I S WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND De Jhola" doet het goed. Plaatselijk Nieuws NT IEDER VERSCHIJ I I I VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Adjudant Griep nam afscheid van de rijkspolitie* In 35 jaar twee standplaatsen» THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE SCHERPENISSE OPRUIMING POORTVLIET 17e jaargang No. 35 14 juli 1961 »'t <~'i Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Enkele weken geleden mochten we via deze kolom de landbouw succes toewensen met de nieuwe oogst. Het was meer bedoeld als een pleister op de wonde van de late droeve aardappelafzet, een pleister die de wonde van de financiële tegevaller moei lijk kon helen. Alleen de bedoeling was goed. Het vermoeden bestond toen zeker niet, dat er vier weken later reeds ongelooflijk veel hectaren nieuwe aardappelen gerooid zouden zijn. En dat is toch werkelijk het geval. De open plekken, die we reeds op de ak kers aantreffen getuigen daarvan. Er is op het thoolse land in massa gerooid en aangevoerd op de veilingen die op volle toeren draaien. En tot op heden doet de „Thola" het uitstekend. Ook over die „Thola" is thoolse aardappel, hebben we het eerder gehad en daarom houden we die naam maar vast. Nu is het niet zo, dat over het algemeen de opbrengst in kilo's zodanig is, dat de duim ervoor naar boven kan. Het tot dus ver vrij droge jaar heeft de kwantiteit be perkt, al is het ver te verkiezen boven een nat jaar, zoals vorig seizoen. Alleen is het toen met de „vroege" ook best gegaan met groter opbrengst, maar met een niet zo lang volhouden van een stevige prijs. En dat geeft nu juist de doorslag. Een zodanige doorslag dat de veilingomzetten tot een recordhoogte zijn gestegen voor de tijd van het jaar. Dit mogen we met enige cijfers illustreren. De veiling Sint Annaland boekte tot en met 10 juli een omzet van 3.000.000 kg (drie miljoen) aan aardappelen met een omzet van 630.000.Hierbij is de groep Scherpenisse inbegrepen. De veiling Tholen, inclusief de groepen Poortvliet en Oud Vossemeer bracht het per 10 juli tot 1.053.000 kg voor 222.000. De veiling Sint Maartensdijk omstreken tot 885.000 kg met 151.200.en de veiling Stavenisse met 679.000. kg tot 132.122.65. Bij elkaar wil dat zeggen dat er op 10 juli niet minder dan 5.617.000 kg aardap pelen via de veilingen zijn verhandeld voor een totaal bedrag van 1.135.322. Ruim een miljoen gulden in vier weken verwerkt. En dat op 10 juli. Het is een be wijs dat de „Thola" het uitstekend heeft gedaan. Honderdtallen van onze thoolse landbouwers hebben er van geprofiteerd. Nogmaals, lang niet overal met een grote kilo-opbrengst, maar de vaste prijs rond de 20 cent gaf het overgrote merendeel van deze eerste oogst toch een behoorlijke financiële uitkomst. Een appeltje voor de dorst, na het afmattend verloop van de oude aardappelmisère. Dat stemt tot vreugde en dankbaarheid. De oorzaak daarvan zou men heel een voudig kunnen omschrijven, die alle eeuwen door de hoofdformule in de economie is: voldoende vraag op het aanbod. En daaruit kunnen dan nevenconclusies worden getrokken. Het feit dat Tholen, een goede vroege aardappel kan leveren, het feit dat het die in behoorlijke hoeveel heden bezit, het feit, dat de minste last van nachtvorst wordt ondervonden, het feit, dat men elders weinig vroege aantreft, het feit dat door de droge periode alles even gemak kelijk machinaal gerooid kon worden, het feit dat onze veilingen capabel zijn om dat alles te verwerken. De ene hoofdformule was ook oorzaak, dat zich op de veilingen soms 35 a 40 ko pers bijeen waren en zich achter de knop zetten om het door hen gewenste kwantum af te drukken. Sint Annaland kon dinsdag een nieuw record boeken met 10.200 kisten in één vei ling. En bij de andere veilingen is dit record naar grootte evenredig. Sint Maartensdijk heeft nog wel de handicap van een groot aantal hectaren te moeilijk en te laat ver kavelde grond, wat op de vroege rooi drukt maar bij allen is het toch een record reeds op 10 juli tot een dergelijke afzet te zijn gekomen. En dat alles voor het binnenland. Daaruit blijkt voldoende dat er elders in den lande op dit gebied weinig aanvoer is. Intussen kan de consument in de stad er zeker van zijn een smakelijke aardappel in de middag- pot te hebben, want dank zij het daarvoor uitermate gunstige jaar is de „Thola" uitste kend. Een ander record is bereikt door de aard appelrooier. Een alledaags en ook nachtelijk verschijnsel op onze akkers. Inmiddels zijn de veilingen Sint Maartens dijk en Stavenisse met het tweede produkt begonnen: de uien, terwijl de uienverwer- kingsbedrijven op Tholen eveneens op volle toeren zijn gaan draaien door de rooi van de zilverui. Bij elkaar een levendig agrarisch beeld, dat de agrarische bewoner goed doet en dat de agrarische streek het zeer gewenste op- kikkertje geeft. Moge het verdere seizoen zich in dezelf de richting blijven ontwikkelen. Hopenlijk mag de oud-groepscommandant van de rijkspolitie op Tholen, adjudant C. Griep en zijn gezin het jaar 1961 nog lang herinneren. Dan zullen dat aangename herinneringen zijn aan meerdere belangrijke gebeurtenissen in zijn leven. Eerstens mocht hij nog in aktieve dienst getuige zijn van de opening van het nieuwe groepsgebouw. Tweedens werd hem op 30 april 1961 een koninklijke onderscheiding toegekend en in de derde plaats zal hij zich dan weten te herinneren, hoe hij op maandag 10 juli van datzelfde jaar afscheid nam van de rijkspolitie in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In feite was die diensttijd reeds op 1 juli beëindigd. Het officiële afscheid vond tien dagen later plaats, mede omdat toen burge meester mr. A. J. van der Hoeven na een vakantieperiode weer in zijn gemeente was teruggekeerd. De gebeurtenis vond plaats op het stadhuis in tegenwoordigheid van de familie Griep, burgemeester van der Hoeven, de burgemeesters van Poortvliet Sint Annaland en Oud Vossemeer (verhin derd waren die van Sint Maartensdijk en Stavenisse), in tegenwoordigheid ook van de gewestelijke commandant overste A. J. van Thiel, de districtscommandant der rijkspoli tie uit Middelburg, adjudant luitenant W. D. Landelburg, de districtsadjudant C. J. v. d. Burg, het voltallige korps van de groep Tholen en de groepscommandant van Brui- nisse, Halsteren en Kruiningen. Burgemees ter van der Hoeven, die mede namens zijn collega's van de andere eiland-gemeenten het woord voerde, wees er op, dat hij als hoofd van deze gemeente wel het meest met de scheidende adjudant in aanraking is gekomen en daarbij herinnert hij zich, hoe hij bij een eerste gesprek met de adju dant reeds zijn opvatting kenbaar maakte ten aanzien van de rijkspolitie, welke tegenover de gemeentelijke politie van vroeger in het nadeel uitviel. De hoge opvatting van de taak van dhr. Griep en het weten op te hef fen van zijn ondergeschikten, het niet spoe dig tevreden zijn over eigen werk, het niet uit de weg gaan van de moeilijkheden, het omhoog brengen van het peil dejr politie, kortom het zijn van een hoogstaand gaaf politieman heeft me haast bekeerd van mijn opvatting ten aanzien van de rijkspolitie, aldus de burgemeester. Namens de collega's bracht de burgemees ter dank aan adjudant Griep voor datgene wat hij op Tholen heeft gedaan gedurende de ruim 10 jarige ambtsperiode alhier. Daarnaast wees hij er op ook vaak een niet ambtelijke gesprek te hebben gevoerd over allerlei onderwerpen die de vriend schapsband versterkten, waarop spreker trots was. Als dan nu de ambtelijke band wordt ver broken, hoop ik dat de menselijke vriend schapsband zal blijven en u en uw gezin nog vele jaren als goede vrienden in Tho len zult mogen wonen, aldus burgemeester van der Hoeven, die namens de burgemees ters van het eiland aan dhr. Griep een schoorsteenklok aanbood terwijl mevrouw Griep een bouquet werd overhandigd. „Het lijkt op een trouwpartij" meende een der genodigden tot hilariteit van allen, het echtpaar Griep daar zo te zien zitten achter de groene tafel met de bloemetjes voor zich. De gebeurtenis werd weer officiëel, toen overste A. J. van Thiel het gemeentebestuur van Tholen dank bracht voor de ontvangst in het stadhuis, er op wees hoe op een bij eenkomst van groepscommandanten enige tijd geleden al afscheid was genomen van adjudant Griep, maar dat hij ook hier weer graag bij tegenwoordig wilde zijn. Hij her innerde aan de drie gebeurtenissen die zich 1961 hebben voorgedaan waarbij de scheidende politieman zo nauw betrokken was: een nieuw beroep, koninklijk goud en afscheid van de dienst. Slechts twee stand plaatsen had dhr. Griep in zijn politionele ioopbaan t.w. 25 jaar in Axel en sinds 1950 in Tholen. Gedurende de drie jaar van zijn aanwezigheid in Zeeland had overste van Thiel dhr. Griep leren kennen als een harde werker. Hij hoopte dat er nog vele jaren zouden worden toegevoegd aan de negen dagen pensioen, die hij er nu reeds heeft opzitten. Ook mevr. Griep kreeg de dank van het korps rijkspolitie als de stille werker op de achtergrond en tevens een mooie plant. De nieuwe groepscommandant van Tho len, adjudant W. J. Bos had er spijt van, dat zijn scheidende collega maar zo korte tijd van het nieuwe groepsbureau had mo gen profiteren. Hij kon zich nauwelijks indenken hoe hij het in die oude behuizing nog zo: voor elkaar wist te krijgen. De samenwer king was nog te kort om vele persoonlijke belevenissen te kunnen ophalen. Niettemin dankte adjudant Bos de familie Griep voor de hartelijke ontvangst in Tholen en het zo goed helpen op deze voor hem nieuwe weg. Hij hoopte op blijvende vriendschap. Op perwachtmeester A. J. Westdorp meldde zich voor de laatste maal present bij zijn chef. Hij wees er op, twee maanden eerder in Tholen te zijn gekomen dan adjudant Griep en dus de hele thoolse periode te hebben meegemaakt. Namens het overig personeel dankte hij de adjudant voor alles wat hij, inzonderheid voor de jongeren onder hen, heeft willen doen om daarna nog een per soonlijk woord tot de familie Griep te rich ten. Dhr. Westdorp kon wel van verschil lende gebeurtenissen verhalen. Hij herinner de aan de ramptijd, toen ook zoveel van de groepscommandant werd gevergd, wees op de vitaliteit van adjudant Griep, die onlangs nog alleen een boerderij omsingel de en hoopte tenslotte dat het hem en zijn familie nog vele jaren zeer wel zou gaan. Namens de collega's bood opper Westdorp een vulpen aan, terwijl voor mevr. Griep een koffiefilter op tafel kwam, ter herinne ring aan de vele bij haar gebruikte kopjes troost. De reservisten bleven niet achter. De al 13 dienstjjaren tellende reservist J. P. Blaas uit Tholen bood met felicitaties een portefeuille aan, terwijl adjudant Hober als afgevaardigde van de Bond van chr. poli- tie-ambtenaren een boekenbon overhandig- ALS VELDWACHTER BEGONNEN In zijn wederwoord merkte adjudant Griep op, hoe hij in 1925 van achter de ploeg ge meenteveldwachter van Axel werd. Het is begrijpelijk, dat hij toen nog geen gedachten koesterde ooit groepscommandant bij de rijkspolitie te worden, laat staan een ko ninklijke onderscheiding te ontvangen. Waar Gods voorzienigheid over alles gaat, meen de de adjudant eerst dank te brengen aan Hem, die dit alles heeft toegestaan. Daar naast bracht hij dank aan zijn superieuren en meende bij elkaar grote reden tot dank baarheid te hebben, wanneer ik het nog eens over kon doen, zou ik het beter willen doen. Met erkentelijkheid gewaagde hij van zijn vele oud-superieuren, die of de dienst inmidels ook verlaten hebben of naar elders zijn vertrokken. Spreker vond dat de burgemeester hem goed kende en anderzijds wist hij, dat men bij hem, mits met gefundeerde argumenten, een gewillig oor vindt. Hij erkende van de burgemeester veel wijze opmerkingen te hebben mogen aanhoren, ook wanneer hij er op wees, dat men niet moet verambtelij- ken. De gemeenteijlke autonomie en de rijks politie zijn twee begrippen, die elkaar niet geheel dekken, aldus adjudant Griep. Hij heeft echter ondervonden, dat burgemeesters vaak goede diplomaten zijn. Hij dankte voorts alle sprekers voor hun goede woor den en de ontvangen stoffelijke blijken van waardering. Zich tot zijn vroegere man schappen wendend merkte dhr. Griep op, dat zijn plicht hem steeds voor ogen stond, ook al heeft hij daarbij wel eens iets ver keerds gedaan. Bizondere waardering had hij voor opper Westdorp, met wie hij zo lang samenwerkte. Hij wist dat het deze politieman nooit te veel was om tijd en moeite te geven teneinde zich de voorschrif ten eigen te maken. De opvatting van de po litietaak 35 geleden en nu verschilt wel enigszins. Opper Westdorp deed altijd ruim zijn plicht en heeft mijn post veraangenaamd Adjudant Griep besloot zijn wederwoord met de Groep Tholen nogmaals het allerbes te toe te wensen. Daarna was men nog even gezellig bijeen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660—500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 16 tot en met 22 juli 1961 zondag 6.— 18.14 maandag 6.37 18.48 dinsdag 7.1.4 19.25 woensdag 7.50 20.— donderdag 8.27 20.40 vrijdag 9.12 21.28 zaterdag 10.07 22.28 juli Eerste Kwartier te 0.14 uur. BURGERLIJKE STAND Overleden: 7 juli 1961: Simon Cornelisse, oud 76 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen, gehuwd geweest met Jansje Bergers. Ingekomen: Jan A. Kooman en Maria A. Kooman van Riiland-Bath naar 1500 gemeten polder 2. Rozet Lensen-van Oostenbrugge van Wa terlandkerkje naar 1500 gemeten polder 50. Barbara Roukema van Noorddijk naar Visstraat 16 Berendje Wijma van Oostdongeradeel naar Bosstraat 44 Franciscus F. J. Kramer van Arnhem naar Hoogstraat 30 Maria Westerduin-Born en 4 kinderen van Terneuzen naar Markt 18. Vertrokken: Adrianus J. v. d. Boom van Julianastraat 6 naar Bergen op Zoom. Antony C. Stoutjesdijk van Markt 18 naar Sluis. Dina Jaspers-Knuist en kind van Singel 13 naar Bergen op Zoom Leendert P. Stokman, echtgenote en 3 kin deren van 1500 gemeten polder 50 naar Nieuw Lekkerland. Cornelis F. Stokkers van Kruittorenstr. 9 naar Wemeldinge Marinus J. Joppe van Polderstraat 4 naar Oud Vossemeer Jacobus J. J. Jeroense van 1500 gemeten polder 92 naar Rotterdam Arendje C. Biesheuvel-Kot van Ten An- kerweg 9 naar Werkendam. Hendrik Schot van Wal 17 naar Hei- nenoord Leijntje Klompe-de Lange van Oudeland- sepoort 16 naar De Bilt Geert H. Heebels van Singel 57b naar Zwolle. Jacomijna Prince van Stoofstraat 17 naar Breda. Lena W. Minnaard-de Hond van Bed. dam 26 naar Yerseke. CONCERT „TREMOLANDO" De mandolinevereniging „Tremolando" is voornemens bij gunstig weer a.s. zaterdag op de markt te concerteren. Tremolando wil om 8 uur beginnen. JAARVERGADERING „HELPT ELKANDER" De bovengenoemde vissersvereniging hield onder leiding van dhr. J. H. Bal de jaar vergadering, waarbij de opkomst niet bi zonder groot was. De aftredende bestuursle den C. Schot Azn en J. Bout werden her kozen. Besproken werd de herdenking van het 60-jarig bestaan, wat op 16 oktober zal worden gevierd tijdens een algemene verga dering. Voor die bijeenkomst zal als spreker wor den uitgenodigd archivaris Staderman, die een lezing hoopt te houden over het ont staan van de visserij in Tholen. Uit het jaarverslag bleek dat het voor de visserij een gunstig jaar is geweest en de opbrengsten hoger lagen dan het jaar daar voor. Enkele nieuwe leden werden geboekt. Ook de cursus die voor de binnenscheep vaart wordt gehouden, loopt uitstekend in tegenstelling met andere vissersplaatsen, waar dit sterk terugliep. Daarna werd o.a. nog besproken verbe tering van de ligplaatsen in de haven. Daarna sluiting. „TROUWE DUIF" Orleans 435 km le duif 1.44.39, laatste duif 2.19.58. Fr. Koppenhol 1, A. de Jonge 2 16 25 29 M. Vogel 3 4 14, A. Wagemaker 5 6 15 23, J. Kegge 7 18 26 27, J. Deurloo 8 30 32, C. van Luijk 11, P. Kegge 9 10 31, M. Moeliker 12 17, G. Soomers 13, L. Laban 19, M. Tazelaar 20 22, G. de Kok 21, J. Praat 24, D. Jansen 28. ORIENTATIERIT De plaatselijke Afd. van de Ver. voor Veilig Verkeer verzorgt dit jaar de grote oriëntatierit voor het gehele eiland Tholen. Deelname in de categoriën personenauto's, motoren en bromfietsen. Opgave bij een der bestuursleden of bij de start op zaterdag avond 15 juli 18.00 uur vanaf café Rijstenbil. DUIVENSPORT De uitslag van de wedvlucht vanaf Orleans over 440 km, waaraan 84 duiven van „De Zwaluw" deelnamen, luidt als volgt: A. v. Treijen 1 2 5 21 22 23: M. de Graaf 3 14; C. Timmermans 4 11; J. v. d. Zande 6; A. Douw 7; M. v. d. Zande 8 9 18 26; G. Havermans 10; A. v. Deelen 12 19 27; J. Tholenaar 13 28; A. Rijnberg 15; F. Nuts 16; W. Burgers 17. 25, 29; D. Lindhout 20; P. van As 24. OP REIS Terwijl dinsdag de chr. kleuterschool een een fijne dag werd bezorgd met een tochtje DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Een opkikkertje door de „Thola" Een droge en natte „thoolse dag" Uitslagen van de keuringen Afscheid van adjudant Griep bij de rijkspolitie Een natte muziekmiddag en een nog droge muziekavond De geslaagdengefeliciteerd Het oor is de weg naar het hart. naar Vrouwenhof bij Roosendaal, waar ruim gelegenheid is tot ongedwongen spel letjes, waren gisteren de kinderen van de chr. school aan de beurt, voor wie „De Efteling" op het programma stond. Ook gisteren mankeerde het niet aan veel ple zier. DE NIEUWE LICHTING Volgende week worden de schooldeuren gesloten. Voor 44 kinderen van de kleuter school gaat die deur voor het laatst dicht. Wanneer de zomervacantie voorbij is - 22 augustus - zullen de 44 kinderen die op de wachtlijst staan voor het eerst die school deur zien opengaan. Voor kinderen die de vierjarige leeftijd binnenkort bereiken is het gewenst dat men deze direct bij de hoofd leidster opgeeft om dan in volgorde der wachtlijst te worden geplaatst indien de ruimte dit toelaat. Bij de openbare school sluiten leerlin gen deze periode af en worden er na de vakantie weer nieuwe verwacht. De chr. school boekte tot dusver 38 nieuwe leerlingen, terwijl er waarschijnlijk 28 een nieuwe sport op de levensladder beklimmen. Maar eerst zit er voor allen nog een hopenlijk prettige schoolreis en/of vakantie in het vat. VERBETERD Als het ene wordt opgeknapt, valt het minder schone des te meer op. Kijk maar naar het eind van de Hoenderweg, waar een herstrating bij het rioolgemaal een grote verbetering bracht, maar waardoor het nog wat rommelige „domineeshof" des te meer uit de toon valt. Ook dat zit in de toekomst wel veranderen. BURGERLIJKE STAND over de maand juni 1961 Geboren: 25 juni te Bergen op Zoom: Johannes Marinus, zoon van Hendrik Heijboer en Maria Cornelia Smits. Overleden: 11 juni: Cornelia Maria Roozemond, 48 j. Huwelijksaangiften: 22 juni: Willem Bout 27 jaar, transport arbeider, wonende te Tholen en Paulina de Vos, 28 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Huwelijken: 15 juni Birger Pedersen, 23 jaar, stuur man binnenvaart, wonende te Stjördal in Noorwegen en Adriana Christina Moerland, 21 jaar zonder beroep, wonende alhier. Loop der bevolking Vertrokken 22 juni: Jakob Geluk van Koning Haakon- straat 5 naar Scherpenisse. Ingekomen: Geen. GEZELLIG UIT Vorige week vertrok de reisvereniging „Gezellig uit" reeds om 4 uur van de markt voor de jaarlijkse dagtrip. Het ging in een ruk door naar Eindhoven, waar langs de Philips- en D.A.F.-fabrieken werd ge reden om vervolgens in Maarheeze de koffie te gebruiken. Over Weert en Roermond kwam men aan de Duitse grens, waarna de eerste rustpauze volgde bij de Keulse Dom. Men zag na de 600 trappen te hebben afge legd het prachtige panorama van de Rijn met de bruggen, ook de grote spoorbrug, waarover elke 3 minuten een trein passeert. Van Keulen ging het naar de Eiffel, waar een boottocht werd gemaakt van 10 km naar Köningswinter met het Zevenge bergte. Ook daar was genoeg moois te zien. De terugtocht langs de wijnbergen verveel de evenmin een ogenblik en via Aken en het Belgische land ging het weer op huis aan, waar met voldoening nog eens over deze gezellige reis kan worden nagepraat. GEVONDEN een ondervest. Inlichtingen bij de rijks politie. „DE REISDUIF" Wedvlucht Orleans afstand 435 km los uur 1ste duif 13.39.41 is 1281 meter per minuut laatste duif 14.24.59 is 1130 meter per minuut. J. Geuze Scherp. 1 7 13 14, M. Speijer Pvl. 2 12 D. Uil Pvl. 3 6 9, A. van Tig- gele Pvl. 4, K. Lisseveld Pvl. 5, J. v. d. Hoek St. M. 8 11 C. v. d. Have Scherp 10 - -S -» o.a. WEEK-END SHIRTS v.a, 9.90 KERKO No-Iron SHIRTS 2 stuks in reisetui 25.00 Fijn RIB ONDERGOED 1)75 SOKKEN, WOL EN NYLON 1.95 HERENMODES BIJEENKOMST TUINCURSISTEN Op een door de Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Poortvliet gehouden bij eenkomst voor leden en oud-tuincursisten richtte mevr. van Doorn zich bij haar wel komstwoord inzonderheid tot de tuinieraar dhr. Gerritsen en deed vervolgens medede ling over mutaties, die zich in het bestuur der afdeling hebben voorgedaan. Zo was mevr. Kugel benoemd als gewestelijk presi dente (Zeeland), waarmee de nieuwe func tionaris namens de afdeling werd gefelici teerd en het nieuwe bondsspeldje (korenaar tje) werd overhandigd. Mevrouw Kugel wist dit zeer op prijs te stellen. In haar plaats was als afdelingspresidente mevr. van Doorn benoemd, vice presidente mevr. v. Nieuwen- huijze-Vogelaar, secretaresse mevr. Speijer- Slager, notuliste mevr. Duijzer-van Beek en penningmeesteresse bleef mevr. Kesteloo- Slager. Mevr. van Doorn verheugde zich voorts over de terugkeer van mevr. van Nieuwen- huijze-Vogelaar uit het ziekenhuis, waarna de minder aangename mededeling moest vol gen, dat het bizonder trouwe lid mej. van Bendegom te Sint Annaland was overle den. Te harer gedachtenis werd een minuut stilte in acht genomen. Daarna was het woord aan dhr. Gerrit sen die het in letterlijke en figuurlijke zin met bloemetjes zei. De nadruk werd in zijn lezing gelegd op het kweken en verwer ken van strobloemen en de leden hebben er uit geleerd, hoe men daarin vaak in gebre ke blijft, waarbij het voornaamste is dat de grond er hier bijna nergens voor geschikt is. Toch willen de leden trachten er het beste van te maken en op de najaarsverga dering, wanneer het 30 jarig bestaan wordt gevierd, met iets mooi's voor de dag te komen, waarin men met behulp van dhr. Gerritsen zeker hoopt te slagen. Door het bloemen schikken en richten werd het een nuttige en gezellige avond, na afloop waarvan dhr. Gerritsen bij een woord van dank een cadeautje werd over handigd. Daarna werden nog enkele punten bespro ken met betrekking tot de fokveedag. RAADSELS OP FOKVEEDAG Tijdens de „thoolse dagen" werd door de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Poortvliet ook een stand verzorgd op het terrein aan de Schapenweg. Men wenste daarbij enigszins in de fokvee-sfeer te blij ven, zodat er een mooie foto van een stier rijpaard en kalf werden opgehangen en de bezoekers gelegenheid werd gegeven de na men van die dieren te raden. Die namen wa ren tevoren in een verzegelde enveloppe in de kluis van het gemeentehuis opgeborgen. Er bleek voor deze raadsels goede belang stelling te zijn, temeer omdat 3 mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. De naam van de stier werd geraden door Frans v. d. Slikke te Poortvliet, Een formidabele zak snoep was zijn deel. De naam van het rijpaard werd niet geraden, maar door nummering viel het lot op mevr. Groenewege-Blok te Sint Maartensdijk, die eigenares werd van een schrijfset in kunstleer. Tenslotte kreeg mej. E. de Groen te Poort vliet een boekenbon door de naam van het kalf „Ineke" juist te raden. Het was een klein maar gezellig hoekje in de grote tent, waarbij de leden bloemenschik- ken, geleerd van dhr. Gerritsen, in praktijk konden brengen. Het bestuur bracht dank aan de dames-medewerksters en aan de fokveedagcommissie. ZANGAVOND De plaatselijke zangvereniging „Crescen do" heeft het voornemen om zaterdag avond

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1