I I I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Telefoon zoekt nieuwe wegen. Plaatselijk Nieuws Piet van Tilburg VERSCHIJ MT IEDER E VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Kabels zullen verdwijnen» DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN Suède damesjasjes „Sportief" (JAN ELICH) DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Drijf de onzuiverheden uit Uw bloed. OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN 17e jaargang No. 41 25 augustus 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen De P.T.T. heeft een uitgewerkt plan op tafel liggen om de steden in Nederland on derling te verbinden doormiddel van een straalzendernet. In verscheidene steden zullen grote radiotorens worden ge bouwd. Het straalzendernet werkt op het principe van de hoog-frequentietrillingen, die langs radiografische weg worden overge bracht. Door dit straalzendernet wordt het leggen van lange interlocale kabels over bodig. Het bestaande kabelnet zal nog wor den gebruikt. Voor de gebruiker van de te lefoon zal er niets veranderen. Het nummer moet op de vertrouwde manier worden ge kozen. Het telefoontoestel in huis moet via kabels met de telefooncentrales verbonden blijven. De uitvinding van straalzenders en de toe passing in het telefoonverkeer zijn niet nieuw. In Amerika werd al tien jaren gele den een straalproject uitgevoerd. Op het o- genblik worden in de Nieuwe Wereld onge veer 30 percent van alle interlokale tele foongesprekken via straalzenders gevoerd. Ook in het bergachtige Zwitserland, waar het leggen van telefoonkabels geen gemak kelijk werk is, loopt een groot deel van het telefoonverkeer via straalzenders. De P.T.T. gaat nu tot de bouw van zo'n zendernet over omdat het huidige ka belnet langzamerhand te klein wordt om aan de steeds groeiende vraag naar verbin dingen te voldoen. De telefoon is in de maatschappij langzamerhand een onmisbaar instrument geworden. Op het ogenblik belt de Nederlander gemiddeld iedere week een maal naar een andere stad. Het aantal telefoontjes binnen de stad loopt in de mil jarden. De vraag naar het wonderinstrument van Alexander Craham Bell, die in 1876 voor het eerst de menselijke stem door elec- tro-magnetische energie over enige tiental len meters hoorbaar maakte, is zo sterk toegenomen, dat het telefoonverkeer eens in de zevenjaren verdubbelt. GRAAFWERK EN RIVIEREN De telefoon is razendsnel in opkomst ge komen. Ruim vijftien jaren na de uitvinding in 1892 werden in Nederland al 82.000 interlokale gesprekken gevoerd. Vo- rig jaar waren het er 440 miljoen. Al deze gesprekken worden gevoerd via kabels. In de beginjaren werden die kabels opgehangen a^n masten, waardoor het poëtische beeld van zwaluwen, die een muziekstuk schrijven op de „balken" van de telefoonkabels, kon ontstaan. Maar deze „luchtige' 'verbindingen waren uiterst kwetsbaar en leden bovendien onder de niet-ideale klimaatomstandigheden. De P.T.T. heeft daarop steeds meer overge schakeld op ondergrondse kabels. Maar ook die hebben nadelen. Voor de verbindingen tussen Noord en Zuid Nederland moeten heel wat rivieren en brede-zeearmen (Zuid hollandse en Zeeuwse eilanden) worden ,,o- verwonnen". Wanneer kabels eenmaal zijn gelegd, kunnen ze gemakkelijk beschadigd worden door de uitvoering van grondwer ken. Bovendien bleek in 1953 bij de grote watersnood hoe kwetsbaar deze verbindin gen zijn. Bij een straalzendernet is het in graven van ontelbare kilometers kabel niet meer nodig. TORENS In de provincie Zeeland wordt al gewerkt aan een straalzendernet, dat bij noodgevallen de verbindingen kan overnemen. Het straal project, dat nu op het programma van de P.T.T. staat voorziet in een wijdvertakt verbindingsnet over geheel Nederland. De eerste lijn is al bijna gereed. Het is het traject Eindhoven-Maastricht. De zendto- ren in Maastricht is al gebouwd. In 1963 hoopt de P.T.T. het net voor de Rand stad-Holland de verbindingen tussen de steden Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht gereed te hebben. Ruim dertig torens moeten dan in de loop van enkele ja ren in andere minder grote steden worden gebouwd. De torens moeten gemiddeld zo'n kleine zeventig meter hoog worden. Op de spits komen twee parabolische antennes, die wel wat lijken op de oude radarantennes. Deze dienen voor het overbrengen van de gebundelde electro-magnetische energie. In de grote steden moeten de torens zoveel mogelijk buiten de stadskernen komen, maar dat zal in de kleinere plaatsen niet altijd no dig of mogelijk zijn. Omdat de torens in het stadsbeeld misschien een storend element kunnen vormen, zal de P.T.T. contact opne men met de plaatselijke stedebouwkundige diensten voor het nader uitwerken van de plannen. Het plan, zoals dat door de P.T.T. is uitgewerkt, voorziet in het aanwijzen van de volgende steden als centrales of zetels van doorzendstations: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Hilversum, Alphen, Alkmaar, Purmerend, Lopik, Loon op Zand, Breda, Tilburg, Roosendaal, Goes, Den Bosch, Mierlo, Eindhoven, Roermond, Maastricht, Venlo, Wolder (bij Maastricht) Nijmegen, Druten, Arnhem Ugchelen, De venter, Markelo, Hengelo, Zwolle, Lelystad, Zwollerkerspel, Smilde, Groningen en Leeu warden. Met de uitvoering van dit plan zijn tien- talen miljoenen guldens gemoeid. De nieuwe werken. Bij de nieuwe methode van over brengen van het geluid dat getransfor meerd wordt in hoge trillingen blijft het onmogelijk om gesprekken af te luisteren. De. P.T.T. hoopt door deze maatregelen de niet te stuiten groei van het telefoonverkeer voor te blijven. Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 27 aug. tot en met 2 sept. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 4.24 16.40 5.15 17.27 6.04 18.14 6.44 19.00 7.24 19.40 8.06 20.18 8.43 21.05 26 augustus Volle Maan te 4.14 uur 2 september Laatste Kwartier te 0.06 uur TROUWE DUIF Station van lossing Pt. St. Max. 272 km. in concours 108 jonge duiven gelost maan dag 7.10 uur. A. Wagemaker 1 4 6 12 21 24 30 31 33 36 L. Laban 2 5 9 10 14 18 28 J. Praat 3 26 G. Soomers 7 11, 27 Joh. Kegge 8 16 34 35 G. de Kok 13 23 L. Soomers 15 17 22 C. Praat 19 20 25 P. Kegge 29 N. Taselaar 32 eersteduif 10.9.34 uur laatste 11.4.30 uur. Oude duiven van Pt. St. Max. P. de Boef 1 7 9 C. Praat 2 C. Moeliker 3 5 G. Soomers 4 8 D. Jansen 6 eerste duif 10.12.44 uur laatste 10.53.27 uur. DIJKENWANDELTOCHT TIJDENS MOSSELFEEST Op de gehouden wijnfeesttochten te Hal steren heeft de thoolse wandelunie zijn kleu ren hoog weten te houden. Men trok met 74 deelnemers over de brug en vooral leider W. v. d. Linde wist met zijn groep op de 15 kilometer een, mooi resultaat te behalen. Niet alleen een eerste prijs, maar ook het hoog ste aantal punten, dat de jury over de beide dagen had toegekend. Deze punten worden gegeven voor de onderlinge stemming in de groep, het meest geordend lopen en het goed in acht nemen van de verkeersregels. Daarbij telt dan niet mee militaire exer citie of het in uniform zijn. Er zal op Tholen nog een wandelfestijn worden gehouden, nadat dit jaar reeds de Koninginnedag en avondvierdaagse zijn georganiseerd. Het ligt namelijk in de bedoeling van de Thoolse wandelunie om tijdens het oester- en mossel- feest in Tholen een wandeltocht te maken onder de naam van „dijkentocht" voor indi- viduelen van 30 kilometer en voor groepen en verenigingen van 15-10 en 5 km. Op nieuw verwacht de unie weef een goede deelname. REIS BEJAARDEN Een 70 tal thoolse bejaarden maakten zich donderdag 1,7 augustus al vroeg op om hun jaarlijkse reis te maken. Met 2 bussen werd om 9 uur vertrokken om een dag in eigen provincie door te brengen. Allereeerst bleek de nieuwe sluis bij Kats op Noord-Beveland een bezichtiging waard en vervolgens de nieuwe haven van Colijnsplaat. Te Kortgene werd in de ,Stadswijnkelder" de koffie ge bruikt om vandaaruit via Goes naar Mid delburg te rijden en op de drukke markt een uurtje door te brengen. In hotel „De Een dracht" wachtte een warme maaltijd als smakelijk intermezzo. De bussen kwamen opnieuw voor en nu was het oude Veere aan de beurt en vépdaar natuurlijk ook de nieuwe dam bij Vrouwenpolder. In Domburg werd de thee gebruikt en over de Westka- pelse zeedijk ging het door het schone Walcheren: Zoutelande Koudekerke de Vlissingse boulevard. De zon liet donder dag geen minuut verstek gaan, wat alles zoveel mooier maakte in dit wisselvallige zomertje. Op de terugweg werden bij de veerhaven van Kruiningen de meegebrachte boterhammen verwerkt en slechts node nam men afscheid van de druk bevaren Wester- schelde. Om kwart over acht kwam de bekende thoolse toren weer in zicht en bij de brug stond de Kon. harmonie „Concor dia' gereed om met de drumband voor een feestelijke intocht zorg te dragen. „De mooi ste dag sinds jaren", was de algemene con- WELKE GEVOELENS wellen er in ons op, nu op de laatste dag van deze maand „de Moeder des Valerlands" haar 81ste verjaardag in haar familiekring hoopt te vieren In de eerste plaats is er het gevoel van vreugde over de goede gezond heid die h.k.h. naar omstandigheden nog geniet en de hoge leeftijd, die Zij thans hoopt te bereiken. Maar daarnaast denken wij toch ook aan „die goede oude tijd", toen hare majesteit het land bestierde. Een lange tijd van opbloei van techniek en wetenschap, met c!e gehele ontwikkeling van auto- en motorverkeer, van telefoon- en radiotechniek, van uitbouw onzer spoor- en autowegen, van de grote bruggenbouw, van de inpoldering van de Zuiderzee, de opkomst van onze industrie en van de coöperaties, de komst van het electrisch licht en daarmede van de lichtreclames en de electrische trams en treinen, ja ook de geboorte van de luchtvaart, de verbetering van de arbeidsverhoudingen en de leerplicht, ja noem maar op. Reeds in haar eerste regeringsdaad van allure getuige koningin Wilhelmina van haar grote moed en persoonlijke vastberadenheid: wie juichte niet, toen Zij Haar oorlogsbodem „Gelderland" ten tijde van de Boerenoorlog naar Zuid-Afrika zond om Paul Krüger uit handen van de Engelsen te redden Tal van herinneringen komen weer boven. Ook aan moeilijke dagen. Aan de bange oorlogsjaren van 1940 tot 1945. Maar zoals Zij in 1919 bewust in open rijtuig het Haagse Malieveld opreed, zo koos Zij in de meidagen van '40 een plaats bij het geallieerde hoofdkwartier in Londen. God heeft Haar tot op heden voor Haar familie en Haar volk gespaard. Wij hopen, dat h.k.h. nog een mooie rustige levensavond beschoren moge zijn. clusie van de deelnemers aan deze reis, waarvan velen nauwelijks hadden geweten, dat de eigen provincie zoveel schoons kon bieden. Daarom te meer een goede reis. in kort, lang en model de beste merken - nieuwste tinten van 89.50 tot 175.— Lievevrouwestr, 9 Bergen op Zoom BURGERLIJKE STAND Geboren: 12 augustus 1961 Ruurd zoon van Cor nells George de Groot en Cornelia Helena Huisson. 14 augustus 1961 Pieter Jacobus zoon van Abraham Heuseveldt en Arendje Gerarda Goossen. Overleden: 17 augustus 1961 Hendricus Hubertus Cox, echtgenoot van Johanna Maria Barbara Veldhuizen, oud 67 jaar, wonende te Wouw Ondertrouwd: 18 augustus 1961: Johannis Cornelis Ba- Zen, oud 24 jaar en Jansje Adriana Chris tina Jansen oud 25 jaar. RAADSVERGADERING Voor maandagmiddag 28 augustus is een openbare vergadering van de gemeenteraad uitgeschreven, waarbij een voorstel ter tafel komt tot aankoop van de woning van C. Mees, een crediet zal worden gevraagd voor vestiging van een kleedgebouw op het sport terrein, terwijl ook het concept „exploitatie- verordening sportterrein" zal worden voor gelegd. Tenslotte zal ook het rapport van Als onze oude Prinses jarig is Telefoon via straalzenders W erktuigdemonstratie Jubileumschietwedstrijden Méér mans in het Holland Huis" Muziekavond in de Smalstad Sport is niet tegen maar met elkaar spelen Er zijn meer mensen wijs geworden door luisteren dan door spreken de Centrale Dienst „Noord Zeeland" wor den besproken. ONDERWIJZER BOENDER MET PENSIOEN Op 1 september 1926 kon de school van het nieuw opgerichte schoolverband, n.l. die van de Ger. Gemeente aan de Doelweg in gebruik genomen worden. Het personeel bestond o.a. uit de heren J. L. Geluk, C. Boender en mej. Cyssou. De school groeide later uit tot 4 leerkrachten en beide voornoemde heren geven er nog steeds onderricht. Voor de heer Boender zal dit echter niet lang meer duren, omdat deze onderwijzer na een 36 jarige periode per 1 sept. a.s. ontslag krijgt wegens 't bereiken der pensioengerech tigde leeftijd. Op een te houden afscheids bijeenkomst wilen we op deze periode nog gaarne terugkomen, maar inmiddels wel vaststellen, dat dhr. Boender zich niet al leen voor eigen school beijverde. Hij is in deze periode een grote stimulans geweest voor het bijzonder onderwijs op Tholen en heeft vaak initiatiefnemers in de eilandge meenten met raad en daad bijgestaan. Als adviseur voor dit onderwijs is dhr. Boen der dan ook in de streek een gewaardeerde bekende. Vele jaren is hij lid van de Pro vinciale Staten van Zeeland en sinds de laat ste verkiezing ook lid van de gemeente raad ter plaatse. Ook in dit opzicht dwong hij respect af om zijn principiële houding en de moeite die hij doet om ruime kennis van de onderhavige materie te verwerven, wat mede oorzaak was, dat zijn naar voren gebracht standpunt alle aandacht had. OPENING OESTER- EN MOSSELSEIZOEN Ook in Tholen wordt de opening van het Oester- en Mosselseizoen op feestelijke wijze gevierd. De plannen daartoe zijn reeds in vergevorderd stadium. Teneinde op allfc) gebeurtelijkheden voorbereid te zijn, komt er op de haven een grote tent, waarin alle belangstellenden bij minder gunstig weer wel een plaatsje kunnen vinden. Ditmaal is er geen gondelvaart, maar zal de Thoolse vloot de Eendracht uitvaren en de boot met de eerste Thoolse oesters ophalen, die bij terugkeer naar de haven gekeurd worden. s' Avonds wordt in de tent een gevari eerd programma gebracht door bekende ra- dio-artisten. Een programma, dat weer velen naar de havenkant zal trekken. Van een andere vissersplaats, namelijk Wieringen werd ons ook het programma van de jaarlijkse visserijdagen toegezonden. Die worden op 2 - 3 en 4 september gehou den in Den Oever. Het hoogtepunt van het programma zal de vlootschouw vormen, waaraan een honderdtal schepen deelnemen. Verder is er een demonstratie door kik vorsmannen van de Kon. Marine met snel- boten en een taptoe door de matrozenkapel met tamboerkorps en fakkeldragers. Vele onzer vissers in deze omgeving - Den Oever is de vissershaven van de Wadden zee goede bekenden. Daarmee verlost ge Uzelf van Rheumatische Pijn. Kruschen Salts is daartoe het aangewezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende organen weer tot jeugdig-krachtige werking aanspoort. Zodra dat gebeurt kunnen on zuiverheden in 't bloed zich niet meer vast zetten, die nu prompt worden afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee behoren Uw pijnen dan tot het verleden. Geen won der dat duizenden lijders aan rheumatische pijnen de werking van Kruschen een ver lossing vinden. CONCERT IN GROTE KERK Zaterdag 26 augustus wordt in de Grote Kerk te Bergen op Zoom een concert gege ven met orgel en viool. Het laatste instru ment zal bespeeld worden door Piet 't Hart uit Den Bosch, terwijl D. Manneke uit Yer- seke het orgel bespeelt. BEKENDMAKING De burgemeester van Tholen maakt op verzoek van Gedeputeerde Staten van Zee land bekend, dat de opstelling van een streekplan Oost-Zeeland ter hand wordt genomen. Dit plan strekt zich uit over het grondgebied, c.q. aangrenzende wateren van de gemeenten Wemeldinge, Kapelle, Yerse- ke, Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Ril- land-Bath, Stavenisse, Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Poortvliet, Scherpenisse, Oud Vossemeer, Tholen en Sint Filipsland. Bij besluit van de Commissaris der Ko ningin d.d. 17 februari 1949, no. 2181, 3e afd., werd op grond van het bepaalde in art. 8 van de wet houdende voorlopige rege ling inzake het Nationale plan en streek plannen bepaald, dat voor Zuid Beveland, Tholen en Sint Filipsland een streekplan wordt voorbereid. De burgemeester voornoemd. Tholen, 24 augustus 1961. lste jonge duif arriveerde te 14.23.30 uur gemidd. snelheid 1018.7 m-m en de laatste te 15.52.23 uur gemidd. snelheid 736.17m-m Voor de oude duiven waren de aankomst tijden van le en laatste duif 14.31.55 uur 15.22.37 uur. De uitslagen luiden als volgt: Jonge duiven: W. Burgers 1 45 47 M. de Graaf 2 15 26 F. Nuts 3 7 13 36 A. Lindhout 4 30 38 J. Tholenaar 5 12 14 24 27 33 D. Havermans 6 9 21 28 J. v. d. Zande 8 16 22 31 39 A v. Treijen 10 19 32 C. Timmermans 11 C. v. Tilbeurgh 17 A. Douw 18 29 55 en 2e overduif Jac. Vaders 20 C. A. Boogaart 23 43 C. van Meer 25 G. Hoek 34 Jac. Boogaart 35 M. v. d. Zande 37 40 41 42 48 lste overduif A. v. Daalen 46 N. v. d. Houten 49 Oude duiven C. Timmermans 1 A. Lindhout 2 C. van Meer 3 J. Tholenaar 4 5 9 10 A. v. Daalen 6 7 lste overduif F. Nuts 8 12 3e overduif W. Burgers 11 17 20 D. Havermans 13 Jac. Boogaart 14 P. C. v. As 15 Jac. Vaders 16 C. A. Boogaart 1,8 19 2e overduif Wegens de weersomstandigheden kon de vlucht vanaf Pont St. Maxence afgelopen zaterdag geen doorgang vinden. De duiven werden eerst op maandag 21 augustus 's morgens om 7,10 uur gelost, toen het weer nog niet veel beter was. De eerste jonge duif arriveerde te 10.02.00 uur, de harde Zuid-Westen wind had haar een snelheid van 1641.00 meter per minuut of 98 km per uur gegeven, de laatste prijs winnende jonge duif arriveerde om 11.34.44 uur, gemiddelde snelheid 1042.40 m-m. De uitslag van de jonge duiven luidt: N. v. d. Houten 1 J. Tholenaar 2 7 8 15 en 2e overduif D. Havermans 3 10 16 23 en 2e overduif M. de Graaff 4 6 13 29 J. v. d, Zande 5 17 20 28 30 M. v. d. Zande 9 11 12 18 21, 32 en 3e overduif G. Hoek 14 P. van As 19 H. Quaak 22 25 A. Douw 24 33 C. A. Hommel 25 C. v. Meer 27 L. M. de Heer 31 Oude duiven: A. van Daalen 1 en le overduif L. M. de Heer 2 3 5 W. Burgers 4 J. Tholenaar 6 F. Nuts 7 P. van As 8 C. Timermans 9 A. Lindhout 2e overduif C. v. Meer 3e overduif Aankomst le duif 10. 06.53 uur, laatste 11.08.34 uur. In concours waren 99 duiven, de afstand was 275 km. DE REGEN WAS SPELBREKER Het voetbalveld was afgelopen zaterdag onbespeelbaar, zodat de dames-voetbalwed strijd ten bate van de speeltuin-actie geen doorgang kon vinden. De wedstrijd zal nu zaterdag 9 september worden gehouden. Ook bij de muziekuitvoering was de re gen spelbreker. Toch besloot men de uitvoe ring doorgang te doen vinden: men had daarbij geluk want tijdens de avonduren was het weer veel minder buiig dan 's mid dags. De publieke belangstelling was echter gering, omdat velen meenden dat de uit voering door weersomstandigheden wel zou zijn afgelast en anderen niet het risico van een nat pak wilden lopen. KLOKLUIDEN EN SIRENE- PROBEREN VERANDERD Wanneer a.s. maandag 28 augustus 's middags de sirene begint te loeien behoeft men niet aan brand te denken, want met in gang van die dag zal voortaan elke maan dagmiddag op dezelfde tijd even de sirene worden geprobeerd, zoals tot nog toe altijd 's zaterdagsmiddags gebeurt. Een en ander houdt verband met de vrije zaterdag van het gemeentepersoneel. Met ingang van zaterdag 26 augustus vervalt ook het klokluiden 's zaterdags om 8.00 en om 12.00 uur. DUIVENSPORT Bij de vlucht vanaf Noyon over 238 km waren zaterdag van „De Zwaluw" 146 jonge duiven en 59 oude duiven betrokken. De duiven werden gelost te 10.30 uur. De VAN SCHIETVERENIGING „PRINSES JULIANA" TE SINT ANNALAND GOUDEN, KOUDE EN NATTE JUBILEUMWEDSTRIJDEN Wanneer alles in kannen en kruiken is, gaat men er niet zo gemakkelijk meer toe over om iets uit te stellen. Dat is ook het geval geweest bij de schietwedstrijden te Sint Annaland, die op 12 en 19 augustus werden gehouden en waarvan de tweede zaterdag qua weersgesteldheid nog belang rijk minder gunstig was dan de al niet te beste eerste. En toch heeft dat de deelname weinig beinvloed. Gezien die omstandighe den kon zelfs nog van goede belangstelling worden gesproken en dit was dan ook de conclusie van de voorzitter der jubilerende Bosstraat hoek Lindebaan - teL 5467 vereniging, de heer L. J. van Popering, die zaterdagavond de uitslag bekendmaakte in het café „In den handel". Er waren toch altijd nog achttien deelnemende korpsen en talrijke schutters voor de personele en vrije baan. Voor de erebaan was het maar tot twee uitverkorenen gekomen, die om de eerste prijs moesten loten en waarbij de heer M. Fierloos uit Goes de gelukkige was, die daarmee ook eigenaar werd van de door Hare Majesteit Koningin Juliana geschonken medaille. De volledige uitslag laten we hier volgen. Korpsbaan: 1 Poortvliet met 243 punten: 2 Sint Annaland II met 124 p.; 3 St. Anna land I met 238 p.; 4 Domburg met 236p.; 5 Poortvliet II met 233 p.; 6 Scherpenisse met 232 p.; 7 St. Maartensdijk met 232 p.; 8 Nisse I met 23lp.; 9 Meliskerke met 238 p.: 10 Tholen I met 230 p.; 1,1 St. Maartens dijk II met 227 p.; 13 Goes II met 226 p.; 14 Goes I met 225 p.; 15 's Heer Hendriks-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1