WEEKBLAD VOOR HET EILAND THDLEN EN ST.FILIPSLAND Goedkope zeep is de beste, Plaatselijk Nieuws I I I I I Pijlstaartroggen of windkracht negen. VERSCHIJ MT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT VRIJDAG „Blauwe" boter beter dan „groene". Kopersgids 1961 betrouwbaar geschrift van consumentenbond. Als de zeehengel uitzwaait» DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE 17e jaargang No. 39 11 augustus 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen N.N.P. - In het doolhof van de talrijke artikelen die tegenwoordig, op welk gebied ook, op de markt verschijnen, mag de Kopersgids van de Nederlandse Consumentenbond als een betrouwbare gids worden genoemd. De Bond is een onafhankelijke particuliere organisatie, die destijds met medewerking van de overheid is opgericht. De officiële statuten vermelden als doelstellingen inlichtingen te verschaffen over kwaliteiten en prijzen, het kosten- besef te bevorderen en op te komen voor consumentenbelangen in het algemeen. De Consumentenbond is op geen enkele manier zakelijk verbonden met landbouw, industrie of handel. Nederland is sterk in het oprichten van allerlei bonden, ver enigingen en stichtingen. Maar niemand kan ontkennen, dat de Nederlandse Consumentenbond aan een belangrijke behoefte vol doet. De keurmeesters van de Bond zijn volkomen onafhankelijk. Hun aanwijzingen zijn eerlijk en betrouwbaar. En bovendien handig. Wist U bijvoorbeeld, dat tussen de ver schillende soorten toiletzepen weinig kwali teitsverschil bestaat? De ene zeep wast niet beter dan de andere. Ook is de uitwerking op de huid bij alle soorten vrijwel hetzelfde. De gehalten aan natriura-carbonaat en vrije alkali vertonen nu eenmaal weinig verschil. Nuchter concludeert de Consumentenbond dat men met de goedkoopste zeep dan ook het beste uit is. Wist u, dat de zo gepropageerde hor- mooncrêmes geen ander effect uitoefenen dan gewone crèmes? Als er van voorkeur sprake is, dan berust die meestal op psycho logische gronden, aldus de Consumenten bond in de Kopersgids 1961. De resultaten, samen met de hoge prijzen van de hormoon- crèmes, maken het gebruik ervan in het algemeen niet aan te bevelen. Wist u ook, dat zonnebrillen eigenlijk he lemaal niet nodig zijn? Onze ogen zijn in aanleg op het licht van het vrije veld inge steld. Overigens is de aanschaf van een zon nebril geen weggegooid geld, want aan de andere kant kan het felle licht zo al niet schadelijk dan toch wel hinderlijk zijn. Maar wanneer u een zonnebril koopt, dan behoeft dat, volgens de gids, echt geen dure te zijn. Het blijft precies hetzelfde of men een dure geslepen opticiensbril of een gewoon bazar- brilletje koopt. Het sprookje, dat de goed kope brillen een schadelijke uitwerking op de ogen hebben is beslist niet waar, aldus de Kopersgids. VEELZIJDIG De onderzoekingen van de Nederlandse Consumentenbond hebben zich in de loop van de tijd over een groot aantal artikelen uitgespreid. Zo heeft men ook de verschil lende soorten tandpasta in de mond geno men. Daarbij bleek al direct, dat tandpasta als zodanig geen onontbeerlijk middel is voor de verzorging van het gebit. Er zijn namelijk nog geen speciale preparaten gevonden, die in tandpasta's kunnen worden verwerkt om een heilzame uitwerking op de conditie van het gebit te hebben. Wel is het een groot voordeel van tandpasta, dat zij het geregeld poetsen door de heerlijke smaak bevordert. Bovendien hebben de tandpasta's een licht slijpende werking, wat het poetsen heel wat gemakkelijker maakt. Over de tandenborstels schrijft de Consu mentenbond, dat de meeste merken, die in ons land verkrijgbaar zijn, niet aan de eisen voldoen. Alleen enkele dure merken kunnen de toets van de critiek doorstaan. Het goede model moet een kleine vlakke borstelkop hebben, een rechte steel en nylon haren, die I geplaatst zijn in twee, hoogstens drie rijen. I Nu kleine sigaartjes zo in de mode komen is het wel eens aardig om te weten hoe het met het nicotine- en teergehalte zit. Dan blijkt dat 'n de kleine sigaartjes meer j teer en nicotine zit dan in sigaretten. In de sigaartjes welgeteld gemiddeld 68.5 milli gram teer per gram verbrande tabak, tegen 54 milligram bij de sigaretten en 6.3 milli- gram nicotine tegen 4.5 in de sigaret. Toch zijn de sigaartjes gezonder doordat men daar bij niet snel de neiging heeft om te inhaleren. Zonnebrandmiddelen zijn in deze maanden veel gebruikte preparaten. Maar- vertrouw er niet te veel op. Inderdaad absorberen ze een deel van het licht dat zonnebrand ver oorzaakt, maar door dat te doen absorberen ze ook de stralen die wel bruin maken. Dat zonnebrandmiddelen sneller bruinen, is dus onzin, aldus de Kopersgids. Ook de kwaliteit van roomboter is door de Consumentenbond onderzocht. Gebleken is, dat boter met blauwe opdruk (het rijks- botermerk moet blauw zijn) voldoet aan de hoogste eisen van smaak en geur. Dit is de exportkwaliteit. Voorwaarde is, dat de naam van de handelaar op de verpakking staat. Boter met groene opdruk is wat min der, maar nog altijd goed. Naams vermel ding is niet verplicht; wanneer deze er toch op staat is de boter als regel een tik keltje beter. De Consumentenbond bewijst door deze onderzoekingen de huisvrouw en alle andere gebruikers goede diensten. De goede raad, die in de Kopersgids wordt gegeven, is te uitvoerig om het geheel in dit beknopte be stek samen te vatten. Het geheel is tegen de prijs van drie kwartjes bij de Bond (Den Haag) verkrijgbaar. En er is echt geen on derzoek voor nodig om te zien, of deze drie kwartjes goed besteed zijn. Vakantietijd. De een zoekt het een dagje tussen een twintigduizend koppige menigte in de Efteling, een ander tussen een nog groter aantal in Zandvoort. een derde geniet op Schiphol van een druk luchtverkeer en een vierde blijft in eigen omgeving, gooit de zeehengel over de schouder, pakt een boot, vangt een pijlstaartrog van 5 kilo of komt terecht in een zomerstorm met wind kracht negen. Ja, zo gaat dat in vakantietijd. Zuchten en zeulen, genietend niksdoen, in elk geval an ders dan anders, met of zonder gevaar. Een vijftal zeehengelaars begonnen maan dag hun vakantie met mooi weer. En wat doe je dan als liefhebber anders dan het visgerij inpakken en met je kornuiten op stap gaan. De verwoede hengelaars L. J. de Graaf uit Scherpenisse, Ant. v. d. Hoek uit Bergen op Zoom, A. de Jong uit Raamsdonkveer, A. v. d. Werff uit Scherpenisse en A. van Yersel van nog er gens anders uit Nederland zochten die maandag de visrijke Krabbenkreek onder St. Annaland op en eer de zon ging afzakken zat er 50 kilo vis in de bagagetassen. Niet alleen maar vijftig kilo vis, groot en klein, maar daarbij nog 2 pijlstaartroggen van in totaal 9 kilo. Of die vakantie goed begon. Misschien dat het roggen zijn geworden van negentien kilo en misschien was de vangst vijfhonderd kilo, eer ze het voor de derde maal vertelden, zeker is dat hun kinderen en hopenlijk ook hun kleinkinderen het nog vaak zullen horen: van die eerste zomerse vakantiedag 1961 aan de visrijke Krabbenkreek met uiteindelijk die twee kna pen van pijlstaartroggen. Het zal een zonnig verhaal blijven van deze vijf verwoede zee hengelaars. Er zijn er méér die het deze week tot sterke verhalen kunnen brengen, zonder vis serslatijn te gebruiken. Dat waren dan de ze ven Sint Annalanders, jongere en oudere, die er dinsdagmorgen 8 augustus met drie roeiboten op uittrokken. Ook zij zwaaiden het visgerij over hun schouders, pakten de roeiriemen en trokken als waren het ervaren zeerotten de Krabbekreek op. Ze hadden het nodige bij zich. De boterham, het visgerij, het aas, de „vangtas". Alleen het weerbe richt „ontbrak". Maar deze dinsdag was zo heel anders dan die voorafgaande maan dag. Ook nog wel zon, maar toch buiiger en een steeds steviger bries, uiteindelijk zelfs ontaardend in een storm. Als verwoed vis ser,' die telkens weer een botje binnenhaalt heb je daar hoegenaamd geen erg in. Vier man zaten in twee boten dicht bij de Kleine Nol, drie jongeren in een derde boot meer oostelijk tegenover St. Filipsland. De vloed kwam steeds hoger en de golven werden steeds groter. De eerste waarschu wing van de oudste: „het waait hard" ging in storm en golven en in het zoveelste opge haalde botje verloren. Tot ze vrijwel alle maal tegelijk in de werkelijkheid werden te ruggebracht. En die werkelijkheid was het niet doenbaar zijn om tot ankerlichting te komen en evenmin doenbaar de veilige ha ven te bereiken via de roeiriemen. Onder tussen hadden ouders of echtgenoten wel het weerbericht gehoord en waren uit eindelijk aan de zeedijk beland. Ondertussen werd de benauwde werkelijkheid in de boten ook zichtbaar door de zwaaiënde zakdoeken of overhemden. Hoe moet dat aflopen, wanneer vloed in eb veranderd. Voor de ene boot met de drie jongeren ging het nog de goede kant op naar het grote schor. Maar de twee andere boten zaten daar bij de Kleine Nol op de plaat. In de haven „liggende" schip pers werden op de noodzaak van hulpver lening gewezen. Maar ze haalden de schou ders op: laat ze trachten het anker te lichten en naar St. Filipsland te drijven. En als de schippers er nog aan dachten bij te sprin gen, dan waren daar nog altijd de schip persvrouwen die dat springen behoorlijk af remden. En ondertussen deed men op de roeiboot jes wanhopige pogingen om de situatie baas te blijven, letterlijk het hoofd boven water te houden. Er lag in de haven nog wel een roeiboot je met hulpmotor. Twee man aarzelden niet langer. Adri den Engelsman en Wim van 't Hof springen in dit bootje. Daarachtig, de motor deed het en ze voeren de haven uit, nee, ze sprongen er bijna uit. De golven waren al van een dusdanige omvang, dat de hengelaars niet eens zagen dat pogingen werden aangewend. En die pogingen strand den dicht bij de in nood verkerende vissers. De buitenboordmotor sloeg af en als een ra ket schoot deze boot op de Sint Filiplandse kust af. Met het weinig zeewaardig geval een avontuurlijke tocht, die voor de twee Sint Annalanders goed afliep. In St. Filips land werden ze al opgewacht en drijfnat op het droge getrokken, daar van het nodige voorzien en via een taxi ging het naar hun woonplaats terug. Ondertussen zaten de vier vissers nog steeds op de plaat bij de Kleine Nol. Alleen van vissen was er geen sprake meer. Integendeel, alleen maar trach ten om de ruimte niet met de vissen te moe ten delen, alleen maar wachten tot er hulp zou komen. Er kwam hulp. Telefonisch was dhr. G. H. Polderman in Sint Maartensdijk ge waarschuwd, wiens zeewaardig motorvlet in de Sint Annalandse haven lag. De toe voeging dat er gevaar bij was, bleek voor Polderman voldoende om ijlings naar Sint Annaland te racen. Een aarzeling was er niet meeir bij. De ranke, maar inderdaad goed zeewaardige vlet voer met eigenaar Polderman, met vrijwilliger Nico v. Vossen en Baaij jr. uit om de twee roeiboten te be reiken op het moment dat het gevaar door ebstroming groter en groter werd. Na een herhaalde poging werd de uitgeworpen lijn gevangen en de spanning op de dijk week, toen en motorvlet en de twee roeiboten aan de lijn compleet met bemanning en gevangen vis zich tegen stroom in naar de haven wist te laveren. Goed werk geleverd door de motorvlet bemanning, die dankbare vis sers op het droge bracht, waar nog dank baarder familie stond te wachten. Zo gaat dat in de vakantie of pijl staartroggen of windkracht negen. Pas op, dat de vislijn niet te strak wordt ge spannen. Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R, C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag in de week van 13 tot en met 19 augustus 5.05 17.14 5.40 17.50 6.13 18.23 6.45 18.53 7.18 19.27 7.53 20.05 zateraag 8.33 20.43 19 augustus Eerste Kwartier te 11.52 uur. BEKENDMAKING Het Hoofd van het gemeentebestuur van Tholen geeft, ter voldoening aan het bepaal de in artikel 10, 2e lid, der woningwet, kennis, dat het ontwerp van een bijzondere voorgevelrooilijnverordening voor de perce len, gelegen aan de Bosstraat, kadastraal bekend gemeente Tholen, sectie F nrs. 2157, 1760, 1153 en 1782, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd van 10 augustus tot en met 10 september 1961. Gedurende deze termijn kunnen belang hebbenden bij de gemeenteraad bezwaren in dienen. Tholen, 10 augustus 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voor noemd. EEN EERLIJKE VINDSTER KREEG GOEDE BELONING Het is al wat langer geleden dan gisteren of eergisteren, maar in elk geval had de thoolse jongedame Joke van der Male het geluk een portefeuille met 1500.te vinden. Via haar moeder kwam de vondst bij de politie en via de politie kwam contact met de verliezer, een veehandelaar. De laatste was wel het meest in zijn schik. Hij wist zich een goed „verliezer" te tonen, want Joke van der Male kreeg rond een biljet van 100.Niet alleen de vee handelaar was - nu - met zijn 1400. in zijn schik, maar ook Joke van der Male, die nu een nieuwe fiets bereidt. Bravo BURGERLIJKE STAND Geboren: 30 juli 1961 Theodorus zoon van Leen- dert Willem van der Male en Jantje Groen hof, geboren te Bergen op Zoom. 4 augustus 1961 Barend zoon van Corne- lis Jan van de rMale en Jacomina Priena Leni Kleinjan. 5 augustus Johannis Willem zoon van Johannis Willem Quist en Lena Boot. 5 augustus 1961 Elizabeth Maria dochter van Marinus Izak Jacobus Contant en Adri- ana van Elsacker. 7 augustus 1,961 Mario Leonardus Wil helmus zoon van Leonardus Petrus van Bra- kel en Gerardina Catharina Maria Korreman Getrouwd: 4 augustus 1961 Cornelis Francois Ste- vense oud 24 jaar rijksambtenaar wonende te Yerseke en Maria Mathea Quist oud 20 jaar zonder beroep wonende te Tholen. Ingekomen: Cornelis J. van Oost uit Rotterdam naar Vissraat 6 Paulina Bout-de Vos van Stavenisse naar Verbrandestraat 10 Herbrt M. J. Dorst van Dordrecht naar Oudel. poort 23. Heiltje M. van Nieuwenhuijzen-Breure van Ooltgensplaat naar Oudel. poort 21 Pieternella H. W. Priem van Bergen op Zoom naar Oudel. poort 19 Lucas 5>chotkamp, echtgenote en 5 kin deren van Avereest naar Kerkstraat 9 Vertrokken: Cornelis H. Lindhout, echtgenote en 1 kind van Jan v. Bloisstraat 42 naar Leeu warden. Johannis A. v. d. Berge, echtgenote en 2 kinderen van Walstraat 21 naar Poortvliet Teunis A. Schot van Wal 17 naar Hei- nenoord Cornelis van Luijk, echtgenote en 2 kin deren van Eendrachtsweg 9 naar Zoelen. Elisabeth Geuze-Quist van Dalemseweg 13 naar Poortugaal Cornelis Mees van Verbrandestraat 16 naar Steenbergen Adriaan C. van Elsacker van Julianastraat 20 naar Vlissingen Cornelis J. de Jonge van Hoogstraat 18 naar Duiveland. OPENING OESTER- EN MOSSELSEIZOEN De feestelijke opening van het oester- en mosselseizoen 1961-1962, dit keer in aan wezigheid van H.H.K.K.H.H. Prinses Bea trix en Prinses Margriet, wordt gehouden op vrijdag 8 september a.s. te Yerseke. Het comité, samengesteld uit vertegenwoordigers uit Bruinisse, Tholen, Yerseke en Zierik- zee, heeft een programma opgesteld, waar van de hoogtepunten zijn: de langzamerhand vermaard geworden vlootschouw (van ruim 100 schepen) op de Oosterschelde, de op voering van het spel aan de haven „90 jaar in Nullen" en (daarna) een openluchtmaal tijd. 's Morgens worden de schepen in de ha ven gepavoiseerd; om 12.00 uur trekt een optocht met uitbeeldingen van het oester- en mosselbedrijf door het rijk versierde Yer seke. Om 13.30 uur volgt de vlootschouw van vissersschepen uit Bruinisse, Tholen en Yerseke. Tijdens deze schouw worden de eerste oesters van het seizoen gevist. Deze worden de Prinsessen en de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, aangeboden. Het openluchtspel „90 jaar in Nullen" zal geheel in het teken staan van de in 1870 begonnen oestercultuur. Voordien was er de zgn. vrije visserij, die echter een steeds teruglopende produktie opleverde. In een spel met tekst, zang dans en mu ziek zal een beeld worden gegeven van de ontwikkeling in de voorbije negentig jaar. Men zal horen (en zien) hoe velen zich in 1870 verzetten tegen de plannen om tot de oestercultuur over te gaan. Tal van „his torische" figuren zullen herinneringen op roepen aan dit verleden. Uiteraard zal blij ken van hoeveel belang dit alles voor eZe- land is geweest. De produktoe werd ver- dertigvoudigd, Het spel wordt opgevoerd op een drijvend toneel in de haven. Als décor zal daarop worden geplaatst een ver groting (3x5 meter) van het bekende schil derij van Jan Steen: Het Oesteréetstertje. Na het spel zulen de genodigden worden vergast op oesters en mosselen. Ook 's a- vonds worden te Yerseke tal van feestelijk heden gehouden. P.s. De grootte van oesters wordt met „nul len" aangeduid. De mening van de Consumentenbond Vissen bij windkracht negen Verhaalsrecht Hoe de nieuwe competitiebal gaat rollen De enige manier om vrienden te maken is er een te zijn. BEIAARDCONCERT Op woensdag 16 augustus 1961 van 19.30 tot 20.30 uur zal door Chr. van den Boom stadsbeiaardier te Bergen op Zoom worden gevoncerteeerd op het carillon van het stad huis alhier. Het programma luidt: 1. Preludium Math. v. d. Gheyn 2. Andante Fr. Couperin 3. Nederlandse volksliedjes: a. Willen wij 't haaske jagen; b. Molenaartjes wind; c. Ain boer wol noar zien noaber tou. 4. Engelse volksliedjes: a. The ash grove; b. My grandfathers clock; c. Ten green bottles. 5. Menuet W. A. Mozart 6. Pizzicato-polka L. Delibes 7. Improvisatie REIS OUDEN VAN DAGEN Het vertrek van de reis voor de Thoolse bejaarden is vastgesteld op 17 augustus 's morgens om 9 uur van de Markt. TROUWE DUIF Jonge duiven vanuit St. Quentin 200 km gelost maandag 9.30 uur in concours 204 duiven. C. van Luijk 1 8 Fr. Koppenhol 2 7 10 30 31 39 64 J. Praat 3 4 35 44 56 57 L. Soomers 5 A. Wagemaker 6 13 19 36 41, 42 59 60 65 68 Joh. Kegge 9 40 A. de Jonge 11 15 24 37 49 50 61 Joh. Deurloo 12 14 22 L. Laban 16 17 21 34 45 48 53 D. Janse 18 32 M. Moeliker 20 38 G. de Kok 23 26 62 C. Moeliker 25 L. Jansen 27 54 M. Laban 28 C. Praat 29 52 63 L. v. d. Dries 33 43 58 66 67 G. Soomers 46 51 55 eerste duif 12.23.44 uur laatste duif 13.29.26 uur. Oude duiven J. Soomers 1 5 8 C. Praat 2 7 11 C. v. Luijk 3 Joh. Kegge 4 14 M. Moeliker 6 9 D. Jansen 10 L. Soomers 11, C. Moeliker 13 Wedvlucht van uit Ghislain met jonge- duiven 124 km in concours 191 duiven ge lost 12 uur. L. Jansen 1 6 8 20 J. Praat 2 43 A. Laban 3 29 49 L. Laban 4 15 19 32 50 P. Kegge 5 12 62 A. d. Jonge 7 9 10 17 30 L. v. .d Dries 11 38 51 A. Wagemaker 13 14 18 23 25 27 31 33 34 41 42 46 52 C. v. Luijk 16 24 L. Soomers 21 48 Joh. Deurloo 22 35 58 C. Praat 26 53 56 59 G. Soomers 28 47 C. Moeliker 36 55 G. de Kok 37 39 54 63 P. de Boef 40 Joh. Kegge 43 61 M. Tazelaar 44 57 64 M. Moeliker 60 eerste duif 1.53.36 uur laatste duif 2.21.37 uur Oude duiven L. Jansen 1 C. Praat 2 15 C. v. Luijk 3 L. Laban 4 9 M. Moeliker 5 M. Taselaar 6 12 P. de Boef 7 Joh. Kegge 8 G. Soomers 10 13 J. Praat 11 14 COLLECTEN De Rode Kruis-collecte heeft alhier 1021,50 opgebracht. Naar 2171 inwoners betekent dit een gift van 0.47 per inwoner wat werkelijk niet gering is. Een collecte voor Chr. Blindenhulp „De fakkels bijeen" bracht 53.37 op. DUIVENSPORT De wedvlucht vanaf St. Quintin, vastge steld op afgelopen zaterdag, kon eerst maandag jl. doorgaan. De afstand was 204 km, in concours waren 199 jonge en 32 oude duiven. De eerstaankomende jonge duif arriveerde te 12.42.14 uur, na om 9.30 uur te zijn losgelaten, gemidd. snelheid dus 1056.42 meter per minuut. De laatste te 13.46.42 uur, gemiddelde snelheid 790.87 meter per minuut. De uitslagen luiden: Jonge duiven: D. Lindhout 1, 3, 6, 7, 12, 16, 50, 51, 63; J. v. d. Zande 2, 9, 29, 53; J. Tholenaar 4, 19, 30, 37, 45, 57, 58, 59, 61, 62, 67 2e overduif; F. Nuts 5, 8, 27, 49; A. Douw 10, 13, 14, 24; M. v. d. Zande 11, 25, 32, 65, 66; C. A. Hommel 15, 52 le over duif; C. van Meer 17, 41, 47, 60; C. Timmer mans 18, 20; J. Vaders 21, 39, 55; N. v. d. Houten 22, 38; Jac. Boogaart 23; D. Haver- mans 26, 48; M. de Graaff 28, 54; A. van Daalen 31; A. v. Treijen 33, 36, 44; A. Lindhout 34, 40, 64; H, Quaak 35; W. Bur gers 42; Jac. Boogaart 43, 46; J. Henraath 56. Ook de oude duiden waren te 9.30 uur los gelaten. Hier arriveerde de eerste te 12.25.16 uur, de laatste te 12.58.35 uur. De uitslag luidt: J. B. Tholenaar 1, 2, 7; F. Nuts 3, 9; D. Havermans 4; A. v. Daalen 5; A. Lind hout 6; W. Burgers 8; Jac. Boogaart 10, 11; M. J. v. d. Zande le overduif; A. van Daalen 2e overduif.. REIS BEJAARDEN Voor een reis van 8 uur - tot de klok rond weer 8 uur - vertrokken vorige week dinsdag 2 autobussen bejaarden, een gezel schap van 60 personen buiten het organi serend Comité, voor het jaarlijkse uitstapje. De reis van 4 jaar geleden was zo in de smaak gevallen, dat het hoofddoel van de reis ook ditmaal weer de bekende „Efteling" bij Kaatsheuvel was, De heenreis leidde door streken met mooi natuurschoon, zoals de Wouwse Plantage, de Belgische enclave Baarle-Nassau en de streek rondom Chaam. Na in Nispen de koffie te hebben gebruikt, stond in Breda een prima warme maaltijd gereed. In de Efteling kreeg ieder 2 uren om zich te vermaken. Zij het dan dat de oudjes niet van de schommels genoten, er was op de uitgestrekte terreinen te midden van de grote drukte zoveel te zien en te beleven dat 2 uren nauwelijks voldoende waren. Op de terugreis gebruikte men te Bergen op Zoom een laatste consumptie. Bij de toe gang tot het dorp stond de muziekvereni ging om 8 uur weer opgesteld om de oudjes met muzikale hulde in te halen. De laatste halte was het plein voor het gemeentehuis, waar de voorzitter van het Comité, dhr. A. Aarnoudse de bevolking met de muziek dankte voor de medewerking, die is ge boden teneinde deze reis ook financieel mogelijk te maken en dhr. L. C. Vroegop namens de bejaarden een woord van dank sprak. BURGERLIJKE STAND Geboren: 5 juli 1961 Nathanaël Simon zoon van Jacobus Johannes Snoep en Janna Jacoba de Viet. Adres Molendijk 7. 9 juli 1961 Helena Cornelia dochter van Sander Cornelis Duijzer en Pieternella West dorp. Adres Suzannaweg 16. 9 juli J961 Mattheus zoon van Frans Ja cob Rijnberg en Dina Pieternella Goedege- buure. Adres Nieuwstraat 28a. 13 juli 1961 Kaatje Aagtje dochter van Leendert Jan van de Repe en Geertruida Cornelia van Popering. Adres Kerkeblok- straat 2. 21 juli 1961 Neeltje dochter van Abraham van Poortvliet en Pieternella de Haan Adres Molendijk 29 28 juli 1961 M^rco Johannes zoon van Johannes Cornelis Kooijman en Catharina Jacomina Helena Mol, Adres Joanna-Maria- polder 5 Getrouwd: 27 juli 1961 Cornelis Vroegop oud 24 jaar machinevormer en Aagje van 't Hof oud 25 jaar zonder beroep, beiden wonende te Sint Annaland Ingekomen: Iman van Es van Utrecht naar Voor straat 29 Vertrokken: Pieter Westland en echtgenote van Voor straat 46 naar Groot Ammers. Verhuizingen: Cornelis Vroegop van Javadijk 2 naar Kerkeblokstraat 20 Aagje van 't Hof ev Vroegop van Hoen- derweg 32 naar Kerkeblokstraat 20. BEVORDERING De heer P. J. van Popering werkzaam ter secretarie alhier is met ingang van 1 juli jl. bevorderd tot adjunct-commies ter secre tarie. HAVENVERLICHTING Het ligt in het voornemen om a.s. week een begin te maken met het aanbrengen van de definitieve verlichting op de nieuwe ha ven. Dit kan betekenen, dat komend najaar de haven dus op behoorlijke manier ver licht zal zijn, wat voor de schippers van groot belang is. GEVONDEN Op de secretarie zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden polshorloge. WEER EEN VERBETERING Na de grote vooruitgang in de School straat door herstrating en verbreding van de uitmonding op de Bierensstraat krijgt nu de Cureestraat op het eind tegen de Hoender- weg aan een onderhoudsbeurt. BURGERLIJKE STAND over de maand juli 1961 Geboren: 6 juli: Willem Cornelis, zoon van Leen dert Gerrit Zwanenburg en Cornelia van der Wind. 10 juli te Bergen op Zoom: Gerrit Marius, zoon van Willem Marius Cornelis Smits en Gijsje van der Perk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1