel voor coupeuse, op 22 fer bruari Digje van Driel voor modinette, Hen- ny van Gorsel en Ria Aarnoudse voor cos- tumière, Riet Baay, Len- Baaij en Anny Rijnberg voor tailleuse en Cocky van Driel voor coupeuse leidster. Zij genoten hun opleiding bij mej. N. van Driel, Ensaid-le- rares. OUDERAVOND CHR. SCHOOL „We zouden bijna denken, dat ook dit gebouw weer te klein is voor het houden van een ouderavond, zo meende de voor zitter van het bestuur der „School met den Bijbel", de heer G. J. Breas, toen hij ruim 150 personen op de jaarlijkse ouderavond begroette in het hervormd verenigingsge bouw. Vooraf had hij een vers laten zingen uit psalm 119, daaruit een gedeelte ge lezen en was voorgegaan in gebed. Het deed het bestuur genoegen, dat de opkomst zo groot was, waaruit het mee leven met de school blijkt. Een bizonder welkomstwoord kregen de afgevaardigden van de kerkeraden, (de een uurtje later ge arriveerde) burgemeester J.'van den Bos en het hoofd van de b.l.o.school te Klundert, de heer A. Sinnema. Na een korte verklaring van het gelezen Schriftgedeelte en de noodzaak van het on derwijs met de Bijbel naar voren te hebben gebracht, hoopte dhr. Breas dat het voor allen een gezellige en goede ouderavond DE REDACTIE LEGT U VOOR: Nauwere samenwerking tussen thoolse veilingen Poortvliet deelnemer aan gemeenschappelijke reinigingsdienst BB noodwachtplichters bleven in gebreke. St. Filipsland op de bres voor dorpsgenoot Ds. J. WSlager van Stavenisse deed intrede St. Annaland leent voor riolering Noordstraat- Tienhoven Poortvliets groene kruisvoorzitter nam afscheid Cavetho gaat opslagruimte uitbreiden Een dag die nog moet komen, lijkt langer dan een jaar dat voorbij is. zou mogen zijn, die uiteindelijk zou mogen strekken tot eer van God. Een door mej. v. d. Burg aan de tweede klas voortreffelijk gegeven openbare les kreeg hierna bizondere aandacht. Om elke gedachte aan een vooraf opgedreund lesje weg te nemen, liet de juffrouw de kinderen zelf uitkiezen, wie een beurt zou krijgen, terwijl de declamatie van een paar versjes door de kleintjes erg leuk was. Nadat in de pauze koffie was aangeboden kreeg de heer Sinnema uit Klundert het woord om iets te vertellen over het buitengewoon lager onderwijs. In het kort behandelde deze spre ker de leeftijdsperiode vanaf de geboorte tot aan de schooltijd met als voornaamste en in het leven wel belangrijkste opvoeding, die van de moeder. Vervolgens wees dhr. Sinnema er op, hoe groot de overgang is wanneer het kind voor het eerst naar de „grote" school moet. Het overgrote deel van de kinderen kan echter op de lagere school mee, de een dan ge makkelijker dan de ander, maar dat blijft men overal in het leven houden. Spreker waarschuwde er voor, het kind dat er een jaartje langer over moeten doen, niet hard te behandelen. Een 2 a 3 in Nederland van de schooljeugd kan echter niet mee. Blijkt het na 2 of 3 jaar niet verder te ko men, dan is het verstandig eens te gaan praten met de huisarts, hoofdonderwijzer, schoolarts, schoolpsychiater. Misschien dat het buitengewoon onderwijs uitkomst kan geven. Dhr. Sinnema wees er met nadruk op, dat men ook na dat advies geheel vrij blijft en er geen enkele dwang bestaat om een kind naar een b.l.o.school te sturen. De b.l.o. school heeft voor velen nog een onprettige betekenis. Dat is noch de schuld van de school, van het personeel of de kin deren maar van ons als grote mensen, al dus spreker. „Weet je het al, Jantje van Dinges kan ook niet mee en moet ook naar de achterlijke school". Het verleden van de ouders of zelfs grootouders wordt daarbij gehaald: te veel geborreld, nooit gedeugd, de appel valt niet ver van de boom, enz. „Vreselijk", vond spreker, dat men zoiets durft te zeggen. Door geroddel is er al veel ellende in de wereld gebracht. We willen altijd voor een ander ergens de schuld zoe ken en wanneer we ons afvragen hoe het komt, dat er kinderen zijn die niet als de anderen normaal kunnen leren, dan is dat te definieren door op te merken, dat de gehele wereld onder de vlóék der zonde ligt. Daarvan overtuigt, zullen we heel anders denken en zeker niet roddelen. Maar ons afvragen welke taak hebben we tegenover die kinderen. Nogmaals accentueerde dhr. Sinnema dat er nimmer van enige dwang sprake is en hetnut vooraf te gaan praten met huisarts, predikant of andere vertrou wensman. Daarna werd het onderwijs op een b.l.o. school belicht, waar een geheel andere ma nier wordt gevolgd en in een belangrijk lager tempo. Wij vinden dat de lagere school te weinig doet met de andere gaven die de mens heeft zoals z'n handen, benen, ogen, oren. In de b.l.o. school zitten per klas maximaal 18 en gemiddeld 16 kinderen Daarmee is er de mogelijkheid van indivi dueel onderwijs. Spreker waarschuwde de kinderen van de lagere school geen huis werk te geven, ook niet wanneer ze op school achterblijven. Het is slechts een bal last voor het kind en het heeft geen zin. Wat komt er van terecht als de ouders moeten helpen in een tijd als deze met zovele beslommeringen en haast. Laat de kinderen spelen na schooltijd en doe ze tijdig naar bed. Hoogstens wat voorbereiding voor de genen, die ulo of h.b.s. gaan volgen ,maar dan ook alleen wanneer ze daartoe in staat zijn. Onder de genoemde 2 a 3 die niet meekunnnen op de lagere school worden 3 groepen onderscheiden. Kinderen die naar een inrichting moeten, 2e imbecielen met een verstandelijk vermogen van tussen de 20 - 55 en ten 3e de debielen met een verstande lijk vermogen van 55 - 80%. Beide laatste groepen kan men laten le ren, maar op andere wijze dan via de ge wone lagere school. De tweede groep zal het niet tot een zelfstandig optreden kun nen brengen, maar voor de derde groep, de debielen is dat zeker wel mogelijk. Daartoe kan de b.l.o. school belangrijk bijdragen, waar arbeidstraining, waar kinderarbeid een belangrijke plaats inneemt. Er is geen sprake van cijfers geven, geen sprake van zitten blijven of overgaan mar wanneer de kin deren een zelfgemaakt voorwerp mee naar huis brengen, zijn ze daarop ook trots en geeft het hen levensmoed. Het bestuur van de b.l.o. school in Klun dert heeft het voornemen om ook op het eiland Tholen zo,n school te stichten en dat voor debiele kinderen. Vrij zeker zal die school in Sint-Maartensdijk komen met een apart busje voor het vervoer van alle gemeenten. Wanneer deze plannen door gaan, meen ik dat de gehele streek zich daarover mag verblijden, aldus dhr. Sinne ma. Ook meeleven. Niet in de geest van me delijden of verkeerd aanpakken, nawijzing van die jongens of meisjes, maar in écht meelevende zin. Normaal kunnen 9 van de 10 kinderen daarna behoorlijk mee in het leven. Het belangwekkende betoog werd door dhr. Sinnema besloten door er op te wijzen, dat er Eén is die elk kind volwaardig wil aanzien om Christus wil. Er werden hierna nog enkele vragen gesteld waaruit bleek, dat men vooreerst begint met die groep van kinderen, waarbij de verstande lijke vermogens tussen de 55 en 80 va rieren, voor de imbecielen zal het niet di rect mogelijk zijn. omdat die kinderen niet dezelfde school kunnen bezoeken als de de bielen. In Klundert is er wel een klas van imbecielen en het is niet uitgesloten, dat het later ook kan in Sint Maartensdijk. Op een andere vraag werd geantwoordt, dat er mini maal 35 kinderen nodig zijn voor een b.l.o. school met 3 leerkrachten. Toegejuicht werd afzonderlijk vervoer. Een tweede onderwerp op deze ouder avond werd geleverd door bestuurslid L. I. Goedegebuure over artikel 2 der Ned. Ge loofsbelijdenis: „Door wat middel God ge kend wordt." In een duidelijk betoog werd uiteengezet dat God uit de natuur en de schriftuur wordt gekend door een ingescha pen en verkregen kennis. Spr. beantwoordde de vraag of dit nu wel een geschikt onder werp was voor een ouderavond, bevestigend daar niet alleen de natuur spreekt van Gods almacht, maar dat die kennis ook verkregen wordt door de Schriftuur en het daarm no dig is dat dit Woord van jongsaf wordt onderwezen. Het onderwerp werd ingeleid met het zin gen van ps. 19 1 en 2 en besloten met ps. 19:4, Het Slotwoord werd gesproken door de vice-voorzitter A. J. Slager, die inzon derheid de sprekers dankte voor hun belang wekkende causerie en koster Burgers voor de gedane moeite. Op verzoek van dhr. Slager eindigde de secretaris J. B. van Dijke met dankgebed. LENING VOOR RIOLERINGSWERKEN Tijdens een zaterdagmorgen gehouden spoedeisende raadsvergadering werd op voorstel van burgemeester en wethouders een lening aangegaan met de n.v. Bank van de Ned. gemeenten ad 160.800.voor uitvoering van de rioleringswerken in de Weststraat-Noordstraat en Tienhoven. Voor deze vergadering was weth. G. Goedegebuure door ziekte verhinderd. De voorzitter hoopte dat hem nog herstel ge schonken zou worden. Als opvolger van dhr. F. J. Stols werd als nieuw raadslid beëdigd de heer P. I. den Haan. Nadat de zuiverings- en ambtseed waren afgelegd feliciteerde de voorzitter het nieuwe lid en hoopte dat hem wijsheid en kracht geschonken zouden worden om dit ambt te kunnen vervullen. Het zal u duidelijk worden, aldus de burgemeester tot dhr. den Haan, dat het in deze tijd niet een voudig is om datgene te kunnen bearbeiden wat de gemeente tot nut is. Moge u zich in onze vergaderingen thuis gevoelen. Harte lijk welkom is ons midden." De heer P. I. den Haan dankte de voor zitter voor zijn goede wensen en verklaarde zijn beste krachten te willen geven in het belang van Sint-Annaland. Oerigens stond er niets op de agenda. UITVOERING „V.Z.O.S." Vrijdag 23 februari hield de chr. gem. zangvereniging „V.Z.O.S." een druk be zochte en zeer goede uitvoering. Daartoe werd ook bijgedragen door de oud-dirigent de heer K. Koetsdijk uit Oudenbosch aan wie was gevraagd voor ditmaal weer eens de leiding op zich te willen nemen. Dhr. Koetsdijk liet zingen ps. 89, las deze psalm en ging voor in gebed. Het welkomstwoord sprak voorzitter C. Scherpenisse, waarna secretaris C. van der Repe het wel en wee

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1