mwirn voor het eilono thglek en st.filipslnnd Plaatselijk nieuws. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND ACCELERANDO zaterdag 14 oktober OUD PAPIER OPHALEN ST. MAARTENSDIJK STAVENISSE SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN VEILINGEN 17e jaargang No. 47 6 oktober 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 8 tot en met 14 October zondag 3.10 15.19 maandag 3.42 15.55 dinsdag 4.15 16.28 woensdag 4.48 17.00 donderdag 5.25 17.37 vrijdag 5.58 18.09 zaterdag 6.30 18.45 9 October Nieuwe Maan te 19.53 uur BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat aanvragen om kolen- toeslag voor het aanstaande stookseizoen uiterlijk 1 november aanstaande ter ge meentesecretarie moeten zijn ingediend. Verzocht wordt, op de enveloppe te vermelden „Kolentoeslag". Tholen, 2 oktober 1961 Burgemeester en wethouders voornoemd. P.T.T. In verband met de gewijzigde winter- dienst van de TAD-bussen zijn de laatste postverzendingen op het EILAND circa 20 minuten vervroegd, uitgezonderd *ten kantore Tholen. Voor nadere oriëntering zij verwezen naar de desbetreffende op de kantoren voor hangende biljetten. Bedoelde vervroeging geldt dus ook des zaterdags. Daar op zaterdag de laatste postverzen ding nogal vroeg plaatsheeft, volgen hier onder de nieuwe tijdstippen van de laatste buslichtingen op zaterdag. Stavenisse 10.35 uur. Sint Maartensdijk 10.50 uur, Scherpenisse 10.55 uur Poort vliet 11.05 uur Sint Annaland 10.40 uur, Oud Vossemeer 11..00 uur Hoofdkantoor Tholen blijft 12.15 uur. Voorts zijn om bovengenoemde redenen de z.g. „afhaalkwartiertjes" op zaterdag voor de dagbladen met oranje-bandjes vervroegd. M.i.v. zaterdag 7 oktober a.s. zijn deze als volgt: THOLEN van 16.30 tot 16.45 uur Poortvliet van 16.30 tot 16.45 uur Scherpenisse van 16.45 tot 17.00 uur Sint Maartensdijk van 16.45 tot 17.00 uur Stavenisse van 17.00 tot 17.15 uur Sint Annaland van 17.00 tot 17.15 uur Oud Vossemeer van 16.45 tot 17.00 ur Om teleurstelling te voorkomen worden de daarbij betrokken ingezetenen verzocht van dat „kwartiertjje" goede nota te wil len nemen omdat deze publicatie slechts éénmalig is. LEERKRACHTENDAG HUISHOUDONDERWIJS Op 25 oktober a.s. zal in de nieuwe land- bouwhuishoudschool te Tholen een leer krachtendag worden gehouden. De bijeen komst wordt geopend door de voorzitter van de commissie voor het landbouwhuis- houdonderwijs de heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemeester van Krabbendijke. Verder wordt door de heer J. Jonges uit Den Haag een lezing gehouden over „De noodzaak van aktualiteit van dit onder wijs". Er wordt daarna gelegenheid ge geven de school te bezichtigen, terwijl me vrouw Cobi Schreyer te Zwanenburg en kele volksliederen zingt met gitaarbegelei ding. VEERTIG JAAR IN DIENST De commies dienstgeleider bij de rijks belastingen de heer P. v. d. Berg herdacht 1 oktober jl. het feit, dat hij 49 jaar ge leden met dit werk begon. Men weet hoe de heer van de Berg verschillende jaren St. Maartensdijk als standplaats had. Maandag jl. waren bij de herdenking van dit 40 jarig dienstjubileum verschillende be- lastingambtuaren tegenwoordig, onder meer de Inspecteur uit en de chef de bureau uit de inspectie Bergen op Zoom. Voorts de ambtenaren van het ontvang kantoor te Tholen en verschillende collega's Ook langs deze weg een felicitatie voor dhr. van den Berg met dit jubileum. GOEDE SEIZOENAFSLUITING Er was uitstekende belangstelling voor het laatste concert, dat „Concordia" in dit seizoen zaterdagavond op de markt bracht. Er was bovendien een goede uitvoering van de nummers en tenslotte de voor velen aantrekkelijke taptoe met de drumband. Bij elkaar werd het dan ook een goede seizoen-afsluiting. lans zijn om voort te gaan in alle plaatsen goodwill voor de vereniging te kweken. Want het is eigenaardig, en de Prov. Directeur, dhr. Oskam, wees daar ook op, toen hij na het welkomstwoord van voor zitter V. Laban aan het woord kwam, dat de bewoners van de eigen streek geen oog hebben voor het aantrekkelijke dat de vreemdeling er in ontdekt. Dit geldt niet alleen de Tholenaar maar is een al gemeen menselijk verschijnsel. De bergbe woner begrijpt niet wat de vreemdeling in zijn bergen ziet en de kustbewoner kan de verrukking van de stedeling over zijn stranden niet begrijpen. Maar wat ziet de vacantiegast nu in het Eiland Tholen? Geen daverende touris- tische trekpleisters maar meer de lande lijke rust. Het eiland Tholen is voor de fijnproevers. Dhr, Oskam draaide 'daarna een film, die in Amerika veel wordt gedraaid om Nederland als vacantieland meer bekend heid te geven. Deze film was voortreffelijk gelukkig ontbrak elk spoor van de houding die de Amerikanen Holland met klompen bloembollen en molens doet vereenzelvigen Dokter R. C. Renes vertoonde een aantal dia's, waarin vele aardige doorkijkjes en bezienswaardigheden binnen en buiten het eiland waren vastgelegd. Na een slotwoord van de burgemeester gaven verscheidenen zich op om door hun lidmaatschap het werk van de Thoolse V. V.V. te steunen. OlID GEMEENTE-ONTVANGER OVERLEDEN In de hoge leeftijd van 87 jaar over leer zaterdag 30 september alhier dhr. Dig- nus Ampt, G. J. zn. oud gemeente-ont vanger van Oud Vossemeer. Gedurende de zeer lange tijd van 37 jaar heeft hij dit ambt uitgeoefend, nl. van 1, januari 1903 teen hij als zodanig zijn vader opvolgde, tot 1 augustus 1940 en in zijn plaats dhr. W. de Korte werd benoemd. De begrafenis heeft woensdag jl. alhier plaatsgehad. V.V.V.-AVOND Hoewel het aantal aanwezigen bij de V.V.V.-avond, die vorige week dinsdag in hotel Mees werd gehouden, niet groot was, zal de belangstelling, waarvan de aanwezigen uiting gaven, zeker voor het bestuur van de Thoolse V.V.V een stimu uit de plaatselijke BBers zelfs het mobiele team voor de streek werd geformeerd. Reorganisatie van deze dienst bracht wel enige teleurstelling, maar ook nu nog wil len de BBers ter plaatse zich niet aan hun verantwoordelijkheid onttrekken. Dat bleek ook uit de aanwezigheid van de voltallige voormalige blokploeg. Met de niet altijd gewaardeerde en resultatieve luchtbescher mingsdienst tijdens de laatste wereldoorlog nog in herinnering, is het niet eenvoudig om thans belangstelling te kweken voor dé overigens toen noodzakelijke voorbereidin gen bij een' onverhoopte oorlog met kern wapens. Nochthtans hoopte de burgemees ter, dat de door de Rijksoverheid gege ven wenken ter harte zouden worden ge nomen. Vervolgens gaf het hoodf Zelfbescher ming de heer L. J. van Popering een toe lichting op die wenken. De inhoud daarvan komt naar voren in enkele artikelen, waarvan we vorige week de inleiding hebben afgedrukt en waarvan we in ons volgend nummer het vervolg zullen opnemen. Na toelichtingwerden nog enkele vra gen gesteld met name voor wat betreft het te gebruiken materiaal voor wering van tall-out. KONINKLIJK ZILVER VOOR VEERTIG JAAR LANDARBEID Bij Koninklijk Besluit van 15 maart no 21 werd door Hare Majesteit de Koningin de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver toegekend aan de heer Abr. Ridderhof Azn. op de Nieuw- straat 37 alhier. Zaterdagmiddag 30 sep tember gaf burgemeester J. van den Bos uitvoering aan dit besluit door ten huize van de heer Ridderhof het koninklijk ere teken te bevestigen. Deze onderscheiding werd verleend voor veertigjarige trouwe dienst bij de heer J. G. Polderman op de boerderij in de Hol- larepolder te O. Vossemeer. Ook de werk gever was bij deze plechtigheid aanwezig en na de felicitatie van de burgemeester bood dhr. Polderman zijn trouwe werkne mer een enveloppe met inhoud aan. De vader van de heer Ridderhof kreeg eenzelfde onderscheiding voor 50 jaar landarbeid bij dezelfde familie, terwijl ook zijn grootvader reeds op deze boerderij werkzaam was. De thans 53 jarige heer Ridderhof liep, fietste en bromt nu al sinds zijn dertien de jaar naar dezelfde boerderij en het laat zich verstaan, dat hij van iedere vierkante meter van de kavels inclusief de structuur op de hoogte is. Bij de felicitatie van bur gemeester, werkgever en inmiddels ook van vrienden en kennissen willen we ook gaar ne onze gelukwensen voegen. adv.ing.med. SCHEEPVAART IN SEPTEMBER In de afgelopen maand kwamen 15 sche pen met een totaal van 3942 ton de haven binnen, waaronder één sleepschip. Er wer den 2963 ton goederen afgevoerd en 979 ton materialen aangevoerd. Deze week kwam een kustvaarder binnen voor het laden van uien. FLINKE RONDGANG Bijna zeven kwartier duurde zaterdag jl. onder niet al te gunstige weersomstandig heden de muzikale rondgang van „Accele rando", waarbij aan de bevolking het nieu we vaandel werd getoond. Men deed wer kelijk elke straat aan. MEELEVEN Voor de agrarische noodgebieden (denk maar aan de boeren op Schouwen) werd door „Landbouwbelang" een bedrag van 1108.ingezameld. VOORLICHTING „Matig bezocht", vond burgemeester J. van den Bos de voorlichtingsavond, geor ganiseerd door het gemeentebestuur in sa menwerking met de Bescherming Bevol king. Met ongeveer 60 personen in het dorpshuis waaronder ook de beide wethou ders was het zeker niet meer dan matig. Het ging hierbij immers om voorlichting voor de gehele bevolking. Een toelichting op de bij ieder gezinshoofd bezorgde „wen ken zelfbescherming". De burgemeester wees er op, hoe de B.B. zich ter plaatse steeds in goede belangstelling heeft mogen verheugen. De animo was dusdanig, dat DORPSGEMEENSCHAP Woensdagavond jl. werd bij dhr. L. van Dijke een bijeenkomst gehouden van alle bestuurders der bij de Dorpsgemeenschap aangesloten verenigingen. De voorzitter dhr. C. J. C. Boot releveerde nog eens het doel van deze gemeenschap, waarvan dan het voornaamste is de gewenste spreiding van de avonden, het eventueel aanvullen en het coördinerend optreden. Daarbij gaat het niet alleen om de avonden die in het dorpshuis worden gehouden, maar even goéd om die vergaderingen, enz. die in de café's, het hervormd verenigingsgebouw of het wijkgebouw worden gehouden, Wan neer het bestuur der Dorpsgemeenschap immers op de hoogte is van die bijeenkom sten kan men andere verenigingen bij aan vragen waarschuwen dat er op die bepaal de avond al een gebeurtenis plaats vindt, waardoor afbreuk aan de belangstelling van een of andere avond wordt gedaan. Het gaat dus voornamelijk om een goede samenwerking tussen de verenigingen on derling in het belang van allen. De secretaris, dhr. A. J. Scherpenisse gaf een overzicht van de tot dusver gedane werkzaamheden. Op verzoek van het ge meentebestuur maakte dhr. Scherpenisse tegelijkertijd van deze gelegenheid gebruik collectanten te werven voor de Zeewse collecte, zulks met een niet onbevredigend resultaat. Concept statuten werden voorlopig aan genomen, waarmee dan een jaar zal wor den gewerkt om te zien of aanvulling of wijziging gewenst is. Als voorzitter werd dhr. C. J. C. Boot met algemene stemmen benoemd. Ook werden nog openstaande bestuursplaatsen uit vertegenwoordigers van verenigingen, welke nog geen zitting hadden aangevuld. Het aanvullend pro gramma, waarmee de Dorpsgemeenschap zich vior komend seizoen wil belasten, be staat uit een lezing met dia's door Lode van Gent over Kongo (1 nov.) op 6 jan. een lezing door Johan van Dijk: „Lap land, land en volk", terwijl op 11 nov. het jeugdorkest zal optreden met daaraan toegevoegd enkele filmpjes en later in het seizoen nog de jeugdfilm „Ivanhoe". Op een desbetreffende vraag onderstreep te de voorzitter nog eens, dat men niet moet menen, dat de Dorpsgemeenschap/ zeggenschap heeft over het Dorpshuis. Dat is volledig in handerr van het gemeentebe stuur. De Dorpsgemeenschap wil slechts als tussenpersoon optreden tussen gemeen tebestuur en verenigingen om tot een zo goed mogelijke spreiding te komen. Tenslotte dankte dhr. Boot ale vereni gingen, die het door hun bijdragen moge lijk gemaakt hadden dat vorig seizoen een kindermiddag en mooie lezing kon worden georganiseerd. week vanwege de Minister van Binnen landse Zaken aan alle inwoners uitgereikte „Wenken voor de Bescherming van Uw gezin en Uzelf" dat de inwoners van Stavenisse, die nadere inlichtingen wensen te bekomen betreffende de individuele zelf bescherming zich daartoe kunnen wenden tot de navolgende personen. 1. de heer M. Neele, jr. Koning Haakon- straat 13, blokhoofd. 2. de heer C. Moerland, Voorstraat 27, blokwacht. 3. de heer P. D. Moerland, Prinses Irene- straat 3, blokwacht 4. de heer M. C. Steendijk, Poststraat 3, blokwacht. COLLECTEN De collecte voor de Stichting Protestants Christelijk Streekziekenhuis te Bergen op Zoom, die op 24 september j.l. in de Ned. Hervormde Kerk alhier werd gehouden heeft het mooie bedrag van 456,80 op gebracht. De op 30 september j.l. gehouden col lecte, ten bate van de Nationale Reclas sering, heeft opgebracht de som van 31.43. WINNAAR AUTOPED Het resultaat van de Ringactie mid dels het werpen van strooibiljetten uit een vliegtuig is voor de heer P. J. de Vos Molendijk 5, bijzonder gunstig geweest. Hij had kans gezien 504 van deze biljetten te bemachtigen. Daardoor wist deze ijverige verzamelaar de eerste prijs een auto ped te winnen. Deze actie is mogelijk geweest, door de medewerking van diverse winkeliers uit deze gemeente. SPARENDE GEMEENTE Bij de Coöperatieve Boerenleenbank al hier werd in de maand september 1961 ingelegd een bedrag van 191.314,14. Te rug betaald werd 66.987,41Zodat er meer werd ingelegd 124.326,73. Het to taalbedrag aan spaargeld per 30 september 1961 was 3.447.678,52. Over de afgelo pen maand werden 16 nieuwe boekjes uit gegeven. GESLAAGD Een dezer dagen slaagde voor vakbe kwaamheid en vestiging van een automo biel en garagebedrijf de heer A. M. Wie laard. Afgenomen door de Stichting V.A. M. te Scheveningen. VROUWENBOND N.V.V. Dinsdag 21 sept, was de eerste avond van het nieuwe winterseizoen. Deze avond met een zer goede opkomst werd ver zorgd door mevr. M. Dijk uit Biervliet. Zij sprak over het doel van de Vrouwenbond N.V.V. in 't 'algemeen en in 't bizonder over haar studiereis die zij naar Denemarken maakte. Ook de film was gewijd aan Denemar ken. Het was een zeer leerzame en pret tige avond. EXTRA PLUIM Na het reeds vermelde resultaat var^ „V.Z.O.S." in het vorige nummer op het te Nijmegen gehouden concours, waaraan zo'n vijftig koren deelnamen, bereikte dezer dagen het bestuur van „V.Z.O.S." de eind uitslag, waarin werd meegedeeld dat aan de heer A. L. Riedijk de dirigentenprijs van het concours was toegekend en tevens de mededeling, dat .V.Z.O.S." het hoogste aantal punten van het gehele concours had behaald. Mooier kan het echt niet. NADERE INLICHTINGEN De burgemeester van Stavenisse maakt be kend zulks in aansluiting op de vorige BEJAARDENMIDDAG Dinsdagmiddag verzorgde de plaatselijke afd. van de Bond van Plattelandsvrouwen weer een bejaardenmiddag in het „Holland Huis" Na opening door de presidente werd eerst het Bondslied en daarna door en kele leden enige liederen ten gehore ge bracht. Na de thee werd door de fam. v. Doetselaar-Beeke, welke met verlof in ons land is, een aantal kleurendia's over Aruba vertoond, zodat men een beeld kreeg hoe de bevolking daar leeft en wat een werk er besteed wordt om de aanleg van tuinen en plantsoenen in dit droge en warme kli maat te verzorgen. Na de tractatie en het drinken van een kopje koffie werden de bejaarden zelf ac tief in het programma betrokken en wel door hersengymnastiek. Verschillende vra gen, hoofdzakelijk over het verleden wer den om beurten door de dames en heren beantwoord. Hoewel de heren in de minder heid waren, wonnen ze toch glansrijk van de dames met 4 punten voorsprong. Na het zingen van enkele liederen en gezamenlijk zingen van het Zeeuwse volks lied sloot de presidente deze bijeenkomst, waarna dhr. J. Hage namens de bejaarden dankte voor deze mooie middag. lste SELECTIE WEDSTRIJD NED. KAMPIOENSCHAP ZEEHENGELEN j.l. Zaterdag 30 september werd de lste selectie-wedstrijd voor het kampioenschap van Nederland Zeehengelen gehouden, ge organiseerd door de H.S.V. „De Zeebaars" te Scherpenisse. De algehele leiding be rustte bij de Algemene Hengelaarsbond te Amsterdam. Deze eerste wedstrijd werd gehouden te Stavenisse aan de Scheldsezeedijk. Voor dit kampioenschap moet nog op 2 plaatsen worden gevist nl. te Oostvoorne en te Den Helder. Van elke wedstrijd ko men de vijf best geclasseerden uit in de fi nale, welke naar alle waarschijnlijkheid wordt gehouden op zaterdag 28' oktober a.s. tussen Zoutelande en Westkapelle, ge organiseerd door de H.S.V. „Middelburg" Op deze wedstrijden wordt ook Korps gevist. De 5 best geclasseerden van de 2 beste korpsen per wedstrijd komen uit in Nederland „Korpsen". De uitslag van de wedstrijd te Stavenis se op 30 september j.l. was als volgt: Individueel: 1 Anth. Hoogesteger „De Zeebaars" 2 L. J. de Graaf „De Zeebaars" 3 J. den Boer „Middelburg" 4 A. C. van der Werff „De Zeebaars" 5 Anth. van den Hoek „De Zeebaars" Korpsen: 1 De Zeebaars bestaande uit Anth. Hooge steger, L. J. de Graaf, A. v. d. Hoek, C. Zwagemaker, A. A. Goedegebuure. 2 „Middelburg" NAJAARSVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN In „Tolrust" werd de najaarsvergade ring gehouden van de afdeling Poortvliet van de Bond van Plattelandsvrouwen on der leiding van mevr. van Doorn-de Jong die inzonderheid mej. v. d. Leede verwel komde. Verslag werd uitgebracht over de voorjaarsvergadering in Kortgene en mee gedeeld dat nog deze maand een lezing zal worden gehouden over Curagao. In november wordt de gezinsavond gehouden. Na de pauze werd een canon gezongen en onder leiding van mej. v. d. Leede „Hoe leest men de Plattelandsvrouw" voorgedra gen. Het bleek dat er toch nog in wordt gelezen. Ook het spel „wie ben ik" deed het goed. Een plezierige najaarsvergade ring. GEEN POLIO-WINKELWEEK In verband met een foutieve medede ling in verschillende dagbladen betreffen de de te houden winkelweek wordt er de aandacht op gevestigd dat deze niet wordt gehouden voor het Polio-instituut maar dat de opbrengst hiervan ten goede komt aan het plaatselijke Groene Kruis. RONDGANG De muziekvereniging „Concordia" is voornemens om a.s. woensdag een rond gang te maken door de gemeente om ver volgens tot trekking van de verloting over te gaan in de bovenzaal van hotel „De Druiventros". Zoals bekend zijn de baten voor het uniformfonds. WELKOM Door 't schoolbestuur der bijz. school werd tijdens een gehouden bijeenkomst het nieuwe hoofd van de school, de heer Dor- resteijn welkom geheten, waartoe de 2e voorzitter de heer M. Noordhoek op de gebruikelijke wijze opende en naar aanlei ding van Jacobus 3 een inleidend woord sprak. Met b en w waren ongeveer 100 belangstellenden aanwezig, waaronder ook het hoofd van de openbare school dhr. de Waal, de heer Chr. Kalle, hoofd der bijz. school te Sint Annaland, de heer 't Hoofd, onderwijzer in Anna Jacoba Polder en meerdere collega's van andere gemeen ten, zelfs uit Duiveland. Namens de collega's in de chr. school ter plaatse sprak dhr. Labruyère, die er aan herinnerde hoe de school juist nu 12J^ jaar bestaat. Hij wees op de goede ver standhouding die er tussen beide scholen (onder één dak) bestaat, omdat men als mens toch beter kan zoeken wat bindt, dan hetgeen scheidt. Hetzelfde werd door het hoofd van de openbare school dhr. Ver waal onderstreept. Ook de heer Van 't Hoog uit de Polder zegde volledige steun toe, terwijl de heer Kalle uit Sint Anna- land namens de collega's uit Tholen en Duiveland het woord voerde. Burgemees ter L. J. de Jonge vond dat het nieuwe schoolhoofd een mooi beroep had geko zen. Bovendien komt dhr. Dorrestein in een nieuwe school met nieuwe leermiddelen en een bedrag per leerling van 50.- 's jaars. De burgemeester was er van over tuigd dat het gemeentebestuur het onder wijs een blijvende medewerking zou ver lenen om te besluiten met de wens dat dhr. Dorresteijn vele jaren onder Gods zegen in Sint Filipsland zal mogen arbeiden. Het nieuwe schoolhoofd dankte vervol gens iedereen, inzonderheid het schoolbe stuur voor de organisatie, die aan deze welkomstavond hadden medegewerkt. Hij hoopte alle krachten aan dit onderwijs te mogen geven. Voor het 12J4 jarig dienst jubileum werd aan onderwijzer Labruyère een boekwerk aangeboden. Nadat de ou ders en andere aanwezigen gelegenheid was geboden met het nieuwe schoolhoofd persoonlijk kennis te maken sloot dhr. M. Noordhoek met gebed en te laten zingen ps. 33 vers 7. ONGEVAL De 61 jarige heer C. Mol had het onge luk in de suikerfabriek te Steenbergen met zijn hand in een elektrische machine te ko men, waardoor zijn 4 vingers van de lin kerhand werden afgeslagen. Na behande ling werd hij naar het ziekenhuis te Steen bergen vervoerd, waaruit hij inmiddels ook kon worden ontslagen. ONGEVAL Tijdens werkzaamheden bij het vervoe ren van kippenmest kwam de heer M. A. Neele zodanig te vallen dat hij in het zie kenhuis moest worden opgenomen. zondag 8 October THOLEN Ned Herv. Gemeente 10 uur eerw. heer Vroon van Amstelveen 3 uur eerw. heer Vroon G e r. Kerk 10 en 5 uur ds van Egmond Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6,30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 uur ds van Doorn 6.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond 5 uur ds W. C. F. Metz Ned. Herv. pred.. te Arnhem OUD -VOSSEMEER Ned Herv. Gemeente 10 uur ds Ph. J. Leenmans 6.30 uur ds Ph. J. Leenmans Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds A. Koning Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur leesdienst 6.30 uur ds van Doorn van Tholen Geref. Gem. In Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned Herv. Gemeente 10 uur cand. J. L. Koppenhol uit Rijswijk. 6 uur cand. J. L. Koppenhol Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds A. F. Honkoop uit Goes Oogstcollecte nm. bed. H. Doop donderdag 12 oktober 7 uur ds A. Hofman van Zeist Geref. Gem. in Nederland 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Ned Herv. Gemeente 10 uur ds L. G. Zwanenburg Bediening H. Doop 6 uur ds L. G. Zwanenburg Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst 2 uur ds J. van der Haar Voorbereiding H. Avondmaal Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7 uur ds J. Gras te Dordrecht Oogstcollecte SCHERPENISSE Ned Herv. Gemeente 9.30 uur ds P. Alblas 6.30 uur ds P. Alblas Collecte voor de Stichting Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bergen op Zoom Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned Herv. Gemeente 10 uur ds J. van Dijk Bediening H. Avondmaal 6 uur ds J. van Dijk Dankzegging H. Avondmaal Geref. Kerk 10 uur leesdienst 2.30 uur ds J. van Egmond Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. van der Haar 2.30 uur ds P. Alblas maandag 9 oktober 7.30 uur ds C. G. Baart van Hekeren (beroepen predikant) Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds Gebraad ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds V/. Haverkamp SINT ANNALAND donderdag 5 oktober Uien maat 40-70 12.6412.70 bonken 11.05 drielingen 16.21 aanvoer 44 ton STAVENISSE 3 oktober Uien middel 12.90 drielingen 15.80 picklers 20.80 bonken 10.20 aanvoer 16 ton. SINT MAARTENSDIJK donderdag 5 oktober Furore 9.5310.21, aanvoer 10 ton Uien maat 40-55 13.75 maat 55-70 13.00 bonken 11.58 aanvoer 22J/£ ton TE VEEL VAN HET GOEDE Een te grote toevloed van advertenties en copie op het laatste ogenblik noodzaakt ons berichten en adverten ties te laten overstaan tot volgend nummer. Met acht pagina's hopen we dan alles te kunnen verwerken, waarbij we er nog weer eens op wijzen, dat voor inzending van advertenties na woensdagmiddag 1 uur op het bureau te Tholen plaatsing niet meer kan worden ge garandeerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1