Plaatselijk Nieuws Eén of twee Rennies DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN Bergen op Zoom Suède damesjasjes „Sportlef" (JAN ELICH) OUD -VOSSEMEER Het bekende Zweedse instituut F.B. brengt li de anatomisch verantwoorde BREUK-GORDEL VEILIGE ZEKERHEID. STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK Verlovingsringen ISerbers Cx Jcnniskens ST. ANNALAND SCHERPENISSE Zich tot de vertegenwoordiger van Classis en de Ringcollega's wendend, merkte de predikant op, hoe er na een volle Ring weer vele veranderingen zijn gekomen en lege plaatsen ontstaan, wat het werk zwaar der zal maken. De hoofden der scholen bracht hij dank voor de verleende medewerking. Het ging niet om de leidinggevende personen van een andere school, wanneer ik liet uitkomen voorstander te zijn van het chr. onderwijs, aldus spreker. Bij al de kerkelijkheid en vrij gevigheid in deze gemeente, ja in het gehele eiland, was het mij en ook mijn collega's altijd weer een verwondering, dat er nog zo velen in de neutraliteit staan. Het duelis me geeft een scherpe tegenstelling te zien op Tholen tussen zondag en in de week. De gevoerde strijd op het onderwijsge bied deed soms boze gezichten ontstaan. Ds. Westland verzekerde dat die boosheid niet wederkerig was. Hij kon niet anders op grond van de doopbelofte en hoopte dat die strijd op principiële gronden zal wor den voortgezet, met betrekking tot het huis- houdonderwijs, evenals bij ander voortge zet of middelbaar onderwijs. Spreker ver volgde zijn toespraak met koster, ontvanger, organist, hulpkoster en collectant dank te brengen, evenals voor de ijver van de kos tersvrouw. Voor de verenigingen hoopte hij dat ze in ledental zouden toenemen en maakte met erkentelijkheid gewag van de zeer goede verhouding tussen kerkvoogden notabelen en kerkeraad, inzonderheid was dit tijdens de kerkuitbreiding gebleken. Voor de resterende schuld hoopte hij dat een of ferende gemeente achter de college's zou blijven staan. De grote eenheid in de kerke raad vond zijn grond in het feit, dat het allen te doen was om het Woord des Hee- ren. Zich tot de gemeente richtend verklaarde de scheidende predikant dat hij met veel vreugde onder haar heeft mogen arbeiden. Het was goed in uw midden te zijn. Ui terlijk is er zelfs veel om in te roemen, als ik denk aan de kerkgang en de offer vaardigheid. Maar ook werden vaak de ge boden Gods overtreden, hetgeen zich met name openbaarde tijdens uitbundige feesten. Dat heeft spreker vaak verdriet gedaan. Hij hoopte dat men ook nog zou leren als christen feest te vieren. Over de tot stand gekomen uitbreiding van kerk en bouw verenigingslokaal was spreker met de gemeente verheugd. Het was goed ook in dit opzicht aan de eredienst van God te werken. Ds. Westland besloot met de bede, dat men ook in het uiterlijk leven Gods geboden zou onderhouden en beval de gemeente Gode in Wien te gelo ven groot loon te verwerven is. Namens de kerkvoogdij en notabelen sprak burgemeester J. van den Bos, die er op wees dat er tussen dit college en de pre dikant met kerkeraad geen schrille tegenstel lingen waren en dat terwijl het grote bouw plan werd verwezenlijkt waaraan de schei dende predikant de grootste stoot gaf. Door uw grote ijver waart ge een sterk bindende factor, die niet alleen op 't kerkelijk deel. maar op de gehele gemeente uw stempel drukte. We hebben ds. Westland Ieren kennen als een voortvarend man met een bescheiden vrouw, waaraan de gemeente veel dank is verschuldigd, aldus burgemeester van den Bos die hieraan nog enkele woorden toe voegde als hoofd van de burgerlijke ge meente. Spreker wees er daarbij op, hoe de verhouding tussen kerk en overheid in een kleinere gemeente wordt geaccentueerd. Met waardering heeft het gemeentebestuur het jeugdwerk van ds. Westland gevolgd, met name ook de instuifavonden op de zater dag, terwijl men kennis nam van aktivitei- ten op ander gebied, onder meer ook om het christelijk onderwijs meer ingang te doen vinden. Spreker hoopte dat het gestrooide zaad tot wasdom zou mogen komen. De burgemeester noemde het niet overdreven, wanneer hij verklaarde, dat ds. Westland en zijn echtgenote een grote lege plaats achter laten en hoopte dat het beiden goed zou mogen gaan in de nieuwe gemeente. Ds. P. Alblas van Scherpenisse sprak na mens de Classis Zierikzee en merkte op, dat ds. eWstland ook daar een waarschu wende stem liet horen. Hij hoopte dat hij in zijn nieuwe gemeente vruchtbaar zou mo- gén arbeiden met Gods Woord als richt snoer. Ds. J. van der Haar van Sint Maar tensdijk, namens de ringcollega's sprekend, dankte de scheidende collega voor de ont vangen steun, toen hij als „oudste'' predi kant van' de ring de nieuwkomers met raad en daad terzijde stond. Moge u uw verdere weg met blijdschap vervolgen, aldus ds. van der Haar. Ds. Zwanenburg verklaarde het gezin Westland als vriend node te zien vertrekken en hoopte als consulent de steun van kerke raad en gemeente te mogen ontvangen, om te doen wat bij ambtsvervulling in twee ge meenten mogelijk was. gesmolten op Uw tong en overtollig maagzuur is geneutraliseerd. Weg pijn - en geen angst meer voor de gevolgen van een stevig maal. Met Rennies bij de hand kunt U zonder zorgen eten, waarnaar' een grage maag vraagt. Komt de nood aan de man, breekt zuurbrandt uit, met Rennies blust II afdoende, in een wip, onopvallend. Namens de kerkeraad en gemeente sprak ouderling J. Scherpenisse, er aan herinne rend hoe de dominee vijf jaar geleden uit Waarder was overgekomen en zich met het tekstwoord uit Exodus 33 15 aan deze ge meente heeft verbonden. Vijf jaar het Woord van God gepredikt, daarnaast ge ijverd voor de kerkuitbreiding, mevrouw Westland in goede vriendschap gearbeid aan het verenigingsleven, het maakt bij el kaar een band die bij het verbreken pijn ver oorzaakt. Na een dankwoord voor dit alles wenste ouderling Scherpenisse zijn toespraak te besluiten met de woorden die ds. West land ook zo vaak aan het eind van zijn pre diking gebruikte „Soli Deo Gloria" Gode alleen de eer, waarna hij de gemeente verzocht het gezin Westland Ps. 121 4 toe te zingen. Na een dankwoord tot alle sprekers en de gemeente voor het toezingen eindigde dominee Westland de dienst met de woorden: De Heere zij uw uitgang en in gang tot in der eeuwigheid. De slotzang was Ps. 119:65. Ds. en mevr. Westland hadden eerder af scheid genomen van de verenigingen, met welke leden in die vijf jaar een vriendschaps band was gesmeed, die eerst bij dit afscheid duidelijk werd gevoeld. Na de kerkdienst was er ook nog gele genheid voor de inwoners met een handdruk persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevr. Westland, die maandagavond naar Groot Ammers zijn vertrokken, waar a.s. zondag de entree-dienst zal volgen. Dr. A. Kugel, Poortvliet, Tel. 01662-400. Dr. J. .Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676-415. Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 9 tot en met 15 juli 1961 zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 0.45 13.22 1.48 14.17 2.43 15.05 3.29 15.46 4.10 16.28 4.50 17.05 5.23 17.40 12 juli Nieuwe Maan te 20.12 uur. BENOEMING De heer H. Schot Joh. zn. werd als bouw kundig tekenaar benoemd te Heinenoord. ZWARE HERSENSCHUDDING JMA BROMFIETSVAL Een ernstig ongeluk gebeurde maandag avond rond zes uur aan de Rondweg alhier. De ruim 16-jarige L.P.M. van de Oudeland- sestraat kwam met zijn bromfiets vanaf de Molenvlietsedijk de Rondweg overgereden, toen er uit de richting Poortvliet een dienst- bus naderde van de firma Krijger met aan het stuur de heer C.M.B. uit Scherpenisse. Het voorrangsrecht was dus geheel aan de zijde van de buschauffeur, die nog probeerde de bromfietser te ontwijken. Dat was niet meer mogelijk, zodat een botsing ontstond en M. op het fietspad werd geslingerd. In zorgwekkende toestand moest hij naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar met een zware hersenschudding ook andere erns tige verwondingen werden geconstateerd. Ook gisteren was de toestand van deze h.b.s.-er, die nog maar kort in het bezit was van een bromfiets, nog ernstig. TURNDEMONSTRATIE VOOR EN DOOR „OLYMPIA" Op de bizonder warme zaterdagavond van 1 juli jl. werd in de thoolse wandeling bij de molen een gymnastiekdemonstratie gehouden. De voor velen te hoge tempera tuur was oorzaak van een geringe belang stelling. Aan de demonstraties werd mede werking verleend door een springgroep van U.D.I. uit Bergen op Zoom, een aantal da mes en heren van de Zeeuws-Brabantse turnkring onder leiding van de heer van Mijnsbergen en door Ölympia zelf. Voor zitter M. C. Meerman sprak het welkomst woord, waarna prachtig turnwerk werd gedemonstreerd. De kringvoorzitter, de heer J. Ossewaarde uit Yerseke was verheugd over de goede vooruitgang van de thool se gym, zoals ook het K.N.G.V. regelmatig nieuwe afdelingen kan inschrijven. Aan de heer M. C. Meerman overhandigde hij het erediploma van de kring voor zijn verdienstelijk gymwerk en aan de heer W. Cornelisse, secretaris van Olympia het di ploma van verdienste. De avond was meer belangstelling waard geweest. BURGERLIJKE STAND Geboren: 2 juli 1961 Joris Jan Cornelis zoon van Abraham Jan Lensen en Rozet Oostenbrug- ge. Getrouwd: 30 juni 1961 Marinus Minnaard oud 22 jaar wonende te Yerseke en Lena Wille- mina de Hond oud 21 jaar wonende te Tholen. Ondertrouwd: 30 juni 1961 Machiel Geuze oud 22 jaar wonende te Poortugaal en Elisabeth Quist oud 22 jaar wonende te Tholen. 30 juni 1961 Johannes Verbeek, oud 25 jaar en Jacoba Helena Maria van den Ber ge oud 22 jaar beiden wonende te Tholen. vuur met behulp van omwonenden en een brandblusapparaat reeds gedoofd. De zeer velen die zich in overhemd op brommer en fiets in de gloeiende middag hitte hadden gewaagd, in de hoop hun zweet beloond te zien bij het het ondergaan van de senstatie van een „reuze fik" kwamen dus bedrogen uit. daagse reis, ditmaal naar Dinant. Om half zeven zat het gezelschap in één der luxe Klundert's toers en ging het via Antwerpen, waar een rondrit door de stad werd gemaakt en langs de havens gereden, via de tunnel op Brussel aan. Men nam daar nog een kijkje op het Expo terrein, om vervolgens de kerk van Laeken te bezichtigen, waar de in kort, lang en model de beste merken - nieuwste tinten van 89.50 tot 175. Lievevrouwestr. 9 Bergen op Zoom „TROUWE DUIF" Vlucht 1 juli 1961 vanaf Port St. Max, 270 km. L. Laban 1 3 24 J. Deurloo 2 4 A. La- ban 3 A. de Jonge 6 8 10 11 14 21 L. Jan sen 7 M. Tazelaar 9 1,6 17 20 J. Kegge 12 Fr. Koppenhol 13 31 32 J. Somers 15 23 25 J. Praat 18 26 Vogel 19 22 P. Kegge 13 30 A. Wagemaker 28 C. Moeliker 29 ORIENTATIERIT VOOR EILAND THOLEN Volgende week zaterdag 15 juli wordt on der auspiciën van de afdeling Eiland Tho len van de Ver. voor Veilig Verkeer een grote oriëntatierit gehouden voor auto's, motorfieten en brommers. De praktische uitvoering van deze jaar lijkse wedstrijd berust dit jaar bij de Bonds- afdeling Oud Vossemeer. Start 's avonds vanaf 6 uur bij café Rijs- tenbil op het Veer. Het bestuur verwacht een flinke deelname BRANDJE Zondagmiddag omstreeks 12 uur ontstond een begin van brand in de woning van dhr. A. J. Rijstenbil in de Veerstraat. Door de warmte van een petroleumstel had een daar boven gelegen houten opbergboord vlam gevat. Voor dat de brandweer arriveerde was het AFSCHEID GEMEENTE-WERMAN- A. ROGGEBAND Het gemeentebestuur van Oud Vosse meer nam hartelijk afscheid van dhr. A. Roggeband op de avond van zijn laatste werkdag in dienst van de gemeente. „Aan alles komt een eind", zo zei de burgemeester tot de scheidende gemeente werkman in de geheel gevulde raadszaal. Een mensenleven beweegt zich van de wieg tot het graf, alles is tijdelijk, zelfs een 38-jarige dienstbetrekking bij de gemeente. Als men het voorbeeld van de wieg verder uitwerkt, is de geboorte van dhr. Rogge band als gemeente-werkman niet voorspoe dig geweest. Hij had 12 concurrenten, de stemmen staakten in de eerste raadsverga dering en in de 2e vergadering op 1 mei 1923 verkreeg hij een 4-3 meerderheid. Het loonpeil en de opvattingen anno 1923 blijken uit het benoemingsbesluit tot „vuilnisman" tegen 500.per jaar, en slechts 300.voor de tijd dat hij geen „lantaarn-opsteker" zou zijn. Gelukkig kwa men er in de loop van de tijd diverse func ties bij, die in 1956 alle werden samenge bundeld in de benoeming tot „gemeente werkman". De burgemeester roemde de wijze, waarop dhr. Roggeband zijn arbeid steeds verrichtte hij gaf voor de volle 100% en was met recht een „werk-"man. Ook in omstandig heden, die zijn arbeid verzwaardden, voelde hij zich aan de gemeente verbonden en was immer bereid ook buiten de normale werk uren zonodig de handen uit de mouwen te steken. Aan het overbrengen van zijn dank hier voor verbond de burgemeester de wens dat God de scheidende gemeentewerkman met de zijnen nog vele jaren in goede gezond heid mocht geven. Uit behoefte en zeker niet uit gewoonte bood de burgemeester tenslotte de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. Weth. van Driel, tevens oudste raadslid sprak gelijke woorden van dank en bood zijn beste wensen aan. Hoewel dhr. Rogge band in de praktijk natuurlijk meer met de gemeente-opzichter had te maken, was hun persoonlijk contact altijd van prettige aard. Na een enkel woord van weth. Aarnoudse sprak dhr. T. M. Hage als commandant van de brandweer, waarin dhr. Roggeband sinds sept. 1939 een gewaardeerd lid uit maakte. Namens het korps bood hij ook een enveloppe aan. In zijn dankwoord toonde dhr. Roggeband zich verheugd over de grote belangstelling bij zijn afscheid. De gehele gemeenteraad was vertegenwoordigd, sekretaris, ontvan ger, opzichter, sekretarie-personeel, col lega's en van de familie: 4 zoons met echt genoten en verloofden, enkele kennissen en vrienden. „De finish is bereikt", aldus dhr. Rogge band. Op de vraag van de gemeente sekre taris hoe lang denk je het uit te houden zei ik in 1923: ik zal het wel zien. Het werd tot op mijn 65e jaar: In die 38 jaar is er veel langs mijn neus gegaan. Ik heb het parcours zeker niet zonder strafpunten ge lopen, doch wie zonder zonde is De scheidende gemeente-werkman dankte allen voor de ontvangen medewerking. Aan de burgemeester zal hij prettige herinnerin gen behouden. De wethouders hebben in die 38 jaar vaak gewisseld, met de raadsleden diende hij het belang der gemeente. Het con tact met de gemeentebode, collega's H. M. Voshol en A. Goudzwaard, en gemeente ontvanger was immer prettig, uieraard voor al t.a.v. laatstgenoemde. Sympathie onder vond dhr. Roggeband ook in het brandweer corps en van de gemeente-sekretaris en ove rig sekretarie personeel ontving hij immer medewerking. Van gemeente-opzichter J. Blaas had dhr. Roggeband veel geleerd en sympathie ondervonden. Hij hoopt dat zijn zoon P. C. Roggeband, die hem sinds 1 juni opvolgt dezelfde steun te ontvangen. Als antwoord op een suggestie van weth. van Driel zei de scheidende gemeente-werk man zich met plezier beschikbaar te zullen houden indien de gemeente een beroep op hem mocht doen, zij het dan liever als stra- ter dan als gemeentelijke rattenbestrijder. De burgemeester concludeerde dat het gemeentelijke juk niet al te zwaar heeft ge drukt. Na een dankwoord voor de ontvangst en de hulde, uitgesproken door Roggeband's oudste zoon, was men nog geruime tijd gezellig bijeen. GEVONDEN Bij de postcommandant der rijkspolitie zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: een plastic schoen, een paar plastic schoe nen, een portemonnaie met inhoud en nog maals een „kunstgebit". BENOEMING NOTABEL Tijdens een vorige week woensdag gehou den verkiezing benoemde de lidmaten der N.H.Kerk in de plaats van dhr. W. A. den Engelsman, die naar Tholen is vertrokken tot notabel dhr. M. Moerland. DUIVENSPORT De uitslag van de vlucht van zaterdag vanaf Pont St. Maxence over 275 km, met 114 duiven, luidt voor „De Zwaluw" als volgt: M. v. d. Zande 1, 8 18 A. Rijnberg 2 11 34 en 2e overduif Jac. Boogaart 3 37 38 en le overduif A. van Treijen 4 12 21 24 29 Jac Vaders 5 D. Havermans 6 28 F. Nuts 7 9 10 17 W. Burgers 13 33 C. Timmermans 14 A. Lindhout 15 20 23 27 en 3e overduif J. V. d. Zande 16 31 M. de Graaff 19 26 N. v. d. Houten 22 P. van As 25 30 35 J. v. Meer 32 A. van Daalen 36. De duiven waren gelost te 10.30 uur Aankomst 1ste duif 1,4.59.47 uur laatste 16.13.43 uur. „DE VRIENDSCHAP" MAAKTE TWEEDAAGSE REIS Op 27 en 28 juni maakte de reisvereniging „De Vriendschap" haar jaarlijkse twee overleden leden van de Belgische koninklijke familie worden bijgezet. Na de koffie werd ook Brussel (vanuit de bus) bezichtigd en stond men even stil bij de voornaamste ge bouwen en monumenten. Een bezoek aan Waterloo volgde met een kijkje op het pa norama vanaf de heuvel. Door de Borinage ging het verder via Charleroi Marcinella en Stastiere naar de Franse grens en zo door het prachtige Maasdal naar Dinant. Toen was het ongeveer 4 uur, zodat er nog voldoende tijd was om een bezoek aan de bekende grotten te brengen en via de kabel baan aan de Citadel. Na het eten werd nog een boottocht gemaakt over de Maas en was het gezelschap vervolgens nog gezellig bij een om deze eerste mooie dag plezierig te besluiten. De andere morgen reed men ongeveer 9 uur naar Namen, waar ook de Citadel werd bekeken en via het Maasdal ging het naar Hoei, van waaruit een tocht door de Hoog- ardennen werd gemaakt en in Remouchamps gegeten. Toen naar Luijk met een rit langs de rozentuin en het wandelpark. Via Maas tricht en Geleen kwamen de reizigers om 6 uur in Roermond waar een goed diner weer best smaakte. De terugreis liep via Eindhoven - Tilburg om in Oosterhout nog een gezellige avond door te brengen, En toen werd het nog bijna half twee eer Oud Vossmeer in het zicht kwam. De tweedaagse zat er weer op. Alle deelnemers waren zeer tevreden over deze mooie reis, waarbij men de chauf- Uw meest ideale hulpmiddel I Zonder dat U er Iets van be speurt, dus zonder hinder of belemmering, beheerst dit was- bare apparaat Uw breuk en woelt het alsof U Uw onder lichaam met de vingers steunt. Wij demonstreren vrijblijvend: Don. 13 juli Goes „Focus Opril bij Markt van 10J^-12 en van 2-4 uur O Vrij. 14 juli Bergen op Zoom Drog. Besling Fortuinstraat 12 van 10-12 uur. -Amorspl Maast feurs bizonder dankbaar was voor de goede uiteenzetting, waarvoor „De Vriendschap" zich ook bij een volgende maal graag weer aanbeveelt. BURGERLIJKE STAND Geboren: 3 juni Maria Janna dochter van Arend Aarnoudse en Jacoba den Haan. 27 juni Jacobus Franciscus zoon van Jo hannes Franciscus Hommel en Anna Cor nelia Havermans 1 juni te Bergen op Zoom Maatje Mar- garetha Jacomina dochter van Jan Berkheij en Cornelia Catharina Boogaard. Ingekomen: Marinus Kopmels ongehuwd uit Wol- phaartsdijk Marinus J. Joppe weduwnaar uit Tholen Cornelis E. G. Hommel ongehuwd uit Oudenbosch Johanna M. van Poortvliet ongehuwd uit Ede Vertrokken: Johanna W. Boogaart ongehuwd naar 's Gravenhage Jacob M. Westveer ongehuwd naar Ou- delande. Catharina M. Guiljam ongehuwd naar Bergen op Zoom Johannes A. Boogaart gehuwd naar Am sterdam. een plattelandsgemeente een apart cachet geeft, is het bij het huidige verkeer wel gemakkelijk dat de travaille is geruimd. Hoeveel paarden in al die jaren (eerst was het een houten, daarna een ijzeren) de travaille hebben bevolkt zouden we bij geen benadering kunnen zeggen. Vast staat dat er heel wat ijzers onder de paardenhoeven werden bevestigd. BURGERLIJKE STAND Geboren: 13 juni te Raamsdonk Marinus zoon van Leendert Theunisse en Geertruida Johanna Dank Adras a-b „Eben Haëzer" p-a Bierensstraat 39 15 juni Anthonie Jacobus zoon van Jaco bus Polderman en Machalina Westdorp. Adres Hoenderweg 54 20 juni Cornelis Gerard zoon van Ge rard Cornelis Goedegebuure en Maria West dorp Adres Hoenderweg 60 Overleden: 2 juni te Bergen op Zoom Marinus eGuze oud 86 jaar zonder beroep echtgenoot van Christina Johanna Vos. Adres Noordstraat 7. 4 juni te Bergen op Zoom Pieter Polder man oud 79 jaar zonder beroep weduwnaar van Josina Gunst Adres Suzannaweg 42. 21 juni Jacob Dingenus Kodde oud 78 jaar zonder beroep, echtgenoot van Cornelia Jannetje Weijler. Adres Suzannaweg 42 30 juni Cornelis van Vossen oud 70 jaar zonder beroep echtgenoot van Pieternella den Haan Adres Klippelstraat 9. Ingekomen: Pieter van den Boogaart van Wemeldinge naar Hoenderweg 49 Cornelis den Haan van Poortvliet naar Hoenderweg 42. Vertrokken: Lein Brand en gezin van Hoenderweg 6a (salonwagen) naar 's Heer Arendskerke Mattheus Janse van Ooststraat 22 naar Dordrecht Verhuizingen binnen de gemeente: Pieter Moerland en gezin van Havenplein 9 naar Javadijk 60 Johannes A. van Ham van Klippelstraat 9 naar Havenplein 9 Hendrik J. van Driel en echtgenote van Weststraat 12 naar Julianastraat 42 EEN DAGJE UIT Hoewel het weerbericht windkracht negen had afgegeven met enkele buien hebben de kinderen der O.L.S. zich niet laten ontmoe digen en stapten vol goede moed 's morgens reeds om zes uur in de bus. Het werd een schitterende tocht. In 's Hertogenbosch werd vanuit de bus de St. Jan, een prachtig gotisch bouwwerk bekeken, waarna in Grave de eerste speel tuin werd bezocht en een consumptie ge bruikt. Via de Mookerheide ging het in de richting Berg en Dal, waar geruime tijd in de speeltuin „Erica" werd vertoefd. De Waalbrug over en de Betuwe door naar het park Rozendaal met zijn bedrie gertjes, en kettingbrug. He plan was een boottocht naar de Wes- terbouwing te maken maar daar de boot zo druk was bezet, bleek dit ondoenbaar. Daarom niet getreurd dan maar naar Ouwehands dierenpark in Rhenen ap de Grebbeberg en via Tiel over de nieuwe brug bij Gorkum naar de laatste pleisterplaats, een speeltuin in Teteringen. Om ongeveer tien uur was men weer in Stavenisse terug. ERNSTIG ONGEVAL De heer D.P. die per bromfiets op weg was naar zijn werk kwam zodanig te vallen, dat hij met een zware hersenschudding in het ziekenhuis te eBrgen op Zoom moest worden opgenomen. GYMNASTIEKDEMONSTRATIE Op 1 juli j.l. organiseerde onze plaaselijke gymnastiekvereniging „Wij willen vooruit" voor de eerste maal in haar korte bestaan een gymnastiek uitvoering op het voetbal terrein. Voor de aanvang van de demonstratie maakten alle deelnemers en deelneemsters, vooropgegaan door ons muziekkorps „Met vereende krachten" een rondgang door het dorp. Nadat notaris W. L. Blindenbach het ope ningswoord had uitgesproken stond als eer ste punt op het programma een openbare les van de kleuters. Deze les werd gevolgd door diverse gymnastische oefeningen, zoals vrije- en brugoefeningen, paardspringen, lange mat- springen enz: die alle werden geleid door mej. R. Deurloo. Het geheel gaf een heel aardig beeld, van hetgeen op gymnastisch gebied kan worden beoefend. De vereniging heeft met deze geslaagde uitvoering wel bewezen, dat zij de naam „Wij willen vooruit" niet ten onrechte draagt. Vooral het kleurige uniform, blauw-wit voor de meisjes en wit voor de jongens gaf het geheel een feestelijke aanblik. Gezien het grote aantal bezoekers (200 personen) en het peil der oefeningen, be staat er goede kans, dat deze vereniging een blijvende plaats in onze dorpsgemeenschap heeft verkregen. ANJERFONDS Voor het Anjerfonds, waartoe leden van de muziekvereniging waren ingeschakeld, werd ƒ291,95 gecollecteerd. MUTATIES Door het vertrek van ds. en mevr. West land moest in enkele vakatures worden voorzien. Zo werd de heer Anth. A. van Luijk benoemd tot voorzitter van de plaat selijke zendingscommissie en mevr. Moerland van Vossen zal mevr. Westland opvolgen als presidente van de hervormde dames- zendingskrans „Trifose". TRAVAILLE VERDWENEN Op de Voorstraat alhier stond sinds men senheugenis een travaille voor de smederij Lanooy. Nu dhr. Lanooy zijn bedrijf heeft overgedragen en in het pand een winkel bedrijf wordt gevestigd is deze week ook de travaille verdwenen. Hoewel zoiets aan GEVONDEN Een stel badkleren en een deksel van een gereedschapskist behorende bij een brom fiets. Inlichtingen bij de Postcommandant der Rijkspolitie, alhier. FESTIVAL Ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van de muziekvereniging „Eendracht" alhier wordt morgen 8 juli een festival gehouden. Zonder ditmaal in de historie terug te vallen is het toch belangrijk te noemen, dat onze kleinste gemeente het presteerde de muziek vereniging tot het achtste lustrum te brengen. En dat zeker wanneer men weet welke diep tepunten zijn ondervonden. Dieptepunten, die het verenigingsbestaan menigmaal aan een zijdendraad deed hangen. "Wanneer we hier van een 40 jarig bestaan rekenen, dat is daarbij de muziekloze bezettingstijd inbe grepen. Men kan die er, zoals bij alle ver enigingen die toen moesten staken, ook rus tig bijrekenen, omdat het hier een gedwongen zaak betrof. Er is toen nogal enig rumoer rond „Eendracht" geweest, die echter een voor die tijd moeilijke, maar naar onze me ning juiste houding heeft gekozen. Het resul teerde in het verlies van de instrumenten, Daarom te meer is het een felicitatie waard, dat Eendracht bij haar 40 jarig bestaan er niet slecht voorstaat, dank zij meerdere ak- tiviteit van de leden, dank zij ook de lei ding van dhr. Laenen en de stimulans der bestuursleden. Bij dit jubileum gaan de ge dachten der leden terug naar de sinds kort overleden oud-voorzitter dhr. Verstijnen. Hij werd opgevolgd door dhr. L. A. M. Elenbaas, met dokter I. Helleman als vice- voorzitter, P. Jagt sekretaris, en D. C. Bou- wense en L. Jansens als leden. Het ziet er naar uit, terwijl we dit schrij ven, dat het gelukkig maar niet zo'n brandendhete zaterdag wordt als vorige week, terwijl er na de weerswisseling toch een betere tendenz in zit, zodat er een redelijke kans bestaat dat Eendracht het goed treft. Medewerking wordt verleend door de zusterverenigingen van St. Annaland, Oud- Vossemeer, St. Maartensdijk, Nieuw Vosse meer, St. Filipsland en Tholen. In deze volgorde staan ze op het programma met natuurlijk ook „Eendracht" zelf. Om kwart over twee worden de besturen der deel nemende verenigingen door het gemeente bestuur ontvangen in de bovenzaal van „De Gouden Leeuw". Vervolgens wordt een muzikale rondgang gemaakt, die bij de muziektent in de Laban Deurloostraat wordt besloten met de en semble mars voor de lage stemminb van Cori „Entree de concours" en voor de hoge stemming met „Juniores en 'Avant". Öm 5 uur beginnen de concerten van voornoemde verenigingen, die tot omstreeks 10 uur duren, waarna de drumband van „Concordia" uit Tholen nog een taptoe ten gehore zal brengen. ORIENTATIERIT L.J.G.-Z.P.M. De met een behoorlijke deelname gehou den oriëntatierit, welke door de L.J.G. en Z.P.M. van Tholen en Sint Filipsland werd georganiseerd voor auto's, motoren en scoo ters over een afstand van 60 km gaf de volgende uitslag. 1. M. Geuze te Scherpenisse met 4 punten 2 J. van Hervangen te St. Maartensdijk 45 punten, 3 A. Douw Oud Vossemeer 46 strafpunten 4 P. Geluk Sint Maartensdijk 51 pnt. 5 A van Nieuwenhuizen te Nieuw Vossemeer 70 punten 8 Chr. Burgers te St. Maartensdijk 75 pnt. 9 J. Kesteloo te Poort vliet 81 punten, 10 A. Geluk Sint Maartens dijk met 91 punten. ZEEHENGELCONCOURS Op 15 juli organiseert „De Zeebaars" de tweede bekerwedstrijd, ditmaal aan de zee wering van de Van Haaftenpolder bij boer derij van der Zande om half drie. Een wedstrijd uitsluitend voor leden. BIJ AMBTSJUBILEUM GEFELICITEERD Na de eind vorige week alhier gehouden openbare raadsvergadering richtte wethou der van der Jagt zich namens de raad en de secretaris tot burgemeester D. C. Bou- wense in verband met zijn \2l/2 jarig ambts jubileum. Spreker feliciteerde de voorzitter en bracht hem dank voor wat hij in het zelf de tijdvak voor Scherpenisse heeft willen doen. De persoonlijke omgang tussen raad en burgemeester is altijd zeer prettig, zonder dat zakelijke meningsverschillen onder stoelen of banken worden geschoven. Spreker hoop te dat burgemeester Bouwense en gezin nog vele goede jaren op Tholen tegemoet zou den gaan en dat de burgemeester bij voort- duur de belangen van deze gemeente zou blijven behartigen in dezelfde goede samen werking met raad, secretaris en het overig gemcentepersoneel als tot dusver. Als een klein blijk van waardering bood weth. van der Jagt namens raad en secretaris de ju bilaris een verrekijker aan. Burgemeester Bouwense dankte voor de goede woorden en het zeer in de smaak ge vallen cadeau. Hij meende het koperen ambtsjubileum maar in stilte te moeten laten verlopen, maar daar in was hij niet helemaal geslaagd. Nu deed het hem toch veel goed dat hij en zijn vrouw zovele blij ken van sympathie had mogen ontvangen uit beide gemeenten, evenals voor deze thans welgemeende woorden, die weth. van der Jagt als tolk van de raad en'het personeel had gesproken. MOOIE PRESTATIE De aan de rijks h.b.s. te Bergen op Zoom geslaagde heer L. G. van Doorn (zie ook geslaagd dus gefeliciteerd) kreeg bij dit einddiploma een prijs van de Franse ambassade in de vorm van een boekwerk wegens uitstekende prestatie op het gebied van de Franse taal en letterkunde. Een dub bele felicitatie waard. ZOMERREIS De Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Bidt en Werkt" hield dinsdag 27 juni haar jaar lijkse zomerreis, ditmaal naar Noord en Zuid Beveland, terwijl ook een bezoek aan „klein Walcheren" werd gebracht, evenals aan Kinderzorg te Boede, waar nog enige be kenden uit Scherpenisse worden verpleegd. De niet geheel droge dag liet zo nu en dan toch de zon zien en toen men omstreeks 10 uur weer thuis was, was ieder lid het er over eens, dat het een zeer prettige reis was geweest. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes Bartholomeus zoon van Pieter Alblas en Jacoba Simons Maria Adriana dochter van Jacob Hage en Pieternella Dijke Abraham Willem zoon van Jacob C Ba zen en Catharina D. Quaak. Ondertrouwd: Jakob Geluk 22 jaar en Cornelia L. Duijn- houwer 22 jaar. Getrouwd: Jacob Geluk 22 jaar en Cornelia L. Duijn- houwer 22 jaar. Ingekomen: Gijsbert J. van Steenis met echtgenote en 3 kinderen van Brakel naar Kerkstraat 87. Jakob Geluk van Stavenisse naar Wilhel- minastraat 72. Verhuisd: Cornelia L. Geluk-Duijnhouwer van School straat 52 naar Wilhelminastraat 72. BEJAARDENREIS 1961 Om 9 uur vertrok een gezelschap bejaarden uit onze gemeente met chauffeurs en bege leiding 82 personen tellende in 21 perso nen auto's voor een toch door Noord-Bra-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 2