WEEKBLÜD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FHIPSLONO Wat heeft het voor zin? Plaatselijk nieuws. WeIv€iioitfd WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT lekker en gezond Raadsverslag St. Maartensdijk Aanvrsge industrieterrein voor constructie werkplaats. Er zit muziek in voor de LTSers. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD PAPIER DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: de medicinale hoestbonbon OUD -VOSSEMEER 17e jaargang No. 48 13 october 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 pér kwartaal fratiko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het is niet zo verwonderlijk, dat een raads lid zich bij een voorstel om een susidie te verlenen arn de Europese beweging af vraagt: „Wat eit dat noe an 't lief." Menig lezer van een raadsverslag, waarin dat naar voren komt, zal hetzelfde denken als hier en daar door een raadslid onder woorden werd gebracht. Nogmaals, dat is niet zo verwonderlijk. Het is niet eenvou dig om de internationale politiek van deze tijd tot een goede kennis van jezelf te ma ken. En wat zullen de kleine gemeenten daaraan kunnen toe- of afdoen, zelfs met of zonder subsidie van een paar tientjes? En toch zitten we in deze tijd te dicht bij die internationale politiek om er ons ge heel aan te kunnen al zou men dat wil len onttrekken. De economische éénwording van het vrije West-Europa wordt langzaam maar zeker een feit en de gemeenschapsvorming brengt met zich dat geest en levenshouding daar naar worden gericht, al gaat dat heus niet vanzelf, zoals het ook niet meevalt om Engeland warm te krijgen voor de EEG. Er zit nu echter weer wat meer pers pectief in. Er wordt weer gepraat, ook al komt nu en dan ook de politiek als haantje de voorste op het podium. Dat bleek pas nog aan de vooravond van de Duitse ver kiezingen, tpen de ministerraad van de EEG de beslissing moest nemen betreffen de de 10% verlaging der douanerechten die was gepland op 1 januari '62. Aden auer wenste de verlaging alleen voor de in dustriële produkten. Anders zouden moge lijk de Duitse boeren ontstemd zijn en dat aan de vooravond der verkiezingen. Ja, die politiek wil wat. Nu heeft men echter goe de hoop dat nog een gunstige beslissing zal vallen en de verlaging op 1 jan. 1962 kan doorgaan. Stel dat dit afgelopen voorjaar zo was geweest, toen de aardap pelen rond de 3 cent lagen en de grenzen gesloten bleven omdat de invoorrechten te hoog waren. In deze tijd is het nu een maal gewenst dat een gezonde economische gemeenschap wordt gebouwd, waarbij de gemeenschappelijkee belangen parallel moe ten lopen met de gemeenschappelijke ge voelens en om dit te bereiken mag men de arbeid, door de Europese beweging ver richt, beslist niet onderschatten. Er is al heel wat gepresteerd. Zo bijvoorbeeld ook de internationalisering van (Schoolboeken (Internationaal schoolboekeninstituut te Brunswijk). Er is voorts de Europese schooldag waarvoor in sommige landen reeds intense belangstelling bestaat. Zo waren er de laatste maal 750.000 geregis treerde deelnemers uit Italië. Uit Nederland een verdubbeling sinds vorig jaar. Het is wellicht bekend, dat aan deze dag een internationale wedstrijd in opstellen maken is verbonden. Dan is er nog het Europese Cultuur-Centrum in Geneve, dat zich bezig houdt met het vraagstuk van de staats burgerlijke opvoeding. Men ziet dat aan de Europese beweging vele facetten kunnen worden toegeschre ven, zonder dat men zich in een luchtkas teel gaat verdiepen, dat dit werelddeel één land één volk zal worden. Men bedenke echter anderszijds dat dit eenheidsstreven en zoveel mogelijk verwe zenlijking daarvan nodig zal zijn om het hoofd te bieden aan andere grote econo mische en politieke blokken. De sub-kernaanwijzing moge voor de Smalstad de eerste paar jaar geen aanleiding hebben gegeven tot een juichtoon voor wat de zichtbare industriële resultaten betrof, langzaam maar zeker gaat het toch de goede richting uit. En afgezien van de andere faciliteiten voor de gemeente zal zich binnenkort het vierde bedrijf op het industrieterrein vestigen. Een echte mannenindustrie. Tijdens een maandagavond jl. gehouden spoedeisende raads vergadering, bijgewoond door alle leden werd een aanvrage behandeld van de firma Van Lammeren te Halsteren, die een industriehal wil bouwen op het plaatselijk industrieterrein en zijn constructiebedrijf van de „Bergse weg" naar St. Maartensdijk gaat overbrengen. De raad besloot ten behoeve van deze firma een lening aan te gaan van 65.000, voorts aan deze firma 3000 m2 industrieterrein te verkopen, waarvan ruim 1000 m2 wordt bebouwd ten behoeve van de constructiewerkplaats. Er komt inderdaad meer perspectief in. De firma G. H. Polderman kunnen we er even goed bijrekenen, al was dit dan een reeds langs bestaande industrie en dan zijn er straks vijf op het Smerdiekse industrie terrein gevestigd. Na genoemde firma was dhr. Priem nummer één, de eerste ook na de kernaanwijzing, de eerste die van de facili teiten, die hieruit voortvloeien, gebruik maakte. Een mooi bedrijf, dat nog kortgele den een flinke uitbreiding onderging. Ver volgens de timmerfabriek van de firma Mul ler c.v., laatstelijk werd ook de Elvi naar dit terrein verplaatsen en in de nabije toe komst dan ook een constructiebedrijf. Onge merkt is het resultaat van deze sub-kernaan wijzing niet onbevredigend, ook al staat er dan geen Philipsvestiging in de Smalstad. Na afloop van de dagtaak komt er zo zachtjesaan een stroom van werknemers uit de Smerdiekse industrie en als de nieu we vestiging zich volgens gedachten kan uitbreiden, dan zit er ook voor afgestu deerde LTSers in het metaalvak wat meer perspectief in dan tot dusver. Alles bij el kaar een reden tot gematigd optimisme; voor de streek in het algemeen van belang en voor Sint Maartensdijk in het bizonder. Het was het voornaamste agendapunt van deze spoedeisende raadsvergadering onder leiding van burgemeester D. C. Bouwense, deze industrie-aanvrage. De voorzitter deed daarvan mededeling, ook van het feit, dat het vooronderzoek al enige tijd liep en het provinciaal bestuur daarvan op de hoogte is, welk college zich ook middels het Econo misch Technologisch Instituut (directeur drs M. C. Verburg) liet voorlichten. Voor de aanvrage officieel ter tafel werd gebracht zat het vertrouwen in de zaak dus al rond. Gedeputeerden staan achter deze aanvrage, zo kon de voorzitter dan ook verklaren. Hij hoopte dat de raadsleden zich achter het voorstel van burgemeester en wethouders zouden stellen, omdat dit toch wel echt een industrie is, waarop Tholen heeft gewacht en dat in het bizonder voor de LTS van belang kan zijn. Het voorstel was aan de firma van Lammeren te Halsteren een bedrag van 65000.te lenen voor vestiging van een constructiewerkplaats op het industrie terrein in Sint Maartensdijk. Voorts aan deze firma 3000 m2 industriegrond te verko pen en de verder nodige faciliteiten te ver lenen. Op een vraag van dhr. Geluk of b en w het voor de gemeente verantwoord achten hier op in te gaan kon de voorzitter volmon dig bevestigend antwoorden. Hij lichtte voorts toe, hoe het nieuwe bedrijf met een 20 mannelijke werkkrachten wil starten Daaronder dan ook het geschoolde perso neel, dat nu reeds in Halsteren werkzaam is. Het bedrijf houdt zich voornamelijk bezig met vervaardiging van ijzeren kapconstruc ties en het is uit het huidige nauwe bedrijfs- jasje aan de „Bergse weg" gegroeid. Na goedkeuring hoopt de firma a.s. voorjaar dit bedrijf in zijn geheel over te plaatsen naar „Sint Maartensdijk. De bouw van de industrieloods wordt op een 120000.ge raamd en wordt in oppervlakte iets klei ner als de timmerfabriek van de fa. Muller De heer Koopman kan zich met het voor stel verenigen en hoopt dat het deze indu strie goed mag gaan. Wel vindt hij het jammer, dat dergelijke beslissingen door de raad altijd zo onverwacht, zo onvoorbereid genomen moeten worden. De voprzitter zet uiteen wat daarvan de oorzaak is. Na nog enkele informaties door de raads leden wordt het voorstel van b en w1 hiervoor genoemd, met algemene stemmen aangenomen. DE „BOS-DULLEF" Een ander voorstel in deze spoedvergade ring is om tot demping van de zgn. Bos- dullef over te gaan. Weth. Bazen licht dit voorstel nader toe. In deze omgeving wordt nieuwbouw gepleegd en straks zullen daar 4 woningen klaar zijn, terwijl van 2 wonin gen de schuurtjes niet gezet kunnen worden omdat die sloot er nog ligt. Zoals bekend, aldus weth. Bazen heeft de raad die sloot al eerder willen dempen, maar gedeputeer den vonden het werk te duur. Nu is de firma van der Werf alhier bereid de gehele sloot over een lengte van 40 meter achter de Jacoba van Beierenstraat te dempen en van riolering te voorzien. Spreker meent dat men op dit voorstel moet ingaan. Dhr. Polderman vraagt of het toch zeker is dat het water dan kan worden afgevoerd waarop bevestigend wordt geantwoord. Alle leden zijn er daarna voor om dit werk te laten uitvoeren. De gemeente heeft een aanbieding om een bedrag van 340000 te lenen voor de bouw van de zuiverings installatie. Ook hiertegen is geen bezwaar. Een rondvraag is er aan deze spoedei sende vergadering niet verbonden, maar op zijn verzoek krijgt dhr. Koopman toch gele genheid iets op te merken. Hij doet zulks naar aanleiding van een ingezonden schrij ven in deze krant een paar weken geleden en betrekking hebbend op het geval Bent- schap Knook. Hij meende toch zeker te weten, dat de gemeente daarin was tege moet gekomen. Zelf had hij immers met de gehele raad aan het voornemen van b en w om de kosten voor deze inwoner in die bui tengewone omstandigheden te dekken, mee gewerkt. Daarom bevreemdde het hem bi zonder, dat hier van niets tot uitdrukking kwam in dat ingezonden schrijven vaq een inwoner uit Sint Maartensdijk. Men krijgt de indruk, dat de gemeente er zich niets van aantrekt, terwijl het tegendeel het geval is. Er is immers wel een dusdanige hulptoezegging, dat zelfs de kerk meende daaraan momenteel verder niet te moeten doen. Het spijt hem dat in deze een verkeer de indruk is gewekt. Oe voorzitter zegt van dezelfde mening te zijn. Hij heeft de schrij ver van het ingezonden stuk dan ook ge- gevraagd daarop 'n aanvulling te doen, maar daarvan heeft spreker tot heden niets ge zien. Dat vindt hij jammer van een overi gens goed bedoeld hulpaanbod. Ook de an dere raadsleden vinden dat onvoldoende werd belicht, dat reeds hulp wordt geboden van gemeentezijde en met name dhr. Van Zetten vindt het nogal vergaand. Dhr. Koopman wijst er op, dat zelfs via de kansel van de hervormde kerk getracht is de verkeerde indruk weg te nemen en particuliere bijstand op de wijze als is ver zocht, niet aangemoedigd. De raad hoopt dat^middels deze openbare discussie de inwoners er van overtuigd zullen zijn, dat de gemeente alles deed wat nodig was. Hierna volgt sluiting. Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400, HOOGWATER in de week van 15 tot en met 21 oktober zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 7.00 7.40 8.26 9.30 10.58 1.05 19.18 20.00 21.00 22.17 23.44 12.26 13.35 17 oktober Eerste Kwartier te 5.35 uur DAMMEN Nu de vacantiemaanden voorbij zijn, gaat ook de Thoolse damclub weer met haar competities beginnen. Daar nog 2 partijen van de vorige com petitie moeten worden gespeeld kan de uit slag nog niet worden bekend gemaakt. Het gaat hoofdzakelijk om de eerste twee borden en wel tussen C. J. de Korte en C. Ge braad. de overige borden staan reeds vast, doch worden tegelijk bekend gemaakt. Voor de nieuwe competitie kunnen zich nog nieuwe leden aanmelden, vooral de jeugd wekken wij op om deze zo nuttige sport te beoefenen. De clubavonden wor den gehouden op dinsdagavond in het ver enigingsgebouw. De uitslag van de eerste competitie gespeeld op dinsdag 3 oktober jl. luidt. M. Schot C. Gebraad 2-0 D. de Vos C. Moeliker 2-0 J. de Rijke P. v. d. Velde 0-2 AFSCHEID ZUSTER VAN WELY en WELKOM ZUSTER LEMSON In een bestuursvergadering van „Het Groe ne Kruis" werd vrijdag jl. afscheid geno men van zr van Wely die vanaf december 1947 bij deze vereniging als wijkzuster in dienst was, maar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde'leeftijd ontslag heeft genomen. De voorzitter dokter P. J. Duin- ker dankte de zuster voor wat zij in die jaren in de gemeente heeft gedaan. Hij wenste haar namens het bestuur alle goeds toe en dankte voorts ook zuster Vos en zus ter Meeuwsen, welke in de overgangstijd tot indiensttreding van de nieuwe wijkzuster zo trouw hebben geholpen. Ook dokter L. D. A. Looysen nam als arts met enkele woorden van dank afscheid van zr van Wely, waarna de voorzitter zich tot de nieuw benoemde wijkzuster mej. Lemson richtte en hoopte op een goede samenwer king. Mogen we namens vele inwoners de woorden van dank van dokter Duinker tot zr van Wely hier onderstrepen, haar het beste toewensen in haar pensioengerechtigde periode en de nieuwe wijkzuster een welkom toeroepen in de hoop dat weinig zieken haar nodig zullen hebben, maar dat ze anderzijds zegenrijk werk mag doen in dienst van „Het Groene Kruis" ter plaatse. „Concordia" zal 21 october oud papier ophalen adv.ingez.med. PRACHT COLLECTE Opnieuw hebben de inwoners getoond dat de Zeeuwse collecte hun warme sympathie heeft en vooral ook de doelstelling daarvan nu dit jaar aan jeugdige polio patiënten en spastische kinderen hulp zal worden ver leend uit deze opbrengst. De collecte heeft ter plaatse niet minder dan 773.05 opge bracht waarvoor alle medewerkers dank. JUDO-WEDSTRIJDEN In „De Kroon" werden 7 oktober judo- wedstrijden gehouden onder algemene lei ding van de judoleraar W. Wuijts te Ber gen op Zoom. Begonnen werd met de ju nioren, gestreden volgens het zgn. afval- systeem, waarbij dus telkens de winnaars tegen elkaar uitkomen. Een internatio naal systeem, dat vlot werkt. De uitslag was 1 P. Korsman, die de kampioensbeker be haalde. 2 J. de Lang 3 A. v. Luijk 4 R. Soomers. Na de pauze werd de mooie ja- panse film „Judo" vertoond, waarop de judoleraar Wuijts een toelichting gaf. Het heeft echt wel zin Voorlichting Zelfbescherming Constructiebedrijf te St. Maartensdijk Begrotingsdebat te Poortvliet Voortvarend industriegrondgebruik in Oud -Vos semeer Wijkzuster-wisseling in Tholen Middenstandsavond in Stavenisse Geen competitieverrassingen. Al zit een dwerg op reuzenschouders, hij is daarom niet groter. Brooijmans van Broekpolder 3 naar Huij- bergen Jacobus A. P. M. Deurloo van Markt 1 naar Huijbergen Leendert W. van Dijke van Polderstraat 21, naar Amsterdam Simina Adriana P. de Korte van Singel 61b naar Breda Cornelia Jansen van Singel 4 naar Eind hoven Henriette C. Korvink-Gerber van Oude- landsepoort 24 naar Rotterdam Wilhelmina Baaij van Hoogstraat 80 naar Zeist Jacob W. Moerland van 1500 gem. pol- Bij de daarna gehouden seniorwedstrijden werd 'n zware en spannende strijd geleverd. Kampioen M. Moeliker van de „Eerste Ju doclub Tholen", die met een toepasselijk woord een fraaie beker aangeboden kreeg. Tweede met slechts één punt verschil werd A. Schot. No. drie was D. de Korte, 4 J. de Kok. Tussen de wedstrijden door werden door jeugdleden van de E.J.C. de judoprin cipes naar voren gebracht. Als juryleden traden op: C. Verduit 1ste Dan, W. Wuijts lste Dan, J. van Schoor 4e Kyan groene band en de eveneens 4e Kyan groene band drager J. de Jong uit Halsteren. Tijdwaarne- mer was het Bergse Za-Zen lid H. Mau- rer 2e Kyn. Aan de Judoka's, die op de 2e plaats eindigden werden een medaille over handigd. Het geheel stond onder auspiciën van de Kon. Erk. N.J.J.A. Het ligt in de bedoeling ieder jaar derge lijke kampioenschappen te organiseren na deze eerste maal in Tholen. Aan het slot dankte dhr. Wuijts nog het gemeentebestuur van Tholen voor de medewerking aan de sinds vorig jaar september opgerichte Eerste Judoclub Tholen. DE TROUWE DUIF Kampioenschappen behaald door de vol gende leden Vitese oude duiven 1 A. Wagemaker 2 M. Vogel 3 C. Soomers 4 Joh. Deurloo 5 Joh Kegge Midfond oude duiven 1 Fr. Koppenhol 2 Joh. Deurloo 3 Joh. Kegge 4 L. Laban 5 A. Wagemaker Fond oude duiven 1 Joh. Deurloo 2 D. Jansen M. Taze- laar 4 H. Cornelisse 5 A. de Jonge Jonge duiven IA. Wagemaker 2 J. Praat 3 L. Laban 4 Joh. Kegge 5 L. Soomers Kampioen Generaal 1 Joh. Deurloo 2 A. Wagemaker 3 L. Laban 4 Joh. Kegge 5 Fr. Koppenhol BURGERLIJKE STAND Geboren: 7 okt. Neeltje Wilhelmina geboren te Tholen en Jacomijntje Janna geboren te Bergen op Zoom dochters van Hendrik Adrianus Kegge en Maria Janna Engelvaart Ingekomen: Mathilda J. Vervaart-Cech van De Bilt naar Jan van Bloisstraat 28 Theodurus Vervaart van Bergen op Zoom naar Jan van Bloisstraat 28 Johanna M. B. Cox-Veldhuizen van Wouw naar Kaaij 1 Simon de Pagter van Koudekerke naar Hoogstraat 30 Stark Rinse van Gouda naar Hoogstraat 74 Anthonius T. Bakker en Antoinette A. M. van Loon van Steenbergen naar Bosstraat salonwagen David P. Sanderse en echtgenote van Wouw naar Kaaij 1 Vertrokken: Krijn A. v. d. Jagt van Markt 19 naar Gouda Hans H. Uijl van Hofstraat 14 naar Arn hem Apolonia Jasperse van Broekpolder 4 naar Tilburg Leonardus P. van Brakel van Jan van Bloisstraat 28 naar Huijbergen Marinus H. P. M. en Antonius C. M. der 74 naar Poortvliet Maria H. Westerduin-Born van Markt 18 naar Venlo Rosalina J. M. Reijnders van Markt 18 naar Roosendaal TEN ANKER WERD VERANKERD Het rusthuis Ten Anker is sinds enige weken een monument rijker geworden. Na zes jaren is nu de naam symbolisch zicht baar geworden en ligt een anker op een cen traal punt, namelijk bij de ingang van ons bejaardentehuis. Dit monument is tot stand gekomen door de medewerking van velen. De schippers, de heren Jan Schot Joh. zn, Job Bout, Frans Bout en C. van Dijke die het anker opvisten en aan het rusthuis schonken. De firma Moerland en Zonen te Sint Anna land die het initiatief namen voor het schen ken van een voetstuk en dit zelf vervaardig den van Vilvoortse steen en plaatzand op een wijze dat een alleraardigst artistiek ge heel werd verkregen. En verder vele onge noemde anderen die een behulpzame hand hebben willen bieden om deze aanwinst voor Ten Anker te verwerven. Geheel natuurlijk ligt het anker daar, met één blad zich vasthakend in de grond, „ten anker dus", hiermede de gedachte uit drukkend dat de bewoners in dit tehuis een rustig verder bestaan zullen vinden na een lang leven van werken. door^^Jp POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP Aan alle medewerkers mag zeker dank worden gebracht voor ieders aandeel in de totstandkoming van dit monument, dat, zo als gezegd het doel van het bejaardentehuis zo treffend tot uiting brengt. JEUGDVOETBAL Uitslagen van 23 september Afd. A. Dosko 7 Dosko 8: 8-3; S.C.W. 4 S.C.W. 5: 8-0; Lepelsrtaat 3 M.O.C. 7: 2-4; Vosmeer 3 Thol. boys 3: 0-1 Afd. B.: Halsteren 5 Halsteren 6: 10-0 Smerdiek 3 M.O.C. 9: 2-2; Vosmeer 4 W.H.S. 3: 0-4; Nw. Borgvliet 7 Thol. boys 4; 2-3. TIMMERBEDRIJF HAGE HEROPEND Een grote verbetering en verfraaiing van de Raadhuisstraat betekent de gehele af braak van huis en werklaats van timmer man T. M. Hage gevolgd door de bouw van een gloednieuwe woning met beneden een grote timmerwerkplaats. EXKURSIE VOOR LANDARBEIDERS NAAR DE SUIKERFABRIEK TE DINTELOORD Tijdens de laatste vergadering van de Streekverbeteringskommissie is besloten om een exkursie organiseren voor landarbei ders naar de bietenfabriek te Dinteloord Het lijkt ons gewenst dat mensen, die gedurende een groot gedeelte van het jaar de verzorging van het bietengewas is toe vertrouwd, eens in de fabriek kunnen zien wat er met de bieten gebeurt voor ze tot suiker en pulp verwerkt zijn. De exkursie wordt gehouden op een vrije zaterdag en wel op zaterdagmorgen 28 okto ber 1961. Omdat de streekverbeteringskommissie een gedeelte van de kosten vergoed, kost deze exkursie u maar 1.25. Gaarne zagen wij dat u zich voor 22 oktober '61 opgaf via uw afdelingsbestuur bij de heer P. Geluk, Strijenham C 26 Poortvliet. Ongeorganiseerde arbeiders kunnen zich direkt opgeven bij de heer Geluk. Nadere gegevens over tijd en plaats van vertrek worden u na 22 oktober toegezonden R.L.V.D. Goes J. Vroon Tijdens de officiële opening vrijdagmiddag jl. zei de burgemeester er vroeger wel moeite mee te hebben gehad om iemand, die de commandant der brandweer wenste te~ spreken duidelijk te maken waar die wel woonde. Het werd dan een omschrijving als „even voorbij het huis met de gouden lantaarnen staat een oud kavalje, daarnaast is een slop, loop daar doorheen, steek een werkplaats over en roep maar „volluk"." Zonder de dokter voor het hoofd te sto ten kan men nir iemand adviseren naar de nieuwe wolkenkrabber te gaan, aan de voet waarvan het huis met de lantaarnen staat. Er aan herinnerend dat dhr. Hage de verbouwing zelf uitvoerde, zei de burge meester dat het op deze wijze niet mee valt voor zichzelf te werken. Er kunnen geen nota's worden verstuurd, het kost alleen maar veel geld. Hij sprak daarom de hoop uit dat tegenover dit min-punt in de loop van volgende jaren veel plus-punten in de vorm van werk voor anderen zal komen. De arbeid die dan in de nu 60 jaar bestaande zaak wordt verricht moge langs opgaande wegen leiden tot het 100- jarig bestaan. Aanknopend bij het 60-jarig bestaan gaf dhr. T. M. Hage in zijn dankwoord een kort overzicht van de geschiedenis van zijn zaak. Door zijn vader, wijlen P. Hage in 1901 gesticht, kon de timmermanswinkel zich stilaan in een goede klantenkring ver heugen, waar nog bijkomt dat enkele andere zaken in betrekkelijk korte tijd verdwenen. Naast de vele aanwezigen tijdens de re ceptie vrijdagmiddag hadden vele zakelijke en persoonlijke relaties door het aanbieden van bloemstukken e.d. van hun belangstel ling blijk gegeven. VERKOPING DOOR DAMESKRANS Ook in vergelijking met de belangstelling bij vorige verkopingen waren er vorige week woensdag veel mensen aanwezig bij de ver koping van kleren, handwerken e.d. die de Vrouwenver. „Liefde vindt werk" in het verenigingsgebouw hield. De dames hadden 's middags en vooral 's avonds de handen vol om alle koopsters te kunnen helpen. Daarnaast trokken alerlei attracties zoals het raden naar poppennamen, naar het aantal bonen en erwten in een fles e.d. en niet te vergeten het sjoelspel, grote belang stelling. Hoewel de juiste netto-opbrengst nog niet bekend is, wordt algemeen verwacht dat ze niet gering zal zijn. Zaterdag 14 oktober a.s. heeft 's avonds 8.00 uur de trekking van de grote loterij plaats, tevens gelegenheid tot het doen van een keuze uit de restanten van de verko ping. BEJAARDEN GAAN LEKKER KOKEN Ter variatie van de gewone programma's gaan de dames van he V.V.H. voor a.s. dinsdagmiddag 17 oktober voor de bejaar den een ontspanningsmiddag organiseren in samenwerking met de commissie Huis houdelijke Voorlichting ten Plattelande. Naar verluidt zullen er dan vele lekkere hapjes worden klaargemaakt. Aanvang zoals gewoonlijk om half drie. GESLAAGD Voor het diploma vakbekwaamheid schil deren slaagde te Bergen op Zoom onze dorpsgenoot I. Lé Lindhout in de Molen straat 24.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1