I I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THQLEN EN Sï.FILIPSLAND Nieuw Thools sportveld in gebruik Plaatselijk nieuws. VERSCHIJ MT IEDERE VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Woningbouw, aankoop krotwoning en geldlening* Weer spoedeisende raadsvergadering in Sint Maartensdijk Hef smidsklokje te Oud-Vossemeer. Bestuur B.B.kring Noord Zeeland. Voor de balie. Het onzichtbare bezit DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND 17e jaargang No. 49 20 october 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal fraciko p.p. 1.65 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het zou kunnen zijn, dat de weersomstandigheden te veel nattig heid in het sportetentje gooien en terwijl we dit schrijven lijkt het er heel veel op maar anders wordt a.s. zaterdag het nieuwe, langverbeide sportveld aan de Molenvlietsedijk te Tholen in gebruik genomen. Dit zal dan nog geen officiële ingebruikname zijn, omdat er nog meerdere voorzieningen moeten worden getroffen, zoals bouw kl igc! ^enheid, verdere afwerking, enz., maar de grasmat ligt gereed om de sportbeoefenaars te ontvangen. De bal kan rollen. En al zal het dan nog geen officiële ingebruikneming zijn, toch is de burgemeester mr. A. j. v. d. Hoeven voornemens a.s. zaterdag om 2 uur de vlag te hijsen op dit sportcomplex, een teken dat de wachttijd voorbij is, een teken dat Tholen een sportcomplex rijker werd. Het hoeft niet onder stoelen of banken te worden geschoven, dat hierop al te lang is gewacht. Voor een gemeente als Tholen zou het niet abnormaal zijn geweest, wan neer daar twintig jaar geleden een flink sportterrein was geopend. Het zou onge twijfeld enige duizenden guldens voordeli ger zijn uitgekomen dan in deze tijd. Vol staan we met niet meer dan dit vast te stel len en laten we die oude koeien overigens maar in de sloot laten. Door het lange wachten is er anderzijds te meer voldoening. En dit mag er zijn, wan neer men als sportliefhebber, wanneer de jeugd, het terrein aan de Zoekweg ziet liggen. Gelijkwaardig aan een van de beste velden die er zijn. En met de nog te treffen voorzieningen zoals kleedgelegenheid, kaar- tenbureau, sanitair, afzetting, eaz. wordt het een complex, dat er voor een gemeente als Tholen mag zijn. Het is verblijdend, dat hieraan door het gemeentebestuur met begrip van de gehele raad medewerking is verleend. De Rijksdienst voor de Aanvullende Werk gelegenheid en niet minder de met de uit voering belaste Ned. Heide Mij. komt een pluimpje toe voor hetgeen hier is opgeleverd. Het is bovendien dicht bij de gemeentekom en anderzijds toch weer zodanig afzonderlijk gelegen dat het omwonenden geen overlast kan veroorzaken. Door b en w werd inmiddels aan de raad een „gebruiksverordening" in cencept over gelegd. Officiële vaststelling hiervan zal mogelijk in de eerstkomende raadsvergade ring plaats vinden. De gemeente blijft ex ploitant al wil het zich graag doen bij staan via een sportcommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeente en van de sportverenigingen. Het is logisch dat een artikel van voornoemde verordening inhoudt, dat het gebruik der terreinen slechts moge lijk is na vooraf verkregen schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders Dat aan het gebruik voorwaarden zijn ver bonden is even logisch. In het concept staat voorts in artikel 6 dat gebruik niet is toegestaan op zondag, eerste kerstdag, goe de vrijdag en hemelvaartsdag met de res trictie dat b en w bevoegd zijn gebruik na 12 uur 's middags op goede vrijdag of hemelvaartsdag toe te staan. Het gaat er niet om enige invloed uit te oefenen op de mening van de raad om trent bepalingen, die nog niet officieel zijn vastgesteld. Wel willen we opmerken, dat het naar onze mening voor een gemeente als Tholen redelijke, aanvaardbare voorwaarden zijn. Ook zeer begrijpelijke bepalingen. Een dusdanige unanieme medewerking van de raad voor de totstandkoming van dit sportterrein geeft anderzijds de inwoners de morele verplichting de exploitatie-voor waarden, waarbij volop vrijheid wordt gela ten, te erkennen en daaraan te voldoen. Het geeft de gebruikers des te te groter ver antwoordelijkheid daarvan een goed gebruik te maken. Het legt de vrijwillige verplichting op het gemeentebestuur daarin niet teleur te stellen. Naar we vernemen werd voor de voetbal vereniging „Thck."-se boys" voor het toch vrij intensief gebruik, dat deze vereniging daarvan met 2 senior en 2 junior elftallen zal maken een tarief van 400.'s jaars 6vastgesteld. Een flink bedrag voor een sportvereniging om te moeten opbrengen, maar een van het gemeentebestuur alleszins billijk tarief. Hopenlijk laat zaterdag a.s. de weers gesteldheid het toe, dat het nieuwe thoolse sportterrein in gebruik wordt genomen. Om 2 uur wordt de eerste competitiewedstrijd gespeeld tussen Tholense boys 2 en WHS 2, gevolgd door een competitieontmoeting tussen Tholense boys 1 en Vrederust 2. Moge het thoolse gemeentebestuur, sport- minnend Tholen en deze uitzondering mag wel worden gemaakt vooral de thoolse jeugd veel plezier van en een goede ontspanning op het nieuwe sport veld beleven. Het gemeentebestuur van St. Maartensdijk heeft het druk. Opnieuw moest deze (na ook vorige) week een spoed eisende raadsvergadering worden gehouden met als agenda punten: «onderhandse aanbesteding 6 woningwetwoningen, aankoop krotwoning en aangaan geldlening. Voor deze raad was burgemeester D. C. Bouwense en de leden L. A. Kampman en H. P. van Zetten verhinderd. WONINGWETWONINGEN Het eerste agendapunt handelde over de aanbesteding woningwetwoningen. Het zijn er 6 die aan de Weststraat worden gebouwd en waarbij de firma A. Muler alhier in schreef voor 85.000.en de firma A. J. Rijnberg Zn voor 82.378.—. Voorge steld werd de woningen aan laatstgenoemde te besteden. Tevens werd de raad machti ging gevraagd de hiervoor nodige rijks voorschotten en bijdragen aan te vragen Om dat met spoed te kunnen doen werd o.a. deze spoedvergadering belegd. Er zul len 4 grotere en 2 kleinere woningen in 2 blokken van 3 worden gebouwd in de tuin aan de Westvest. De heer Geluk vraagt of deze woningen niet duurder zijn dan bij vorige aanbeste dingen. Het antwoord luidt dat de verhou ding anders ligt. Op deze 6 woningen zijn er 4 grote gezinswoningen, terwijl bij de vorige aanbesteding van de 20 woningen slechts 6 grote gezinswoningen waren. Naar verhouding komen deze dus niet duurder uit, aldus wethouder Bazen. Dhr. Koopman informeert of een opleve ringsdatum wordt vastgesteld. Dit zal inder daad het geval zijn bij de gunning. Zonder hoofdelijke -stemming wordt besloten de bouw te gunnen aan genoemde firma Rijn berg. VOOR GEMEENTEHUISRESTAURATIE Indien tot de restauratie van het gemeente., huis wordt overgegaan is een toegang nodig aan de achterzijde. Hier staat een blokje van 3 krotwoningen, t.w. Blauwstraat 6-7 en 8, waarvan er reeds twee doorde ge meente zijn aangekocht, t.w. die van C. v. I d. Ree en van M. J. Bogers. Ook het 3e huisje dient nog te worden gekocht Eigenaar is dhr. Muller uit Breda, die be reid is voor 500.aan de gemeente te verkopen. Na deze aankoop wordt dit blokje van 3 afgebroken, waarmee dan een goede toegang aan de achterzijde wordt verkregen. Voorgesteld wordt tot deze aan koop over te gaan. Dhr. Koopman vraagt of ook direct sloping volgt. Dit zal het geval zijn, indien de eigenaar geen be zwaar maakt zonder dat de officiële over dracht heeft plaatsgevonden, aldus weth. Bazen. GELDLENING In de vorige spoedeisende vergadering werd in principe besloten 65.000.— te lenen om dat bedrag weer uit te lenen aan de firma gebrs. van Lammeren voor maxi maal 4H Thans bereikte b en w een aan bieding voor een dergelijke lening groot 65.000.met een looptijd van 15 jaar, koers 100 rente 4 Voorgesteld wordt voornoemde lening thans definitief aan te gaan. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Daarna volgt sluiting van deze korte raadsvergadering. Op de lijst van monumenten komt een speel- uurwek voor, dat in de volksmond de naam draagt van het „Smidsklokje". Het is inderdaad een smid geweest, die dit unieke speelwerk, te vergelijken met wat er aan de toren te Alkmaar te zien is, geheel met de hand vervaardigd heeft. Het was een doodgewone dorpssmid Jo hannes Verkerke, doch zijn werk toont wel dat men in de achttiende eeuw am bachtslui had, die hun vak uitnemend heb ben verstaan. De juise tijd van vervaardiging is niet nauwkeurig bekend; de muurankers van de gevel, waarin het is geplaatst geven een aanwijzing „1786". De grootste figuur, een man die op volle uren met een hamer op een bel slaat, vormt de afronding van het geheel. Deze bel droeg het opschrift „C. Bakker, Rotterdam Ao 1780". Direct onder genoemde figuur vindt men in hippodrome ruiters te paard en dan volgt een samenstel van figuren als volgt: Van links naar rechts: Een klein kastje met deur, waarin een man met kleine bel, naast dit kastje een scharenslijper met wiel, Op de in het middenstaande grote wijzer plaat volgt een molen en daarnaast een hoornblazer of wachter, achter deze hoorn blazer ziet men nog een geschilderd schild wachthuisje: Wanneer het uurwerk volle uren aanwijst hamert de grote figuur de uren op de grote bel, de ruiters rijden hun rit en de wieken van de molen draaien. Halve uren worden aangekondigd door de figuur met de kleine bel. Dit gaat als volgt: Reeds een kwartier voor de tijd gaat langzaam de deur van het kastje open, de figuur wordt langzamer hand zichtbaar, de man slaat op de bel en terwijl de deur zich sluit laat de scharen- slieper zijn wiel draaien. De wachter of hoornblazer tenslotte schuift regelmatig heen en weer op het tikken van klok. Het valt niet te verwonderen dat dit ingewikkelde samenstel ernstig door de tand des tijds werd aangetast. Reeds in de vori ge eeuw kan men in de notulenboeken van de geemeenteraad klachten lezen over het niet goed functioneren. Diverse malen wer den reparaties uitgevoerd, doch het was en bleef lapwerk. Vele jaren voor de oorlog kwam het definitief tot stilstand. Dankzij inintiatieven van Monumenten zorg en gemeente kon met medewerking van de vorige eigenaar, smid W. C. Ge braad, een grondige restauratie tot stand komen, die werd uitgevoerd door dhr. A. P. M. Voets te Tholen, gediplomeerd horloge maker, die zich specialiseerde in torenklok uurwerken. Hij verzorgde ook de uurwerken in de Thoolse stadhuis- en kerktoren. De restauratie vergde een groot bedrag, waarin echter flinke subsidies werden ge geven, nl. 1000.— van het Prins Bernhard Fonds. 2000.van Monumentenzorg ongeveer 600.van de Prov. Zeeland 1000.van het Anjerfonds Zeeland. De meer kosten kwamen voor rekening van de geemtene Oud Vossemeer De restauratie van het uurwerk vergde, zelfs met bijstand van enkele knechts en de hulp van een broer van de heer Voets enkele maanden. Monumentenzorg stond er op dat het mechaniek geheel in de oor spronkelijke staat werd gerestaureerd. Dit betekende dezelfde taak, als waarvoor de maker zich omstreeks 1780 gesteld heeft gezien. Alle kamraderen en verdere onder delen moesten met de hand opnieuw worden gemaakt. Genormaliseerde fabrieksonderde- len kwamen er echt niet aan te pas. Voor waar geen kleine taak voor dhr. Voets. Voor het herstel was het tijdelijk ver huisd naar Bergen op Zoom, waar dhr. Voets het in de werkplaats van zijn broer behandelde. De poppen werden in Den Haag behandeld, alles kreeg een nieuw verfje en het „smids klokje" pronkt ook bij de nieuwe eigenaar, dhr. Vos, die vorige week het van dhr. Gebraad overgenomen bedrijf opende, als nooit te voren. Tijdens een vorige week gehouden verga dering te Zierikzee koos de nieuwe BB Kring Noord-Zeeland (samenvloeiing van de kringen Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Filipsland) een nieuwe kringraad. Deze bijeenkomst werd door vrijwel alle burgemeesters van de hierbij betrokken gemeenten bijgewoond. Voorzitter werd de burgemeester van Zierikzee, mr F. Th. Dijckmeester, Tweede voorzitter de voorma lige president van de Thoolse kringraad, burgemeester W. J. van Doorn van Poort vliet, secretaris penningmeester burgemeester mr J. J. Versluijs en twee andere leden van de kringraad werden de burgemeester van Westenschouwen, jhr. R. J. H. Q. Roell en van Sint Filipsland burgemeester L. J. de Jonge. Omtrent benoeming van een H.B.B. (Hoofd Zelfbescherming) werd geen beslis sing genomen. Tijdens deze bijeenkomst en bij dit agendapunt wees namelijk burgemees. ter mr A. J. v. d. Hoeven er op, dat deze verkiezing niet zonder meer aan de orde kon worden gesteld, omdat het ambtenaren reglement zegt, dat het personeel van de vorige B.B.-kringen wordt overgenomen. Op maandag 23 oktober zal deze benoeming nu opnieuw aan de orde komen. Zoals be kend was het HBB voor de kring Z 5 (Tholen) de heer P. van Voornveld. Het Kantongerecht te Bergen op Zoom legde aan T.v.d.Z. te Oud Vossemeer een boete van 10.op, omdat hij op de Halsterseweg bij Bergen op Zoom de veilig heid van het verkeer in gevaar had gebracht V.d.Z. voerde tot zijn verdediging aan, dat de besturder van de auto, die hij had aange reden, plotseling voor een geparkeerde auto was weggereden, waardoor een aanrijding niet meer te vermijden was. Van 24-31 oktober vieren de Bondsspaar banken (dat zijn leden van de Nederlandse Spaarbankbond) de jaarlijkse Spaarbank- week, met als hoogtepunt daarin de Wereld- spaardag op 30 oktober. Overal ter wereld waar spaarbanken op gelijke basis dat wil zeggen als sociale instelling zonder winstoogmerk werkzaam zijn, wappert op de wereldspaardag de vlag aan de ge vel van het spaarbankgebouw. Achter al die gevels zijn, als op alle andere dagen van het jaar, de medewerkers van de spaarbank doende met het bezit van de spaarders. In ons land is dat thans een kapitaal van 3.083 miljoen gulden dat toehoort aan 3.617.700 spaarders. Het grootste deel van dit bezit is niet op de spaarbanken aanwezig, want eigen lijk is het een onzichtbaar bezit. Desondanks betekent 's spaarbankboekje voor de spaar ders wel degelijk een reëel bezit. Een bezit dat voor menigeen een portie zekerheid in het leven, en vaak meer dan dat, verte genwoordigt. Er is dus alle reden, eens per jaar met enig feestelijk vertoon te wij zen op het belang van het sparen bij een spaarbank. Dr. A. Kugel, Poortvliet, Tel. 01662-400. Dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676-415. Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 22 tot en met 28 oktober zondag 2.00 14.27 maandag 2.55 15.14 dinsdag 3.36 15.54 woensdag 4.22 16.36 donderdag 5.07 17,18 vrijdag 5.52 17.58 zaterdag 6.26 18,34 23 oktober Volle Maan te 22.31 uur ZANGAVOND Door het Ringverband Zeeland van Zangverenigingen uitgaande van de Geref. Gemeenten, zal op D.V. woensdag 25 okt. a.s. een zangavond worden georganiseerd, waaronder ook het Thoolse Chr. Gem. koor „Crescendo" zal deelnemen. De kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk heeft haar ge bouw welwillend ter beschikking gesteld. Op het programma staat ook een vierstem mige samenzang, door al de aanwezige ko ren. Vanzelfsprekend is U hartelijk welkom. Zoals gebruikelijk is er ook een kollekte ter bestrijding van de onkosten. Aanvang kwart voor acht. DIAMANT VOOR „HELPT ELKANDER" Op 16 oktober 1901 smolten twee vis sersverenigingen, waarvan de ene haar1 domicili had in hotel Zeeland en de andere in „Hof van Holland" samen tot de vis sersvereniging „Helpt Elkander". Het doel was vooral die vissers, welke door ziekte of door andere omstandigheden niet konden uitvaren bij te staan. Hulp voorts ook aan weduwen en wezen, hulp voor de leden die schade aan hun vaartuigen hadden opgelo pen. Kortom, elkaar bestaan in de ruimste zin van het woord. Niemand zal toen hebben verwacht, hoe zestig jaar later weliswaar niet dezelfde nood tot samenwerking noopte, maar andere oorzaken het georganiseerd zijn evenzeer, zo niet meer nodig maakt. Dat wordt trou wens door vrijwel alle thoolse vissers be grepen en daarom is „Helpt Elkander" op haar zestig jarige leeftijd nog springlevend, voorziet de organisatie kennelijk in een be hoefte en weet ieder lid, dat er bij alle kri tiek die er gewoonlijk op besturen wordt uitgeoefend, al heel wat is bereikt via de organisatie. Daarom ook zal dit zestig jarig bestaan niet onopgemerkt voorbijgaan. Op 27 okto Een uitvoerig raadsverslag van Stavenisse Een nadere toelichting op de ,,Beschermings-wenken' Een woningaanbesteding in St. Maartensdijk Een jubileum van Tholens vissersvereniging Een herboren smidsklokje Een flinke brand te Oud-Vossemeer Een wereldspaardag Een nieuwe BB-kringraad Een interessante nieuwsbrief Een nieuw Thools sportveld Het competitieverloop In totaal tien pagina's Het is beter aan de oogstcollecte te kunnen geven dan van de opbrengst te moeten ontvangen. ber a.s. hoopt men dit jubileum te herden ken. Men zal zich daarbij in de geschiedenis van de Zeeuwse visserij kunnen verdiepen, want op het programma staat, dat dr. H. A. Kranenburg het onderwerp „Scheepvaart en visserij in Zeelands verleden" zal be handelen. Er is natuurlijk ook gelegenheid tot feliciteren en tot wat gezellig napraten. BURGERLIJKE STAND Geboren: 11 oktober Johanna Pieternella Martina dochter van Flip Bogert en Johanne Ruijg- rok. Ondertrouwd: 13 oktober Johannes Marinus Kloet oud 22 jaar wonende te Sint Maartensdijk en Wilhelmina van Poppel oud 19 jaar wo nende te Tholen. Getrouwd: 17 oktober Adriaan Quist oud 23 jaar wonende te Tholen en Tannetje Huberdina Schot oud 21 jaar wonende te Tholen. GESLAAGD Voor het examen vakbekwaamheid schil der slaagde de heer L. v. d. Hoofd alhier na afgelegd examen te Bergen op Zoom. OPENING SMEDERIJ J. J. VOS Op de sekretarie van de gemeente hangt een gravure, afkomstig uit „De geschiedenis van Zeeland", geschreven door Ermerins. Op deze uit rond 1/90 daterende plaat is reeds zeer duidelijk de smederij tot voor kort gedreven door de firma Gebraad, te herkennen. Met op de voorgrond een bokke- wagen op de modderige grond, die nu Raad huisstraat heet, ziet men rechts de kerk met daarvoor een gedeelte van de in 1887 ge dempte kerkgracht en links het ambachts herenhuis, dat toen met zijn „Anna 1771" nog gloednieuw was. Van de huizen aan de linkerzijde van de Raadhuisstraat, meest boerenwoningen en schuren, valt weinig meer te herkennen. Van huize „Roosevelt" evenmin. Smederij Gebraad, met zijn muurankers 1786, is weinig veranderd, ingeklemd als het ligt tussen het voormalige kerkhof en de Raadhuisstraat. Begin deze eeuw werd een loods aangebouwd, die sindsdien als smederij dienst doet. Wat eerst smederij was, werd verbouwd tot woning. Voor de rest is aan de gevel niets veranderd. Nog altijd prijkt in de gevel het op de teke ning duidelijk zichtbare en sinds kort geres taureerde smidsklokje, een schepping van een gewone maar ongetwijfeld zeer pien tere en handige dorpssmid, Johennes Ver kerke. Driekwart eeuw was de smederij in han den van de fam. Gebraad. Van eind vorige eeuw tot 1951 in die van J. Gebraad, die toen op 92-jarige leeftijd overleed, daarna in die van diens zoon W. C. Gebraad. Laatstgenoemde deed de zaak afgelopen zo mer over aan dhr. J. J. Vos, wiens be staande smederij Onder de Molen wel wat te klein werd. Zijn nieuwe smederij aan de De winkel voor huishoudelijke artikelen en een bromfiets- en rijwielreparatie-inrichting. Raadhuisstraat heeft ruimte te over voor electrische apparaten onderging afgelopen zomer een ingrijpende vergroting en ver fraaiing.. Afgelopen zaterdag voormiddag kon de winkel officieel worden geopend. Tijdens zijn openingswoord zei de burgemeester, sprekend namens het aanwezige college van b en w dat het niet alleen voor dhr. Vos maar ook voor hem als hoofd der gemeente een belangrijke dag was. Eén van de din gen, waarop een gemeente trots kan zijn en wat zij niet misen kan, is het bezit van een goede sterke middenstand. De burge meester meende dat deze nieuw ingerichte en sterk vergrote winkel met zijn vele arti kelen wel tot kopen moet lokken. Waar deze winkel de toets der vergelijking met die in de steden goed kan doorstaan, is op haar zeker de slagzin van de „winkelweek van toepassing „Koop toch in den vreemde niet wat Uw eigen dorp U biedt". Toen dhr. Gebraad er toe overhelde en het was maar een flauwe helling om na jaren ingespannen arbeid de welverdien de rust te gaan genieten, was het ook voor de burgemeester de vraag wie hem wel zou opvolgen. Zodra men dhr. Vos rond het gebouw zag rondsluipen, was het com mentaar „Die ruikt wat". Doorgaans valt degene, die een vos in handen valt, niet te benijden. Aannemend dat dit met dhr. Ge braad niet het geval is geweest, wenste de burgemeester dat geen enkele koper zich in de toekomst door de slimme, de pas sie prekende vos, zou voelen beetkenomen. Na deze grapjes besloot de burgemeester zijn toespraak met dhr. Vos veel sukses in zijn nieuwe zaak toe te wensen. Namens de winkeliersvereniging sprak dhr. J. L. Pollie een woord van felicitatie. De winkel kon zich zaterdagmiddag in een grote belangstelling van het publiek verheugen. MOOI RESULTAAT VAN „LIEFDE VINDT WERK" Zaterdagavond vond in het verenigings gebouw de trekking plaats van de grote loterij, die de N.H.Vrouwenver. ter gele genheid van de jaarlijkse verkoping had georganiseerd. Er waren een 10-tal hoofd prijzen en wat troostprijzen. De 2 eerste prijzen, 1 paar rolschaatsen en 1 sprei gin gen resp. naar Catrien Rijstenbil Cdr. en B. H. T. van Mierlo. De grote pop, wiens naam „Stoffel" niemand had geraden, werd opnieuw verloot en ging nu naar Matth. v. Dienst. De dames wisten zaterdag ook nog wat verkooprestanten te plaatsen en brachten dank zij hun onvermoeide ijver in totaal een zodanig groot bedrag bijeen, dat na aftrek van allerlei kosten 1200.— resteerde, waarvan 200.naar de diaconie gaat, de rest naar de kerk 500.is bestemd voor de kerkvoogdij en de andere 500.voor een plaatselijk kerkelijk fonds met een bij zonder doel. CONTRIBUTIE GROENE KRUIS Op vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober bestaat in het Groene Kruisgebouw gele genheid tot het voldoen van de jaarlijkse contributie, en wel vrijdag van 7 tot 9 uur 's avonds en zaterdag van 3 tot 4 uur 's middags. BEJAARDENMIDDAG Evenals enkele andere bijeenkomsten, die tevoren waren aangekondigd zoals de voor lichtingsavond van de B.B., en de filmverto ning bij Mees dreigde de bejaardenmiddag dinsdag j.l. niet te kunnen doorgaan. Deze middag zou door de werkgroep Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande worden verzorgd. Toen bekend werd dat het aangekondigde „lekkere koken" niet kon doorgaan, stelden de dames van het V.V.H. alles in het werk om met een an der programma te komen en met succes. De bejaarden behoefden zich dinsdagmid dag in het verenigingsgebouw niet te ver velen bij een programma, waarin naast een stuk proza van mevr. Bevelander en een voordracht van de Wed. Douw-Mol volop ruimte was voor het uitvoeren van gezel- ligheidsspellen e.d. Natuurlijk verstrekten de dames hun gasten ook weer koffie. Dhr. L. C. Vroegop sprak, zoals gebrui kelijk, een slotwoord. SCHOOLTANDVERZORGING Na afwerking te Sint Annaland kwam deze week de schooljeugd uit deze gemeente aan de beurt voor behandeling en controle door de schooltandarts. DOMINEESHOF BEBOUWD? Theoretisch kreeg het „domineeshof" al verschillende bestemmingen, zoals par keerterrein, bouw brandweergarage, bedrijfs panden of plantsoen. Uiteindelijk is er op het uitbreidingsplan normale woningbouw geprojecteerd en het schijnt dat zulks in de toekomst wordt gerealiseerd. Van niet officiële zijde werd ons bekend, dat er twee verzoeken zijn gedaan bij de plaatselijk bouwkundige een woningontwerp te maken voor de bouw op het domineeshof. Het front van die woningen zou naar de zgn. „oude job" worden geplaatst. Bij verwezenlijking zal daar een grote verbetering ontstaan. Een mooie groenstrook, een evenwijdige

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1