WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Naar de verpakte „Thola" moelkuMtch Plaatselijk nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOISE COURANT „Als het getij verloopt" Met een veredelt produkt consumptie op peil houden. Ned. Chr. Landarbeidersbond hield Toogavond. De eerste Prinses van het jaar THOLEN OUD-VOSSEMEER Een dag eerder verschijnen ST. ANNALAND STAVENISSE 18e jaargang No. 10 19 januari 1962 »V. Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 2.70 per halfjaar franko p.p. 3.30 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen De organisatoren van de „aardappelmiddag" in het Dorpshuis te Sint Annaland behoeven geen spijt te hebben van het initiatief. Met een 130 belangstellende leden van alle thoolse veilingen, met een niet te uitvoerig, maar wel gedegen betoog van de des kundige en rijkstuinbouwconsulent voor aardappelen ir D. E. van der Zaag was het resultaat zeer bevredigend. En de middag leer zaam. Reeël. Dat is wat anders dan bemoedigend, Zonder te groot pessimisme kon de tuinbouwconsulent evenmin een juichtoon laten horen over het aardappelteeltperspectief. Er zal zelfs flink aan gewerkt moeten worden om het teeltareaal te handhaven. En vanwege de dalende binnenlandse consumptie en vanwege de exportonzekerheid. Het meeste perspectief is er voor de kwaliteitsaardappel en voor veredelde produkten hiervan in de vorm van een schone verpakte aardappel, patate frites en ships. BOUWPLAN NIET EENVOUDIG De heer M. C. J. Kosten uit Tholen be groette namens de thoolse veilingen de aan wezigen op deze middag en daaronder in zonderheid ir van der Zaag, de bestuurders van de thoolse veilingen en de ambtenaren van de voorlichtingsdiensten. Het verheug de spreker dat er een dusdanige belangstel ling werd getoond en de heer Kosten meen de bij voorbaat dat het geen teleurstellende uren zouden zijn, omdat de spreker als een in de onderhavige materie bij uitstek des kundige mocht worden gekwalificeerd. De boeren staan er weer voor hun bouwplan te definiëren en dat is in deze tijd niet eenvou dig. De heer Kosten hoopte dat de voor lichting op deze middag er mede toe zou bijdragen iets van dat moeilijke probleem lichter te maken. TEN DODE OPGESCHREVEN Ir van der Zaag trok direct de aandacht toen hij zijn inleiding over de vroege en late aardappel begon met het juist dit jaar zo in de goede belangstelling staande ras de „Do- ré" te behandelen, een belangstelling dit in de voorzomer ook de particuliere beurs op gunstige wijze heeft beinvloed. En in dat opzicht was spreker uitgesproken pessi mistisch. Zo pessimistisch, dat hij de vraag meende te moeten beantwoorden of de Doré nog wel te handhaven is met een: ten dode opgeschreven. Van het uitgezette pootgoed is er immers nauwelijks 0.4 ha in klasse E terecht gekomen na de keuring. Hoe komt men nu dus aan een goede Doré? Wanneer in dit opzicht een uitzichtloos perspectief be staat, dient de vraag te volgen: hebben we een ander ras als een goede vervanger voor de Doré? Ook in dit opzicht moest spreker het antwoord schuldig blijven of liever ge zegd negatief beantwoorden. De 200 kwe kers in Nederland hebben namelijk tot dus ver geen kans gezien om met een goede vervanger voor de Doré te komen. Dit be tekent niet, dat men stil zit, integendeel. Het is trouwens bizonder winstgevend, wanneer een gewild vroeg ras wordt uitgedokterd. Reken dus maar, dat men er wel op zit. De vrees is dus gerechtvaardigd, zo bleek voorts uit het betoog van de rijkstuinbouw consulent, dat men voor de vroege aard appelen zal moeten terugvallen op de Eer steling of mogelijk wil men het eens pro beren met het nieuwe ras de Asoka, een vroege aardappel, die al enige jaren voor komt op de Franse rassenlijst. Een aard appel die vroeg is met knolzetting, maar waarbij alleen de vraag nog rijst of ook de kwaliteit bij groen rooien wel goed zal zijn. Ze komt nu in elk geval ook voor op de Nederlandse rassenlijst. Verder werden de Bintje en Eigenheimer besproken, die hier ook op vrij ruime schaal worden geteeld. Een tweede probleem, meer voor de grote re akkerbouwbedrijven is of er vvoldoende mensen zijn om te rooien. Voor de vroege aardappelen heeft men nog geen beproefde sorteermachine. Een derde moeilijkheid is, dat bij de moderne teelttechniek het pootgoed steeds gevoeliger voor droogte wordt. Men mag wel ondiep poten, maar dan toch zeker op vochtige grond, zodat spoedig wortelvor ming plaats kan vinden. Veel bewerkingen van de grond betekent ook veel vochtverlies, zeker bij stugge structuur. Een toenemend los op de wagen rooien valt te verwachten. In dit verband besprak ir van der Zaag de wagens met onderlos- sers. Dat los op de wagen rooien impliceert een gewenste kortere transporttijd en daar door een tendenz van een weer meer ge decentraliseerde bewaring, opslag op het bedrijf zelf in plaats van naar de bewaar plaats. Te veel, zo waarschuwde de rijks tuinbouwconsulent wordt trouwens in de bewaarplaatsen geventileerd. KWALITEIT VOOR EXPORT Zoals de mensen in eigen land meer kun nen betalen en dat ook willen voor iets goed, zo, kan en wil het buitenland dat ook. Door het blauw bij de Nederlandse aard appel bij export naar Zweden bijvoorbeeld wordt de vraag gedrukt. Ruw rooien en ■wat ook zeer belangrijk is een sterke temperatuurwisseling doet afbreuk aan het produkt. DE AFZET In Nederland wordt er zo n 1.6 miljoen ton aardappelen geproduceerd. De binnen landse afname is met dalende tendenz 1.1, miljoen ton. Er blijft dus zo'n 500.000 ton over voor export. De gemiddelde export is slechts 250.000. ton met een grote variatie. Het ene jaar maar 100.000 ton, het andere jaar soms 500.000 ton. De opbrengst in het buitenland is voor de export bepalend. Het areaal toont neiging tot inkrimping, vooral op de zandgronden. Spreker meende dat dit nog zou doorgaan, temeer daar mecha nisatie op de zwaardere gronden moeilijk is. Het verbruik van aardappelen in de Benelux landen loopt sterk terug. 'Was het in 1959 nog 130 kg per hoofd, nu is het maar 90 a 100 kg per hoofd meer. Ook in eigenland is het met ruim een kwart vermin derd, zoals uit het overzicht bleek van Het Produktschap. Tussen 1948 en 1952 daalde het van 140 tot 110 kg per hoofd. In 1960 was het geen 100 kg meer. Dat is per week nog geen twee kilo per inwoner De oorzaak hiervan wordt gezocht in meer dere welvaart en de mindere kwaliteit van de aardappel. De vraag hoe dat tegen te gaan meende ir van der Zaag te moeten be antwoorden met: a betere kwaliteit en b veredelde produkten (patate frites ships, enz. Het systeem van de afzet zal moeten ver anderen. Meer naar de kleinverpakking en het „merk"artikel. In Amerika werd de te ruggang opgevangen door het veredelde pro dukt. Daardoor is het verbruik gehandhaafd. Naast patate frites, ships maakt men er ook aardappelpoeder, Spreker stelde de vraag of de telers er zich wel van voldoende van bewust zijn, dat een betere kwaliteit moet worden gebracht, een betere behandeling nodig is. SPECULATIEVE TEELT Behalve het dalende binnenlandse verbruik is er ook nog de wisselvallige export. In Engeland hebben de boeren er een „kartel" van gemaakt, Ze produceren zo'n 90.000 ton en eerst wanneer dit kwantum onder de man is, wordt import toegestaan. West Duitsland wenst de zandaardappel. In Zwe den gaat het als in Engeland. En België, Frankrijk en Italië hebben vaak zelf genoeg. De export is hierdoor wisselvallig. Soms kan Engeland hoegenaamd niets, dan weer een behoorlijke hoeveelheid gebruiken. Hierdoor blijft voor ons de aardappel een speculatief gewas en dient de teler alles te doen om het binnenlands verbruik (een be langrijk deel van het totaal) op peil te hou den. Afgewacht moet nog worden, wat de Eu- romarkt in deze gaat doen. De 6 EEGIan- den kunnen zo'n 17 miljoen ton gebruiken, de rest als veevoer, bij een areaal van 50 miljoen ton. Spreker concludeerde, dat er zeker geen behoefte bestaat aan uitbreiding van deze teelt. Alleen bevordering van de kwaliteitsaardappel. De import van vroege aardappelen neemt ook steeds toe. Was het in 1955 nog maar 5000 ton, in 1960 was het reeds 28.000 ton en vooral in België is tegelijk met Nederland op de markt. De samenvatting van ir van der Zaag kwam er dan ook op neer, dat hij geen bi zonder gunstige perspectieven zag voor de vroege aardappelteelt. Uit de hierover gestelde vragen en dis cussie bleek, dat de aanwezigen in het al gemeen nog wat meer optimistisch gestemd waren, vooral ook omdat in de streek nogal zorg wordt besteed aan pootgoed, rooien, enz. Men is er nog steeds van overtuigd, dat de „Thola" een gewilde aardappel is. De lering ook van deze middag zij dat men de „gewildheid" dient te bestendigen, door de zorg nog uit te breiden, door te trachten dé kwaliteit te verbeteren, door tot de kleine verpakking te komen, tot het merkartikel. De familieavond van de afdelingen der Ned. Chr. Landarbeiders bond op Tholen trok grote belangstelling. Een volle zaal zelfs in hotel „Hof van Holland" te Tholen, waar onder leiding van de heer W. Lindhout een praatje werd gehouden door hoofdbestuur der M. D. den Hollander, de leden van Poortvliets zangkoor „Crescendo" voor de nodige afwisseling zorgden, evenals een vier tal jongedames uit Sint Annaland: „de Scherzo's. Die gasten kregen een bizonder welkomst woord van voorzitter W. Lindhout, nadat hij vooraf had laten zingen ps. 147 1 en 6, Math. 7 van 1 tot 12 voorlas en was voor gegaan in gebed. Spoedig daarna kwam hoofdbestuurder Den Hollander aan het woord met zijn onderwerp „als het getij ver loopt..." Een wat sombere titel voor een feestavond, maar in het licht van de tijd gezien zeker niet onjuist. Spreker stond namelijk stil bij de taak van de organisatie, nu het aantal landarbeiders nog steedsJ daalt. Daarnaast is het grote vraagstuk, dat van de jeugd. Een belangrijke zaak. De vraag mag daarbij wel worden gesteld we we als ouderen doen voor de prot. chr. arbeidsjeugd. Kibbelen over hoe het wel zou moeten, hoe het vroeger was, wat wel en wat niet mag, dan is het niet meer dan tijd verspillen. Beter is begrip te tonen voor de verandering. Als we vroeger 5 cent zak geld kregen, dan is dat nu vertiendubbeld. Er zijn ook veel meer mogelijkheden. We dienen dat nieuwe te aanvaarden en er te gelijk voor zorgen, dat de vernieuwingen de toets kunnen doorstaan van onze godsdiens tige overtuiging als leden van de C.L.A.B. Gewenst is, dat de organisatie stappen gaat ondernemen om te komen tot afdelin gen van „Werkende Jeugd, de jeugdorgani satie van het C.N.V.. Het nieuwe niet ver oordelen, omdat het nieuw is, het oude niet weggooien omdat het oud is. Is het niet een grote zaak om anderen te laten zien, ook in deze streek, dat men als C.L.A.B. getuigen wil zijn van de Heiland. Niet alleen chris ten op Zondag, maar ook in de week. Het getal, waaruit men kan zien hoe groot de organisatie is, is niet doorslaggevend, maar de grondslag en het doel, dat wordt uitge dragen, het voorstaan van de chr. begin selen. OOK DAT GETIJ VERLOOPT.... Vervolgens gaf spreker een beschouwing over het atjrarisch bedrijf. Ook hier verloopt het getij, wat uit de statische gegevens voldoende duidelijk wordt. Overzicht vast jaarcontracten Agr. bedrijf. Nederland 59-60 waren het 69.168 arb. In 60-61 waren het er 65.638 of een terug van 3530. Van 61-62 was het 63.463 met een teruggang van 2175. In Zeeland in 1959-60 een 5972, in 60-61 waren het er 5679 of een teruggang van 293, in 61-62 waren het er 5533 of een afzakken van 146. Voor Tholen waren in 59-60 nog 382 in geschreven landarbeiders, in het volgende jaar 347 met een teruggang van 35 en dit jaar 345 met een teruggang van 2. De leeftijdsopbouw 61-62 Ned. Zeel. Tholen jonger dan 17 jaar 6% 3% 2% jonger dan 17-22 jaar 18% 10% 9% jonger dan 23-30 jaar 20% 16% 20% jonger dan 31-50 jaar 36% 42% 42% jonger dan 51-60 jaar 15% 21% 20% ouder dan 60 jaar 5% 8% 7% Bij de jongeren komt Zeeland dus slecht uit de bus. Dit betekent weining jon geren in de landbouw en dat wordt zelfs verontrustend. Men kan zich niet uitsluitend op de ma chine gaan baseren, want dan komt men ze ker bedrogen uit. Er zal altijd een samenspel moeten overblijven tussen werkgevers en werknemers om de landbouw op peil te hou den. Te weinig arbeiders kan funest zijn. In verband ook met de E.E.G. zal hierop zeker gelet dienen te worden. Evenzeer is het van belang, dat de werk nemer meer kennis van de mechanisatie heeft. De mogelijkheden zijn er zeker ook op Tholen. De deelname aan de cursus sen, die op Tholen gegeven worden, laat te wensen over. Ook aan het coöperatief werken kan een gevaar vastkleven voor de mensen, waarbij spreker doelde op de gezamenlijke landarbeid voor verschillende werkgevers. Al die problemen maakt het gewenst meer contact te onderhouden met de CBTB. Er is ook weer een nieuwe C.A.O. op komst, welke op de vergaderingen nog in bespre king komt. De heer Den Hollander besloot zijn cuserie met de opwekking aktief mee te spelen in de organisatie en daarin en daarmee trouw mede te leven. Na een dank woord van de voorzitter tot de spreker, trad het zangkoor van Poortvliet op onder lei ding van de heer J. C. Geluk te Sint Maar tensdijk en vervolgens de Scherzo's uit St. Annaland met zang, gitaar, mandoline en accordeon. Nadat men gezamenlijk het 1ste en 6e couplet van het Wilhelmus had gezongen, zorgde de heer D. Geuze voor een gees tige declamatie wat menige lachspier in be weging bracht. Na nog eens het optreden van zangkoor en de Scherzo's dankte de heer Lindhout alle medewerkers, liet nog zingen Gezang 393: 1, 2 en 3 en verzocht de heer Den Hollander voor te gaan in dankgebed. Een genoeglijke en leerzame toogavond 1962 was hiermee weer ten einde. Op 19 januari hoopt hare koninklijke hoogheid, Margriet Francisca, haar 19e verjaardag te vieren en dat is niet alleen een dag van vreugde voor het koninklijke gezin, maar voor het gehele Nederlandse volk. Zodra wij horen van de verjaardag van prinses Margriet komen ons de donkere oorlogsjaren weer voor de geest. De jaren waarin onze vrijheid onderdrukt werd en o.a. de geboorte van prinses Margriet ons de kracht gaf deze tijd van knechting door te komen. Zij werd het petekind van de koopvaardij en een symbool van de vrijheid. Moge onze prinses, die momenteel haar studies voltooit in Frankrijk, nog vele jaren in voorspoed en gezondheid zijn beschoren! (Nadruk verboden) ivi cc.i'N is. o rwi.L/r-iso iicipeus ui zijn iviccnis. a nep, bi.il tWA tegen hc®f<Jpiin, kiespijn, #oest, ftric isbaar in etuis met 6 poeders maar ook een vers] MEENK'S POEDER^ Poeders tegen hoofde diarrhee, influenza, rha gevatte kou, periodiek krijgbaar in etuis mei helpen! Er zijn Meenk's ^kiespijn, hoest, griep, pnatiek, koortsigheid bij e pijnen enz. enz. Ver- '6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijs verhoging. Vraag uw drogist. MI»\' Po. dia ge\Hte krijgbi een h versch ivprhruiit ■nf Suf i^leenk's est-jflPcp, .siglQlbij en?"ver- aai^ook in (met 6 ndir prijs- DE REDACTIE LEGT U VOOR: Perspectief voor vroege en late aardappel Toogavond van §?e NCLAB Nieuw bestuur Koelhuiscoöperatie Kandidaten voor de gemeenteraad Rioolzuiveringsinstallatie van St. Maartensdijk Ook in andere gemeenten bejaardensociëteiten Het begin van de uitvoeringen en jaarvergaderingen Als de dagen lengen, gaat de winter strengen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 21 tot en met 27 januari zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 4.09 4.48 5.26 6.00 6.34 7.05 7.38 16.28 17.08 17.44 18.23 19.00 19.30 20.05 20 januari Volle Maan te 17.04 uur 29 januari Laatste Kwartier te 1.34 uur BEKENDMAKING Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat de aangiftebiljetten voor de hondenbelasting heden zijn verzonden. Deze biljetten moeten binnen 20 dagen na de da tum van verzending volledig ingevuld en ondertekend ter gemeente-secretarie worden terugbezorgd. Houders van honden, die geen aangifte biljet hebben ontvangen, zijn verplicht vóór 20 februari a.s. aangifte te doen, door in vulling en ondertekening van een ter ge meente-secretarie kosteloos verkrijgbaar aan giftebiljet. Zij, die in de loop van 1962 houder van een hond worden, moeten hiervan binnen 14 dagen ter secretarie aangifte doen. Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat voor honden, die niet tijdig op de boven omschreven wijze zijn aangegeven, een drie voudige aanslag zal worden opgelegd. Aan deze maatregel zal stipt de hand worden gehouden Tholen, 16 januari 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd. JAAROVERZICHT NUTSSPAARBANK 1961 Over de gehele linie gestegen. Dat is het beeld van het jaaroverzicht der Nutsspaar- bank in Tholen. Het inleggers tegoed per 1 januari beroeg f2.404.157,29 (vorig jaar 2.105.560,54). Ingebrachte gelden f 1.066.334,07 (v.j. f938.172,83). Opge nomen gelden f 837.644,42 (v.j. f 704.862,86) Bijgeschreven rente f 75.452,57 (vorig jaar f65.286,98). Inleggers tegoed 31 dec. jl. f2.708.299,51 (v.j. f2.404.157,29). Het aan tal spaarrekeningen per 31 december be droeg 2504 (v.j. 2426) Afgesloten jeugd- spaarovereenkomsten 30 (v.j. 20). Totale reserve f 129.500.— v.j. f 117.772,40. TONEELUITVOERING ST JOSEPH Vorige week donderdag en vrijdagavond gaven de spelers en speelsters van de R.K. Toneelvereniging „Sint Joseph" in de zaal van dhr. J. Hol een uitvoering. Voorzitter C. A. van Dorst opende de bijeenkómst precies op tijd, half acht, en kondigde als eerste stuk aan: „Tussen twee vuren", een toneelspel in 3 bedrijven. De toeschouwer zag zich verplaatst naar een boerenhoeve, waar een liefde opbloeit tus sen de boerendochter en knecht. De laat ste verliest de strijd met de boer, emigreert en keert rijk terug. Hij vindt zijn vroegere geliefde getrouwd met een onmens. De ge beurtenissen, die dan volgen zijn zeer dra matisch van karakter. De ontknoping leidt tot een gelukkig slot. Het stuk werd met vaart en verve ten gehore gebracht. Een mooie figuur was Pietje, de simpele zoon. Na de pauze werd de avond besloten met de komische klucht „Narcose voor de loodgieter". De uitvoering trok vooral op de tweede avond veel belangstelling. Na afloop werd een bal gehouden. BEJAARDENMIDDAG A.s. dinsdag 23 januari wordt in het N.H.Verenigingsgebouw weer een ontspan ningsmiddag voor de bejaarden gehouden, verzorgd door de dames van het V.V.H. MOOIE FILMAVOND Woensdagavond hield de vereniging van vogelliefhebbers „Vogelvreugd" in de zaal van de heer Mees een filmavond. De onge veer 50 leden uit een viertal thoolse gemeen ten werden begroet door voorzitter P. Bim- mel te Sint Maartensdijk, waarna een prach tig filmprogramma werd gedraaid. Ook hier gold, dat alles wat leeft en bloeit de mens altijd boeit. Het waren een 5-tal films, waarvan de eerste ging over volièrekwekers. De tweede film waren prachtige natuuropnamen in de bossen tijdens de broeitijd. Een dergelijke film overtrof nog de vorige. Een via de lan delijke xereniging uitgezonden expeditie naar Kenia zorgde voor pracht opnamen, al werd door de bizondere droogte het gestelde doel niet bereikt, namelijk het opnemen van het broeden der vogels. Ze zijn juist tijdens die expeditie met dui zenden door de droogte omgekomen. Maar het was toch bizonder interressant. Opnamen uit de Brabantse bossen was een vierde strip. Enorm veel geduld en tijd is daarvoor nodig geweest. Men zag de roofdiertjes op jacht, evenals de roofvogels hun prooi beschietend. Tenslotte nog een jachtfilm, waarbij eerst werd getoond hoe fazanten en patrijzen wer den gefokt en later op de jacht geschoten. Voor de aanwezigen een bizonder boeien de filmavond. Het invoeren van de vijfdaagse werkweek en de daaraan op het weekeinde ook voor de P.T.T. ver bonden moeilijkheden noopt ons vooral ten gunste van de elfhonderd postabonné's - verspreid over het gehele land - onze uitgave per 1 februari a.s. een dag eerder te laten verschijnen. Daarmee komen wc tegelijkertijd tegemoet aan de wens van vele adverteerders, nu de inkopen zich steeds meer meer concentreren op de vrijdag. Medewerkers, adverteerders en lezers kunnen er dus rekening mee houden, dat de Eendrachtbode vanaf 1 februari elke week DONDERDAGMIDDAG wort bezorgd. De postabonné's zijn zeker de krant vrijdagsmorgens te ontvangen VERGADERING C.H.U. Op de ledenvergadering van C.H.U. in het wijkgebouw werd de heer J. J. Mossel man als secretaris herkozen. Penningmees ter J. L. Goedegebuure JLzn. had nog een batig saldo weten te bereiken over het af gelopen boekjaar. De heer Mosselman gaf hierna een uitvoerig overzicht van de a.s. verkiezingen en wat hiervan ook voor de afdeling van groot 'belang is. Volgende week zal de kandidatenlijst voor de ge meenteraad worden vastgesteld. MORGENLANDZENDING In het hervormd verenigingsgebouw wordt 24 januari a.s. een avond gehouden waar de heer W. Bouwmeester uit Utrecht zal spreken over de Morgenlandzending, toe gelicht met dia's. Men kan er ook verschil lende artikelen kopen en steunt daarbij dit werk. RAADSVERGADERING Tegen a.s. dinsdag is een openbare ver gadering van de gemeenteraad uitgeschre ven met op de agenda o.a. onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid de heer P. I. den Haan, wijziging herziening uitbreidingsplan, wijziging be groting, vaststelling bedrag vergoeding kleuterschool 1958-60, bespreking reorga nisatie Centrale Dienst. STEMBUREAU VERKIEZINGEN Het stembureau voor de op woensdag 28 maart 1962 te houden stemming voor de verkiezing van leden van de provinciale staten is als volgt samengesteld: Voorzitter: burgemeester Abr. Sluijmers. Leden: de heren C. J. Moerland, Kerk straat 43 en J. A. Nortier, Poststraat 6. Tot plaatsvervangend voorzitter is de heer C. J. Moerland aangewezen. Plaats vervangende leden zijn de heren N. M. Klip- pel, Prinses Irenestraat 2 en C. Priem Jz Poststraat 31„ Het stembureau voor de op 30 mei 1962 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad bestaat uit de navolgende personen: Voorzitter: Abr. Sluijmers, burgemeester. Leden: de heren C. J. Moerland, Kerk straat 43 en A. J. Priem Julianastraat 37. Plaatsvervangend voorzitter is de heer C. J. Moerland. Als plaasvervangende leden zijn de heren: J. L. Potappel, Bos 16 en J. A. Nortier, Poststraat 6 aangewezen. STEMMEN BIJ VOLMACHT Bij de verkiezing van de leden van de pro vinciale staten kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, indien hij mededeelt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1