WEEKBLAD VOOR HET EILOND THOLEN EN ST.FILIPSLflND VERSCHIJ I i VRIJDAG I I NT IEDER I WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Schipper van het jaar*** gefeliciteerd RAADSVERSLAG SCHERPENISSE. ELKE VORM VAN SAMENWERKING IS NU GEVAARLIJK - Noch bij Centrale Dienst, noch bij gemeenschappelijke reinigingsdienst mag Sint-Maartensdijk op de voorgrond komen - Bijdrage voor onderhoud industriemolen - Vaststelling gemeenterekening 1960. Zeven en tachtig jarige Marinus Willem de Korte te Tholen was pionier voor „Schuttevaer" SCHIPPER VAN HET JAAR 1961 Raadsverslag STAVENISSE. Liever dijken dan watergangen als grens - Raad niet geheel accoord met voorgestelde gemeente grens - Vernieuwing torenuurwerkverlichting - Presentiegeld voor anti-honger-actie. 18e jaargang No. 8 5 januari 1962 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G.- HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen In een bewogen protestweek te Scherpenisse dichtte Jan Overeen- kam zijn Suua-suua-kindje met als slot: „Je kent toch die twee honden, ze vochten om een been, Tèen kwam er een derde, Die is nu heel alléén". Het gaat daar op lijken in Scherpenisse. Bij het voorstel mee te doen aan een gemeenschappelijke reinigingsdienst (Poortvliet, St. Annaland, Scherpenisse, St. Maartensdijk) was er heftige tegenkanting de zetel (en vuilniswagen) daarvan in laatstgenoemde gemeente te brengen, iets wat door de colleges van b en w al was goedgevonden. Ook een gemeenschappelijke opzichter met St. Maartensdijk bij reorganisatie van de Centrale Dienst werd niet gewenst. Dan maar samen met St, Annaland en daar ook de vuilniswagen. „Liever turks, dan paaps." Elke vorm van samen werking met St. Maartensdijk lijkt de raad van Scherpenisse thans uiterst gevaarlijk en bovendien ongewenst. Slechts twee leden lieten het verstand boven het gevoel zegevieren. In meer dan één opzicht was het voornoemde gedicht van toe passing op de discussies in deze laatste raadsvergadering in 1961 te Scherpenisse. Alle leden waren present toen burgemees ter D. C. Bouwense de vergadering opende, gevolgd door een vermoeiend kwartiertje voor secretaris A. L. G. van Doorn, die heel lange notulen moest voorlezen. NOGMAALS AANGEHOUDEN Daarna kwam in behandeling de op 22 december ook al besproken brief van de muziekvereniging „Eendracht", die een sub sidie vraagt overeenkomstig de richtlijnen van de Federatie. Dat is f750.'s jaars. terwijl „Eendracht" thans f 250.- krijgt. B en w haden, toezending van financiële stukken gevraagd om tot een voorstel te komen. Die stukken waren juist voor de ver gadering ontvangen, zodat b en w ook nu nog niet met een voorstel konden komen. De heer IJzerman vindt dat wel jammer. Het is niet leuk in 1,962 nog subsidie te moeten gaan vaststellen over 1961. Uitein delijk wordt toch maar besloten tot een volgende vergadering te wachten. De Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel Werk stuurde een dankbetuiging voor de toegezeegde subsidie. OPZICHTER MET SINT ANNALAND Het is bekend, aldus de voorzitter, dat met betrekking tot de reorganisatie van de Cen trale Dienst een drietal mogelijkheden zijn voorgelegd, waarover de gemeenten zich hebben uitgesproken. Bij een nadien te Zie- rikzee gehouden vergadering is gebleken dat de meningen nogal uiteen liepen. In Scher penisse werd het voorstel A aangenomen, zoals dat het geval was in een groot aantal gemeenten op Tholen. Dit betekent dat de basis dezelfde blijft, alleen komt er een ge ringe personeelsuitbreiding, waar door op Tholen één opzichter voor twee, inplaats van zoals nu voor de drie gementen wordt aangewezen. Van een absolute meerderheid voor een der mogelijkheden was echter geen sprake. Dc directeur van deze Dienst werd gevraagd hoe hij over mogelijkheid A denkt. Daarop is een schrijven ontvangen van dhr. Argelo, waarin deze concludeert, dat op lossing A de gemeenten nooit zal bevredi gen. De voorzitter wijst er op, dat er in feite op Tholen helemaal geen klachten voorkwamen over de Centrale Dienst. Er was daar alleen het feit, dat de twee op zichters voor zes gemeentèn veel te zwaar belast zijn. Daarom ook leeft hier de ge- gedachte aan oplossing A, waarin we een verbetering zien. De voorzitter vraagt de raad hoe men hierover bij nader inzien denkt mede na het antwoord van dhr. Argelo. De heer Polderman merkt op, dat Tholen één opzichter voor zichzelf had. Dat was ook niet billijk. De voorzitter erkent zulks, maar wijst er op, dat Tholen onder die voorwaarde heeft meegedaan. Het was daar zo gegroeid. Tholen had ook tevoren een eigen opzichter. Nu lag inderdaad de ver houding scheef. Dhr. Jasperse bijvoorbeeld had drie gemeenten met ruim 7000 inwoners totaal. Tholen met 3400 had één opzich ter. Bij aanvaarding van regeling A komt er evenwel een behoorlijke verbetering in deze verdeling. De heer Polderman vraagt hoe men die verdeling dan wel heeft gedacht. De voorzitter antwoordt, dat Tholen dan z'n eigen opzichter zal houden, Poortvliet en Oud Vossemeer samen, Stavenisse en Cint Annaland ook samen één opzichter en Sint Maartensdijk met Scherpenisse. De heer Poldeman zegt liever samen te gaan met Poortvliet. De voorzitter antwoordt dat zulks wel niet mogelijk zal zijn, omdat er dan weer een ongunstige verdeling komt. Dan maar met Sint Annaland antwoordt dhr. Polderman, maar niet met Sint Maar tensdijk. Met uitzondering van de heren IJzerman en Joppe denken de andere leden er precies eender over. Men blijft voorkeur geven aan de mogelijkheid A, maar dan niet samen met Sint Maartensdijk één opzichter. De raad 'sprak zich eind juni van dit jaar in begix-sel uit voor 't subsidiëren van de onderhoudskosten windmolens. Dit op verzoek van de heer J. A. Rijstenbil, die ter plaatse een industriemolen exploiteert. Inmiddels is terzake eeri rijksregeling tot stand gekomen, waarbij zowel door rijk als door provincie wordt bijgedragen. B en w stellen voor het principe-besluit nu te defini ëren en maximaal f 100.- per jaar in het onderhoud van de plaatselijke molen bij te dragen. Niemand verzet zich hiertegen, al vindt dhr. Bijnagte wel, dat men tegenwoor dig overal maar subsidie voor vraagt. GEMEENSCHAPPELIJKE REINIGINGSDIENST Een beginselbesluit nam de raad van Scherpenisse ook met betrekking tot een ge zamenlijke vuilnisophaaldienst. Dat was op 21 december 1960. Inmiddels zijn vier ge meenten overgebleven, die willen meedoen, t.w. Poortvliet, Scherpenisse, Sint Maartens dijk en Sint Annaland. Een door b en w van Sint Maartensdijk toegezonden ontwerp regeling aan de colleges van de andere drie gemeenten was welwillend ontvangen en na gezamenlijke bespreking tussen de dage lijkse besturen van die gemeenten kon men er zich mee verenigen. B en w van Scher penisse menen nu, dat de bestaande contro verse tussen deze gemeente en Sint Maar tensdijk deze regeling niet in de weg behoeft te staan. „Integendeel", zo staat er in het prae-advies, „het niet willen samenwerken om redenen buiten de eigenlijke zaak gelegen welke op zichzelf zeer wenselijk is om te worden verwezenlijkt, aangezien de huidige methode van het vuilnis ophalen beslist niet aan de eisen des tijds voldoet, zou mede als motief kunnen worden gebruikt voor samenvoeging der gemeenten." Uit verslagen van de andere eilandgemeenten zal de lezers voldoende bekend zijn met de voorgestelde regeling. In het kort komt ze hierop neer, dat 2 x per week het huisvuil wordt opge haald in gratis beschikbaar gestelde uniforme emmers. WACHTEN TOT NA DE VERKIEZINGEN Weth. Kleppe zegt niet te geloven, dat dit voorstel van b en W de instemming heeft van de kiesgerechtigden in Scherpenisse, nu er in de raad van Sint Maartensdijk zo is gesproken over de samenwerking. Spreker vindt de regeling op zichzelf wel goed, maar Sint Maartensdijk moet daar niet Weer de centrale gemeente van worden. Hij stelt daarom voor hiertoe Sint Annaland aan te wijzen, waar dan ook de vuilniswa gen wordt gestationneerd. Men kan ook wachten tot na de verkiezingen voor de gemeenteraad. Mogelijk kan dan wel reden aanwezig zijn om met Sint Maartensdijk samen te werken. De voorzitter zeg hierop: Het lijkt me toe dat dit te ver gaat. Als we met 4 gemeen ten iets samen gaan doe;i, dan kan dat nooit betekenen, dat één van die gemeenten de boventoon gaat voeren. Weth. Kleppe is er van overtuigd, dat de kiezers in Scherpenisse liever het dubbele zullen betalen aan een eigen reinigingsdienst, dan de zetel nu weer aan S int Maartsendijk te gaan toekennen. De heer IJzerman vindt dit ook nogal ver gaande. Hij is momenteel ooi niet zo bijster op Sint Maartensdijk gesteld, maar wanneer de vier college's van b en w het over de regeling eens zijn, het in feite 11 in kannen en kruiken is, acht hij het toch wel bezwaar lijk om het nu te gaan torpederen. De heer Polderman zag in het raadsver- slag van Sint Annaland, dat er al een stort plaats bekend was, namelijk in Schjerpenisse. Hoe zit dat. De voorzitter antwoordt dat er ergens wel een stortplaats zal moeten zijn en mogelijk heden zijn er hier, zoals ook weth. Kleppe op de voorbespreking heeft opgemerkt. Weth. v. d. Jagt ziet in deze regeling niet dat gevaar van zijn collega Kleppe. Wanneer Sint Maartsendijk hier zou wilien domineren, zijn er toch altijd nog de ge meenten Sint Annaland en Poortvliet. „Maar", zo vervolgde wethouder Van der Jagt, „ik wil nu evenmin m'n collega Kleppe afvallen en zonder er gevaar in te zien, zal ik met hem meegaan en wil ook Sint Annaland als zetelgemeente voor deze gemeenschappelijke reinigingsdienst". Weth. Kleppe ionderstreept nog eens,: dat hij er wel bang voor is, nu er in de Smerdiekse raad gesproken is van het af vallen van de goede samenwerking. Dhr. Polderman is het met dhr. Kleppe eens. Voor hem zit er in al die vormen van samenwerking een gevaar, zoals in middels wel is gebleken. Later ziet men er van hogerhand ey motief in om tot sa menvoeging over te gaan. De achtergronden zijn altijd maar te dubieus. Daarom in geen geval Sint Maartensdijk de vuilniswagen. EEN ANDER GELUID De heer J. Joppe Iaat dan een ander geluid horen. „Wanneer we ons zo gaan aanstel len zullen we afbreuk doen aan onze goede zaak", aldus dit raadslid. Deze regeling van vier gemeenten heeft niets te maken met de samenvoeging. Wanneer we de regeling goed vinden moeten we er ook mee instem men. Hij meent het als een goede regeling te zien mede vanwege de eenstemmigheid in de colleges van b en w der betrokken ge meenten en zal daarom het voorstel van b en w steunen. De voorzitter meent dat deze zaak vol doende is besproken en brengt het voorstel van b en w in stemming. Dan blijkt het ech ter niet de steun van de „w" te krijgen, want beide wethouders stemmen tegen, even als de heren Bijnagte, Polderman en Hage voor zijn de heren Joppe en IJzerman. Hierna stelt weth. Kleppe voor om de zelfde regeling te handhaven, maar dan Sint Annland als zetel van deze gemeenschappe lijke regeling aan te wijzen, een voorstel dat door zijn collega wethouder van der Jagt wordt gesteund, en ook de stemmen krijgt van de heren Bijnagte, Polderman en Hage. Nu zijn op hun beurt de raadsleden IJzerman en Joppe tegen. Vastgesteld wordt hierna de gemeentere kening 1960. De heer Bijnagte is de tolk van de commissie van onderzoek, wanneer hij de secretaris dankt voor de gegeven toe lichting. KERK WORDT GERESTAUREERD Bij de rondvraag wijst dhr. IJzerman er op, dat het weer lang duurt, eer de twee woningwetwoningen worden opgeleverd. De voorzitter acht het niet eenvoudig hieraan iets te doen. De heer IJzerman vernam, dat de hervormde kerk ter plaatse via Monu- mentzorg zal worden gerestaureerd. Valt de toren er dan ook onder en wordt de klok en het uurwerk dan ook verbeterd? Weth. Kleppe zegt dat er volgens de toezegging in 1962 aan begonnen zal worden. Inder daad zal daarbij de toren ook wel worden verbeterd, al kon men dan niet begrijpen, dat deze hier van de gemeente was. De voor zitter en dat is toch niet zo verwonderlijk, want zo is het bijna overal. Weth. Kleppe merkt vervolgens nog op, van de raadsleden van Poortvliet, uitge zonderd van dhr. Bijl een brief te hebben ontvangen, dat ze zicb solidair verklaren met de mening van de gemeente Scherpenisse met betrekking tot de samenvoeging. Wethouder van der Jagt is tenslotte de tolk van de raad, wanneer hij voorzitter en zijn gezin een door God gezegende jaarwis- "°ling toewenst en hoopt dat men ook in 1962 weer zal mogen samenwerken in het belang van Scherpenisse. Na wederkerige wensen sluit de voorzitter de vergadering. De Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" heeft ook dit jaar weer een streekbewoner onderscheiden. Waren het voor 1960 twee schipperinnen uit St. Philipsland, voor 1961 is het een bekende inwoner van Tholen geworden die de eretitel kreeg toegewezen: „Schipper van het jaar". En met iedereen in Tholen kent ook iedere schipper de nog zo krasse Marinus Willem de Korte van de Singel 74. Nu 87 jaar en op deze leeftijd nog aanwezig op de voorjaarsvergadering van „Schuttevaer" te Maasbracht. Oud-hoofdbestuurder van deze Koninklijke Schippersvereniging, benoemd tot erelid, voorzitter ook van de afdeling Tholen en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Marinus Willem werd op 12 oktober 1874 te Oude Tonge geboren en zijn geboorte streek is hem niet vergeten, want de redaktie van het „Eilandennieiuws", die ons ook onderstaande foto welwillend afstond, schreef in het dikke oudejaarsnummeh een uitvoerig artikel over de Schipper van het jaar 1961. Na de lagere school bezocht schipper De Korte de normaalschool, om vervolgens een plaatsje te krijgen op de secretarie van Oude Tonge. Met een hel der verstand en 'n goede hand was de jeug dige De Korte zijn plaats op de secretarie waard en daarom ook werd hij beloond met ...50 cent per week. Maar op d ebureaustoel was Marinus onrustig. Hij wilde naar het water, hij zou en moest schipper worden. Telkens zat hij in een boot en steeds min der werd zijn ambitie voor de secretarie- baan. Het duurde dan ook maar enkele maanden of Marinus verwisselde die bu reaustoel voor het roer. Aan boord van het ouderlijk schip de „Onderneming" was hij in zijn element en zo begon op 16 jarige leeftijd schipper De Korte zijn „loopbaan" op het water. Met zijn komst op het schip begon zijn vader een wekelijkse beurt- vaartdienst Oude Tonge - Bergen op Zoom Dat was in 1890 en een motor was er op het vaartuig nog niet. Toen in 1896 zijn De heer en mevrouw De Korte-Kanters van de Singel 74 te Tholen. Het echtpaar De Korte kreeg tegen oudejaar 1961 een grote taart thuisbezorgd, het traditionele ge schenk van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" voor de schipper of schipperin van het jaar. Dat was voor 1961 de 87 jarige pionier van deze vereniging. Schipper M, W. de Korte is Ridder in de Orde van Oranje Nassau, DE REDACTIE LEGT U VOOR Meerderheid Scherpenisse raad wenste in geen opzicht samenwerking met St. Maartensdijk Stavenisse ziet liever dijkbegrenzing dan grens via waterlopen Oud-V os semeer zal een contact opnemen met Tholen over grenswijziging St. Philipsland stelde begroting vast De Schipper van het jaar Weer een honderdjarige in de streek Bevolkingsoverzichten van het merendeel der gemeenten Het talent werkt, het genie schept. vader overleed, besloten Marinus en zijn broer Piet samen verder te gaan met de beurtvaart. Op 12 juni 1900 stapte De Korte in een andere boot, namelijk het huwelijks vaartuig waartoe hij Simina Kanters, een jongedochter van dezelfde leeftijd had uitge nodigd. Tot op heden houdt ze naast hem het roer, zij het al geruime tijd aan de wal op de Singel 74. Een bizonder voorrecht. Ondertussen ging de schippersloopbaan voort. Nu op een geheel nieuw schip, ge bouwd in Groningen, 220 ton en gedoopt als de „Vertrouwen". De tweemaster-zeiler-klipper koos even eens Oude Tonge als thuishaven en hetzelf de schip zij het na een behoorlijke gedaante verwisseling is nog in gebruik bij De Korte's jongste zoon Piet, vergroot tot 270 ton en met een flinke motor. Marinus Willem de Korte weet van wan ten wat het varen betreft. Er was in die tijd bizondere vakmanschap nodig om niet als de beste stuurman aan de wal te komen. Storm en mist werden getrotseerd. Vele reizen maakte schipper De Korte van Delft naar Bendorff bij Koblenz (Duitsland) van waar hij klei bracht naar de „Porceleinefles" in Delft en menig avontuur werd op de Rijn beleefd. Van de zes kinderen zijn er nog vijf in leven. Drie zoons, die ook allen aan het roer staan. De oudste zoon Simon vaart op de „Marinus Willem", een motorschip van 600 ton. De tweede zoon Marinus Wil lem is schipper op de „Onderneming I" een 550 tonner, het eerste binnenvaart schip, dat in 1953 mobilifoon aan boord kreeg. Deze Marinus Willem heeft ook nog een motorspits van 330 ton, waarop zijn zoon Johan vaart. En de jongste zoon van schipper De Korte Piet zoals hierbo ven reeds opgemerkt op het schip van zijn vader, nu 270 ton. het schip „Vertrouwen" Nu is het evenals vader en moeder ook een „oudje". Er is een nieuw schip in de maak, een kempenaar van 500 ton. Of het als de vertrouwen II gedoopt zal worden is ons niet bekend. Vader heeft op de „Vertrouwen" goed gevaren en de zoon heeft de tijd mee. De twee dochters (Anna, echtgenote van de bekende fotograaf Cornelisse en Lena, ge huwd met metselaar Adriaan de Korte) wo nen in Tholen en dat is wel een van de oorzaken, dat het echtpaar De Korte-Kan ters de goede oude dag in Tholen door brengt. De zoons en ook de kleinzoons hou den echter het schippersvaandel hoog. PIONIER VOOR „SCHUTTEVAER" Schipper de Korte is niet zo maar uitge roepen tot schipper van het jaar door de Koninklijke Schippersvereniging „Schutte vaer". De man die bijna 50 jaar de neder- landse en buitenlandse binnenwateren heeft bevaren, is ook reeds 70 jaar lid van deze verenigingToen hij met zijn zestiende jaar ging varen, gaf hij zich direct als lid op. Eerst verbonden aan de afdeling Goeree-Overflakkee richtte hij in 1946 de afdeling Tholen op, was 33 lid van het hoofdbestuur en sinds enkele jaren erelid. Tijdens een jubileum van „Schuttevaer" kreeg deze krasse pionier een Koninklijke erkenning voor zijn pionierswerk, de benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. In Tholen was hij verder vele jaren voor zitter van de Oranjevereniging en nog vrijwel dagelijks maakt de vitale schipper De Korte zijn wandeling door Tholen met een bezoek aan zijn dochters. Met de familie mogen we trots zijn op deze pionier van „Schuttevaer", die we bij de felicitatie met deze eretitel nog vele goede, gezonde jaren in Tholen, sa men met zijn echtgenote, willen toewensen. Op 28 december jl. kwam de voltallige raad te Stavenisse voor het laatst in 1961 bijeen in openbare vergadering. Een voorgestelde wijziging in de gemeen tebegroting 1961 werd door burgemeester A. Sluijmers nader toegelicht. Ze hield na melijk verband met het voornemen van b en w de verlichting van het torenuurwerk te vernieuwen. Het uurwerk is sinds enkele jaren verlicht, maar aan deze installatie man keert nogal eens wat en herstel gaat op den duur te veel kosten. Daarom vragen b en w thans een crediet van f 900.om tot ver nieuwing over te gaan. De heer Klippel heeft in de toelichting gezien, dat een garantie van 10.000 brand- uren wordt gegeven. Daarna zal het echter nog deugdelijk moeten zijn. De heer Nortier erkent dat het nu vrij hopeloos is gesteld met de verlichting van dit uurwerk, dat anders door de inwoners zeker wordt gewaardeerd. Hij vindt het wel jammer, dat destijds geen beter systeem werd gekocht. Of was dat systeem, zoals nu wordt voorgesteld er toen nog niet? De voorzitter antwoordt, dat het er ene jaar later wel was, maar daar had de gemeente niets aan. Weth. Moerland gelooft dat de leverancier destijds zelf wel overtuigd was van het minder doeltreffende van dit systeem, want een jaar later was er een nieuwe. Dhr. Potappel merkt op, dat het allemaal wel mooi is, maar dat het op deze manier toch ook een duur zaakje is. Niemand wil echter zo ver gaan om tegen deze crediet- verlening te stemmen, daar men unaniem het gemak van deze verlichting erkent. VOOR ANTI HONGER ACTIE Op de „publieke tribune" van de raads zaal zetelde voor deze keer het plaatselijke comité van de „Anti Honger Actie" een jeugdige commissie die zich in korte tijd bizonder aktief toonde en welke door de Stavenisse-jongeren flink is gesteund door het verlenen van flinke bijdragen. De ge meente Hilvarenbeek had evenals aan de andere gemeentebesturen ook aan deze raad gevraagd het presentiegeld voor. éénmaal ten bate van dit doel te willen afstaan. B en w verklaren deze suggestie wel te willen overnemen en stellen voor het presentiegeld van deze laatste vergadering 1961 door dat doel te willen afstaan, maar dan het bedrag te overhandigen aan het plaatselijk actie comité. De heer Nortier maakt van de gelegenheid gebruik een pluim te steken op de figuur lijke hoed van dit actie-comité. Hij zegt het toe te juichen, dat de jonge mensen ter plaatse hiervoor willen werken en daarom kan hij de al gedane toezegging om het presentiegeld beschikbaar te stellen hier nog wel eens onderstrepen. Dhr. Potappel en ook de andere raadsleden zijn van dezelf de gevoelens. LIDMAATSCHAP NED. BELGISCHE VERENIGING Het voorlopig bestuur van de „Neder lands-Belgische Vereniging Zeeland" deed het verzoek aan het gemeentebestuur van Stavenisse als lid te willen toetreden tegen een contributie van f 25. —paar jaar. Deze vereniging stelt zich ten doel samengevat de maatschappelijke en eco nomische samenwerking tussen Nederland en België te verstevigen. B en w menen, dat het zijn nut heeft lid te worden. De heer Nortier vraagt een nadere uiteen zetting van het doel, terwijl bij hem voorts de vraagt rijst of het provinciaal bestuur hieraan ook bijdraagt. De voorzitter leest genoemd schrijven voor, waarin het doel der vereniging nader wordt omschreven, zoals hiervoor is samengevat. Het is hem niet be kend of de provincie hieraan ook iets bij draagt. Uiteraard is het nog maar een vereniging in oprichting. De heer C. Priem gelooft dat het meer tot de taak van het Rijk behoort om dit te steunen, terwijl hem niet erg duidelijk is, waarom het een Ned. Belgische ver. „Zeeland" is, want zou het zich tot deze provincie beperken, wat uit de doelstelling weer niet blijkt. De heer Klippel meent dat tegen toetre ding geen bedenkingen kunnen bestaan, ter wijl de heer J. A. Priem er toch ook niet goed uitkomt, wat nu precies de bedoeling is. De heer Nortier wil in elk geval wel zover gaan om als lid toe te treden en waar toch altijd dezelfde mogelijkheid overblijft als zodanig weer te bedanken, willen alle leden het voorstel van b en w wel over nemen. 9 M-J PaP

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1962 | | pagina 1