DANKDAG. Onder Ons" Bejaarden-sociëteit. Plaatselijk nieuws. Regeling Postdienst op Woensdag 15 November a.s. (Dankdag). Ziekenhuisoverleg. Eerste bejaardensociëteit op Tholen (in Tholen) geopend. De grootste keuze... De beste service... THOLEN OUD -VOSSEMEER Doe het zo. Toenemend plaatselijk nieuws. 17e jaargang No. 52 10 november 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Vermechaniseerde tijd waarin wij leven, laat ons nauwelijks ruimte een gewone dag in de week af te zonderen voor dankdag. Voor de stedeling is het een vreemde zaak geworden. In vele streken van ons land is noch van de bid- noch van de dankdag nauwelijks iets overgebleven. Ze zijn inge- schrompeld tot een avonddienst of zelfs heeft men het bid- of dankuur verschoven naar de meest nabije zondag zo er nog iets aan wordt gedaan. De stedeling vooral en dat is nog te begrijpen ook voelt zich ver van de natuur. En wanneer hij met zijn stad het platteland binnendringt, dan is het veelal met de kenmerken van de stad: de fabriek, dat wat men industriali satie noemt. Daarbij komt, dat wij toch al in een tijd leven, waarin alles vanzelf schijnt te gaan. De mens van vandaag is een beheersende mens. Verrassingen zijn er nauwelijks en zelfs de golvingen van de conjunctuur heeft hij in formules weten onder te brengen. Dreigt ergens iets verkeerd te gaan, dan gaan er terstond rode lichtjes branden en de mogelijkheid van een onmiddellijk corrige rend ingrijpen is gegeven. Waarom dan nog bid- en dankdag voor het gewas te houden? Terwijl alles zo vanzelf schijnt te gaan. Terwijl elke verrassing lijkt uitgeban nen? Geen wonder dat men die gedenkdagen een vreemde zaak gaat vinden, iets wat in deze gejaagde tijd gemakkelijk viel in te korten tot een enkel vluchtig uur of wat verschoven kon naar de zondag, wanneer immers de kerkmensen tóch al bijeen ple gen te komen. Begrijpelijk, maar onjuist. Want wat zo vanzelf schijnt te gaan, gaat nog altijd niet vanzelf. Soms wordt zelfs gespot, als er zoals een paar jaar geleden een nationaal gebed vanwege de droogte wordt aangekon digd. Maar daarvoor is allerminst reden. De bijbel leert ons dat de aarde des Heeren is en dat de natuurkrachten niet maar natuur- noodwendigheden zijn, maar „knechten" des Heeren. Waarmee tevens is gezegd, dat de mens, ook de moderne mens van vandaag, met al zijn kunnen en zijn schijnbare beheersing van de natuur een afhankelijk wezen is. Wat doet hij ertegen, wanneer er droogte komt? Wat doet hij tegen zo overvloedige regens, dat zij de oogst bedreigen? Wat heeft hij af of toe te doen, wanneer het zo vlot loopt als het dit jaar gedurende vele maanden is gegaan. De mens, ook de moderne mens van van daag, is een afhankelijk wezen. En laat hij zich daarover maar verheugen. Want in de afhankelijkheid is ook een mogelijkheid van geborgenheid. Wanneer hier de stedeling als scherp voor beeld werd genomen betekent het zeker niet dat men op het platteland beter leeft. Men zal immers rekening moeten houden met de omgeving waarin men leeft. En op het platteland nu leeft men dicht bij de natuur, weet zich met name de landman daarvan afhankelijk. Mogelijk, zelfs zeer waarschijnlijk dat hieruit nog de goede gewoonte voortvloeit van het nog wel houden van bid- en dank dagen. Er is opnieuw alle reden toe die dankdag te houden, wat a.s woensdag in het voor nemen ligt. Daarbij mogen we nog eens onderstrepen van hoe veel belang het geza menlijk overleg der kerken in dit opzicht is dankdag tegelijk te houden. Jammer, dat er nog een enkele uitzondering is overgebleven. Er is dus opnieuw reden tot die dankdag. Wij hebben het goed, bizonder goed zelfs als we denken aan de achttien honderd mil joen mensen elders in de wereld mensen geheel als wij, wier leven nog ondraaglijk zwaar en moeilijk is. Mannen en vrouwen, vooral ook kinderen zoals onze kinderen. Inzonderheid te midden van het huidi ge schokkende wereldgebeuren is het nog een voorrecht dankdag te kunnen houden. Dankend voor wat ons aan zo veel goeds in het afgelopen jaar is geschonken en tege lijkertijd gedenkend de medemens, dichtbij en veraf in zo grote moeilijkheden. De onderbreking, zo maar midden in de werkweek, in de zo gejaagde tijd, moet er af kunnen. Om daarmee te erkennen, dat de mens die zo veel kan, toch afhankelijk blijft, ja zelfs voor die afhankelijkheid te danken. Misschien een voor onze streek nog wat onwennig woord, maar toch wel de moeite waard om hier even de aandacht bij te be palen. En dat inzonderheid na het desbe treffende initiatief, dat deze week in Tholen verwezenlijkt werd: een bejaarden sociëteit dus. Onze tijd heeft niet alleen het probleem van de vrije tijdsbesteding voor de jeugd, maar in niet mindere mate de zorg voor be jaarden. Zorg voor bejaarden ook vanwe ge de vele vrije tijd. Het lijkt ons een goede gedachte, zoals in Tholen werd verwezen lijkt, om te trachten de bejaarden een punt van samenkomst te geven. In al onze gemeenten zien we dagelijks vele ouderen hun kuiertje maken. Gelijk hebben ze. Doe het zo lang dat mogelijk is. Maar vooral in de winter leent het weer zich daartoe niet altijd. Een oplossing om toch samen te komen, om het onder elkaar gezellig te maken, is dan zeker de sociëteit, om dit grote woord hiervoor dan toch maar te gebruiken. Een dusdanige oplossing, dat het initia tief van Tholen navolging verdient in onze andere gemeente. Daarover is trouwens ook reeds in St. Maartensdijk gesproken. Men kan het niet bij voorbaat zeker zijn, dat dit overal voldoende weerklank zal vinden, maar het is te proberen. Het lijkt ons toe dat het in de toekomst zeker zal groeien. Tegenover ieder nieuwigheidje staat men, zeker op die leeftijd, wat aatzelend. Het is echter goed die schroom te overwinnen, Er zitten veel goede kanten aan. Daarom ook hopen we dat de tot dusver gedane moeite in Tholen niet tevergeefs zal zijn. Integendeel, moge het ook in de andere ge meenten na rustig beraad en overleg, zover komen. Het is de oudjes van harte gegund. In Tholen wordt het kantoor voor de postdienst gesloten om 12 uur. Telegraaf en telefoon (voor celgesprekken) normaal; afhalen busrecht evenzo. De tweede bestelling wordt niet uitgevoerd terwijl kwitanties niet worden aangeboden. Kosteloos afhalen van correspondentie van 17—17.30 uur. Eenzelfde regeling geldt voor de hulp kantoren St. Annaland, St Maartensdijk, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse met dien verstande dat op deze kantoren het afhalen van correspondentie in gesteld op 17»3018 uur. In Stavenisse wordt niet beperkt omdat aldaar de dankdag door de verschillende kerken niet gelijktijdig wordt gevierd. Door de vergunningen van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afgegeven aan de r.k. en prot. stichting voor oprichting van een streekziekenhuis, zal er binnen afzienbare tijd een eind komen aan de huidige functie van het Algemeen Burger Gasthuis. Ondertussen dient echter de ziekenverple ging zo goed als mogelijk is door te gaan. Daarom heeft het college vqp regenten van het Algemeen Burger Gasthuis aan genoem de twee stichtingen verzocht een deputatie aan te wijzen om in onderling overleg de overgangsmoeilijkheden op te lossen. Een eerste samenkomst van deze deputaties is inmiddels gehouden. Besproken werd het aantrekken van nieuwe specialisten. Dit zal in overleg gebeuren met beide nieuwe stich tingen. De aantrekking en vestiging van nieuwe specialisten in het nog bestaande ziekenhuis brengt ook mee aanschaffing van nieuwe apparatuur, waarmee grote bt- dragen zijn gemoeid. Ook deze moeilijkheden zullen worden besproken, opdat een behoor lijke overname wordt verzekerd. Ieder kan zich wel indenken, dat de overgang vele problemen schept, die tevoren onder het oog gezien moeten worden en voorzover enigs zins mogelijk ook opgelost eer het zover is Het gaat immers vooral en in de eerste plaats om mensen. II „Tot vier keer toe heb ik nu een begin willen maken een priem op te zetten, maar we kletsen zo gezellig, dat het er niet van komt", zei vrouw Slager op de eerste bejaardensociëteitsmiddag in Tholen - woensdag 8 november 1961 - terwijl ze resoluut haar nog niet opgezet breiwerk in de tas deed. „Die gaatjes zijn veel te nauw", bromde bejaarde Van den Boom en schoof op dat moment een sjoelsteen in de „vier". Dat zijn dan zo maar een paar indrukken van de eerste aan vankelijk wat officiële (door die première), maar later zo ge zellige middag in het thoolse verenigingsgebouw. De burgemeester had tevoren een openingsspeech gehouden en aan het slot daarvan meteen een raadsel opgegeven, ter oplossing voor de bejaarden: welke naam geven we aan deze sociëteit?" Mr. A. J. van der Hoeven had het 35 tal oudere inwoners een hartelijk welkom toegeroepen nu de start plaats vond van een gelegenheid waar alle bejaarden van Tholen elkaar ongestoord en ongedwongen kunnen ontmoeten. Hij stelde het daarbij zeer op prijs, dat ook wethouder Jansen, de raads leden van der Sande, Boender en Bal en vooral ook de dames van de plaatselijke federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening aanwezig waren. Laatstgenoemden komt immers de eer en dank toe voor dit initiatief en de vóór deze start getrooste moeite. Mogelijk rijst bij een enkeling de vraag, aldus mr. van der Hoeven of een dergelijk ontmoetingspunt in Tholen met een „Ten Anker" wel nodig is. Bevesti gend wenste de burgemeester daarop te antwoorden, omdat „Ten Anker" een min of meer afgesloten geheel vormt, een soort familiekring, waarbinnen een groot gezin verkeert. Maar buiten „Ten Anker" bevin den zich een veelvoud van bejaarden, die in veel minder sterk verband tot elkander staan. Daarom is het juist gezien van de initiatiefneemsters om voor die veelheid van bejaarden, die eveneens behoefte hebben el kaar in vriendschappelijke kring te ontmoe ten, een punt van samenkomst te creëren. Het doel is tevens, de leegte die er voor een grote categorie na het beëindigen van het werk, in het leven kwam, enigermate te vullen en daafmee tegelijk het gevoel weg te nemen, dat men buiten de maatschappij is komen te staan. De dames van het VVH stellen zich voor in dit ontmoetingscentrum zoveel als mogelijk is aan de bejaarden zelf over te laten. Opkomende ideën helpen verwezenlijken en hopen, dat de gehele burgerij belangstelling voor deze zaak wil tonen, zodat men ook eens binnenloopt, een praatje maakt of een spelletje meedoet. Gelukkig kon de burgemeester reeds van die medewerking getuigen. Nu zal ook hier het begin wel moeilijk zijn, Daarom ook op bescheiden voet begin nen en voorlopig een hele dag per week en een voormiddag openstellen. Een gelegenheid als deze kan de belangstel ling en daadwerkelijke hulp van de over heid niet ontberen, zo meende de burge meester. Vandaar dat dit verenigingsgebouw met verlichting en verwarming gratis ter beschikking wordt gesteld, totdat op den duur een vaste lokaliteit waar men geheel baas in eigen huis is, zal zijn gevonden. Burgemeester van der Hoeven besloot zijn toespraak met de wens, dat de bejaar den van Tholen zich voorlopig hier goed thuis zullen gevoelen en dat deze ontmoe tingsplaats, zoals in vele andere gemeenten, in een diepgevoelde behoefte zal voorzien. ER KAN NOG MEER BIJ Hebben we enige jaren geleden niet eens horen mompelen in een met bejaarden stamp vol gevuld „brugkotje", dat „de gemeente Tholen er ook niets aan doet?" Wel, dan is het nu anders. De gelegenheid is er. Een goede gelegenheid ook. Midden in de stad. In een gemeente met wellicht zo'n vierhon derd bejaarden. Het mooie initiatief van de dames der VVH, het gebaar van de gemeen te, maar vooral deze ontstpanningsmogelijk- heid, is het waard dat er in ruime mate ge bruik van wordt gemaakt. Men is er niet gebonden. In dat opzicht zou men het als voor de jeugd: een instuif kunnen noemen: Des kundige antenne- aanleg ANTWERPSESTR.I4 GROTEMARKT36 JEl.0/640-4TS0 BERGEN OP ZOOM een bejaarden-instuif. Men kome en ga wan neer men wil. Men breit of men sjoelt, men praat of men dominee't, men drinke al of niet een kopje thee (en dat voor 5 cent) of een kopje koffie (en dat voor 8 cent), men kan er heel gezellig „onder ons" de morgen of middag doorbrengen, kortom) men is geheel vrij in de „soos". Om eens wat te kunnen organiseren hebben de eerste aanwezigen besloten een dubbeltje (of 15 cent per echtpaar) per week in te leggen en zo kunnen ze voortaan iedere woensdag van 10 tot ongeveer 12 uur en van 2 tot ongeveer 5 uur terecht, evenals vrijdagmor gen van 10 tot ongeveer 12 uur. Alleen ko mende week is het in verband met dankdag op dinsdag gezet. De burgerij kan ook meedoen, niet alleen om, zoals de burgemeester verzocht, eens binnen te lopen met een praatje of een spel letje mee te doen, maar bijvoorbeeld met financiële steun. Er kan dan mogelijk nog eens een sjoelbak of iets anders worden bijgekocht, We vandaag in of buiten Tholen zegt: „nou, dat vind ik echt leuk en dat wil ik graag steunen", die kan zeker bij een der dames van het VVH terecht. Ach, de bejaarden zijn niet anders, dan mensen van middelbare leeftijd of de jeugd. We willen allemaal graag grootdoen, vin den iets dergelijks soms wat flauw en laten het dan soms nog voor een ander. Niet doen zo, bejaarden van Tholen, maak het u gezellig waar dat mogelijk is en versterk de onderlinge band zo lang dat in een snel voorbijgaand leven kan. Zelfs al breit men die middag dan geen priempje en al vindt men die gaatjes van de sjoelbak voor de niet meer zo wil lige handen veel te klein, Men zal telkens verwonderd zijn, dat de soosuurtjes zo vlug om zijn. En naar die naam zijn we benieuwd. Want dat „Onder Ons" is maar een verdichtsel DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. A. Kugel, Poortvliet, Tel. 01662-400. Dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676-415. Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 12 t.e.m. 1.8 november zondag 6.05 18,18 maandag 6.39 19.00 dinsdag 7.18 19.50 woensdag 8.06 20.38 donderdag 9.10 22.00 vrijdag 10.36 23.29 zaterdag 11.50 15 november Eerste Kwartier te 13.13 uur LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Davida E. Schot van Noordwijk naar Visstraat 9 Jacques Mabelis, echtgenote en 3 kinderen van Amersfoort naar Jan van Bloisstraat 2 Gerard Lieftinck van Leiden naar 1500 gem. polder 22. Jan Jansen, echtgenote en kind van Sint Maartensdijk naar 1500 gein. polder 55a Wilhelmus van Koppen van Haarlem naar Dalemseweg 9 Coornelia J Lemson van IJzendijke naar Molenvlietsestraat 11 Marinus J. v. d. Klundert echtgenote en 2 kinderen van Oud Vossemeer naar Een- drachtsweg 13 Vertrokken: Cornelis M. Groffen echtgenote en 2 kin deren van 1500 gem. polder 55a naar Rot terdam Cornelis Heijnen van 1500 gem. polder 55a naar Rotterdam Antoine J. J. M. Venmans echtgenote en 1 kind van Jan van Bloisstraat 2 naar Halsteren. Cornelis Duine en echtgenote van Een- darcthsweg 13 naar Bergen op Zoom Christianus J Swagemakers en echtgenote van 1500 gem. polder 77 naar Bergen op Zoom Johannas Nelisse en kind van Singel 45i naar Rotterdam Hendrik J. Verkamman van Bebouwden- dam 29 naar Wemeldinge Willem Deurloo, echtgenote en kind van Brugstraat 15 naar Doetichem. Lydia Goedegebuure-Bout en kind van Ten Ankerweg 29 naar Scherpenisse Maarten van Berkel, echtgenote en 4 kinderen van Grindweg 60 naar Leerdam Adriaan Quist en echtgenote van Brug straat 5 naar Stavenisse Johanna L. van Dalen van 1500 gem. pol der 10 naar Goes Arie C. van Vossen van Botermarkt 3 naar Bergen op Zoom Wilhelmina Kloet- van Poppel van Ven kelstraat 9 naar Sint Maartensdijk. BURGERLIJKE STAND Geboren: 3 november Anna Frederika dochter van Johan Frederik Welling en Pieternella Ver- seveld. Ondertrouwd: 3 november Teunis Willem Schot oud 24 jaar wonende te Heinenoord en Pieternella Hendrika Wilhelmina Priem oud 21, jaar wonende te Tholen. Getrouwd: 3 november Bernardus Feithuis oud 26 paar wonende te Amsterdam en Margaretha Adriana Quist oud 25 jaar wonende te Tholen. Overleden: 3 november Marinus Goedegebuure oud 73 jaar wonende te Tholen echtgenoot van Poulina Quist 6 november Johanna Cornelia Pieternella Bal oud 89 jaar wonende te Tholen. DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: DANKDAG HOUDEN Wat het Smerdiekse raadsverslag nog verder leert Tholen kreeg z'n wekelijkse bejaarden sociëteit En opende een nieuwe kleuterschool Burgerlijke standen Ziekenhuis-overleg Tholense boys aan de kop 6 november Jannetje Wilhelmina Maria van Nieuwenhuijze, oud 89 jaar wonende te Tholen wv. Adriaan Willem Fermie. 6 november Bastiaan de Korte oud 53 jaar wonende te Tholen ev. Leena Josina Nelisse VERKEERSONGEVAL MET VEEL MATERIELE SCHADE Maandagavond 7 uur werden de bewoners van de kruising Grindweg Singel opgeschrikt door een daverende klap. Toen de auto van dhr. T.E. uit Bergen op Zoom komende uit de Vossemeersepoort de voorrangsweg overstak naar zijn garage kwam deze in botsing met een tractor van de grasdrogerij uit Scherpenisse. Deze kwam van de brug met twee geladen wagens achter zich. Door de botsing brak de trekhaak zodat de wagens dwars over de weg kwamen te staan De tractor draaide met de auto mee en kantelde, zodat de gehele weg was afgeslo ten. De politie was spoedig aanwezig om het verkeer te regelen. De chauffeurs kwa men beiden zonder schram uit hun voer tuigen gekropen maar de materiele schade is zeer groot vooral aan de auto. 0 STRAATVERBETERING De F. D. Rooseveltstraat was hard aan herleggen toe. De firma Moerland van Sint Annaland is vorige week bij de Raadhuis straat begonnen en dinsdagavond.jl. was de straat opnieuw gelegd. Bij dit werk paste men een nieuwe werkwijze toe. In de plaats van het oude straatmakerswerk, waarbij elke steen precies zijn plaats kreeg en met de rubberhamer werd aangeslagen, werden de klinkers nu los in het zandbed gelegd, en kwam de zware trilmachine er overheen, die de stenen vast in het zand drukte. Voor het verkeer was, de buiten gebruik stelling van de Rooseveltstraat wel wat be zwaarlijk. Het gebod tot eenrichtingsverkeer door de School- en Bou-Kooijmanstraat moest tijdelijk worden opgeheven. SUCCES VOOR VOGELHOUDER Dhr. G. J. Lecluijze zag zijn verzameling tropheën weer uitgebreid toen hij vorige week vrijdag en zaterdag een eerste prijs in de open klasse kanaries won op de vogel en bloemenshow, die door de Sint Maartens- dijkse ver. „De Edelzanger" in het Holland Huis te Scherpenisse werd gehouden. Ook dhr. J. Istha alhier had succes en won 2 bekers met zijn inzending fasanten. WINKELWEEK Onder het motto „Steun het Prinses Bea trix Polio-fonds" wordt alhier van 16 tot 22 november a.s. door de winkeliersvereni ging weer een winkelweek gehouden. Ook ditmaal zijn weer een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar zoals een elec- trische wasmachine (le prijs), een stofzuiger, enz. Met de laatste van de rij prijzen is iets bijzonders aan de hand, zij mag nl. alleen worden toegekend aan een gezin met kinde ren beneden een zekere leeftijd. Die prijs is nl een ponny. Met het idee van deze prijs doet de winkeliersvereniging zeker een goede gooi naar grote belangstelling. De actie loopt weer op een bonnensysteem Voor elke gulden gekochte artikelen wordt een bon verstrekt. Tien bonnen gaan in een enveloppe, waarmee wordt meegedon- gen naar de dag- en hoofdprijzen. Het pu bliek krijgt z'n prijzen niet voor niets, er moeten prestaties geleverd worden. Welke dat zijn, staat uitvoerig vermeld in de winkelkrant, die eind deze week huis aan huis wordt bezorgd Het gemak dient de mens en met het toenemend telefonisch verkeer is er ook de toename van telefonische advertentie-opgave. Een manier waar bij foutieve overbrenging niet altijd voorkomen kan worden en wat geen verantwoording toelaat. Onze plaatselijke agenten zullen uw advertentie gaarne doorgeven. Geef daarom zoveel mogelijk uw adver tentie aan de plaatselijke agent of bij telefonische noodzaak, wil er dan bij vermelden het via de agent af te rekenen. Dat is ook zijn belang. Daarbij wordt er nog eens opgewezen, dat alleen de aangewezen plaatselijk agent-bezorger voor bovenstaande in aanmerking komt. Buiten die adres sen wordt geen provisie verstrekt. Voor Tholen en Sint Annaland kan dit vanzelfsprekend rechtstreeks op het administratie- resp. het redaktie- adres. Ten overvloede zij er nogmaals op geattendeerd, dat de advertenties woensdagmiddag 1 uur in Tholen die nen te zijn. Alleen voor overlijdensad vertentie of ander familiebericht kan een uitzondering worden gemaakt, zo lang de krant niet is afgedrukt. De adressen van onze agenten zijn: Oud Vossemeer: A. Aarnoudse Ring 60; Stavenisse: P. Dourlein Voorstraat 15 Sint Maartensdijk: Fr. Lindhout Westvest; Scherpenisse: A. Schipper Lentestraat 311 Poortvliet: mevr. H. Nelisse Molenstraat 21 Sint Filipsland: M. ten Hoven Pr. Hendrikstraat 11 Anna Jacoba Polder: M. Nelisse -. winkelier. Bergen op Zoom: S. Jansen Vlierstraat 52. Met het winterseizoen zijn de verga deringen in onze streek weer legio. Onze plaatselijke correspondenten zullen het op prijs stellen tijdig be richt te ontvangen van een openbare vergadering om zo mogelijk zelf aan wezig of andere maatregelen te tref fen. Voor streekbijeenkomsten wende men zich tot de redaktie. De adressen van de correspondenten zijn: Oud Vossemeer: C. W. Droogers Kalisbuurt 88 Stavenisse: M. K. de Wilde Prinses Irenestraat 12 Sint Maartensdijk: C. J. Bazen Wilhelminastraat Scherpenisse: C. Pipping Julianastraat 256 Poortvliet: J. Kesteloo Molenstraat 20 Sint Filipsland: P. Mol Ooostdijk 50 Anna Jacoba Polder: M. Nelisse winkelier BEJAARDENMIDDAG De ontspanningsmiddag voor bejaarden, die zou worden georganiseerd door de Com missie Huishoudelijke Voorlichting ten Plat- telande en onlangs geen doorgang kon vin den, is nu vastgesteld op dinsdag 14 no vember a.s. in het verenigingsgebouw. Het aanvangsuur is weer half 3 en de be jaarden, die hiervan kennis geven, knnnen per auto thuis worden afgehaald. DUIVENSPORT Opnieuw ging duivenmelker Van Dalen met de grootste eer strijken tijdens de grote nationale postduivententoonstelling in Poel dijk. Een fraaie beker was zijn deel. Daar bij kwam er voor de heer A. van Daalen nog een 1ste, 2e, 3e, 4 en 6e prijs bij. Dhr. Abr. Douw kwam evenmin met lege handen thuis. Tweemaal een 1ste prijs met oude doffers en oude duiven, wat 2 lauertakken opleverde met nog twee tweede prijzen. Een viertal liefhebers uit deze gemeente hebben ingeschreven voor de 52ste grote nationale kampioenkeuring in de Riviéra- hal te Rotterdam op 17 en 18 november, waarvan de opbrengst ten bate is van het Rode Kruis. De deelnemers zijn de heren J. B. Tholenaar, N. v. d. Houten, A. A. Douw en Anth. van Daalen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1