WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Tholen ontdekt. Plaatselijk nieuws VERSCHIJ NT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT I I I f3: E VRIJDAG I I De 5-daagse bij de P.T.T. Nieuwsbrief in teken van „Thoolse dagen". Raadsverslag Sint-Maartensdijk. De Centrale Dienst in gemoedelijke bespreking - Restauratie gemeentehuis onderhands aanbesteed en gegund voor ruim drie-en-een-halve ton - Garantie voor uitbreiding kledingindustrie - Bouw van zes woningwetwoningen. 17e jaargang No. 33 30 juni 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Wie zich zondagavond tussen half zeven en half acht bi] de Thoolse brug bevond, zal zich wellicht de ogen hebben uitgewre ven. Stond hij inderdaad op de grens van een „vergeten gebied" of bevond hij zich soms op de nieuwe Scheveningse weg, die de drukke verkeersader vormt tussen deze moderne badplaats en de residentie? Een schier onafgebroken stroom van personen wagens passeerde op genoemd uur de Een- drachtoverbrugging en wanneer men hier van nog niet eerder overtuigd was, dan heeft men toen kunnen vaststellen: de toerist heeft Tholen ontdekt. Men kan hieraan heel wat vastknopen. Men kan zich bijvoorbeeld indenken, dat een deel van onze eilanders na voorgaande me dedeling meewarig het hoofd schudt over de vervlakking in deze wereld met tegelijker tijd de gevoelloze overtuiging, dat hij zelf gelukkig niet zo is... „als een van deze tol lenaars". Men kan zich eveneens indenken dat een ander deel deze toeristische ontdek king zeer begrijplijk vindt, wanneer hij zich indenkt, hoe al die mensen een hele week (nu overigens maar vijf dagen meer) tussen betongevaarten en verkeerrumoer le ven en in hun vrije tijd zon en natuur op zoeken. Men kan verwachten dat een klei ner deel de hand naar de portemonnaie- zak draait in de verwachting dat middels die toeristenstroom de achterzak wordt ge,- spekt. Men kan zich tenslotte ook indenken, dat een ander deel onzer bevolking met een smartelijk gevoel in dit alles een aantasting ziet van Gods heilige dag en met de liefde van hun hart zou wensen dat 't anders was. Maar al deze vermoedelijke gedachten worden weggedrongen door het naakte feit, dat de toerist nu ook Tholen heeft ontdekt. Dat er geen enkeling maar drommen aan de zeeweringen liggen, dat er motorbootjes en zeiljachtjes door de Oosterschelde, Een dracht, Krabbekreek en het Keten glijden, dat er waterskieërs over een licht kabbelende zee scheren. Het is ook op Tholen zover! En bij het vaststellen van dit feit, weet men tegelijkertijd, dat men in een vrij Neder land, waar de hoogconjunctuur mede oor zaak van het ontstane recreatiezoekende legioen is, geeu bordje aan de Thoolse brug kan hangen: vreemdelingen (op zondag) on gewenst. Het zou te veel doen denken aan de bordjes uit de bezettingsijd, die voor de joden werden opgehangen. En toch is deze snelle overgang niet ge heel en al gevaarloos. Ook wanneer men af ziet van de principiële kant van de zondags heiliging (wat niet de bedoeling is) en wan neer men, met alle respect voor de hierdoor oprecht smartelijk geroerde categorie, even degenen die elke zondagsontspanning af wijzen, buiten de discussie houdt. Dat gevaar zoeken we dan zeker niet in de eerste plaats bij die rustig ontspanning zoekende toerist met z'n bootje, hengel en duik in het zilte nat. Dat gevaar komt eerder van onze bewoners zelf. Het gevaar dat onze eigen jeugd de banden verbreekt en daardoor veel losbandiger wordt dan welke zon en vrije natuur zoekende tqprist ook. Te vlug staat men klaar met een ander de schuld te geven. Ja, maar de aanleiding ertoe! De aanleiding dan maar de schuld. Laat men zich daarvoor wachten. Hiervoor werd Scheveningen genoemd. Al jaren één van de grootste, meest mon daine plaatsen van ons land. Maar geen honderd meter van de drukke boulevard gaat de oude kern Scheveningers zondags rustig door met kerkgaan. Met vaststelling van het feit dat Tholen door de toerist werd ontdekt door ons gewenst of ongewenst moet het gevaar van buitenaf weer niet worden overschat, maar is het allervoornaamste dat' we in het eiland zelf, onszelf blijven. In dit nummer wordt mededeling gedaan van oprichting van een streek-V.V.V. Met bovenstaand feit voor ogen lijkt ons dit juist en gewenst, opdat hetgeen ten aanzien van het toerisme en denk daarbij vooral niet alleen aan de zondag in goede ba nen geleid k in worden, ook die richting wordt gestuwd. Daarmee kunnen en dan zeker niet alleen in economisch opzicht en de strec èn de bezoekers alleen maar gebaat zijn. De kop in het zand steken baat niet, want Tholen is ontdekt.! Het was prettig ditmaal ook wethouder A. J. op den Brouw weer in de raadsgele- deren terug te zien, waarmee de openbare vergadering van dinsdag 27 juni jl. tot een voltallige samenkomst werd onder leiding van burgemeester D. C. Bouwense met se cretaris Th. Benou als notulist. Na een welkomstwoord dankte de voor zitter allen voor de hartelijke blijken van meeleven bij zijn \2]/2 jarig ambtsjubileum en wist dit mede te doen namens zijn gezin. Het moge dan geen bizondere mijlpaal zijn, de belangstelling uit de gemeente en van uw raad deed ons goed, aldus de voorzitter. Het oudste raadslid dhr. Polderman, het woord vragend, verklaarde namens zijn col lega s deze eerste openbare raad na genoemd ambtsjubileum van de voorzitter niet te wil len beginnen, zonder ook vanaf deze plaats zijn welgemeende gelukwensen aan te bie den. Spreker hoopte dat God het burgemees tersgezin nog vele jaren in voorspoed, ge zegend met zijn wijsheid en sterkte in en voor deze gemeente zou sparen, er van overtuigd dat „het volk welgelukzalig is wiens God de Heere is." Bij de ingekomen stukken was er een brief van gedeputeerde staten, waarbij goedkeu ring wordt geweigerd voor de onderhandse aanbesteding van de verbindingsstraat tus sen de M. A. de Ruijterstraat en de Jacoba van Beierenstraat, nu die volgens een inmid dels tot standgekomen ontwerp nieuw uit breidingsplan, anders moet worden gemaakt. Deze kwestie zal nu in een afzonderlijk agendapunt op deze vergadering nog in be handeling komen. Daarbij hoort dan ook het goedgekeurde raadsbesluit tot aankoop van de woning Oudestraat 22 van mevr. Wolse. Verder zijn er nog een aantal subsidiever zoeken binnengekomen. Toegekend wordt de gevraagde subsidie van 20.door de Prot. Chr. Stichting voor Maatschappelijk Werk t.b.v. doofstommen, terwijl aan de 3 in Zeeland werkende stichtingen voor so ciaal pedagogische zorg aan geestelijk min der validen 5 cent per inwoner zal worden bijgedragen, nadat de stichtingen 10 cent hadden gevraagd. VOOR DE FOKVEEDAG Voor de zogenaamde „Thoolse dag" stel len b en w voor om evenals vorig jaar weer 25.te subsidiëren. De heer Koop man merkt op geen bezwaar tegen de te houden Fokveedag te Poortvliet te hebben. Wel vindt hij het jammer dat blijkens het programma er weer een dag moest bijkomen voor ontspanning. Kan hij zich met de fokveedag zelf akkoord verklaren en daar aan voor een bijdrage zijn steun toezeggen, het andere acht hij onjuist en maakt het hem bezwaarlijk het verzoek te steunen. Dhr. Kampman stelt dat men het als raad uitsluitend voor de fokveedag kan be stemmen. Dhr. Geluk is het daarmee eens, men zou het in natura kunnen doen door middel van een beker bijvoorbeeld. Met algemene stemmen wordt besloten 25. te subsidiëren, welke dan speciaal voor de fokveedag bestemd dient te worden. De Nederlandse Klokkenspel-vereniging verzoekt de gemeente als carillonbezitter tot die vereniging te willen toetreden. De con tributie bedraagt 10. per jaar. Burge meester en wethouders stellen voor hiertoe te besluiten. De raad heeft daar geen be zwaar tegen en hoopt zelfs dat het van gunstige invloed mag zijn op het nog steeds te verbeteren carillon, waarover men niet tevreden is. En bij dit laatste kan de voor zitter zich volledig aansluiten. De klokken zijn blijkbaar niet voldoende op elkaar af gestemd. In elk geval is het niet zoals ge wenst en verwacht mag worden. Aan die verbetering wordt overigens gewerkt. De Stichting voor de Thuislozenzorg vraagt voor de jaren 1961 tot en met 1963 een jaarlijkse bijdrage tussen de 25.en 100.De Stichting Katholiek Militair Centrum en die tot steun van de Prot. Geestelijke Verzorging v. h. Ned. Leger vragen vervolgens ook om subsidie, maar daar kan men als gemeente toch echt niet allemaal voor gaan bijdragen. De raadsle den zijn het eens met b en w om afwijzend te beschikken. NIEUW UITBREIDINGSPLAN Op verzoek van b en w heeft de heer Wes- selo een wijziging ontworpen in het zgn. plan West (Achterbos), waardoor er meer ruimte komt voor woningbouw. Dit plan dient eerst nog naar de provinciale commis sie voor de beoordeling van gemeentelijke uitbreidingsplannen, maar b en w willen toch de raad vast op de hoogte brengen. Beslui ten behoeven nog niet te worden genomen. In dit nieuwe ontwerp is de verbindings straat tussen de M. A. de Ruijter- en de Jacoba van Beierenstraat belangrijk gewij zigd, wat naar de mening van b en w een goede oplossing lijkt. De doorbraak tussen de Oudestraat en de Westvest komt dan te vervallen. Nu dit laatste niet nodig is, kan de raad beslissen of de aankoop woning mevr. Wolse Oudestraat 22 al of niet moet doorgaan. B en w menen, dat men ook in dit opzicht het advies van genoemde com missie kan afwachten. Dhr. Polderman vraagt of dit geen moei lijkheden kan opleveren, nu de aankoop van genoemde woning al in vergevorderd sta dium is. De voorzitter antwoordt dat er nog geen akte passeerde. Over het al of niet aankopen van deze woning ontstaat een gedachtenwisseling. In het algemeen is men het er over eens dat men zich in dit opzicht niet maar direct moet terugtrekken. Over het uitbreidingsplan nog even voortbordurend zegt weth. op den Brouw dat volkstuintjes weliswaar niet al leen vreugd geeft aan het gemeentebestuur, maar hij zou toch graag zien, dat men hier voor grond had in het uitbreidingsplan of aan de rand der gemeente. Nog steeds be treurt hij dat hiervoor niet meer door de herverkaveling kon worden gedaan. Inzake het ontwerp nieuw uitbreidingsplan wordt besloten het voorlopig voor kennis geving aan te nemen en af te wachten met welk advies de provinciale commissie uit de bus komt. Besloten wordt de krotwoning Wal 27 van dhr. J. Priem te kopen voor 100,—, het berghokje blijft buiten deze koop en het tegelpad wordt door de eigenaar opgeruimd. Voor aankoop van een vloeistofduplica- tor krijgt de openbare school de beschikking over 450. Geen bezwaar is er tegen verkoop van een erfpachtsperceel voor mevr. wed. J Koopman-Lindhout, die 25x de jaarlijkse canon of daarvoor in totaal 237.50 zal betalen. HET OUDE STOOMGEMAAL Aarzelend heeft het bestuur van het Wa terschap Tholen kunnen besluiten het oud stoomgemaal aan de gemeente te verkopen voor 3000.met welke prijs de raad zich in een vorige bijeenkomst kon verenigen en wat dan nu een definitieve beslissing wordt. Weth. op den Brouw, die de besprekingen hierover niet meemaakte informeert of daar bij ook het bijbehorend hokje is inbegrepen, wat bevestigend wordt beantwoord, terwijl dhr. Kampman constateert, dat de andere gegadigde bij het Waterschap dan toch géén hoger bod deed voor het oud stoomgemaal. Geen bezwaar is er tegen verhuur van de krotwoning Wal 26 aan dhr. A. M. de Graaf, die daarvan een bergplaats maakt en daarvoor per jaar 25.zal betalen. UITBREIDING KLEDINGINDUSTRIE Voor uitbreiding van zijn bedrijf op het industrieterrein vraagt dhr. P. W. Priem een gemeentelijke garantie in de bouwkosten van 38.000.Eerder was reeds ƒ45.000. gegarandeerd. Volgens de richtlijnen is dit mogelijk, waartoe met algemene stemmen wordt besloten, blij met de zekerheid dat het dit bedrijf goed schijnt te gaan. Ook voor een tweetal in ziekeninrichtin- gen verpleegde patiënten wordt van de ge meente een garantieverklaring gevraagd voor de betaling van verpleegkosten, waar toe wordt besloten. Dhr. Kampman meent dat men in de gemeente hierdoor niet moet denken, dat het dus zonder verzekering ook wel kan, want dit zou betekenen, dat men een wissel op de gemeente gaat trekken, wat toch nimmer en daarover zijn alle leden het eens de bedoeling kan en mag zijn. Niemand heeft bezwaar tegen gewij zigde salarismaatregelen per 1 juli 1961, zo als die wettelijk zijn geregeld. RESTAURATIE GEMEENTEHUIS In een vorige vergadering sprak de raad zijn voorkeur uit voor openbare aanbeste ding van de restauratie van het gemeente huis. Zoals echter al door de voorzitter was verwacht spreekt het Rijk waarvan via monumentenzorg 90% subsidie komt hierin ook een woordje mee en laatstge noemde rijksdienst gaf dan ook de voorkeur aan onderhandse aanbesteding aan de n.v. Huurman te Delft, welke firma thans doende is ter plaatse de hervormde kerk te restaure ren. Aan deze firma werd prijs gevraagd en deze schreef in voor 356.500.De bel- groting voor het bouwkundig gedeelte was 375.583.B en w stellen dan ook voor het werk onderhands aan te besteden aan de n.v. Huurman voor genoemd bedrag. De heer Koopman vraagt of daarbij een tijd van oplevering is genoemd, wat de voorzitter bevestigend beantwoord. Dhr1. Van Zetten vraagt of de verlichting- en ver warmingsinstallatie wel openbaar of plaat selijk kan worden aanbesteed, want dit komt er toch immers, evenals inrichting, nog bovenop. De voorzitter is het met dat laatste eens, maar weet niet of de aanbesteding anders zal verlopen dan voor wat de bouw betreft. Ook hierbij zal het rijk toch wel licht meespelen. Overigens heeft geen der leden bezwaar om voornoemd werk aan de firma Huurman op te dragen. SLOTWIJZIGING 1960. Ter vaststelling worden aangeboden de slotwijzigingen van de dienst I960 voor maatschappelijke zorg, woningbedrijf en al gemene dienst der gemeente. Bij het woning bedrijf is het geraamde tekort gestegen tot 4580.67, voornamelijk ontstaan door niet door het rijk gedekte verhoogde onderhouds- normen en rioolbelasting. De laatste wijzi ging van de gemeentebegroting ziet er beter uit. Er kon alsnog 5000.op worden bespaart, terwijl voor riolering en bestrating reeds respectievelijk 9000.en 2000. kon worden gereserveerd, evenals nog be schikbaar komende 5000.Er blijft dan nog een post voor onvoorziene uitgaven over van 439,59, een dus aardig sluitende begroting. Een wijziging in de begroting 1961 wordt aangebracht door aankoop gronden in de Pluimpot verkoop industrieterrein aan de PZEM aankoop bedrijfje Heijboer, aan koop krotwoning en vanwege de hiervoor genoemde besluiten tot aankoop stoomge maal, subsidie fokveedag, enz. Verder wordt voorgesteld om in de Mid dellandpolder een lichtpunt te plaatsen, om er op het industrieterrein twee bij te plaat sen en een aan de Parallelweg op het eind van de Radda Barnenstraat. In totaal wordt hiervoor 3000.— geraamd. Dhr. Koopman vindt dat er op het Stenenpad ook een licht punt nodig is, waarmee allen het eens zijn. Dit raadslid vraagt zich af of in de Middellandpolder niet zonder paal kan wor den verlicht, namelijk via een huisarmatuur. De voorzitter antwoordt dat hiervoor in de eerste plaats de PZEM niet geporteerd is en vervolgens de prijs niet zo heel veel zal uitmaken. Men zal er nog wel even naar kunnen informeren. In deze begroting 1961 werd de post voor bestrating geraamd op ƒ11.000.waar in dan het bedrag is begrepen voor bestra ting van de Bosstraat. Nu deze straat ech ter is opgenomen in het riolerings- en bestra tingsobject zou men een deel van ge-1 noemd bedrag kunnen bezigen voor het nodig aanbrengen van een nieuwe slijtlaag op de Nijverheidsweg. Daarmee gaat de raad akkoord. Goedgekeurd c.q. voorlopig vastgesteld wordt de rekening 1959 van het Armbe stuur, van het gemeentelijk woningbedrijf en de gemeenterekening zelf. Dhr. Polderman vraagt of er sprake is, dat men de boerderij van het Armbestuur gaat verkopen. De voorzitter merkt op, dat het zo niet precies ligt. De woning is oud en daarom zou er iets moeten gebeuren. Men is doende dit op te lossen. DE CENTRALE DIENST Zoals bekend speelde enige tijd gele den de kwestie over het al of niet opheffen van de Centrale Dienst in de huidige vorm, zulks als gevolg van de toen bestaande mogelijkheid dat met name de directeur van deze dienst in een andere betrekking kon overstappen. De meerderheid der deel nemende gemeenten bleek toen echter voor bestendiging, waarbij een nader onderzoek zou worden ingesteld naar mogelijke ver beteringen omtrent organisatie. Thans is doar de commissie van toezicht (veelal bestaande uit afgevaardigden der deelnemende gemeenten) 'n rapport uitge bracht over de aanwezige mogelijkheden tot reorganisatie. Samengevat zijn die mogelijk heden als volgt: A. De dienst blijft ongewijzigd, doch al leen wordt 't district van de opzichter verkleind tot Sint Maartensdijk en Scher- penisse (momenteel heeft dhr. Jasperse Stavenisse, Sint Annaland en Sint Maar tensdijk onder zijn beheer) In dat geval stijgen de kosten van ƒ2.40 tot 2.90 per inwoner. B. De dienst blijft organisatorisch ongewij zigd, doch wordt sterk uitgebreid. De opzichter van Sint Maartensdijk en Scherpenisse blijft. Voor bouw- en wo ningtoezicht wordt extra personeel aan de dienst toegevoegd, zodat dit werk aan de normale opzichter wordt onttrok ken, terwijl voorts personeel wordt aan getrokken voor bijzondere werken. De kosten bedragen dan ƒ4.40 per inwoner plus honorarium voor bijzondere werken. C. De dienst wordt alleen gehandhaafd voor bouw en woningtoezicht, terwijl de districten voor wat gemeentewerken be treft zelfstandig komen te staan. In dat geval worden de kosten op 3.50 per inwoner geraamd, inclusief wacht geld directeur. In elk van de drie genoemde gevallen is het nodig om het erdoor te krijgen, dat een definitieve uitspraak wordt gedaan door een overtuigende meerderheid van de ge- gemeentebesturen (deelnemers). B en w hebben in deze nog geen voorstel, maar geven dit rapport slechts in bespreking om de mening van de raad te peilen. Hierover ontstaat een levendige gedach tenwisseling. Dhr. Kampman begint de discussie met er aan te herinneren dat het knelpunt voor Sint Maartensdijk lag bij de overbezetting van dhr. Jasperse. Deheer Geluk meent dat de onder A genoemde regeling voorlopig als de meest geschikte moet worden aangemerkt. Dhr. Koopman kon het rapport weliswaar nog niet voldoende bestuderen, omdat de tijd tussen ontvangst en deze raad wat kort was, maar zag wel, dat volgens de com missie van onderzoek het onder C genoemde de voorkeur verdient. Hij begrijpt echter waarom men nog geen andere werkkring voor de directeur zoekt, zodat men geza menlijk geen ƒ144.000.— (8 jaar van 18.000.moet betalen. De voorzitter wijs er op, van hoeveel waarde de door de directeur gegeven ad viezen voor de gemeente zijn geweest,1 waardoor destijds op verschillende plannen heel wat kon worden bespaard. Hij is van mening dat er niet veel anders opzit dan een verbetering door meer opzichters. Weth. Bazen kan zich indenken, dat men veel voor geval A voelt, maar dan zouden er nog 2 ambtenaren bij moeten komen, wil men bouw- en woningtoezicht volledig tot zijn recht laten komen, wat dan 50 cent per inwoner meer gaat kosten. Hij heeft zijn gedachten gericht op de mogelijkheden A en B en concludeert dat voor B de werkelijke kosten heus geen 4.40 maar daar mogelijk nog wel een gulden beneden zullen liggen, omdat daarbij ook de buitengewone werken horen, waarvan een hogere leges-opbrengst kan binnenko men. Bij regeling C zou men toch altijd nog de directeur als supervisitator kunnen laten fungeren. De voorzitter zegt dat ook te hebben gesteld, maar de eisen van de direc DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: THOLEN ONTDEKT Smerdiekse raad besprak rapport van Centrale Dienst Streek-VVV opgericht Thoolse (fokvee) dagen in het vooruitzicht Reizen en trekken Scherpenisse's muziekfestival De eerste examenuitslagen Een geïllustreerdenieuwsbrief Wij hebben geen gewoonten, maar de gewoonten hebben ons. teur waren in dat opzicht te groot. De voor zitter had dan de directeur als een vertrou wensman voor de gemeenten willen zien. Weth. Bazen waarschuwt in elk geval eerst goed zijn gedachten te laten gaan, het rapport eerst goed te bestuderen, alvo rens te concluderen. Hij is overigens dank baar dat dit rapport er ligt. Weth. op den Brouw voelt er ook niets voor om 8xƒ 18.000.te gaan weggeven, waarvoor niets wordt teruggedaan. Met Sint Maartsendijk en Scherpenisse samen lijkt hem een oplossing te vinden. Na nog enige discussie blijkt dat niemand der leden iets voelt voor oplossing C, dat de heren Geluk, Koopman, op den Brouw, Pol derman, Bazen en Kampman zich met ge val A zouden kunnen verenigen, terwijl dhr. Van Zetten voorkeur geeft aan de meest verstrekkende oplossing zoals onder B is genoemd. Hierbij wil men het dan voorlopig laten. ZES WONINGWETWONINGEN Er zijn nu 6 woningwetwoningen toege wezen (aanvankelijk 4, later nog 2) waar voor de directeur van de Centrale Dienst adviseert ze onderhands aan te besteden, zoals dat vorige jaren is gebeurd. Het is immers moeilijk een bouwer voor de cur- veprijs te vinden. B en w zijn het hierover eens en stellen voor om prijsopgaaf te vra gen aan de firma Muller-Franke. Na enkele verkregen inlichtingen kan de raad zich daarmee verenigen, al blijft het een bezwaar dat geen opleveringstermijn kan worden ge steld. Nader zal worden bekeken of deze 6 woningen gebouwd worden aan de West- vest of bij de Zonnebloemstraat. RONDVRAAG Dhr. Geluk stelt voor om bij de verorde ning begraafrechten een wijziging aan te brengen in dien zin, dat men voor eigen nog niet gebruikte graven geen onderhoud moet betalen. In de verordening staat namelijk dat hiervoor wel 2.— per jaar verschuldigd is, wat hij onbillijk vindt. Dhr. Kampman steunt dit voorstel, waarna het met alge mene stemmen wordt aanvaard. Dhr. Koopman verwacht dat er door ver trek binnenkort een woning leegkomt en noemt daarvoor een al jaren op de lijst voorkomende gegadigde, wat nader onder de aandacht van de woningcommissie zal worden gebracht. Dhr, Koopman vraagt waarom er van ge meentelijke zijde geen cadeautje was bij de opening van de chr. school. De voor zitter antwoordt dat de gemeente 1 van kunstversiering, waarmee voornoemd raads lid een bevredigend antwoord kreeg. Weth. op den Brouw vraagt hoe het nu staat met de verwezenlijking van het plan oude haven. De voorzitter antwoordt dat het hierbij om een DACW-werk gaat en dat dienaangaande een plan in de maak is. Tenslotte verzoek dhr. Kampman een betere plaats voor de aanplakborden, wat wordt toegezegd en waarna sluiting volgt onder dank voor de prettige behandeling van deze vrij uitgebreide agenda. Op zaterdag is de openstelling beperkt en zijn de postinrichtingen slechts geopend voor verkoop postzegels (en enkele andere postwaarden) en spoedbehandelingen ex pressestelegrafische postwissels, telegram men, telefoon-celgesprekken, luchtpostsluk- ken, stortingen of cheques met spoedbehan- deling, stortingen met spoedbericht, enz.) Hier staat tegenover, dat ook op vrijdag avond gedurende de gewone openstellings uren diverse geldzaken op de hoofdkantoren kunnen worden afgewikkeld (op de hulp kantoren en poststations was dit reeds het geval). Op zaterdag is het hoofdkantoor te Tho len voor bovengenoemde zaken geopend van 8u30-12 uur en de hulpkantoren op het EILAND van 9-10u30. De laatste buslichtingen op zaterdag zijn als volgt Stavenisse 10u50, Sint Maartensdijk llu05, Scherpenisse llulO, Poortvliet llu20. Sint Annaland llulO, Oud Vossemeer llul5 hoofdkantoor Tholen 12ul5. Men wordt verzocht hiervan goede nota te nemen omdat daarna op zaterdag geen verzending meer plaats heeft. Het publiek, dat dagbladen leest en deze dagbladen op zaterdag afhaalt (dat zijn de dagbladen met z.g. Oranje-bandjes) kan deze op zaterdag afhalen als volgt te THOLEN van 17 u-17ul5. Poortvliet van 17 u-17.15, Scherpenisse van 17ul5-17u30, Sint Maartensdijk van 17ul5 - 17u30, Stavenisse van 17u30-17u45, Sint Annaland van 17u30-17u45, Oud Vossemeer van 17ul5 - 17u30. De daarbij betrokkenen worden verzocht dit „afhaal-kwartiertje" te willen onthou den of desnoods te noteren omdat deze pu blicatie slechts éénmaal plaatsheeft. Zoals wellicht voldoende bekend, vindt op zaterdag voortaan nog wel een bestel ling plaats, maar in beperkte mate, daar diverse stukken, zoals drukwerken over 't algemeen niet worden besteld (deze ook niet op maandag-morgen). Verder heeft op zaterdag geen bestelling plaats van aange tekende postpakketten, briefpakjes voor zover deze niet in de brievenbus kunnen worden gedeponeerd, antwoordstukken, port- stukken, enz. Allerlei expresse-stukken worden uiteraard wel besteld. Op zaterdag en maandag vervalt voorts de invordering van kwitanties en de huis- aan-huis bestelling. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de postinrichtingen buiten de hierboven genoemde uren op zaterdag en zondag zijn gesloten (dus ook voor aan bieding van telegrammen of het voeren van cel-gesprekken). Op zaterdag kunnen tele grammen per telefoon aan BREDA (009) nog worden opgegeven tot 21 uur. Overigens is er weinig veranderd. De juni-nieuwsbrief van de Streekverbe- teringscommissie Tholen, die men als bijlage van dit nummer aantreft, staat geheel in het teken van de komende „thoolse dagen" te Poortvliet. Voor wie het niet duidelijk is wat die „thoolse dagen" inhouden, kan het nader worden aangeduid als „fokveedagen", maar dan in de ruimste zin van het woord met alles wat daaraan verwant is. In deze nieuwsbrief vindt men dan ook het volledig programma afgedrukt een voorwoord van de voorzitter der organiserende commissie, een toelichting van de rijksveeteeltconsulent ir W. L. Harmsen, een aansporing van mej. van Es tot de dames omdat er op die thool se dagen ook zeker voor hen veel interes sants te zien is en verder nadere gegevens over ieder onderdeel van keuringen en de monstraties. Ditmaal is dan ook een verdere toelichting op de nieuwsbrief niet nodig. Wel willen we nog even uw bizondere aan dacht vragen voor het stukje over land- bouwhuishoudonderwijs, dat vooral de ou ders wier kinderen in september naar deze school gaan of degenen die daarop voor de toekomst aan denken, ongetwijfeld zal interesseren. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1