Plaatselijk nieuws. Jan Overeenkam DOKTERSDÏENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER BABY SET Practisch geschenk voor aanstaande Moeders Verlovingsringen Herbers Jennisl ST. ANNALAND Kersttijd - Verlovingstijd Firma B. WOLF wiegeliedje .J STAVEN ISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER POORTVLIET Raadsvergadering Pak even uw zakboekje. Dhr. Polderman zegt blij te zijn, dat het daarna anders is gegaan, maar van hetgeen hij opmerkte wil hij geen woord terug nemen. Weth. op den Brouw vindt dat het dan nog maar eens moet worden uitgezocht. De gemeenteraad van Hilvarenbeek stelt voor eenmaal het presentiegeld raad voor de Anti Honger Aktie beschikbaar te stellen. Wanneer het geld in goede handen komt, wil dhr. Koopman zulks wel doen. Na een opmerking van dhr. Kampman daartoe be reid te zijn bij «en avondvergadering wordt dit nog even aangehouden. Met algemene stemmen werd als gemeen- tewerkman-stragtmaker benoemd de heer J. Knuist. Een andere sollicitant, dhr. P. op den Brouw miste de straatmakersvakbe- kwaamheid. Het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs 1962 werd bepaald op f 40.84. Niemand heeft bezwaar de wegge deelten van de Molendijk (235 meter) en van Onder de Linden (140 meter) beide liggende in de gemeentekom, over te nemen van het Waterschap. SUBSIDIE VOOR DE VVV Het voorstel van b en w om fO.10 per inwoner te subsidiëren aan de Streek-VVV voor 1962 ontmoet enige bezwaren. De heer van Zetten zal voorstemmen, mits het jaarlijks opnieuw wordt bekeken. De heer Koopman denkt er anders over. „Ik lees zo nu en dan, dat Tholen is ont dekt, alsof we tevoren niet hebben bestaan. Hij is tegen het zondagstoerisme, wat de kerkgang ter plaatse ook doet verminderen. Zonder de vreemdeling iets te misgunnen, ziet hij aan het toerisme een gevaarlijke geestelijke kant, namelijk een verarming van de geestelijke waarden. Hij zal tegen stem men. Dhr. Geluk zegt het hiermee in hoofdzaak eens te zijn. Bovendien is hij er niet voor alles maar te subsidiëren. Men neemt het tegenwoordig gemakkelijk op en spant de gemeente voor het financiële karretje. Laat men het'- liever zelf bekostigen en de uit gaven naar de inkomsten zetten. De voorzitter wijst er op, dat er al enige jaren geleden gelden zijn ingezameld, maar toen bleek de animo nog te gering. Nu zijn er meer definitieve plannen, waar toe veel geld nodig is. Hierna wordt het voorstel in stemming gebracht. Voor zijn de beide wethouders, Kampman en van Zetten. Tegen Geluk, Polderman, Koopman, alzo 4-3 aangenomen DE KLEINE KAAI Reeds verscheidene malen staat er in het prae-advies van b en w, is in uw raad gesproken over de legplaats van suikerbieten op de Kleine Kaai en met name de bezwaren die daaraan leven voor deomwonenden. Tot nu werd die legplaats gehandhaafd als bij uitstek geschikt, ook vanwege de ligging der weegbrug, bovendien ontvangt de gemeente van de suikerfabrieken zo'n f 2000.per jaar. Door mechanisch verla den zijn de bezwaren echter belangrijk toe genomen. Een drietal bewoners hebben op nieuw verzocht deze legplaats volgend jaar niet meer te handhaven. B en w stellen daar om voor thans definitief een eind aan deze zaak te maken en de suikerfabrieken te be richten, dat voor volgend seizoen een an dere oplossing nodig is. Darmee zullen niet alle bezwaren zijn weggenomen, zolang de weegbrug daar ook blijft, terwijl de gemeen te een ontvangst van ongeveer f 2000. zal derven. Weth. op den Brouw zegt niet precies te weten, welke (vele) woorden er in b en w vergadering voor zijn gebezigd, maar dat een zo vergaand voorstel uit de bus kwam had hij toch niet vermoed. Evenals een oorlog afwendbaar schijnt te zijn van tijd tot tijd, hebben we in onze gemeente jaar lijks de suikerbieten. Hij wil het ongerief voor de bewoners van de Kleine Kaai niet kleineren, maar het is toch wat om zo maar f 2000.kwijt te raken, wanneer 3 bewoners van de 20 Kleine Kaai gezinnen zulks vragen. Bovendien is het 'zeker niet in het belang van de kleine boeren. De gro tere bietentelers hebben vaak nog wel een bergplaats om de boerderij, de kleinere zijn echter op een legplaats aangewezen. Hij stelt voor deze zaak nader te bestuderen. Z.i. maken de fabrieken misbruik van het ter rein. Het kan evengoed, wanneer men een achttal meters van de woning verwijderd blijft, dan de hoop maar wat hoger. Men kan niet elk ongerief in een gemeente ver mijden. Scherpenisse heeft z'n groenvoeder- drogerij, Tholen z'n vis- en Bergen op Zoom zijn spiritusfabriek met ook alle daaraan verbonden nadelen. Maar daarom doet men het nog niet weg. Laten we het nader bekij ken. Mogelijk is er straks bij de loswal een geschikte plaats te vinden. Onderschat het ongemak, dat we de kleinlandbouwers bij aanneming van dit voorstel doen, niet. Dhr. Geluk zegt het met wethouder Op den Brouw eens te zijn. Het kan beter dan nu gebeurt, ook het onderhoud van de straten op zaterdag. Weth. Bazen vindt dat zijn collega te ver gaat. Het is niet zo, dat bij annulering van deze legplaats de kleine boer geen bieten meer zou kunnen verbouwen. Hij vindt dit in deze tijd geen plaats meer. Er is best een oplossing te vinden. Mogelijk bij de Nijverheidsweg. De weegbrug heeft ook grondig onderhoud nodig en wellicht is dat eveneens aanleiding tot verplaatsing. Wat veertig jaar heeft bestaan, betekent niet, dat men het ook moet handhaven. Dhr. Koopman vindt het toch ook wel fout, om maar direct te besluiten deze legplaats niet meer te handhaven. Er is onvoldoende geruimd. Als we 't doen zoals dhr. op den Brouw voorstelt, zal het zeker beter gaan. De voorzitter wijst er op, dat het schoon maken van de straten zaterdags vaak niet eenvoudig is. Is het ongeveer droog, dan lijkt het lijm, regent het even later, dan is het weer een modderpoel. Dhr. Polderman vindt dat die modder veel stof doet opwaaien. Maar vroeger stoof het zand van de gedempte Kleine Kaai tot in de bedstee. Hij vindt het een heel geschikte plaats voor de kleine boer en wil de Kleine Kaai voor dit doel bestendigen. Dhr. Koopman: wanneer het moet blijven zoals deze winter, zou ik zeggen: onmiddel lijk verdwijnen. Na nog enige discussie wordt het voorstel teruggewezen naar b en w voor nader overleg. Vastgesteld wordt het uitbreidingsplan! in hoofdzaak. In een der volgende nummers willen we de aangevoerde bezwaren nog kenbaar maken. Gedeputeerde staten keurden het besluit niet goed van Maatschappelijke Zorg om het vml. weeshuis voor f 1.over te nemen. De werkelijke waarde dient te worden be taald. Te bezien als twee krotwoningen stellen b en w thans voor die voor f 1000. te verkopen waartegen niemand bezwaar heeft. GEMEENSCHAPPELIJKE REINIGINGSDIENST Een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling vuilnisophaal dienst (waaromtrent in het raadsverslag St. Annaland vorige week uitvoerige uiteenzet ting werd gegeven) wordt met algemene stemmen aangenomen, nadat enkele vragen zijn gesteld. RIOLERING EN BESTRATING ACHTERBOS Van het Technisch Adviesbureau is een plan ontvangen tot verdere riolering en be strating van het westelijk deel der bebouwde kom. Dit omvat de Hogeweg, Achterbos, Bosstraat, Kleine Kaai, Achter de Wal, alsmede het verbindingsriool in plan West naar de Watergang. Wanneer het enerzijds onmogelijk is hier voor thans financieringsmiddelen te vinden, is het anderszijds uitgesloten deze werken uit te stellen. Het gaat namelijk om de meest noodzakelijke werken. Het plan dient in elk geval in 1962 zijn beslag te krijgen. Daar om wordt voorgesteld aan gedeputeerde sta ten machtiging te vragen tot het doen van de hiervoor nodige uitgaven en tot open bare aanbesteding te besluiten. Niemand is hier tegen. Weth. Bazen stelt voor in besloten zit ting over te gaan. Na heropening wordt meegedeeld, dat op voorstel van b en w wordt besloten tot het gedeeltelijk bouwrijp maken van het industrieterrein en het werk na onderhandse aanbesteding voor f 14.000 op te dragen aan de firma A en D. v. d Werff alhier. RONDVRAAG Dhr. Kampman wijst er op, dat het re clamebord nog altijd bij dhr. Franke in de weg staat. Dhr. Van Zetten informeert hoever het staat met verkoop woningwet woningen aan gegadigden. De voorzitter antwoordt dat taxatie is aangevraagd. Dhr. Koopman meent, dat de bode, die parkeergelden moet innen, zich laatst hoorde uitgevloekt. Dat hoeft hij niet te nemen. Laat men zich voor klachten bij b en w vervoegen. De raad is het hiermee eens. Dhr. Koopman vernam, dat er bij de ver huizing secretarie 3 geweren zijn zoek ge raakt. De voorzitter bevestigt zulks en merkt op dat de politie hiervan in kennis werd gesteld. Dhr. Polderman dringt er op aan, te bevorderen dat dhr. J. Heijboer spoedig van elektriciteit in zijn schuur wordt vooi- zien. Daarna sluiting. 5. a. Pastorale A. Guilmant b. Marche Religieuse over een thema van Handel A. Guilmant 6. Fragmenten uit „Kerstsuite" no I en II Jan Zwart a. „Er ruist langs de wolken" b. „Stille Nacht" c. „O hoe heerlijk, hoe begeerlijk" d. Nog juicht ons toe die zaal'ge nacht e. „Komt allen tezamen" f. „Vol van pracht" g. „Halleluja, looft den Heei(" (Samenzang) KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Burgemeester en wethouders van Tholen brengen ter openbare kennis, dat op 27 de cember 1961. in het wijkgebouw van het Groene Kruis gelegenheid bestaat tot koste loze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat ingevolge artikel 1 der inentingswet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van een jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaatsgehad moet een ondertekende verkla ring worden overgelegd, waaruit blijkt, waarom deze inenting achterwege is geble ven. Voorts wordt belanghebbenden verzocht het trouwboekje of het geboortebewijs mede te brengen. Zij die van de kosteloze (her) inenting gebruik willen maken, dienen onder overleg ging van het trouwboekje of het geboorte bewijs vooraf aangifte te doen. Aangifte ter gemeente-secretarie vóór of op 20 december 1961. Tholen 13 december 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd. Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 17 tot en met 23 december zondag 11.24 maandag 0.15 12.40 dinsdag 1.20 13.40 woensdag 2.18 14.34 donderdag 3.08 15.17 vrijdag 3.50 16,00 zaterdag 4.29 16.43 22 december Volle Maan te 1.42 uur ORGELCONCERT WIM VAN DER PANNE Donderdag 21 december wordt onder aus piciën van de Stichting Orgelcentrum om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier een advents-kerstconcert gegeven op het orgel door Wim van der Panne, Zoals hieronder vermeldt, omvat het programma naast sa- KERSTMIDDAG VOOR DE BEJAARDEN Dinsdagmiddag hopen de dames van het V.V.H. samen met de bejaarden van Tholen een Kerstmiddag in „Ten Anker" te houden Aanvang half drie precies. Ieder is hartelijk welkom. Willen degenen die afgehaald en gebracht wensen te worden een briefje bij mevr. v. d. Velde in de bus stoppen. GEEN MISVERSTAND Het comité Uniformenfonds t.b.v. de Kon. Harmonie „Concordia" bericht ons, dat, wanneer er voor dit doel oud papier wordt opgehaald, zulks uitsluitend plaats vindt met de auto van de gemeentereinigingsdienst en dan vrijwel steeds op de zaterdagen in het begin van de maand. Een andere ophaal dienst van dit fonds is er niet. Zulks om misverstand te voorkomen. Het comité brengt de inwoners dank voor de in 1961 verleende medewerking. WIL HIERAAN DENKEN Zoals gebruikelijk wordt ook dit jaar een collecte gehouden voor de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis". Geen en kele toelichting is nodig om te weten, wat het groene kruis in onze gemeente doet en wat het betekent. Daarom mag het be stuur er ook wel op rekenen, dat niemand deze collecte zal vergeten. ZIJN ER WEER LIEFHEBBERS? De Kon. Harmonie „Concordia" zou weer best een versterking van leden kunnen gebruiken. Wie van de thoolse jongelui voejt er voor om lid te worden van de Drumband (afd. signaalhorens). Of om opgeleid te worden als gewoon muzikant? Men kan vast met de muziekvereniging ken nis maken, wanneer men zich nu opgeeft en dan de uitvoering op 21 december a.s. bij wonen. KERSTMIDDAG BEJAARDEN Voor de bejaarden organiseren de dames van het V.V.H. een kerstmiddag op dinsdag 19 december a.s. Aanvang half 4 in het Verenigingsgebouw. Bejaarden, die slecht ter been zijn kunnen desgewenst thuis wor den afgehaald. TRACTOR IN SLOOT Dinsdagmiddag belandde een trekker van landbouwer K.P. in de sloot recht tegenover de garage van loondorser A.v.d.K. aan de Patrijzenweg. De bestuurder, landbouwers knecht L.V. kwam gelukkig met de schrik en lichte kwetsuren vrij, plus dat hij van top tot teen onder de modder zat. De sloot vormt ter plaatse nl. een afvoergang van rioleringsleidingen. Met behulp van 3 trekkers van loondorser A.v.d.K. setond de tractor spoedig op de wal. De schade bleef op het eerste gezicht beperkt tot het uitkijkspiegeltje. OUDERAVOND „DE SOLSLEUTELS" Onder grote belangstelling van de zijde der ouders gaf het plaatselijke muziekclubje voor de jeugd onder leiding van dhr. P. Demmers uit Bergen op Zoom vorige week vrijdagavond in de zaal van dhr. P. A. W. Mees een uitvoering. menzang, bewerking van advents- en kerst liederen van Jan Zwart en Feike Asma. Voorts werken van Handel, Guilmant en d'Aquin. Met een verwarmde kerk en dat is de bedoeling zal deze orgelbespe ling in het teken van de kerst ongetwijfeld meer belangsteling trekken dan vorige keer het geval was. Het programmaluidt als volgt: 1. Opening samenzang 2. Kerstzangen (voor orgel bewerkt) Feike Asma a. „Hoe zal ik U ontvangen" b. ..Lofzang van Maria" c. „Lofzang van Simeon" d. „Lofzang van Zacharias" 3. a. Oud Frans kerstlied met variaties L. C. d'Aquin b. Allegro G. F. Handel 4. Samenzang en kollekte De bijeenkomst werd geopend en ook ge sloten door dhr. P. A. W. Mees. De musi cale leiding was vanzelfsprekend in handen van dhr. Demmers. Er was een niet min der dan 24 punten tellend programma van bijzonder populairfe stukjes lichte muziek, merendeels afkomstig van Noord- en Zuid Amerika. Ook waren er wat Duitse stukjes. Diverse solopartijen voor gitaar, banjo en accordeon verlevendigden het geheel. Dit was zeker het geval bij de zangnummers Dhr. Demmers gaf zelf nog enkele solo partijen weg en ook was er nog een drum mer te beluisteren. De algemene indruk bij de ouders was dat de leerlingen in het afgelopen jaar goed vooruit gingen. Met de herkenningsmelodie, waar het mu zikale gedeelte mee was geopend, werd ze ook weer gesloten. Voor de ouders was er daarna nog een gezellig samenzijn. OLIEBOLLENAKTIE VOOR SPEELTUIN Naast de contributies en donaties is het bestuur van de speeltuinvereniging „Vrij en Blij" gedwongen andere bronnen aan te bo ren om tot een geleidelijke ontwikkeling van de gevestigde speeltuin te komen. Het plan is aanstaand voorjaar weer tot een belangrijke uitbreiding van speelmateria len over te gaan, hetgeen ook nodig is om de speeltuin atl$actief te houden. Het reeds geplaatste materiaal kon weliswaar als een aardig begin worden genoemd, maar uiteindelijk is dit toch lang niet vol doende er een werkelijke speeltuin van te mgjken. Een paar verkoopakties in be perkte vorm gaf de laatste weken wel een kleine kasversterking, maar is toch niet te vergelijken met een groot opgezette olie- bollenaktie. Deze slaagde vorig jaar uitste kend. Voor a.s. zaterdag staat er weer een oliebollendag op het programma. Laat dan de „speeltuinkoeken" smaken. Na dat sma kelijke gebruik is er mischien wel een kans, dat uw kinderen aanstaand voorjaar van een glijbaan gebruik kunnen maken. Of van ander voor hen aantrekkelijk materiaal. SLACHTOFFER GEVONDEN Vandaag zal in Rotterdam ter aarde wor den besteld het stoffelijk overschot van de 23 jarige P. den Engelsman, die op 14 november jl. vanaf een coaster op de Rijn in de omgeving van Duisburg door onbe kende oorzaak in het water terechtkwam en verdronk. Eerst deze week werd het lijk gevonden. Zijn te Sint Annaland geboren ouders varen op een Rijnaak. BEJAARDEN- KERSTSAMENKOMST Dinsdag 19 december wordt om half drie weer een bejaardenkerstmiddag georgani seerd door de Plattelandsvrouwen. Alle per sonen van 65 jaar en ouder worden dan in het Dorpshuis verwacht, nadat hiervan tevo ren kennis is gegeven aan mevr. Slager- van Markesteijn aan de Ring. Dit met het oog op de nodige voorbereiding, bestellingen, enz. Getracht zal worden er weer een goe de kerstmiddag van te maken. GEVONDEN VOORWERPEN Een gebreid sjaaltje. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. HUISSLACHTING In de slachtmaand werden 48 vergunnin gen uitgereikt voor de huisslachting. met moderne of gladde ringen van Fortuinstraat 13 - Bergen op Zoom In onze speciale Ringenbar zeer grote collectie in alle breedtes, maten en elke prijsklasse. (ter kalmeringe van de twee-ei-ige tweeling Scherpenina en Smerdiekinio) Suu-a, Suua kindjes Wees toch niet zo stout Annexatieplannen? Westkerke is al oud. 't Vuurtje aangestoken Industrietjes roken 't Leven is een korte ruk Maak je niet te druk. Suu-a, suua kindjes Wie is er benauwd? Ga j'n zondaar zoeken G.S., was zo stout. Scherpenisse blijft wel, evenals Smerdiek Is het niet naar waarheid dan toch als symboliek. Suua- sua kindjes Houdt de hoofdjes koel Lekker maar gaan slapen Bewaar het eergevoel. Je kent toch die twee honden Ze vochten om een been Toen kwam er een derde Die is nu heel alleen. Slaap kindertjes slaap. 10 x 10 Het jeugdcomité „Anti Honger Actie" Stavenisse, dat gelden inzamelt voor de grote hongersnood die in diverse Afrikaanse landen heerst doet bij deze nogmaals een dringend beroep op die jongeren van Sta-, venisse, die het rondschrijven van 30 novem ber 1961, alsmede het aanvullend schrijven van 8 .december hebben ontvangen - en die de bij eerstgenoemd schrijven gevoegde antwoordstrook nog niet in de brievenbus van het gemeente huis hebben gestopt om dit alsnog te doen. Wel is dit deel van de actie tot op heden tot grote tevreden heid verlopen, maar ook de laatste stroken willen we graag ontvangen alvorens we het totale toegezegde eindbedrag bekend maken Bent u de strook kwijt? Wei, zeg het één der comitéleden, die u een ander exem plaar zal verstrekken. Zodra het eindresultaat van dit deel der actie bekend is zal dat in één der volgende afleveringen van dit blad worden bekend gemaakt. Nog niemand weigerde medewerking. Doet u ook mee. Doe het zo spoedig moge lijk! Van uitstel komt afstel. Het plaatselijk jeugdcomité, „Anti Honger Aktie" D. J. Letzer voorzitter A. Quist secretaris KERSTAKTIE Evenals voorgaande jaren organiseren de gezamenlijke christelijke verenigingen weer een kerstaktie voor zieken en bejaarden. Goederen (fruit, versnapering, enz) of een geldelijke bijdrage worden verwacht aan de consistorie der Ned. herv. kerk op woensdag 20 december van 2-6 uur. GEZAMENLIJKE JAARVERGADERING De meisjesvereniging „Catharina van Bo ra" en de knapenvereniging „Daniël" hiel den woensdag jl. hun 1ste jaarvergadering. Naast inleidingen werd o.a. hersengymna stiek gedaan, samenspraken, gedichten en zang. De leden namen bizonder aktief deel aan het programma. DAMMEN J. Quist P. Bout 2-0 O. C. Menheere A. Polderman 2-0 A. van Akkeren G. Lindhout afgebr. H. Duine H. van Akkeren 0-2 KERSTMIDDAG BEJAARDEN Evenals vorige jaren zullen ook ditmaal de zorgen voor de bewoners van Scherpenisse van 65 jaar en ouder. De bijeenkomst wordt op donderdag 21 december om half drie in het „Holand Huis" gehouden. Alle be jaarden zijn dan hartelijk welkom. ZENDINGSAVOND A. s. woensdag wordt in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente een zendingsavond gehouden met als spreker zendeling Kuijt, Vanuit de andere gemeten is een aparte busdienst ingelegd, wé\d(rvan de vertrek tijden per advertentie worden aangekondigd. SCHOOLTANDVERZORGING Na de behandeling in Tholen komt de schooljeugd van Scherpenisse weer aan de beurt voor gebitscontrole. ONGEVAL De heer W. Dijke werkzaam bij de firma van Oord te Born (Limburg) kwam tijdens het lossen van een schip met stenen met de losbak met zijn hand in de knel, waar door 2 vingers en pink verbrijzeld werden. Hij werd terstond overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard, waar nog duidelijker werd, dat hij deze drie vingers moest missen. KERSTZANGDIENST Zaterdagavond (morgen) wordt een kerst- zangdienst gehouden in de hervormde kerk, waarbij gemeente- en koorzang elkaar af wisselen. Ds. P. Alblas hoopt de Schriftle zing te verzorgen en een korte meditatie te houden. Dirigent is de heer A. L. Riedijk van Sint Maartensdijk OUD - INWONER DODELIJK VERONGELUKT Het is al geruime tijd bekend, want het ging als een mare door het' dorp, toen er bij mevr. Pleune op 27 november het tele gram kwam. dat haar 32 jarige gehuwde zoon Adri G. Pleune in Stillfontein (Zuid- Afrika), werkzaam in de goudmijnen, een ongeluk was overkomen en aan de verwon dingen was bezweken. Geruchten bleven niet uit. Het scheen nog niet erg genoeg. Zelfs de rassenkwestie moest hier worden bijge haald. Met opzet wordt hiervan thans mel ding gemaakt, nu vast staat, dat het niet anders dan een ongeval is geweest, zij het dan een zeer tragische, zoals dat in de mijnen meerdere malen voorkomt. De 32 jarige oud-inwoner, die het na zijn vertrek uit het Vaderland op 26 juli 1953 in Zuid- Afrika reeds tot opzichter in de goudmijnen had gebracht en merendeels bovengronds werkte, moest voor controle in de mijn. Hij wees er een paar mijnwerkers op, hoe de plaats waar men werkzaam was, dringend nieuwe onderstutting behoefde. Een moment later stortte een kant in en werden drie per sonen bedolven, Terwijl de twee anderen slechts gering letsel opliepen, betekende het voor Pleune een ongeluk met dodelijke af loop. Zijn moeder vertrok na het telegram zo spoedig mogelijk naar-Zuid-Afrika, waar ze ook deze zomer reeds een bezoek aan haar zoon had gebracht. Zaterdag jl. woon de zij de begrafenis bij, evenals de daar in de voor Afrikaanse begrippen ook in de om geving werkende voormalig plaatsgenoot G. Verkerke en talrijke Nederlanders, die van zeer verre afstanden uit Zuid Afrika naar Stillfontein waren gekomen. Een door een Zuid-Afrikaanse predikant geleidde rouw dienst en een toespraak van de directe chef van wijlen dhr. Pleune werd op de band recorder opgenomen, waardoor ook de ach tergebleven familie, nu mevr. Pleune weer met het vliegtuig terugkeerde, daarvan ken nis konden nemen. Het meeleven van de Scherpenisser-inwoners was groot. zinnen (I. van Oost, 3 pers. en D. van Poortvliet, 3 pers.) Thoolse ingezetenen worden. 4. Vanaf deze woningen volgt de voorge stelde grens tussen Poortvliet en Oud Vossemeer nagenoeg de oude grens langs de zuidzijde van de Priestermeetsedijk tot de Johanna Mariapolder. 5. Deze polder zal, voorzover nu Poort- vliets grondgebied zijnde, bij Sint Anna land worden gevoegd. Met inbegrip van schorren, slikken, enz. is dit ongeveer 80 ha. In dit gebied staan geen wonin gen of boerderijen. 6. De grens tussen Poortvliet en Sint Anna land in Baarsdijk loopt dwars door de polder. De voorgestelde nieuwe grens zal de noordwestzijde van de Korvings- dijk volgen, zodat Baarsdijk dan volle dig bij Sint Annaland komt. Hierdoor vermindert Poörtvliets grondgebied met ongeveer 40 ha. 7. De grens tussen Poortvliet en Sint Maar tensdijk krijgt een verandering in de polder Smaalzie ten voordele van Poort vliet. Grond bij ong. 17 ha. 8. De grens tussen Poortvliet en Scherpe nisse, vanaf de Stoofdijk langs de Krok- keweg tot de Randweg, zal worden ver legd van de zuidzijde van de Krokkeweg naar de Noordzijde. De Krokkeweg zal hierdoor geheel op gebied van Scherpe nisse komen te liggen. Het verlies aan grond van weinig betekenis, maar wel drie woningen (P. M. Paulusse, 5 pers. P. v. Dijke 1 pers., familie Kleppe 3 pers). 9. Vanaf H: Boogaart loopt de nieuwe grens tussen Poortvliet en Scherpenisse vlak langs de westzijde van de Randweg, zodat deze weg tot de Noormansweg bij Poortvliet blijft. De grenswijziging is onbelangrijk maar juist langs de west zijde wonen 6 gezinnen, t.w. J. Vroegop, H. Poot, M. Poot, W. Quaak, L. Poot, W. Geuze, in totaal 32 personen. 10. Vanaf de Randweg volgt de nieuwe grens de zuidzijde respectievelijk de west zijde van de Poortvlietsedijk en de Kruy- tenburgsedijk tot de Schelphoek. De nieuwe grens is vrijwel gelijk aan de oude. Een gedeelte Koningsweg komt bij Scherpenisse. GEVONDEN Een sjaal en een huissleutel. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. VOOR „DE DRIESTAR" De in de Oud- Ger. Gemeente gehouden collecte voor de chr. kweekschool „De Driestar" te Gouda bracht f416.09 op. DAMWEDSTRIJD In „Ons Dorpshuis" speelde de plaat selijke damvereniging D.O.S. een vriend- BERGtEN OP ZOOM KERSTSAMENKOMST BEJAARDEN Dinsdag 19 december a.s. om half drie wordt in de bovenzaal van het gemeentehuis weer een kerstmiddag voor bejaarden geor ganiseerd. Eveneens als voordien wordt de middag verzorgd door de dames van het V.V.H.. Zij die gehaald wensen te worden kunnen zich daartoe opgeven bij mevrouw van Doorn of mevr. Mullié. GRENSWIJZIGING BESPROKEN Volgens gezonden stukken is de gemeente raad hedenmorgen in openbare vergadering bijeengekomen met als voornaamste agenda punt, bespreking voorstel grenscorrectie. Daartoe is tevoren een rapportje gevraagd aan de districtopzichter, die tot de volgende conclusie kwam: 1,. Vanaf de hoek bij Bierens tot wed. J. Vos aan de Kadijk, zal de grens tussen Poortvliet en Tholen geen noemenswaar dige wijziging ondergaan. Slechts kleine correcties vinden plaats vanwege de nieuwe wegen. 2. Vanaf wed. J. Vos zal de grens worden verlegd van de Kadijk naar de oostelijk gelegen watergang, zodat een stukje van de 1500 gem. polder van Tholen, waarin het gezin W. Bolier (4 personen) woont, tot het grondgebied van Poortvliet gaan behoren. 3. Vanaf de Kadijk bij Gebr. van Nieuwen- huijzen tot C. v. Westen (Blauwe Bloem) blijft de grens tussen Poortvliet-Tholen nagenoeg ongewijzigd. Vanaf dhr. Van Westen zal de grens in de Bartelmeetpol- der enigszins naar het westen worden verschoven. Nu loopt de grens langs de langs de westzijde. Een onbetekenende oostzijde van de provinciale weg, straks grondswijziging, maar wel zullen 2 ge- schappelijke wedstrijd tegen een damclub uit Zierikzee. In zijn openingswoord noemde de voorzit ter van D.O.S. de heer M. Nelisse Jr. dit bezoek een sportieve ontmoeting terwijl hij tenslotte hoopte dat deze zaterdagmiddag in een sportieve sfeer zal staan en tevens ge zellig en leerzaam zal zijn, terwijl hij hen allen een genoeglijke middacj toewenste. De uitslag was als volgt: I. Bolier F. Harthoorn 0-2 J. v. d. Velde J. P. Geleijnse 1 - 1 L. v. d. Velde W. Stoutjesdijk 2-0 J. Bolier J. P. Willemse 0-2 J. Quist J. M. Kostense 2-0 G. van Herk F. Roggeband 1 - 1 G. Moerland H. Kouijner 0-2 M. Nelisse J. C. Koster 0-2 A. Verhage J. Huigens 0-2 A. Goudzwaard W. Stoutjesdijk Jr 0 - 2 C. Overbeeke - A. Knuist 0-2 Th. Quist P. Coppoolse 0-2 Zodat de stand 6-18 was in het voordeel van Zierikzee. Tenslotte zij nog vermeld dat op de vrij dagavond gehouden bestuursverkiezing zijn gekozen respektievelijk als voorzitter en se- kretaris de heren M. Nelisse Jr. en I. Bolier. Poortvliet 16 december dia's vertoning oranjevereni ging Tholen 16 december Zangavond Chr. Gem. Zang vereniging „Crescendo" 27 december Zangavond „V.Z.OS." Sint Annaland 19 december jaarvergadering kleine M.V. 26 december kerstzangmiddag „V.Z.O.S."* Scherpenisse 20 december zendingsavond

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 2