I I WEEKBLAD VOOR HEI EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND De fiscus als bruilofstgast. Zondagsarbeid kou gevat SIMCA NT IEDERE VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Plaatselijk nieuws. Nieuwsbrief. 18e jaargang No. 1 DOKTERSDTENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOORt garage A. Vos ST ANNALAND 17 november 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het is algemeen bekend, dat er een moge lijkheid bestaat om over het jaar waarin men trouwt, een gedeelte van de in dat jaar reeds betaalde loonbelasting terug te ontvangen. Lang niet iedereen met trouwplannen zal de finesses van de regeling kennen, zodat men niet weet op welke wijze de teruggave kan worden verkregen. Het lijkt ons daarom nuttig om aan dit onderwerp een artikel te wijden, temeer nu tegen het einde van het jaar dit probleem actueel is. Om te beginnen moeten wij dan eerst vaststellen dat het geval zich niet in de sfeer van de loonbelasting, maar in die van de inkomstenbelasting afspeelt. De loonbelas ting is 'n voorheffing op de inkomstenbelas ting. Voor de berekening van beide belas tingen gelden daarom in vele gevallen gelijk luidende bepalingen. Dit is bijvoorbeeld het geval als wordt vastgesteld wat al of niet tot het belastbare loon behoort, voor welke kinderen aanspraak op kinderaftrek bestaat enz. Er zijn echter ook verschillen. Een daar van is de peildatum, waarop voor het eerst met bepaalde omstandigheden rekening wordt gehouden Zo wordt bij de berekening van de loonbelasting de kinderaftrek bepaald naar de toestand bij de aanvang van het kalenderkwartaal. Het aantal kinderen op 1 januari, 1 april, 1 juli en 1 oktober is dus beslissend. Bij de berekening der inkoms tenbelasting wordt de toestand bij het ein de van het kalenderjaar in aanmerking ge nomen. Ook de overgang van tariefgroep I (de ongehuwden) naar tariefgroep II (de gehuw den zonder recht op kinderaftrek) is ver schillend geregeld. Voor de loonbelasting geldt de toestand op het moment van de uit betaling van het loon. Voor de inkomsten belasting is weer de toestand aan het ein de van het jaar beslissend. En door dit laatste is dan de mogelijkheid van teruggave van loonbelasting geschapen. Iemand die in loondienst is en in de loop van het jaar trouwt, heeft gedurende een deel van het jaar, namelijk tijdens zijn onge huwde staat, loonbelasting betaald naar het hoge tarief voor ongehuwden. Voor de inkomstenbelasting wordt hij echter aange slagen in tariefgroep II. Met de aanslag in de inkomstenbelasting wordt de ingehouden loonbelasting verrekend, zodat de aanslag negatief kan worden. Het terug te geven bedrag is groter, naarmate de loonbelasting langer volgens tariefgroep I is ingehouden, dus naarmate men in het kalender jaar lan ger ongehuwd is geweest. Uit het voorgaande is ook duidelijk ge worden, dat men de hier besproken terug gave alleen krijgt als een aanslag in de inkomstenbelasting wordt opgelegd. En daarvoor komt lang niet ieder, die in dienst betrekking is, in aanmerking. Men moet daarvoor nl. aan één van de volgende voorwaarden voldoen: 1. Het zuiver inkomen moet minstens 7.400.zijn. 2. Het bruto inkomen uit dienstbetrekking moet minstens 7 400.bedragen. 3. Het andere inkomen (bijvoorbeeld bij verdiensten, renten e.d.) moet meer dan 200.zijn. 4. Gedurende langer dan een maand moet meer dan een dienstbetrekking tegelijk vervuld zijn. In dit geval moet de zui vere opbrengst van de tweede dienstbe trekking (loon min kosten van ver werving) tezamen met de neveninkoms ten (bijverdiensten, renten e.d.) meer dan 200.bedragen. Voor de inkomstenbelasting wordt het in komen van de gehuwde vrouw als inkomen van haar man beschouwd. Aan de vierde voorwaarde is dus ook voldaan als de vrouw na de huwelijksdatum nog langer dan een maand blijft doorwerken en het sa laris dat na de trouwdag nog wordt ont vangen hoger is dan 300. Met enkele voorbeelden willen wij de gang van zaken verduidelijken. Voorbeeld 1 Brutosalaris van de man 400.per maand, Bruto salaris van de vrouw 250. per maand. Trouwdatum 15 novemeber 1960 De vrouw blijft ook na het huwelijk in dienstbetrekking. Het zuiver inkomen is nu 4.800.min 100.is 4.700.plus ƒ500.min ƒ100.is ƒ400.Totaal 5.100. Na de huwelijksdatum zijn gedurende lan ger dan een maand gelijktijdig twee dienst betrekkingen vervuld. Het netto inkomen uit de tweede dienstbetrekking, namelijk die van de vrouw, is meer dan 200.- Aan de vierde voorwaarde is dus voldaan zodat een aanslag in de inkomstenbelasting wordt opgelegd. Ter verduidelijking merken we nog op dat het bedrag van 100.dat van het salaris wordt afgetrokken, de kosten van verwerving voorstelt, die minstens op 100.worden gesteld. Daar de vrouw blijft doorwerken, ontvangt zij na 15 novem ber 1960 tweemaal een maandsalaris, dus 2 maal 250 is 500.—. Ook hiervan wordt 100.afgetrokken. Voorbeeld 2. Als voren, huwelijksdatum echter 15 de cember 1960, In dit geval wordt na de trouwdag niet gedurende langer dan een maand door man en vrouw gelijktijdig een dienstbetrekking vervuld. Ook aan de andere voorwaarden is niet voldaan. Dus geen aanslag in de inkomstenbelasting. Voorbeeld 3. Salaris van de man 500.per maand, van de vrouw 125.per maand. Rente spaarbank van de man over 1959 150.— Trouwdag 28 november 1960. Behalve het salaris van de man bestaat diens zuiver in komen in 1960 uit: rente spaarbank 150.— (rente over 1959 is inkomen in 1960 omdat deze rente in 1960 rentedragend is gewor den) en salaris echtgenote netto 150. (namelijk tweemaal 125.min 100. Na de trouwdag wordt inmmers het salaris van de vrouw over november en december ontvangen. In dit geval is aan voorwaarde vier voldaan, namelijk langer dan een maand tegelijk twee dienstbetrekkingen en inkomen uit tweede betrekking plus rente, tezamen meer dan 200. Voorbeeld 4 Salaris van de man 500.per maand. Bijverdienste als avondboekhouder 200. rente spaarbank 50.De neveninkomsten zijn dan meer dan 200,zodat dus een aanslag wordt opgelegd. Tenslotte rest nog de vraag op welke wij ze de hier besproken teruggave wordt ver kregen. Daartoe moet in de maand januari 1962 een aangiftebiljet voor de inkomsten belasting worden aangevraagd bij de in spectie der Belastingen. Als dit na ontvangst volledig ingevuld wordt ingeleverd, komt de zaak vanzelf in orde. Wel moet daarbij enig geduld worden uitgeoefend, omdat de eerste aanslagen pas in de maanden juli- augustus worden opgelegd. Wij hopen dat met het voorgaande vele vragen zijn beantwoord. Het is dus mogelijk om de trouwdag zo te kiezen, dat de fiscus op de receptie aanwezig is als een welkome gast, die niet met lege handen komt. In de laatste raadsvergadering van de gemeente St. Maartensdijk werd bij een algemene beschouwing op de begroting 1962 door de rechtse fractie bij monde van de heer Koopman ook de commissie Werk gelegenheid Eiland Tholen aangetipt en daarbij inzonderheid het onlangs verschenen rapport „Pendelarbeiders en Industrievesting op Tholen". De heer Koopman verklaarde hoe het zijn fractie heeft gefrappeerd, dat, waar in dit rapport wordt gehandeld over zondagsarbeid, door maar 26 principieel bezwaar werd gemaakt tegen zondagsarbeid. Een voor deze fractie zeer begrijpelijke gedachtengang en conclusie, waarmee een overgroot deel van onze streek het ook vol komen eens zal zijn, voor zover het dan uitsluitend over die zondagsarbeid gaat en een mening die we om meer dan één reden ook wel kunnen onderschrijven. Daarover in het verdere van deze beschouwing nog iets meer. Vooraf is het gewenst de oorzaak van die conclusie tot de juiste proporties terug te brengen. Daartoe grijpen we even terug op het genoemde rapport zelf. De „inleiding" van het rapport maakt ons namelijk duidelijk, dat van de 350 lange-afstand-pendelaars er 100 willekeurig zijn gekozen om hun mening over het pendelen en alles wat daar mee verband houdt weer te geven. Daarbij wordt gesteld, dat men (de rapporteurs dus) deze 100 respondenten „met vertrou wen" mag beschouwen als representatief voor de lange afstandpendel. Hieraan wordt echter toegevoegd: „De gegevens dienen dan met enige voorzichtig heid te worden beschouwd", omdat het aantal van 100 nu eenmaal niet erg groot is en men in details dalend met kleine ge tallen moest worden gewerkt. De rappor teurs hebben er dus bij voorbaat geen doekjes om willen doen, maar er op ge wezen, dat de gegevens met voorzichtigheid dienen te worden gehanteerd. Wanneer bij voorbeeld wordt geconcludeerd, dat 50 wel in eigen industrie op Tholen zou terug keren, dan zou dat over de 350 lange af standpendelaars bijvoorbeeld zonder het rapport tekort te doen, gemakkelijk tot 65 kunrien uitvallen. Diverentatie is evenzeer mogelijk, voor zover het de zondagsarbeid betreft. Laten we weer even het rapport volgen. „Ten slotte is nog gevraagd of de pendelaars be zwaren hebben tegen zondagsarbeid. Daar in de havens nog wel eens op zondag gewerkt wordt, werd het mogelijk geacht dat som mige pendelaars met principiële bezwaren hiertegen, om deze reden naar een industrie op Tholen zouden willen komen. Er wordt echter niet zo dikwijls een beroep op Tholenaren gedaan om op zondag te komen werken en dan is dit meestal nog zondag avond laat. Bovendien kunnen zij hiervan vrijstelling krijgen. Het bieektrouwens, dat ong. 3U der respondenten geen principiële bezwaren tegen zondagsarbeid had. Wel kwam het vaak voor dat men desondanks toch niet graag op zondag warkte. Deze categorie vond dat zes dagen wer- wen in de week wel genoeg is en dat ze toch ook wel een dag mochten hebben die ze geheel aan hun gezin konden wijden. (Over eventueel vrij op een andere dag werd praktisch niet gesproken, de zondag overtreft hier in waarde wel verre de andere dagen.) De percentages waren als volgt: Wel principiële bezwaren tegen zondagsarbeid 26 Geen principiële bezwaren, maar zondags liever thuis, wil als het moet dan wel werken 41 Geen bezwaren tegen zondagsarbeid 33 Tot zover dan weer het rapport. Naar onze mening mag dus niet zonder meer worden gesteld, zoals letterlijk door de woordvoerder van de rechtse fractie van de Sint-Maartensdijkse gemeenteraad gebeurde: „dat maar 26 op het eiland bezwaar maakte tegen die zondagsarbeid." Dit zou betekenen, dat er namelijk 3900 van de 15000 inwoners zonder bezwaar zon dags aan het werk zouden gaan, wanneer we het nu ook zo strikt gaan nemen, als werd aangevoerd. Deze naakte cijfers mogen dan teleur stellend zijn, het lijkt ons toch, dat men het niet zo objectief kan nemen. Eerstens is daar een minderheid van het totaal aantal lange afstandspendelaars dat werd ondervraagd. Tweedens waarschuwt het rapport zelf, dat „onderdelen" met enige voorzichtigheid dienen te worden beschouwd Derdens kan het aantal ondervraagden in meerderheid nog zeer wel een andere ge dachte koesteren over die zondagsarbeid dan de algemene opinie en vierdens wat mogelijk ook kan worden betreurd zijn er onder de 41 die „geen principieel be zwaar" hebben opgegeven wellicht ook nog een percentage, dat schroomde daarvoor uit te komen. punt „personeelsvoorzieningen openbare la gere school" en tenslotte het voorstel tot vaststelling van de exploitatieverordening voor de sportterreinen. GYM-PROGRAMMA De plaatselijke gymnastiekvereniging „O- lympia" stelde het winterprograma tot eind 1961 vast. Op 24 november wordt een kleuteruitvoering gegeven met als toegift een verrassing in plaats van zoals gebrui kelijk een paar leuke filmpjes. Op zaterdag 16 december hoopt men turnwedstrijden te organiseren in samenwerking met de andere gymverenigingen op Tholen, waartoe me dailles en andere prijzen beschikbaar worden gesteld. Degenen, die zich geroepen voelen de gym te steunen en een prijsje beschikbaar willen stellen, zullen zeker niet worden af gewezen. SCHOOLTAND VERZORGING De schooltandarts voltooide de behandeling te Oud Vossemeer en begon deze week aan de controle van de thoolse schooljeugd. WINKELWEEK Van 27 november tot en met 5 december wordt door de thoolse winkeliersvereniging een sinterklaasaktie georganiseerd, waaraan weer aardige prijzen zijn verbonden. De netto opbrengst van deze aktie is ditmaal be- stemd voor het instrumentenfonds van de Kon. Harmonie „Concordia". Voor de jeugd is er een etalagewedstrijd met veel cijfers en letters, zodat er behoorlijk wat gepuzzeld kan worden. Zaterdag 2 december zal de kindervriend met zijn knechten een bezoek aan de stad brengen. Het spaanse gezelschap arriveert om 3 uur per boot aan het Veer. Hierna Naar onze mening lijkt ons dus de bijna 75 die geen bezwaar tegen zondagsarbeid zouden hebben wel enigermate geflatteerd, al zal dhr. Koopman en velen met hem des noods 1% nog te veel achten, welk principe op zich trouwens niet aanvechtbaar is. Nog even terugkomend op onze uitspraak, dat we het om meer dan één reden (de zondagsheiliging dus) bezwaarlijk vinden, dat men geen bezwaar tegen zondagsarbeid zou hebben, merken we op toch blij te zijn met de 41 en dan nemen we nu dus toch maar even de rapportcijfers die in elk geval liever zondags thuis blijven. Want ons tweede bezwaar tegen zondagsarbeid ligt in het sociale vlak. Het gezinsleven lijdt toch al enigszins onder de lange afstand pendel en dit zou te erger zijn, wanneer er ook regelmatig zondagsarbeid voorkomt. Bovendien zal men toch enerzijds niet willen streven naar een 45 urige arbeid en anders- zijds tot elke prijs het geld de arbeid laten verzoenen. In dit verband herinneren we ons een uitspraak van een eilandpoliticus op een partij-bijeenkomst, die wees op het tegen strijdige van het gevecht om een minder urige werkweek en de lange afstandspendel. We zijn nog even op de uitspraak van genoemde rechtse fractie teruggekomen om aan te tonen, dat zondagsarbeid om meer dan één reden niet gewenst is. Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. J. M. v. d. Bel. St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 19 tot en met 25 november zondag 0.40 13.00 maandag 1.33 13.54 dinsdag 2.26 14.45 woensdag 3.16 15.30 donderdag 4.00 16.13 vrijdag 4.45 16.53 zaterdag 5.23 17.32 22november Volle Maan te 10.44 uur. RAADSVERGADERING Burgemeester en wethouders hebben de raadsleden opgeroepen voor een openbare vergadering op maandag 20 november om half acht. De agenda telt negentien punten waaronder de aanbieding van de begrotingen over 1962. Ook zullen de bedragen voor het onderwijs worden vastgesteld en de vergoe dingen voor het kleuteronderwijs. Er is een wordt per rijtuig een tocht door de gemeen te gemaakt, voorafgegaan door de Konink lijke Harmonie. Daarna een kinderfeest in de garage van de heer Engelvaart. Nadere bizonderheden worden door de winkeliers vereniging bekend gemaakt in een huis aan huis krant. BEJAARDENMIDDAG Dinsdag 21 november worden de bejaar den van Tholen weer op „Ten Anker" verwacht om de middag te zamen met de da mes van het V.V.H. gezellig door te bren gen. Willen degenen die gehaald en gebracht willen worden even een berichtje laten bij mevr. van der Velde op de Markt? OOGSTCOLLECTE Bij de eerste telling (nagiften worden nog verwacht) bleek er in de hervormde kerk het volgende bedrag voor de oogstcollecte te zijn; kerkvoogdij 1465.72, diaconie ƒ873,28, totaal ƒ2339.00 (vorig jaar ƒ2405.17). VERGADERING „HELPT ELKANDER" De vereniging van varkenshouders „Helpt Elkander" hield onder leiding van de heer M. v. Oeffelen een vergadering. Na een welkomstwoord werden de ingekomen stuk ken behandeld, waaronder een dankbetui ging van de wed. Jansen voor het medeleven door de vereniging bij het overlijden van dit lid. Te zijner nagedachten werd een mi nuut stilte in acht genomen. Aan de orde kwam vervolgens de premie regeling 1962. Het bestuur stelde voor deze te verhogen tot 100% van de dagprijs. De meerderheid van de leden kon zich hier niet achter stellen en na bespreking bleef de uitbetaling dan ook bepaald zoals tot dus ver op 80% van de dagprijs. Ook de ove rige normen bleven gelijk aan vorig jaar. Daarmee was het voornaamste agendapunt van deze korte vergadering afgewerkt. ONTS P ANNINGS A VOND VOETBALVERENIGING „VOSMEER" De voetbalvereniging „Vosmeer" orga niseerde voor haar leden en belangstellenden een ontspanningsavond, die vorige week vrijdag in de zaal van dhr J. C. Ampt onder goede belangstelling werd gehouden. Het toneelgezelschap „De Vriendenkring" uit Bergen op Zoom dat vorig jaar alhier voor de muziekvereniging optrad, bracht nu direct na het openingswoord van de voorzit ter M. C. van Tilbeurgh het stuk „De ooie vaar vergist zich". Zoals de titel reeds doet vermoeden bevatte het stuk vele vrolijke mo menten. Het was bedoeld als ontspanning, wat niet wegnam dat er ook ernstige gedeel ten in voorkwamen. In afwachting van de vertoning van het derde bedrijf hield men in de pauze een goed geslaagde verloting. De voetbalvereniging Bruid-schat van de fiscus Bezwaren van zondagsarbeid In de nieuwsbrief bijzondere aandacht voor de veehouderij Raad Tholen krijgt begroting aangeboden Vogeltentoonstelling te St. Annaland Leiders in afdelingsvoetbal hadden een benauwde zaterdag De boog kan niet altijd gespannen zijn. Dealer THOLEN. vanaf I 6295.- voerde een nieuwe loottechniek in door als loten te verkopen enveloppen, waarin brief jes, met de mededeling dat men een „niet" had gekocht dan wel een opgaaf van de ge wonnen prijs. De tijdrovende bezigheid van prijsje voor prijsje trekken kon zo worden voorkomen en de animo bleek er allerminst onder te lijden. Na de pauze volgde het derde en laatste bedrijf van „De ooievaar vergist zich", ge volgd door een bal. BEJAARDENMIDDAG Mevr. Soecht-Keijzer van de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande verzorgde dinsdag een beiaardenmid dag die was gewijd aan de voedinq ouden van dagen. Alvorens tot de praktijk over te gaan, hield mevr. Specht na het openings woord van mevr. Versluiis-Sijbrandij eerst een praatje over het te behandelen onder werp. Hoewel de onderwerpen koken en ont spanning voor beiaarden zo op het oog wei nig met elkaar hebben te maken, maakte mevr. Specht sooedig duidelijk van hoe groot belanq een juiste voeding van de bejaarden is. Juist omdat zo veel tegen de regels wordt gezondigd, is voorlichting nodig,. Zee velen mogen op oudere leeftiid geen zout gebruiken, en toch is het mogeliik om zonder zout een zeer smakelijk en voedzaam maaltijd te bereiden. Intussen hadden de dames van het V.V.H. in het keukentje van het verenigingsgebouw heerlijke hapjes en fijne soeo klaar gemaakt en volgde de praktiik dus direct op de the orie. Het was opmerkelijk met welk een aan dacht het manvolk eerst de uiteenzettingen aanhoorde en zich daarna alles buitenge woon liet smaken. Tenslote draaide mevr. Specht nog de film „Van koren tot brood". De middag werd door plm. 35 bejaarden bezocht. VERKEERSCURSUS Dhr. P. A. W. Mees, voorzitter van de nlaatseliike afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer kon dinsdagavond jl. een 9- tal cursisten welkom heten tijdens de aanmel- dingsbijeenkomst voor de cursus voor alle weqqebruikers. die door wachtmeester L. J. Nelis in het Verkeerslokaal van de open bare school zal worden gegeven. De cursus zal 10 lessen omvatten. Na afloop wordt een examen afgenomen en ontvangen de geslaagden een diploma. De eerste les wordt gegeven a.s. dinsdaq 21 november half acht precies in de school. Men verwacht dat meerderen zich alsdan nog zullen melden. Natuurlijk kan men zich ook vooraf bij de heren Mees of Nelis op geven. JAARVERGADERING MIIDENST ANDSVERENIGING Onder leiding van voorzitter G. Heijboer kwam donderdagavond 9 november de mid denstandsvereniging „Activa" in jaarverga dering bijeen in de zaal van dhr. L. van Dijke. Er was met 25 leden een goede op komst. Ook in een tijd van welvaart dient men als middenstander attent te zijn voor hetgeen in de middenstandssector plaats vindt, zo meende de voorzitter. Indien een groot gedeelte van het Nederlandse volk vanwege de vijfdaagse werkweek met het probleem zit van de vrije tijdsbesteding, dan is er bij de middenstand wel hét pro bleem hoe men nog enige vrije tijd buiten de zondag kan overhouden. Aan de hand van een kortgeleden verschenen publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek toonde spreker aan, hoe de middenstand op De elfde nieuwsbrief 1961 begint met een uitvoerig artikel van de heer C. den Engel se over de voeding van het rundvee op stal. Een artikel, dat voor de veehouders niet al leen waard is om gelezen te worden, maar om daarna ook te worden bewaard. Mej. van Es weet wat er rond de komende feestdagen te koop is voor de jeugd. En dat er daarbij misbruik wordt gemaakt van de vele zoetigheid is evenzeer bekend. De waarschuwing is dus wel op zijn plaats. Aangekondigd worden vervolgens enkele cursussen voor dames, terwijl een vraag gesprek met de secretaris van de werktuigen combinatie in Stavenisse leert, dat het in derdaad zeer wel mogelijk is, landbouw werktuigen gezamelijk te gebruiken. Een exkursie naar de landelijke demonstra tie met bietenrooimachines en bietentrans port te Eist leverde een verslag op, dat in deze nog lopende bietencampagne aktueel genoemd mag worden. Er wordt mededeling gedaan van een te houden cursus erfbeplanting met als onder deel snoeiles. Een driedaagse cursus, welke de deelnemers gelegenheid zal geven de eigen erfbeplanting behoorlijk te onderhou den. Mede ter bevordering van het land- schapsschoon aanbevolen. De veeteelt krijgt in deze nieuwsbrief bizondere belangstelling, want ook de rijks- veeteeltconsulent in Zeeland, ir W. L(j Harmsen leverde een bijdrage voor deze nieuwsbrief. De consulent belicht met na me het nut van een goede fok- en con trolevereniging. verschillend gebied in beweging is. Een reden te meer, om in eigen vereniging tot een zo groot mogelijke samenwerking te komen. Het ledental vermeerderde afgelopen jaar met 3 leden tot 67, zo werd uit het jaarverslag van secretaris A. Scherpenisse duidelijk, waarin voorts een opsoming werd gegeven van de aktiviteiten in het afgelopen jaar, waarin ook voor het eerst een vrijwil lige vakantieregeling tot stand kwam. Penningmeester J. de Goffau verklaarde dat het bedrag aan uitgaven 297,60) dat van de inkomsten 230.met 67.60 had overschreden, waardoor het financieel bezit tot 1467.74 verminderde. In dit be drag zit nog 300.welke destijds werd be stemd voor een ballonaktie en daarvoor ook gereserveerd blijft Een bespreking over een winkelaktie als gevolg van een ingekomen schrijven, resul teerde in het besluit om in het voorjaar 1962 een aktie te organiseren. Als bestuursleden werden herkozen J. Verhoole, G. Heijboer, Iz. Vroegop en A. Scherpenisse. Het niet herkiesbare lid van de controle commissie C. van Bendegom werd vervangen door benoeming van dhr. J. Walhout. Het „consumentencontact", waarvan dit jaar twee nummers zijn verschenen gaf aan leiding tot enige discussie, waarbij de ene een meer attractiever vorm wenste zonder advertenties en een ander de uitgave tot enkel advertenties beperkt wenste te zien. Zoals gewoonlijk viel uiteindelijk het be sluit om daarvan de middelmoot maar te nemen en de uitgave zo mogelijk een keer of vier per jaar op dezelfde manier te hand haven. Terugblikkend op 1961 werd uit de verga dering voorgesteld voor 1962 weer tot een vrijwillige vakantieregeling te komen, welk voorstel door 18 leden werd gesteund, ter wijl 8 middenstanders de voorkeur gaven aan een verplichte regeling. Vanwege het 10 jarig bestaan in januari 1962 werd besloten een bindingsavond te houden, waarvan een nadere uitwerking aan het bestuur werd opgedragen. BELANGSTELLING VOOR JEUGDORKEST Na de lezing van Lode van Gent kwam bij een tweede avond in dit seizoen, welke door de Dorpsgemeenschap werd georgani seerd de jeugd meer aan bod. Ze werd zaterdagavond in het Dorpshuis gehouden en vele ouders waren met de kinderen pre sent om te genieten van het optreden van „Viva la Musica" onder leiding van dhr. Laenen. Ter afwisseling waren er enkele vooral voor de jeugd plezierige filmpjes. WEER VOGELTENTOONSTELLING EN BLOEMENSHOW Op 24 en 25 november wordt in het dorpshuis alhier een nationale vogeltentoon- steliing gehouden, waaraan tegelijkertijd een bloemenshow wordt verbonden. De organisatie hiervan is in handen van het bestuur van de afdeling Tholen van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1