WEEKBLQD VOOR HET EILQNO THOLEN EN ST.FILIPSLflND PENDELEN. Plaatselijk nieuws VERSCHIJNT IEDER VRIJDAG I i WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Bizondere verantwoordelijkheid. Wetenswaardigheden uit de miljoenennota. Bedankt dokter van Es'. Sint-Annalandse bevolking onderstreepte dit met 700 handtekeningen en mooie cadeaux. RAADSVERSLAG SCHERPENISSE. De begroting 1962 aangeboden - Molenstraat wordt verbeterd - Revisie van torenuurwerk hard nodig. THOLEN 17e jaargang No. 45 22 september 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Opnieuw is deze week de derde dins dag in september de troonrede tot ons gekomen. Men kon Hare Majesteit de Ko ningin bij het voorlezen van dit Staatsstuk zien en beluisteren, men kon het dezelfde of de volgende morgen lezen in het dagblad. Daarmee is een jaarlijks weerkerend om vangrijk werkstuk, waaraan ministers en vele ambtenaren weken de handen vol hebben, voltooid. Al betekent dit einde dan tegelij kertijd' het begin van een nieuwe werkpe riode. Perscommentaren varieerden van „te leurstellend" tot „winst geboekt" bij hun kritiek op dit staatsstuk. Ook in dat opzicht is het niet anders dan in vorige jaren. Een staatsstuk als dit is en kan ook moei lijk anders zijn -altijd oppervlakkig, ge neraliserend, overkoepelend. Aan onderde len, hoe belangrijk soms, wordt voorbijge gaan. Het geeft weinig zin, de troonrede hier te laten volgen en nader toe te lichten, na hetgeen hierover reeds geschreven is. Men zou de troonrede 1961 in twee hoofddelen kunnen splitsen: toenemende in ternationale spanning met alle daaruitvoort- vloeiende, vergaande, onaangename gevol gen en een onveranderde of zelfs ook nog toegenomen binnenlandse hoogconjunctuur. Voor wat het eerste aangaat werd dit bijzonder geaccentueerd door de gebeurte nissen rondom Berlijn, voor wat het tweede betreft geeft de miljoenennota voldoende aanwijzing, nu van een miljardennota moet worden gesproken. Een nota waarvan de uitgaven zelfs boven de 10 miljard liggen. Wat deze twee hoofdzaken echter gemeen hebben is de grote verantwoordelijkheid die het aan het Nederlandse volk, aan ieder persoonlijk, oplegt. Hare Majesteit de Ko ningin formuleerde het aldus: „Op u, verte genwoordigers des volks, rust in deze tij den van spanning een zeer bijzondere ver antwoordelijkheid en zware taak." We mogen het niet alleen afschuiven op de vertegenwoordigers des volks, maar ze drukt op ieder persoonlijk. En dat ten aan zien van die internationale spanning, al lijkt het dat we daarop niet de minste invloed kunnen uitoefenen, maar waarbij men dan ze ker vergeet dat „het gebed des rechtvaar digen veel vermag" en waarbij we ook vergeten, hoe voor en tijdens de bezettings jaren een volk zich individueel liet opzwe pen tot een massa van dictatuur. Dat ook ten aanzien van de hoogconjunc tuur, waarbij ons zal worden gevraagd, wat we met de vele geschonken talenten hebben gedaan. Inderdaad een bizondere verantwoordelijk heid. Meer gerinkel komt in de beurzen; vol gend jaar zal namelijk de Rijksmunt behalve diverse soorten pasmunt vijf miljoen zilve ren rijksdaalders slaan. -0- Minister Zijlstra int weliswaar meer be lasting, maar moet dit doen met te weinig ambtenaren. Zijn uitgaven blijven door het personeelstekort dit jaar beneden de raming Hij verwacht, dat in 1962 het aantal vaca tures tengevolgee van wervingsacties zal teruglopen. -0- Voor meer veiligheid in het hele land zorgt de rijkspolitie, als de plannen voor de mechanisering van de landdienst worden uit gevoerd. Men zal meer motorvoertuigen en verbindingsmaterieel aanschaffen. Daarbij, zal door middel van intensieve wervings acties een beroep worden gedaan op de jeugd om door toetreding tot de rijkspolitie het personeelsvraagstuk te verlichten. -0- Ook volgend jaar zullen de gevangenen rekening mogen houden met een tekort aan bewakend personeel. Voor hen is dit mis schien prettig; voor minister Beerman al lerminst. -0- Voor de reclassering en de voorlichting in strafzaken is op de begroting van 1962 drie ton meer uitgetrokken. De gesubsidieer de reclasseringsinstellingen hebben méér am- tenaren nodig om te voldoen aan de toe nemende vraag naar voorlichtings-rappor- ten. Ook voor de nazorg van psychopaten wordt een hoger bedrag gevraagd. Grote stijging toont ook het bedrag voor de kin derbescherming, namelijk van 70.5 tot 80.8 miljoen. Het toenemend aantal kinderen in ons land is daarvan helaas niet de oor zaak. -0- De civiele verdediging vraagt in 1962 een bedrag van 65 miljoen gulden. Dit be drag dient tot uitvoering van het vierjaren plan, dat hiervoor is opgesteld. -0- In de uitbreiding van het aandelenkapitaal van de Nederlandse Middenstandsbank heeft de staat dit jaar voor 4.9 miljoen deelge nomen. Tegenover deze deelneming staat een gelijk bedrag als opbrengst van de ver koop van aandelen N.M.B. -0- Tussen 1961 en 1963 ontvangt de indu strie uit de schatkist vijftien miljoen gulden om deel te kunnen nemen in het atoomonder zoek. Het rijk wil de industrie zodoende in staat stellen de achterstand op dit gebied in te lopen. In 1962 zal de industrie van het totaalbedrag zes miljoen gulden ont vangen. -0- De leus „Naar de duinen, naar de bossen" wordt ook door de regering aangeheven. Omdat veel Nederlanders zich gaarne in de staatsbossen ontspannen, wordt op de begroting in de rubriek bosbouw een hoger bedrag uitgetrokken. Met het geld worden wegen en rijwielpaden door en kampeercen- tra en picknickplaatsen in de bossen aange legd. -0- Nog steeds is er oorlogsschade te herstel len. Voor het herstel van oorlogsschade aan onroerende goederen en schepen is in 1962 met inbegrip van de zoutschade 22 mil joen nodig. Dit jaar betaalde de overheid aan zoutschade, veroorzaakt door de stormramp van 1953, alleen al 14.8 mil joen. Daarnaast blijven de periodieke beta lingen aan oorlogsslachtoffers en hun na bestaanden een belangrijke begrotingspost. Te Middelburg werddezer dagen door de voorzitter van de Commissie Werkgele genheid Tholen op het bureau van de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel Werk aan de Pers een rapport ver strekt over de Pendelarbeiders en industrie vestiging op Tholen". Het ging genoemde commissie om de vraag of de pendelaars eventueel werk in 'n industrie op Tholen willen aanvaarden, dan wel voorkeur aan hun huidige werkkring zouden blijven geven. Daartoe meende men de bron zelf te moeten aanboren, zodat een 100-tal willekeurig gekozen pendelaars op Tholen vragen werden gesteld. Het resul taat hiervan was, dat lang niet alle pen delaars naar een eventuele thoolse industrie zouden terugkeren. Het lag zo ongeveer half om half. Bij het niet willen terugkeren speelde busvergoeding en het werk zelf een grote rol. Overschakelen van buiten naar binnenwerk zou velen tegenhouden. Het moet ook niet te „prutserig" werk zijn, waarvan het merendeel der pendelaars hui verig was. Z'.jn er dus een aantal die het werk ondanks de pendel goed bevalt, anderzijds wordt de dagelijks weerkerende lange reis als een zware belasting gezien, terwijl men ook wel oog heeft voor de min der gunstige invloed op het gezinsleven door de lange pendel. Het lijkt ons zelfs toe, dat die bezwaren steeds meer zullen gaan wegen, naarmate men langer aan die lange pendel meedoet. Inzonderheid is dat het geval bij wie het gezinsleven een grote plaats blijft innemen en bij hen, die zich in het verenigingsle ven bewegen, met name dan zich voor'een bepaalde liefhebberij interesseren. De toene mende faciliteiten die er ook op Tholen steeds meer komen voor de werknemer, zeker bij» de industriële sector, zulen daartoe mede bijdragen. Het lijkt ons daarom, dat de tendenz zich gunstiger zal ontwikkelen, dan zulks in het rapport naar voren komt. Men kan er de rapporteurs te meer dankbaar om zijn, dat een zeer reeël beeld werd gegeven. De tendenz naar terugkeer lijkt ons dus aanwezig. Alleen is het nog niet mogelijk dat feitelijk vast te stellen, nu het aantal industriën op Tholen nog zo gering is, dat velen nog wel genoodzaakt zijn de brug over tee gaan. Voorlopig mogen we het hierbij laten. Ho- penlijk krijgen we nog wel gelegenheid iets meer over dit overzichtelijk en begrijpelijk rapport, dat met een aardige omslag werd verlucht, te zeggen. De conclusie na dit onderzoek behoefde niet ongunstig te zijn. Sint Annaland is in ruste. Niet onbegrij pelijk, nu het middernachtelijk uur al minuten lang is verstreken. Niet onbegrijpelijk, nu koude regenvlagen door een stevige noord-wester worden voort- gezwiept. Sint Annaland in volledige rust Niet helemaal Een fietser rijdt vanaf de Molen dijk de Voorstraat in. Een kleine figuur, diep in de kraag van een regenjas gedoken, zo nog enigszins beschermd tegen de kou van wind, regen en nachtelijke herfst- temperatuur. Aan het stuur van de fiets bengelt een koffertje. Halverwege de Voor straat stapt de fietser af. Bij het huis van de dokter. Logisch, want het is dokter zelf. „Da's alweer achter de rug". De zoveelste Sint Annalandse wereldburger zag het le venslicht, ergens in een kleine woning aan Molendijk, Suzannaweg of Tienhoven. Mischien was het de duizendste baby wel, waarbij dokter de gewenste hulp ver leende, sinds hij zijn praktijk in Sint Anna land begon. Men kan immers in die gemeen te het gemiddelde zo op veertig kinderen per jaar rekenen en dat vanaf 1931,. Dan komt men al een heel eind. Niet uitgesloten dus, dat dit de duizendste was. Maar dokter heeft er niet bij stilgestaan. Hij heeft het zeker niet gezegd tegen de blijde moeder of tegen de wat onverschillig lijkende vader, die niettemin van heimelijke trots vervuld, neerzag op zijn stamhouder. Nee, bij zoiets „officieels" heeft dokter beslist niet stilgestaan. Maar noch minder gemopperd, dat baby's, die persé Sint Anna- lander willen worden, zich bij nacht en ontij aandienen. In elk geval echter de rug. En nu is het welletjes voor vandaag. Sint Annaland slaapt en ook dokter kan in ruste. Die duizendste Sint Annalander wordt morgen ingeschreven, misschien als de zes en twintig honderd vijftigste inwoner. Doet er ook niet toe. Alles slaapt. -0- In het doktershuis is het echter maar een half uurtje stil. Dan klinkt weer de bel. Iemand aan de voordeur. Dokter's hoofd komt door het raam „zó, ja ik kom". Een ogenblik later gaat dezelfde voordeur weer open. „Ja dokter, die kies, weet u, de gehele lange nacht al, dat gejengel. Niet meer uit te houden. Trekken als u wilt Nou, tanden trekken, daar zijn huis artsen niet op gesteld. Ook deze dokter niet. Laten het veel liever over aan een specialist op dit gebied. Maar ja, dat ge jengel en als het dan persé moet. Een kwartier later ligt er een kies in het bakje. Een jongeman haalt verlicht en kies-verlucht adem. Nu naar bed. Dokter ook. Drie uur al les slaapt. Half vijf. In het doktershuis de telefoon. „Ja ik kom direct". Een moeilijk bezoek. Het laatste bezoek aan deze patiënt, weet dokter. Onafwendbaar in dit leven is het léven en de dóód. Het kan in de praktijk van de dokter voorkomen, zelfs in één nacht. En dat is ook wel voorgekomen in die dertig jaren lange praktijk van Sint Annalands dokter. Vijf uur. Nog koud, nog guur, nog donker. Sint Annaland in ruste. Dokter ook. Voor de derde maal die nacht. Half negen is er spreekuur. -0- Gelukkig dat zo'n nacht maar een uit zondering is bij deze en welk andere dokter dan ook in onze andere gemeenten. Maar ze weten altijd klaar te moeten staan, dag en nacht. Zoiets dertig jaar lang te hebben gedaan, is ook lang genoeg. Dat vond ook dokter H. R. M. J. van Es van Sint Anna land, die in februair van dit jaar zijn prak tijk overdeed aan dokter A. C. J. Noteboom. In november 1931 had dokter van Es de taak van wijlen dokter Quakkelaar overge nomen. En niemand heeft in die dertig jaar tevergeefs medische bijstand gevraagd Natuurlijk niet Daarvoor was hij toch dokter Inderdaad, maar de wijze waarop dat altijd gereed staan geschiedde, was toch iets aparts, zeggen de Sint Annalanders. Slechts voor één ding was deze ter plaatse zo gewaardeerde arts niet te vinden: om in het middelpunt te staan. Zeker niet bij officiële plechtigheden. Vandaar ook een geruisloze overdracht, een ongemerkte over gang. Dat vond dokter zelf het allerbeste. -0- Maar de bevolking schaamde zich daar wat voor. Zo maar weggegaan, zonder een woord van waardering te hebben vernomen en dat na dertig jaar. Men wist het. Dokter vraagt daar niet om, dokter verlangt er niet naar, dokter wenst het zelfs niet. Maar toch zelfs tot in de gemeenteraad toe werd het als een leemte gezien. En toen gebeurde er toch iets. Met eerbiediging van dokters wensen ten aanzien van officiële gebeurtenissen, meende de bevolking toch iets te moeten doen. Een spontaan initiatief, een spontane medewerking, een resultaat boven verwachting. Namens de bevolking werd dokter van Es een gasaansteker aan geboden van een bekend merk, een televisie toestel en een fraai album met bewerkt le ren omslag, waarin zevenhonderd handteke ningen van de gezinshoofden of van alleen staanden. Dat laatste trof in het bizonder de roos. De Sint Annalandse bevolking mag weten, dat dokter van Es dit zo spontane blijk van waardering zeer op prijs stelt. -0- En wij wij weten op dit alles naar de mening van dokter van Es al veel te uit voerig te zijn ingegaan. Terwijl we niet eens gerept hebben van wat dokter in de dertiger jaren deed voor de t.b.c. bestrijding, voor het Groene kruiswerk en op het eind van zijn praktijk een voor de gemeente zo gunstige overdracht bewerkstelligde, waar door een jong arts nog steeds een beroep op oudere ervaring kan doen. -0- Dokter van Eq, vergeet dan bovenstaande maar en vergeef het ons u toch nog even in het middelpunt te hebben geplaatst. Om dat het u meer dan genoeg was, misschien zelfs liever was geweest, wanneer we met het ene opschrift hadden volstaan, alléén het opschrift: „Bedankt dokter van Es." DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Onderstreepte verantwoordelijkheid Wetenswaardigheden uit de miljardennota Uiteraard toch pendelbezwaren Stavenisse kwam met sluitende begroting Scherpenisse heeft beter uurwerk nodig Bedankt dokter van Es Accelerando's jubileum De negende nieuwsbrief 1961 Verrassingen in de voetbalcompetitie Wie zijn zelfbeheersing verliest, zal meer verliezen. In voltallige vergadering kwam de raad van Scherpenisse woensdagmiddag jl. bijeen onder leiding van burgemeester D. C. Bou- wense. Geen bezwaar was er tegen de door ge deputeerde staten voorgestelde norm voor een vaste autovergoeding aan de burgemees ters. Voor Scherpenisse betekent zulks ener zijds een vaste verhoging van ƒ400.op 500.maar anderzijds een verminderde betaling per kilometer van 20 naar 14 cent. Uiteindelijk kunt u het toch ook niet doen op een oude fiets, zo meende dhr. Bijnagte die met zijn collega's met de voorgestelde norm akkoord kon gaan. De heer IJzerman wilde het door b en w voorgestelde bedrag van 5.ten behoeve van het Leger des Heils verdubbelen, het geen dhr. Joppe ondersteunde en door alle leden werd overgenomen. De heer J. v. Steenis aanvaardde zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Een bijdrage voor het Verbond van Veilig Verkeer te Utrecht van 10.voor het verbouwingsfonds ont moette geen bezwaar. Het Zeeuwse Consultatiebureau voor Al coholisme had een bijdrage van 50.ge vraagd, wat b en w te gortig was. Het col lege stelde voor om met 12.50 per jaar te beginnen. Behalve dhr. Bijnagte kon men zich daar mee verenigen. De heer C. Hage wil de door hem ge huurde woningwetwoning Wilhelminastraat 97a wel van de gemeente kopen. De raad juicht dit toe, zodat tot taxatie zal worden overgegaan en later daaromtrent een defini tief besluit kan worden genomen. VOOR DE ZEBRA-AKTIE Het Verbond voor Veilig Verkeer wil tot intensieve voorlichting overgaan inzake de nieuwe voetgangersregeling, welke per 1 november a.s. van kracht zal worden. Ter plaatse is geen afdeling van dit Verbond, waarom het bestuur van Poortvliet bereid werd gevonden de „zebra-aktie" ook in Scherpenisse te organiseren. De hieraan ver bonden kosten worden op 100. geraamd, welk bedrag door de gemeenteraad beschik baar wordt gesteld. Achter de woningen in de Laban Deurloo- straat is een perceel gemeentegrond beschik baar, waarvan 7 volkstuintjes kunnen wor den gemaakt. Enkele gegadigden hiervoor hebben zich reeds gemeld. Tot verpachting hiervan wordt besloten tegen een huurprijs van 7 cent per m2. Enkele tuintjes zijn nog beschikbaar. Als leden van de woonruimte-adviescom missie worden benoemd de heren L. v. d. Werff, L. A. Polderman, J. Joppe, D. Quaak en A. Hage. OVERNAME LANGEWEG Zoals reeds eerder besproken hebben ge deputeerde staten gevraagd het gedeelte Langeweg, voorzover buiten het herverka- lingsblok, in eigendom en beheer over te nemen. Daarop is het gemeentebestuur inge gaan onder voorwaarde, dat eerst het weg dek nog verbeterd zou worden, aan welke voorwaarde inmiddels is voldaan. Voorge steld wordt daarom door b en w 't gedeelte over een lengte van ongeveer 192 meter vanaf mej. M. J. Larooij tot bij dhr. Anth. v. d. Slikke over te nemen. Het overige deel van de Langeweg wordt in herverka- lingsverband aan de gemeente overgedaan. In dit verband wijst dhr. Joppe er op, hoe ook de Molenweg in goede staat gebracht zou worden, wat nog niet is gebeurd. De voorzitter zal hierop de aandacht vestigen. Niemand heeft tegen voornoemde overname voor het symbolisch bedrag van 1.enig bezwaar. Een wijziging in het ambtenaren reglement is een hamerstuk.. VAKONDERWIJS Door vertrek van mej. J. Hendrikse als onderwijzeres van de bijzondere school al hier naar Sint Annaland, Zit de school in Scherpenisse zonder vrouwelijke leerkracht. Herhaalde pogingen in deze vakature te voorzien heben gefaald. Het schoolbestuur vraagt nu vergoeding voor vakonderwijs, waarvoor dan wordt benoemd mej. M. van As. De salariskosten zijn in dit geval voor rekening van de gemeente, wat op 733,35 per jaar komt. In de hoop dat spoedig in de vakature zal worden voorzien, gaat de raad daarmee akkoord. Verhuurd wordt een gedeelte van de door de gemeente van de heer C. M. Kleppe aan gekochte landbouwschuur voor 2.— per week aan dhr. P. v. d. Jagt. De gemeentewoning Wilhelminastraat 97c is door vertrek van dhr. G. Paulusse leeg gekomen. Er zijn hiervoor verschillende aan vragen. Gehoord de adviescommissie stel len b en w voor deze woning toe te wijzen aan dhr. P. van As als zijnde het meest urgent geval. Na enige bespreking, waaruit blijkt dat de raad het wel erg onplezierig vindt de andere gegadigden te moeten teleur stellen, wordt met het b en w voorstel ak koord gegaan. DE BEGROTINGEN Ter onderzoek wordt aangeboden de ge meentebegroting 1962, die sluitend werd ge maakt met een post van 5000.uit de sal- di-reserve. Het reeële begrotingstekort, zo wordt meegedeeld bedraagt ongeveer 2000 met een onvoorziene post van 1979,48. Tevens wordt de begrotsïng 196Z aangeboden van Sociale Zorg, waarop een geraamde gemeentelijke subsidie van 17.700 De heren Joppe en Polderman zullen de begrotingen onderzoeken. In de gemeentewoning Spidamstraat 6 zal een watercloset met septictank worden geplaatst, waartoe 700.wordt gevoteerd. VERBETERING MOLENSTRAAT Door dhr. J. Tichem en andere bewoners van de Molenstraat werd een verzoek ge daan om het gedeelte Molenstraat langs de waterput bij de hervormde kerk te verbete ren. De districtsopzichter hierover geraad pleegd, adviseert het reeds bestrate deel tot en met de woning van dhr. W. Dekker te voorzien van een klinkerbestrating met in begrip van verharding van de bocht. Dat is dan over een lengte van 57 meter. De kosten worden op 3000.geraamd. Dhr. Polderman vindt dat de andere kant bij die bocht ook slecht is. Dhr. Bijnagte in formeert of teren niet voordeliger is dan klinkers. De voorzitter antwoordt ontken nend, vooral niet vanwege al de leidingen in die straat. De heer Bijnagte meent dat het toch voordeliger kan en stemt tegen. De andere leden zijn er voor dit werk uit te voeren met klinkerbestrating. Besloten wordt als gemeente deel te ne men in het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden, ingesteld voor de midden stand. De gemeente betaalt hiervoor een een malige bijdrage van 10 cent per inwoner en een jaarlijkse omslag van max. 2 cent per inwoner. De sloop van de aangekochte schuur en betonsilo's aan de Wilhelminastraat wordt gegund aan dhr. J. F. Broeren te Roosendaal die er 700.-voor vraagt. De andere inschrijver, de firma J. A. Jeroense te Sint Annaland stond op 975.- Ook met dit voorstel kan dhr. Bijnagte zich niet verenigen. Geen bezwaar wordt ge maakt tegen enkele begrotingswijzigingen 1960 en 1961,, waarin ook een post voor aankoop schrijfmachine met voorsteekinrich- tingen, al meent dhr. Bijnagte dat het ook gekund had met een machine van 'n 1200. Aan de heer J. C. v. d. Werff werd on langs de gemeentewoning Wilhelminastraat 129a verhuurd. Door het langer aanlopen van herstel en onderhoudswerken, kon dhr. v. d. Werff eerst per 1 september de woning betrekken, dus 5 weken nadat de vorige bewoner het huis had verlaten. Dhr. v. d Werf maakt nu bezwaar tegen de te vroeg ingegane huur. Dhr. Bijnagte wil niet tegen stemmen, maar vind dat hierin een lijn ge trokken moet worden, namelijk een week na het verlaten door een vorige eigenaar. Daarmee zijn de andere heren het wel eens hoewel voor ditmaal wordt besloten de huur per 20 augustus te doen ingaan. Nadat nog een premie werd toegekend voor woningverbetering, was men toe aan de RONDVRAAG Dhr. Polderman vindt dat de sirene niet te best werkt, zoals laatst ook is gebleken. De voorzitter merkt op, dat een zwaardere sirene wel gewenst zou zijn. De raad moet er dan ook rekening mee houden, dat ter zijner tijd een dergelijk voorstel wordt ge daan. Dhr. Polderman vindt dat er ook wel eens wat aan het torenuurwerk mag worden gedaan, wat de bedoeling blijkt te zijn. Aan de Rijksstraatweg zit men nog steeds met wateroverlast, aldus raadslid Polderman. Weth. Kleppe zegt dit met de voorzitter van het Waterschap te hebben besproken. Er zal hiervoor straks wel een begroting binnen zijn. Dhr. IJzerman weet, dat er aan de schuur tjes in de Laban Deurloostraat geen goten zijn gemaakt, wat eveneens wateroverlast veroorzaakt. Bovendien heeft Scherpenisse ook de last van afvalwater uit St. Maartens dijk, met name dan van de uienfabriek. De voorzitter zegt een en ander te zullen bezien. Daarna sluiting. VOOR DE TWEEDE MAAL Onze medewerkers zijn begon nen of zullen spoedig een begin maken met het innen van het abonnementsgeld over het 2e halfjaar 1961. Postabonné's die de inningskos- ten willen sparen, worden ver zocht het over het 2e halfjaar 1961 verschuldigde bedrag ad 3.30 over te maken vóór 5 October a.s. op giro 12.44.07 t.n.v. Eendrachtbode - Tholen. Na die datum wordt per post- kwitantie beschikt inclusief 30 cent inningskosten. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 24 tot en met 30 september zondag 3.19 15.32 maandag 4.05 16.17 dinsdag 4.50 17.05 woensdag 5.36 17.44 donderdag 6.18 18.28 vrijdag 6.55 19.10 zaterdag 7.33 19.45 23 september Volle Maan te 12.34 uur 1 oktober Laatste Kwartier te 15.10 uur TROUWE DUIF Station van lossing St. Ghislain 125 km in concours 49 duiven gelost 1.10 uur. J. de Kok 1 7 15 C. v. Luijk 2 6 13 M. Laban 3 D. Jansen 4 Fr. Koppenhol 5 10 12 16 Joh. Kegge 8 11 P. den Boef 9 14 L. Laban 17 eerste duif 2.34.33 uur laatste duif 3.4.5 uur Hiermee wordt het vliegseizoeii weer ge sloten. LAATSTE CONCERT Het laatste concert van „Concordia" in het zomerseizoen wordt bij gunstig weer zaterdagavond 30 september om 8 uur op de kiosk gegeven. Ter gelegenheid van dit sluitingsconcert volgt dan om half tien een taptoe. BEJAARDENMIDDAG Dinsdag werd op ten Anker weer de eerste bejaardenmiddag in dit seizoen ge houden. Het stralende zomerweer had weer velen naar buiten gelokt en zodoende was de zaal goed bezet toen mevr. v. d. Velde om half drie haar openingswoord sprak en allen namens de federatie hartelijk welkom heette. Jammer was dat de rijtoer van ons Koninklijk gezin niet op het T.V.scherm verscheen, maar omdat het voor allen toch een bijzondere dag was, werd het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. Na de thee vertelde mevr. v. Splunter in dichtvorm van een door haar gemaakte reis langs de Rijn. Daarna zong mevr. Ste- ketee een tweetal liederen. Hierna hield mevr. v. d. Hoeven een praatje. Ze vertelde dat de dames het prettig zouden vinden wanneer de bejaarden zelf eens kenbaar wilden maken wat ze graag deden of

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1