I I I i I WEEKBLAD VOOR HET EILQND THGLEN EN ST.F1LIPSLQN0 VERSCHIJ MT IEDER VRIJDAG .WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Tholen presenteert.. Hummelvreugd: „ik zou er wel willen wonen Prinses. RAADSVERSLAG SINT-ANNALAND* Een sluitende begroting 1962 werd reeds aangeboden Raad kiest meest verstrekkende mogelijkheid ten aanzien van reorganisatie Centrale Dienst Met werklozen zou nieuw sportterrein aangelegd kunnen worden. Afscheid van het onderwijs. Nieuwe kleuterschool te Oud-Vossemeer geopend. 17e jaargang No. 43 8 september 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Frankrijk geniet grote bekendheid van wege de mode en vanwege zijn uitstekende keuken. De aard is bij dit zuidelijker ons zeer sympathiek wonend ras zo heel anders dan het onze. Men kent de franse charme en men weet van franse zorgeloosheid. Om nog even op de beroemde franse keuken terug te komen, de Fransman weet even goed wat een mossel en oester waard is. Op een ook voor het oog verrukkelijke wijze kan hij van laatstgenoemd schaaldier genieten. Hij beschouwt het als een „en tree" voor de maaltijd, dit zo licht verteer baar luxe voorgerecht. Een goed wijntje zorgt daarbij voor een verhoogde aantrek kingskracht. Overigens blijven onze directe zuiderburen, de Belgen, nog altijd de groot ste afnemers. Wanneer we eerlijk zijn wordt er niet alleen in den lande nog te weinig aandacht aan deze oester- en mosselcultuur geschon ken, zoals ook het gebruik in eigen land nog veel te wensen overlaat, maar te geringe belangstelling bestaat er ook in onze streek. Deze al zo lang in Tholen bestaande „industrie" van de oester- en mos selcultuur en handel is misschien voor ons zo vanzelfsprekend geworden, dat ze nauwe lijks aandacht krijgt. Vooral de laatste tijd wordt vaak over industrie gesproken, maar aan het geen in dezelfde geest al lange tijd ons deel is, wordt nauwelijks gedacht. Niet dat wij daaraan ook onschuldig sijn. Een gelegenheid om hiervoor nu eens bi- zonderea andacht te vragen doet zich thans zeker voor. Zaterdag wordt in Tholen het oester- en mosselseizoen feestelijk geopend. Een samenvatting van het programma voor die dag werd via onze uitgave al eerder onder de aandacht gebracht, waaraan overigens nog gemakkelijk een en ander kan worden toegevoegd, zoals de medewerking van „Concordia" en 's avonds van enkele bekende radio-artisten. De vraag zal rijzen bij sommige lezers of het nu persé noodzakelijk is een dergelijk seizoen in te luiden met een feest. Die vraag kan kort worden beantwoord door op te mer ken, dat het in feite gaat om propaganda, om de bekendheid van het produkt te ver groten. In de grond der zaak reclame zonder meer. Dat gebeurt in de wereld van de reclame middels advertenties, folders, radio, spoedig wellicht ook via televisie, enz. De meest aantrekkelijke vorm wordt gezocht. De bij de oester- en mosselcultuur betrokke nen menen dat die vorm een feestelijke opening van het seizoen is. Immers, wan neer we nog even onze zuiderburen er bij halen, dan zal een dergelijke opening onge twijfeld meer resultaat boeken dan een( andere reclame. En zo mogen we hier ook de aandacht vragen voor de „entree" van het komend oester- en mosselseizoen. Op zaterdag a.s. in Tholen. Daarbij zullen ver tegenwoordigers van de Engelse, Franse en Belgische oester- en mosselhandel aanwezig zijn en zelfs Belgische autoriteiten. De orga nisatoren, met name de heren J. H. Bal en A. Deurloo organiseren zulks voor de twee de maal, zij het dit keer aanmerkelijk groter van opzet. Het is niet te veel gevraagd, wanneer deze organisatoren ook uit de streek zelf meer belangstelling verwachten dan tot dusver. Het zou spijtig zijn die belang stelling eerst te krijgen, wanneer de cultu res op het punt staan te verdwijnen, welk gevaar met het oog op de verdere uitvoe ring van het Deltaplan lang niet denkbeel dig is. Daarom mogen we de belangstelling voor de „entree" van het oester en mossel seizoen al is u misschien nog geen lief hebber van deze voor velen kostelijke zee- produkten ditmaal wel eens in bijzondere belangstelling aanbevelen. Voorzover men daarvan niet op de hoogte kwam middels advertentiepagina's in de chr. dagbladen of folders, liet de Provinciale Zeeuwse Courant vorige week haar lezers weten, dat er een nieuw damesweekblad ging verschijnen onder de vorstelijke naam „Prin ses". Een door en voor de uitgeefster on gevraagde reclame van de P.Z.C.. Die aan kondiging was overigens de enige reclame. Daarnaast was de PZC namelijk geirriteerd door het feit, dat het eerste nummer op de voorpagino een foto liet zien van prinses Beatrix. Op deze wijze zou H.K.H. worden gebruikt als „covergirl", zo meent de PZC. Ze vindt het verder een laakbaar element wanneer bij werving dat blad met die om slag wordt getoond en op deze wijze ge suggereerd wordt dat prinses Beatrix iets met deze uitgave heeft te maken. Een naar onze mening verwonderlijke uitspraak van de PZC. Getuigend van een niet geringe fantasie. Van een onderschatting van het onderkennend vermogen der lezers, die „Prinses" kregen aangeboden. De later gevolgde ingekomen stukken in hetzelfde provinciaal dagblad gingen in de richting van een voor en tegen een prot. chr. damesweekblad, al is dit van ons een misschien even gewaagde veronderstelling als de eerder genoemde gevolgtrekking van de PZC-redaktie. Dat neemt echter niet weg, dat we 't 'n mis greep vinden van dit overigens zeer le zenswaardig provinciaal dagblad. Zoiets als de zonde zelf maken. Verwonderlijk boven dien vanwege de plotselinge bizondere kies keurigheid van dit blad ten aanzien van reclame. Waren er vroeger werklozen en géén geld. nu is er géld en zijn er (gelukkig) geen werklozen. We stellen dit vast, nu bij het gemeentebestuur van St. Annaland de ministeriële toezegging werd ontvangen tot verlening van subsidie in de aanleg van een nieuw sportterrein (op dezelfde plaats als het tegenwoordige) in zgn. D.A.C.W.verband, Dit betekent dat het geld beschikbaar wordt gesteld, maar uitvoering eerst dan kan geschieden wanneer er voldoende werkzoekenden bij het Arbeidsbureau staan ingeschreven, waarvoor geen werkgelegenheid in het vooruitzicht kan worden gesteld. Dit zou tot gevolg kunnen hebben, dat de voetbalvereniging „W.H.S." nog lang op het nieuwe veld zou kunnen wachten, hoewel er gedurende de winterperiode altijd wel een klein kansje zit in wat tijdelijke werkloosheid. Ondertussen stelde de raad hiervoor 15.000 beschikbaar. Ten aanzien van de Centrale Dienst Noord-Zeeland nam St. Annaland als een van de weinige der aangesloten ge meente het standpunt in, dat men het beste kon kiezen voor de in een rapport neergelegde mogelijkheid C. Dit betekent uitgebreid bouw- en woningtoezicht centraal en daarnaast plaatselijk (of met 2 gemeenten) een eigen dienst gemeentewerken. Financieel het meest verstrekkend, maar naar de mening van de raad ook met de grootste kans op een goede praktische uitkomst, met „waar voor z'n geld". B en w waren tijdens deze raadsvergadering gehouden woensdag 6 september ook reeds toe aan de begrotings aanbieding die, zij het met sobere opzet en een geringe onvoorziene post, sluitend kon worden gemaakt. De voorzitter, burgemeester J. van den Bos deed na opening met ambtsgebed me dedeling dat dhr. Stols met kennisgeving afwezig was wegens werkzaamheden. Een vijftiental ingekomen stukken, voor namelijk goedgekeurde raadsbesluiten werd voor kennisgeving aangenomen. Een wijzinging in de bezoldigingsverorde ning 1961 ontmoette bij gedeputeerden en de betrokken minister geen bedenking. Wel moest de functie van „onderhouder brandweerauto", zoals deze door de raad aan dhr. C. J. Scheermeyer was toebedacht, in deze verordening worden geschrapt. Voor aankoop van een kachel werd ten behoeve van de chr. school een bedrag beschikbaar gesteld en voor de openbare lagere school voor aankoop van een stof zuiger. BESTRATING GEDEELTE NIEUW HAVENPLATEAU Met de uitgekomen keien van de Juliana- straat willen b en w een gedeelte van het onverharde plateau op de nieuwe haven doen bestraten. Ongeveer 800 vierk. meter kan hiermee worden verhard. De firma W. van Vossen Zn is hiertoe bereid voor 5.per vierk meter of voor in totaal 4000.— De heer M. Moerland vraagt waar dit gedeelte bestrating komt. Weth. Moerland zegt dat de bedoeling is het gedeelte achter de nieuwe weegbrug te nemen. Het is nog maar een klein stukje in vergelijking met het grote plateau. Overigens is zijn mening dat een gehele verharding door toenemend gebruik de te maken onkosten zou recht vaardigen. De voorzitter wil dat graag successievelijk laten doen wanneer er er gens keien uitkomen. Als voorbeeld wat nog wel even zal duren de oude haven eens van klinkerkbestrating kon worden voorzien, zou men genoeg uitkomende keien voor het nieuwe plateau krijgen. Alle leden zijn het er mee eens, dat het nieuwe plateau maar zo spoedig mogelijk verhard moet worden. Met het beschikbaar stellen van de 4000 voor dat doel kan men zich intussen vereni gen, zodat dienovereenkomstig dit bedrag de begroting 1961 wordt gewijzigd. GEEN NIEUWE KAPITAALSWERKEN OP BEGROTING 1962. Bij de aanbieding van dit jaarlijks terug kerend omvangrijk gemeentelijk stuk, schrij ven b en w dat een sluitende begroting kan worden overgelegd, zij het met een geringe onvoorziene post ad 3567.09 tegenover vorig jaar 12.378,41 Om de begroting sluitend te maken zijn verschillende ramingen aan de lage kant gehouden. De financiële positie 1962 lijkt dan ook minder gunstig dan die van 1961. Voorzichtigheid blijft geboden, temeer om dat er nog verschillende kapitaalswerken moeten worden uitgevoerd, welke nog niet zijn opgenomen, zoals verdere realisering uitbreidingsplan, bouw brandweergarage, herstel zoutschade gemeentegebouwen. De wens van b en w is voorts dat de plannen voor 't sportveld verwezenlijkt kunnen wor den. Vervolgens worden in de begrotings- brief hoofdstuksgewijze nog enkele opmer kingen gemaakt. Voor twee verkiezingen in 1962 moest 1200.worden geraamd, openbare verlichting 5544.16. Getracht zal worden de verlichting in de Noordstraat en Tienhoven te verbeteren. Voor het Groene Kruis werd een bijdrage van 5000.op de begroting geplaatst. De kosten voor de Centrale Dienst „Noord Zeeland" op 2.40 per inwoner. Voor wo ningverbetering 1500.Opbrengst van de haven werd op 11.000.gesteld. De uitga ven voor onderhoud straten op 5000.—. Voor havenverlichting ruim 2200. De exploitaite van het dorpshuis blijkt vol gens verwachting te verlopen. Voor muziek en zangsubsidie werd resp. 750.en 250.uitgetrokken. Bij de kapitaalsdienst zijn o.m. gereser veerd een post van 6000.voor verbete ring Tienhoven, 1000.verbetering Hoen der weg en 5500.aanleg sportveld. To taal der niet afgeloste geldleningen bedraagt 1.505.065,61. De begrotingscommissie, bestaande uit alle raadsleden, zal deze met voortvarendheid, dank ook zij de ambtenaren ter secretarie, aangeboden begroting, onderzoeken. SCHADEVERGOEDING „CAVETHO" Nadat men met betrekking tot de schadever goeding, aangevraagd door de Coöpera tieve Aan- en Verkoopvereniging „Eiland Tholen" enigermate in een impasse was geraakt, werd „Wet-Risico" ingeschakeld. Deze ziet geen verband tussen de demping van de oude haven en de wateroverlast in het kunstmestgebouw van genoemde vereni ging. „Wet-Risico" acht voorts niet aan nemelijk, dat de vereniging door ophoging von de vloer (een theoretische vermindering van opslagcapaciteit van ongeveer 400 m3) tot financieel verlies zou lijden. Inmiddels is de vloer verhoogd en blijkt droog te blij ven. Op grond van deze uitspraak menen b en w hun voorstel van 27 januari 1961, te moeten intrekken en voor te stellen de gevraagde schadeloosstelling te weigeren. De voorzitter voegt er aan toe, dat dit de laatste ontwikkeling in deze affaire is. Dhr. Ridderhof zegt zich onmiddellijk met het voorstel van b en w akkoord te kunnen verklaren. Hij dankt het college dat het zo ver is gebracht en herinnert er aan altijd tegen de schadevergoeding te zijn geweest. Het is immers zo, dat de gemeente toch ook een financieel offer heeft gebracht door de grond op de nieuwe haven voor ƒ1. de massa voor genoemde vereniging beschik baar te stellen. Dhr. Kurvink zegt eveneens met het voor stel van b en w te kunnen instemmen. Hij neemt aan, dat een instelling als „Wet- Risico" niet zo maa.r wat gaan zeggen. De voorzitter zegt het wel jammer te vinden, dat heel deze verwikkeling met de „Cavetho" is ontstaan. Uiteindelijk wordt het door de gemeente toch gewaardeerd, dat ze hier haar zetel heeft. Het is van grote agrarische betekenis en voor de ge meente mag het als een industrie worden gezien. Wanneer men van elders een bij drage zou vragen voor industrievestiging, zouden we wellicht ook toeschietelijk zijn. In dit opzicht past het dus zeker wel, dat de grond op de nieuwe haven beschikbaar werd gesteld. Het is hem niet bekend of „Cavetho" zich ook bij de uitspraak van „Wet Resico" zal neerleggen. Na die uit spraak kan de raad z.i. niet anders doen dan het voorstel van b en w aanvaarden. De raad spreekt zich eveneens in sympa thieke zn uit t.a.v. de Cavetho-zetel, maar meent de uitspraak van Wet-Risico te moeten volgen. Alzo wordt het voorstel b en w met algemene stemmen aanvaard. DE CENTRALE DIENST Het uitgebrachte rapport door de com missie van toezicht van deze dienst met de daarin vervatte drie mogelijkheden van reorganisatie wordt ook hier in bespreking gebracht. Overigens heeft b en w al een advies, namelijk mogelijkheid C te kiezen. De strekking daarvan werd bij de aanhef van dit verslag al kort weergegeven. Dhr. C. Ridderhof weet dat C niet de goedkoopste oplossing is, maar het lijkt hem met b en w ook wel de meest geschikte. Dhr. A. Kurvink denkt er precies zo over. Weth. Moerland zegt hierover wel iets te willen opmerken. Daarbij wil hij vooraf stel len, dat het hem niet om de personen gaat die bij deze dienst zijn betrokken. Integen deel, vooral tijdens de ramp bleken deze ambtenaren van onschatbare waarde. Het gaat hem niet om de kwaliteit van de ambtenaren, maar de kwantiteit. En daar schort het zeker voor St. Annaland aan. We betalen aan deze dienst zo'n 6500. Welke werken worden daarvoor uitgevoerd? Het zijn vrijwel allemaal werken, die met middelbaar geschoolde technici zijn uit te voeren. En wanneer we dan zien, hoeveel we voor buitengewone werken betalen (voorbeelden 1200.plan brandweer kazerne, 2000,voor riolering Hoender- weg, enz.), wat ook door middelbaar ge schoolde technici kan worden uitgevoerd, dan blijft er in St. Annaland voor hogere technici slechts de havenaanleg en het riool gemaal over. Nu weet hij wel, dat men een goede amtbenaar ook niet voor 5000, krijgt, maar als hij nagaat wat de gemeente voor al die buitengewone werken buiten de centrale dienst om moest uitgeven, dan had men na de ramp evengoed een vaste ingenieur in dienst kunnen nemen. Daarom is naar zijn mening de oplossing C niet de goedkoopste, maar wel de voor de ge meente doelmatigste, omdat men dan over een eigen (of met één andere gemeente) opzichter voor de gemeentewerken kan be schikken. De voorzitter voegt aan dit betoog toe, dat de ontwikkeling trouwens wel dusdanig is, dat het werk niet minder wordt. Wat had men bijv. in 1942 voor de Centrale Dienst te doen in vergelijking met thans. Verder hebben de gemeenten thans zorg gekregen over onderhoud plantsoenen, een sportveld, rioolgemaal, brandweerkazerne, enz. Wie zou opzichter Jasperse de schuld durven geven, wanneer die met drie ge meenten wordt belast, waarvan Stavenisse na de ramp weliswaar na herbouw minder grote werken heeft, maar dan toch met zijn vele onderhoud zit, waarbij St. Maartens- dub sub-kern werd en waarbij St. Anna land met de haven ook verschillende andere uitbreidingen kreeg. Ondertussen kon men dhr. Argelo dankbaar zijn voor de uitste kende adviezen met betrekking tot de haven werken. Persoonlijk vindt de voorzitter een afsplitsing van de gemeentewerken bij de centrale dienst gewenst. Bouw- en woning toezicht zal gemeenschappelijk moeten blij ven. De raadsleden blijken het eens te zijn met de zienswijze van voorzitter en van Weth. Moerland en kiezen unaniem voor oplossing C. Een voorstel tot definitieve vaststelling vergoeding bijzondere kleuterschool over 1956 gaat onder de hamer door. Daaruit blijkt dat bij een verstrekt voorschot van 2437,50 het schoolbestuur nog 91.50 te goed heeft. Aangekocht wordt de krotwoning Nieuw- straat 28a, waarvan de heer F. J. Rijnberg erfpachter js. Totale aankoopwaarde 2100.Als leden van de adviescommissie worden de raadsleden herbenoemd. Voor zitter hiervan is dhr. F. J. Stols. Enkele moestuinen worden verpacht tegen 0.40 per roede. Een wijziging in de ver ordening rioolbelasting in verband met aan slag 16 woningwetwoningen ontmoet geen bezwaar. RIOLERING en STRATENRECONSTRUCTIE Twee plannen zijn gemaakt voor riolering en stratenverbreding plan Noord, omvat tende de Weststraat, Noordstraat en Tien hoven. Het 1ste plan is een raming met demping sloten, het 2e zonder demping sloten in die omgeving. Men mag stellen, dat voor de demping minstens 6000, moet worden gevoteerd. Met slotendem- demping heeft de gemeente niet de beste ervaringen. Eerstens rijst de vraag of het geen aangelegenheid is van het Waterschap, tweedens dienst met alle omwonenden een volledige overeenstemming te worden be reikt. In feite is het vaak een particulier object, al zit er de gemeenschappelijke zaak aan vast van volksgezondheid en ratten bestrijding. Het is de voorzitter overigens wel tegengevallen, dat de gemeente na demping van een sloot door particulieren nog aansprakelijk werd gesteld voor af scheiding. Wordt het dan niet in de eerste plaats gedaan voor de omwonenden zelf? De raad is het daarmee volkomen eens. DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Tholen presenteert Prinses en reclame Afscheid van onderwijzers Hummelvreugd" in Oud-Vossemeer Raad St. Annaland wil eigen dienst gemeentewerken St. Maartensdijk kreeg nieuwe schietbaan Anti-pendel in Oud-V ossemeer Raad St. Filipsland voteert voor gemeentehuisinrichting De competitiebal gaat rollen Schooljaar: Doorzetters beginnen hun succes, waar anderen in mislukking eindigen. C. Boender, onderwijzer aan de school der Ger. Gem. te Tholen afscheid na 36 jaar. L. M. de Heer, 47 jaar onderwij zer aan de openbare lagere school te Tholen. Afscheid na 60 jaar tussen zelfde schoolmuren. Dhr. Ridderohf kan niet begrijpen, dat er nog zijn, die er zo over denken, wanneer degemeente een stinksloot dempt. Hij is er althans voor het plan met demping sloten aan te nemenx. Na nog enige bespreking wordt daartoe besloten. NIEUW SPORTVELD De voorzitter doet mededeling van een ont vangen bericht inzake subsidiering aanleg nieuw (sportveld in D.A.C.W.-verband De aanleg zal zo'n 88.000.vergen, wat het rijk betaalt. De gemeente dient er nog 15.000 voor te voteren. Hij stelt voor dit bedrag in de begroting op te nemen. Deze zaak was nog niet in b en w besproken. Het kan wettelijk eerst worden uitgevoerd, wanneer er voldoende werklozen beschik baar zijn. Weth. Moerland stelt dat de raad het be sluit tot aankoop van het sportveld nam en tot nieuwe aanleg besloot. B en w dienen dat besluit dus uit te voeren. Nu het zover gaat komen, zou hij echter wel graag ze kerheid hebben, dat de sportverenigingen waarvoor het toch in hoofdzaak bedoeld is, dit terrein ook zal aanvaarden. De voorzitter zegt daarvan overtuigd te zijn. Men zit er als het ware op te wachten. Weth. Moerland wil echter weten of de huurprijs kan worden opgebracht. De voorzitter rekent uit, dat de exploita tie voor de gemeente jaarlijks wel op een 2000.zal komen. De sportvereniging zal hiervan slechts een onderdeel kunnen bijdragen. Maar zijn mening ligt hier echter ook een gemeentelijke taak, onder te brengen in het kader van de vrije tijdsbesteding. Natuurlijk heeft ieder dan weer zijn mening wat dat de gemeente mag kosten. Weth. Moerland zegt dat men de totale investering met inbegrip van grondaankoop van het nieuwe sportterrein op een ton kan stellen. Een meebetaling van 1% door de vereniging lijkt hem niet te veel gevraagd. De voorzitter acht het nog een grote vraag of dit door de voetbalvereniging met zijn dure competitiereizen, die door het zaterdag voetbal nodig zijn, wel kan worden opge bracht. Weth. Moerland meent dat 1% niet te overvragen. Dhr. Kurvink zou het geld graag voor andere doeleinden gebruiken, wanneer dat mogelijk was. Dhr. Ridderhof vult aan, dat dit nu juist het kernpunt is. Men mag dat geld daarvoor uitsluitend besteden en zoals ook de voorzitter al op merkte wordt zulks door het rijk gestimu leerd. Zonder hoofdelijk stemming wordt daarna besloten de 15000.op de begroting te plaatsen. RONDVRAAG Dhr. A. Kurvink acht herbestrating van de Kerkeblokstraat dringend gewenst. Uit eengezet wordt hoe het college zich op het standpunt stelt eerst dan definitief te bestra ten als de bebouwing klaar is. Door wijzi ging van het uitbreidingsplan zou in ge noemde straat nog bebouwing van bejaar denwoning volgen. Na discussie wordt besloten er in elk geval iets aan te doen. De bedoeling is ook om de woning van wijlen P. Snoep te slopen en het daar dan direct in orde te maken. Weth. Goedegebuure betreurt het dat weer boompjes op de Hoenderweg zijn geknapt en dat zondagnacht nog laat vanuit een café herrie werd geschopt. Dit brengt het gesprek op de moeilijkheden door politieonderbezet- ting, enz. Dhr. Moerland heeft op enkele plaatsen distels welig zien groeien. Of omliggende grondgebruikers of de gemeente dient hier aan zorg te besteden. Dhr. J. A. den Engelsman acht het ge wenst bij de trappen naar de nieuwe haven leuningen aan te brengen, inzonderheid voor de bejaarden. Dat blijkt wel uitvoerbaar. Daarna sluiting. II De vijf jarige Leo Niemantsverdriet stond er wijdbeens bij, de handen op de rug. De talrijke officiële personen, samengekomen in de nieuwe kleuterschool van Oud-Vossemeer aan de Bou Kooijman- straat bestonden niet voor Leo Niemantsverdriet. Hij liet z'n ogen vorsend rondgaan over de nieuwe tafeltjes, de stoeltjes, de tabouretjes, de lampen, de wandbekleding, de sprekende kleuren en ze haakten zich vast op het nieuwe verrukkelijke kleutermateriaal, Leo frommelde zijn handen van zijn rug in zijn zakken plantte z'n benen nog wat steviger wijdbeens, zuchtte eens diep: „Ik zou hier wel willen wonen". VEERTIG KLEUTERS OP „HUMMELVREUGD" Drie en een half jaar is het geleden, dat de eerste plannen werden beraamd door het bestuur der Alg. chr.kleu- terschool te Oud Vossemeer om tot een nieuwe school te komen. Deze week werd het nieuwe „Hummel-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1